Verjong Real elftal speelt verdedigend Veteranen uit Praag spelen traag en kort «Good-old" Gento excelleert in voorhoede éêBêêêêèê Ruime zege van België op Fransen Hersteld 64ste Verrassing Geschorst Vechter van het jaar Post en Pfe heersen in zesdaagsen Zwitser wint 30ste auto in de sprint Tymen Groen bedankt als Geen namen lid van Olympia Sportstad Verzekeringen een doolhof? Nu weer een zege in Zürich Grensrechters voor Nederland-Engeland I Verdedigend Aanval Uitslag Wegens strubbelingen met bestuursverkiezing Sportief I DONDERDAG 3 DECEMBER 1964 (Van onze sportredactie) PRAAG, 3 dec. De Nederland se televisiekijkers (inclusief de spe lers van D.W.S.?) hebben het gis teren met eigen ogen kunnen zien: Wanneer de eerste ontmoeting in een wedstrijd voor de Europa-cup met een flink verschil in doelpun ten is geëindigd, hoeft de return hiet per se een saaie vertoning te Worden. Dukla PraagReal Ma- dïid is jn Praag een fraaie ontmoe- lng geworden met vooral in de Weede helft enkele knappe staal tjes voetbal. En dat terwijl Real Madrid in feite met een voor- RProng van vier doelpunten de ont moeting begon. De Spanjaarden {•«reikten gisteren de achtste fina ls van het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen d°or een gelijk spel (22). Real Madrid is de derde club, die kwart eindstrijd van de Europa- JfP heeft bereikt. Het Nederlandse W.S. en de Westduitse f.c. Köln ver eerden al eerder een plaatsje bij de -®atste acht. Op 17 december zullen in {;enen door middel van een loting de Wedstrijden voor de volgende ronde °rden vastgesteld. Inderdaad... maar gelukkig zijn er betrouwbare gidsen! De experts van "de Bary" zoeken gaarne voor u uit. wélke verzekerings-mogelijkheid het beste past bij uw wensen en omstandigheden... welke polis u het meeste biedt voor de laagste premie. Dukla's doelman Kouba is hier Novak te slim af ZüRICH, 3 dec. De Neder lands-Zwitserse wielercombinatie Peter PostFritz Pfenninger doet het prima. Het koppel beheerst de ze winter de toestand in de zes- daagse-wereld. Post en Pfennin ger zegevierden dit seizoen samen reeds in Berlijn en Brussel, de Zwitser won „tussen de bedrijven door" met de Westduitse Rudi Al- tig de Zesdaagse van Dortmund en gisteren behaalde het schier on verbrekelijke duo weer een nieuwe overwinning in de Zesdaagse van Zürich. Het kan niet op! Voor Pe ter Post betekende deze zege zijn 23ste zesdaagse-overwinning, voor Pfenninger was het de 17de. dé surprise- gezond, lekker! Met het gelijke spel (22) kwa men zowel Real Madrid als Dukla Praag aan hun trekken. De wed strijd was gespeeld in een sportie ve sfeer, waarbij incidenten achter wege bleven. Er waren 40.000 toe schouwers in het Stratov-stadion in Praag. HEERENVEEN, 3 dec. Tymen Groen, wereldkampioen achtervol ging der amateurs, heeft bedankt als lid van de Heerenveense wieler club Olympia. Ook de vader van de renner uit Follega heeft zijn lid maatschap opgezegd. Vader en zoon Groen namen het besluit tij dens een buitengewone ledenver gadering, die woensdagavond werd gehouden. voor Sint: no. 5 Moeiteloos mooie resultaten Advertentie Real Madrid via gelijk spel tegen Dukla Praag naar kwart finale Europa-cup h-?et was logisch dat de Spanjaarden si accent legden op de verdediging. Ten 4-J?® hadden ztf de thuiswedstrijd met gewonnen en wanneer dus de (even- wr-x t\'<? - 'x' "-V M<i&. v\v«S*vk. v Handal-MlJ. H. Albert de Bary Co. n.v. Deviezenbank Herengracht 450 Ameterdam-C. Tel. 22II55* BRUSSEL, S dec. Voor amper 15.000 toeschouwers nog geen kwart van de plaatsen was bezet heeft het Belgische voetbalteam woensdagavond in het kille Heysel Stadion van Brus sel, een alleszins verdiende zege van 3o op Frankrijk behaald. Bij de rust leidden de Belgen met 10. Beide ploegen hadden kennelijk veel last van het harde veld, waardoor zij maar sporadisch tot werkelijk goed voetbal kwamen. Vooral tegen het ein de van de ontmoeting zakte het spelpeil soms bedenkelijk. Direct al drukten de Rode Duivels hun meerderheid in een doelpunt uit. In de 14de minuut kreeg Pol van Himst na een scrimmage een gemakkelijke kans die hij dankbaar benutte (1—0). De Fransen poogden de strijd te verplaat sen, doch slaagden daarin vrijwel niet. Vooral aanvoerder linkshalf Joseph Jurion, die zijn vijftigste interland voor België speelde, was daarvan de oor- Stéeds sterker werd het Belgische overwicht. Doelpunten konden dan ook niet uitblijveft. Rechtsbuiten Frans Ver- meyen, die voor de rust de lat al had getroffen, maakte dat de Belgen hun voorsprong konden vergroten tot 30. In het bijzonder de tweede treffer van de man uit Lierse, waarmee hij drie minuten voor tijd de stand op 3—0 braoht, was een staaltje van knappe beheersing. tuele) nederlaag maar beperkt werd ge houden, wa- er geen vuiltje aan de lucht. Maar toch volbracht Real Madrid ook zijn sportieve plicht. Met snelle door braken belaagden de Spaanse spelers het Tsjechische doel. Het zag er dan helemaal niet naar uit, dat de Spanjaarden in moeilijkheden zouden komen. De Tsjechen waren te langzaam om paniek te zaaien onder de verdedigers van Real Madrid. Zij hielden het spel te kort en er werd te veel In de breedte „gebreid". Dat Dukla Praag het spel erg kort hield, had ook weer iets te maken met het gladde veld. Het had in Praag gesneeuwd en al was er dan sneeuw geruimd, het gras was spekglad. De ploeg van Real Madrid is sterk verjongd. Tot en met gisteren speelden de Madrilenen 64 keer voor de Euro pese' beker, die zij vijfmaal wonnen Linksbuiten Gento is de enige speler, die alle wedstrijden heeft overleefd. Di Stefano en Puskas zijn „grootheden", die talloze malen schitterden in de strijd om de Europa-cup. Hun vervan- 4r gers, de 20-jarige Grosso en de 19-ja- rige Pirri, konden hun meesters nog niet doen vergeten, maar hun spel hield wel een belofte in voor de toe komst. In de voorhoede excelleerden gisteren Manacio en „good-old" Gento. Muller en Santamaria schitterden in de verdediging. Het elftal van Dukla Praag is niet ver jongd. De Tsjechen bleven tegen Real Madrid verre van de vorm, waarin zij vorig jaar het grote internationale voet baltoernooi in New York wonnen De ouderdom van Dukla Praag zal ook' wel debet geweest zijn aan het trage spel. Vooral Masopust die de middenvoor plaats bezette, was langzaam. Met hun korte spel beheersten de Tsjechen wel het middenveld, maar hun ontbrak de macht om openingen te maken. Hoewel Real Madrid dus veiligheids halve een verdedigende tactiek volgde, werd toch ook veel aandacht besteed aan de aanval. In de dertiende minuut had zo'n Spaanse uitval een hoekschop tot gevolg, waaruit rechtsbuiten Felo met een welgerichte kopbal de vijfvoudige cup-winnaars de leiding kon bezorgen. Het moet de Tsjechen onder de rust héél duidelijk gemaakt zijn, dat zij alles maar dan ook letterlijk alles op de aan val moeten gooien, om tenminste een kans op succes te behouden. Zij tapten dan ook na de eerste drie kwartier uit een heel ander vaatje. Dat had na een kwartier een doelpunt tot resultaat van de linkshalf Geleta. Negen tien minuten later zorgde dezelfde Ge leta voor een tweede treffer. Met nog tien minuten voor de boeg kon de Spanjaarden echter niets gebeuren, toch wilden zij zich niet neerleggen bij PRAAG, 3 dec. Real Madrid speelde gisteren zijn 64ste wed strijd voor de Europa-cup. Zeven maal speelde de ploeg uit Ma drid in deze strijd om de Euro pese beker voor landskampioe nen gelijk, 45 ontmoetingen ein digden in Spaanse overwinnin gen en slechts twaalf maal moes ten de Madrilenen het hoofd buigen. De in het andere shirt gestoken Dvo rak van Dukla Praag is net iets te laat. Santamariadie op de grond ligt, heeft de bal al weggewerkt; zijn club genoot Miera hoeft geen diensten meer te verlenen DEN HAAG, 3 dec. Het Nederland se militaire elftal zal zaterdag 5. decem ber in het Neckar-stadion in Stuttgart in de voorronden van het toernooi om het internationale militaire kampioen schap tegen het Amerikaanse Iegerteam in het veld komen. De eerste ontmoeting op het Haagse Iloutrust eindigde in een 2—0 overwinning voor de Neder landse militairen. De, 4—2—4 opstelling, waarin wijzigin gen mogelijk zijn, luidt: DOEL: Stuy (Telstar) ACHTER: De Haan (Ajax), Brouwer (Baronie), Geestman (Blauw-Wit) en Spinhoven (Xerxes) MIDDEN: Vrauwdeunt (Feijenoord) en Stapper (Blauw-Wit) VOOR: Wolbers (PSV), Mares (MVV), Libregts (Feijenoord) en Verdonk (PSV) llllllll De Amerikaanse zwaargewichtbokser Cleveland „Big Cat" Williams, als derde geklasseerd op de wereldranglijst, is nu zozeer hersteld van een schotwond dat hij van het Ben Taub-ziekenhuis te Houston in Texas, naar het methodisti sche ziekenhuis in dezelfde stad kon wor den overgebracht. Williams werd zaterdag in de heup ge troffen door een politie-agent, omdat de bokser zich volgens de agent met geweld j verzette tegen zijn arrestatie wegens rij den onder invloed. „Onderschat de Nederlanders niet, zij kunnen weieens voor een verrassing zorgen", is de boodschap die scheidsrech ter George McCabe heeft gestuurd aan de manager van hét Engelse elftal, Alf Ramsey, met het oog op de wedstrijd van 9 december in Amsterdam. McCabe, die onlangs een bekerwedstrijd in Nederland heeft geleid, zegt dat de vorderingen die het Nedrlandse voetbal heeft gemaakt hem sterk hebben ver baasd. de nederlaag, hoe klein ook. Hun vol houden en hun sportiviteit werden drte minuten voor het einde beloond met een doelpunt van rechtsbuiten Nen Amancio, die een keiharde bal van zijn schoen afzond. Fritz Pfenninger hoeft voorlopig niet te klagen, dat h(j geen auto's heeft. In de Zesdaagse van Zürich „verdiende" hgj zeven auto's. Gisteren maakte hi) zijn derde tiental vol. In een premiesprint over twintig ronden won hij de hoofd prijs, de auto. Dat was de dertigste, die hij In zijn wielercarrlère als zesdaagse renner in de wacht sleepte. De einduitslag van de Zesdaagse van Zürich was: 1. Post/Pfenninger 306 pun ten; op een ronde: 2. Van Steenbergen/ Severeyns (België) 204 punten; 3. Lykke/ Eugen (Denemarken) 121 punten; op drie ronden: 4. Renz/Zöffel (W.-Duitsland) 168 punten; op zeven ronden; 5. Bracke/ Lelangue (België) 160 punten; op elf ron den: 6. Simpson/Baensch (Engel.-Austra.) 221 punten; op 16 ronden: 7. Verschueren/ Wirth (België-Zwits.) 250 punten; op 20 ronden: 8. Altig/Heinemann (W.-Duitsl.- Zwits.) 245 punten; op 22 ronden: Maurer/ Frischknecht (Zwits.) 240 punten; op 34 ronden: Luginbühl/Rezzonico (Zwits.) 347 punten; op 51 ronden: 11. Saeger/ Wegmann (Zwits.) 179 punten en op 68 ronden: De Lillo/Rancato (Italië) 228 punten. De strafcommissie van de Kon. Ned. Voetbalhond (KNVB) afd. Nijmegen heeft alle elftallen van de voetbalvereniging SDOO uit Heteren in de Betuwe voor onbepaalde tijd uitgesloten van deelne ming aan de competitie wegens mishan deling van de scheidsrechter tijdens de wedstrijd tussen SCE en SDOO. Bij de ontmoeting tussen deze twee ploegen die in Nijmegen werd gespeeld, werd de 43-jarige scheidsrechter J. van Ooyen uit Nijmegen aangevallen door alle spelers van SDOO, met uitzonde ring van de doelman. De arbiter haal de zich de woede van het Betuwse elf tal op de hals toen hij een strafschop toekende aan SCE. Het tumult brak los toen de heer Van Ooyen een speler van SDOO, die hem wilde slaan, in bedwang probeerde te houden. Meteen sprongen negen ande re spelers uit Heteren de scheidsrechter op zijn rug om hun argumenten met slaan en stompen kracht bij te zetten. De strafcommissie van de KNVB afde ling Nijmegen zal een onderzoek instel len naar de gebeurtenissen. WILLIE PASTRANO vechter van 't jaar De Amerikaanse Vereniging van Boks- verslaggevers heeft de wereldkampioen licht-zwaargewicht. Willie Pastrano als „Vechter van. het jaar'.'.benoemd. De 29-iarige donkerharige Pastrano, die maandag in een titelgevecht te Man chester de Brit Terry. Downes versloeg, kreeg de hoogste boksondéfscheiding van het jaar „voor zijn prestaties in de ring en zijn goed gedrag daarbuiten" Slechts drie licht-zwaargewichtboksers hebben in de 26 jaar van het bestaan van de titel deze veroverd: Billy Conn in 1939, Gus Lesnevich in 1947 en de beroemde Archie Moore in 1958. Willy Pastrano heeft zijn titel gewon nen in een gevecht tegen Harold Johnson nu anderhalf jaar geleden. In april van dit jaar verdedigde hij zijn titel voor de eerste maal tegen de Argentijn Gregorio Paralta. Het Tsjechoslowaakse ijshockeyteam heeft gisteravond in Stockholm Zweden met 41 verslagen. De tussenstanden wa ren 10. 11 en 20. Het team van HIJS Hoky heeft woens dagavond in Den Haag de ploeg van Or- tisei uit Noord-Italië met 72 verslagen. De tussenstanden waren: 20, 11, 41. PETER POST met Fritz Pfenninger alleenheer- De vergadering had een bewogen ver loop. Een oud conflict tussen de heer J. Leyenaar, oud-bestuurslid, en de huidige voorzitter van de vereniging, de heer P. de Jong, was de oorzaak van de moeilijk heden. De heer Leyenaar had de bestuur- deren verweten in het geven van leiding te kort te zijn geschoten. Toen bij de be stuursverkiezing één van de leden niet werd herkozen, trad het zittende bestuu in zijn geheel af, waarop de heer Ley naar een nieuw „kabinet" formeerde. De moeilijkheden bleken da"d°<F '*"5 niet te zijn opgelost, want st»and d~ gaderlng bedankten vader en zoon Groen, alsmede een viertal renners voor het lid maatschap van de vereniging. De wereld fclmnfnen weigerde verder de wisselbe- ke^«He jaarlijks als prestatiepr«s wordt ultgerefkt, In ontvangst te nemen. (Van onze sportredactie) BRUSSEL, 3 dec. De Belgische scheidsrechter Hannet, die zoals bekend volgende week woensdag de interland Nederland - Engeland zal leiden wordt bij die gelegenheid geassisteerd door zijn landgenoten Max Bertrand en Gaston Celen. Het Duitse sportblad „Sport" heeft ver nomen dat de Joegoslavische voetbalbond overweegt de namen van scheidsrechters voor wedstrijden in de eerste divisie niet meer vooraf bekend te maken. Het komt nogal eens voor dat de scheidsrechters door partijdige supporters worden bele digd of onder druk gezet. „Houston Colt .45'5", de Amerikaanse major league honkbalclub heeft officieel zijn naam veranderd in „Houston Astros". „Wij willen met de tijd meegaan" gaf de voorzitter van de club, rechter Roy Hofheinz, als verklaring. „Houston wordt algemeen beschouwd als de ruimte hoofdstad van de wereld en met onï nieuwe stadion hopen wij Houston ook de sportstad van de wereld te maken". Advertentie Agfa Cllek Moderne camera waar mee ledereen de mooiste foto's maakt 16,-. Click II ƒ22,-. Agfa Clack 8 opnamen 6x9 op een rol - film. Een leuke camera voor de begmner f 23,-. Agfa laola Een camera voor 12 opnamen 6x6, met Ingebouwd geelfilter 33,-. Deze camera'e In kleurrijke cadeau- I 8et8 -WninHaar" uamxU VA „knlpklaar" verpakt Vraag Uw fotohandelaar naar da uit- I voerlge Agfa-krant. voor blijvende I geschenken I yoouiioiiroii Producten vtn Agfa/Gevaeit AO.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 9