Outillage Krelagehuis ronduit slechtgenoemd Keuring van bloemen in Krelagehuis op N.T.S. ANDREA Eis van ƒ200,- voor Zaanse kapper die zaak niet sloot TYBB dankt veel aan Van Neste Kersiinzameling Godfried Bomans en Harry Prenen zorgden voor sfeerrijke Dickens-avond Haarlems Bach Ensemble concerteert voor het eerst in het openhaar kerstetalage afl v.Empelcn KLM mag via Moskou naar Verre Oosten Geheime REM- topconferentie spreken van paleisrevolutie UIT STAD EN STREEK as jnSsmH.'t - NAAIMACHINES N.Z.H. BUSCHAUFFEURS ZOEKEN WOONRUIMTE NOORD-ZUID-HOLL. VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Bestuur overweegt mogelijkheden voor nieuwbouw elders in Haarlem „Beste" tulpen en narcissen DsJvan der Mije overleden Productschap siergewassen uit kritiek Boete voor vader die zoon bij baas wei T afeltennisstrijd Rector P. v. Velzen vierde koneren priester in hileum baartas matrasse^hais G. Kruiderink 40 jaar in dienst van gemeente Heemstede Kienavond KERSTBIJEENKOMST VERENIGING VRIENDEN VAN CENTRUM Contactcommissie voor kustbrigades vergaderde in Zandvoort Voornaamste figuren „zoek" A dverteerders Mies Bouwman - en veel kijkers - boos op AVRO pagina BEZWAREN TEGEN RESERVERINGEN Tv-reportage schadelijk voor export ORREFORS KRISTAL ECONOMISCHE POLITIERECHTER KANS OP BEHOUD FLINK GESTEGEN In Mariastichting Fietsende meisjes aangereden F. van der Mije en A. Loos afgetreden GOED CONCERT IN NIEUWE KERK Politie Zandvoort beschermt huizen van afwezigen Succes voor Albarda „Onfatsoenlijk" DINSDAG 15 DECEMBER 1964 O SOUPLING MOLENDIJK &sw matras te dun o? versleten laat hei ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis grote houtstraat 103 Haarlem, telefoon 11485 nrofsfeer van onze inruilacfie S 10,- tot f 25,- voor uw oude spiraal of ledikant ENGEL Nieuwe bloembollenbeurs nu misschien toch niet aan Leidsevaart HAARLEM, 15 dec. Het is thans niet meer zo zeker, dat het nieuwe beursgebouw van de Koninklijke Alge- meene Vereeniging voor Bloembollen cultuur aan de Leidsevaart op de plaats van het huidige beursgebouw het Krelagehuis zal worden gebouwd. Het bestuur overweegt of het wense lijk en mogelijk is nieuwbouw elder te verwezenlijken. Dat heeft voorzitter drs. H. Letschert meegedeeld, tijdens de gis termorgen in het concertgebouw gehou den algemene vergadering. Aanleiding tot die opmerking was een voorstel van de afgevaardigde van de afdeling Noordwijk het oude Krelagehuis aan de gemeente Haarlem te verkopen en eurs te gaan houden in de nieuw te bouwen Haarlemse sporthal of in het (vergrote) beursgebouw in Hillegom. Vele afgevaardigden spraken er name lijk hun twijfel over uit, dat nieuwbouw op korte termijn zal kunnen plaats vin den. Op een verzoek aan de minister om in principe bouwvolume beschik baar te stellen is (nog) niet gerea geerd. Daarnaast werd nog gewezen op het feit, dat ook de woningen bij het Krelagehuis niet op korte termijn ge sloopt kunnen worden, omdat ze nog bewoond zijn. (Advertentie) ZIJLSTRAAT 97. HAARLEM BRILLEN SPECIALIST HAARLEM, 15 dec. De liefhebbers van tulpen en narcissen kwamen giste ren in de keuringszaal van het Krelage huis volop aan hun trekken. Er prijkten heel wat beste narcissen en men liet ook al een flink sortiment tulpen zien. Men kon er tevens mooie hyacinten bewonde ren. Om het over de Euphorbia's en de freesia's nog maar niet te hebben. Een opmerkelijke tulp was een room witte soort uit de bekende rode Men- deltulp Cellini. Het was de fa. D. Gul- demond uit Lisse dit nieuwe snufje naar voren bracht. Vera Cruz, een Sunburst- zaaihng werd in goede conditie door E. v. d. Schoot uit Hillegom ten tonele ge voerd. De bloemen zagen er al heel goed uit, maar ze stonden naar onze smaak wel wat erg hoog op de been. Van de fa. Wamaar en Co uit Sassen- heim noteerden we de bekende en ge wilde rode tulp Paul Richter. Best van bloem, maar iets slap van steel. Ruby Red is een aardig rood tulpje, dat gis teren door J. H. Clement uit Lisse werd gepresenteerd. Chrismas Favorite, eveneens een Sunburst-zaailing en uit hetzelfde nest komend als Vera Cruz, liet J. C. Nieuwenhuis uit Lisse in goede conditie zien. Nog een nieuweling de rode Telstar van J. Schoorl uit Lisse die we dit seizoen nog wel eens terug zullen zien. Verder trok de aandacht de heerlijk geurende oranje Tommy die aan een bos werd getoond door de fa. Groot uit Westerblokker, terwijl ook de fris getinte Abodement van Jac Tol uit St. Pancras en de forse rode Victor Mundi van J. Kavelaar uit Zevenberg- sehoek veel bekijks hadden. Bjj de narcissen vonden we Golden Harvest van Warnaar en Co uit Sassen- heim de ster van de show en ook Early Light van dezelfde inzender was bijzonder mooi. Marianne is een nieuwe hyacint; een dieprose ver loping uit Anne Marie. Het proefstation te Lisse liet er mooie exemplaren van zien. Ze werden echter overtroffen door de fraaie rose- rode Amsterdam van de fa. Gebrs. Segers te Lisse. De fa. M. C. van Sta veren uit Aalsmeer toonde wonderlijk beste freesia's. Men exposeerde de gele Aurora in een conditie die niets te wensen overliet. We zagen kammen met tien en elf bloemen en knoppen. ZANDVOORT, 15 dec. In Haarlem is in een ziekenhuis op 50-jarige leeftijd na een langdurig ziekbed overleden ds. J. van der Mije. Hij was voorzitter van het zondagsschoolwerk van de Ned. Herv. Gemeente en bestuurslid van de bejaardensociëteit. De begrafenis vindt plaats woensdagmiddag op de algemene begraafplaats in Zandvoort. Mét de afgevaardigde van Noord- wijk waren velen van mening, dat het Krelagehuis in zijn huidige staat niet meer representatief is. De afgevaar digde van Heemstede sprak ronduit over een „slechte outillage, die vijf tig jaar op zijn tijd ten achter is". Een aantal afdelingen had dan ook grote bedenkingen tegen de voortgaan de hoge jaarlijkse reserveringen voor de nieuwbouw. ,,U blijft maar oppot ten in een tijd, dat het geld steeds minder waarde krijgt", zei de afge vaardigde van Heemstede. „Inmiddels worden de kosten voor nieuwbouw steeds hoger. En toch gebeurt er maar steeds niets". Ondanks het verzet te gen de toenemende reserveringen wer den de bestuursvoorstellen om een vast bedrag uit de contributies (ƒ60.000) en alle entreegelden van het beursgebouw over te brengen naar het reservefonds voor de nieuwbouw aanvaard. De meer derheid der afdelingen stond ook ach ter het voorstel tot verhoging van de contributie, waartegen sommige afde lingen zich verzetten op grond van de hoge reservering voor nieuwbouw. „Als die reservering wat lager wordt ge steld behoeft geen contributieverhoging plaats te vinden. Er zit nu toch al ruim één miljoen gulden in het nieuwbouw- fonds, terwjjl in 1960 werd besloten daar zeven ton aan eigen geld in te steken", zei de afgevaardigde van Was senaar. „De gestegen bouwkosten zijn nu toch geen motief meer voor hand having van de hoge reservering". Het bestuur zal zich nader beraden over het voorstel van de afdeling Hil legom de entreegelden van het beurs gebouw eerst aan te wenden om het exploitatietekort van het Krelagehuis te dekken, alvorens die gelden voor nieuwbouw te reserveren. HAARLEM, 15 dec. Tijdens de gis teren alhier gehouden vergadering van de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur heeft dr. H. J. Verhage, voorzitter van het productschap voor siergewassen, kritiek uitgeoe fend op de handelwijze van de NTS bij het maken van een televisiereportage over het vermalen van overgeschoten nyacintenbollen. Dr. Verhage noemde het „een grenzeloze brutaliteit", dat de reportagepjoeg onder valse voorwend sels was binnengedrongen in de schuren van de veilingvereniging HOBAHO in Lisse. De televisieploeg wendde voor toestemming te hebben van het pro ductschap, hetgeen niet het geval was. Na de uitzending heeft het product schap zich tot de NTS gewend met het verzoek de uitzending niet te herhalen en de reportage niet aan buitenlandse televisiestations aan te bieden. Deson danks is de reportage thans al vertoond in Duitsland, Noorwegen en Engeland. De verenigingen van bloembollenkwe kers en -handelaren zijn van mening, dat door de reportage „veel schade is toegebracht aan hun vak". Dr. Verhage deelde ons in een persoonlijk interview nog mee, dat de feiten in de reportage in grote lijnen wel juist zijn, maar dat daardoor bij het publiek de verkeerde indruk wordt gewekt, dat met de ver nietiging van bollen de prijzen kunstma tig hoog worden gehouden. Dr. Verha ge ontkende dat dat het geval is. Ook in de toekomst zal hij zich daartegen verzetten. Hij gelooft dan ook niet dat het voorstel van een aantal organisa ties, vroeger in het seizoen met het ver malen te beginnen, kans maakt te wor den aangenomen. (Advertentie) Gr Houfsfraal 163 - Tel 12393 HAARLEM, 15 dec. Een boete van 200.— luidde gisteren de eis van de officier van justitie tegen de 39-jarige zakenman W.d.H. uit Zaandam, die voor de Haarlemse economische poli tierechter terecht moest staan omdat hij zich niet gestoord had aan de ver ordening in het kader van de winkel sluitingswet zijn zaak te sluiten van 21 september tot en met 1 oktober van het afgelopen jaar. De verdachte dreef een kapperszaak, waarin ook een schoonheids-, een massage- en een sau nasalon ondergebracht waren. Hij was dan ook van mening geweest dat zijn zaak niet gerekend kon worden tot de kapperszaken en had zich - als enige - aan de verordening onttrokken. (Advertentie) VOOR DE FEESTDAGEN een mooi grof, maar toch stevig kapsel, met de ideale permanent Haute Coiffure - Salon de Beauté SANTPOORTERPLEIN 1 - HAARLEM Telefoon 60643 Bus 2. PUZZLERIT De uitslag van de rij- wielpuzzlerit, georganiseerd door de Zandvoortse Politie Sportvereniging, luidt als volgt: 1. J. Popkema; 2. H. de Hoop; 3. G. Pols; 4. J. Bier; 5. T. Hu berts; 6. G. Brandse; 7. R. Dijkstra; t. B. Keur; 9. J. C. Trommel en 10. H. Lefferts. HAARLEM, 15 dec. Peter van Nes- te heeft in de overgangsklasse van de tafeltennis-competitie belangrijk werk gedaan voor zijn team TYBB. Met drie fraaie overwinningen droeg deze speler In aanzienlijke mate bij tot het knappe gelijkspel dat op Smash 4 kon worden veroverd. Bergmans won voorts van Neep, maar met Swart wilde het hele maal niet lukken. Desondanks werden diens drie nullen TYBB echter niet fa taal. Het voortreffelijke dubbel Van Nes- te-Bergmans zorgde er met 20-22, 23-21 en 21-18 toch voor, dat de halve winst mee naar Haarlem kon. Een belangrijk punt voor TYBB dat zijn kansen op behoud zag stijgen voor al omdat mag worden aangenomen dat het team tijdens de tweede helft in een aanzienlijk sterkere samenstelling zal uitkomen. Togido had het in Voiendam niet ge makkelijk tegen Victory '55 2 en kwam niet verder dan een gelijkspel. Van den berg en Luining wonnen beide twee maal, maar Huybens stelde opnieuw teleur met alleen een punt tegen de zwakke Binken. Het dubhel ging in drie games naar de tegenstanders en dat maakte er dus -5 van. De stand luidt nu: AMVJ 3 9-18, SVE 2 9-16, SVP 9-14, Victory'55 2 9-13, To gido 9-11, UTTC 9-10, TTB 9-6, WGA 3 10-5, Smash 4 9-3, TYBB 9-3, Hotae 9-1. „Bij een verscheidenheid van arti kelen, wordt een zaak genoemd naar dat artikel dat het meest vër- kocht wordt," aldus de officier van justitie, en aangezien de kapsalon twee-derde van zijn zaak uitmaakte, is de zaak van verdachte een kappers zaak. Bovendien, als één zich niet aan een verordening houdt, houden zich er volgend jaar meer niet aan en is de verordening waardeloos. De verdediger was van mening, dat de zaak van verdachte een zogenaamd gemengd bedrijf was, waarvoor - vol gens een arrest van de hoge raad - een aparte regeling gold. Boyendien was de tekst van de verordening zó, dat verdachte gemakkelijk had kunnen denken dat zijn gemengd bedrijf niet bedoeld werd. De verdediger vroeg vrijspraak. Uitspraak op 21 december. De 51-jarige kelner S. B. uit Haar lem werd veroordeeld, conform de eis, tot 50,boete. Hij had zijn zoon ertoe aangezet diens werkgever te ver laten, een opperman in Zandvoort. „De jongen leerde er niets en ik wil de daar later geen verwijden over horen," aldus de vader, „hij heeft nu gelukkig een baas van wie hij meer leert." „Het is niet de weg," aldus de economische politierechter, „U had het Gewestelijk Arbeids- Bureau moeten inschakelen." HAARLEM, 15 dec. In de Mariastich ting is tijdens het weekeinde het ko peren priesterjubileum van rector P. J. A. van Velzen gevierd. Zondagmorgen om kwart voor negen werd te zijner intentie een. hoogmis opgedragen in de kapel van het ziekenhuis, waarna een receptie gehouden werd. De doktoren en het verplegend personeel lieten daar bij hun belangstelling blijken. Tijdens de receptie spraken de geneesheer-di recteur van het ziekenhuis, dr. H. Ney- ens, en dr. A. Haan woorden van hulde, waarna namens de medische staf en het personeel geschenken werden aangebo den. (Advertentie) h. de graaft ZANDVOORT, 15 dec. - Op de Ko ninginneweg werd een rijwiel, waarop twee meisjes zaten, door een auto aan gereden.-De duopassagiere, de 18-jarige I. C. H. uit Haarlem, brak het rechter been en moest per ambulance naar het Grote Gasthuis in Haarlem worden overgebracht. Vandaag over tien dagen is het Kerstmis. Dan zullen vele mensen, die in grote nood verkeren, geholpen moeten zijn. Langzaam stromen de giften nu binnen, maar het peil van het vorig jaar hebben we nog niet bereikt. De giro's hebben ons dit jaar niet in de steek gelaten. De contante giften laten op zich wachten. We hebben on ze hoop op de komende dagen gesteld. U weet, er moeten tal van ge zinnen en alleenstaanden geholpen worden. Mensen, die buiten hun schuld in grote moeilijkheden zijn geraakt. U kent ze misschien niet, maar ze zijn er. Omdat u ze niet kent, gaat u er misschien gedachteloos aan voorbij. Maar via onze aktie kunt u die mensen helpen. Doe het van avond nog! Giften kunnen aan ons bureau, Smedestraat 5, Haarlem worden af gegeven of gestort worden op nummer 14.34.80 van de Nieuwe Haarlemsche Courant met vermelding „Kerstinza meling". (Advertentie) Pracht collectie Engelse Tafeiklokken Barteljorisstraat 19 - Telef 11541 HEEMSTEDE, 12 dec. Woensdag 16 december is de heer G. J. Kruiderink, ambtenaar ter secretarie, veertig jaar in dienst van de gemeente Heemstede. Hij zal die dag worden gehuldigd in het Groenendaalse Verversingshuis. Eerst is er 's middags van half vier tot half vijf een besloten huldiging, waarna tot zes uur voor iedereen gelegenheid bestaat de jubilaris de hand te drukken. De ambtelijke loopbaan van de heer Kruiderink begon in 1924 bij het bedrijf van Openbare Werken. Hij zou aan vankelijk de technische kant uitgaan, totdat hij in 1936 werd overgeplaatst naar het raadhuis. Daar kreeg hij de functie van controle-ambtenaar op de werklozen, die in de crisistijd ook in Heemstede bij honderden waren te vin den. Later werd de heer Kruiderink te werk gesteld op de afdeling Bevolking, waar hij nu alweer bijna een kwart eeuw werkzaam is. Zeer vele bezoekers van het raadhuis hebben hem leren kennen als de joviale, altijd opgewekte en behulpzame amb tenaar, wie geen moeite teveel is om het publiek van dienst te kunnen zijn. Indien een Heemstedenaar plotseling naar het buitenland moet en hij geen paspoort bezit, dan mpot 't al heel raar lopen, wil de heer Kruiderink hem niet op tijd in het bezit van dit reispapier kunnen stellen. „Bij een terugblik op mijn loop baan bij de gemeente Heemstede, kan ik alleen maar zeggen dat ik veertig jaar lang met bijzonder veel plezier heb gewerkt," zegt de heer Kruide rink. Mijn dagelijkse werk aan de balie met het daaruit voortvloeiende contact met de mensen, zou ik niet meer willen missen. Ik heb duizenden mensen leren kennen en duizenden kennen mij. Ik beleef aan mijn werk heel veel vreugde." De heer Kruiderink diende de Gere formeerde Kerk vele jaren als diaken en ouderling en in de sportwereld kreeg hij bekendheid als Heemsteeds kam pioen van de thuisdammers. Ook is hij een verwoed schaker en zeevisser. Bo vendien staat hij, ondanks zijn 56 jaren, nog altijd zijn mannetje als voetballer van het Heemsteedse ambtenaren-team. HAARLEM, 15 dec. Vandaag houdt de lawntennis-afdeling van de r.-k. s.v. DSS een gecombineerde dans- en kien avond. Deze avond zal worden gehou den in hotel Lion d'Or en begint om 20.00 uur. Er zal worden gekiend om zeer fraaie prijzen. Leden van DSS en hun introducees zjjn van harte welkom. (Advertentie) A.s. donderdag onz# HAARLEM, 15 dec. In de met kaarsen verlichte renaissancezaal van het Frans Halsmuseum heeft de Vereni ging Vrienden van Toneelgroep Cen trum een kerstavond gehouden, waar op Charles Dickens en diens Christmas Carol als sfeerrijk onderwerp van ge sprek fungeerden. Harry Prenen en Godfried Bomans waren uitgenodigd om het gezelschap en zeer waarschijnlijk ook zichzelf daarmee een prettige avond te bezorgen. Vooraf declameerde de actrice Ina van der Molen, verbonden aan Toneel groep Centrum, enkele gedichten naar aanleiding van het kerstfeest, waarna de regisseur Theo Kling van Centrum een inleiding hield over „Elektra" van Euripides, dat Centrum in januari op het repertoire zal nemen. Daarop was het de beurt aan Harry Prenen. Hij zou de Christmas Carol voorlezen, waarover Godfried Bomans later zou uitweiden. Harry Prenen droeg het verhaal voor met een barokke over gave. Hij zette de gierige en door gees ten achtervolgde Scrooge met stemver- hevffing binnen het décor van de re naissancezaal. Hij hield met de rechter hand het boek dicht bij de kaarsevlam, met de linker zwaaide hij zo vaak het maar in het verhaal te pas kwam, ter wijl hij telkens naar een ander puntje van zijn stoel schoof: een verteller die in onze tijd goud waard is. „Er hangt hier een sfeer, waarin ook Dickens zich zou hebben thuisgevoeld," vleide Godfried Bomans na de pauze het gezelschap. Hij verklaarde geko men te zijn om de toehoorders iets meer over het zojuist voorgelezen verhaal te vertellen. Bomans deed dat met talloze verhalen en wetenswaardigheden ter zijde. Verzaligd groef hij zich steeds die per in de Dickens-materie, waar hij als life-president van de Harlem branch of the Dickens Fellowship toch zeker wel enige belangstelling voor mag hebben. Tot zijn groot plezier en niet geheel on opzettelijk stiet hij op het ene stok paardje na het andere. Bomans behan delde zijn onderwerp met een voorzich tige bezorgdheid en een diepe liefde, draaide de details om en om en tekende ze voor zijn toehoorders met fijne pen uit. Bomans genoot, en de zaal mét hem. ZANDVOORT, 14 dec. De najaars vergadering van de Contactcommissie voor de kustbrigades, onderdeel van de Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen, in hotel Keur was za terdagmiddag druk bezocht. De samen stelling van de benoemingsvoordracht vergde nogal tijd door het aftreden van de heer P. van der Mije, vice-voorzitter van de KNBRD, als voorzitter van de commissie. Ook de heer A. Loos (Zandvoort) stelde zich niet meer her kiesbaar. Tenslotte werd besloten aan het bondsbestuur de volgende voordracht voor te leggen: B. H. de Jong, Noord- wip, aan Zee; H. Zuidwijk, Den Haag; L. van der Plas, Katwijk aan Zee; Chr. Tyl, Rotterdam en A. Dijkmans, Bloe- mendaal. In 1965 zal de stranddag worden ge houden op zaterdag 24 juli in Scheve- ningen ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de Haagse Vrijwilli ge Reddingsbrigade. De heer ir. F. M. Dukkers bood ten slotte aan de afgetreden voorzitter een ruiker bloemen aan, waarbij Lij de hoop uitsprak, dat men nog vele ja ren van zijn ervaringen en raadgevin gen gebruik zal mogen maken. dat zij dilettanten zijn. Zij hebben het er over het algemeen goed afgebracht. Het orkest was in het Weihnachts Ora- HAARLEM, 15 dec. Het Haarlems Bach Ensemble heeft zich maandag avond voor het eerst in zijn geschiede nis in het openbare muziekleven ge presenteerd. Dit geschiedde in de vorm van een kerstconcert, waaraan een aantal vocale solisten medewerkten en een uitgebreid orkest. In de Nieuwe Kerk, die langzamer hand een tweede concertzaa! gaat wor den, was dit eerste optreden voor het ensemble dus een bijzondere sensatie, want tot dusverre verrichtte het uit sluitend zijn taak in dienst van de Kerk bij het uitvoeren van Bach's Cantaten tijdens erediensten. Dat men echter zijn taak toch ook hier min ot meer dienend ziet, bewees het tiet, dat van geen enkele medewerker de naam ver meld stond in het programma. Zodoen de zong en speelde men anoniem. Uit gevoerd werden de tweede Cantate uit het Weihnachts Oratorium en het Mag nificat, beiden bedoeld voor het kerst feest. Wat de vocale solisten betreft, moe ten wij uitgaan van de veronderstelling dat zij dillettanten zijn. Slechts de solo alt maakte hierop waarschijnlijk een uitzondering. Zij had een voortreffelijk geschoolde stem en een rijke oor dracht. De organist was zeer goed in zijn werk, maar ook hij was misschien een vakmusicus. En wat het orkest betreft, het bestond inderdaad voor een groot deel uit beroepskrachten. De dirigent was George Robert, die zijn sporen allang verdiend heeft als oratorisch aanvoerder. Bij hem was de leiding dus in goede handen. Er is dooi- het koor, dat zeer goed is samengesteld uit ontwikkelde stem men, prachtig gezongen. De koralen in de Cantate waren rijk aan expressie en in het Magnificat werd het bewijs geleverd, dat deze dames en heren met grote zorg voor de totaalklank een ware virtuositeit hebben gekregen in het uitvoeren van de moeilijke polyfo ne vormen in Bach's muziek. Zoals zangers en zangeressen op het idee, torium beslist beter dan later tijdens het Magnificat. Vooral de houtblazers waren uitstekend van kwaliteit. De twee solo-fluitisten verdienen een com pliment voor hun spel. Er was voor dit concert een enorme belangstelling. (Advertentie) <&tanlaar S I ttb S ZANDVOORT, 15 dec. De gemeen tepolitie van Zandvoort doet een beroep op de ingezetenen om bij afwezigheid tijdens de decemberfeestdagen de po litie op de hoogte te stellen. Als de politie weet, wanneer men weggaat en terugkomt, kan. zij gedurende die pe riode een extra oogje in het zeil houden ter bescherming van het tijdelijk onbe woonde perceel. Tenslotte kwam de beschouwing over het verhaal van Dickens hierop neer: A Christmas Carol is een van de weinige moderne meesterwerken, waarin de mens een eigen vrije wil heeft, zonder tot zonde of geluk voorbestemd te zijn door een noodlot binnenin de mens. Het was bij Dickens mogelijk dat Scrooge als vrek insliep en als een wer kelijk edelmoedig man ontwaakte. Dat is evangelisch en Dickens heeft zich in het verhaal dan ook een ware christen getoond. Het verhaal is allerminst na ïef, het is alleen origineel. Advertentie) ALLE MERKEN - RUIME KEUZE Grote Houtstraat 181 Haarlem - Telefoo- 14444 gereed! .,ke„f Komt U even bloemenmagazi™ BINNENWEG 18 - ca 14 Heemstede - Tel. iiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniH11111"1 (Van een verslaggever) SCHIPHOL, 15 dec. De preside» directeur van de KLM, mr. H. Al bar» heeft gisteren in Moskou op het sische ministerie van luchtvaart overeenkomst gesloten, waa het de KLM een nieuwe route naar Oosten via de Sovjet Unie kan °Ke nen. Het is het eerste akkoord van Russen met een Westeuropese luCn vaartmaatschappij. Het bijzondere succes behaalde heer Albarda na een aantal 8e gehouden besprekingen. De KLM zal o nieuwe route met DC-8 straalvliegtu gen vliegen. Wanneer de eerste vluF'n naar Karatsji over Rusland zal woraei gemaakt is nog niet bekend. Mr. Albarda, die vanaf zaterdag Moskou is, zou vandaag naar Neae' land terugkeren. A HiiPTtowtiP I Voor enige van elders komende bus-chauffeurs zoeken wij DRINGEN® WOONRUIMTE, zelfstandige woningen of kamers met keuken. Aanbiedingen uit ons gehele streekvervoergebied tussen Amsterdam, IJmond en Den Haag zijn welkom. In een aantal gevallen is ruiling met andei'e plaatsen mogelijk. Aanbiedingen worden gaarne ingewacht bij de afdeling Personeelszaken, van het hoofdkantoor van de N.Z.H., Leidsevaart 396, Haarlem, Telefoon (02500) - 18460. DEN HAAG, 15 dec. In ingewijde kringen wordt het niet onwaarschijn lijk geacht, dat vandaag op een gehei me plaats een „REM-topconferentie" wordt gehouden. De scheepsbouwer C. Verolme schijnt zich met zijn vrouw „ergens in Nederland" op te houden. Hij zal zich zeker willen oriënteren ovei de gang van zaken sedert zijn vertrek naar Amerika, half oktober. Vanmorgen verdween gedelegeerd REM commissaris mr. H. Minderop uit Am sterdam „in het niet", terwijl de uit Ziirich terugkerende REM-directeur J. Brandei ook al zoek bleek. Aangeno men wordt, dat zij gedrieën de zaken doorpraten en conclusies zullen trek ken. Zoals men weet heeft de heer Ver olme voor zjjn vertrek naar Amerika aan de minister van Justitie ver klaard zich ten aanzien van het anti- REMwetje als loyaal staatsburger te zullen gedragen. (Van een onzer verslaggevers) BLARICUM, 14 dec. Mevr. Mies Timp-Bouwman heeft een brief gesenre- ven aan de directie van de A.V .K.U., waarin zij, namens haar echtgenoot, a regisseur Leen Timp, ernstig bezwaa maakt tegen het feit dat deze om j zondagavond bekend maakte, dal y niet bü de onthulling van <e van „Het Dorp" in de A.V.RO.-studio kon zijn, omdat zij een b u g beurtenis verwacht. „Dit ls ..?k mezelf. Ik vind het mratsoeni.jU dat men zonder mijn voorkennis o mil joenen mensen op het SRh.^ hB ik negen maanden geheim probeer te houden," zegt zij. De AVRO. gaf een korte reportage van de'onthulling van de plaquette De naam van Mies Bouwman, die een be- angriik aandeel had In de actie „Open Le" dorp" die 21 miljoen gulden op bracht werd niet één maai genoemd. Veel kijkers belden de omroep uit ver ontwaardiging over dit feit. Korte tijd later maakte de A.V.R.O. bjj monde van de omroepster Lonneke Hoogland be kend, dat in de reportage coupures wa ren aangebracht. En verder vertelde de omroepster dat Mies Bouwman bjj de onthulling van de plaquette niet aan wezig kon zijn omdat zij een baby ver wacht. Mies Bouwman kreeg zeil zondag avond heel veel telefoontjes van veront waardigde kijkers. „Mijn telefoon stond roodgloeiend", vertelt ze. En ook van morgen is zij heel vaak opgebeld. Over het feit dat haar naam niet genoemd was in de reportage, is zij zelf ver baasd noch verontwaardigd „Ik had niets anders verwacht," verklaart zij. Voor de uitnodiging bij de onthulling aanwezig te zijn, heeft zij bedankt. „Ik heb twee van dergelijke uijeenkomsten meegemaakt en ik weet het nu wel," zegt zjj. Overigens is men met de eigenlijke bouw van „Het Dorp" nog niet begon nen. Men hoopt begin volgend jaar het eerste wooncomplex te kunnen bouwen. In dezelfde ingewijde kringen wordt het vermoeden geuit, dat de REM-uit- zendlngen al dan niet door een „nieu we exploitant" zijn voortgezet om aan verzekeraar Lloyds duidelijk te maken, dat de staat der Nederlanden de uit zendingen onmogelijk zal maken. De REM-adverteerders begrepen (ook) niets van. Verleden week zijn doorgaans via hun advertentiebureaus» op de hoogte gesteld van een reeks el kaar veelal tegensprekende mededeli»' gen van de „REM". Men zou door gaan, afwachten, uitscheiden, doorgaa» en niet doorgaan. In een gesprek me' een der grootste adverteerders werd ge* zegd: „We vinden het een rare en ver warde geschiedenis. Als ze vrijdagavoh» wilden ophouden, hebben wij gezeg» daarmee akkoord te gaan. Tot onz® verbazing waren we maandagavond de vroege uitzending nóg op het scherm» maar later niet meer. Van een nieuW® exploitant is ons niets gebleken. Wel licht heeft men onze reclames nog ver toond, omdat op het eiland nog gee» order tot ophouden was gegeven." De meeste adverteerders voelen et niets voor de na vrijdagavond vertoon de reclames voor hun verantwoorde dik heid te nemen. Men "eeft de indruk» dat het in het REM-huis davert van «e paleisrevoluties en wacht de afwikK van zaken maar gelaten af. de „Vereniging van erkende ook een vertentiebureaus'' heeft nu „Bond van adverteerders" "'h„wci schrijven aan de lede- gewaarsc tegen adverteren vja het televisie eiland. Men wijst er op, dat het van kracht worden van de telefoon- en teie graafwet op zaterdag j.l. het advei te ren als „medewerken aan illegale uit zendingen strafbaar" zou kunnen wor den gesteld. Vele adverteerders zeggen» „Wat kunnen we er aan doen als z? onze „spots toch vertonen? Het is dui delÜX dat we na de mededeling, dat de REM zaterdag officieel de exploita tie heeft gestaakt, geen boodschap meer hebben aan door anderen, onbekende vertoonde reclameboodschappen. (Ongecorrigeerd) SOCIëTEIT De algemene bond van bejaarden, afdeling Haarlem, open een nieuwe bejaardensociëteit op d°' t derdag 17 december aan de Werfstra 35 's middags om twee uur. VERNIEUWD Komende woensdag van zeven tot negen uur 's avondsi r cipieert de firma Th. Vlegels, Ams' damstraat 28 a. bij gelegenheid van modernisering en vernieuwing van zaak in groenten, fruit en levensmicme len. KERSTLIEDEREN - Het NaarlemS Christelijk Mannenkoor verzoigt woensdag 16 december s avonds de acht uur in de Koningskerk on^er Kloppersingel een kerstconcert de. dirigent Geert de Boer en uit„e- werking van Carolme Kaa mnia voerd wordt een prachtig p van kerstliederen. t JUBILEUM Woensdag a-s ame. vijf en veertig jaar geled»en, k pster juffrouw A. Seel als eerste verkoop de in dienst trad bij de fa DeW» zij tieme kring worden gevierd. AFSCHEID Wef®^ehfeeftifdellkegt algemeen Verkoopleider bij fabrieken HÏn. Meer oo/W" hij bij Hin in dienst geweesn f9Cheid relaties is er gelegenhe'd^to^ a» nemen op zaterdag 19 creatiezaa' 10.30 tot 12.00 uur in de recre* van Hin,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2