Vooral metaal- en elektro technische sector dupe van Britse maatregel Minister Witteveen: Onwenselijke „Bezige Bij" wint geding tegen „Trouw gedeeltelijk Boze Jongkind haalt de zeilploeg van Schiphol Zware belasting voor Nederland Nederlandse werktuigen voor Ceylon m m c Bij Amsterdamse briefpost in '65 in nieuw gebouw INSPECTEUR MANNELIJK PERSONEEL VOORLICHTINGSDAGEN Aardschok maakt Oostenrijkers aan het schrikken ij de grootste ter wereld GEESINK WIJST AANBOD BOLTINI VAN DE HAND 500 transportbanden met lengte van 8 km SCHEEPVAARTBERICHTENi WOENSDAG 28 OKTOBER 1964 DEN HAAG, 28 okt. De jongste maatregelen van de nieu we Britse Labourregering, een be lasting van 15% ad valorum op alle ingevoerde produkten met uitzondering van de „basic raw materials" en voedingsmiddelen, treft in het bijzonder de metaal- en elektrotechnische industrie, die een belangrijk aandeel in het ex portpakket verzorgt, zo deelt de Federatie Metaal- en Elektro technische Industrie (FME) mee. 99 eylonezen steken in hun vrije tijd de handen uit de mouwen zónder geldelijke vergoeding. Zij leggen wegen aan, bouwen schooltjes, bewerken het land, reinigen kanalen, cultiveren de jungle, kort om voeren aïïenei arbeidsintensieve projecten uit om de welvaart van hun vólk te vergroten en vooral de voedingssituatie te verbeteren. De NOVIB levert uit de opbrengst van de Anti-Honger-Actie de werktuigen die hiervoor nodig zijn. Het Wereld Voedsel Programma van de Verenigde Naties schenkt de voeding voor de vrijwilligers. Het nieuwe stationspostkantoor in Amsterdam. Links het brief- postgebouw dat zijn voltooiing na dert. Rechts de hoogbouw waarin o.m. de pakketpost wordt onder- gébracht. Dit gebouw is als tegen hanger van het havengebouw ontworpen. Dagblad in het westen van het land roept sollicitanten op voor de funktie van Vereisten: enige ervaring in de buitendienst; goede algemene ontwikkeling; in staat om leiding te geven aan de bezorging en de abonnementenwerving; taktisch en doortastend in de omgang met personeel; goede omgangsvormen; leeftijd 3040 jaar. Geboden: interessante, prettige werkkring; aantrekkelijke salarisregeling met diverse emolumenten; alle sociale voorzieningen; pensioenregeling; vergoeding reis- en verblijfkosten. Brieven onder no. 33759, aan het bureau van dit blad. In de fabrieken van Van Gelder Zonen in Veisén is piaats voor voorde drie-ploegendienst, leeftijd 18 tot ca. 50 jaar. (Binnen de vennootschap wordt-gestreefd naar de invoeringvan een voi-continudienst, een 4-pioegendienst.) BRUTO AANVANGSLOON BIJ 25-JARiGE LEEFTIJD CA.F146.- Hebt u interesse in vast werk? Kom dan voor uitgebreide inlich tingen op één van de volgende voorlichtingsdagen. donderdagavond 29 oktober van half 9 IIITPCCCT tot 9 uur in hotel Brandjes, Burg. van Ui I Ullu I Rosmalenstraat 1. KONINKLIJKE PAPIERFABRIEKEN VAN GELDER ZONEN N.V. W „Het Is", aldus de F.M.E., „uiteraard niet mogelijk exact te voorspellen, wel ke consequenties deze Britse maatregel voor het exportverloop van de metaal- en elektrotechnische industrie zal heb ben. Het laat echter geen twijfel, dat de concurrentiepositie van onze be drijfstakken in het Verenigde Konink rijk ernstig zal worden aangetast en dat zeker repercussies voor de export Vun de metaal- en electrotechnische produkten moeten worden verwacht." De Britse maatregel komt, zo zegt de F.M.E. verder, extra ongelegen nu bin nen het kader van het G.A.T.T. over een algemene tariefsverlaging, de zo genaamde „Kennedy-ronde" wordt on derhandeld. Vooral waar in de laatste tijd deze onderhandelingen een steeds moeizamer verloop hebben zal de maat regel de weerstand van landen, die toch reeds bezwaar tegen de algemene ta riefsverlaging hebben, nog groter maken en hun een extra argument in handen geven, zo zegt de F.M.E. Overigens is het Britse besluit officieel in strijd met de bepalingen van de Al gemene Overeenkomst inzake Tarieven en Handel (G.A.T.T.). Volgens artikel 2 van de bepalingen is het lidstaten verboden zich rechten te heffen zonder voorafgaande toestemming. Britse regeringsfunctionarissen heb ben maandagavond een bezoek gebracht aan de algemeen secretaris van het G.A.T.T., Eric Wyndham White, om hem nadere bijzonderheden te geven over de voorgestelde invoerheffing. Groot-Brittannië zou volgens welinge lichte kringen in Genève zich beroepen op artikel 12 van de algemene overeen komst van het G.A.T.T. om de invoer toeslag te rechtvaardigen. Artikel 12 handelt over gevallen waarin de beta lingsbalans van een land uit evenwicht is. Zegslieden menen, dat het G.A.T.T. geen beslissing zal nemen over de wet tigheid van de genomen maatregelen voordat het bestuur van de organisa tie bijeen is geweest. Deze bijeen komst vindt plaats van 28 tot 30 okto ber. Zij voegden er aan toe, dat de beslissing van het G.A.T.T. voor een groot deel zal afhangen van de door Engeland te volgen procedure en de reactie van het Internationale Mone taire Fonds op de nieuwe belasting. Een woordvoerder van het ministerie van Economische Zaken gaf ons naar aanleiding van de implicaties van de Engelse maatregelen voor het Neder landse zakenleven desgevraagd het vol gende commentaar. ,,Met alle begrip voor de ernstige toestand waarin de Britse economie verkeert valt het te betreuren, dat de Engelse regering zich genoodzaakt heeft gezien tot deze stap over te gaan. De belemmering van de invoer en de stimulering van de export door fiscale faciliteiten doorkruisen im mers het streven naar een verdere vrij making van de internationale handel. Direct en indirect zal het Nederlandse bedrijfsleven hiervan schade kunnen on dervinden." „Bij de verdere bestudering van en het overleg in het kader van de resul taten van het G.A.T.T zal van Neder landse kant sterk de nadruk worden ge legd op het belang van gezonde inter nationale concurrentieverhoudingen, in welk licht de huidige situatie mede dient te worden beoordeeld. Van grote betekenis is voorts dat lopende contrac ten worden gerespecteerd en dat de be trokken maatregelen direct worden be ëindigd als verbetering in de Engelse situatie optreedt." Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag kon ons nog geen welomschreven reactie op de Britse maatregelen meedelen. Wel maakte men ons duidelijk er aller minst gelukkig mee te zijn en het heffen van invoertoeslagen ouder wets te vinden. SCHIPHOL (ANP) Bij zijn terug keer uit Berlijn, .waar hij de drie maandelijkse conferentie heeft bijge woond van de E.E.G.-ministers van Financiën, heeft minister Witteveen vanochtend de verhoging van de Brit se invoerrechten gekwalificeerd als „een onwenselijke weg, die geen fun damentele oplossing van het probleem kan brengen." „De maatregel van verhoging der in voerrechten kan slechts een tijdelijke fijn," aldus de minister. „Wanneer En geland dit tijdelijke soelaas zal kunnen benutten om enerzijds door deze nieuwe inkomstenpolitiek, anderzijds door op voering van de produktiviteit haar con currentiepositie te verbeteren, dan heeft men wei een fundamentele oplossing." Zover is het echter nog niet en de minister herinnerde er aan, dat Italië het vorige jaar bij soortgelijke zij het kleinere moeilijkheden een andere uitweg heeft gezocht. Met verhoging van de invoerrechten versterkt men de in flatoire krachten. „Engeland doet het natuurlijk om haar expansie niet in ge vaar te brengen. Beperking van de vraag zou een alternatief zijn, maar dan zou de expansie tijdelijk tot stil- stand komen. Het Engelse probleem is daarom zo ernstig, omdat in deze tijd van geweldige expansie en van toene mende hoogconjunctuur in de gehele jv,f.rö'<f Engelse expansie stationair blijft. Uiteraard draagt de Britse maatre gel helemaal niet bjj tot een spoedige toetreding van Engeland tot de EEG, „doch die was op het moment toch niet aan de orde", aldus de minister. Aan gezien de verhoging slechts tijdelijk kan zijn, kan men niet concluderen, dat deze Engeland nu definitief van de EEG zou hebben afgesneden. DEN HAAG De handelsattaché van de Britse Ambassade alhier, de heer Tailor, zei tegen een onzer verslag gevers, dat de maatregel zeker niet dis criminerend bedoeld is. „Niemand vindt het prettig, maar het is nu eenmaal no dig." Hij gelooft niet, dat hierdoor de handelsbetrekkingen tussen Nederland en Groot-Britannië zullen verslechteren. Daarvoor zal de maatregel van te korte duur zijn. „Als we goede handelspart ners met de EVA- en de EEG-landen wil len blijven, zullen wij toch op zijn minst onze betalingsbalansproblemen bevredi gend moeten oplossen. Engeland heeft boven zijn stand geleefd," zo zei de heer Tailor, „doordat wü in het verle den meer importeerden dan wij uit onze export konden betalen. Door de verkie zingen heeft deze situatie langer ge duurd dan goed was. De maatregel moet dan ook als nood-middel worden gezien, dat zo snel mogelijk weer onge daan zal worden gemaakt," aldus de handelsattaché. AMSTERDAM, De Amsterdamse uitgeverij „De Bezige Bij" heeft haar civiel proces tegen het dagblad „Trouw" over door haar beledigend ge achte woorden in een recensie over het boek „Ik, Jan Cremer", ten dele gewonnen. De rechtbank te Amsterdam verklaarde in haar vonnis dat de in de recensie gebezigde woorden „stink" en „smerig" onrechtmatig zijn. Boven de recensie van de literaire criticus J. van Doome stond als kop „De smerige bij bezig" en in het stuk werd de uitgeverij een „stink- uitgeverij" genoemd. De rechtbank wees het meer gevorderde: een door de rechtbank te bepalen vergoeding voor immateriële en materiële scha de, alsmede publikatie van het von nis in „Trouw" af. Elk der partijen werden voorts veroordeeld tot beta ling van de eigen kosten. OSAKA, 27 okt. (UPI) Olympisch en wereldkampioen judo -alle kategorie- en, Anton Geesink, heeft vandaag een aanbod van circus-directeur Boltini om een jaar lang tegen betaling van 100.000 gulden tijdens de voorstellingen judo de monstraties te geven, van de hand ge wezen. „Dit is voor het eerst dat ik van het aanbod hoor. Het is eigenlijk belache lijk. Ik ben niet van plan mijn ama- teurstatus op te geven, aldus verklaar de Geesink, die op het ogenblik in Osa ka deelneemt aan een serie goodwill wedstrijden. SCHIPHOL, 28 okt. De Nederland se zeilploeg werd gisteren bij de te rugkeer uit Tokio opgewacht door Jan Jongkind, de Aalsmeerse drakenzeiler die woedend op zijn medezeiler Van Duyl plotseling de olympische zeilwed strijden in de steek liet en reeds op 16 oktober de terugreis maakte. Hij was nog steeds hevig teleurgesteld over de gang van zaken. „Het is schandalig geweest, zoals Van Duyl zich in To kio heeft gedragen," zei hij, „een schande voor de hele Nederlandse zeil- wereld." Volgens de Aalsmeerse zeiler heeft Van Duyl niet het zeilen, doch zijn par ticuliere plezier op de eerste plaats ge steld. „Wij zaten niet in het streng be waakte olympische dorp, waarin bui tenstaanders nauwelijks kunnen door dringen, doch in een klein zeilclubje tachtig kilometer van Tokio af. waar Van Duyl alle gelegenheid kreeg om te doen wat hij wilde. Ook de :nef d'équipe is niet krachtig genoeg geweest om daar een stokje voor te steken. Het heeft mij enorm geïrriteerd. Tenslotte hebben wij samen twee jaar voor de spelen getraind, opdat we naar een top toe zouden groeien, die dan in Tokio bereikt kon worden. Daarvoor is grote concentratie nodig en geen speelse af leiding, zoals Van Duyl die zocht. We gingen toch naar Tokio om te zeilen en nergens anders voor. Onder zijn gedrag leed zijn conditie en de goede geest en maakten we fouten bjj het zeilen. Als het niet was gebeurd zouden we bij de eerste vijf zijn geëindigd. Ik heb hem toen een ultimatum gesteld, maar nie mand kan tegen deze maatschappelijk nu eenmaal zeer geslaagde man op en hij weigerde vierkant. Ook de chef l'equipe kon hem niet tot andere ge dachten brengen". Van Duyl is reeds twee dagen in Nederland. Hij is samen met zijn vrouw teruggekomen. Chef d'équipe Van Luyn beperkte zich op Schiphol tot een algemeen commentaar. „Ben Verhagen heeft een eervolle zesde plaats behaald," zo zei hij, „Maar eerlijk gezegd zijn de resultaten bij de Draken en de Finjollen me wat tegengevallen". DEN HAAG, M okt. De Ne derlandse uitvoer naar het Verenigd Koninkrijk had ia 1968 een waarde van 1727 miljoeft gulden. Dat wil zeggen, dat iets meer dan tien pro cent van onze totale export naar Groot-Brittannië ging. Een extra heffing van 13 pet op de invoer van een groot aantal artikelen in Enge land betekent, dat op een pakket Nederlandse uitvoergoederen ter waarde van zeker 800 miljoen gul den een zware belasting komt te drukken. Uit nadere mededelingen van de nieuwe Britse regering blijkt, dat tot de goederen, die niet met een extra importheffing van 15 pet zullen wor den belast behoren: levende dieren, vlees, vis, zuivelprodukten, dierlijke produkten, koffie, cacoa, granen en andere voedingsmiddelen, oliën, me taalertsen natuurrubber, ruwe hui den, ongeschaafd hout, grondstoffen voor de papierfabricage, kurk, wol, vlas en katoen, jute en andere plant aardige textielgarens, ijzeralliages, ijzer- en staalafval verscheidene ruwe metalen, sloopschepen en kunstartikelen. Ons land voerde in 1963 voor 551 miljoen gulden aan levensmiddelen, voor 268 miljoen gulden aan aard- olieprodukten en voor 63 miljoen aan andere onbewerkte grondstoffen uit. Blijkens de mededeling uit Londen vallen deze goederen dus niet onder de nieuwe maatregel. Wel getroffen worden tal van industriële produk ten als elektrische en andere appa raten, bloembollen, textiel en auto mobielen. MARKTBERICHT PURMEREND, 27 okt. 8000 kippeneieren 13-14 p. 100 st„ 500 eendeneieren 8 p. 100 st., 2000 eieren van jonge 8-10 p. st. Veemarkt: runderen totaal 816 stuks. 260 vette koeien 3.80-4.15 kg. 341 gelde koeien 750-950 st. 120 melkkoeien 850- 1275, 80 pinken 450-700, 15 stieren 3.80-4.10 kg, 27 graskalvercn 325-450 st, 72 vette kal veren 2.80-3.15 kg. 265 nucht. kalv. slacht geen notering, id. fok 150-235 st., 147 vette varkens slacht 150-235 St., zouterij 1.80-1.88 kg, 989 biggen 50-70 St., schrammen 80-125 st., 18 fokzeugen 350-450 st., 1902 schapen vette 100-120 st., fok-weide 140-165, vette lammeren 110-150, 55 bokken en geiten 10- 55 st., 8 paarden 600-800, 4 veulens geen notering, 4303 totaal aantal dieren. 2800 oude kippen en hanen wit-rood 1-1.25 kg, 600 id. blauw 1.50-1.60 kg, 3100 Jonge hanen wit-rood 1.40-1.70 kg, 300 eenden jonge 1.75- 2.25 st., oude 0.50-0.75 st., 700 konijnen 3-8 st„ 1.80-2.00 kg. PEPERTERMIJNMARKT ROTTERDAM, 27 okt. Stemming: Kalm. Omzet: Nihil. Noteringen witte serawak en zwarte on veranderd. KAASMARKT BODEGRAVEN, z7 okt Aanvoer 65 partijen goudse kaas. Prijzen (in f per kg): le kw. 3.05-3.10, 2e kw. 2.96- 3.04, extra kw. 2.50. Handel: Kalm. <V>! WENEN, 28 okt. (UPI) Een aard schok met een kracht van vijf tot zes op de schaal van Richter en het epicentrum op honderd kilometer ten zuiden van Wenen is gisteren in Oostenrijk en ge deelten van Hongarije, Tsjechoslowakije en Joegoslavië gevoeld. Dit is meege deeld door het Oostenrijks meteorolo gisch instituut. In vele steden en dorpen in Oosten rijk werd door de schok, die tien tot vijftien seconden duurde, lichte schade aangericht, maar tot dusverre is geen melding gemaakt van persoonlijke slachtoffers, aldus het instituut. In vele plaatsen viel kalk uit de plafonds van de huizen, werd meubi lair verschoven of werden deuren klemgezet. In Wenen stortte de schoor steen van een fabriek neer. In het Wiener Burgtheater renden de acteurs midden in een scène uit het toneelstuk „After the Fall" („Na de val") van Arthur Miller van het toneel weg om een veilig heenkomen te zoeken. De voorstelling werd na acht minuten voortgezet. DEN HAAG, 28 okt. B. en W. zien geen reden het subsidie aan de E.M.S. tot een maximum van 40.000 gulden per jaar ter tegemoetkoming in de verliezen die geleden worden in de exploitatie van de Kurzaal in de culturele sector, op te heffen. Dit hebben zij in antwoord op vragen uit de raad meegedeeld. Het subsidie werd ook al aan de E.M.S. ver leend toen zij nog geen deel uitmaakte van het Zwolsmanconcem. AMSTERDAM, 28 okt. Bjj het Cen traal Station nadert een deel van wat Amsterdams PTT-directeur J. H. W. Meijer het meest moderne en grootste postkantoor in Nederland en een van de grootste ter wereld noemt, zijn vol tooiing het briefpostgebouw van het districtspostkantoor Amsterdam. Op I april 1960 werd hiervoor de eerste paal geslagen. Op het ogenblik is men bezig met de afwerking en inrichting. Over een jaar hoopt men het voor een deel in gebruik te kunnen nemen. Het gehele districtspostkantoor bouw kosten totaal ongeveer 38 min gulden zal waarschijnlijk begin 1968 gereed zijn. Naast het briefpostgebouw wordt een pakketpostgebouw opgetrokken waarboven tot een hoogte van vijftig meter als tegenhanger van het havenge- bouw een achttien meter brede boven bouw komt voor directie, staf en admi nistratieve afdelingen. Aan de achter zijde komt een voor het grootste deel reeds geconstrueerd, alleen voor de PTT bestemd perron met een lengte van vierhonderd meter. Hiervandaan zal het „grote vervoer" met eigen post- ïen plaatsvinden. De briefpost blijft men, aldus de heer Meijer voorlopig op de oude manier met personentreinen vervoeren. Het hele complex krijgt een nuttig vloeroppervlak van 62.000 vier kante meter. In het briefpostgebouw zullen vijf honderd transportbanden met een to tale lengte van acht km., kettingtrans- porteuns en sorteermachines voor een snelle en efficiënte verwerking van de binnenkomende en uitgaande post zorg dragen. De mechanisatie zal twee jaar na de ingebruikneming van het gebouw voltooid zijn. In het nieuwe briefpostgebouw zullen als het helemaal in gebruik is tweedui zend personen in ploegendienst werk zaam zijn, wanneer nodig in het licht van in totaal tienduizend buislampen. In Amsterdam, waar ongeveer acht procent van de Nederlandse bevolking is gehuisvest, wordt met 465 miljoen stuks per jaar vijftien procent van de landelijke briefpost verzonden en met 330 miljoen stuks twaalf procent daar van ontvangen. Op de drukste dag van de week worden ongeveer tienduizend postzakken verzonden en zeven duizend ontvangen. Dit komt neer op vierhonderd ton te behandelen post. De pieken rond kerstmis en nieuwjaar be dragen een veelvoud van deze aantal len. Op het ogenblik vindtde verwerking van de brief en pakketpost op een aan tal verschillende plaatsen in de stad plaats in hoofdzaak op het hoofdpost kantoor aan de Nieuwe Zijds Voorburg wal en in het expeditiekantoor naast het Centraal Station. Alamak 24 v. Damman n. Kuwait. Amsteldijk 26 te Cristobal. Cartago 25 te New York. Crania 24 v. Pt Cardon n. Birkenhead. Dtnteldijk 25 te Los Angeles. Ouwerkerk 24 v. Mombasa n. Suez. Pericles 25 te Cristobal. Prins Willem 4 25 te Chicago. Randfontein 24 te Needies. Str. Colombo 24 te L. Marques. Str. Cumberland 11 v. Pt Elizabeth n. Dur ban. Tjlkampek 24 v. Singapore n. Hongkong. Amstelland 24 v. Rio Janeiro n. Bahia. Caltex Arnhem 25 te Pt Said. Eos 24 Saloniki n. Hamburg. Hoogkerk 24 v. Barcelona n. Cadiz. Koningwaard 25 te Pt Said. Madison Lloyd 24 v. Pt Said n. Beyrouth. Neder Elbe 24 v. New York n. Tripoli. Poseidon 25 te Santo Domingo. Sinon 26 te Miami. Philippia 26 te Mena. Sambas 27 te Singapore. Schelde Lloyd 26 te Alexishafen. Schelpwijk 26 v. Gothenburg n. Invergor- don. Slamat 24 v. Genua n. Marseille. Triton 25 te Barbados. Wonosari 24 v. Bremen n. Antwerpen. Dahomeykust 26 te Monrovia. Kenia 26 v. Pt Cardon n. Buenos Aires. Merwe Lloyd 26 v. Cristobal n. Curasao. Oostkerk 26 v. Durban 27 te East Londen. Osiris 26 v. Bourgas n. Hamburg. Pendrecht 26 v. Ceuta n. Curasao. P.G. Thulin 27 te Balboa. Prins Willem-3 28 v. Djeddah n. Suez. Str. Malakka 26 v. Kaapstad. 27 te Pt Eli zabeth. Tjiliwong 26 v. Lagos n. Tema. Towa 26 te Genua. Waterland 27 'te Santos. Wonorato 25 v. Suez, 26 te Aqaba. Ampenan 26 v. Penang n. Colombo. Arendskerk 27 te Mt Wara verw. Averdijk 26 van Bremen n. Hamburg. Bali 28 te Bangkok. Bengalen 26 v. Penang n. Pt Swettenham. Breda 26 v. Horsens n. Hamburg. Dongedijk 27 te Londen. Eenhoorn p 26 Tarila n. St. Nicolas. Keerkring 27 te Singapore. Korenia 26 Str. Karimata n. Balikpapan. Lelykerk 27 te Suez. Stentor 27 Napels. Str. Magelhaen 27 te Kaapstad verw. Sumatra 26 te Abadan. Aludra 24 v. Bremen n. Hamburg. Friesland krl 24 v. Kuwait n. Khorramshar. Jason 24 v. Hamburg n. Bremen. Kenia 24 te Pt Cardon. Koratia 25 te Lavera. Maron 24 v. New York n. Curasao. Mississippi Lloyd 26 te Calcutta. Naess Commander 26 te Palermo. Prins Willem drie 25 te Pt Sudan. Seine Lloyd p 24 Ouessant n. Antwerpen. Themis 24 v. Vigo n. Santo Domingo. Tjiliwong 24 rede Lagos. Vasum 25 te Ravenna. Wonorato 24 v. Alexandrië n. Pt Said. Argos 25 te A'dam. Aristoteles 24 v. A'dam n. W.-Indië. Ceres 26 v. A'dam n. Buitenhuizen. Chiron 26 te A'dam. Eemland 26 v. A'dam n. Bremen. Geertje Buisman 26 te A'dam. Helicon 25 te A'dam. Ivoorkust 24 v. A'dam n. Bremen. Jagersfontein 26 v. A'dam n. Southampton. Parthenon 24 v. A'dam n. W.-Indië. Pr. der. Ned. 24 te A'dam. Alcor 24 200 m nw v. Aden. Caltex Per nil 24 20 m nnw v. Pt Rico. Castor 24 v. Antwerpen n. R'dam. Abbekerk 26 v. Arica n. Iquique. Alwaki 26 t.a. Laughvie n. Kuwait. Caltex Delft 26 v. Pladju n. Duma. Alamak 28 te Khorramshar. Alchiba 27 v. Djeddah n. Ummsaid. Amsteldijk 28 v. Balboa n. Los Angeles. Caltex Pernis 27 te New York. Camphuys 27 v. Bahrain n. Ummsaid. Chiron 27 té Brunsbuettel. Dongedijk 27 monding Thames. Eemland 27 v. Hamburg n Tenereiffe. Ganymedes 27 v. Pto Cabello n. La Guaira. Hector 27 te La Coruna. Hercules 28 te Houston. Kelletia 28 te Santos. Maashaven 28 te Takoradi. Madison Lloyd 27 v. Lattakia n Barcelona. Oostkerk 28 te Port Elizabeth. Roggeveen 28 te Bangkok. Schiekerk 26 te Hamburg. Siaoe 29 te Sibu verw. Slamat 28 te Barcelona. Stad Kampen 27 v. Bone n. Holland. Stad Vlaardingen 27 v. Conakry n. Nordenhamn. Straat Cook 28 te Sijdney. Wonosari 27 v. Antwerpen n. Amsterdam Ammon 27 v. Paramaribo n. Georgetown. Area 27 v. Durban n. Abadan. Avedrecht 28 te Mena. Borneo 26 v. Colombo n. Aden. Caltex Rotterdam 27 v. Savona n. Sidon. Congokust 27 te Freetown. Doelwijk p 27 Gibraltar n. Tranmere. Karakorumf 28 te Manilla. Korenia 28 te Balikpapan. Krebsia p. 27 Gibraltar n. Port Said. Mijdrecht 27 v. Malta n. Constanza. Mylady 27 v. Baiecomeau n. St. Louis. Osiris p. 27 Dardanellen n. Hamburg. Pericles 27 te Bunaventura. Rezza Shah the Great 27 te New York Rotterdam 27 v. Le Havre n. Southampton. Stad Alkmaar 27 v. Palermo n. Sagunta. Straat Soenda 26 v. Singapore n. Hongkong. Sumatra 27 v. Abadan n. Mogadiscio. Togokust 27 v. Matadi n. Luanda. Van der Hagen 27 v. Bunburry n Fremantle Vasum 27 rede Ravenna. Vitrea 27 te Thameshaven. Wieldrecht 27 te Toledo. Argos 27 v. A'dam n. Israel. Castor 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Chiron 27 v. Amsterdam n. Rendsburg. Echo 27 v. Rotterdam n. Dublin. Geeststar 27 v Amsterdam n. Noordzee. Japara 27 te Rotterdam. Kloosterdijk 27 v. Rotterdam n. Bremen. Pieter S 27 v. Rotterdam n. Swansea. Minos 26 te Amsterdam. Montferland 26 te Amsterdam. Echo 26 v. Rotterdam n. Dublin. Esso Den Haag 26 te Rotterdam. Grootekerk 27 te Rotterdam. Gulf Italian 26 te Rotterdam. Isis 26 v. Rotterdam n Hamburg. Balong 26 v. Lissabon n. Barcelona. Bussum 27 rede Ravenna. Caltex Arnhem 27 v. Suez n. Bahrain. Celebes 27 ten anker rede Bombay. Karachi 28 te Penang. Kieldrecht 28 rede Bombay. Korovina 27 v. Saigonn Miri. Maaskerk 27 te Lissabon. A7ERR BIJ VAN GELDEF "ONFv v HoofdkantoorAmsterdam. Fabrieken te: Apeldoorn, Arnhem, Renkum (2), Rotterdam, Vetsen, Wapenveld en Wormer. Muiderkerk 27 te Karachi. Nieuw Amsterdam 27 te Curagao. Nijkerk 27 Suez gepass. n. Adelaide, Roepat 27 v. Marseille n. Duinkerken. Schelde Lloyd 27 te Lae. Straat Bali 26 v. Singapore n. Pt Swetten ham. Streefkerk 27 v. Fremantle n. Adelaide. Tjiliwong 27 te Tema. Waikelo 26 te Bangkok. Wonogiri 27 v. Karachi n. Djibouti. Wonorato 27 te Aqaba. Worldheath 27 te Singapore. Zeeland 27 v. Genua n. Pt Said. Amstelstad 27 v. R'dam n. Hamburg. Gulf Italian 27 te R'dam. Hagno 27 v. R'dam n. Dublin. Jason 27 te R'dam. Kerkedijk 28 te R'dam. Seine Lloyd 27 te R'dam. Burl S Watson 28 dw. East London n. Phila delphia. Liberiakus t 28 te Pt Harcourt. Mataram 28 te Malta. Nieuw A'dam 28 v. Curagao n. St. Thomas. Roepat p. 28 Kp Gata n. Duinkerken. Rondo 28 te Antwerpen. Van Waerwijck 27 v. Dairen n. Hsingkangh. Abida 26 v. Curacao n. Trinidad. Alkmaar 26 v. Kielkanaal n. Trinidad. Camerounkust 26 v. Le Havre n. Antwerpen. Isi 27 op Schelde n. Antwerpen. Khasiella 27 te Pt Miranda. Oranjestad 27 te Madeira. Pericles 26 v. Balboa n. Buenaventura. Raki 26 v. Beyrouth n. Pt Said. Schiedijk 26 v. Hamburg n. Bremen. Seine Lloyd 27 te Vlissingen. Sophocles 26 v. Santo Domingo n. Maracaibo Stad Den Haag 26 v. St. Vincent n. Emden. Tweelingen 27 te Vigo. Ulysses 27 v. Antwerpen n. A'dam. Waibalong 27 dw. Hong Kong n. Djakarta. Westertoren 27 v. Frederica n. R'dam. GROTE VAART. Alcor 25, 100- m. z.w. v. Socotra. Cartago 25 te Nyork. porto Esso Amsterdam 26 900 m. n.o. v. Rico. Kryptos 26 340 m. n.o. v. Amazone. Limburg 26, 850 m. w.z.w. v. San Francisco Mirzam N p. 26 Finisterre n. Nantes. Nushaba 26 320 m. z.w. v. Bermuda. Purmerend p. 26 Recife. Stanislas 26 v Lissabon n. Setubai. Taras p. 26 Kp. de Gata n. Algiers. Cartago 25 te New York. Kustvaarders Aeneas p 26 Burlings n. Rotterdam. Anne Herfurth 26 t.a. Piraeus. Arctic 26 320 m. w. v. Walvisbaai. Alcetas p. 26 Wight n. Cadiz. Bernard John p. 26 Bizerta. Brlnda p. 26 Mallorca n. Livorno. Q Bresam p. 27 Finisterre n. Antvv®fP„ant. CoccineUe 26 180 m. z.z.w. v sara. Cheetah 26 60 m. w. v. Trafalgar. Calchas 27 30 m. n.n.o. v. Vollano. Deneb 26,te Bordeaux. Diana 26 40 m. z. v. Lissabon Domburgh 27 90 m. z. v. Emlsterre. Inca 27 110 m. n.n.o. v. Christobal. Juvalta 26 70 m. z.w. v. Oporto. Labotas p. 26 Malta. -,, .„Pda. Magas p. 26 Sandhammern in. Klaipeda- Mare Magnum 2« t.a Bnndisi Mare Altum p. 26 Quessant n- Mare Novum 27 600 m. z.w. v. Lagos. Pieter Geertruida p. 27 Quessant. Roehab 26 110 m. z. v. Balearen. „del. Risa Paula 27 80 m. wzw v. Esmeraiu* Statenlaan p. 26 Wight n. Rochester. Situla 26 128 m. n.o. v. Rio Grande. Westzaan 27 30 m z. v. Cuba n. Lamai Wim XI 27 120 m. no. v. Villano. Abida 28 te Trinidad. Alhena 28 te Rio de Janeiro. Alnatl 28 te Santos. Goeree 27 van Pan Canal nr Baltimore. Gulf Swede 27 v, Port Said n. Lands Lnu-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 6