Parool MAATSCHAPPELIJKE ZORG De MENS in nood moet geholpen worden Raadslid Vos: Grote taak voor particulier initiatief Streven naar Visserij KAJ Rogi ier een meer menselijke sfeer Rerstinzameling Bijzondere hulp Komt zwembad aan Planetenlaan of niet? Gemeente kan ook taak hebben bij betaald voetbal Verkeer Nog geen aardgas in Haarlem? Kwestie met Hoogovens moet nog opgelost worden Bejaarde voetganger aangereden houseen* memve 1 Agenda voor Haarlei en omgeving Hutbediende aangehouden VRIJDAG 11 DECEMBER 1964 PAGINA 3 (Advertentie) A. VOS: pleidooi voor menselijke contacten Afrikaanse banken opgelicht TRESLONG - HILLEGOM Alléén het allernieuwste, alléén het alierbestel Films Muziek Toneel Diversen Cabaret: Tentoonstellingen Natuurlijk behoort ook het vrij zinnig-socialistische „Parool" tot de «Iaden, die gisterenavond duidelijk Dun opluchting kenbaar hebben ge haakt over het alsnog op het laatste wippertje bereikte loonaccoord. Toch Dad dit blad ook enige stekelige kant tekeningen, waarvan er een eer- "jk gezegd ons medelijden heeft opgewekt. Het Parool schrijft name lijk: Dat geldt zeker voor de verhoging van de kinderbijslag vanaf het vierde kind, waarmee men de grote gezinnen, die weinig of niet zullen profiteren van de belastingverlaging, tegemoet viil komen. Niemand misgunt dat die Bezinnen, maar deze maatregel gaat, Mi ons zwaar overbevolkte land, toch ivel\heel sterk tegen de draad in. Het voortdurende gesleutel aan de kinder bijslag, die niet progressief, maar de gressief (dus aflopend met oplopend kindertal) zou moeten zijn, is irratio neel, om niet te zeggen dom en erger niswekkend. En daar hebben we het dan weer! Een kinderbijslag, die groeit met het kindertal is „irrationeel, dom ~en er gerniswekkend s en „Het Parool" Seeft zelf de reden aan: „in ons zwaar overbevolkte land". Dat betekent dus, dat de hoofdredacteur van „Het Pa- Tool" nog steeds de mening is toege daan, dat de kinderbijslag een zo aanlokkelijk bedrag is, dat dit bedrag alleen een reden tot gezinsuitbreiding zou zijn. Mr. Sandberg moet eens met een paar ouders van grote gezinnen saan praten. Hij moet zich eens af jagen uit welke tijd al die grote Katholieke (want daar gaat het toch om) gezinnen stammen: van voor of wa, de kinderbijslag. Én om nu alle misverstand te voor komen: wij zijn geen profeten voor ongebreidelde gezinsuitbreiding. Wij achten het ouderplicht de grootte van Det gezin in overeenstemming te doen zijn met tal van zwaarwegende facto ren. Dat kinderbijslag er daarvan een zou zijn kan alleen opkomen in het hoofd van een man, die niets weet van de gewetensnood van vele ge huwden, aan wie de strijd om een gestrande huwelijksbeleving in en rond het Concilie volledig voorbij gegaan is; kortom een man, die spreekt vanuit traditionele vooroordelen, die ieder verband met de huidige werke lijkheid missen. Wij zullen dan ook niet ophouden er voor te pleiten, dat de schrale te gemoetkoming, die de grotere gezin nen o.a. ter compensatie van hun enorme bijdragen aan de indirekte be lastingen ontvangen, tenminste on verkort gehandhaafd blijven. En ten slotte: men kan niet jammeren over overbevolking en tegelijk legers bui tenlandse arbeiders aanvoeren en een overspannen arbeidsmarkt betreuren! Het voornemen van minister Bies heuvel om voor de visserij een struc tuurbeleid te gaan voeren, opent hoopvolle perspectieven. Een bedrag van twee miljoen gulden is voor een zo kapitaalintensieve bedrijfstak niet veel, maar het is in ieder geval een aardig begin. Dat daarvan de helft gebruikt zal worden voor verbetering van de kwaliteit van haring en ma kreel, kan betekenen, dat verloren ge dane exportmarkten, bijvoorbeeld Duitsland, teruggewonnen kunnen Worden. Het beschikbaar stellen van een slooppremie voor oude drijfnet- Joggers wijst erop, dat deze vorm van visserij nu geheel wordt afgeschreven. ®e exploratie van vanggebieden Drengt ons land weer een kléin beetje 'n de pas met andere landen, die daaraan geweldige bedragen ten grondslag leggen. Kennelijk is het de bedoeling van de minister de Ne derlandse visserij in het raam van de EEG een eigen plaats te laten behou den. Er lijkt nu een einde te zijn ge komen aan de jaren durende periode, Waarin de visserij door de overheid grotendeels aan haar lot werd over gelaten. ®e „Katholieke Arbeiders Jeugd" wil om allerlei redenen haar naam veranderen. Wij hebben daar niets zegen. Veranderende tijden vragen veranderende opvattingen en soms ook wel veranderende namen. Dat DWn echter als een van de redenen anyoert, dat men het woord „arbei- oer niet meer in de naam meent te «innen voeren, stoort ons. Arbeiden n arbeiders zijn schriftuurlijke be grippen. Die plegen de mode te over- Prof. Rogier, die wij om den drom- ®ol niet altijd met bewonderende •Jukken gevolgd hebben, heeft giste ren ons hart gestolen. Hij heeft in zijn afscheidscollege met ronde woor den erkend, dat hij de grandioze hoe veelheid arbeid, die hij verzet heeft, Dooit had kunnen verrichten zonder "gelukkige gezinsomstandigheden", onder de steun van zijn vrouw en kinderen. huldebetoon siert hem, want on- s samenleving gaat mank aan een -nromelijk gebrek aan eerbied voor Ion Xaak onbekende vrouwen, die de „..pDaan van hun echtgenoten mo- zeifl Diaken en dragen. Zij zijn niet „n de enigen, die op de donkere zult die ieder Destaan kenmerken, Vcm ™annen opnieuw „vrij" maken r de dienst aan de gemeenschap, dat 6 geldt voor het eeibetoon, dP N?r?f- Rogier gebracht heeft aan srh, erlandse bisschoppen. Meestal de Pibliciteit, doch prof. S»w kan er over meepraten, dat HAARLEM, 11 dec. Meer mis schien nog dan andere jaren, althans met opvallende nadruk, is gistermid dag, toen de gemeenteraad zich be zighield met de „maatschappelijke steun en voorzorg", de aandacht ge vraagd voor de mens, die in nood ver keert. De algemene Bijstandswet, die per 1 januari van kracht wordt, inspi reerde daartoe heel sterk. Vanuit iedere fractie klonken woorden van voldoe ning, nu de maatschappelijke steun niet meer gezien en gevoeld zal worden als een gunst maar als een recht. Met een betoog, dat weer recht uit het hart kwam, wees wethouder Van der Veldt daar nog eens op. Van te scherpe kri tiek op vroegere generaties wilde hij echter niet horen. Ieder mens is een kind van zijn tijd, zo stelde hij. De so ciale zorg is evenals zoveel andere zaken een kwestie van ontwikkeling geweest, die nu niet uitgemond is in de Bijstands wet, maar waarin die wet in de tot een mijlpaal zal blijken te zijn. Voordat hij zijn gloedvol betoog hield, hadden verschillende raadsleden het hunne gezegd. Onder hen was de heer Vos (KVP), die zijn „entree" in de maatschappelijke zorg begon met een soort beginselverklaring, die hij klaar en helder formuleerde. Hij stelde na drukkelijk, dat al komt een belang rijk stuk sociale zorg in handen van de overheid er nog heel te doen blijft voor het particulier initiatief. Ook ma terieel. Daarnaast is er nog een grote taak in de immateriële bijstand, een geestelijke dienstverlening, die in deze dagen hard nodig blijkt te zijn. Was in het sociale vlak vroeger de armoede het grootste leed, nu i:s het zonder twij fel de eenzaamheid geworden. Hier moet geholpen worden. De overheid zal fi nancieel moeten steunen, als het parti culier initiatief aan het werk gaat. En dan, aldus de heer Vos, houdt de contacten menselijk:, in brieven, bij telefoongesprekken en in de sfeer, waarin de persoonlijke/gesprekken ge voerd worden. Hij wees op het kan toor van Sociale Zaken, waarvoor de bezoeker letterlijk drempelvrees moet krijgen. De spreekkamer moet met anderen gedeeld worden, de ont vangsthal kan de toets der "kritiek niet doorstaan. Waarbij hij overi gens niets wilde afdoen aan het voor treffelijke werk, dat door de Dienst zelf verricht wordt. Met name pleitte de heer Vos nog voor een gerieflijker omgeving, waar in de gehandicapten moeten werken. Daarmede haakte hij in op de opmer kingen, die reeds door anderen waren gemaakt over de werkinrichting voor ge handicapten aan de Botermarkt. De in richting is daar beslist onvoldoende, er is geen kantine, de mensen verblijven de gehele dag in dezelfde ruimte. De heer Van der Veldt vond ook, dat het gebouw van Sociale een mense lijker „toon" moest hebben. Aan ver beteringen wordt nu begonnen. Hij on derstreepte het betoog van de heer Vos volkomen, toen hij zei, dat er altijd armen zullen blijven, in ieder geval mensen, die in nood verkeren. Er blijft nog veel terrein over voor het particu lier initiatief, waarop de overheid aan vullende hulp moet geven. Ten aanzien van de werkinrichting deelde hij mee, dat zelfs een verbouwing niets zal uit halen. Er zullen enige voorzieningen worden getroffen, maar er wordt naar gestreefd de inrichting naar een andere en betere behuizing over te brengen. Naar aanleiding van enkele andere op merkingen verklaarde hij, dat er hard wordt gewerkt aan de plannen voor een regionaal woonwagenkamp in Haarlem mermeer. Dat betekent niet, dat men het Haarlemse kamp intussen zal ver waarlozen. Uit zijn woorden bleek verder, dat de bejaardenzorg, ook in de woningbouw, grote aandacht krijgt en dat er een gesprek op gang komt ter Toen gisterenmiddag in de Haar lemse gemeenteraad gesproken werd over de maatschappelijke zorg in Haarlem, werd weer eens duidelijk, hoe er nog in heel veel gevallen ge holpen moet worden. Het raadslid Vos wees er nog eens op, hoe niet al leen de overheid een taak heeft. Ook het particulier initiatief moet helpen. Zijn wij samen lezers van onze courant geen particulier initiatief? Bij ieder „noodgeval" moeten wij aan de mens denken. De mens moet geholpen worden. En vele mensen verkeren in een nood, waarvan de anderen totaal geen weet hebben. U helpt toch? Neem vandaag als particulier uw initiatief om een mens in nood te verrassen. Giften kunnen aan ons bureau, Smedestraat 5, Haarlem worden af gegeven of gestort worden op nummer 14.34.80 van de Nieuwe Haarlemsehe Courant met vermelding „Kerstinza meling". HAARLEM, 11 dec. Ruim vijf en twintig jaar is nu het aan de Planeten- laan geprojecteerde zwembad steeds opnieuw een punt van bespreking in de gemeenteraad. Ook gisterenavond, toen er over de sport werd gesproken, werd dat onderwerp aangeroerd. De heer Loerakker (K.V.P.) en met hem vrij wel iedere andere spreker - was er niet zo best over te spreken, dat er van de plannen nog steeds niets terecht ge komen is. Zelfs nu tot een eenvoudiger ontwerp moet worden overgegaan. In het werkplan voor de gemeente staat het zwembad voor 1967 genoteerd. Men zij voor de waarachtige vrijheid van Nijmegen menigmaal onvervaard zijn opgekomen ten opzichte van b.v. cen trale bestuurslichamen binnen de kerk. Door zo afscheid te nemen, heeft prof. Rogier getoond te beseffen waar toe een groot man verplicht is. De interlandwedstrijd Nederland - Engeland heeft een ongeëvenaard aan tal kettingbotsingen opgeleverd. Hon derden automobilisten hebben het „haastige spoed is zelden goed" aan den lijve, of liever: aan het plaat werk van hun auto's ondervonden. En laten wij ons nu maar eens goed realiseren, dat de drukte van woens dag nu nog een zeldzaamheid binnen afzienbare tijd een doodnor male zaak is door de toename van het gemotoriseerde wegverkeer. Verbetering van het wegennet is een kant van de oplossing. Meer dis cipline en voorzichtigheid van de weg gebruiker de andere. Aan Met eerste de weggebruiker de komende acht jaar een zwaar extra-steentje bijdragen. Wat gebeurt er verder? wilde het naar voren geschoven krij gen. Wethouder Voskuilen maakte ie dereen wel duidelijk, dat zulk zo goed als onmogelijk is. De raadsleden kre gen zelfs te horen, dat het best wel eens zou kunnen, dat het zwembad he lemaal niet aan de Planetenlaan zou komen. Waarom zouden aldus de heer Voskuilen de inzichten niet veranderd kunnen zijn? Er wordt in ie der geval overleg met de Sportraad ge pleegd. Wel kon de wethouder medede len, dat in Parkwijk bij de Katholieke Lagere Technische School een ver warmd sport-instructiebad aange legd zal worden, waarvan voorzover mogelijk ook andere scholen kunnen profiteren. Sprekend over de Sporthal ver klaarde de heer Voskuilen, dat hij op een spoedige bouw rekende, nu de goedkeuring" van Ged. Staten is bin- bengekomen. Verschillende sprekers hadden gewezen op de zogenaamde Pelikaan-sporthallen, die slechts 100.000.— zouden kosten. Zou er niet een in- Schalkwijk geplaatst kunnen worden? De heer Voskuilen zou daar erg blij mee zijn, maar hij vroeg zich af, of de aanschaf zou passen in het huidige beleid. Het is trouwens ook de vraag, of het een rendabele investering zou worden, omdat de to tale kosten toch wel op 250.000.- ge steld moeten worden. Natuurlijk kwam ook het betaalde voetbal aan de orde. Vrijwel alle spre kers waren het er over eens, dat de gemeente hier een financiële taak kan hebben. De enige uitzondering was de heer Bovenkerk (P.S.P.), die meende, dat het betaalde voetbal zichzelf moest zien te bedruipen. Wethouder Voskui len was het met hem niet eens. Waar om wel het N. Ph. Orkest, het beroeps toneel en het Frans Halsmuseum sub sidiëren, maar niet een volkssport als voetbal is? Wel was hij van mening, dat als de gemeente enige bemoeienis met het betaalde krijgt, de verenigin gen zullen moeten zorgen voor een sluitende begroting. De gemeente kan moeilijk deelnemen in de krankzinnige bedragen, die voor spelers neergeteld worden. bevordering van een meer intense sa menwerking tussen de kindertehuizen. Ten aanzien van het maatschappelijk werk betoogde hij nog eens uit de grond van zijn hart, dat de arbeid van deskundigen onontbeerlijk is, maar dat hier de wetenschap het niet alleen voor het zeggen heeft. Mensen, die met en uit het hart werken, zijn het meest nodig. Van de voorzitter kreeg de heer Vos te horen, dat in de gemeentelijke dien sten er nauwkeurig naar gestreefd wordt, alle contacten menselijk 'e ''ou den. Maar, aldus de voorzitter, het is goed, dat aan de noodzaak' en de plicht daarvan steeds opnieuw wordt herin nerd. Waarvoor de heer Vos dank werd gebracht. HAARLEM, li dec. Het is nog altijd de vraag, of volgend jaar door Haarlemse gasleidingen aardgas zal stromen. Wethouder Bakker kon giste renmiddag de raadsleden daaromtrent geen zekerheid geven. Eerst zal de kwestie met de Hoogovens moeten wor- u®1'. opgelost. De Hoogovens hebben na- m u *ee" contract met Haarlem lo pen betreffende de gasvoorziening, en ze houden aan hun rechten vast. Zou Haarlem toch zonder meer tot aard gas overgaan, dan zal er zeker een proces komen. De heer Bakker gaf de Hoogovens groot gelijk. Rechten zijn rechten. Vanwege de Gasunie worden nog steeds onderhandelingen gevoerd, maar er komt nog niets uit. Het lag oorspronkelijk in de bedoe ling de hoofdleiding voor het aardgas, die nu Leiden genaderd is, via de duin streek naar Haarlem door te trekken en vandaar naar Amsterdam. Dat gaat nu niet door De hoofdleiding komt nu vanuit Utrecht naar Amstelveen. Van daar naar Amsterdam en dan naar Haarlem, waar ze zich vertakt naar Heemstede, Bennebroek en Hillegom. Volgend jaar in de herfst zou de leiding Schalkwijk bereikt hebben. Maar de medewerking van de Hoogovens is er nog niet. Op de minster is aandrang uitgeoefend om overeenstemming te bevorderen tussen de Gasunie en de Hoogovens. De Kamers van Koophan del roeren zich nu ook. De Hoogovens geven toe, dat het beter zal zijn, als er aardgas is. Ze hebben echter ook zelf belangen. Intussen hebben Ged. Staten, hangende deze kwestie, nog niet het raadsbesluit van Haarlem goedgekeurd, waarbij een krediet werd verleend om over te schakelen op aardgas Op desbetreffende vragen deelde wet houder Bakker nog mee, dat bij een eventuele overschakeling geprofiteerd zal worden van de kennis van deskun digen. De bevolking zal via brochures worden voorgelicht. Bovendien zal er een soort showroom gecreëerd moeten worden, waar men voorlichting kan krijgen. HAARLEM, 11 dec. Gistermiddag omstreeks half een is op een oversteek plaats voor voetgangers in de Ljjster- besstraat de 71-jarige heer W.v.L. door een vrachtauto aangereden. De chauffeur van de vrachtauto, de 28-jarige L.E. uit Den Haag, verklaarde de man niet op tijd te hebben gezien. De voetganger werd geschept. Hij liep een schedelbasisfractuur en ernstige hoofdwonden op. De man is opgenomen in het ziekenhuis St. Joannes de Deo. HAARLEM, 11 dec. De Haarlemse politie heeft gisteren de 20-jarige hutbe diende A. J. de J. uit Heemstede inge sloten. De jongeman bleek in Lourenco Marques in Oost-Afrika een bank te hebben opgelicht voor 25 Rand 112.50 Hij had op de bank een ongedekte chèque aangeboden. In Dar es Salaam (Tanganyka) bedroog hij een bank door zich als rekeninghouder voor te doen. Hij ging met 500 naar huis. De ban ken hadden de Nederlandse Stoom vaartmaatschappij, waarvoor de hutbe diende werkte, ingelicht, die op haar beurt de politie op de hoogte stelde. AFSCHEID Aan mej. dr. G. H. Kurtz, archivaris van de gemeente Haarlem, wordt op vrijdag 18 december wegens pensionering een ontvangst aan geboden 's middags om vier uur in het stadhuis. (Advertentie) KERSTDINER-DANSANT 30.— p. c. Optreden van Willy en Willeke Alberti: duo Alegria (2de Kerstdag volgeboekt) NIEUWJAARS-Diner-Dansant 17.50 p. c. met Shirley Sweris, The Mounties, Cock tail Trio. Res. 02520-5347. man f*Jj fteS No coat like a tweed coat Vergeef ons, maar sommige dingen laten zich nu eenmaal vlotter in het engels zeggen. Trouwens: tweed is tweed in alle talen en over vlot gesproken - deze demi spreekt boekdelen, ook in het nederlands. 219.50 Daaronder een gedistingeerd engels kostuum met 2- of 3-knopen en moderne zijsplitten. 189.50 CINEMA PALACE: De onoverwinnelijke zeven, 14 jaar, 2, 7, 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Goliath en de gemaskerde ridder, 14 jaar, 7, 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Er moet maar eens getrouwd woraen, a.l. 7, 9.15 uur. 1K Dinsdag 8 uur. Woensdag 2, 7 en 9.1» uur. L1DO: Kali-Yug, de godin van de wraak, 14 jr. 2, 7, 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. De zigeunerbaron, a.l. zo.ocht. LUXOR: F.B.I. afdeling moordzaken, 18 jr. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De langste dag, 14 Jaar. Flytog Clipper Ahoy, a.l. zo.oeht. 11 uur. ROXY: De gemaskerde Houwdegen, a.l. 2 30, 7 en 9.15 uur. Zn 2 4 15 7, 9.15 uur. ma t'm.' wo. De wet van de oorlog, 14 jr. 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO- Hiroshima mon Amour, ontr. Shalom, het wonder van Israël, a.l. zo. oeht. ll' uur. MINERVA: Wat is er toch van baby Jane terecht gekomen, 18 jr.Vrij. 8.15, za. zo. 7, 9.30 uur. Circussterren, a.l. zo. 2, 4.15 uur. Wo. 2.30. ma. t.m. wo. 8.15 uur: Vadertje Langbeen ma, t.m. wo. 8.15 u.: Vadertje Langbeen a.l. Zaterdag 12 december Concertgebouw, 8 uur: Fed. Nazorg B.L.O. Concert door het Haarlems Jeugdorkest o.l.v. André Kaart. Maandag 14 december Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein, 8.15 u.: Kerstconcert door het Bachensemble. Dinsdag 15 december Concertgebouw, 7.30 uur: Chr. Orat. Ver. „Door zang en vriendschap", uitvoering van „The Messiah" van Handel o.l.v. Jan Pas veer. M.m.v. het N.Ph.O., Simon C. Jansen, orgel; Rudolph Jansen, clavecimbel; Ank Reijnders, sopraan; Martha van Kerkhoff, alt; Jan van Ree, tenor; David Hollestelle, bas. Woensdag 16 december Concertgebouw, 8 uur: Pianorecital door de Ned. pianist Daniël Wayenberg. Vrijdag 11 december Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Studio met ,,De Rosse Bietser" van J. P. Don Levy. Regie: Jurg Molenaar. Zaterdag 12 december Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Centrum met „De dienstlift" en „De min naar" van Harold Pinter. Regie: Broes Hartman. Zondag 13 december Stadsschouwburg, 8 uurToneelgr. Cen trum met „De schaduw in het dal" van J. M. Sygne en „De eerbiedige lichtekooi van Jean Paul Sart*e. Maandag 14 december Stadsschouwburg, 8 uur: H.T.E. met „Boeing, Boeing". Dinsdag 15 december Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw ^ott. To neel met „De Plaatsbekleder" van Rolf Hochhüth. Regie: Richard Flink. Donderdag 17 december Stadsschouwburg, 8 uur: Kerko met „Blijf zitten waar je zit Vrijdag 11 december Concertgebouw, 8, uur; Fons Jansen met „De lachende kerk Zaterdag 12 december Stationsplein, 6 uur: Sociëteit Ekestos, dansavond m.m.v. Herman Schoonderwalt- kwartet. Zondag 13 december „In 't Trefpunt", Kleverpark (achter de Schuylenburght) 8 uur: Dansavond van de K.J.M. onder de naam „Giovento". M.m.v, het Spaame Kwintet. Zoetestraat, 10 uur: St. Vincentius-ver. H. Mis en alg. Ledenvergadering. Stationsplein, Sociëteit Ekestos, 8 uur: dansavond m.m.v. Hans Duif er kwartet. Dinsdag 15 december Frans Halsmuseum, 8 uur: St. Adelbert- verenlging. Michel van der Plas spreekt over „Leek en Oecumene". Hildebrandzaal, 2.30 uur: Alg. Ned. Bond van gepensionneerden, Ledenvergadering. Woensdag 16 december Gebouw Protestantenband, laan 16. Heemstede. Heemsteedse Kunst kring. Het Amsterdamse Strijkkwartet. Donderdag 17 december Rest. Brinkmann, 8-.15 "ulV.e?r' rSSact- zaal. Ned. Genealogische Ver. contact avond. waas-TaveerneDamstraat hoek Spaame: nareden van Cobie Schreyer en Rpnme 2P, ffvtlnpr Gast: Jaap van der Merwe met zü^ one-man show, begeleid door Frits Langenberg. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 6e t/m 19e eeuw. Riizondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 5 uur. Zondags van 1 5 uur. Prentenkabinet: Kersttentoonsteliing „Vi ta Jesu" t.m. 31 jan. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse sohool 16e t/m 19e eeuw. Fossielen. Natuurkundige Instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur (behalve maandag). Zon en feestdagen van 2—5 uur. Woonhuis Jacobns van Looy, Kleine Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10—1230 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 25 uur. Vishal: Expositie van tekeningen, foto's en een maquette van Le Corbusier poète total. Geopend dagelijks van 105 uur. Zondag van 15 uur. (t/m 13 december). De Ark: Schilderijen en gouaches van J J. Doeser. Dagelijks van lu—8 uur. „De Waag", Spaame hoek Damstraat: Bakema en van Geem exposeren beeld houwwerken en tekeningen. Geopend dage lijks van 105 uur. Zondag van 2B uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3