College Haarlemmermeer terug met uitgekiende begroting Raad praatte als Brugman over Nieuw Vennepse brug gebrokt VVD-aanval •,en door embryonaal bouwwerk I VAN NIEL Stichting personeels beleid bollenstreek pakt op efficiënte wijze problemen aan Onnodige fouten in programmablad PETRI- Beverwijkers op rooftocht „Onthoudt dit: trainen, trainen, schenkt ie gouden voetbalbenen Vrouw zou uit erfenis geld gestolen hebben Bedrijfsleven geschoeid op moderne leest Van supportersclub Kennemers Ruim duizend woningen in aanbouw Eén jaar geëist voor d ief stallen in Zaandam Motorrijder gewond bij aanrijding Materiële schade door gladheid Voor Haarlemse Rechtbank hoge straffen geëist Even tocht op dak voor ons afgebroken Sint geheimzinnig: heuser is niets loos ik heb voor Haarlemse clubs fijne cadeaus Zuiverings installatie in Rijsenhout Verkeer bij Schiphol blijft moeilijke zaak Plannen voor kleuter gebouw in Rijsenhout 'n TIP VAN Slllt ©kleun hard Muziek Niet te lezen Haarlems matrassenhuis In Haarlemmermeer EXCLUSIEVE GESCHENKEN INTERIEUR W. Jager Gerlings Geen zaterdagvoetbal Niet roke" luxaflex, jaloezieën van DUIVENBODEN n.v- AUTOBEDRIJF divan ledikanten VRIJDAG 4 DECEMBER 1964 PAGINA 2 jJREISWEKKERS BEVERWIJK, 3 dec. En kele tientallen Haarlemmers gaapten in stomme verbazing naar het citroengele wedstrijd programma. Hun ogen nestel den zich vol ongeloof op de vreselijk verminkte namen. De HFC-gevoelige voetbalsuppor ter stak het velletje schielijk in de zak, durfde er geen blik meer op te werpen. uw matras te dun of r sleSen 'aat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruiiacfie f 10.» tot f 25.* voor uw oude piraal of ledikant een bijzondere kollektie bij ZIJLWEG 36-38 - HAARLEM TELEFOON 02500-18014 Ruime parkeergelegenheid HAARLEM, 4 dec. Voor het wekelijkse voetbalpraatje is 't ons na veel moeite gelukt dit maal het woord te kunnen geven aan niemand minder dan St. Ni- colaas. Ofschoon de goed-heilig- man in deze voor hem zó bijzon der drukke tijd nauwelijks ge legenheid kon vinden zijn tocht op en rond de daken te onder breken, verklaarde hij zich graag bereid zyn mening over het Haarlemse voetballeven te ver kondigen. „Haarlem is tenslotte de bakermat van de voetbalsport en daarom heb ik mij bij mijn jaarlijkse bezoeken aan Neder land altijd voor het wel en wee van de clubs uit Haarlem en naaste omgeving geïnteresseerd". 'n GOEDE FLES 'n WELKOM GESCHENK! - 22.5° aluminium HOOFDDORP, 4 dec. De bouw van een brug over de Hoofdvaart in Nieuw Vennep ter hoogte van de Kerkstraat heeft de gemeenteraad van Haarlem mermeer gistermiddag heel wat hoofd brekens bezorgd. Nadat het bouwwerk eerst een liberaal amendement met glans had doorstaan, bleek eruit alle hoeken van de raad zoveel bezwaar te sfln, dat burgemeester en wethouders niet veel anders konden doen dat toe te zeggen een volgende keer met een nieu we begroting te komen. De raad prees ln alle toonaarden de deskundigheid van het college, maar de fracties wil den er niet aan een bedrag van 28.000 beschikbaar te stellen voor een brug, die volgens sommige stemmen veel te groots was opgezet, volgens anderen te breed was en volgens bijna iedereen veel te duur was. De liberaal Keisers, die met zijn amendement naar de nog niet gebouwde brug mikte moest toe zien, hoe zjjnvoorstel om een ton van de begroting af te halen slechts de stem kreeg van drie sympathiserende raads leden. De communistische heer Langer had het genoegen de brugdebatten te ope nen: „Veel te duur, de Ter Veenbrug in Hoofddorp kostte maar een ton." Dit was koren op de molen van de liberale heer Avis: ,,Te groots opgezet." De A.R.-heer Vink viel bi): „Te kort bij de Venneperbrug. Zijn de kosten verant woord? Kan de brug niet een beetje verder?" Namens de CHU begon de heer Tammes de brug iets meer in zuidelijke richting te duwen. Lukte dit niet, dan kon het geld beter worden be steed aan verbreding van de Venneper brug. De heer Duwel van de KVP praatte als Brugman om het voorstel van het college over de brug te krijgen. De heer Arensman van de socialistische hoek wilde de brug bij de Nieuwstraat. Namens de A. R. zei de heer Kamper: ,,De burg is hard nodig." Een geluid van de KVP-er Blom: „Twee bruggen zo vlak bij elkaar is niet nodig." De wethouders Van Stam en Bos had den niet veel moeite met beantwoor ding van de vragen. De heer Van Stam stippelde nauwkeurig uit dat de brug daar en nergens anders kon komen, daar het bouwsel past in een groot plannen- schema van woningbouw en wegen. „Er moet nog veel gebeuren in Nieuw Ven nep-zuid-west. Die brug is daar niet overbodig." Wethouder Bos kreeg tot taak de argwanende raad tevreden te stellen met de begroting. In eerste in stantie faalde hij, maar toen hij met cijfers ging gooien was de raad even stil. Houdt rekening met de kostenstij gingen, het dubbel aantal palen, de meer dere breedte, de zijbeugels en de aan sluiting met de toekomstige wegverbe- tering." De raad bleef koud bij het wet- (Advertentie) s= Grote Houtstraat 86 - Haarlem Speciaalzaak sinds 1883 houderlijk betoog en vooral de heer Avis bleef monter op de Ter Veenbrug in Hoofddorp hameren. „Dat is een goeie brug en de brug in Nieuw Vennep hoeft heus niet mooier en grootser te zijn." Het resultaat van alle besprekin gen was, dat de raad een volgende maal nogmaals de gelegenheid krijgt over de brug te beraadslagen. Het gesprek over de verordening sub sidiëring muziek- en zangverenigingen kreeg een geheel andere toon. Het voor stel haalde met glans de eindstreep en het college kreeg het druk met het in casseren van opgetogen dankbetuiginge De heer Suidgeest van de KVP waar schuwde voor dubbele subsidiëring en vroeg een soort jaaroverzicht. De heer Avis zorgde voor een dissonant in dit muzikale gesprek door te wijzen op het gevaar van een te gemakkelijk verkrijg- bare overheidssteun, „De mensen moeten zelf ook wat over hebben voor hun ver enigingen." Burgemeester mr. C. G. van der Willigen ljad wel aandacht voor het liberale standpunt, maar hij hield de heer Avis voor, dat de kosten bijzonder hoog zijn en dat er momenteel nagenoeg geen Maecenassen over de brug ko men. Het permanent in gebruik stellen van de verkeerslichtinstallatie bij de openba re scholen aan de Kruisweg te Hoofd dorp, ontlokte de heer Suidgéest de op merking, dat de situatie voor de auto mobilisten uit de richting Heemstede on- overzichteijk was. „Vanuit Aalsmeer gaat het beter." Hij vond een tunnel de beste oplossing en hij speelde boven dien met de mogelijkheid de installatie te verplaatsen naar het kruispunt Kruis- weg-Nieuweweg. De voorzitter sloot zich aan bij de mening van verkeersdeskun- digen, die in het pre-advies was uiteen gezet. Het voorstel betreffende de wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen Hoofddorp-zuid II bracht enige raads leden tot bezwaren. Ruim dire hectare industrieterrein was wel een beetje te veel en het gaf ook geen pas, dat het geprojecteerde kerkelijk centrum aan twee zijden industrieën tot huurlieden krijgt. Wethouder Van Stam wees op de brede groenstrook die de fabrieken en de kerk scheidt. „Bovendien komt hetzelfde project over enige tijd weer in de raad." De raad nam hiermee genoe gen. SASSENHEIM Vroeger dacht men dat de verhouding met een arbeider niets anders was dan een soort huur overeenkomst. De een verhuurde zijn arbeidskracht en de ander betaalde daarvoor een redelijke vergoeding. Te genwoordig weten we beter: het moder ne bedrijf beseft dat achter die arbeids kracht een mens staat. Een mens met gevoel van eigenwaarde, zijn behoefte aan goede en menselijke contacten, al dus de heer H. L. Zuidema van de Stichting Personeelsbeleid Bollen streek, die nu ruim twee jaar in de streek werkt. De stichting wil haar taak groot zien. Zij wil de ondernemers ook bijstaan in de zorg om de mens achter-de-arbeidskracht. En ook in het in stand houden van goede contacten tussen chefs en ondergeschikten en het bewaren van een goede teamgeest on der het personeel. De stichting wil verder alles doen wat het bedrijfsleven in de bollenstreek tot een modem bedrijfsleven maakt. Men wil de ogen niet sluiten voor het feit dat de ons omringende randstad Holland een grote zuigkracht op de be volking uitoefent. Als de beroepsbevol king van de bloembollenstreek hier niet graag meer wil werken; als zij zich achtergesteld voelt bij de bewoners van de omliggende steden, dan moet men met ontevreden mensen gaan wer ken. Die zullen dan gauw een prooi worden van de grootindustrie. En als ze blijven, dan komt men niet meer tot de haalbare produktiviteit. In ruim twee jaar tijds sis gelegd v .s heeft de Stichting de basis" gelegd voor een mo derne aanpak van de problemen op personeelsgebied in de bollenstreek. Et telijke cursussen zowel voor chefs als voor ondernemers werden geor ganiseerd. De bedoeling was dat men kennis zou nemen van wat gevraagd wordt van een bedrijf in deze tijd. Min of meer in samenhang daarmee wer den discussiegroepen van ondernemers (Van een verslaggever) Het greep allemaal afgelopen zon dag plaats. Het thuis zo robuuste De Kennemers maakte zich in Be verwijk op voor de krachttoer met good old HFC, feitelijk een wat verre buur. Voor de match drukten mensen van de supportersvereniging Rood-Zwart (clubkleuren van De Kennemers) binnenstappende toe schouwers een programmablad ln de hand. Een zo op het eerste gezicht rustig opgemaakt blaadje, kosteloos verspreid, met het klassieke begin dat het nog niet vaststond dat De Kennemers de volle winst enz., enz. Op paginaatje drie prijkten wat kleintjes de opstellingen van de twee formaties. Een voorbeeldige service? Toch niet Het elftal van De Kennemers klop te aardig, in de ploeg van gast HFC' wemelde het echter van de (onno dige) fouten. Slechts drie Haarlem mers verschenen onder hun eigen naam de rest leek in sommige geval len wartaal. Oordeelt u zelf eens aan de hand van de hieronder vol gende opsomming (met tussen haak jes de juist geschreven naam); Kennemers: Dijks (Djjcks); Jun ker (Jonker) en Huisman; Verhar gen, Van Gerven en De Graaf (Van der Graaff)Kops, Beeldman, Dui- venbode (Van Duyvenbode), Noor- dermeer en Aardenburg. HFC: S. v. Bhohem (Van Buchem) E. Thole en Van Baasbank; Schou wenburg (Van Schouwenburg), Tek- lenburg (Tekelenburg) en P. Thole; Groot (De Groot), Bouman (Bouw man), Lindeman (speelde niet mee, maar Tuilenaar), Tuinga (Tulnin- ga) en Konder (Koenders). Bij navraag bleek dat het blaadje bij een drukkerij in Beverwijk wordt gestencild. Soms in een oplaag van een kleine duizend, zondag stapel den er zich 300 op. De bewuste man, die het stencilwerk afhandelt, ver ontschuldigde zich, zei dat hij de met de hand geschreven kopij uiterst moeilijk kon lezen. Een raadselach tige naam (door de scribent van het programmablad telefonisch opge vraagd bij de vereniging) laat zich dikwijls niet ontcijferen. Maar op velletje twee brak de man in de drukkerij, deze zondag een zin mid denin af en begon een regel eronder rustig opnieuw. Slordig, nietwaar. Temeer, omdat vele mensen er zich wel degelijk aan storen. Onjuist, aangezien diezelfde mensen de club als schuldige zien. Zonde, daar een wedstrijdprogram ma (zelfs met enkele zetduiveltjes) een grote verscheidenheid aan re clame (ook voor de vereniging) biedt. gevormd. Die hielden zich bdzig met allerlei vraagstukken op het terrein van personeelsbeleid en bedrijfsorgani satie. Een half jaar geleden kwam tot stand een actieve „Werkgroep Perso neelsbeleid", gevormd door een aantal leden van de stichting. Deze organisa tie werkt intensief aan een vervolma king van het personeelsbeleid in de be trokken bedrijven. Een tweetal periodieken zag het licht: „Informatie", dat bestemd is voor de leiding van de bedrijven (actuele be richten over sociale verzekeringen, loonpolitiek, tips over leiding geven, enz.). De andere uitgave is uniiek in Nederland: het is „Geest", een maan delijks verschonend personeelsorgaan, waarin ook kleine bedrijven het nieuws uit de eigen onderneming kunnen opne men. Een speciale kant van de Stichting is, dat het een doelmatig ontmoetings punt is gebleken voor industrie en bol- lenvak, voor handel en ambacht. Gro te zowel als kleine bedrijven wisselen ervaringen uit met betrekking tot aller lei facetten van het personeelsbeleid. Op woensdag 9 december houdt de stichting een conferentie in Lisse. Deze bijeenkomst staat in het teken van het motto: Leidinggeven in deze tijd. De conferentie wordt gehouden in De Nachtegaal en duurt van 's middags vier uur tot 's avonds acht uur. Het programma voor deze conferentie ziet er als volgt uit: A. Voordracht door H. L. Zuidema over „Leidinggeven in de ze tijd". B. R. Venema ing., de voor zitter der stichting, spreekt over „Doel en werkwijze van de Stichting Perso neelsbeleid Bloembollenstreek." C. Vertoning van de geluidsfilm „Leiding geven door de baas". Telkens na een lezing is er gelegenheid tot vragen stel len en discussie. De bijeenkomst wordt tussen kwart over zes en zeven uur on derbroken voor een gemeenschappelij ke maaltijd. Ondernemers en directie leden van bedrijven die geen uitnodi ging hebben ontvangen en de conferen tie gaarne willen bijwonen, kunnen een uitnodigig aavragen bij de admini stratie van de Stichting Personeelsbe leid Bloembollenstreek, Hoofdstraat 345, Sassenheim (telefoon: 02532-7907). Advertentie h. de graaft HOOFDDORP, J. dec. Blijkens een staatje in de memorie van antwoord waren er op 1 november 1964 in de gemeente Haarlemmermeer 1.051 wo ningen ln aanbouw, waarvan 333 in Hoofddorp en een in Abbenes. De ver dere getallen van de lijst zijn: 226 in Badhoevedorp, 2 in Buitenkaag, 4 in Burgerveen, 9 ln Lisserbroek, 8 in Lijnden, 2 in Nieuvvemeer, 298 in Nieuw Vennep, 2 in Rozenburg, 4 in Rysen- hout, 3 in Vijfhuizen, 1 in Zwaanshoek en 163 in Zwanenburg. HAARLEM, 4 dec. De 28-jarige W. M. hoorde gistermiddag voor de Haar lemse rechtbank een jaar gevangenis straf met aftrek tegen zich eisen we gens diefstallen, die hij in september en oktober in Zaandam had gepleegd. HÜ nam enige filmcamera's en foto toestellen. ter waarde van zevendui zend gulden weg, alsmede een bedrag van tachtig gulden en een fiets. Verdachte was begin september ge vlucht uit de v. d. Hoevenkliniek in Utrecht. „Ik hecht geen enkele waarde aan die zogenaamde psychiatrische be handeling die daar wordt gegeven. Ik zie die alleen maar als een rem om een be hoorlijke maatschappelijke positie op te bouwen", meende hij. Hij voorzag na de vlucht in zijn levensonderhoud door dief stal. Zijn raadsman vroeg er rekening mee te houden, dat zijn cliënt een groot deel van zijn leven in inrichtingen heeft doorgebracht. Hjj vond dat hem een kans moest worden gegeven de goede weg ln te slaan en verzocht daarom de straf te verminderen. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. HAARLEM, 4 dec. Op het kruis punt Delftlaan-Kleverlaan zijn gister avond even voor zes uur een personen wagen en een motorrijwiel met elkaar in botsing gekomen. De tweewieler werd ernstig geschadigd en de berijder, de 23-jarige R. de J. uit Santpoort moest met een hersenschudding worden opge nomen in het ziekenhuis St. Joannes de Deo. De auto werd bestuurd door de 38- iarige Haarlemse onderwijzeres mej. K. De aanrijding ontstond doordat de motorrijder het rode stoplicht ne geerde. De onderwijzeres trachtte nog een aanrijding te voorkomen, maar de Santpoorter reed tegen de zijkant van haar wagen en kwam te vallen. De auto raakte een Ijzeren mast en kwam via het rijwielpad op het gazon tot stil stand. HAARLEM, 4 dec. Tengevolge van de gladheid zijn gistermorgen en van morgen verscheidene verkeersdeelne mers aan het slippen geraakt. In Haar lem hebben zich gelukkig geen per soonlijke ongelukken voorgedaan. Op de Schotersingel reed een fietser tegen een bestelwagen en een auto kwam terecht tegen een gevel van een huis in de Teding van Berkhoutstraat. Vanmorgen maakte een auto op het kruispunt Prins Bernhardlaan-Amerika- weg een hele draai en kwam achterste voren op de weg te staan. Tussen twee auto's ontstond een botsing by de Span jaardslaan. In dezelfde laan reed een auto tegen een boom, als gevolg waar van de top van de boom sneuvelde. Een vrachtwagen reed het verkeerslicht in de Zyistraat by het postkantoor om ver. Enige wielryders konden hun even wicht niet meer bewaren en kwamen te vallen. (Advertentie) HAARLEM, 4 dec. Voor de Haar lemse Rechtbank stonden gistermorgen drie Beverwykers terecht. De 19-jarige los-arbeider A. S. moest zich verant woorden voor diefstallen, die hy in de periode van 20 tot en 25 september had gepleegd. Uit een weiland had hij een schaap weggenomen en voorts nog een bakfiets en een gewone fiets. Zyn mo tieven bleven in het duister gehuld; al thans voor de rechtbank. De jongeman heeft reeds een respectabel strafblad en liep nog in een proeftijd van een vo rige veroordeling. „Hy scharrelt maar wat", zei officier van Justitie, mr. Wi- arda. Hjj trekt zich nergens iets van aan." Hij eiste zeven maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf. „Ik heb verkeerde kameraden' zei verdachte schuchter. „Bovendien was ik dronken, toen ik de diefstallen pleegde. Zyn raadsman onderschreef dat. Hy vroeg om een gecombineerde straf, om zyn cliënt nog een kans te geven en drong er tevens op aan, dat de jongen ver van Beverwijk in Groningen of Lim burg op een boerdery zal worden ge plaatst. „Dat wil hy graag", aldus de verdediger. Als twee kleine, stamelende jongens, stonden de.30-jarige Beverwykse schil der B.K.K.' en zy'n 23-jarige vriend en collega C R. in de verdachtenbank. Zy hadden op 23 sept, in een door drank benevelde stemming een inbraak ge pleegd in een noodwinkel aan de Laan der Nederlanden in Beverwyk. Niet om het geld was het hen te doen. Dat lie ten ze rustig in de kassa. Het was hen om voorbehoedmiddelen te doen. „Een belacheiyk motief", vond mr. Ferwer- da. De officier van Justitie vond het ove rigens ernstig genoeg om een gevange nisstraf van zes maanden te eisen. In beide zaken doet de rechtbank op 17 december uitspraak. Alvorens by het Haarlemse voetbal te belanden, wilde de Sint eerst nog even uiting geven aan zijn misnoegen dat Portugal thans met Elek Schwartz zit opgescheept. „Maar Portugal is toch geen Spanje", waagden wij op te merken. De Sint keek ons verma nend aan. „U weet toch wel, dat Span je en Portugal, net als Nederland en België, één pot nat zyn. Jullie had- Advertentie) N.V. WDNHANDEL v/h Fa. J. H. Enschedé Spaarne 86-92, H'lem, Tel. 10112-21051 HOOFDDORP, 1 dec. Het gemeen tebestuur van Haarlemmermeer heeft momenteel een plan met kostenbera- ming in voorbereiding voor de bouw van een zuiveringsinstallatie in Rijsen hout. Binnenkort wordt dit plan aan de raad aangeboden. In antwoord op vragen van raadsle den deelt het college mee, dat een be gin is gemaakt met de demping van de sloot en de reconstructie van de Oude Venneperweg in Burgerveen. De sane ring van de riolering in Lisserbroek kan op dit ogenblik nog niet worden uitgevoerd, omdat alle benodigde grond- stroken nog geen eigendom van de ge meente zyn. B. en W. verwachten, dat het twee maal per week ophalen van huisvuil in de gehele gemeente kan worden gerea liseerd. Een uitzondering moet worden gemaakt voor de woongebieden Beins- dorp langs de dijk, Lisserbroek, Buiten kaag, en de zeer extensieve bebouwing langs de Lisserweg en Bennebroeker- weg en de Spieringweg, IJweg en Slo- terweg ten zuiden van de Kruisweg. Van circa tweeënnegentig procent van de woningen in de gemeente wordt nu tweemaal in de week huisvuil opge haald. Gebrek aan personeel verhin dert momenteel nog het bereiken van de volle honderd procent. HOOFDDORP, I dec. Het verkeer bij het punt Schipholweg-Schipholdijk- Nieuwemeerdijk-Schipholbrug blijft een moeilijke zaak, zeggen b. en w. van Haarlemmermeer in hun memorie van antwoord aan de raad. Gelukkig geeft de verkeerslichtinstallatie by de Schip- holweg-Ryksweg 4 geen aanleiding tot klachten. De installatie bü Schiphol is niet in staat het verkeer tijdens de spitsuren goed op te vangen. Dit ligt niet aan de installatie, maar aan een zeer groot verkeersoverschot en aan de te smalle Schipholbrug. De intensiteit van het verkeer is ty- dens de spitsuren op dit punt zo groot, dat het verkeer aldaar op geen enkele manier op bevredigende wijze kan worden afgewikkeld. De verkeerslicht installatie werkt echter tot volle tevre denheid. Met behulp daarvan kan een maximum-doorlaatcapaeiteit worden bereikt, die op geen enkele andere wij ze kan worden verwezeniykt, terwül de veiligheid ter plaatse belangryk wordt verhoogd. HOOFDDORP, I dec. In het be gin van het komende jaar zullen bur gemeester en wethouders van Haar lemmermeer nadere mededelingen doen over de stichting van een kleu terbureau in Rüsenhout. Dit zegt het college in de memorie van antwoord. Een der raadsleden had by het col lege geïnformeerd, wanneer de kleu ters uit Rcsenhout naar een kleuter bureau in een witte kruisgebouw in hun eigen dorp zullen kunnen gaan in- plaats van naar het bureau aan de Aalsmeerderdyk bij de Kruisweg. Des gevraagd antwoordt het college, dat een plan tot stichting van een gebouw in Rysenhout, waarin de voor de werkzaamheden van het witte kruis nodige vertrekken zyn opgenomen, in voorbereiding is. den ook Elek in Nederland moeten houden. Want sinds zyn komst by Benfiea is deze club veel te veel ver dedigend gaan spelen. President Sa- lazar denkt er hard over E. Schwartz het land uit te wijzen. Hy brengt het nationale voetbal in gevaar. Want, jongeman, de voetbalsport is in Portu gal belangryker dan eten en drinken". Het gezicht van de bisschop be trok toen hij de naam HBO uitsprak „Het is jammer voor die brave Heemsteedse jongens, maar ik zie 't heel somber voor hen in. Ik heb de afgelopen zondag incognito de wedstryd VelsenHBC bygewoond. Die hebben de HBC-ers onverdiend verloren. Dat was een bittere teleur stelling, want nu staan ze muurvast op de onderste plaats. St. Nicojaas is tot heel veel in staat, maar hoe graag ik het ook zou willen, ik kan de aloude Heemsteedse club niet het rode lantaarntje ontnemen." „Wat ik van TYBB vind? Laat die knapen nog maar eens een keertje terugdenken aan de goeie ouwe tyd, toen ze op het veld speelden van boer Van Staveren in Schoten. Met alle respect voor praeses Henk van Turn hout, moet ik zeggen dat ze toen toch een stuk beter speelden dan vandaag de dag. Met hard werken zullen zy zich wel als tweedeklasser kunnen handhaven. Jammer dat 't geen Black Boys zön. Ik had anders best nog een paar Zwarte Pieten kunnen gebruiken" „De spelers van Good Old HFC moet ik een vermaning geven. De ke reltjes komen dikwijls strydlust en temperament tekort. Daardoor wer den ze ook de eerste klas uitgeknik kerd. Dat moet beter worden, anders gaan zij de zak in." Alle bewondering had de Sint voor de prestaties van Hillegom en Van Nispen. „Zij heb ben de laatste jaren de eer van de Bollenstreek hoog gehouden. Ik geef de Hillegommers een mooie kans op het kampioenschap." Terwyi de Sint met enkele rappe vingerbewegingen een shagje rolde „nu moet je niet zo vreemd staan te kijken, want er zyn meer bisschoppen die van een zelfgerold sigaretje ge nieten" vertelde hy dat hij kort tevoren nog een gesprek met Kick Smit had gehad. „Ik ken Kick nog uit de tyd dat hy als aankomende zwer ver by Onze Gezellen over de wei holde. Wat een speler was dat! Zulke HAARLEM, 4 dec. Fel beschul digden familieleden de 44-jarige me vrouw C. J. S.-R. gistermiddag voor de Haarlemse rechtbank van diefstal van geld, kleding en polissen uit de nalaten schap van hun twee jaar geleden over leden zuster, alsmede van valsheid in geschrifte. Zy zou op de dag van het overlijden van de bejaarde vrouw, of kort daarop, een kwitantie hebben op gemaakt, waarin stond, dat haar 1760 gulden was geschonken als dank voor de bewezen diensten en die vals hebben gesigneerd. Verdachte ontkende de fei ten ten stelligste. De officier van justitie oordeelde die echter wel bewezen. Hy vond verzachtende omstandigheden aan wezig en stelde daarom zyn eis op zes maanden gevangenis. Verdachte verklaarde, dat de vrouw, een zekere Ada B„ kort voordat ze in het ziekenhuis werd opgenomen, haar de tekst van de kwitantie had gedic teerd, maar dat deze zelf had onder tekend. Het geld had zij gekregen, om dat zij voor de bejaarde had gezorgd en wat fleur in haar leven had gebracht. De twee zusters, uit wier mond een stroom beschuldigingen vloeide, bekom merde zich weinig om haar. Een dag na de begrafenis kwamen zij voor het eerst na lange tijd in haar huisje, waar zij het geld en de goederen misten. Toen zij bij de notaris de kwitantie zagen, wisten zij onmiddellijk, dat de handteke ning niet van Ada was. Een schrift kundige uit Den Haag, die .als getuige- cleskundige optrad, was iets minder zeker. Hij concludeerde, dat de hand tekening hoogstwaarschijnlijk niet van mej. B., maar van verdachte was. Hoe wel hij met het trekken van zijn con clusie enige terughoudendheid m acht nam, durfde hy met zekerheid te ver klaren, dat in elk geval een aantal let ters nibt vam de hand van mej. B. kon den zijn. „Zy heeft Ada vergiftigd. Daarom heeft ze de kleren meegenomen, om de sporen uit te wissen. Ik was zo goed met mijn zuster. Ik vind het vreemd, dat ze me nooit over die vrouw heeft verteld", viel een Amsterdamse zuster uit. Een' andere zuster uit Bloemendaal, die de enige erfgename was, wist te vertellen, dat er minstens ruim vier duizend gulden in het geldkistje moest Z*1JDe officier van justitie meende, dat misschien bij verdachte de idee was ge groeid, dat zij moreel recht had op een deel van de nalatenschap, omdat zij lange tijd liefdevol en geheel belange loos voor de vrouw had gezorgd. De raadsman legde zich niet neer bij de vordering. Hij vroeg vrijspraak bij ge brek aan bewijs. „Laten we eens stellen, dat mijn cliënte inderdaad een valse handtekening heeft geplaatst. Maar dan heeft ze dit enkel gedaan, omdat ze vreesde dat de familieleden zonder be wijsstuk niet zouden geloven, dat zij het bedrag had ontvangen. In elk geval is zij er nooit op uit geweest geld te krijgen. We hebben hierweer te doen met het trieste feit, dat de belangstelling voor de nalatenschap groter was dan voor de erflaatster." De rechtbank zal over twee weken uitspraak doen. DEN HAAG, 4 dec. In verband met de slechte gesteldheid van de terreinen ls het gehele amateur voetbalprogramma van de KNVB voor morgen afgelast. Dit geldt ook voor de wedstrijden ln de af delingen. mannetjesputters kom je nu op de groene velden niet meer pa„ „Over leuke clubjes gesproken- gyi- moet je bij Alliance zijn op ar jn weg. Goed, ze spelen dan m de tweede klas HVB, ^aar Ajlian' is er niet minder om. Ik (Loeder3 ce nog gekend met de g®D* .rMge Jan en Wim Roozen. Reuze a jongens en wat konden die je schieten! Dat was om bang jelj]ce worden. Renova, ook al z° „„hop* club, zal het dit seizoen ver van pen. En dan Ripperda, de 1c-"Lrels. de Dreyers. Allemaal beste Jammer dat ze na 'n goed be° netei> beetje zyn afgezakt. Maar ze m de moed nog lang niet opgeV Na een teken van Zwarte E ^te hij beduidde de Sint dat 't de t. tyd was te vertrekken gat «ij* heiligman inderhaast nog ®nke v0et- ze raadgevingen die de heren ^n, bailers ter harte kunnen nen>cn. tt in conditie te blijven, elke ,n.tl„eo. bij het Opstaan Hen kniebujs3 jat Niet roken en geen borreltje, in™ n[et maar aan mij over, en vo.o.^kastj0 iedere avond naar dat klI^eeiiS loeren. Ik zeg trainen en no», trainen, anders kom je er niet Er restte Sint Nicolaas nog oSeS enkele ogenblikken voor de Pr?f'0ruit voor de komende zondag. ook dan maar, dit keer halen wü ®E t ja maar de betaalde jongens by. -".j-jifl zondag mijn verjaardag en ,aiT„-ed- laat ik EDO winnen in de beKer n- strijd tegen het roemruchte oord. Geloof je mij niet? Let '„q}1 eens op, wat er gaat gebeuren - bekert tegen Heerenveen met ee jJaJ ïykspelletje en by de tweede el). amateurs zie ik voor Zandvoord3 wen helaas geen winst weggeleS Celeritudo". De resterende competitie-W®®:^!! den van het poolformulier door Sint Nicolaas als volgt vuld: Derde klasse West I: UithoodLeef 2, TOG-Ripperda 2, Schoten-A^L-en* 1. Derde klasse West H: Van Excelsior 1, Vierde klasse Vve se, VEP-VVSB 1, Concordia-SJZ 3, Ij" ZLC 1, SJC-Warmunda 2. - „Ik moet", vertelde de Sint, tevoren zeggen dat enkele vvetj» den anders zullen aflopen dan f _:jn het papiertje Ut'b ingeiajkl. Dat b 1 dan ook de jaarlijks terugkerende sjj Nicolaas-stirprises, waarover ik if>'> vanzelfsprekend niet mag uitlaten- Toen wij van de goed-heiligman scheid wilden nemen, was hij, "L achterlating van een pakje dat wij Pjjj morgenavond mogen openen, reeds 't gezicht verdwenen. (Advertentie) GEN. CRONJÉSTRAAT 41 HANDSCHOENEN 11.90 tot In wol 3.95 - - »fu SJAALS, zijde v. 6.90 tot SJAALS, wol v. 3.95 tot SJAALS, mohair v. 3.95 tot IN LUXE VERPAKKING ZIET ONZE ETALAGE» (Advertentie) De beste service btJ Ged. Oude Gracht 108-110 - Telefoon 16657 - 17165 «208 Vraagt prijsopgaaf (Advertentie) Hoofdagent HaarleIÏLj Showroom: Zandvoortselaan 4 Service: Dr de Liefdestraa e.o Service: Dr Tel. 02500 S4000 HAARLEM (Advertentie) MGCHtLO'K- iltCu OOK IN ANTI-REUMA Advertentie f 399.' RIJKSSTKAAjgg^ 57455

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2