Opzij Parochie „Pastoor Volkstaal Kerstman van Ars" vijf jaar Maar liefst 860.000 werkuren belangeloos aan de kerk gegeven Péron Mies Suriname Samen Jeugdhuis in Tugelastraat geopend STORM LOKTE DUIZENDEN NAAR HET STRAND Storm liet brandweer 52 maal uitrukken Scherp protest tegen opmerking raadslid In weekeinde is huisartsen- hulp steeds beschikbaar B. en W. voelen ,niets voor rookmeter Mobiele controle heeft meer voordelen Kerstinzameling Volkskerstzang in Haarlem dinsdag —22 december— Ambtenaar dodelijk verongelukt Met motor geslipt op Glipperdreef LUCHTVERONTREINIGING IN HAARLEM HAARLEMMERS IN ZANDVOORT AANGEHOUDEN MEVROUW P. LISSONE OP HONDERDJARIGE LEEFTIJD OVERLEDEN H. Kuip ers overleden Pauselijke onderscheiding voor H. van Elk Voor jongens van 10-15 jaar Als op een matig drukke zomerdag Losse antennes dakpannen en zonneschermen Daniel Wayenberg in Meesterserie Kinderfeesten in concertgebouw Remmen vracht auto weigerden Auto door wagen vernield van hei nieuws Verdacht van autodiefstal Kerstavond K.V.G. Op 16 december MAANDAG 14 DECEMBER 1964 PAGINA 3 Mevmouw Van Elk speldt haar man het pauselijk onderschei dingsteken op. Het kerstgroen en de kaarsen Zijn onwezenlijk Zolang geen liefde oplaait Voor die naar ziel of lichaam Koud naar warmte hunkeren. Want is het Kind dat in de kribbe Wij aanbidden Als Liefde van de Vader Geen vuur voor allen komen brengen Waardoor Hij zelf verteerd werd? JACQ. BENOIT. Giften kunnen aan ons bureau, Smedestraat 5, Haarlem wor den afgegeven of gestort wor den op nummer 14.34.80 van de Nieuwe Haarlemsche Cou rant met vermelding „Kerst inzameling". Voor Haarlem e.o. Films Muziek Toneel Diversen Tentoonstellingen In Witmarsum heeft de „Roomsk j rysk Boun" als een haas de kans segrewan om nu onmiddellijk een Mis n het Fries te vieren. Fries is ten slotte een taal en waarom zou dat y het Nederlands moeten' worden chtergesteld? Van ons hoeft dat niet. **y vrezen alleen, dat het stoere Fries an de heren Aukes, Hettema, Pie- ,er!?a> Galema en Schurer een flink v,?? van de Friese „volkstaal" zal "lyken te staan. Op dat punt zouden e Limburgse en Brabantse dialecten eter voldoen. Zou dat echter de be- j™eling zijn? Wij vrezen van niet. En ais men in Friesland dan ook door- saan wil met iets bijzonders, raden ™y de terugkeer tot het latijn aan. voor de mensen in de kerk zal het seen verschil maken. Eerlijk gezegd, hebben wij de Kerst- Wan altijd een waterige figuur ge vonden. Misschien past hij heel wel 'n een Engels kerstfeest, maar bij ons Jnuis heeft hij het nooit gedaan. Sin terklaas duldt het eenvoudig niet. Nu zijn de Oostduitse communisten de gedachte gekomen om de kerstman door „Boerenknecht Rup- recht" te vervangen. Waarschijnlijk dit een misverstand. Als ze gewe en hadden, dat de kerstman geen religieuze bindingen heeft, hadden hem wel gelaten. Want, wat moe- 11 wij nu met „boerenknecht Rup- techt"? is er één kind, dat vol ver- Wachting op een boerenknecht gaat ötten wachten? Ja, bij honger. Zo- a's tijdens de bezetting. Zou de huidige situatie in Oost- "Uitsland helaas daarmee in over- ecnstemming zijn? Europa nog altijd nauwelijks ge ïnteresseerd in het wel en wee van ïutijns-Amerika heeft dezer dagen alleen een beetje gegniffeld toen de ex-dictator van Argentinië, Péron, uit Spanje naar zijn land vertrokken, in »raziiië al rechtsomkeer moest ma- ken- Castro heeft de betekenis van a,e vergeefse reis, die in Argentinië een schier ondragelijke spanning te- bracht, beter aangevoeld. Hij teeezulfeen hnefeneSd h6m welkoln armen Tv niet in Sanders armen drijven. Hun magie is groter uan wij vermoeden en de ironie der geschiedenis wil, dat Franco hier be middelaar zou kunnen zijn Aan de twee jaar geleden gehouden actie „Open het dorp" is in ieder ge- yal één naam verbonden, die iedereen ju ons land zich nog herinnert. En uet staat wel vast, dat het overwel digende succes van deze actie voor ruim negentig procent te danken is geweest aan de hartveroverende ma- 'uer waarop Mies Bouwman ons de Uiiljoenen uit de zak toverde. Desal niettemin is de AVRO erin geslaagd °m gisteren in een aan „het dorp" gewijde tv-uitzending de naam van Mies Bouwman niet één keer te noe men. De stuntelige verontschuldi ging, dat er in het programma ge- Knipt was en Mies Bouwman niet aan wezig kon zijn, omdat zij een baby Verwachtte, is geen excuus. De AVRO erliest leden. Wij begrijpen waarom. Het hoofdartikel van de beroemde Engelse „Guardian" waarin zaterdag J l- werd voorgesteld om de drie Guy ana's (Brits Guyana, Frans Guyana en mmname) te verenigen, verdient meer dan gewone aandacht. De gren en tussen deze landen zijn immers in derdaad kunstmatig en de ervaring van de laatste maanden heeft uitge wezen, dat de moeilijkheden van Ja- «an in Brits Guyana in Suriname oorwerken. Zowel voor de Surinaam- r? regering als voor ons hele konink- iJK is hier een kwestie aan de orde, m® grote aandacht verdient. En dat tn. f?1(!eilijk blijken, want het „sta- ,aut is althans hier nauwelijks tot leven gekomen. In Nederlandse politieke kringen wordt de laatste jaren gezellig ge deeld met de gedachte van een sa mengaan van eerst SHU en ARP en vervoig«ns van beide met de KVP. *»et is werkelijk nog een spel, want 2jï gezette tijden verklaren de onder- ten den Partijleiders regelmatig de tiirt niet onsympathiek, doch het he«fVP nog niet riiP te vinden. Dat km/ "Algemeen Handelsblad" en a»ieleden ten aanzien van CHU in ri al een nitroep gebracht daden O'*" V3n: "Geen woorden, maar In dit licht bezien is de jongste «uspraak Van de voorzitter van de ,er?norganisatie van de ARP, (dit ekeind gedaan), dat de jonge- [e.n desnoods maar op de echte par- *yen moeten vooruitlopen interes- sant. Van hen zal het inderdaad moeten «omen en dat b.v. beide christelijke ostijen afzonderlijk nog een grote oekomst wacht, lijkt onwaarschijn- *yk. En dus HAARLEM, 14 dec. De parochie van de „Pastoor van Ars" heeft giste ren de eerste vijf jaar van haar bestaan volgemaakt. Vanaf oktober 1959 zijn de katholieken van Parkwijk volop betrok ken geweest bij de opbouw van hun eigen parochiegemeenschap. Niet min der dan 256 parochianen hebben zich vijf jaar lang belangeloos ingezet en maar liefst 860.000 werkuren gegeven aan de kerk. Zou dat werk door men- sen-in-dienst-van-de-parochie uitgevoerd moeten zijn, dan zouden negen man ge durende die vijf jaar volledig hun krach ten hebben moeten geven. Gisterenochtend, tijdens een plechtige H. Mis, gezongen door het heren- en dameskoor, kreeg de parochie alle hul de van de eerste kapelaan, drs. H. C. Laan, die met assistentie van pastoor B. Voets en kapelaan C. Pouw de Mis opdroeg. In de middaguren kwamen de parochianen kijken naar de schatten van de kerk, die achter in het kerkge bouw geëxposeerd waren, 's Avonds werd in de kerk een concert gegeven, waaraan medewerkten de heren F. Piet (viool) en L. Stuifbergem (orgel) en de zangklas van de Titus Brandsma-school onder leiding van de heer W. v. d. Geest. Pastoor Viets sprak een uitvoerig dankwoord, ook namens het kerkbe stuur, jegens de harde werkers van de eerste vijf jaar. Hij deelde hun mee, dat zij allen gedecoreerd werden in de heer H. van Elk, die onderscheiden werd met het gouden pauselijk ere kruis „Pro ecclesia et pontifice". Een daverend applaus, dat boekdelen sprak, steeg op, toen mevrouw Van Elk haar man het onderscheidings teken opspeldde. Aldus heeft de „pastoor van Ars" op bijzondere wijze zijn eerste lustrum ge vierd. Met vertrouwen op de grote be reidheid van iedereen om zich voor de kerk in te zetten wordt de toekomst te gemoet gezien. HAARLEM, 14 dec. De Elisabeth en Barbaraparochie heeft er een jeugd huis bij, voor jongens. Gistermorgen is het huis, dat gevestigd is in de Tugela- straat vlak achter de kerk, officieel ge- opend. Om 12 uur werd vanaf de tweede verdieping de vlag gehesen. Eerder werd in de parochiekerk voor genodigden en de parochiële jeugd een H. Mis opge dragen, waarna het kerkbestuur en de parochiële jeugdraad, die gezamenlijk voor het nieuwe jeugdhuis gezorgd heb ben, een receptie hielden. Het jeugdhuis, een grondige verbou wing van een bestaand pand, heeft een boven- en een benedenverdieping. Bo ven zullen de parochiële verkenners en welpen hun bijeenkomsten houden, ter wijl beneden de hobby-clubs hun gang kunnen gaan. Jongens van 10 tot 15 jaar kunnen er in de loop van de ko mende dagen biljarttafels, werkbanken, gereedschapskisten, knutselmateriaal en tafeltennistafels verwachten. Gister middag hebben de eerste jongens reeds een proefje genomen. Het huis heeft de naam „De Burcht" gekregen. Na de opening spraken de heren J. A. Smit namens het kerkbestuur en L. La Grouw namens de jeugdraad woorden van vertrouwen in de toekomst en dank aan de parochie voor de enthousiaste medewerking. Het jeugdhuis, dat onder leiding van de parochiële jeugdraad zal komen staan, werd daarop verrijkt met een groot aantal geschenken, namens verschillende parochiële en gemeente lijke instanties. Pastoor J. Huibers ze gende het huis in. Voor de meisjes is in de Elisabeth en Barbaraparochie een jeugdhuis in de Generaal de la Reystraat. HAARLEM, 14 dec. Het was onge woon druk langs het strand gistermid dag, ongeveer zoals op een matig druk ke zomerdag. Duizenden wilden wei eens zien hoe de zee zich hield onder de straffe storm die al dagenlang, maar zondag op zijn hevigst, over ons land woedde. Bovendien maakte het be richt over op drift geraakte schepen langs ons strand een wandeling daar heen bijzonder attractief. Hoewel de grootste drukte natuurlijk daarom in IJmuiden heerste had ook het strand bfj Bloemendaal en Zand- voort nogal belangstelling. Op de Zee weg stonden de auto's in file, midden in de storm en de regenvlagen; geen enkele fietser of wandelaar waagde zich dezelfde weg. In Zandvoort was het in de Kerkstraat gezellig druk, de snackbars en eethuis jes verheugden zich in een flinke be langstelling. Op de boulevard stonden de mensen, verscholen achter stenen muurtjes of auto's met opgetrokken schouders en flapperende jaspanden naar het schouwspel op het strand te kijken. Daar maakten tientallen dappe ren een moeilijke wandeling over het door de opzwiepende vloed al heel kort geworden strand. HAARLEM, 14 dec. De Haarlemse brandweer heeft gisteren wél geweten dat er een fikse storm woedde. Liefst 52 keer is zH er, na een alarmmelding, op uitgetrokken. Bijzonder gevaarlijke situaties deden zich niet voor, wel heel vervelende. Tal van Haarlemmers werden in hun zon dagsrust gestoord door het geklapper van losgeslagen zinkplaten, losse dak pannen en antennes, op en neer dansen de zonneschermen of uit de scharnieren gerukte ramen. De brandweermannen waagden zich keer op keer op de daken, waar de storm zo mogelijk nog heviger woedde en herstelden het ongemak. Reg.Bl.Stad HAARLEM, 14 dec. „In de week_ einden is huisartsenhulp onder alle omstandigheden beschikbaar. De huis- week Mdifi1 gee" vÖfdaa«se werk" wee ''s reageren de Haarlemse artsen via hun vereniging op een op- kT het raadslid mevrouw Van sVerleden week woens dag zou mevrouw Van Rappard onder HAARLEM, 14 decB. en W. heb ben geantwoord op de vragen van het raadslid Brostowski, die er bij hen op aangedrongen had over te gaan tot aan schaf van rookmeters in Haarlem om beter te kunnen optreden tegen de luchtverontreiniging, veroorzaakt door voertuigen. Naar B. en W. nu medede len, heeft een controle tot resultaat ge had, dat in ongeveer vier weken tijds drie overtreders werden geverbaliseerd. Het toezicht wordt gehouden door daar toe speciaal geïnstrueerde ambtenaren van de verkeerspolitie, die op motoren in de gehele gemeente surveilleren. Daarbij zien de ambtenaren uit naar motorrijtuigen, die een hinderlijke rook verspreiden. Naar de mening van B. en W. heeft deze mobiele controle voordelen boven de statische controle met rookmeters. In het laatste geval zal de politie zich met dit instrument en twee zware batterijen ergens in de gemeente terzijde van de rijbaan moeten opstellen. In de binnen stad, waar de luchtverontreiniging het meest hinderlijk is, kan een dergelijk controlepunt niet worden ingericht. Hoe wel het mogelijk is, aldus B en W, mo torpatrouilles uit te zenden, teneinde kandidaten op te sporen voor een rook- test, mist deze methode de dynamiek van de mobiele methode. Het feit, dat in Haarlem in ongeveer een maand drie processenverbaal zijn opgemaakt wegens hinderlijke rookver spreiding, staat naar de mening van B en W in een gunstige verhouding tot de gemiddeld vijf zes processen-ver baal, welke per maand ter zake van deze overtreding in Rotterdam worden opgemaakt, de grootte van beide ste den in aanmerking genomen. Op grond van deze overwegingen ZANDVOORT, 14 dec. Zondagoch tend omstreeks kwart over zessen be merkten twee surveillerende agenten van politie, dat een auto plotseling met grote snelheid ging rijden toen hun wa gen werd opgemerkt. Een achtervol ging werd ingezet, waarvan het gevolg was, dat de bestuurder de macht over zijn auto verloor en tegen een in dr. C. A. Gerkestraat geparkeerde auto botste. De inzittenden vlogen weg, maar het lukte de politie toch de 18-jarige etaleur-decoratur K. E. H. uit Haar lem aan te hóuden. Hij bekende met een vriend, ,,Hugo" genaamd, in Haar lem een scooter te hebben gestolen. Wegens benzinegebrek werd het voer tuig in Zandvoort op de Noordboule vard weggezet, waarna men even la ter van een parkeerterrein een rode Fiat wegnam. De politie nam direct uitgebreide maatregelen om de vriend op te spo ren. Deze knaap, de 19-jarige militair H.G.G. uit Haarlem, werd zondagavond in Haarlem gegrepen en in Zandvoort ingesloten. alsmede gezien het feit, dat in Haar lem de overtreders transactie-boeten zijn opgelegd, waaruit zou blijken, dat de officier van justitie het gebruik van een rookmeter niet noodzakelijk acht, menen B en W, dat het voor alsnog met op hun weg ligt aan de raad voor te stellen een krediet be schikbaar te stellen voor de aanschaf van een rookmeter. OVERVEEN, 14 dec. Op hon derdjarige leeftijd is gisteren in Over- veen overleden mevrouw Paulina W, M. A. Lissone-Wierdels, weduwe van de bekende reisbureau-eigenaar Jaco. bus Lissone. Mevrouw Lissone was de oudste inwoonster van Overveen. De uitvaartdienst is woensdagmorgen om tien uur in de parochiekerk van O.L. V. Onbevlekt Ontvangen. In het begin van deze eeuw was zij een van de oprichtsters van de Vrou wenbond. Mevrouw Lissone had het te danken aan haar welbespraaktheid, dat haar de taak werd toegedacht van plaats tot plaats te trekken om de vrouwen met gloedvolle toespraken warm te maken voor de bond. Samen met haar man richtte zij een leesclub op. In haar huiskamer werden tijdens de bijeenkomsten toneelstukken en ro mans in het Frans, Duits en Engels voorgelezen. Het belang van deze bij eenkomsten blijkt onmiddellijk uit be roemde namen als Theo Mann-Bouw- meester, mevrouw Rooyaards-Sand- berg, Lodewijk van Deyssel en Alber- dinck Thijm, die regelmatige bezoekers waren. Mevrouw Lissone onderhield ook vriendschappelijke relaties met Toorop en Kropholler. Als echtgenote van de reisbureauman Lissone heeft zjj uiteraard veel gara'®d- Naast Spanje en Italië waren Zuid- Afrika en Palestina haar favoriete va kantielanden. Tijdens die reizen mocht zij het genoegen smaken persoonlijke ontmoetingen te hebben met paus Pius X en koning Alfonso XII. Met behulp van haar goed ontwikkelde talenknob bel maakte zij onder meer een mooie vertaling van „La perfecta Casada" of wel „De volmaakte gehuwde vrouw' een boek dat rond de eeuwwisseling het huwelijksgeschenk bij uitstek was. meer hebben gezegd, dat de drukke werkzaamheden van de ziekenhuispoli klinieken tijdens de weekeinden wor den veroorzaakt door de vijfdaagse werkweek, tengevolge waarvan de huisartsen hun activiteiten concentre ren op enige waarnemers, die druk be zet zijn.' De plaatselijke huisartsenver eniging van Haarlem meent hiertegen stelling te moeten nemen. In een brief van de vereniging zegt dr. A. P. N. A. de Groof, dat er wel vrij veel artsen zijn, die een werkdag per week geen spreekuur houden. Vaak is dat de zaterdag. Maar op die dag worden de activiteiten allerminst aan de waarnemer overgedragen. „Op za terdag kan men zich altijd met zijn huisarts in verbinding stellen voor het maken van een afspraak voor een noodzakelijk consult. Het aanvragen moet echter tijdig geschieden in vele gevallen voor negen uur 's morgens. Ook het aanvragen van een huisbezoek kan vóór dat tijdstip geschieden. He laas leert de praktijk, dat men het vaak niet zo nauw neemt met het tijdig opbellen van de arts. Voor een goede praktijkvoering is een organisatorisch goed ingedeelde dag van groot belang voor de patiënten en de artsen, aldus de Haarlemse huisartsen. Het drukke bezoek aan de poliklinie ken in de weekeinden heeft oorzaken, die in het geheel niets te maken heb ben met de weekeindedienstregelingen van de huisartsen. Het aantal verrich tingen van de huisartsen blijft stijgen en verder vormen de ongevallen een groot gedeelte van het polikniniekbe- zoek tijdens het weekeinde. Het be stuur van de huisartsenverenigiing heeft over deze materie de laatste tijd besprekingen gevoerd met de zieken huisdirecteuren en vertegenwoordigers van de ziekenfondsen. Hierbij werd on der meer vastgesteld, dat vele mensen ook met geringe verwondingen zonder de huisarts te raadplegen rechtstreeks naar een ziekenhuis gaan. Het wordt wenselijk geacht, dat het publiek in geval van minder ernstig letsel zich eerst wende tot de eigen huisarts of diens waarnemer. De huisartsen vermelden met na druk, dat de ongevallenbehandeling pri mair door hen dient te geschieden. HEEMSTEDE, 14 dec. De afdeling Heemstede van het Katholiek Vrouwen gilde houdt woensdag 16 december m het parochiehuis „Anno Sancto" een kerstavond. Tijdens deze samenkomst zal de priorin van de Zusters Augusti- nessen van de H. Monica spreken over haar werk in de binnenstad van Am- terdam. De avond zal worden opgeluis terd met zang van mevrouw N. Heems kerk- Van Huizen, die, aan de piano begeleid door mevrouw H. Hoekstra- Jansen, Nederlandse en Duitse kerst liederen ten gehore zal brengen. HAARLEM, 14 dec. In de leeftijd van 85 jaar is overleden de heer H. Kui pers, die een bekende figuur was in de parochie van de H.H. Elisabeth en Barbara. De heer Kuipers is 54 jaar lid geweest van het collectantencollege in die parochie, waarvan vele jaren be stuurslid. Toen hij zijn gouden jubi leum vierde, was hij onderscheiden met Pro Ecclesia et Pontifice. HAARLEM, 14 dec. In dc Meester serie zal woensdag 16 december de Ne derlandse pianist Daniël Wayenberg in de grote zaal van het Concertgebouw een recital geven. Daniël Wayenberg speelt dan de Sonate opus 109 van Beethoven, de Barcarolle van Chopin en de Mephisto- wals van Liszt. Na de pauze staat Ravel's Gaspard de la Nuit, Preluden van Rachmaninoff en een Prelude en Toccata van Prokofieff op het pro gramma. Daniël Wayenberg werd in 1929 in Parijs geboren als zoon van een Neder landse journalist en een Russische vio liste. Hij heeft piano gestudeerd bij Ary Verhaar in Den Haag en Marguerite Long in Parijs. Na zijn eerste concert in Parijs werd hij uitgenodigd voor een recital in Italië, waarna een grote carrière begon. In 1949 verwierf de pianist de Grand Prix de la Ville de Paris. Zijn tournees brachten hem in Amerika en Canada, terwijl hij uitge breide concertreizen maakte door alle landen van Europa en door Afrika. Zijn grammofoonplaten werden driemaal on derscheiden met de Grand Prix du Disque. Daniël Wayenberg, die thans in Parijs woont, werd benoemd tot rid der in de Orde van Oranje Nassau. HAARLEM, 14 december In de kerstvakantie geeft de Haarlemse ka tholieke vereniging voor het gezin drie feestelijke kindervoorstellingen in de grote zaal van het concertgebouw. Op zondag 27 december, op zaterdag 2 ja nuari en op zondag 3 januari wordt steeds om twee uur 's middags het vro lijke en spannende spel „Jan Klaassen in de strijd met Tibor Tarkas" opgevoerd. GEPENSIONEERDEN De afdeling Haarlem van de algemene Nederland se bond van gepensioneerden houdt dins dagmiddag 15 december 's middags om half drie een ledenvergadering in res taurant Brinkmann. GENEALOGIE De afdeling Kenne- merland van de Nederlandse genea logische vereniging houdt een bijeen komst op donderdag 17 december 's avonds om kwart over acht in restau rant Brinkmann. Gevraagd wordt voor deze contactavond zoveel mogelijk gene alogisch materiaal mee te nemen. HAARLEM, 14 dec. Vanmorgen is de 59-jarige C. Jooren. ambtenaar van de Rijkswaterstaat, dodelijk verongelukt, toen hq met zijn bromfiets in botsing kwam met een vrachtauto. Het ongeluk gebeurde omstreeks 7 uur op de kruising Schipholweg-Schalk- wijkerweg. De vrachtauto reed op de Schalkwijkerweg en werd bestuurd door de 23-jarige N. van O. De bestuurder van de vrachtauto moest aan de brom fietser voorrang verlenen, maar de rem men van de (nieuwe) wagen weigerden. Een botsing was toen onvermijdelijk, met het fatale gevolg. HEEMSTEDE. 14 dec. In de nacht van zaterdag op zondag troffen voorbij gangers op de Glipperdreef nabij de In richting „Meer en Bosch" op de weg een bewusteloze man aan. Het bleek de 41-jarige J.G. van Z. uit Heemstede te zjjn, die vermoedelijk tengevolge van de gladheid van de weg met zjjn motor moet zijn geslipt. Met een schedelbasis- fractuur is de man overgebracht naar het Grote Gasthuis in Haarlem. De Heemsteedse verkeerspolitie verzoekt hen, die getuigen zijn geweest van het ongeval, zich met haar in verbinding te stellen. HAARLEM, 14 dec. Bij het ran geren van goederentreinen op het em placement aan de Westergracht, is een wagen losgeschoten. Daardoor werd een auto, die vlak langs de rails stond, to taal vernield. De auto was eigendom van een veehouder uit Vijfhuizen. 'SSSS'"'*SS**SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSs CINEMA PALACE: De onoverwinnelijke zeven, 14 jaar, 2, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Er moet maar eens getrouwd worden, alle leeftijden. 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. Woensdag 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Kali-Yug, de godin van de wraak, 14 jr. 2, 7, 9.15 uur. LUXOR: F.B.I. afdeling moordzaken, 18 jr. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De langste dag, 14 jaar. 2 en 7.30 uur. ROXY. t/m woensdag: De wet van de oorlog, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Hiroshima mon Amour, ontr. MINERVA, t/m woensdag. 8.15 uur: Vadertje Langbeen. Maandag 14 december Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein, 8.15 u.: Kerstconcert door het Bachensemble. Dinsdag 15 december Concertgebouw, 7.30 uur: Chr. Orat. Ver. „Door zang en vriendschap", uitvoering van „The Messiah" van Handel o.l.v. Jan Pas veer. M.m.v. het N.Ph.O., Simon C. Jansen, orgel; Rudolph Jansen, clavecimbel; Ank Reijnders, sopraan; Martha van Kerkhoff, alt; Jan van Ree, tenor; David Hollestelle, bas. Woensdag 16 december Concertgebouw, 8 uur: Pianorecital door de Ned. pianist Daniël Wayenberg. HAARLEM, U dec. - Dit jaar wordt He volkskerstzangavond gehouden in het Gemeentelijk Concertgebouw op 22 de cember Het organiserend comité heeft er vanaf gezien opnieuw, evenals in de twee voorgaande jaren, gebruik te ma ken van de Grote of Sint Bavo-Kerk. De kerk biedt wel meer plaatsruimte dan de concertzaal, maar de kou maakt een kerkelijke" samenkomst allesbehalve aangenaam. Daarom is besloten de volkskerstzang weer in de concertzaal te houden. Verwacht wordt, dat honderden be langstellenden de concertzaal zullen vul- en Er is een programma samengesteld, waarin de deelnemers aan de kerstzang actief zullen worden betrokken. Met le ringen uit de bijbel en liederen za het gehele kerstverhaal opnieuw beleefd worden vanaf Maria Boodschap tot en met Drie Koningen. Harry Prenen is bereid gevonden de schriftlezingen te doen. De teksten, die hq leest, worden omlijst met liederen, te zingen door de deelnemers. Voorts verlenen medewer king het Sions Jeugdkoor, een gemengd gelegenheidskoor en een dubbel koper- kwartet van „Arti et Religiom". De mu zikale leiding is toevertrouwd aan Teke Bijlsma. Er zullen geen toespraken worden gehouden. In tegenstelling tot vele andere steden, waar een toegangs prijs voor de volkskerstzang moet be taald worden, zal ook dit jaar de Haarlemse kerstzang gratis toegan kelijk zijn. Wel zal aan het eind van de samenkomst een collecte worden fehouden. Vanaf morgen, dinsdag 15 ecember, kunnen kaarten afgehaald worden aan het bureau van ons blad, evenals bij de VVV aan het Stations plein. De kerstzang begint dinsdag avond 22 december 's avonds om acht uur. De zaal is om half acht open. Maandag 14 december Stadsschouwburg, 8 uur: H.T.E. met „Boeing, Boeing". Dinsdag 15 december Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw Rott. To neel met „De Plaatsbekleder" van Roll Hochhuth. Regie: Richard Flink. Donderdag 17 december Stadsschouwburg, 8 uur: Kerko met „Blijf zitten waar je zit". Dinsdag 15 december Frans Halsmuseum, 8 uur: St. Adelbert- vereniging. Michel van der Plas spreekt over „Leek en Oecumene". Hildebrandzaal, 2.30 uur: Alg. Ned. Bond van gepensionneerden. Ledenvergadering. Woensdag 16 december Gebouw Protestantenband, 8.15 uur: Post- laan 16, Heemstede. Heemsteedse Kunst kring. Het Amsterdamse Strijkkwartet. Donderdag 17 december Rest. Brinkmann, 8.15 uur: Gr. Bridge- zaal. Ned. Genealogische Ver. Contact avond. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 6e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 5 uur. Zondags van 1 5 uur. Prentenkabinet: Kersttentoonstelilng „Vi ta Jesu" t.m. 31 jan. Teyiers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw. Fossielen. Natuurkundige Instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur (behalve maandag). Zon en feestdagen van 25 uur. Woonhuis Jacobus ran Looy, Kleine Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy Ge opend donderdags van iO—12.30 en 13.30— 17 uur. Zon- en feestdagen van 25 uur. De Ark: Schilderijen en gouaches van J J. Doeser Dagelijks van lu—8 uur. „De Waag", Spaame hoek Damstraat: Bakema en van Geem exposeren beeld houwwerken en tekeningen. Geopend dage lijks van 105 uur. Zondag van 2—5 uur. Kunstzaal „in 't Goede Uur": Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel. Geopend van 10 6 en 8 12 uur. Museum het huis van Looy, ingang Kam perlaan: Expositie van „Kunst Zij Ons Doel". Geopend van 105 uur. Zondag van 25 uur (Tot 4 januari 1965). Spaarndam, Noorderweg 17, boerderij Biesheuvel. Expositie Leen Spierenburg. Van 12 dec. tot 3 jan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3