Met wat slagroom doet u wonderen Na eerste bespreking lijkt samengaan een feit Bekende Uitgeester overleden Donderdag viert hij in stilte 75ste verjaardag LUIJKEN, EENS PRAESES MET SPRANKELENDE IDEEËN Nog steeds even trouw langs het lijntje bij EDO Winterpauze bij Leidse voetbalbond „Olympische winnaarS in Halfweg DE ZAAK ANN PETERS Roekeloos rijden na drinken van twintig flesjes bier Joyriding en diefstal uit liefdesverdriet B.B.-er kreeg 75,— boete FUSIE BANKEN IN BEVERWIJK blij Waarom bank te Heemskerk niet in nieuwe geheel Vrijwilligsters in ziekenhuis gul onthaald Show voor 150 Veiser invaliden B oekenroodeteams Feestzitting tienjarige culturele raad ven winnen Tarzan in Haarlem Praalrijden bracht gestolen brommer aan het licht Nooit thuis Ada Kok reiki medailles uit DOOR FRANCIS DUmiDGE Baas gaat voor BRIDGE rppel. Pudding, vla-flip, koffie, cake, vruchten alles wordt nóg lekkerder en nèg gezelliger met slagroom. (Tomatensoep ook, met een wolkje ongeklopte slagroom). Vraag morgen zo'n "huiselijk" flesje slagroom aan uw melkman! HAARLEM, 24 nov. De naam J. H. Luijken geniet sinds jaar en dag in de Haarlemse voet balwereld een overbekende klank. Wie kent hem niet, deze blozende, altijd beweeglijke figuur, die zich bij de wedstrijden van EDO bij voorkeur van een plaats „langs het lijntje" verzekert? Menige lezer zal verbaasd opkijken wan neer wij hier vertellen dat de heer Luijken komende donderdag zijn vijfenzeventigste verjaardag gaat vieren. Het is dan ook nau welijks te geloven, dat deze bij zonder krachtige en vitale man de zeventig al ver is gepasseerd. monty-coats 39.50 houtje-touwtje camel 51.00 Klant is koning PRECIES DAT ANDERE HO* WAT U ZOEKT BD - VLAANDEREN pagina DINSDAG 24 NOVEMBER 1964 hel fijne can shagroken: 1 je geniet j hij voorbaat! HM/ Wfl-r IK. uflCHT.' HEBT EK EEN PW ULES INGESTOPT. NET JES GEDRRN.NIGE^ DANK JE, NIGEL. DIB WIL IK HEB BEN HIER JONGEN! 28-42 EEN LEKKERE /- t A rlnprtentiei BEVERWIJK, 24 nov. Maandag avond hebben de leden van de Co- operatieve Raiffeisenbank „Beverwijk" in Promenade zich beraden om te ko men tot een fusie met de zustervereni ging „Wijk aan Zee en Duin", maar aangezien het vereiste aantal leden niet aanwezig was om tot e denenietii aanwezig was om tot een definitief re sultaat te komen, zal men over enige weken weer bijeen moeten komen om tot een uitspraak te komen. Een uit spraak die overigens gisteravond al voor de volle honderd procent voor een fusie was. De voorzitter der bank de heer J. Brantjes kon in zijn openingswoord, naast een behoorlijk aantal leden ook een woord van welkom toeroepen tot de heer J. F. J. van Vreeswijk, rayon In specteur der Raiffeisenbank in de In spectie Alkmaar en de heer J. Bakker, inspecteur van de Céntrale Bank. De voorzitter gaf in korte trekken weer, wat de beweegreden van deze voorgestelde fusie is. Op nog geen 400 m afstand van elkaar, aldus de heer Brantjes, zijn twee banken van dezelf de organisatie gehuisvest. Overigens twee banken, die al meer dan een halve eeuw vruchtbaar werk hebben verricht. Sinds kort is er in IJmuiden nu ook een bank van onze Raiffeisen bank gekomen en de scheidingslijn is nu getrokken door het Noordzeeka naal, zodat ons werkterrein afgeba kend is geworden in Zuidelijke rich ting. Nieuw werkterrein ligt er voor de Raiffeisenbank in de nieuwe woonwij ken, maar ook in Wijk-aan-Zee en Vel- sen-noord. Als iedere bank apart dit gaat aanpakken, gaat dit met .grote kos ten gepaard. Bovendien wil men de klanten der bank de grootst mogelijke service geven, tegen een zo billijk mo gelijk tarief. Daarom hebben de bestu ren van de beide banken in overleg met de Centrale bank in Utrecht besprekin gen gevoerd over dit vraagstuk en is men tot dé conclusie gekomen, dat een fusie, niet alleen in de lijn van deze tijd ligt, maar dat alle partijen daar mee ge baat zijn, wil men zijn plaats in deze snel groeiende gemeente behouden en vooral toe zien nemen. Nu aan beide banken de dagboekpos- ten toenemen, stelt men zich voor een nieuw Centraal bankgebouw te stichten, met een ruime openstelling voor de klant, waar straks de mechanisatie in gevoerd kan worden om tot een zo groot mogelijk efficiënt gebruik te kunnen die- UITGEEST, 24 nov. In zijn wo ning is overleden de heer Willem Ka bel. De heer Kabel, die over enkele dagen de leeftijd van 80 jaren bereikt zou hebben, was reeds geruime tijd ziek, maar zijn einde is toch nog on verwacht gekomen. Met de o\erledene is weer een lid van de oude garde van de harmonie „Onderlinge Oefening" heengegaan. Dit aloude korps heeft hij ruim 60 jaren als een uiterst aktief en niet minder deskundig lid gediend. Gediend niet alleen als muzikant, maar ook al opleider van de leerlingen, vooral in de tijd diat „Onderlinge Oefening" op de rand van haar bestaan schommel de. Voorts is deze bescheiden, minzame en humoristische telg van een zeer oud Uitgeestei geslacht ruim 20 jaren koster geweest van de Nederlands Her vormde Kerk en was hij vele jaren verbonden aan de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Protestantenbond, afdeling Gezinszorg. Muziek heeft het welbestede leven van Wim Kabel beheerst. Niet alleen bij de harmonie, maar ook bij de in middels reeds lang verdwenen plaat selijke symphonievereniging, bij de tal loze strijkjes en wat al niet meer. De teraardebestelling zal plaats vin den op de algemene begraafplaats al hier na de kerkdienst in de Nederlands Hervormde Kerk, welke donderdag morgen om 11 uur zal aanvangen. Na deze zeer heldere uiteenzetting kregen de leden de gelegenheid om vra gen te stellen. Hier werd ruimschoots gebruik van gemaakt. Verschillende le den juichten deze fusie toe. Men wilde zelfs nog verder gaan en men zou het nog doeltreffender vinden wanneer deze fusie ook met de zusterbank in Heems kerk werd aangegaan. Dan kwam de vraag naar voren, hoe straks de bestuurssamenstelling zal wor den. De voorzitter antwoordde hierop, dat naar evenredigheid bestuursleden en leden van de Raad van toezicht in het nieuw te vormen bestuur zitting zullen krijgen. Hoe gaat de nieuwe bank he ten? De besturen hebben hier ook al over na gedacht en men zal straks als naam aannemen Centrale Raiffeisen bank te Beverwijk. Er kwamen nog ver schillende vragen uit de bus, die zowel door de vertegenwoordigers van de Cen trale bank als door de bestuursleden werden beantwoord, maar tot positieve resultaten kon men niet komen omdat het voorgeschreven aantal leden niet aanwezig was, wel waren alle leden voor dit voorstel. Men zal op korte ter mijn weer een vergadering uitschrijven en onafhankelijk van het dan aanwezi ge aantal leden is het dan voldoende als dan drie-vierde van de dan aanwezige leden voor de fusie zijn. IJMUIDEN, 24 nov. Sedert enige jaren maakt het Antonius Ziekenhuis dankbaar gebruik van de hulp van tien tallen vrijwilligsters, die op zich hebben genomen bij toerbeurt een halve dag in het ziekenhuis te assisteren. Deze da mes, die dit werk doen onder auspiciën van de SAMVRO, de samenwerkende vrouwenorganisaties, nemen allerlei ta ken op zich, die ook tot het werk van de verpleegster behoren, maar waar aan deze laatste, als gevolg van de voortdurende specialisatie en de accent verschuiving naar de medische kant, steeds minder toekomt door tijdgebrek. Maandagavond waren de circa 40 vrij willigsters in het Antonius Ziekenhuis bijeen, niet om de verpleegsters te as sisteren en de patiënten behulpzaam te zijn, maar nu om zichzelf eens te laten verwennen. Evenals vorig jaar werd de Sinterklaastijd een uitgezochte gelegen heid bevonden door de leiding van het ziekenhuis, om de dames op een gezel lige avond te onthalen. Zij kregen er een film voorgezet over het leven van Johann Strauss en verder had men in de aula van het ziekenhuis voor een paar zeer gewaardeerde verrassingen gezorgd. De geneesheer-directeur, do'kter C. F. J. Lampe, heeft in zijn toespraak je tot de vrijwilligsters nog eens be nadrukt, welk belangrijk werk zij doen en hoezeer dit wordt gewaar deerd. Graag zou de verpleegster dat werk blijven doen, maar zij komt er niet meer aan toe. De vrijwilligsters vangen deze leemte op voortreffelij ke wijze op, een wijze, die ook door de patiënten zeer wordt ge waardeerd. Bovendien had dokter Lampe er veel bewondering voor, dat er zo weinig ver loop is onder de vrijwilligsters en dat, als er een plaats openvalt, deze direct door een ander wordt ingenomen. Het gaat volkomen geruisloos, aldus dokter Lampe, die aan zijn erkentelijkheid voor deze assistentie tegelijkertijd de wens verbond, dat dit in de toekomst zijn voortzetting zal blijven vinden. PAROCHIëLE JEUGDRAAt) Het bestuur van de parochiële jeugdraad te Santpoort/maakt bekend dat op zater dagmiddag 28 november om half drie de officiële opening en ingebruikneming zijn van het troephuis van welpen en verkenners van de Sint Radbouwgroep. De samenkomst is in het gebouw aan de Middenduinerweg te Santpoort na bij boerderij Westerhoeve. (Van een verslaggever) Dat de heer Luijken zich voor de voet balsport grote verdiensten heeft ver worven, geven de feiten maar al te dui delijk aan. Gedurende zestien jaar was hij voorzitter van EDO, de club die hij ook als speler van het eerste elftal tien jaar lang heeft gediend en waarvan hjj sinds zijn aftreden als praeses ere voorzitter is. De Haarlemse scheidsrech- tersvereniging kent haar ere-voorzitter Luijken als een van de mede oprichters en de latere voorzitter, terwijl ook in het landelijke verband van de scheids- rechterswereld zijn naam de nodige be kendheid verkreeg. Hij was mede-oprich ter en penningmeester van de Centrale Organisatie van Voetbal Scheidsrechters (COVS), waaraan wij nog kunnen toe voegen dat Luijken niet minder dan dertig jaar zelf het scheidsrechtersfluitje hanteerde. Zijn bemoeienissen op het terrein van de sport zijn echter nog verder gegaan. Destijds was hij namelijk de man die de touwtjes in handen had van de sinds lang opgeheven Haarlemse zwemvereni ging „De Delft", een tijd waaraan de heer Luijken nog menigmaal terugdenkt. „In de zomer van 1928, na afloop van de Olympische Spelen in Amster dam, hebben wij voor een stunt ge zorgd, die nadien door geen enkele zwemclub ter wereld meer werd ge leverd. Wij slaagden erin alle Olym pische kampioenen met onder meer de Amerikaanse beroemdheden Johnny Weismuller en Buster Crabbe (de la tere „Tarzan"-figuren van Hollywood) voor een zwemgala naar Haarlem te krijgen, een gebeurtenis waarmee onze vereniging enorm veel opzien heeft gebaard." De heer Luijken vertelde dat hij pas op 31-jarige leeftijd leerde zwemmen, Advertentie) ZEEDUFFEL 100% wol - waterafstotend BLAUW - CAMEL - GRI3S BLAUW GEMÊLEERD vanaf leeftijd 6 jaar. vanaf leeftijd 12 jaar Paarlaarsteeg 1 HAARLEM SANTPOORT, 24 nov. Toen bjj de politie de melding binnenkwam, dat een paar jongens regelmatig met een paar se brommer door de straat reden, ter wijl bekend was dat zij normaal niet over een brommer konden beschikken, was dat voldoende aanleiding om eens poolshoogte te gaan nemen. Het praal rijden bleek inmiddels te zijn afgelopen, maar achter een woning aan de Klujjs- kenslaan trof de politie een 16-jarige jongen uit Santpoort aan, die in het be zit was van een paarse bromfiets. Het signalement van de brommer bleek pre cies te kloppen met de bromfiets, die op vrijdag 20 november ten nadele van een inwoner van Haarlem uit de stal ling van het station Santpoort-zuid was ontvreemd. maar toch nog kans heeft gezien als schoonspringer en lange afstandszwem mer menige prijs in de wacht te slepen. Vele zijn ook de herinneringen die de heer Luijken aan zijn loopbaan als scheidsrechter twintig jaar in de KNVB en dertig in de HVB heeft bewaard. Om „zakelijke" redenen heeft hij destijds tot het bestuur van de KNVB het verzoek moeten richten om niet meer als scheidsrechter in Zandvoort te hoe ven fungeren. „Ik had daar een drukke uitbrengwijk van mijn winkel in zuivelprodukten en supporters van „Zandvoort" kenden mij zo goed, dat ik, wanneer ik 's zondags een wedstrijd van hun favoriete club moest fluiten, kreten te horen kreeg als „wij kopen geen pondje boter meer van je, als Zandvoort verliest". „Ik wilde mijn klanten niet kwijtraken en daarom heeft de bond met mijn verzoek rekening ge houden." De heer Luijken, in 1933 geëerd met het onderscheidingsteken in goud van de HVB, maakt zich ook heden ten dage nog voor het werk van de Haarlemse KNVB-afdeling verdienstelijk. Hij is sinds 1930 lid van de technische en keuze-commissie voor het afdelingselftal, een taak die hij bijzonder serieus opvat. Wanneer EDO een uitwedstrijd speelt, kan men hem aantreffen op de velden der HVB-clubs, teneinde zich van de verrichtingen der spelers op de hoogte te stellen. „Tegenwoordig gaat 't wel, maar vroeger was mijn man haast nooit thuis", zegt mevrouw Luijken, die zelf ook tot de getrouwe leden van de EDO-familie behoort. Het hoogtepunt uit de tijd dat hij als EDO's voorzitter fungeerde, betekent voor de heer Luijken nog al tijd het seizoen 1947-'48, toen de rood- IJMUIDEN, 24 nov. Bijna honderd vijftig Velser invaliden, mindervaliden en eenzamen hebben maandagavond in het Patronaatsgebouw kunnen genieten van een door 26 gemeentelijke amateur- artiesten op de planken gezette show. Zij waren hiertoe in staat gesteld door een initiatief van Jan Dienaar, Joop van Rijn, Lub Bakker en Jan Dekker. Dit viertal besloot enige maanden ge leden deze groepen van de bevolking een gezellige avond te bezorgen. Zij moesten voor het zo ver was veel moei lijkheden overwinnen, maar zetten en thousiast door. Zij kregen door de be langeloze medewerking van vele instan ties een flink steuntje in de rug. Zo verzochten zij vele bedrijven in en bui ten de gemeente prijzen af te staan voor een gratis verloting onder de invali den. In de meeste gevallen werd aan dit verzoek voldaan met het gevolg dat iedereen met een fraaie prijs naar huis ging: grammofoonplaten, glaswerk, sok ken föhn en wat niet al. Veel dank zijn de organisatoren verschuldigd aan de ongeveer 30 auto-bezitters, die hun voer tuigen afstonden om de bezoekers in de gelegenheid te stellen deze bijeen komst bij te wonen, evenals aan de r.k. E.H.B.O.-vereniging afdeling Vel- sen „St. Damiaan", die 24 leden in het geweer had geroepen om voor een goe de gang van zaken te zorgen. zwarte club voor een Olympisch Stadion in de e®11 wedstrijd tegen Feijenoord via 1 zege de afdelingstitel veroverd®- j. Zijn mening over het huidige „li Iatie bij EDO formuleert hij aldd^jjsH ben 't er niet mee eens dat de co»1je betaald voetbal zich in overleg dw jiet trainer met de samenstelling ïaI? gie eerste elftal beiast. Dit is een taa^oacl» volgens mij aan de trainer en een c j«n (die EDO nog niet heeft) moet toevertrouwd." LEIDEN, 24 nov. Het besWj'jje®** de afdeling Leiden van de KN* i»* in de afgelopen weken een eng" yef' gesteld om de verlangens van °te pe>' enigingen inzake een winterpauze len- .üét®. Gezien het resultaat van deze waarbij 25 van de 37 voetbalve1 teiie» gen zich uitspraken voor het stib» van een winterpauze, heeft het e®» besloten voor het lopende s&}z *e ste!J rustperiode in de competitie i»ft v®* len. Wat het zondagvoetbal ben - ja», deze pauze van 15 december tot j HALFWEG, 24 nov. - De Haarlemmerliede en Spaarnwouo morgenavond ook drie OlymP1®" naars, die met „goud, zilver en 1(,er bekroond zullen worden. klaSseL lingen, van de vijfde en *fdeeen der lagere scholen is namelijk e ^ja» strijd gehouden, wie het best va» 5. (in de vorm van een P^oek d Olympische Spelen zou maken p vele inzendingen zijn er n t)t kroond. Daaruit heeft de J"r(luije» ac beste gekozen. Morgenavond y, drie tijdens een bijeenkoins f zgV brandweerkazerne, welke begint, op Olympische wij doQr flj,, gehuldigd. De medailles zulle den u» mand minder dan Ada Kok gereikt. (Advertentie) Eigen reparatie l»'ieht,n® voor uurwerken* Goud en HAARLEM, 24 nov. De 26-jarige platformemployé H.J. van K. uit de Haarlemmermeer vertelde de politie rechter, voor wie hij gisteren terecht stond, volkomen uit het lood te zijn geslagen, toen zijn meisje na anderhalf Jaar de verloving verbrak. In augustus maakte hij een plezierritje in de auto van zijn baas, na eerst niet minder dan twintig flesjes bier te hebben ge dronken. Hij reed met een snelheid van honderddertig kilometer,toen hij slipte en de macht over het stuur verloor. Het voertuig kwam in een berm tot stilstand. Een maand later nam hij ruim zeshonderd gulden weg van een echtpaar, dat in hetzelfde kosthuis woont als hij. „Ik ben pas gaan drinken, nadat mjjn verloofde het had uitgemaakt. Dat geld heb ik gestolen, omdat iemand in een Amsterdams café mijn salaris had gerold. Ik zat in geldnood, en toen ik die biljetten zag, kon ik de verlei ding niet weerstaan." De officier van justitie vond het een ernstig feit men sen te bestelen, die hard voor hun be staan moeten werken. Hij vorderde zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk, en onder toezichtstel- ling van de reclassering. De joy-riding wilde hij -straffen met een maand ge vangenis en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De raadsman vroeg clementie, omdat hij een duidelijk ver band zag tussen het uitraken van de verloving en het gedrag van zijn cliënt. ,,U mag blij zijn, dat u hier nog staat. Uw rijden was misdadig en levensge vaarlijk. Het is natuurlijk wel makke lijk, een onschuldige derde in deze zaak te betrekken", meende de politierech ter. Hjj legde voor de diefstal vijf maan den gevangenis op, waarvan twee voor waardelijk, met aftrek en onder toe- zichtstelling. De joy-riding vonniste hij conform de eis. De 35-jarige schipper L.B. uit Den Haag werd beschuldigd van oplichting. (Advertentie) Bij herhaling zou hjj in mei en juni water uit zijn schuit hebben gepompt na de eerste en voor de tweede ijking om zodoende van de Hoogovens een hogere vrachtprijs voor afvalijzer Ie ontvangen. De ijkmeester bepaalt na melijk het gewicht van de lading dooi de waterverplaatsing bij aankomst en na lossing te meten. Het -schip was voorzien van een speciale installatie die watertoevoer- en -afvoer onder water kan regelen. De schipper verklaarde die nooit te hebben gebruikt om het gewicht van het schip te verhogen. „Ik heb al veel meegemaakt, maar deze listige oplichting nog nooit. Ik vind het een gemene streek. Drie lossingen lever den u een voordeel van 750 gulden op", aldus de officier van justitie. Hij eiste zes maanden gevangenis, waarvan twee voorwaardelijk, met aftrek van de pre ventieve hechtenis. De raadsman vroeg de onvoorwaardelijke straf met een week te verminderen, omdat zjjn cliënt dan op vrije voeten kon worden gesteld. „Hjj heeft al bijna vier maanden in voorarrest gezeten. Het kleine familie bedrijf is er vooral mee gebaat, als hy nu naar huis kan gaan." De politie rechter was het met hem eens. De twintigjarige radiomonteur R.J. uit Beverwijk had zich in de loop van dit jaar schuldig gemaakt aan verduis tering van een hele verzameling radio- en televisieonderdelen. Hl) werd gegre pen na diefstal van een pick-up-arm bij een zaak in Beverwijk. Bij huiszoeking trof de politie de vele onderdelen aan, die afkomstig waren van de baas van de monteur en die een waarde hadden van vijfhonderd gulden. „Ik dacht, dat ik ze weieens kon gebruiken", verklaar de verdachte. De officier van Justitie vorderde drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk, en onder toe- zichtstelling van de reclassering. De politierechter deed geen uitspraak. Hij verwees de zaak naar de rechter-com- missaris. Een automonteur uit Beverwijk en een assistent-accountant uit Velsen had den geen gevolg gegeven aan het op komstbevel van de Bescherming Be volking. Wegens overtreding van de wet op noodwachters werd de 36-jarige Th. A.B bij verstek, conform de eis, ver oordeeld tot een boete van 150 gulden, waarvan de helft voorwaardelijk. In een schriftelijk verweer verklaarde hij geen hekel te hebben aan dienst, maar te zijn weggebleven omdat hij teveel kopzorgen had. De dertigjarige C.L.T.N. was eveneens als brandwacht bij de BB ingelijfd. „Ik ontken niet, dat ik hiervoor bijzonder weinig voel. Als de wet mij echter iets voorschrijft, dan volg ik dat op. Het is beslist niet waar, dat ik onwillig was. Toen ik het bevel kreeg mijn kleding en uitrusting te ha len, heb ik verzocht dit het weekeinde te doen. Ik heb een ouderwetse inslag, en ik wil graag mijn werk laten voor gaan voor dingen die daar buiten -staan. Ik dacht, dat ik bij een organisatie, die tenslotte in 's lands belang werkt, ook wel op zaterdag of zondag terecht kan." De officier van justitie eiste een geldboete van 150 gulden en twee weken voorwaardelijke gevangenis, proeftijd drie jaar. „Deze man moet een stok achter de. deur hebben anders voldoet hy niet aan zyn verplichtingen." De politierechter besliste dat de zaak wordt aangehouden om een getuige te horen. De 27-jarige visbewerker L.S. uit IJmuiden werd veroordeeld tot drie we ken gevangenis en anderhalf jaar ont zegging van de rybevoegdheid wegens het ryden onder invloed. In septem ber had hy achter het stuur van een bestelauto plaats genomen, hoewel er 1,70 promille alkohol in zyn bloed zat. Hy botste tegen een geparkeerde auto die werd beschadigd, en reed verder voordat zyn identiteit kon worden vast gesteld. De officier van justitie vorder de een maand gevangenis en twee jaar ontzegging van de rybevoegdheid. HAARLEM, 24 nov. De culturele raad Noordholland bestaat binnenkort tien jaar. De stichtingsdatum is 16 de cember 1954 en sedert die tijd is de raad gevestigd in Bergen. Op woens dag 16 december wordt tydens een by- zondere zitting van de raad 's middags ln de Haarlemse Stadsschouwburg het tienjarig bestaan gevierd. De zitting begint om twee uur. Mr. F. J. Kranen burg, commissaris van de koningin in de provincie Noordholland, en burge meester B. J. Kalb, voorzitter van de raad, zullen bij deze gelegenheid toe spraken houden. Op het programma staat voorts een optreden van het Nederlands Dansthea ter, dat onder meer de première geeft van het ballet van Hans van Maanen op Hendrik Andriessen's Variaties op een thema van Kuhnau. Deze uitvoe ring komt tot stand door een opdracht van het college van gedeputeerde sta ten, verleend uit het dr. J. E. baron de Vos van Steenwykfonds. Na de pau ze houdt de heer J. Kassies, secreta ris van de raad voor de kunst een be schouwing onder de titel „Op zoek naar cultuur." De by eenkomst is gra tis toegankelijk voor iedere belangstel lende uit Noordholland. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar op het bureau van de raad, Hoflaan 22 te Bergen. HAARLEM, 24 nov. In de viertal lencompetitie bridge district Kenne- merland van de Nederlandse bridge bond blijven de Boekenroodeteams op het pad der overwinningen voortgaan en bezetten daardoor na de derde ron de de bovenste plaatsen in de hoofd klasse A er B en in de eerste klasse B en D. In de hoofdklasse A versloeg boeken roode 2 het eerste viertal van Haarlem Nrd met 6-0, terwijl in de hoofdklasse B Boekenroode I een royale zege van 103-67 6-0) op Spel en Vr. behaalde. Boekenroode 2 staat nu drie punten voor op BOL' 2 en BOC 4, zodat de ko mende wedstrijden tussen deze viertal len zeer interessant beloven te worden. Boekenroode I heeft slechts een voor sprong van I punt op BOC 3. Beide vier tallen zullen elkaar in de vierde ronde ontmoeten zodat dan uitgemaakt zal worden of Boekenroode zyn leidende positie zal weten te handhaven. Het Beverwykse RK Never Down 2 is in de eerste klasse A aan de leiding gebleven. RK Haarlem 2 staat op de tweede plaats met vier punten achter stand maar heeft een wedstryd minder gespeeld, zodat nog alles mogelyk is. In de eerste klasse D wees De Ken- nemers 2 streekgenoot Never Down met 6-0 resoluut terug. Door dit resul taat konden de LTmuidenaren de leiding van Sans Atout 2 overnemen. Na de derde ronde gaan in de zes afdelingen van de tweede klasse aan de leiding resp. Spel en Vr. 5,1 boe 7, Spel en Vr. 6, Damiate 4, De Kenne- mers 3 en RK Never Down 3. De uit slagen luiden: Hoofdklasse: Sans Atout-BOC 4 0-6, H'lem Nrd-Boekenroode 2 0-6, Pelikaan pof 2 0-6. Eerste klasse: BC 1940-HNBB 2-4, RK Haarlem 2-Never Down 2, 4-2 Spel en Vr. 4-De Jump 2-4, Spel en Vr. 3- Boekenroode 4, 1-5, Bloernendaai-Da- miate 0-6, RK Haarlem 3-HBC 0-6 Tweede klasse: Pelikaan 4-Hlem Nrd. 4 6-0, Boekenroode 6-HNBB 2 5- 1 Spel en Vr. 5-Damiate 6, 6-0, HZW 4-BOC 7, 0-6, Pelikaan 3-De Kennemers 4, 6-0,Spel en Vr. 6-H'lem Nrd. 5 6-0. Derde klasse: HZW 6-Never Down 4 0-6, Spel en Vr.-Boekenroode 0-6, BOC 3-De Kennemers 4-2, BOC 5-RK Haar lem 0-6, Pelikaan 2-H'lem Nrd 2, 6-0, Spel en Vr. 2-Boekenroode 3, 3-3, HZW 2-BC 1940 2 2-4, Sans Atout 2-Damiate 2, 0-6, De Kennemers 2-Never Down 6- 0. HZW-BOC 6, 2-4. De Kennemers 3- Damiate 5, 6-0. HZW 5-HTem Nrd. 6, 0-6, H'iem Nrd. 7-Damiate 4, 0-6, De Kennemers 5-HBC 3. 0-6, H'lem Nrd 3- N'lem West 6-0, Spel en Vr. 7-De Ken nemers 6, 6-0.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2