Aan vooravond van bekerduel GÉ LASSCHUIT DROOMT OVER WEDSTRIJD EDO- FEIJENOORD VAN TOEN WÊÊÊM N.V. Droste koninklijk Expositie van L. Spierenburg in Spaarndam ZWEEDSE KERSTDINERS Wel sigaret, geen tabak BURGERLIJKE STAND H.H. Missen Taxichauffeur gemolesteerd „Waarom zou speler van nu zich zoveel ontzeggen..." GI70EN Co. Opstellingen Bijna 10.000 km op sportfietsje Svenska Restaurangen „Bolwerk" Blekersvaart nog niet gedempt Krijgt Leidse- vaartweg rijwielpad BEDSPIRAAL VALT UIT HIJS Huisgenoot BESTOLEN AGENDA APOTHEKEN EN DOKTERSDIENSTEN Mentale eenheid Hoog gewaardeerd Zilveren jubileum N.V. Cerfontain Zakelijk Zilveren Leeuwvoor Haarlemmer Hoogland KERSTDINERS Gaende Smorgasbord o Zwemvijvers worden later begraafplaats TAUNUS 12 M - 17 M Haarlem SLEUTEL WEG? Klantenontkenden taxi te hebben besteld ZATERDAG 5 DECEMBER 1964 PAGINA J HAARLEM, 5 dec. Als aan Gé Lasschuit de zondag te spelen ontmoeting EDOFeijenoord ter beoordeling wordt voorgelegd, dan herinnert hij. er aan dat er twee klassen-verschil bestaat en dat volgens Bartje de Rotterdammers knoeten winnen. Even daarna komt hem de recente fameuze bekeroverwinning van RCH op Ajax voor de geest en dan voel je al aan: het kan vriezen en dooien, je kunt het vooraf haast niet be palen. De mysterieuze krachten in de sport komen op de proppen, het betaalde voetbal en het ama teurisme, systemen, bezieling en persoonlijke mentale instelling. In korte tijd is het gesprek dan ge komen op en rondom de wedstrijd EDOFeijenoord in 191)8, toen nog een ontmoeting tussen twee aan elkaar gewaagde landelijke Haarlem: Heemstede: Bloemendaal: CENTRALE VERWARMING „DUIKER" GLIEBRANDERS „DUIKER" AARDGASKETELS OVEEVEENT TELEF. 54855 Gé Lasschuit, eens een goede EDO-kracht, bladert door de plakboeken van zijn herinnering. grootheden met als inzet het af delingskampioenschap lste klasse. ZAADHANDEL JAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN Wij serveren beide Kerstdagen in onze intieme bovenzaal WAARBIJ BESCHAAFDE MUZIEK Zweedse Kerstsurprises voor de dames UITSLUITEND IN DE BOVENZAAL Tevens serveren wij in ons restaurant in diverse prijsklassen, waaronder ook Telefoon 16840 Kennemerplein 5 Haarlem GARAGE „PETERS" „DE SLEUTELSPECIALIST" Voor Haarlem v-0 Films Muziek d°°f Toneel Diversen Tentoonstellingen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiii (Van onze sportredactie) Apotheken: Noorder Apotheek, Jan Gijzen- kade 181, tel. 52956: Apotheek Loomeyer Zn, Zijlweg 34, tel. 12495; Heemst. Apo theek, Binnenweg 98, tel. 38197. Doktersdlenst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathót, telefoon 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Gele-Kruis, tel. 13863. Tandarts: J. van Koolbergen, Zomerkade 161, teleefoon 10512. Dierenarts J. Westerman, Hartenlustlaan T, Bloemendaal. Tel. 51555. Ziekenvervoer: G.G.D. Telefoon 14141. Margriet. Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming Tel. 12823, b.g.g. 008, boodschappendienst. Apotheek: Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, telefoon 82808, b.g.g. 11990, Doktersdienst: P. v. d. Gugten, Heemsteedsedreef 59, telefoon 85385. B. Muller, Baadhuisplein 6, tel. 82303. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: H. D. Ifnmink, Bloemen- daalseweg 126, tel. 57753. Wijkverpleging: Zr. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 5007o. Wit-Gele-Kruis, telefoon 13863. Overveen Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. W. Oosterhuis, G. Schoolmeesterlaan 2, telefoon 42630. Wijkverpleging: Zr. J. M. de Bruin, Kerkplein 2. Bloemendaal, tel. 50075. Wit-Gele-Kruis, telefoon 13863. Aerdenhout: Apotheek: Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, telefoon 82808, b.g.g. 11990 Doktersdienst: P. v. d. Gugten. Heemsteedsedreef 59, telefoon 85385. R. Muller, Raadhuisplein 6, telefoon 82303. Wijkverpleging: Zr. Th. R. Nijhoff, Duinrooslaan 8, Bentveld, telefoon 43330. Zandvoort: Doktersdienst: Inlichtingen via telefoon van de huisarts. Wijkverpleging: Zr. S M. de Wilde, Zeestraat 67, telefoon 2720. Apotheek: Zeestraat 71, tel. 3073. (Advertentie) Onuitwisbaar staat bij Gé Lasschuit de overwinning van EDO in zijn her innering, omdat hij daar een belang rijk aandeel in had. Meen echter niet dat hij zo'n fanaticus is dat dit wapen feit overheersend is in zijn vergelij king met de wedstrijd van zondag en die van ruim 16 jaar geleden. Hij zal dit in woord en daad al spoedig logen straffen, want bij het memoreren van enkele feiten moest soms een beroep worden gedaan op een foto-album, waarin tussen vele familie-opnamen slechts hier en daar een actiefoto uit zijn voetbalcarrière te voorschijn kwam of een krantenverslag, nog even gaaf alsof die hoogtepunten op landelijk niveau dit seizoen hadden plaats gehad. Hij staat met beide benen nog midden in de sport, leidt als oudste speler een der elftallen van Ripperda en vindt daarin zijn volledige ontspanning. En juist door die nuchtere instelling van hem, door het regelmatige en in tensieve contact met de jeugd van nu, kan hij zo treffend de grote verschillen tussen EDOFeijenoord anno 1948 en 1964 tot uitdrukking brengen. Grote verschillen, inderdaad. Niet zo zeer ten opzichte van het voetbalpeil. Veeleer in de beleving van de wedstrij den. „In mijn herinnering i3 nergens het verloop van de wedstrijden bijge bleven, amper de uitslagen van toch zeer belangrijke ontmoetingen. Leven dig staat mij echter voor de geest hoe wij door trainer Lawrence mentaal werden voorbereid, hoe graag wij ons allen door hem lieten leiden, hoe wij dit alles als een hechte eenheid ver werkten en hoeveel plezier wij onder vonden van elke wedstrijd en nog meer van de entourage daarom heen. Het hele elftal vormde een eenheid, een haast onverbrekelijke eenheid, welke dui delijk gedemonstreerd wordt door het feit dat je b.v. er niet aan dacht je bij een blessure direct te laten vervan gen. Niet omdat de gedachte voorzat dat je onmisbaar was wegens je voet balcapaciteiten, maar eenvoudig om dat je voelde dat die mentale eenheid dan zou worden verbroken, ten nadele van de overige spelers. En zoiets deed je alleen als het spelen onmogelijk werd." De oud-EDO-er, en -RCH-speler tij dens het landskampioenschap in 1953, stipte een belangrijk verschil aan in de entourage bij een wedstrijd. ,,In die tijd waren de uitwedstrijden evenzovele hoogtepunten voor ons. Het bleef niet alleen bij de wedstrijd, maar de reis, het nakaarten, het dinertje, dat waren genoegens waarnaar je dagen van tevo ren uitkeek. De altijd gezellige sfeer en het ontbreken van andere ontspannings mogelijkheden, waardoor je je meer op de training en wedstrijden concentreer de, dat zie ik als pluspunten ten opzichte van de huidige gang van zaken bij het betaalde voetbal." „Bezie het ook eens voor wat de wils kracht betreft. In dit geval sta ik ze ker niet alleen, maar een voorbeeld uit eigen ervaring illustreert beter mijn bedoeling. Na een blessure aan mijn knie was ik voor de voetbal- sport - volgens de dokter - uitgescha- keld. Mijn knie kon ik niet meer strek ken. Twee jaar lang heb ik met ge wichten, hometrainer e.d. geoefend, alleen omdat ik me er niet bij wou neer leggen en ik per se weer wilde voet ballen. Het is gelukt. Ook van de an deren uit onze elftallen zijn dergelijke feiten te memoreren, waarmee maar aangetoond wil zijn dat toen het voor recht deel te nemen veel en veel hoger werd gewaardeerd dan thans." De persoonlijke instelling, het ple zier bij training en wedstrijd, de con centratie op het spel.de bezieling, daarin komt voor Gé Lasschuit het verschil met het huidige (niet alleen betaalde) HAARLEM, 5 dec. Ter gelegenheid van de herdenking van het honderdja rig bestaan van Droste's Cacao- en Cho coladefabrieken N.V. te Haarlem heeft de koningin aan de vennootschap het recht verleend tot het voeren van het predikaat koninklijke. Tijdens de gistermiddag op het pro vinciehuis gehouden bijeenkomst heeft de commissaris van de koningin, mr. F. J. Kranenburg hiervan mededeling ge daan aan vertegenwoordigers van het bedrijf. Na een korte toespraak reikte mr. Kranenburg het diploma uit aan de oudste commissaris van de vennoot schap, mevrouw H. J. Droste-Savrij. Bij de plechtigheid waren verder aan wezig burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem, ir. J. Tromp voorzitter van de Kamer van Koophan del, M. J. van Buren, bestuurslid Ne derlandse' cacao- en cacaoproduktenver- eniging, gedeputeerden drs. W. A. van der Donk en W. Mensink en statengrif- fier mr. G. W. van Dokkum. In juli 1863 begon G. J. Droste in Haarlem een banket- en koekbakkerij in de Grote Houtstraat tegenover de Corneliasteeg. Al spoedig kreeg zijn zaak een goede naam door het schen ken van een voortreffelijke kop choco lade. In 1890 maakte deze Droste, grootvader van de huidige directeuren, een begin met de fabriekmatige ver vaardiging van chocolade. In een kel der van een pand midden in Haarlem maakte hij in augustus 1890 de eerste pastilles. Uit het ambachtelijke bedrijf groeide in een eeuw een grote onder neming, waarin thans ruim duizend per sonen werkzaam zijn. HAARLEM, 5 dec. In een van de lokalen van het gemeentelijk waterbe drijf Haarlem is gistermorgen de tech nisch ambtenaar, de heer N. U. Cer fontain, gehuldigd bij diens zilveren ju bileum in overheidsdienst. De directeur van het bedrijf, ir. S. J. Meyn, bracht naar voren dat de jubi laris, die Groninger van geboorte is en een Franse naam heeft, in zijn op treden bij het bedrijf uiting geeft van een gelukkige vermenging van de Fran se vriendelijkheid en de Groninger vast houdendheid. Tot slot overhandigde hü aan de ju bilaris de oorkonde en de gebruikelijke gratificatie. Daarna werd het woord gevoerd door de heer J. N. van Donselaar, lid van de directiestaf van het waterbedrijf. Deze gewaagde van de grote verantwoordelijk heid die de jubilaris heeft bij de uitvoe ring van de aanleg van het buizennet, waarover hij de leiding heeft. Namens het gehele personeel liet hij zijn felici taties vergezeld gaan van een geschenk onder couvert. De heer F. A. Roos, administrateur van de Waterleidingmaatschappij voor de Provincie Groningen (WAPROG), bij welke maatschappij de jubilaris negen jaar werkzaam is geweest, memoreer de dat de heer Cerfontain ook daar zeer verdienstelijk werk heeft geleverd en overhandigde hem een boekenbon. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heren P. B. Kobes namens de buizenploeg. N. Blokdijk als bestuurs lid van de bond van technische ambte naren (BTA) en Chr. van der Kwast namens de personeelsvereniging (PER- WA). Hierna sprak de jubilaris een kort dankwoord. Advertentie) SPEELSTRAAT 5 TELEF. 16061 voetbal naar voren. Maar begrijp hem goed, hij treurt er niet om, omdat hij ook drommels goed weet dat de klok niet teruggedraaid kan worden. „De spe lers van nu mogen die verschillen niet verweten worden. Zij spelen nu in de omgeving van vandaag. En die is heel anders dan een jaar of twintig geleden!" „Het zakelijke element doet zich veel sterker gelden en als er de kans is op een bijverdienste, waarom zou men die laten schieten? Er is vandaag de dag nog zoveel meer te genieten dan in mijn tijd en waarom zou de speler van nu zich zoveel ontzeggen, zoveel wilskracht tonen om kost wat kost aan inspanning en ontspanning méér te berei ken dan hij strikt nodig heeft om zich te handhaven op een bepaald niveau? De huidige maatschappelijke constella tie dwingt hem daartoe al niet te sterk voor wat de dagelijkse werkzaamheden betreft, laat staan dat hij het geleerd heeft dit te doen voor zijn vrijetijdsbe steding." Vandaag de dag heeft Gé Lasschuit nog evenveel plezier in het voetballen als twintig jaar geleden, want het schenkt hem volledige ontspanning. Het weer houdt hem echter niet bijzonder enthou siast te verhalen over EDOFeijenoord van toen, waaruit de toehoorder dan toch de conclusie kan trekken dat ondanks beloning naar werk in klinkende munt de huidige spelers veel tekort zullen ko men. Tekort namelijk aan gloedvolle verhalen over daverende dingen van toen waarbij het huidige voetbalgebeuren zich maar bijzonder vlak en onpersoonlijk af speelt. In zijn woorden dringt door dat hij het alleen maar jammer vindt dat de huidige spelers zoiets zullen missen als hij dezer dagen ondervond, toen oud ploeggenoot Spek bij hem thuis nog eens herinneringen ophaalde en daarbij op nieuw zo enthousiast werd dat bijna het schuim op zijn lippen stond. Begrijpe lijk dat Lasschuit zich bijzonder ver heugt op de voorwedstrijd van EDO Feijenoord, de ontmoeting tussen de kampioensploegen van Haarlem en EDO. ROTTERDAM, 5 dec. Feijenoord zal zondag tegen EDO te Haarlem zonder Bergholtz en Kruiver maar wel met Hans Kraay in het veld komen. Deze drie spelers hadden te kampen met bles sures. Het gevolg daarvan was dat Willy Kment, de trainer van Feijenoord, tot vrijdagavond met de opstelling van zijn elftal wilde wachten, omdat hij hoopte dat twee of tenminste een van de ge blesseerden zondag toch nog mee zou den kunnen spelen. Feijenoord wil im mers in de competitie zowel als in de „beker" zo goed mogelijk voor de dag komen. Op de plaats van Pummy Berg holtz, die zoals wij gisteren reeds be richtten ook niet mee zal spelen met het Nederlands elftal teglen Engeland, zal van der Vall nu ope eren. Jacobs neemt de plaats van Van der Vall over in de middenlinie. Venneker, d'e maker van vijf doelpunten in de wedstrijd van Feijenoord tegen Ajax, zal middenvoor staan. De opstelling ziet er dus als volgt uit: Pieters Graafland, Romeyn, Veld hoen, Jacobs, Kraay, Haak, van der Vall, Groot, Venneker, Bouwmeester en Moulijn. HAARLEM, 3 dec. Voor de vijfde i.chtereenvolgende keer heeft de 36-jarige Haarlemmer Jan Hoog land als toerrijder van het hoofd stedelijke „Olympia" het meeste aantal kilometers op zijn sportfietsje afgelegd. Hij bracht het ditmaal tot een totaal van 9.168 kilometer. De sportieve Hoogland kreeg daardoor opnieuw de prestatiebeker van „Olympia" in zijn bezit en verwierf ook de „Zilveren Leeuw" van de Nederlandse Rijwiel Toer Unie. Om in het bezit van de „Zilveren Leeuw" te kunnen komen deze onderscheiding is dit jaar voor het eerst ingevoerd moest hij zes gro te ritten met een totaal-afstand van 1820 kilometer rijden. De toerrijder mag daar overigens vijf jaar over doen. Hoogland en een tiental ande ren hebben dat echter in één sei zoen volbracht. De Haarlemse ad ministrateur nam daartoe voor de zevende keer deel aan de 525 km lange rit Amsterdam-Maastricht-Am- sterdam, de IJsselmeerronde over 365 'km, de Toer van Brabant over 330 km en reed drie ritten uit van 200 km, te weten de ronde van Mid den-Nederland en West-Friesland en de Holland-toer. Of dit allemaal nog niet genoeg was, heeft Hoogland in drie dagen tijds de 980 kilometer lange Diago- nalenreeks Den Helder-Delfzijl-Zun- dert-Maastricht-Den Helder gereden. Ook heeft hjj de E.N.D.-diagonaal van Den Haag naar Winterswijk en terug over 450 km tot een goed ein de gebracht. Met zijn totaal van 9.168 km, waardoor hij voor de vijf de keer in successie de prestatiebe ker van „Olympia" bemachtigde, maakt de Haarlemmer ook weer een beste kans om de landelijke compe titie van de Nederlandse Rijwiel Toer Unie te winnen. Dat zou dan eveneens voor de vijfde maal zijn. Voor het volgende seizoen heeft Jan Hoogland weer groot_e plannen. Hij wil ook aan buitenlandse ritten gaan deelnemen ter voorbereiding op de monstertocht van Parijs naar Brest en terug over 1200 km. Hij hoopt daarmee de „Gouden Arend" van de Franse Audax te veroveren. Het „Gouden Wiel" van de Belgi sche Audax is reeds in zijn bezit. SPAARNDAM, 2 dec. De tentoon stelling van werken van de Spaarndam- se kunstschilder Leen Spierenburg wordt geopend op zaterdagmiddag 12 december om drie uur door de heer Dick Dooijes, graficus en gemeente raadslid van Amsterdam. De expositie wordt gehouden in de landbouwschuur van de heer B. Bies heuvel, Noorderweg 17 Spaarndam in de Houtrakpolder. De boerderij is onder meer bereikbaar met de Naco-bus naar Monnikendam, halte Noorderweg, drie minuten gaans gelegen van de tentoon stellingsruimte. De tentoonstelling is ge opend van 12 december tot 3 januari. De eerste dag is alleen voor genodig den. Tijdens de volgende expositieda- gen is iedereen welkom. (Advertentie) OKLAHOMA CITY, (V.S 4 dec. P.I.) Een sigaret zonder tabak, die zowel opgegeten als gerookt kan worden en zowel voldoening schenk! aan de smaak als aan de arts, zal spoedig in produktie worden geno men, zo is gisteren in Oklahoma City bekendgemaakt. De sigaret zal op de markt komen als „de sigaret waarbij je in leven blijft", aldus functionaris sen van een nieuwe fabriek. Zjj zeiden dat de sigaret hoegenaamd geen in vloed uitoefent op de bloedsomloop. De „Guardian'-sigaret, zoals het nieuwe produkt heet, zal gemaakt wor den van de buitenste bladeren van de latuw, een plantengeslacht waartoe ook de slaplant behoort, die de industrie momenteel als afval beschouwt. De HEEMSTEDE, 5 dec. Als de ge meente Bennebroek de verbreding en verharding van de Leidsevaartweg in het komende jaar ter hand zal nemen, dan zullen B. en W. van Heemstede na gaan of de aanleg van het rijwielpad langs deze weg in de gemeente Heem stede ook het volgende jaar kan worden uitgevoerd, aldus de memorie van ant woord op de begroting van 1965. Het college betwijfelt of de provincie in de kosten zal bijdragen, daar de in terlokale betekenis van de Leidsevaart weg namelijk aanzienlijk wordt ver minderd, zodra de noord-zuidverbinding tot stand zal zijn gekomen. HEEMSTEDE, 5 dec. Het terrein dat beschikbaar komt na afbraak van de oude zwemvijvers in Heemstede zal in de verre toekomst nodig zijn voor uit breiding van de begraafplaats. Het col lege van B. en W. van Heemstede over weegt nog welke bestemming aan dit terrein kan worden gegeven voor dat het als begraafplaats wordt ingericht. latuw zal worden gedroogd, verduur zaamd en „gebakken". Het proces van de pluk tot sigaret zaj minder dan één week in beslag ne men, terwijl de plant zelf twee jaar op het veld moet gestaan hebben voor zij voor de sigarettenindustrie geschikt is. De verwerking van de latuwplant tot sigaret wordt door zeven internationa le patenten gedekt. Ook voor een onge limiteerde variatie in aroma's zijn ver gunningen aangevraagd. De sigaretten zijn van een mentholsmaak voorzien en hebben een filter als mondstuk. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 4 dec. De 75-jarige mevrouw G. A. van der Star heeft gis termorgen op de Lijnbaansgracht een bedspiraal op haar hoofd gekregen, dat uit een hijs viel. Met ernstige ver wondingen is zij in het Weesperpeiin- ziekenhuis opgenomen. De spiraal werd van de eerste naar de tweede etage gehesen en was be vestigd met een losse haak betonijzer. Nadat de haak was vastgemaakt ging de man die dit had gedaan verder aan een ander werkje zonder zich om de hijs te bekommeren. Een collega hees de spiraal op. Op een gegeven moment begon de haak echter uit te buigen waardoor het zware ijzeren gevaarte uit de hijs schoot en naar beneden viel waar op dat moment juist de bejaarde mevrouw Van der Star passeerde. SEVILLA, 4 dec. (RTR) Ex-presl- dent Perón van Argentinië heeft van daag te horen gekregen, dat hij kan ;;aan wonen in Torremolinos bü Malaga in Zuid-Spanje op voorwaarde, dat hij geen verklaringen aflegt tegenover de pers, zo is uit betrouwbare bron ver nomen. (Advertentie) TELEFOON 80461 - HEEMSTEDE GEIBOREN: z. v. G. A. Troost-van Grootveld, z. v. C. Farla-Bottelier, z.v. C. J. J. Sohoof-Püpers, z.v. E. R- Meijer Kleen, z.v. M. M. Scholte-Schoen z.v. G. A. H. Jiskoot-Ebeling, z.v. I. J. M. Schwarz-Blankers, z.v. J. M. M. Haan- schoten-Hannjink. d.v. G. G. Nelis-van Huijssteeden d.v. C. H. Kroezen-de Bruin, d.v. M. L. J. van Kessel-van Schaik, d.v. E. Bakker van der Blom, d.v. C. Groenveld-Groen veld, d.v. A. W. C. de Haan-Kok. BEVALLEN van een zoon: 28 nov. '64 A. E. M. Brouwer-Schoen der; 29 nov. '64 Y. C. Lengereau-Stelma; 30 nov. '64 M. L. van Putten-Posthuma; C. Th. Meijer-van Ophem;, P. Vergers- Burggraaf; E. Kroes-Kuijken; 1 dec. 64 M. Korzelius-Blom. BEVALLEN van een dochter: 27nov.64 L. C. M. Krijger-van den Bos, 29nov.64 J. H. Buskermolen-de Boer; 30nov.64 D. Slabbekoorn-Ekker- man; F. P. Copsy-de Jong. 1 aec. 64 H. Schreuder-van der Heiden. Bevallen van een zoon: 23 nov. 64 J. W. Slagboom-Camfferman,,26 nov. M. C. van der Putte-Braak, 27 nov. P. C. Vahle-Geerlings, 27 nov. J. C. M. Kloeg-Roestenberg, 27 nov. D. H- Strin- ger-de Groot, 27 nov. A. M. Slufter- Bruines, 27 nov. M. C. A. Smit-—Au- gustinus, 27 nov. C. Overbeek-van Meeuwen, 28 nov. J. M. Gorter-van Luijt, 28 nov. J. A. Haamans-Gielen, 29 nov. E. M. Praasterink-Levert. Bevallen van een dochter: 27 nov. M. van Dongen-Jonker (2 dochters), 28 nov. S. van der Meulen-Wiersma, J. van der Voet-Schmidt, 28 nov. E. W. Roos-Mulder, 29 nov. A. M. G. Breed- Veldt, 30 nov. J. M. Nouris-Geels, 30 nov. Th. L. Winkler-Geerlings, 30 nov. C. C. Kok-Bakker. BEVALLEN van een ZOON: 1 dec. Th. Brandsma-Heesterbeek; H. Koers- Vos; W. Wijgergangs-Soetevent; E. Keijzer-Voetelink; 2 dec. H. Bogaart- Halderman; A. Goet-Balder; M. van Vlimmeren-Glorie;' J. Koopmans-Prins. Van een DOCHTER: 30 nov. C. Ver- heul-Schreuder; 1 dec. I. Vanenburg- Karrenbeld. BEVALLEN van een zoon: 2 dec.: T. de Waard-Kiel; 3. dec. C. van der Noll-Lina; S. Grosscurt-Haijema; C. Th. de Bruin-Smit; H. de Bruin-D'hont; J. Hering-van der Putten; W. Krikke- Rovers. BEVALLEN van een dochter: 3 dec.: G. E. van den Haak-Groot Huize; 4 dec.: C. van der Goes-van Holstein; A. Weerets-van der Kolk. ONDERTROUWD: 30 nov. '64 C. P. J. van Damme en C. C. C. Zonneveld, F. C. Meier en L. M. Mohr, H. E. A. Groen en M. E. Baarck, J. M. Scheelings en C. A. E. Riepma. ONDERTROUWD: Th. J. F. van der Wel en J. J. M. J. Schuijt, J. A. van Kimmenaede en M. H. Klasse, N. A. Schipper en L. de Bondt, J. W. Poel- feest en N. de Wilde, P. J. F. van der lije en A. Twisk, R. A. Meijer en G. Wesselius. ONDERTROUWD: Idee.64 J. Muntz en: E. Kemp; A. Geutskens en: J. Herman; J. F. Die- penmaat en: J. M. Uitermark; W. E. Krijnen en: C. van de Gevel; J. Zoet en: N. Kamphuis; D. van Kampen en: E. M. Kol; E. C. Cavé en; E. J. Hoek. ONDERTROUWD; 2 dec. D. Elshof en A. Pollé; M. Bouwman en O van Zeeland; C. Bottelier en J. Hulshof; W. Visser en M. Röben; D. Krijger en J. Oosterling; J. van den Booren en A. Gout; J. de Lang en A. Loppersum; D. Ausma en A. Peetoom; J. Douma en B. Langkeek; A. Bot en S. Gootjes. ONDERTROUWD; H. van Ginkel en A. van Dijk; C. van der Goes en M. van Eerden; J. Hoek en M. Jungerius; IJ. Agterhof en G. Toonstra; P. Spoor en L. Groskamp. GETROUWD: 4 dec.: L. Herfst en A. Rosenhart; H. van Koperen en Ch. B. Saarloos; J. Jacobs en N. Nobel; F. Peltenburg en F. Kroone; H. van Leer dam en A. van Donselaar. GEHUWD: M. Spier en M. van Wil- ligenburg; H. van Rooden en L. Praus- müller. OVERLEDEN, 28 nov. C. Leeuwerik, 28 j, Gasthuisvest; 30 nov. M. Meijers, 76 j, Pol; 1 dec. C. van der Beek, 81 j, Nassaustraat; J. van der Reijden-Pieper 62 j, Hazepaterslaan; A. van Zonneveld Weller, 68 j, Hazepaterslaan. GEHUWD: 28 nov. '64 W. E. Brouwer en J. J. John, D. Koch en P. A. Blansert, 30 nov. R. P. C. L. Wouda en M. C. Dra- Vjer. GETROUWD: S. J. P. M. Diependaal en G. Walraven, H. Polak en R. B. E. van Buuren, J. H. F. M. Crabbendam en A. A. M. Faase, R. J. Th. Inpijn en .J D. M. van Luijk. GEHUWD: Idee.64 N. J. de Haan en: C. H. Zee- gers; F. J. Lieben en: N. Nieuwpoort. OVERLEDEN: L. Dekker 76 jr., A. van Donselaar, 69 jr., K. Spoor-Out 68 jr, J. M. Geuke 64 jr., F. J. van der Burgt 66 jr., W. C. Ch. Feenstra-Bau- det, 74 jr., M. L. Ochse 7 weken, H. Kamoen-van Veen 31 jr. OVERLEDEN: 28nov.64 E. Loos, 7 maanden, Haze paterslaan; 29nov.64 M. A. Hogenboom, 15 jaren, Kamperlaan; B. M. Lippus- van der Geest, 57j, Lijsterstraat; B. A. Schoen-Dolk, 81j, Antoniestraat; M. Th. F. Schmidt-Frehe, 72j, Kamperlaan, 30nov.64 H. Boellaard, 79j, Gasthuis- vest. Overleden: 26 nov. '64 N. G. Quist, 6 jr., Dene- markenstraat, S. M. Niemann-Grijs. 72 jr., Stuijvesantstraat, 27 nov. J. van Diemen, 69 jr., Kerkhofstraat, A. J. Kolkert-ten Bruggencat.e, 87 jr., Delft laan, L. P. C. Komen-Janssen, 62 jr., Mr. Cornelisstraat, 28 nov. H. J. J. Spook, 72 jr., J. van Galenstraat, S. Riemer, 83 jr., Noorder Tuindorpslaan, R. Neeven, 6 jr., Vergierdeweg, J. Es- ser, 74 jr., Hofdijkstraat, J. H. Kok, 60 jr., Hazepaterslaan, J. Graf-van Ros malenstraat, 80 jr., Bilderdijkstraat, G. van den Hoff-Struik, 67 jr., Tetterode- straat, G. Tanis-Molitoer, 64 jr., Slacht huisstraat, J. Schuurman-Willemstein, 66 jr., Kamperlaan. OVERLEDEN: 2 dec.: W. Verbeek, 60 j. Kamperlaan; A. Ferree, 88 j. Esdoornstraat; N. van Kruiselbergen, 6 mnd., Pijlslaan; 3 dec.; E. Kiewiet, 70 j. Berkenrodestraat; Th. Stuyck-Ver- - hulst, 77 j„ Crayenesterlaan. HEEMSTEDE GEBOREN: Jacqueline Margaretha Johanna dr. v. J. J. Angevaren en C. M. H. v.d. Vlugt, Jeannette Wobbina, dr. v. J. H. Wiersma en K. J. Faas, Bernadette Maria, dr. v. P. J. F. M. Montanus en C. A. M. Koelemij, Fran- cine, dr. v. C .Deetman en P. H. v.d. Kolff. ONDERTROUWD: G. G. Draaisma en M. P. v. Heusden, G. G. van Roo- de en J. E. van Wittmarschen, H. B. J. van Praag en G. E. Weinberg, W. J. de Roojj en H. C. M. Sanders, F. J. Strater en E. A. M. Schmitz, F. A. Wij- ers en G. A. v.d. Graft, B. de Jong en A. F. C. Kersten, N. J. M. Stut en M. A. T. Rhee, B. Conijn en C. C. Velt- huijs. GETROUWD: A. H .C. van Elburg en H. G. M. Manshande, J. van Leeuwen en C. Veenstra, E. R. M. van Deutekom en M. R. de Veer, J. Punt en A. M. Mol. OVERLEDEN: W. G. Th. Hoogeboom, 6 j., F. Gathier, 4 jr., Wed. B. Lotz-Otto, 88 jr. I Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL 11493 Kathedraal: 7, 8.15. 9.30 0,114^ 12 30 uur Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt. 6.30. 7.30. 8.30 H, 10. 11 en 12 uur H. Jozef, Jansstraat: 7.30. 8.30. 9.30 H. 11. 12 en 18 uur O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30. 9. 10 30 H en 12 uur De Goede Herder, Italiëlaan: 7.30, 8.45 H 10. 11 en 12 uur. Sint Jan, A'damstraat7, 8.15. 9.30 H, 11 en 12 15 uur H Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30. 8.45 H 'l().30. 1145, 18 uur Avondmis H. Hart, Kleverpark: 7.30, 8.45, 10 H, 11.30 en 12.30 uur. H II Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstr.: 7, 8, 9 15 H. 10.45 en 12 uur H. Udwina. Rijksstraatweg: 7.30. 9 H. 10.45 12 uur O L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 7. 8 9.15 H. 10 45. 12 en 18 uur H II. Petrus en Paulus: 7, 8 30, 10 H en 11.45 uur. II. Apostel Paulus, Duinroosplantsoen: 8 30 9.30 H. 11 en 12 uur. BLOEMENDAAL: Allerheiligste Drieëenh 7.30. 9 H, 10.45, 12 uur. H. Sacrament: 7 30 9 10.30 H, 12 en 17 uur ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30, 9 H. en 11 uur. OVERVEEN: 8. 9 H, 10.30 en 11.30 uur HEEMSTEDE: H Bavo: 7.30. 8.30. 9.30 H 11 en 12.15 uur O. L. Vrouw Hemelvaart: 6.45. 7.45 8.40 H I 10. 11 en 12 uur SPAARNDAM: 8 en 10 H BENNEBROEK: St. Joseph: 6.45, 8.30 H 10.30 en 12 uur. H. Agatha: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 H, 11, 12 en 19.30 uur. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 4 dec. Door dan van een café in de Rijnstraat 35. teravond een taxi besteld. To [,et jarige taxichauffeur R. E. ±éhout|er café binnenstapte, wees de caie ta, hem de twee mannen aan, die om xi hadden gevraagd. De chayffea <]p naar buiten, even later ,„n een twee mannen, die echter ontkend taxi te hebben besteld. Darrop ging de chauffeur weer café binnen, waar de elgenf^wees- opnieuw dezelfde mannen a twist, Weer buiten ontstond een f®'1® taxi- waarbij een van de mannen 0_ chauffeur met een pl°erte"d?!®ihtte zijn hand sloeg. Zijn vriend tr dit te voorkomen en gaf hem eei n De man, die reeds onvast ter was, wankelde en viel door de geruit van een kapsalon. Toch w te ontkomen. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 4 dec. Uit in aanbouw zijnde flats aan de Weesperstraat dezer dagen zes gasgeisers ter menlijke waarde van ongeveer 1100 g den gestolen. Uit een woning in de Reinaert de Vos- straat is een geldkistje met 1130 gu e gestolen. wordt een land- en huisgenoot in woning aan deBunsenstraat van gulden te hebben bestolen. CINEMA PALACE: Het eenzame Sp°olï kasteel, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Jason en de duistere n*cb ten, 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Zaterdag gesloten. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. ut. Dinsdag 8 uur. Woensdag 2, 7 en 9.15 u LIDO, t/m zondag 2, 7 en 9.15 uUf' Zaterdag 9.15 geen voorstelling. jer Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Duivels duisternis. ..jt» Maandag t/m wo.: Liefde zonder zicht, ontraden. .j, Zo.-ochtend 11 uur: De Zigeunerbaron. LUXOR: Dc rode lampjes, strikt voW' 2, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 9.15 geen voorstelling. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De langste dag, 14 jaat' 2 en 7.30 uur. Zaterdagavond gesloten. „at Zaterdagochtend 10.30 uur: Follow tn tree, alle leeftijden. Zo.-ochtend 11 uur: Flying clipper an0' alle leeftijden. ROXY, t/m zondag Saskatchewan, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 9.15 geen voorstelling. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 Maandag t/m woensdag: Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. f. Maandag t/m woensdag: Gevaarlijke puberteit, volw. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Limonade Joe, 14 jaar. 2. 7 en 9.15 uur. Zaterdag 9.15 geen voorstelling. Zo.-ochtend 11 uur: Schalom, a. 1. MINERVA. Zondag 7 en 9.15 uur: Sergeants 3, 14 jaar. Zondag 2 en 4.15 uur en woensdag 3-4 uur: De avonturen van Pietje Bell, a-f' Maandag t/m woensdag 8.15 uur: Es w» eine rauschende Ballnacht, strikt volw. Zondag 6 december Teylers Museum, Spaarne. 2 3 uur: speling van het 31-toons Fokkerorgel. Dinsdag 8 december Concertgebouw. 8.15 uur: N. Ph. O. °;}a. Henri Arends. Solist: Yi-Kwei Sze, barn Donderdag 10 december Concertgebouw. 8 uur: Orgelconcert Piet Kee. Maandag 7 december Stadsschouwburg. 8 uur: Alberdingh f met „The living room". Woensdag 9 december Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelvereniê1" Thalia met „Pechvogels". Donderdag 10 december - Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelverenig"1 Thalia met „Pechvogels". Zondag 6 december r! Sociëteit Èkestos, Stationsplein. („tet- Dansavond m.m.v. het Martin Haak kwm Concertgebouw, Tuinz_al. 8 uur: DaIlS avond m.m.v. het Thornwood kwarten Dinsdag 8 december f! Lorentz Lyceum, Santpoorterplein-, ''^ring- Haarlemse Weer- en Sterrenkundig® Toavi* De heer D. I. Bonne spreekt over geren met straalvliegtuigen". Krelagehuis. 7.30 uur: Kon. Ned'trati« voor tuinbouw en plantkunde, aeroon van door heer D. Schuyt in het maken kerstversieringen Woensdag 9 december .j Minerva Theater. 8 uur: Volksunivers A Christmas Carol van Charles D Docent G. van de Rijn. Frans Halsmuseum: Werken uit de ^fjw. lemse school van de 6e t/m Hals* Bijzondere collectie werken van er vaIl Dagelijks van 10 5 uur. Zonaas 1 5 uur. 20e Teylers Museum: Schilderijen l9T^afjaanSe eeuw. Tekeningen Nederlandse. eeu^* en Franse school 16e t/m ten G®* Fossielen Natuurkundige lustrum aand<j«» opend op werkdagen, behalve d« van 113 uur. Eerste zonnag maand van 13 uur aana van 1uur Bisschoppelijk Museum, ude religieuze kunstschilderij i2.30 e van i.nuo uui l utim* - en feestdagen van 25 uur. Woonhuis Jacobus van L°0oy' weg 103: Het voormalige woonnu Q^ schilder-schrijver Jacobus13-3 opend donderdags van 10-^ v 2—5 17 uur Zon- en feestdagen v foto'j Vtshal: Expositie ™n '^usiBr P°èj* en een maquette van Le lot uw total. Geopend 13 decern" Zondag van 1-5 uur (t/m tfaB Dc Ark: Schilderijen en 8 uur. J J Doeser Dagelijks van straat: „De Waag", Spaarne ^oseten b|fgeI Bakema en van Geem Geopend r> houwwerken en tekeningen van 2—5 ljiks van 10—o uur. Exposltln Kunstzaal „ln 't OM Ploos van tekeningen en grafiek. 8_1J Amstel Geopend van t Dage^? Openluchttheater: Kuns 4_, uur. van 10—5 uur Zondag en met 5 december) tnganS Kg£, Museum het huls var^ Kunst zgondaS perlaanExpositie Doel". Geopend van uarj 1965). van 2—5 uur. (Tot 4 i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2