tafelkleden 't binnenhuis speciale aanbieding MORRIS 850 v.a.f1.4.975,- NIEMAND HEEFT GELD TEVEEL Beddenspeciaalzaak „Astfld Prijzen finale 1 964 sierlijke PHILIPS rossobiancoextra dry PAGINA VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 partij knipscheer normale julianapark 60-62 - haarlem verlovingsringen EGGERSMAN - Grote Houtstraat 164 PHILIPS T.L. Reklamebalk Philips Gloeilampen Philips Persglaslampen Kerstboom- verlichting o.a. PHILIPS v a. 8.95 UIT VOORRAAD LEVERBAAR SPLENDOR RECLAME electr. materiaal Philips Scheerapp. Philips Strijkijzers Philips Mixer PARKLAAN 129-131- HAARLEM-TEL. 13854 Na 18.00 uur tel. 02500-57247 Schagchelstraat Zaterdagmorgen 9 uur begint onze BEKENDE KERSTVERKOOP met op reeds bestaande lage prijzen Tel. 12450 Contantzegels Polyether-interieur en Keurkapokmatrassen - Ledikanten - Etage-, Wentel- en Dubbeldivan- bedden - zuiver wollen Dekens - Polyester, Nylon- en Chenille Spreien - Wollen Plaids enz. enz. Enorme collecties. f Partij 100 zuiver scheerwol DEKENS j l met 20 KORTING J Gierstraat 73 - Telefoon 15777 fa. J. v. ROODE Zonen Rijksstraatweg 86 I Haarlem-N Iet. 53902 RADIO TELEVISIE HOORTOESTELLEN Vraagt prijscourant ies onder nummer, die a fide reageren op de inJri. worden niei doorgezonde»* deze midwaterlijn met een rechte lijn met kaart azimuth 111*45' door het R.D. punt Marken 2, met coördinaten X -19.112,57 en Y +33.960,87; ten westen van punt G in noordwestelijke richting de rechte lijn tot punt H met coördinaten X —20.650 en Y +43.850 en vervolgens van punt H in noordelijke richting de rechte lijn tot beginpunt A; het geheel zoals aangegeven op de 11 hierbij gevoegde kaarten op een schaal van 1 10.000 en een bladwijzer op een schaal van 1 100.000, alle in drievoud; Aangezien requestrante met de ervaring en kennis van haar moederonderneming zich in staat acht de daar ver wachte bitumina naar behoren te exploiteren; Aangezien zij tezamen met haar moederonderneming tot nog toe voor voornoemde activiteiten een bedrag van ten minste dertien miljoen gulden heeft geïnvesteerd; Aangezien requestrante Uw College verzoekt in de ge legenheid gesteld te worden haar bezwaarschrift, waarvan zij alle gronden geïnsereerd wenst te beschouwen in dit ver zoekschrift voorzover niet in deze instantie opgenomen, als mede haar verzoekschrift nader toe te lichten; Aangezien requestrante overigens zich het recht voorbe houdt haar verzoekschrift nader aan te vullen met alsnog te verkrijgen gegevens; MITSDIEN de naamloze vennootschap Superior Oil (Neder land) N.V., 1) als opposante verzoekt, dat aan de naamloze vennoot schap N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij niet ver leend wordt een concessie als door haar aangevraagd op 3 augustus 1964 aan Uw College in meergenoemd ver zoekschrift, althans dat haar niet verleend wordt een concessie voorzover deze zich uitstrekt over enig ge bied aangegeven op de bij dit verzoekschrift overgelegde kaarten. 2) als requestrante verzoekt te willen bevorderen, dat haar gelegenheid gegeven wordt de eenmaal aangevangen voor noemde onderzoekingen te beëindigen, alsmede te willen bevorderen, dat haar verleend wordt een concessie „MARKERWAARD", als voornoemd. 't Welk doende, enz. Rijswijk, 10 december 1964 SUPERIOR OIL (NEDERLAND) N.V. w.g. Roger E. Johnson 3e. dat de grondplannen van het desbetreffende gebied en de overige bij de concessie-aanvraag overgelegde beschei den ter provinciale griffie ter inzage van een ieder zijn neergelegd 3e. dat belanghebbenden hun bezwaren, zo deze er zijn, tegen het verlenen van de gevraagde concessie in con currentie, tevens bezwaarschrift tegen de concessie-aan vraag „Alkmaar" van de N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), of hun aanvragen in concurrentie, schriftelijk bij hun college kunnen indienen vóór de laat ste dag van de vierde maand né de dagtekening waarop deze bekendmaking voor het eerst zal zijn afgekondigd. Haarlem, 18 december 1964, Gedeputeerde Staten voornoemd F. J. Kranenburg, voorzitter, G. W. van Dokkum, griffier. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland brengen ter kennis van belanghebbenden: le dat op 10 december 1964 door hen is ontvangen en in het ter Provinciale Griffie van Noord-Holland gehouden bijzonder register, bedoeld in art. 22 der wet van 1810, concemant les mines, les minières et les carrières, onder volgnummer 12 is ingeschreven het hieronder vol gende bezwaarschrift alsmede concessie-aanvraag in con currentie. BEZWAARSCHRIFT ALSMEDE CONCESSIE-AANVRAGE IN CONCURRENTIE Aan het College van Gedeputeerde Staten van de Provincie Noord-Holland te Haarlem Geeft eerbiedig te kennen: de naamloze vennootschap SUPERIOR OIL (NEDER LAND) N.V., gevestigd te Amsterdam, kantoorhoudende te Rijswijk (Z.H.), aan de Kleiweg no. 273. dat de naamloze vennootschap SUPERIOR OIL (Neder land) N.V., hierna te noemen in eerste instantie opposante, in tweede instantie requestrante, kennis genomen heeft van een concessie-aanvrage „ALKMAAR" van de N.V. Neder landse Aardolie Maatschappij, hierna te noemen N.A.M., zoals deze aanvrage op 3 augustus 1964 door Uw College is ontvangen en zoals deze nader is aangevuld bij verzoek van 10 augustus 1964, onderscheidenlijk onder no. 1 en no. 2 in het ter Provinciale Griffie van Noord-Holland gehouden bijzonder register, bedoeld in artikel 22 der wet van 21 april 1810, concertant les mines, les minières en les carrières, inge schreven. BEZWAARSCHRIFT dat opposante, kennisgenomen hebbende van het grond gebied, waarover voornoemde concessie-aanvrage „Alkmaar" zich uitstrekt, tezamen een oppervlakte bedragende van on geveer 237.250 hectaren, op navolgende gronden bezwaar aantekent, primair tegen het eventueel verlenen van een concessie zoals aangevraagd door N.A.M., 'subsidiair tegen het verlenen van een concessie aan NAM., voorzover al thans deze aanvrage zich uitstrekt over het met zwarte lijn aangegeven gebied op een bij dit bezwaarschrift, c.q. ver zoekschrift overgelegde kaart op een schaal van 1 100.000 (produktie I). voor de exacte beschrijving der omgrenzing van welk gebied, hierna te noemen; het op produktie I aan gegeven gebied, opposante mede verwijst naar het hierna te volgen verzoekschrift; dat ten eerste van de elf door NA.M. genoemde boringen, op twee na, alle resulteerden in zogenaamde „dry holes"; dat na het indienen van de concessie-aanvrage door N.A.M. inmiddels meer proefboringen van N.A.M. resulteerden in „dry holes", te weten Den Hout no. 1 en Heer Hugowaard (Oterleek) no. 1; dat het voorts allerminst bewezen is, dat de twee overige boringen, genoemd door N.A.M. (Wimmenum, Egmond I en Middelie I) voldoende aanwijzingen geven om een concessie aanvrage in de grootte ais verzocht door NA.M. te recht vaardigen; dat de op genoemde twee boringsplaatsen aan te treffen bitumina afkomstig zijn uit twee verschillende reservoirs, welke structureel al geen onderling verband met elkaar hebbende, veel kleiner in omvang zijn dan het door N.A.M. aangevraagde concessie-gebied; dat op grond van gedetailleerde geologische, seismogra- fische en gravimetrische onderzoekingen, welke opposante gedurende een periode van vele maanden heeft verricht in het IJsselmeer, in de aan het IJsselmeer grenzende gebieden, in het continentaal plateau van de Noordzee, alsmede te land in de provincie Noord-Holland, al welke gebieden voor een deel of voor het geheel begrepen zijn in het concessie-gebied van N.A.M., na uitwerking en combinatie van de verkre gen wetenschappelijke gegevens, alsmede na het nauwkeurig ln kaart brengen van de verschillende geologische lagen, aan wijzingen ztin verkregen, dat het door N.A.M aangevraagde concessiegebied, dat bijna de gehele provincie Noord-Holland omvat, bestaat uit vele totaal van elkaar verschillende geo logische structuren dat opposante derhalve op grond van het vorenstaande meent, dat uit het aanwezig zijn van hoeveelheden ontgin- bare bitumina op slechts twee verschillende plaatsen, niet aan genomen mag worden, dat het gehele gebied, waarop NA M.'s concessie-aanvrage betrekking heeft, exploiteerbare hoeveel heden bitumina zal produceren, noch dat voornoemd ge bied bestaat uit één reservoir; dat het in srijd met de beginselen der Mijnwet 1810 is een concessie te verlenen voor een gebied, de grootte waar van niet in verhouding staat tot de uitgestrektheid van ex ploiteerbare bitumina, te ontginnen uit bronnen, die op zich zelf al zeer ver, t.w. plm. 26 km, uit elkaar liggen; dat N.A.M. immers daarmede niet handelt in overeen stemming met artikel 29 van de Mijnwet van 1810, hetwelk meebrengt, dat slechts een concessie verleend kan worden, welke in overeenstemming is met de uitgestrektheid der te ontginnen delfstof, terwijl het mede in strijd met de strek king van artikel 31 dezer wet zou zijn één concessie aan N.A.M. te verlenen voor twee niet met elkaar verband hou dende reservoirs; dat anderzijds N.A.M. nimmer de geologische structuur van het op produktie I aangegeven gebied, wordende dit gebied tevens door N.A.M. in haar concessie-aanvrage be trokken. daadwerkelijk heeft onderzocht middels boringen. dat opposante van het op produktie I aangegeven gebied een structuur in kaart heeft gebracht, welke naar haar mening duidelijk aanwijzingen vertoont, dat ontginbare hoe veelheden bitumina aanwezig zijn, waarvan, op basis van door haar verkregen gegevens vaststaat, dat deze geenszins verband houden met enige overige in Noord-Holland aanwezig structuur, waarin N.A.M. bitumina zou hebben aangetrof fen; dat opposante door de vennootschap naar Amerikaans recht The Superior Oil Company (de moedermaatschappij van opposante) met vergunning van de minister van Eco nomische Zaken van 8 oktober 1963 gedetailleerde geophy- sische onderzoekingen heeft verricht in het op produktie I aangegeven gebied, op grond van welke onderzoekingen op 23 maart 1964 door opposante een verzoek is ingediend inge volge artikel 10 van de Mijnwet 1810, houdende het verkrij gen van toestemming tot het verrichten van onderzoeks- boringen in dat gebied; dat opposante om bovenvermelde redenen het niet ge grond acht, dat aan N.A.M. een concessie verleend wordt in de grootte als door haar aangevraagd, welke concessie als zij verleend zou worden, het door opposante nauwkeurig onderzochte op produktie I aangegeven gebied zou beslaan; VERZOEKSCHRIFT Aangezien de naamloze vennootschap, SUPERIOR OIL NEDERLAND N.V. thans te ïoemen requestrante, recht en belang heeft, dat haar op vorenstaande gronden, uiteenge zet in het bezwaarschrift, niet belet wordt door een, naar de mening van requestrante, niet op gefundeerde gronden ge baseerd concessie-verzoek zijdens NA.M., de eenmaal aan gevangen onderzoekingen, die voor requestrante voor het op produktie I aangegeven gebied tot resultaat hebben, dat zij met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid bij bo ringen zichtbare aanwijzingen zal vinden, dat bitumina in ontginbare hoeveelheden aanwezig zijn in dat gebied, tot een einde te brengen, waaronder begrepen het alsnog verrichten van proefboringen, en vervolgens het verkrijgen van een concessie in dat voornoemde gebied; Aangezien requestrante overigens meent op navolgende gronden tot concessie-aanvrage te mogen overgaan; Aangezien requestrante in nauwe samenwerking met haar moedermaatschappij de vennootschap naar Amerikaans recht The Superior Oil Company een meer dan veertig jarige ervaring bezit op het gebied van opsporing en win ning van bitumina in de voornaamste olie- en gasprodu- oerende gebieden ter wereld; Aangezien requestrante vanaf het begin 1963 actief be trokken is bij het geophysisch en geologisch wetenschappelijk onderzoek in Nederland, daarbij inbegrepen het continentaal plateau van de Noordzee, op grond waarvan zij onder meer het navolgende heeft verricht; a) seismografisch onderzoek ln het IJsselmeer door middel van 2.092 metingen, dat een ondergronds profiel van 595 km heeft opgeleverd; b) gravimetrisch onderzoek in het IJsselmeer en aangren zende gebieden met als resultaat 1.294 waarnemingen; c) seismografisch onderzoek, zowel zelfstandig als in samen werking met andere maatschappijen, waardoor ongeveer 15.000 km ondergronds profiel door middel van 35.628 schotpunten in het continentaal plateau der Noordzee werd vastgelegd. d) seismografisch onderzoek te land in de provincie Noord- Holland. bestaande uit ongeveer 650 metingen, hetwelk een ondergronds profiel van ongeveer 435 km heeft opge leverd Aangezien requestrante gedetailleerd verschillende los van elkaar staande, geologische structuren in kaart heeft ge bracht, zeer in het bijzonder een geologische structuur in het op produktie I aangegeven gebied, waarvan zij aanwijzingen heeft, dat daar ontginbare hoeveelheden bitumina zijn, welke geenszins verband houden met de mogelijkerwijs door N.A.M. te exploiteren bitumina; Aangezien requestrante, op basis van voornoemde weten schappelijke gegevens op 23 maart 1964 bij de minister van Economische Zaken een verzoek heeft ingediend, houdende het verkrijgen van toestemming tot het daadwerkelijk af ronden van haar onderzoek middels een proefboring op een door requestrante nauwkeurig aangegeven plaats; Aangezien artikel 26 der Mijnwet 1810 bepaalt, dat, wat er ook zij van een concessie-aanvrage op zichzelf, de concessie aanvrage in concurrentie gevoegd bij de bezwaren, ingediend moet worden bij Uw College voor de laatste dag van de vierde maand na de dagtekening, waarop de concessie aanvrage, waartegen men bezwaar heeft, voor het eerst wordt afgekondigd: Aangezien requestrante op grond van haar gedane onder- loekingen en op grond van de verwachtingen van het nog af te ronden onderzoek, hetwelk naar requestrante's over tuiging het door haar verwachte resultaat zal opleveren, de Mijnwet nader beschouwd meer in het bijzonder de artikelen 26 en 28 Uw College eerbiedlglijk verzoekt te willen bevorderen, dat aan haar gegeven worde de toestem ming om het eenmaal aangevangen onderzoek geheel on gestoord te kunnen beëindigen met verlening van een conces sie „MARKERWAARD" voor de ontginning van exploiteer- bare hoeveelheden olie. aardgas en andere koolwaterstoffen, alsmede van andere daarmede tezamen ln dezelfde afzet tingen voorkomende delfstoffen, waarvan de samenhang met vorengenoemde bitumina haar gelijktijdige winning onver mijdelijk maakt, in het navolgende gebied, ln totaal een oppervlakte van ongeveer 32.429 hectaren bedragende, welk gebied begrensd wordt als volgt: ten noorden d°°L.een rechte lijn van punt A met coördinaten X -20.650 en Y +53.000 in noordoostelijke richting tot punt B in Polder De Drieban, nabij Hem, met coördinaten X - -14.400 en Y +55.400; ten oosten van punt B voornoemd in zuidoostelijke richting de rech- <e tot DU?t c met coördinaten X -9.850 en Y Ühf» li-ver? gen? £an punt c in oostelijke richting de Jn <£n 9 punt D met coördinaten X -5.550 en Y a» reïhtf .«ff1,3 van. £unt D in zuidoostelijke richting de jrechte lijn tot punt E met coördinaten X +200 en L,ge,ns var punt E in zuidoostelijke rieh- ut ij punt F, zijnde het snijpunt van de rechte lijn met kaart azimuth 180* door X +2 240 met de midwaterlijn van het Oostvaarder-diep en gelegen on- geveer 490 meter kaart noord van het R.D punt Oost Flevoland 1 (gemaal Wortman) met coördinaten X +2.238.33 en Y +38.700,48; ten zuiden van punt F in zuidwestelijke richting de midwaterlijn van het Oostvaarders-diep in aanleg tot punt G met coördina ten X -9.100 en Y +30.000, zijnde het snijpunt van In onze AIS collectie vindt u stellig de ring van uw dromen. A m 40 Watt, 120 cm, compleet 22.75 40 Wtt ,120 cm, compleet 14.50 voor etalages 16 lampjes vanaf j-rote sortering zeer voordelig. De best gesorteerde zaak sinds 1900 Wij leveren alle houtsoorten ook op maat gezaagd en ge schaafd. Triplex, Boards Ronde stokken Fineer, enz ROLLANDSTRAAT 55-57-59 Telefoon 166 67

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 16