Sociografen boekten 40 pet ontevredenheid Zijn Hoofddorpse winkels echt te ouderwets en te boerig Haarlem de koopstad bij uitstek Gereformeerde u.l.o.-school in Bloemendaal Toenemende aandacht Haarlems volleybal Michel van der Plas over oecumene Boeiende lezing voor Haar lemse „St. - Adelbert" Succes voor Het Oosten en VHS in derde ronde Kijk Uit kan nog gelijk spel behalen Studenten in strijd om de dam - titel niet te duur I KERSTSPARREN v. Empelen v. Dijk |T Foto ENGEL Hans Henkemans solist bij N.Ph.O. Kruisweg Gemeente moest medewerking verlenen en a voor meisjes- junioren Foto EMGEL Pieter Mascini verongelukt Programma B. en W. van Heemstede Raadhuisplan SPARREGROEN Haagse Comedie in Stadsschouwburg Spreekuur wethouders INTERIEUR IDEE '65 ,De Permanente Meubelshow SPAABNÏ11 VAN DUIVEN BODEN N-V. SCHAAKCOMPETITIE C.A.S. in St. Bavo- Ons Huis- en Spaarnoogwoningen Bekende figuur in sportwereld Politieke Jongeren over monarchie en democratie k €r <TI aümann PAGINA 3 WOENSDAG 16 DECEMBER 1964 HOOFDDORP, 16 dec. De sociografen van de gemeente Haarlemmermeer hebben in hun laatste kwartaaloverzicht weer heel viat wetenswaardige zaken vertéld over winkelen in Hoofd dorp. De enquêteformulieren die op hun bureaus zijn neergedwar- reld spreken uiteraard de taal van de statistiek. Toch zijn de uitsla gen belangrijk genoeg om nader te worden bseproken. Ruim een derde gedeelte van de ondervraag den was tevreden over het winkel apparaat in de eigen wijk; 26 was matig tevreden en kO zon dermeer ontevreden. „De winkels zijn te verspreid. Het verkeer dat door de winkelstraat gaat is veel te druk. Er zijn te weinig buurt- winkels. De winkels zijn te klein, te ouderwets, te boerig. De win kelstraat wordt onderbroken door grote garagebedrijven". Opmer kingen als deze geven te denken. Erger wordt het nog als de onder vraagden spreken over te weinig keuze en assortiment, te dure ar tikelen, slechte kwaliteit en te weinig concurrentie. hééft iets De Kruisweg is nog steeds de voornaamste winkelstraat van Hoofddorp. De omstandigheid dat deze belangrijke verkeersweg met het jaar drukker wordt, schijnt velen ervan te weerhouden even naar de overkant van de weg te gaan om hun inkopen voort te zetten. Diezelfde Kruisweg vormt de rechtstreekse verbinding met Haarlem, die volgens de laatste enquêtegegevens voor een grote groep Hoofddorpers de koopstad bij uitsték. voor mensen met een verwende sm aak geëxposeerd op 99 Y Y hééft Iets NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Afd. bezorging Hoofdkantoor 20800 Agentschap BLOEMENDAAL Telefoon 52815 Agentschap HEEMSTEDE Telefoon 86291 Service-adressn TUINBEDRIJF Firma Geef haar een: tl (Advertentie) Een in Hoofddorp geboren en getogen arbeidersvrouw vond de Hoofddorpse winkels heel erg gezellig. Een zeven tienjarige Hoofddorper, wonende in het centrum, noemde het winkelapparaat heel prettig, omdat de winkels zo dicht bij elkaar liggen. Er zijn dus ook aan gename geluiden. Weer andere inwo ners spraken heel opgewekt over goede en vlotte bediening en over prettige en mooie winkelruimten. Een uit de stad afkomstige vrouw zei: „Ik koop heel graag in Hoofddorp." De categorie van de ontevredenen vond het winkelapparaat duidelijk onder de maat en hun tegenhangers toonden zich zelfs ingenomen met de huidige situatie. Helaas waren de ontevredenen in de meerderheid. De bij de enquête gestelde vraag in hoeverre men de voorzieningen in Hoofddorp afgestemd achtte op de eisen van de consument, kreeg van 37een positief en van 40 (Advertentie) Anegang 32 Kleverparkw. Haarlem Bloemend.str.w. 86 Santpoort HAARLEM, K dec. - Het vierde con cert in de vrijdagserie van het Noord- hollands Philharmonisch Orkest zal ge- 6even worden op vrjidag 18 december. >e pianist Hans Henkemans zal bij het concert, dat onder leiding staat van Henri Arends, als solist optreden. Het concert zal worden geopend met de Suite in oude stjjl „Colas Breugnon" van Ta- deusz Baird. Hans Henkemans speelt daarna het derde Pianoconcert van Beet hoven. Na de pauze zal „Het mysterie van de tyd" van de Tsjechische compo nist Miloslaw Kabelac worden uitge voerd. Hans Henkemans werd in 1913 in Den Haag geboren. H(j studeerde bij Willem Pijper en Van den Sigtenhorst Meyer piano en compositie. Bovendien behaal de hij het artsdiploma. Zijn muzikale carrière begon in 1945. In december van dat jaar gaf hij met het Concertgebouw orkest onder leiding van Eduard van Beinum een concert. Hans Henkemans heeft vooral bekendheid verworven door zijn vertolkingen van Mozart en Debus- »y. H(j is opgetreden met alle Neder landse orkesten en maakte tournees door de meeste landen van Europa en Zuid-Afrika. Ook als componist neemt Hans Henkemans een belangrijke plaats in de muziekwereld in. Zijn vioolconcert werd bekroond met de Professor v. d. Leeuwprijs. een negatief antwoord. Duidelijk kwam naar voren, dat de Hoofddorper voor de grote stukken als meubilair en kleding steeds naar de stad moet. Overigens schijnen de Hoofddorpers een ritje naar de stad heel prettig te vinden. Velen nemen de situatie nogal gemoedelijk op: ,,Ze hebben in Hoofddorp alles waar lk om vraag. Voor de grote stukken ga ik nu eenmaal tóch naar de stad." Dan blijft er de groep die duidelijk ontevreden en kritisch is. Dat is de veertig procent, die klaagt over achter lijkheid en ouderwetsheid en die een te kort signaleert aan moderne, verant woorde en gerechtvaardigde wensen en verlangens. Een geboren Hoofddorpse verweet de plaatselijke winkeliers ge brek aan durf voor het nieuwe. „Nieuwe artikelen durft men niet te biengen, om dat men bang is ermee te blijven ztiten. Men is teveel afgestemd op plattelan ders en houdt te weinig rekening met •stedelijke wensen." Op de vraag naar de verhouding win kelapparaat en consument reageerden de huisvrouwen in verschillende wijken heel anders: Hoofddorp-centrumhad het hoogste percentage huisvrouwen met de mening, dat het winkelapparaat was afgestemd op de wensen van de consument. Ook in de wijken west en noord werd deze mening veelvuldig ge hoord. Vrijwel tegengesteld liggen ech ter de verhoudingen in de wijlen nieuw- noord en oost, waar respectievelijk 55 en 64 van de antwoorden onvoldoende gaven. De tekorten in de bestaande voorzie ningen werden vooral geconstateerd in de sector van de duurzame consumptie artikelen, zoals kleding of confectie, de lingerie, de schoenen en de damescoif fure. De komst van de supermarkt is met instemming begroet. Een tweede schoenenzaak zou zeer op prijs worden gesteld. Iets minder levendig is het ver langen naar een meubel- en manufactu renzaak, éen hoeden- en een handschoe nenwinkel en een zaak in kinder- en babykledig. Ook voor aanvulling van de herenkappers bleek nog belangstel ling te bestaan. De Hoofddorpse winkeliers behoeven gelukkig niet te denken, dat de klanten over hun persoon niet tevreden zijn. Integendeel. Het percentage dat hier over volop tevreden was, bedroeg 77. Over de winkelinrichting was slechts 47 tevreden Over de Kruisweg als het klassieke win kelcentrum van Hoofddorp zouden de winkelende huisvrouwen wel tevreden zijn, als deze weg niet zo ontstellend druk zou zijn. De plaats van het huidige laan bleek goed gekozen. Bij het ver winkelcentrum Marktlaan-Concours- laan bleek goed gekozen. Bij het ver langlijstje van de Hoofddorpse vrouwen behoren verder nog een automatiekzaak, een postzegelautomaat, een bioscoop, een telefooncel en pen lunchroom. Een ander belangrijk punt in het voordeel van de Hoofddorpse winkelier is, dat bijna de helft van de dagelijkse gebruiksartikelen aan de deur kunnen worden gekocht en geleverd. Het geldt hier in hoofdzaak kruidenierswaren en vleeswaren. Belangrijk hoger liggen de percentages voor melk, zuivel en bak- kersprodukten. Uit de enquête bleek tenslotte, dat Haarlem voor de Hoofddorpers de koop stad bij uitstek is. In Haarlem werd zelfs driemaal zoveel gekocht als in Amsterdam. De meeste kritiek werd in de enquête geleverd op de bedrijven in de kleding- en confectiebranche, die als de zwakste schakel werd beschouwd. Een staalkaartje van kreten kan dienen als afsluiting van het onder zoek: „Hoofddorp biedt te weinig keu ze. Op het gebied van confectie en kle ding biedt Hoofddorp weinig of niets. Hoofddorp heeft geen gezelligheid. Hoofddorp is te duur. In Hoofddorp staan de artikelen in de etalage. Hoofd dorp heeft te weinig concurrentie. Hiertegenover staan opmerkingen als: „De stad biedt meer keuze. De stad is voordeliger. De stad is gezelliger, mede door de prettige winkels. In de stad is alles leuker geëtaleerd. De stad biedt vlotter en modieuzer artikelen. De stad biedt meer service. De stad heeft meer kwaliteit. De stadswinkels hebben een betere traditie. HAARLEM, 16 dec. De Haagsche Comedie heeft onder regie van Bob de Lange „De Methode Ribadier" (Le Système Ribadier) van Georges Feydeau in studie genomen. De medewerkenden aan deze voorstelling, die half decem ber in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag in première is gegaan, zijn Bob de Lange, die ook de vertaling heeft gemaakt, Do van Stek, Carl van der Plas, Bas ten Batenburg, Gaston van Erven en Anne-Wil Blankers. Het decor is van Wim Vesseur; Lisette van Meeteren ontwierp de kostuums. Dit stuk zal nu op Tweede Kerstdag 's avonds om acht uur in de Stads schouwburg te Haarlem opgevoerd wor den. BLOEMENDAAL. 16 dec. Het be stuur van de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen voor onder wijs naar de leer van de Gereformeerde Kerken heeft het plan in september volgend jaar in Bloemendaal te starten met een Gereformeerde u.l.o.-school. Deze zal voorlopig worden gevestigd in drie lokalen van de r.k. St. Adel- bertusschool aan de Dennenweg. Voor de inrichting van die lokalen vraagt het schoolbestuur aan het gemeentebestuur van Bloemendaal een bedrag van ruim 24.000. Zoals bekend, weigerde de ge meenteraad van Bloemendaal destijds om medewerking te verlenen voor stich ting van bedoelde sChool. Bij Koninklijk besluit is de gemeente thans gedwongen die medewerking wel te verlenen. B. en W. stellen de raad dan ook dien overeenkomstig voor het gevraagde kre diet te verlenen. BLOEMENDAAL, 15 dec. De wet houder van onderwijs en personeelsza ken in de gmeente Bloemendaal, me juffrouw dr. M. E. Nolte, zal de woensdagen 23 en 30 december geen spreekuur houden. Wethouder mr. J. Hijszeler houdt op 16, 23 en30 decem ber geen spreekuur en zijn collega van publieke werken en bedrijven, ir. w. van der Laan, is op de donderda gen 17, 24 en 31 december verhinderd spreekuur te houden. t/o Damstraat en Teylermuseur" KRUISSTRAAT 22 GED. OUDE GRACHT 108—110 HAARLEM. 16 dijc. De belangstel ling voor volleybal neemt nog steeds toe. De NeVoBo bereikte vorige week een ledental van 30.000 en aan de com petitie van de afdeling Haarlem, nemen duizend spelers en speelsters deel. Om de omvangrijke competitie voor mei af te wérken maken de volleyballers, met uitzondering van de maand december, tweemaal per week van het Krelagehuis gebruik, waarop maandag en woensdag avond op zes velden wordt gespeeld. Bovendien speelt HBC evenals Vesmia zijn thuiswedstrijden in eigen zaal. Men mag zich gelukkig prijzen dat het kader deze versnelde groei heeft kunnen op vangen. Voor het eerst inzijn bestaan heeft Haarlem voor de meisjes-junioren een speciale afdeling kunnen vormen, ter wijl de junioren-jongens zoveel mogelijk bijeen zijn gehouden. Veel jongeren spe len in hoge teams en de clnbs voelen er nog weinig voor om deze spelers in een jeugdteam onder te brengen. Hedenavond vragen voornamelijk de Haarlemse overgangsklasseploegen de belangstelling. HVS 2, gezeteld op de twee de plaats, ontmoet om negen uur het Leid- UC jJiaaw, VI** MVJ5V" se VV, dat met tien gewonnen wed strijden bovenaan de ranglijst prijkt. Men HAARLEM, 16 dec. Profiterend van zijn ervaringen als verslaggever bü de derde zitting van het Vaticaans Concilie in Rome heeft Michel van der Plas gisteravond in het Frans Halsmu seum voor leden van de afdeling Haar lem van de St. Adelbertvereniging op diepgaande en uitermate deskundige wij ze een uitleg en zijn visie gegeven op het decreet over het oecumenisme. Daarbij ontbraken ook niet tal van achtergrond informaties, die een oordeelvorming vergemakkelijken. De heer Van der Plas had overigens nog al wat bedenkingen tegen de wijze waarop het decreet wag KENNEMERLAND, 15 dec. Te ver wachten overwinningen voor de Haar lemse schaakver. VHS en Het Oosten en een vermoedelijk gelijkspel van de IJmuider schaakclub Kijk Uit hebben de resultaten voor de Kennemerland schaakclubs in de derde ronde van de KNSB tot een succes gemaakt. VHS was in Groningen om de vereni ging van deze naam partij te bieden. Aanvankelijk zag het er voor de Haar lemmers weinig florisant uit. Men liep een 3-0 achterstand op maar de gunstig staande partijen aan de andere borden deden verwachten dat het getij nog zou kunnen keren. En dat gebeurde dan ook. VHS kwam prachtig terug en zag kans de achterstand in yen 4-5 voor sprong om te buigen. De resterende par tij staat zeer gunstig voor VHS en men verwacht dan ook een 4-6 overwinning. Hoewel de resultaten van de andere wedstrijden voor VHS nu niet bepaald allemaal gunstig waren is er nu toch goede hoop dat de beide fatale laatste plaatsen kunnen worden ontlopen. On deraan staat VAS3 uit Amsterdam dat reeds driemaal heeft verloren. De strijd om de leiding tussen VVGA (A'dam) en ASV (Arnhem) eindigde voorlopig on beslist, 4-4. Uitslagen: SMB-VAS 3 Ö'/j-S1/»; Unitas- VAS 2 4Va-3'/« voorl.; VVGA-ASV 4-4 voorl.; Groningen-VHS 4-5 voorl. (Well- ner-v.d. Tak 0-1; Buurman-Spinhoven 1- 0; Bijleveld-Brommer afg.; Smith-v.d. Velde 0-1; Gjaltema-Elserman */«-'/-Hel der-van Driel 1-0; Noordhoff-Blikker 0- 1; Leyendekker-De Vries 1-0; Zwanepol Mulder Scholtens-Grünfeld 0-1). Een prachtig succes behaalde in de AMSTERDAM, 15 dec. In het ko mende weekeinde beginnen de wedstrij den om het derde studenten-damkam pioenschap van Nederland. Van de twintig gegadigden komen direct in de finale de winnaars van de twee vorige toernooien, Ch. A. Mulder uit Den Haag en J. Dallinga uit Groningen. De overige deelnemers spelen voorronden in drie groepen, waarvan de eerste twee over gaan naar de finale. In groep 1 zijn thans ingedeeld J. Bus uit Heemstede, G. de Heij uit Den Haag, B. Hinderink uit Am sterdam, D. de Jong uit Groningen, J. de Ruiter uit Alkmaar, R. Urban uit Kampen. Groep 2 bestaat uit E. Bron- string uit Leiden, J. Bulk uit Amster dam, C. van Duyvenbode uit IJmuiden, M. Jonkhart uit Koog aan de Zaan, R. van Santen uit De But en A. Schotanus uit Leeuwarden, terwijl in groep 3 uit komen H. J. Brascamp uit Groningen, D. van Dommelen uit Wapenveld, E. Holstvoogd uit Zaandam, F. Ivens uit Rotterdam, F. Poorter en A. van der Stai uit Den Haag. De voorronden duren tot en met 2 ja nuari; de finale wordt gespeeld In de week van 3-9 januari. Het toernooi wordt gehouden in „De Kroon", alhier, en staat onder leiding van R. C. Keiler. 2e klasse Het Oosten dat RSC vrijwel zeker uit het leiderszadel wipte om er- zelf in plaats te nemen. Door goed spel kwamen de Haarlemmers tot een 4Vs-3'/a voorsprong. De afgebroken partij van J. Wolff is waarschijnlijk niet niet meer te winnen maar levert tenminste remi se op. S. Herfst staat positioneel wel iets minder maar zal met zijn ongelijke lopers vast wel remise uit het vuur sle pen en daarmee de zege voor zijn ploeg veilig stellen. Kijk Uit hielp Het Oosten een handje door een andere topclub een voorlopig gelijkspel af te dwingen, tegen Water graafsmeer is het 316-3% geworden. De afgebroken partij van Tu. de Jong zal wel gewonnen worden, daarentegen Hjke de partij van H. van Nieuwenhui- zen verloren te gaan. Ir. J. Beekhuis kan dan door een toreneindspel remise te maken zijn ploeg aan een verdiens telijk gelijkspel helpen. De uitslagen waren hier: DSC-RLAC 4',,2-41/2 voorl. (vermoedelijk 5-5)LSG 2- VVV 31/2-6V2; Watergraafsmeer-Kyk Uit 31/2-31/. voorl. (Hartoch-Steijn 1-0; Pluk- ker-Zwemstra 0-1; Gerolt-Schelhaas 0-1; van Rhoon-Walda 1-0; van Waarden burg-Blok 0-1; Jonkman-de Jong afg.; Janse-Hölscher 1/2-1/2; van Herrikhuyzen- Beekhuis afg.; Kool-Gordijn 1-0; Eyk- van Nieuwenhuizen (afg.) Het Oosten-RSC 41/2-31/2 voorl. (Faase- Kamstra 1-0; J. Bonken burg-Rosen thai 1-0; van Maanen-Stolk 0-1; S. Herfst- Meinder afg. van Kampen-Humer 1-0; Wolff-Ottochian afg.; A. Herfst-Munnik Q-0; Mostert-Selman 1/2-1/1Nabben-Evti feeff 0-1; Hoogland-v. 't Hoofd 0-1.) (Advertentie) Anegang 32 Bloemend str.w. 86 Kleverparkw. 7 Santpoort Haarlem HAARLEM, 16 dec. Volgende week kan de gemeenteraad van Haarlem pra ten over de aanleg van een centraal antennesysteem in een complex van 148 woningen van de woningstichting „Ons Huis", in een complex van 96 wonin gen van de woningbouwvereniging „Spaarnoog" en in een complex van 101 woningen van de katholieke woning bouwvereniging „St.-Bavo". Voor de wo ningen van „Ons Huis" aan en bij de De kenstraat wordt de raad gevraagd een voorschot te verlenen van ƒ16.800. De bewoners moeten per week een vergoe ding van zestig cent per aansluiting be talen. Voor de Spaarnoogwoningen aan en bij de Damastraat vraagt het college goed keuring voor een voorschot ad 8.550. Hier bedraagt de vergoeding 0,35 per week per aansluiting. Een eerder ge nomen besluit ten aanzien van de St.- Bavo-woningen aan de Muiderslotweg vraagt een correctie. Het voorschot moet van 1.630.014 worden gewijzigd in 1.635.414 in verband met het centraal antennesysteem. In het pre-advies aan de raad wordt niet gesproken van een vergoeding per aansluiting. GEEN SPREEKUUR De Haarlem se wethouder A. van der Veldt is ver hinderd deze week spreekuur te houden. behandeld en uiteindelijk aangenomen. Hp was van mening, dat zulks niet be vorderlijk is geweest om het vertrouwen van de leiders van andere kerken en kerkelijke gemeenschappen te winnen, hetgeen als basis voor een gesprek toch onontbeerlijk is. Aan het slot van zijn inleiding concludeerde de heer Van der Plas dan ook, dat er ook nu nog steeds de grootste behoefte bestaat aan meer oprechtheid van de leiders der katholie ke kerk op het punt van de oecumene. Van eminent belang achtte de inlei der het, nu de katholieke leek bewust te doen worden van het verlangen naar eenheid onder de christenen en bij hen de verontrusting over een voortduren van de scheiding wakker te roepen. Hij was voorts van mening, dat de oecume ne schade ondervindt van de nog veel verbreide gedachte, dat het hier om een plus-min-beweging of wederzijds een richtingverkeer gaat. „Door zeer velen wordt,het streven nae,\-, eenheid -m,tén Onrechte.''tio'g als een wedstrijd 'ge zien", aldus de inleider. De heer Van der Plas zei teleurge steld te zjjn over-de'»vvijze waarop het doel van het decreet was omschreven, over de „magere schuldbekentenis" met betrekking tot de vraag wat des tijds tot de scheuring in de kerk heeft geleid en voorts over de vaagheid van de aanbevelingen om tot een vrucht baar gesprek over de oecumene te komen. Spreker zag in al deze zaken duidelijk het compromis, dat tussen de twee groeperingen op het Concilie is gesloten. In dat verband wees hij ook op de wijzigingen, die op tret allerlaatste mo ment, zonder overleg met het Conci lie, in het decreet zijn aangebracht. Hij noemde die wijzigingen „ingrij pend" en zeker niet slechts stijlverbete- ringen. Dat het decreet desondanks tóch werd aanvaard zag hij meer tegen de achtergrond van de gedachte, die dui delijk onder de bisschoppen leefde: „Beter wat dan niets". De meeste conci lievaders waren zich ervan bewust, dat een uitspraak van de kerk over het oecumenisme geen langer uitstel kon dulden. Als belangrijk positief punt van de derde zitting van hét Vaticaans Conci lie noemde de heer Van der Plas de ruimte die het decreet laat voor de prak tijk van het interconfessioneel verkeer. Voorts legde hij de nadruk op de „in drukwekkende weg" die de katholieke kerk in korte tijd heeft afgelegd ln haar streven naar eenheid onder de christe nen. Verheugd was hij over het feit, dat nu is afgerekend met de onjuiste gedachte, dat de katholieke kerk de scheiding niet als een schande ervaart, met haar vermeend triomfalisme over eigen waarheid en zuiverheid, en het feit, dat men de eigen fouten niet zou erkennen. Overigens was de heer Van der Plas sceptisch gestemd over de praktische mogelijkheden tot verwezenlijking van het decreet. Hij vroeg zich af of van deze Paus wel een krachtige impuls daarvoor is te verwachten. In dat ver band wees hij op de conflicten tussen verschillende gezaghebbende congrega ties en de Curie, welk orgaan, naar zijn mening, een duidelijk anti-conci liaire houding aanneemt. HOOFDDORP, 16 dec. Op de Kruisweg in Hoofddorp is gistermiddag omstreeks zes uur, nabij de Geniedijk een personenauto tegen een motor op gereden. Bij de botsing werd de duo passagier van de motor, de 23-jarige Pieter Mascini uit de Voorweg in Heem stede zodanig gewond, dat hij ter plaat se overleed. De personenauto, bestuurd door A. B, uit Hoofddorp wilde op de Kruisweg nabij de Geniedijk linksaf de Parallelweg van de Kruisweg inslaan. Hij merkte daarbij een van de tegenovergestelde rich ting aankomende motor niet op en reed deze aan. De bestuurder van de motqr, een broer van de overledene werd niet ernstig gewond naar het Grote Gast huis in Haarlem overgebracht. De twee voertuigen werden zwaar beschadigd. Pieter Mascini behoorde tot de veel belovende atleten van de Haarlemse Atletiekvereniging „Haarlem". Hjj had zich toegelegd op het hoogspringen, een nummer waarop hij de afgelopen jaren dikwijls uitstekende resultaten boekte. Aan het begin van dit sei zoen was hij ook aan het polsstok hoogspringen begonnen. Hij studeerde aan de sportakademie te Amsterdam, waar htl aan zijn laatste studiejaar bezig was. Als aspirant-sportleraar deed hij praktijk op aan het Trini- teits-lyceum te Haarlem en het semi narie Hageveld te Heemstede. mag op veel spanning rekenen. Die Raeckse en de Blinkert duelleren met Amsterdamse ploegen die in het prille bestaan van de NeVoBo de sterkste hoofd stedelijke teams vormden. Die Raeckse treft SMH, de Dblinkert duelleert met VHH. OVRA kruist de degens met 't Raeckse tegen het zwakke AMVJ de eerste zege. OSS is kansloos tegen het gelijkwaardige Zaanse SES. Bij de dames verwachten we van hoofdklasser die Alkmaarse Octopus. Programma voor hedenavond: Heren: Die RaeckseHBC (7 uur), OVRASES (8 uur), Die RaeckseSMH (9 uur), VCM—HSVC 2, Velox—WIK, HSVC 3Top score, Glos 3die Raeckse 4, de BlinkertVHH (8 uur), HVS 2— WS (9 uur). Dames: Die RaeckseAMVJ (8 uUr), HVS—Gios (9 uur), JBS—DSS (8 uur), OSSOctopus (9 uur), Gios 3—die Raeckse 7, Gios 2die Raeckse 5, Top- score 2JBS 2. Jeugd: DSS—OVRA, Alliance c—JBS, die Raeckse—DSS b. De standen in de afdeling Haarlem luiden: HEREN: le klasse: OVRA 2 10-16, HSVC 10-12, PWN 10-12, Alliance 11-12, HBC 8-10, OVRA 3 9-8, die Raeckse 2 8-7, HVS 3 9-7, FES 10-6, Gios 9-4. 2e klasse: VCM 6-11, DSS 7-11, HSVC 2 7-10, PSCB 7-7, Velox 6-6, WIK 6-6, Alliance 2 7-5, Al liance 3 7-4, die Raeckse 3 7-0. 3e klas se: OVRA 5 7-13, Energie 7-10, Rapidi- tas 8-10, Gios 2 7r7, OVRA 4 7-6, PSVH 4-5, HBC 2 6-§, PWN 2 5-3, Alliance 4 6-3, de Blinkert 2 5-0. 4e klasse A: HSVC 3 6-12, HVS 4 5-8, Topscóre 5-8, Triumph 3-6, FES 2 '4-4, Brandweer 5-4, DES 5-4, Gios 3 4-0, OVRA 7 4-0, die Raeckse 4 5-0. 4e klasse B: Brandweer 2 6-10, VCM 2 6-9, HBC 3 7-8, HVS 5 4-6, FES 3 5-5, OVRA 6 6-4, Alliance 5 4-3, WIK 2 4-3, HSVC 4 5-2, HSVC 5 5-2. Dames: le klasse: die Raeckse 3 9-14, OVRA 9-13, DSS 9-12, Vesmia 8-11, Gios 9-9, HVS 9-9, JBS 8-7, de Blinkert 10-6, Ve lox 10-6, Topscore 9-3. 2e klasse: PSVH 7-14, Vesmia 2 9-13, FES 8-11, Alliance 2 7-10, HBC 2 8-8, die Raeckse 4 8-8, OSS 2 7-5, de Blinkert 2 7-4, PWN 7-3, OVRA 2 7-0. 3e klasse: PSVH 2 6-12, Triump 7-10, Alliance 3 8-10, Velox 2 6-8, DSS 2 7-7, HSVC 7-6, Gios 6-5, FES 2 8-5, HVS 2 7-2, die Raeckse 5 30. 4e klasse: DSS 3 8-13, HSVC 2 7-10, Top score 2 6-9, Gios 3 7-8, VCM 4-7, de Blinkert 3 9-7, die Raeckse 6 6-4, die Raeckse 7 3-3, JBS 2 6-3, Alliance 4 8-0,. Junioren: DSS a 7-14, Gios a 6-10, Al liance a 5-6, JBS a 5-6, DSS b 6-6, die Raeckse a 6-6, Alliance B 7-4, Alliance c 3-2, JBS b 5-2, OVRA a 6-0. TWINTIGERS De Jongerenclub „De Twintigers" belegt 19 december 's avonds om half acht, een feestelijke avond in de muziekzaal van Brink- mann. Medewerking verlenen „The Wanderers". Medei'ellngf over de bezorging telefoon (des avonds tot i9,- uur) (Aan deze adressen zjjn losse num mers verkrijgbaar) HAARLEM i>. Metten, Berkenstr. 35, Tel. 62092 L. Ketsten, O.Indiëstraat 68 J. v. Velzen, Croessenstraat 6 A Timmers, Voorzorgstraat 19 A. de Groot Tugelastraat 16 J. v. J. Wiel, Rijksstraatweg 401 Al. Joosten, Reigerstraat 10 J. A. P. Hoes, Jephtaplein 17 J. de Wit, Prof. Donderslaan 92 A. Nederstlgt, Ai Dyserinckstr. 75 J. Verdam van Keulenstraat 26 A. Scheelings, H. Kruyderplein 19 N. Vennik, Bastiaanstraat 30 L. Guldemonu, Smedectraat 19 S.v.p. nitknippen en bewaren! HEEMSTEDE, 16 dec. B. en W- var. Heemstede kunnen het stamIP" niet delen van verschillende raadslede die de voor 1965 op het program staande uitbreiding van het ra®'( huis te groot en te luxueus van achten. Terwijl voor dit uitbreid"1» plan een bedrag van 2 miljoen 72.) zend gulden is uitgetrokken, zijn de treffende raadsleden van mening bij het ontwerpen van een veel sefceidener en soberder plan, tie u breiding niet meer dan anderhalf mi joen zou hoeven te kosten. In de memorie van antwoord de'/;n. B. en W, thans mee, dat het plan to uitbreiding van het raadhuis op een P® sluit berust van de raad genomen 1955. Dit besluit "kwam weloverwog®. tot stand, omdat het huidige raadhui in belangrijke mate te klein is. De aam wezige werkruimten zijn volstrekt en voldoende en ondoelmatig; een a a ut ai afdelingen is daarom tijdelijk in 0 „Meerlhorst" gehuisvest. Dit benadeen in ernstige mate de efficiency en een doelmatige organisatie. Een nog )'et' de. gaande verspreiding over andeie gebouwen zal deze nadelen slechts ver sterken en is daarom volgens B. en onaanvaardbaar. Ook ontbreekt het aa" voldoende vergaderruimten en een P/s' sende trouwzaal. Het college komt ook tot de conclusie dat er geen sprake is van een plan, dat te groot en te luxueus is van opzet. B. en W. wijz®1] er op dat het uitbreidingsplan destij"-5 vooraf werd gegaan van een studie va" de noodzakelijke ruimten en de te tret- fen voorzieningen. Hierbij is o.m. hei Bouwcentrum ingeschakeld, een insti' tuur, dat betrokken bij de bouw van meerdere raadhuizen terzake kundjS mag worden genoemd. B. en W. ZÜ" ervan overtuigd, dat, indien de sugges tie voor een nieuw plan zou worde" aanvaard, dit een gebouw van gelU^e inhoud zou opleveren. Maar de tot he* den gemaakte honorariumkosten zo"* den dan voor niets zjjn gemaakt en bo vendien zou veel tijd verloren gaa". terwijl de stichtingskosten ongetwijfel" zullen stijgen. B. en W. zien het da" ook als de enige juiste weg om te stre ven naar een zo spoedig mogelijke rea lisering van het huidige plan. Het col lege besluit met te zeggen, dat de uit breiding van het raadhuis niet tot volg zal hebben dat er minder woniif gen zullen worden gebouwd. Advertentie1 IN ALLE MATEN OOK MET KLUIT. ZANDVOORTSELAAN 190 AERDENHOUT - TEL. 41950 - 41951 HAARLEM, 16 dec. Ret was de be doeling van het Politiek Jongeren Con tact Haarlem in november een bijeen komst te houden met een causerie van een Kamerlid over het kiesstelsel. P drukke werkzaamheden der Kamerle den maakten zo'n lezing in november noch in december mogelijk. was voor het P.J.c. Haarlem aanlei ding dinsdagavond in de raadzaal h?' onderwerp te bespreken, dat eigenH)K voor januari was vastgesteldMo narchie en Democratie. De laatste keer dat het Jongeren Co" tact bijeen kwam werd soms fel gedis cussieerd en de fractieleiders hadde" moeite hun betoog binnen de gestelde tien minuten uit te spreken. De bijeen komst dinsdagavond daarentegen g"' een heel matte indruk en aan de tie" minuten spreektijd kwam men ni« ?frïs. ,oe' spreektijden der zeven frac tieleiders varieerden van drie tot zeve" minuten. Uit hun midden kwam 't ver zoek voor een tussentijdse samen spraak om eventueel vastgestelde on derwerpen door actueler vraagstukke' te vervangen. Namens de jóngeren van de KV? stelde de heer H. Mobers, dat KVP het Koningshuis accepteert a' historisch gegeven. Het waarborg een onafhankelijk en bovenpartyd'» staatsbestel. Voor Nederland adi.n spreker de monarchie uit de 10?' waarbij hij duidelijk stelde, dat d. monarchie wat anders is dan Huis van Oranje. De heer A. lift Vroon belichtte name" de Christelijk-Historische jongeren standpunt, dat ons Vorstenhuis risch is verbonden met de reformat' Hij sprak de vrees uit, dat het bJea_v.u landse volk van historische wortels a worden losgemaakt, indien het een tholiek vorstenhuis zou krijgen. De socialist D. van As (F.J.G.) n in de Westeuropese koningshuizen e in elkaar inhuwen. Daarmee ^oe.nJfeed huizen zichzelf ondergaan en e-'nd in een monarchistisch Staphorst. jongeren organisatie van de PSP stforig zich bij monde van de heer J. „vol- als socialisten tegen de erfelijke ging. Hij meende, dat koningin J"' ,eJV als presidente van de Republiek h'® land geen slechte kandidate zou ZJ Advertentie I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2