Lonen I Lonen II Alcohol Roken Kerstmis Missie Half 1965 goedkeuring voor nieuw Gasthuis Verpleeghuis Boerhaave 31 december klaar Haarlem bezuinigt een kwart op volks gezondheid Oecumenisch huwelijk in Nijmegen T sjombe BUYZE— sigaar Klaverjassers troeven om varken sl fevers: Kerstinzameling Bijzondere hulp Bescherm waterleiding goed tegen de vorst Nog geen water tekort in Haarlem Aanleg van twee water leidingen te kostbaar V. V. V.-niaal met fruit in Van Marumstraat Tafeltje-dek-je 100.000 voor echtpaar Koning Vrouw gooit 1200 in vuilnisbak In Heemstede weinig ruimte voor woningen alleenstaanden Derde concert Heemsteedse Kunstkring Tennispark ijsbaan van Groenendaal uitgebreid van nee n ieu ws Voorstellen aan raad Heemstede Bevolkingsonderzoek in Heemstede eens per twee jaar DONDERDAG 10 DECEMBER 1964 PAGINA 3 Het bruidspaar bij het binnengaan van de studentenkerk. lÉïltSi Wethouder A. van der Veldt. lÉii Wethouder A. van der Veldt kwam gisteren met een fruitmand naar de Van Marumstraat no. 60, waar het echtpaar Koning uit handen van de UVV de honderd duizendste „Tafeitje-dek-je" maal tijd in ontvangst mocht nemen. HAARLEM10 dec. De twaalf slagen van het middaguur luidden gisteren voor het bejaar de echtpaar Koning uit de Marum straat nummer 60 een geheel on verwachte plechtigheid in. Wet houder A. van der Veldt van so ciale zaken en de UVV-dames M. D. Eickholz en C. Tholen stapten klokslag twaalf uur met een opge wekt gezicht naar binnen met de honderdduizendste Haarlemse maaltijd van Tafeltje-dek-jede onvolprezen hulpdienst van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers. Het loas voor de Haarlemse UVV-dames een hele voldoening, dat portie honderdduizend na acht jaar werd bereikt. Haarlem neemt met twintig procent van het lan delijk totaal stellig een ereplaats in. Wat wij gehoopt hebben, drie we- geleden voorspelden en gisteren oorzichtig te verstaan gaven, is ge- «eurd. Om vijf voor twaalf heeft mi nister Veldkamp het Kabinet weten e bewegen de heilloze weg van een °t in millimeters nauwkeurig afge- akend loonbeleid, waarvan niemand economische noodzaak kon inzien le verlaten. VVii geloven, dat de vakcentrales nem hierbij het meest behulpzaam z,'n geweest. Zij hebben terwille van net voortbestaan van de Stichting van de Arbeid hun looneisen twee Procent teruggebracht en alleen stijf vastgehouden aan het minimumloon Van nojp„r week, omdat immers niemand ook mi ter Veldkamp biet bij zijn aanvankelijke verdedi ging jj0n duidelijk maken welke e9°bomische wetmatigheid schuil l'bg tussen 't regeringsstandpunt van i 108,a 109,en de gevraagde 1 110,—. Enfin, de vrede is getekend. Ver standige vakbondsleiders hebben grote offers gebracht, redelijke werkgevers hebben de kleine pil van 0,3 procent Verschil bij de 'gemene loonsverho- fbg geslikt en de minister van sociale Zaken heeft de moed opgebracht een Vaststaand besluit binnen een week te veranderen. Men doet er dan ook £°ed aan alle partijen te prijzen, om- bat zij op het moment waarop alles verloren scheen voldoende werke lijkheidszin opbrachten om eensge zindheid boven verdeeldheid te stel len. ®at nu ook onmiddellijk alle proble- ®e*i van de baan zijn, is natuurlijk hiet waar. De arbeiderswereld is scherp geprikkeld en het is te hopen, bat deze geprikkeldheid niet toch zal leiden tot ernstige ontsporingen. Wij hopen van niet. Wij doen in de- ze nieuwe situatie zelfs een drin gend beroep op ieders verantwoordo- lijkheidsbesef, daarbij aannemend dat Ve verklaring, dat per onderneming hl een voor de werknemers gunstige Sin van de bestaande regeling kan Worden afgeweken, geen loze franje is. Ook de extra uitkering in de ko mende zomer moet als de economie dat toestaat in dat licht kunnen worden bezien. Alleen dan immers mag men aannemen, dat een beroep op rust en discipline door de werkne mers zal worden verstaan. De ar- beidsvrede is gered, maar wie het nog eenmaal zo ver laat komen, stort het ahd in een chaos. De „Osservatore Romano" heeft be richt, dat men ook tot een uur voor de H. Communie alcohol mag gebrui ken en het blad herinnert er daarbij aan, dat het alcohol (wijn) gebruik in vele landen een onderdeel vormt Van de normale eetgewoonten. In ons land is dat, menen wij, niet het geval. Toch geldt de regel strikt juridisch gesproken ook voor ons. Moeten wij er dus gebruik van ma ken? Wij menen, dat de wellevendheid Zlch hiertegen verzet. Men gaat niet ®P visite als men „ruikt". Zou men wel...? v lh januari van dit jaar kenden wij h °ns land een anti-sigaretten-cam- Pagne, die werkelijk allure aannam. ïMf scheen alsof het gevaar, dat siga- tenroken oplevert, werkelijk tot 'ebe lagen van ons volk begon door dringen. De matigheid werd niet als b"h, doch uit angst voor kanker be ttend. v is alles weer voorbij. Terwijl o gevaar niets is afgenomen, is de opnieuw tot astronomische cij- s gestegen. Hetzelfde, geldt voor het 'cohol(mis)bruik. leers welvaart maakt ons wel hard- le^°aIs men elders in ons blad kan biiÜLn' Ioopt het met de drie nacht- ssen met Kerstmis ten einde. Ou- >,Oot Iezers zal dit wellichte stoten. iL_ dat al niet meer", zullen ze zeg- Ar "Wa^ blijft er over?" ze t ZIJ echter eerlijk zijn, moeten 'begeven, dat men met Kerstmis aan «boorde" en bij beide andere rnJ^ezig. was, omdat er langdurige bnd wUnie werd uitgereikt, terwijl zon Ussen kerstliedjes werden ge- daf en" Voor de consecratie moest Ij soms abrupt worden onderbroken, b zo'n Eucharistie-viering zin? bn?® beperkte verhoging van onze 5-;s Wlkkelingshulp, die staatssecreta- n,a diepenhorst gisteren bekend tie^kte, heeft vooral één zeer posi- 5 b kant. Er zit een bedrag bij van Via Joe,j (totale verhoging elf), dat dus bartieuliere organisaties, dat is st*»'>ral door missie en zending, be- laj,- .kan worden. Daarmee is een be- bomp Principebesluit (eindelijk) ge erde,".' Missie en zending worden kvin ®d als organen, die wezenlijk Vaa bijdragen tot ontwikkeling WeM^fltergebieven gebieden. Het TrieÏÏ zou men zeggen. ^an;ta ls aHen, dat deze hulp alleen Vebdip "aven betreft en dat bo- Woj-rtj.11 alleen tot medefinanciering lende bvergegaan, als de desbetref- 1>rbcen?artlculiere instanties zelf 25 rekeni„ Yan het Project voor hun j^.nng kunnen nemen. "e bepalingen lijken ons een HAARLEM, 10 dec. Gisterenmid dag heeft de gemeenteraad zich bezig gehouden met de volksgezondheid, en wel in het kader van de begroting -1965. Spectaculaire nieuwtjes zijn daaruit niet te voorschijn gekomen. Algemeen w erd betreurd, dat van de totale bezui niging „volksgezondheid" maar liefst een kwart voor haar rekening moet ne men. Wethouder Van der Veldt gaf de verzekering, dat iedere post, waarop bezuinigd zou moeten worden, zo goed mogelijk zou worden bekeken. Hij kon gelukkig ook enkele opgewekte gelui den laten horen. Op de eerste plaats een bevestiging van de mededeling van de heer Van Lienit (KVP), dat medio- 1965 de goedkeuring verwacht kan wor den voor de bouw van het nieuwe Sint Elisabethsgasthuis in Schalkwijk. Voorts kan de raad nog deze maand een voorstel verwachten met betrek king tot de stichting van een medisch consultatiebureau voor alcoholisten. In dien er geen bijzondere tegenwerkende omstandigheden zijn, kan het Boerhaa- ve-verpleeghuis, dat een noodvoorzie ning is voor verschillende instellingen, die zich met de verpleging van langdu- rig-zieken willen bezig houden, per 31 december worden opgeleverd. Tenslot te kon de wethouder nog vertellen, dat de nota op komst is betreffende de co ördinatie van ziekenhuizen, bejaardente huizen en verpleeghuizen. Deze mede- Het huwelijk dat gisteren in Nij megen werd gesloten tussen de medisch student H.A.N. He- binck (21) uit Enschedé en de voor maatschappelijk werkster stu derende mej. E. H. C. ten Hoopen (20) uit Wageningen onderscheidde zich ogenschijnlijk niet van andere huwelijken, die dagelijks worden ge sloten. De voltrekking voor de amb tenaar van de burgerlijke stand ver liep volgens de traditionele regels. Bijzonder werd het huwelijk toen de bruid (protestant) en de bruidegom (katholiek) zich van het stadhuis naar de studentenkerk van de H. Geest begaven, waar een dominee en een pastoor het huwelijk kerkelijk in zegenden. Naar aanleiding van de uit spraken op het concilie zagen nóch studentenpastoor dr. H. P. J. M. van Waesberghe SJ, nóch dominee N. R. Hefting (voorzitter van het convent van Nijmeegse predikanten) er be zwaar in om dit „oecumenisch hu welijk samen kerkelijk te bevestigen. Er werd geen mis opgedra gen; wel werden er psalmen ge zongen en het „Wilt heden nu treden'. De priester zegende het huwelijk in en de dominee reikte de ringen aan en overhandigde het bruidspaar een bijbel. iiiiiiiiniiiiiiiminiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiii' ernstige achterstelling van missie en zending bij het toch waarlijk niet brillante werk, dat de overheid zelf verricht. _Wij rekenen er op, dat de Kamers hiermee niet stilzwijgend accoord gaan. Het Vaticaanse blad „Osservatore Romano" vindt het nodig de Paus te verontschuldigen omdat hij premier Tsjombe uit Congo ontvangt. Waarom? Behoort de deur van de plaatsbekle der niet open te staan, zoals de armen van Hem wiens plaats hij bekleedt geopend zijn? Heeft de „Osservatore" ooit paus Joannes verdedigd toen hij vooraanstaande Russische leiders ont ving Dragen niet beiden dezelfde last? deling deed hij naar aanleiding van vra gen, die de heer Vissers destijds reeds had gesteld. Verschillende sprekers roerden de zelfde onderwerpen aan. Zo werd er het nodige gezegd over het ziekenver- voer, waarvoor de gemeente altijd nog een flink finanfeieel offer moet brengen. Moeten de kosten geheel voor rekening van de ziekenfondsen komen? De kwes tie bleek, volgens de woorden van de wethouder, geen gemakkelijke te zijn. De ziekenfondsen zijn autonoom. Zij be slissen zelfstandig, welke tarieven zij met de gemeente overeenkomen. Er zijn onderhandelingen gevoerd, waarbij naar de opvatting van de gemeente, het enig juiste uitgangspunt moet zijn, dat de kostprijs als basis beschouwd moet worden. Op die basis zijn de onderhan delingen mislukt. Ze zijn echter weer hervat. Over de uitslag kon de heer Van der Veldt geen enkele zekerheid geven. De wethouer kon niet meetreuren met enkele raadsleden, omdat nu het gemeentelijk toezicht op de bejaarden oorden wordt opgeheven. Dat toezicht wordt nu een provinciale aangelegen heid. Het toezicht zal er waarlijk niet minder om worden. Een en ander be tekent overigens niet, dat de gemeente lijke geriatrische dienst ook moet ver- verdwijnen. Integendeel. Op desbetref- iiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii HAARLEM, 10 dec. Het raads lid Buijze van de V.V.D., een vriende lijk, maar kennelijk verwoed anti roker, maakte gistermiddag, toen in de gemeenteraad over de volksge zondheid werd gesproken, terecht de opmerking, dat men zelf niet moest roken, als men anderen op de geva ren van het roken wilde wijzen Hij vond het gelukkig, dat de eerste uren van een raadsvergadering roken taboe was. Dat zou feitelijk voor de gehele zitting^ moeten gelden, meende de V.V.D.'er. Hij wilde daartoe geen voorstel indienen, omdat hij al uit gerekend had, dat het met 24 tegen 15 stemmen zou worden verworpen. Wel verzocht hij de voorzitter te wil len bevorderen, dat er ook tijdens de commissie-vergaderingen gedurende enige tijd een rookverbod zou gelden, Als anderen roken, zo betoogde hij, is dat vaak irriterend, voor degenen, die niet roken. (Achter de perstafel werd toen de niet op de heer Buijze slaande opmerking gemaakt: „Als an deren praten, is dat vaak irriterend voor degenen, die niet praten!"). Even later vond de heer Buijze als suprise een goede sigaar op zijn tafel. Met een vriendelijk gebaar offreer de hij de sigaar aan de „perstafel". De voortreffelijke geur heeft 's avonds tot dit stukje geïnspireerd. Intussen kon wethouder Geluk gis termiddag niet ontkennen, dat het wel wat hypocritisch zou zijn, als rokende docenten hun leerlingen op het rookgevaar zouden moeten wij zen. Hij volstond nu met de medede ling, dat er onder de leerlingen bro chures zullen worden verspreid. Ook zal er voor de Haarlemse leerlingen een film worden getoond over het gevaar van roken. fende vragen gaf de heer Van der Veldt voorts ten antwoord, dat een onder zoek gaande is, of de sociaal-psychia trische afdeling van de GGD in een stichting zou moeten worden omgezet. Zoals te verwachten was werd er vanuit verschillende fracties kritiek ge leverd op het besluit geen geneeskun dig toezicht meer te laten uitoefenen bij het VHMO. Het werk van de arts. die daarmede is belast, wordt namelijk niet gesubsieerd. Alleen gesubsidieerde artsen zullen voor het sehoolgeneeskun- dig toezicht gehandhaafd blijven. Enke le raadsleden uitten daarover hun te leurstelling, omdat zij van mening wa ren, dat: juist de leerlingen van het VHMO dat toezicht hard nodig hadden. De wethouder was natuurlijk ook niet enthousiast, maar in de gegeven om standigheden kon het niet anders. Een ander medisch .onderwerp be trof de bouw van gezondheidscentra. De wethouder ging vooral in op het plan voor Haarlem-Noord, dat reeds in 1963 aan de orde was. De financië le beroering heeft wat vertraging ge bracht in de uitwerking van dat plan. De heer Van der Veldt verklaarde nu dat al het mogelijke gedaan zal wor den om het plan te realiseren, zjj het in een wat eenvoudiger vorm. Een soortgelijke toezegging deed hij in verband met de houw van een zoge naamde long-stay" bij de Clarakli- niek. Vanuit de raad was daarop reeds aandrang uitgeoefend, omdat een long-stay" onvoorwaardelijk noodzakelijk is hij een dergelijke in stelling. Wethouder Van der Veldt was het eens met de opmerkingen van me vrouw Scheltema (VVD) betreffende de laboratoria. Het bacteriologisch labora torium moet een gemeentelijke zaak blijven. Met Wet pathologisch-anato- misch laboratorium is dat anders ge steld. Mevrouw Scheltema had voorge steld daar een stichting van te maken, waar de gemeente wel haar aandeel in zou hebben, maar meer niet. De wet houder ging zover niet. Hij wilde de za ken even laten zoals ze zijn, zij het dat er dépendances in de ziekenhuizen zou den komen. Er is in ieder geval een basis voor onderhandelingen met de zie kenhuizen. ntwiï w, desportzaal aan de Cruqui- a ar„ traditionele kersttoernooi, i :laar grote belangstelling 2» ,5 heeft ook ditmaal weer Prijzen, waaronder zelfs beschikbaar gesteld. De in- ^b^Y^agen (voor zondag 13 december) de heren J. Katte- TonoiSnn 17 rl arlem en J- Mense, Iepenlaan 17, Heemstede. 'SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS/SSSSSSSSSSSS/TSSSSSSSSSSSa De giro's beginnen nu binnen te komen. Vertrouwde namen van alle jaren. Het slechte weer blijkt niet be paald inspirerend te werken voor de genen, die een gift persoonlijk aan ons bureau willen bezorgen. „Wach ten tot morgen" zal wel het parool zijn. Dat uitstel wordt toch geen afstel? Voorzover de zaken er nu voor staan, kunnen nog niet alle noodge vallen geholpen worden. We hebben gelukkig nog een paar dagen de tijd. En we veronderstellen, dat we ook dit jaar niet zullen worden te leurgesteld. Giften kunnen aan ons bureau, Smedestraat 5, Haarlem worden af gegeven of gestort worden op nummer 14.34.80 van de Nieuwe Haarlemsche Courant met vermelding „Kerstinza meling". HAARLEM, 10,4®®De directeur van het gemeentelok waterbedrijf Haar lem maakt de gebruikers erop attent, dat zij de verplichting hebben te zorgen voor het vorstvryhouden van de water meter en de binnenleiding, want scha de toegebracht aan de watermeter door vorst of anderszins is voor rekening van de gebruiker. Het water dat verloren gaat uit door vorst veroorzaakte lekken of door een aftapkraan, die open is blijven staan, moet worden hetaald. De meterputten dienen te worden afgedekt door een houten bovendeksel, dat de put goed af sluit tegen de wind. -juo SinzauAoq jooa jcbaoS eupoz In een meterput buitenshuis moet bo vendien op halve hoogte een houten of een tenminste 1 cm dik asbest-cemen- ten tussendeksel, voorzien van een handvat, worden aangebracht, zodat tussen dit deksel en de watermeter een isolerende luchtlaag wordt gevormd. Het tussendeksel kan het volgend jaar wederom dienst doen, nadat men dit in het voorjaar uit de meterput heeft ver wijderd en opgeborgen. Op winderige en zeer koude plaatsen is het raadzaam bovendien op liet tus sendeksel en nauwsluitend in de put een jute zak gevuld met stro of een plastieken zak gevuld met stukjes schuimplastiek aan te brengen. Het af dekken van de watermeter door mid del van kranten, los stro e.d. kan niet HAARLEM, 10 dee. Met het drei gend watertekort zal het voorlopig wel meevallen in Haarlem. Die geruststel lende ^mededeling deed wethouder Bak ker gisterenmiddag tijdens de begro tingsbehandeling. Èr is dus geen re den tot ongerustheid, maar men zal at tent moeten zijn. Hij deelde overigens mee, dat sinds 1954 de smaak van het water vijl maal slechter is geworden. Wil men tot een effectieve smaakver- betering komen, dan zal dat op 3 tot 5 cent per kubieke meter komen. Een te kostbare geschiedenis. Op de vraag, of er voldoende terrein is om een reser voir aan te leggen, moest de wethou der met nee antwoorden. Haarlem zal dan bij zijn buren moeten aankloppen. Het zou overigens veel mooier zijn, als het water elders weggehaald kon wor den en daar meteen kon worden gezui verd. Op de suggestie, het water van de Veluwe te halen, wilde de heer Bak ker niet ingaan. Dat zou niet te betalen zijn. Tijdens de discussies was de vraag gesteld, of het echte drinkwater niet al leen voor consumptie bestemd kon wor den. Er zou dan bijvoorbeeld op het in dustrie-terrein een reservoir voor an der water aangelegd kunnen worden. Naar wethouder Bakker mededeelde, wordt in Haarlem per hoofd 96 liter water verbruikt per jaar, waarvan 5 li ter per hoofd voor consumptie. Daarom was de mogelijkheid onderzocht om voor de industrie ander water te bestemmen. Een dergelijke maatregel is echter niet lonend gebleken. Boven dien moeten ook sommige industrieën bij hun productie over drinkwater be schikken. Het zou ook heel kostbaar worden, door heel de stad twee water leidingen aan te leggen. Ten aanzien van de fluoridering van het drinkwater merkte de wethouder op dat men zeker tot eind 1965 zal moeten wachten. Dan zullen de twee reinwater- kelders klaar zijn. Dat antwoord gold de voorstanders van fluoridering. De te genstanders kregen de geruststellende mededeling, dat het college nauwlet tend de ontwikkelingen in deze materie zal volgen. Tenslotte achtte ook hij terzake de waterwinning uit de duinen een interge meentelijk contact noodzakelijk. Het be treft hier vier gemeenten. Er is nu een ontwerp over een gemeenschappelijke regeling inzake de verontreiniging van het water naar de colleges van B. en W. Het betreft echter een materie, die voorzichtig behandeld moet worden. Ook wat betreft een gemeenschappelij ke productie. Men is nu eenmaal bang voor verlies van autonomie. worden toegestaan, daar hierdoor de meterput vervuilt. Aangezien het openen van een buiten gelegen meterput tijdens vorst het ge vaar van bevriezing van de waterme ter en de leiding 'vergroot, verdient het aanbeveling binnenshuis een stopkraan met aftapkraan te laten maken. Dit geeft bovendien veel gemak bij het af sluiten. Watermeters, die binnenshuis onder de vloer zijn geplaatst, moeten zijn voorzien van een overal goed sluitende omtimmering ter bescherming tegen vorst. Indien deze omtimmering, dan wel de betonnen of gemetselde meter put, aan de bovenzijde niet tegen de on derkant van de vloer aansluit, is het ge wenst eén houten tussendeksel aan te brengen. Overtuigt U nu reeds of de hoofd kraan bij de watermeter goed afsluit en indien dit niet liet geval is, geeft daarvan onmiddellijk kennis aan het waterbedrijf, Kampersingel 4, telefoon 15257. staat, is het noodzakelijk onderstaande aanwijzingen nauwkeurig op te volgen. 1. Sluit de hoofdkraan 's avonds zo vroeg mogelijk af, wanneer dit kan ook overdag. Van te voren natuurlijk eerst voldoende water in voorraad nemen. 2,Open de op het laagste punt aange brachte aftapkraan en daarna alle koud en warmwatertapkranen. Teneinde de leiding te laten leeglopen. Ledig de clo setstortbakken door middel van trek ker of drukker. De stopkraan vóór de stortbak mag niet worden gesloten. 3. Indien slechts een gedeelte van de binnenleiding aan bevriezing bloot staat en hiervoor een stopkraan niet aftapkraan aanwezig is, deze tijdig con troleren, bij vorst sluiten en de leiding ledigen. De hoofdkraan kan dan geo pend bljjven. Blaas alle leidingen door, want dit kan noodzakelijk zijn. Begin daarbij op zolder en eindig beneden. Daardoor vloeit het nog in de leidingen achterge bleven water door de aftapkraan weg. 4. Sluit daarna alle tapkranen. Daar mede voorkomt u waterverjies of over stroming wanneer de hoofdkraan ol stopkraan later weer wordt openge draaid. 5. Bij het weder In gebruik nemen van de leiding moet allereerst de attap- kraan goed worden gesloten en dan pas de hoofdkraan of stopkraan geopend. 6. Het is absoluut noodzakelijk om di- rekt hierna de in de leiding achterge bleven lucht gelegenheid te geven te ontsnappen, door alle koud- en warm watertapkranen even te openen. Door het nijpend tekort aan perso neel bij het waterbedrijf, dient men er rekening mee te houden, dat zolang de vorst duurt en ook na de vorst dit be drijf helaas niet altijd direkt hulp zal kunnen verlenen. De directeur, ir. S. J. MEIJN. EXPOSITIES In het Frans Hals museum is van 10 december tot en met 31 januari een tentoonstelling ingericht, getiteld Vita Jesu. Deze expositie om vat prenten onder andere van Rem brandt, Lucas van Leyden, Van Mecke- nen, Schongauer en Goltzius. De ope ningstijden zijn dagelijks van tien tot vijf uur, 's zondags en de beide kerst dagen van een tot vijf uur. Nieuwjaars dag gesloten. Van 19 december tot en met 17 ja nuari is geopend de tentoonstelling van de Haarlemse vereniging van beeldende kunstenaars De Groep. De opening is op vrijdag 18 december 's avonds om half negen in de Vishal. De openings tijden zijn dagelijks van tien lot vijl uur, 's zondags en de beide kerstdagen van een tot vjjf uur. Nieuwjaarsdag ge sloten. HEEMSTEDE, 10 dcc. De chef van een levensmiddelen bedrijf in Noorclwijk aan Zee heeft bij de Heem- steedse politie aangifte gedaan van ver missing van een bedrag van 1200. Dc man had dat geld meegenomen naar zijn huis in Heemstede om het na te tellen Door de St. Nicolaasdrukte is hij daar echter niet aan toe gekomen. Het geld is waarschijnlijk tussen ca deaus terecht gekomen en vermoede lijk door zijn echtgenote in een vuilnis bak gegooid. Het ligt nu naar men aanneemt op de stortplaats van de gemeentelijke rei nigingsdienst in Heemstede. Er wordt daar wel gezocht, maar de kans dat het nog wordt gevonden, acht men ge ring. HEEMSTEDE, 10 dec. Ofschoon B. en W. van Heemstede van oordeel zijn dat met de bouw van een aantal woningen voor alleenstaanden stellig in een behoefte zou worden voorzien, zal deze behoefte in de woningwetsec tor moeilijk te bevredigen zijn, aldus liet college. Het komt B. en W. namelijk niet ver antwoord voor een deel van het in deze sector aan de gemeente toevallende contingent te bestemmen voor wonin gen c.q. flats voor alleenstaanden. Wel zal bij de voorbereiding van de uitbrei dingsplannen ook de vraag naar deze woningtypen betrokken worden. Wat het houden van een enquête be treft om een volledig inzicht te krijgen inzake de bestaande en toekomstige woningbehoefte, delen B. en W. in de memorie van antwoord bij de begro ting 1965 mede, dat een dergelijk in zicht niet door een enquête kan worden verkregen. Het aantal ingeschreven wo ningzoekenden geeft een beeld van de actuele behoefte aan woningen. De toe komstige behoefte kan volgens het col lege niet aan de hand van een enquête worden vastgesteld. Een dergelijk on derzoek zal wel zeer veel werk en kos ten meebrengen, maar geen bruikbaar resultaat, zodat het instellen hiervan niet door B. en W. wordt overwogen. Voorts delen B. en W. mede dat zij er ernstig naar zullen streven tjjdig over voldoende bouwrijpe grond te beschik ken voor de bouw van het contingent woningwetwoningen, dat voor 1965 aan de gemeente zal worden toegewezen. Aan de raad zal worden voorgesteld hiervoor terreinen grenzende aan de Provinciënbuurt te bestemmen. HEEMSTEDE, 10 dec. Op woens dag 16 december wordt een concert ge geven onder auspiciën van de Heem- steedse Kunstkring in het gebouw van de Nederlandse protestantenbond aan de Postlaan 16. Het Amsterdams Strijk kwartet speelt werken van Joseph Haydn. Alban Berg, Felix Mendelssohn Bartholdy en Johannes Brahms. Mede werkenden zjjn Jeannelotte Hertzber ger viool, Rena Scholtens viool, Hans Dusoswa altviool en René van Ast vio loncel. De korte plechtigheid in het huis aan de Van Marumstraat betekende tevens de eerste portie van de volgende reeks van honderdduizend. Wethouder Van der Veldt zette d° feestmaaltijd nog meer luister bij door een gevoelige toe spraak en door het aanbieden van een mand vol lekker fruit uit naam van het gemeentebestuur. In de kleine feestzaal van het bejaarde echtpaar dankte de wethouder alle dames, die geheel vrij willig en belangeloos meewerken aan dit prachtige werk van daadwerkelijke burgerzin. De heer en mevrouw Koning moesten behalve de fruitmand ook de hartelijke gelukwensen van het gemeen tebestuur in ontvangst nemen. Het verstrekken van warme maaltij den aan bejaarden werd op 1 fe bruari 1956 ter hand genomen. In Haar lem wonen momenteel 101 bejaarden, die drie maal per week tegen betaling van tachtig cent per keer een warme maaltijd van goede kwaliteit krijgen thuisbezorgd. In geheel Nederland wer den tot nog toe ongeveer vijfhonderddui zend warme maaltijden verstrekt. HEEMSTEDE, 10 dec. Aan dc raad van Heemstede wordt voorgesteld een krediet van 82.000 beschikbaar te stellen voor het treffen van voorzienin gen aan het tennispark Groenendaal. Ook wordt goedkeuring gevraagd voor de aanschaffing van een motorbaanve- ger voor de ijsbaan. Het bestuur van de stichting Heemsteedse sportparken heeft de gemeente verzocht een onder- zeek in te stellen naar de mogelijkhe den tot vermeerdering van het aantal banen in het tennispark Groenendaal tot twaalf. Het bestuur deelt verder mee, dat in Heemstede nog een groot tekort bestaat aan tennisbanen. In zijn preadvies aan de raad stelt liet college, dat de uitbreiding tot twaalf kan worden verkregen door uit breiding van het park aan de zijde van het theehuis. De twee padvindersge bouwtjes moeten dan worden verplaatst evenals het broedhok. Verdere verbe teringen betreffen de bouwvallige tuin muur en de hekken. Aan de raad wordt voorts meegedeeld, dat het vele voor delen biedt om het tennispark Groenen daal in de winter te gebruiken als us- baan. In het voorstel zijn opgenomen de werken die deze metamorphose tot stand moeten brengen. HEEMSTEDE, 9 dec. In antwoord ou vragen uit de raad delen B. en W. van Heemstede mee, dat het inderdaad aanbeveling verdient het onderzoek op Iongafvvijkingen eens per twee jaar te doen plaatsvinden. Of dit echter zal ge lukken mag volgens het college op zijn minst twijfelachtig worden genoemd. De beslissing hierover ligt niet alleen bij het gemeentebestuur, aldus B. en W. Behalve het Centraal Bureau voor Keu ringen op medisch-hygiënisch gebied, dat de vervaardiging van de foto's voor zijn rekening neemt, zal bovendien het Consultatiebureau van de Noordholland se Vereniging tot bestrijding der tuber culose, dat de gemaakte foto's onder zoekt, gelegenheid moeten vinden daar aan mee te werken. Enige tijd geleden hebben B. en W. reeds pogingen onder nomen om het volgende onderzoek in 1965 te doen plaatshebben. Een defini tieve toezegging werd echter nog niet ontvangen. BEATRIXFONDS De afdeling Haarlem van het prinses Beatrix fonds plaatst zaterdag enige stands in Haar lem bij V. en D., Kruisstraat bij Hema, r'.!"0\e. Houtstraat bij Zwartser, Houtplein bij Lïdo, en winkelcentrum Sinnevelt. In Bloemendaal voor vishandel Balm en in Heemstede in winkelcentrum Binnen weg en bij het station Heemstede-Aer- denhout. Padvindsters verkopen daar kerstkaarten voor het fonds.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3