FILMJOURNAAL Foto Schot Ton Raadslid Van Veisen: Meer romantiek in Schalkwijk Nieuwbouw dreigt eentonig en eenzijdig te worden Begroting ten einde Prettige Kerstdagen Parkeergarages weer aan de orde in gemeenteraad Kerstinzameling geen bloemen" Amerikaans Woestijn-havik Overige films TRESLONG - H1LLEG0M Gymnastiek Stille Armen Heemstede Leve de meester Aan rijk wordt extra-uitkering gevraagd voor verkeersvoorzicningen W. Jager Gerlings Bejaarde wiel rijder dodelijk verongelukt Sanctus Bavo telegrafeert aan minister Pleidooi voor vestiging T.H. in Haarlem J Kerstsamenkomst in Santpoort VERZET IN HAARLEM TEGEN PETROCHEMISCHE INDUSTRIE Op Schiphol weg in Haarlem VLEGELS UIT DE ELLENDE Roxy van DUIVENBODEN n.v. VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 PAGINA 3 Een keurcollectie WIJNEN voor de feestdagen SS aluminium jaloezieën Voor Haarlem e.o. Films Muziek Toneel Diversen Tot degenen aan wie de Visser- Neerlatidiaprijzen zijn toegekend be horen twee jeugdige inwoners van Enschede, de 17-jarige Hans Heit- kamp en zijn klasgenoot Frits Boom kamp. De reden voor de toekenning van de prijs is geweest, dat Hans er ondanks een zeer zware lichamelijke handicap in is geslaagd het eindexa men HBS-a te behalen, daarbij in de eerste plaats gesteund door Frits en verder door klasgenoten en leer krachten. Prijzen dus voor een ijze ren doorzettingsvermogen en grote hulpvaardigheid. De prijzen zijn terecht verleend. Maar toch, wat triest eigenlijk, dat in onze samenleving hulpvaardigheid als een bijzondere deugd beschouwd Moet worden, terwijl het een essen tieel bestanddeel is van normaal chris tendom. Wij hebben een poosje naar „de heste nieuwsfoto" van het jaar zit ten kijken. Een Cypriotische vrouw ïiet voor het eerst het lijk van haar Man, die vermoord werd. Zo'n foto illustreert het drama Cyprus beter dan tien reportages. Wij geven dat toe. Ze moet dan ook genomen wor den. Ze heeft werkelijk voorlichtende Waarde. Maar dat men de fotograaf achteraf met een rijke prijs beloont Saat ons en wij weten werkelijk niet precies waarom te ver. Wij denken aan die vrouw nu. Ze is alleen. God kent haar verdriet en ellende. Als zij die foto nu ziet Haar verdriet bekroond met een prijs. Wat zou ZIJ zeggen? Wij kunnen de zaak van het fa tale schot in Boxtel niet laten rusten. In sommige bladen duikt namelijk de redenering op en het schijnt dat de justitie er waarde aan hecht dat hier sprake is van een spiegel effect. De politieman heeft in de ene hand een lantaarn, in de andere een pistool. Hij knipt de lantaarn aan en bijna onbewust haalt hij daardoor ook de trekker over. Als dit waar is en als dit dus wer kelijk gebeuren kan, dan mag o.i. geen agent een wapen in handen nemen tenzij in allerhoogste nood. Dit „on bewust" doden moet worden uitge stoten. De regering moet hier ingrij pen. De Utrechtse oud-hoogleraar in de psychologie, prof. dr. F. J. J. Buyten- dijk heeft de stelling ontwikkeld, dat de lichamelijk goed ontwikkelde en sportieve jeugd minder vatbaar is voor criminaliteit dan de jongeren bij wie deze vorming in het nauw is gekomen. Op de dag, dat de Utrechtse oud hoogleraar zijn mening verkondigde aan de Katholieke Centrale Vereni ging voor Geestelijke Volksgezondheid stonden in Amsterdam en Rotter dam een aantal jongeren terecht voor inbraken, bromfietsdiefstallen en grammofoonplatengapperijen. Het wa ren alles bij elkaar 25 jongens, in leeftijd variërend van 18 tot 25 jaar. Het aankweken van een sportieve Mentaliteit begint al op de lagere school. Niet ten onrechte wordt daar een der verplichte vakken omschre ven met „lichamelijke opvoeding Er is echter een nijpend gebrek aan gymnastieklokalen, waardoor juist aan deze kant van de opvoeding te weinig aandacht besteed kan worden. Het hoofdbestuur van leraren en onder- Wijzers in dit vak spreekt in een hrief aan minister Bot zelfs van een dreigende noodsituatie. Zetten wij deze feiten op een rijtje, dan dringt zich de vraag op, of de overheid niet veel te weinig aandacht schenkt aan de belangrijke taken die z'j in dit opzicht heeft. De regering gaat een ton uitgeven °M propaganda te maken voor grotere sPreiding van de vacanties. Daarbij blijft het niet. De rijksscholen gaan M 1965 een week eerder dicht en aan het gemeentelijk en bijzonder onderwijs is gevraagd zich. hierbij aan te sluiten. Of het gemeentelijk en bijzonder onderwijs dat zal doen is nog lang niet zeker. Er zullen nog wel enige Weken, wellicht zelfs maanden, mee heengaan voor hierover besluiten ge- domen zijn. En intussen hebben ve- len hun vacantie geregeld. Jammer van die honderdduizend Kulden. Het Comité voor Stille Armen mocht da de laatste verantwoording de volgen- Y,e bijdragen ontvangen: A. G. G. 20; Z. ƒ5; J. H. C. A. ƒ5: N.N. 5; W- y. B. ƒ10; J. B. ƒ10; C. D. ƒ10; v- d. G. ƒ25; H J. ƒ5; N.N. {2°: H. J. v. d. S. 10; N.N. 100; tt' j* Z. ƒ25; wed. mr. H. J. H. 10; p' J- L. 5; J. M. 10; mr. P. J. f- G. ƒ25; F. v. T. ƒ25; H. A. J. D. Z/0; wed. H. E. B. v. d. S. ƒ10; J- P. ƒ25; R. s. ƒ25; L. M. ƒ2,50; H. B. ƒ15; totaal ƒ412.50 zodat nu ontvangen 2337.89. He penningmeester van het comité, 0 heer A. van Wingerde, zal gaarne SUten in ontvangst nemen op zijn post girorekening no. 153308 of aan zijn huis "Hlem Pijperlaan 14. HAARLEM, 18 dec. Het meest za kelijke debat over „Openbare Werken" kreeg gisterenmiddag plotseling een romantisch tintje, toen de heer Van Velsen (K.V.P.) de structuur van Schalkwijk ter sprake bracht. Hij kon de rechtlijnigheid van de huidige bouw allesbehalve bewonderen. Het is alle maal heel eentonig en eenzijdig. Men mist daar aldus de heer Van Velsen het spel der verrassingen. De afwisseling van smalle en brede straten, de intimiteit van pleintje met banken, bloemen en bomen, zoekt men tevergeefs. Kortom, er is nergens de spanning van het onverwachte. Er moet daar toch plaats zijn voor het goede café als ontmoetingsplaats voor de Schalkwijkers. Typisch aardige woning en zijn er evenmin te vinden. Wethouder Happé stelde daartegen over, dat de nieuwbouw niet mag worden geïnspireerd door de oude stad. Men moet nu eenmaal naar nieuwe vormen zoeken. Die nieüwe vormen mogen ech ter niet leiden tot eentonigheid, on menselijkheid of onpersoonlijkheid. Goede nieuwbouw moet een herken ningsteken hebben. Hjj ging dus een heel eind met de heer Van Velsen mee, wie hij echter zijn café moest onthouden, omdat de liefhebbers om een café op te zetten zeer gering zijn. Wat dat betreft heeft het levenspa troon zich gewijzigd. Wel zal er ge tracht worden in die zin iets te onder nemen in de sub-city. Voorts wees de heer Happé er op, dat er reeds een zekere differentiatie in de woningen was. Niettemin zal men met de wensen van de heer Van Velsen (en van talloze anderen) rekening hou den door zoveel mogelijk variatie te betrachten in de nieuwe wijken. Uit de raad was ten aanzien van het werkplan menige opmerking gemaakt met de bedoeling dit of dat werk toch nog tot uitvoering laten komen. Wet houder Happé verklaarde daarop, dat er nu eenmaal een keuze gemaakt moest worden uit objecten, die feitelijk alle maal urgent zijn. Als voorzichtige troost gaf hij, dat er misschien nog wel enige marge kwam, waarin een ander werk gepast zou kunnen worden. Overigens vond hij bijvoorbeeld een drastische reorganisatie van het Kenne- merplein niet zo urgent. Als de reorga nisatie van de Spaarndamseweg gereed is, zal het Kennemerplein van veel ver keer worden ontlast. Trouwens de keuze van werken is heus niet willekeurig. Evenals de Spaarndamseweg is de ver binding van Amsterdamse Poort naar Prinsenbrug een onderdeel van de oos telijke stadsrandweg. Daarom bijvoor beeld komt het viaduct aan de Friese Varkensmarkt eerder aan de beurt dan dat aan de Oostersingelgracht. Voorts was de wethouder van mening, dat er bij de Westergracht, die voorlo pig niet gedempt zal worden, toch wel iets gedaan moet worden. De tunnel plannen gaan wel niet door, maar nu wordt overwogen de spoorwegovergang te verbreden en er automatische halve bomen aan te brengen. Bij de Pijlslaan komt een viaduct voor voetgangers en fietsers. Ten aanzien van een mogelijke overkluizing van de Leidsevaart deelde de wethouder nog mede, dat een onder zoek daaromtrent door Rijnland zal worden ingesteld. Terzake het Reinaldapark bleef de HAARLEM, 18 dec. Na een uitput tingsslag van vele uren is de begroting voor 1965 vannacht ver na één uur in de gemeenteraad aangenomen. Te laat re ageerden de heer Proper (C.P.N.) en de heer Bovenkerk namens de P.S.P.- fractle om te verklaren, dat ze wilden tegenstemmen. De heer Bovenkerk mo tiveerde het tegenstemmen van zijn fractie onder meer met de opmerking, dat het patroon van de begroting be paald was geworden door een verkeer de aanpassing aan de wet op de finan ciële regeling tussen rijk en gemeenten. Toen de bezuinigingsnota aan de orde kwam stemden, inzake de schoolmelk- kwestie, de C.P.N. en de P.S.P. tegen. Het voorstel om bepaalde leermiddelen op de Ulo-scholen door de ouders te laten betalen, werd met 22 tegen 15 stemmen aangenomen. De afschaffing van de schoolbewaarders kreeg o.a. de stemmen tegen van de heren Ptins en Peeters (beiden K.V.P.Bij het werk- Dlan stemde de V.V.D. o.m. tegen de Dost van ƒ240.000.-, die voor het her stel van „Het Baken" was uitgetrokken. Aan het eind van de zitting sprak de burgemeester vele woorden van dank en stelde hij met voldoening vast, dat de sfeer uitstekend was geweest. Hy vond het jammer, dat mevrouw Kerk- hoff wegens ziekte de zittingen niet had kunnen bijwonen. Ook mevrouw Schel- tema, die namens de raadsleden sprak, gewaagde van een goede verstandhou ding. Haar dankwoorden golden ten slotte ook de stenografe, die met een geschenk werd verrast. HAARLEM, 18 dec. Er is in de loop van de tijd al heel wat te doen ge weest over het noodzakelijk herstel van woningen in de Hamelinkstraat. De bewoners dachten, dat er nooit meer iets van zou komen. Maar ziet: ze kregen mededeling, dat op 23 decem ber, uitgerekend twee dagen voor Kerstmis, met het afbikken van het pla fond zoi worden begonnen. Prettige kerstdagen! Een der bewoners heeft dat niet genomen, maar kreeg toen van de aannemer te horen, dat de man hel dan zelf maar moest betalen. De kwestie werd gisteren in de raads vergadering aangesneden. De raadsle den vonden het maar een krankzinnige bedoening en wilden, dat er iets tegen gedaan werd. Wethouder Schippers stelde eerst wel, dat het een kwestie is tussen de aannemer en de betrokken woningbouwvereniging, maar hij deed toch de toezegging dat er van gemeen tewege bemiddeling zal worden ver leend. Maandag horen de raadsleden de uitslag. heer Happé erbij, dat het plan in fa sen zal moeten worden uitgevoerd. Zo gauw mogelijk zal de eerste fase wor den uitgevoerd. Misschien kan de rest als één geheel worden aangelegd. Ver volgens was hij ten aanzien van de rioolwaterzuiveringsinstallatie van me ning, dat er wel degelijk was gepland. In maart wordt met de werkzaamheden begonnen, vóór eind 1968 moet de in stallatie klaar zijn. Daarna wordt be gonnen met de installatie voor Schalk wijk. Over de sanering meldde hij, dat getracht zal worden eerst nieuwe hofjes te bouwen, voordat de oude worden af gebroken. De heer A. Peeters, hoofd van de Sint Bavo-school in Haarlem- Noord, heeft gisterenochtend in zijn klas van 41 leerlingen kun nen ervaren, hoe hij de laatste da gen in het nieuws is geweest. Als raadslid immers heeft hij tijdens de behandeling van de gemeente lijke begroting de suggestie ge daan, om de kinderen op school in plaats van melk een appel te geven. Toen hij zich gisterenavond tij dens de eerste les even afwendde, klonk het plotseling door de klas: „Leve de meester". En onverwacht stond de heer Peters tegenover 41 kinderen, die ieder triomfantelijk een appel in de lucht staken. De meester kon er toen niet onder uit: wie appelen vaart, die appelen eet. De hele klas knabbelde met het grootste plezier de appelenvoor- raad op en naar verluidt had de heer Peeters gisteren een appeltje te schillen. HAARLEM, 18 dec. Zoals uit ons bericht op de voorpagina blijkt., is de vestiging van een petrochemische in dustrie nabjj het Noordzeekanaal giste ren tijdens de begrotingsbehandeling in de gemeenteraad een ernstig punt van bespreking geworden. Dat geschiedde naar aanleiding van het streekplan voor het Noordzeekanaalgebied, dat door verschillende sprekers aan de orde was gesteld. Wethouder Happé stelde daar bij, dat ook hier sprake is van een in tergemeentelijke samenwerking, die op planalogisch vlak is begonnen. Bij zul ke activiteiten ts het noodzakelijk, dat de grootste gemeente het vertrouwen wint van de kleinere. Het spel moet voorzichtig gespeeld worden. Het on derling vertrouwen is gegroeid, nu ge bleken is, dat Haarlem zich voor de gemeenschappelijke belangen inzet. B. en W. hebben verschillende initiatieven ontplooid. Er is daarbij veel contact ge weest met Amsterdam, dat zijn bereid heid tot het laten meepraten en mee denken van de andere betrokken ge meenten niet heeft waar gemaakt. In dat verband gewaagde de wethou der van de nieuwe industrie, waarover nu zoveel te doen is. Er is ten aanzien van Amsterdam een lijn getrokken, ten westen waarvan het gebied binnen de invloedssfeer van de Kennemer ge meenten moet blijven. Aldus kan een goed leef- en woonklimaat in de agglo meratie van Zuid-Kennemerland verze kerd worden. Aan het eind van de besprekingen namen B en W de motie van de heer Pielage over. Daarin werd gesteld, dat de ontwikkelingsplannen rond het Noordzeekanaalgebied zeer ernstige ge varen inhouden voor de leefbaarheid van de omliggende woongebieden, in het bjjzonder voor het woongebied Zuid- Kennemerland. Verder stelde de motie nog, dat er meerdere zekerheid moet worden geschapen inzake de juiste si tuering van de industrieën in dit ge bied in verband met de mogelijke ge varen, die uit de vestiging van een be paalde industrie voor de woongebieden kunnen voortvloeien, en dat een nood zakelijk afbakeningsgebied (bosbouw) tijdig tot stand moet worden gebracht. De burgemeester gaf tenslotte nog de verzekering, dat de raad over deze kwestie voldoende geïnformeerd zou worden. Hij begreep de ongerustheid van de raad, omdat het tenslotte gaat om vitale belangen van stad en streek. HAARLEM, 18 dec. Dat Haarlem beslist te weinig geld heeft om alle no dige voorzieningen te treffen, bleek gis termiddag weer, toen de gemeenteraad de zaken besprak betreffende het ver keer en de verkeersveiligheid. Dat leid de tenslotte tot een motie van de heer Spek (Prot. Chr.), waarin gesteld werd dat de voorzieningen, die in Haarlem ten aanzien van het verkeer en het par keren moeten worden getroffen hoogst noodzakelijk zijn, maar de beschikbare geldmiddelen daartoe ontoereikend zijn. Voorts werd in de motie gezegd, ilal die voorzieningen voor de verkeersvei ligheid en de verkeersdoorstroming on misbaar zijn. Daarom moet een beroep op de regering worden gedaan om een jaarlijkse extra-uitkering te doen. B. en W. namen de motie van de heer Snoek over. Het belangrijkste punt van bespreking waren natuurlijk weer de parkeerga rages. Van de K.V.P. wees de heer Van Turnhout nog eens op de noodzaak daarvan, evenals iedere spreker van de andere fracties. In het bijzonder nog roerde de heer Van Lient (K.V.P.) de kwestie aan, die hem kennelijk heel hoog zat. Hij voelde zich in de loop der jaren kennelijk een beetje genomen. De heer Van Lient wilde nu wel eens we ten, hoe de zaken er voor staan. Hem was bijvoorbeeld ter ore gekomen, dat een buitenlandse groep contact met Haarlem had opgenomen, omdat men wel interesse had voor de bouw en ex ploitatie van een parkeergarage. Maar het kon niets worden, omdat een an der reeds een jaar lang optie had. De heer Van Lient drong aan op spoed omdat hjj anders bang was, dat de parkeernood op negatieve wijze zou worden opgelost, namelijk, dat er bjj gebrek aan parkeerruimte helemaal geen auto meer naar de binnenstad zou komen. Wethouder Happé antwoordde op de opmerkingen, die vooral de „papieren" parkeergarage aan de Damstraat gol den, dat het tempo van de afwikkeling inderdaad traag is. Hij betreurde dat. Er waren twee aanbiedingen binnenge komen, een voor de Damstraat en een voor de Raaks. Maar de voorwaarden die de gegadigden stelden, waren voor de gemeente onuitvoerbaar. Er werd nameljjk geëist, dat een bepaald gebied rond de garage verboden voor parkeer ders zou worden. Aldus zou men dwongen worden van de garage ge bruik te maken Dat zou, aldus de heer Happe, misbruik van macht zjjn. Bij de Raaks wilde men bovendien nog een verdieping bovengronds hebben, het geen onmogelijk was in verband met andere gemeentelijke plannen, en zelfs werd geeist een gratis benzinestation op een van de invalswegen van Haar lem- Ovengensverkiaarde de ^hou der, dat 3e gemeente principieel be- reid is in de bouw van de garage op de een of andere manier deel te nemen Mt-nlenreming tot de andere op merkingen d e waren gemaakt, ant woordde dei burgemeester, dat de bin nenstad niet mag verarmd worden bjj gebrek aan parkeergelegenheid. B. en W. willen desnoods met een voorstel komen om de onrendabele top van een parkeergaraee af tP h i ten. Het blijft altijd noggmaar de VraHfheMsZ°Degnar!e in Haarlem rendabel is. De parkeerrneters blij ken tot nu toe goed voldaan te heb ben. Uit de woorden van mr Cre- mers viel min of meer 0p te maken dat een mogelpke proef met parkeer! schyven van de baan is. Over de inrichting yan de Kouden- hornkazerne tot politiebureau was de burgemeester enthousiast. Zoals trou wens alle fPfe.keE® behalve de heer Pie lage (P.v.d.A.). Deze had liever nieuw bouw gezien. De burgemeester wees nog eens op de extra-hoge kosten van nieuwbouw. Bovendien is de kazerne prachtig geschikt voor het nieuwe doel mede door de centrale ligging. Van de andere mededelingen van de burgemeester noemen wjj nog de ver- keersweek, die in het voorjaar van 1965 zal worden georganiseerd en waar- bjj weggebruikers zich kunnen laten testen. Het zware verkeer in de binnen stad achtte mr Cremers naar verhou ding maar germg. Voorts zal bekeken worden, welke maatregelen genomen kunnen worden tegen de vervuiling van de stad. Tegen het rondjes-rijden van de brozems scnpnt niet zoveel te doen te zijn. De politie zal attent zijn en waar mogelijk ingrijpen. Tenslotte gaf de burgemeester de verzekering, dat pol itie-agenten-in-ople loing met na druk wordt voorgehouden, dat zjj slechts in het uiterste geval gebruik mogen maken van nun vuurwapen of gummiestok. In de stad zijn gisteren op verschil lende punten weer kerstbomen op gericht. De lichtjes gaan branden, er is een bepaalde sfeer in de stad. De sterren flonkeren in de etalages, thuis worden reeds voorbereidingen getroffen om de feestdagen zo gezel lig mogelijk te maken. En wat be langrijker is: ook geestelijk maken we ons klaar: de vreugde om de ge boorte van Christus. Maar wat heb je aan al die luister en glans, als'je met handen en voe ten gebonden bent aan zorg en ver driet. Dan kun je ook moeilijk in de stemming van een geestelijke vreugde komen. U begrijpt ons nu wel. We schrijven alleen maar: HELP. Giften kunnen aan ons bureau, Smedestraat 5, Haarlem worden af gegeven of gestort worden op nummer 14.34.80 van de Nieuwe Haarlemsche Courant met vermelding „Kerstinza meling". Advertentie) N.V WIJNHANDEL v/h Fa. 3. H. Enschedé Spaarne 8«-92, H'lem, Tel. 10112-21051 HAARLEM, 17 (lec. De 75-jarige heer P. Witteman uit Haarlem is giste ren om het. leven gekomen tengevolge van een aanrijding met een personen wagen. Het ongeluk gebeurde gistermid dag omstreeks half vier op ile Schip- holweg hoek Schalkwijkerweg bij de Buitenrustbrug. De bestelwagen van de 41-jarige Heemsteedse loodgieter N. T. reed op de Schipholweg in de richting van de brug. De heer Witteman wilde met zijn fiets vermoedelijk in zuidelijke richting naar het kruispunt rijden. Hij reed tus sen de afsluitingen door en kwam te recht tegen de rechterachterzijde van de passerende auto. De wielrijder kwam te vallen. Hij werd per GGD met een schedelbasisfractuur overgebracht naar de Mariastichting, waar hij gis teravond om kwart over zeven is over leden. De politie verzoekt eventuele ge tuigen zich te melden. HAARLEM, 18 dec. De Haarlemse katholieke studentenvereniging Sanctus Bavo heeft naar aanleiding van de ver wikkelingen rond de vierde T.H. een tekegram gestuurd aan de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, waarin wordt gesteld, dat niet alleen planologische overwegingen een rol mo gen spelen bij de keuze van de vesti gingsplaats en dat Haarlem door haar culturele en reeds bestaande onderwijs technische voorzieningen de voorkeur zal verdienen. De vereniging verzoekt de minister ten spoedigste de commis sie te installeren, waardoor aan alle on zekerheid omtrent de vestigingsplaats een einde komt. (Advertentie) c^uaoriaanr STEEG S HAARLEM, 18 dec. Donderdag pu bliceerden wjj een foto, die niet de nieuwe groente- en fruitzaak van ae heer Th. Vlegels op nummer 28 A in de Amsterdamstraat voorstelde. Door een misgreep ter zetterij kwam de ver keerde plaat in de krant. Hieronder nu de juiste foto. Een film met Doris Day wil meestal zeggen: grappig amusement voor het gehele gezin, geliefd als vacantie-uitje. Doris Day graaft niet diep in de mense lijke natuur, zij koketteert niet met sex en pikanterieën, Doris Day straalt al leen maar, lacht en is op een aansteke lijke manier luidruchtig. Ook in „Liever nog "een bloemen", waarin zij in Rock Hudson een volwaardige comedie-part- ner krijgt Deze laatste maakt zich in de film bijzonder bezorgd over zijn ge zondheid. Overal voelt hij pijntjes en verdachte kloppingen. Hij is er dan ook van overtuigd dat hjj er met zo goed voorstaat, ondanks de hilariteit en de wrevel die hjj bjj zijn dokter en zijn vrouw met zjjn verhalen opwekt. Trouw slikt hjj pillen en poeders uit tientallen potjes en flessen. Wanneer hij bp toeval een gesprek opvangt dat zijn dokter over de ten dode opgeschreven patient voert, begrijpt hij daar natuurlijk uit dat het hém betreft. En dan begint de tragikomedie. George Kimball zo is zijn naam begint met zijn vrouw, Dons yay, er niets van te vertellen. Vervolgens bestelt hij een graf, maakt zijn verzeke ringen in orde, laat een vriend een graf rede maken, voelt zich intussen steeds zwakker worden en brengt tenslotte zijn vermeende laatste dagen door met rondkijken naar alles wat hem liet was en het uitzoeken van een geschikte plaatsvervangend-echtgenoot voor zijn nietsvermoedende vrouw. Wanneer deze tenslotte van de ramp hoort, om geeft zjj en met haar velen hem— met de tederste zorgen, die uitlopen op een grandioze woede-uitval, wanneer de dokter roet in het eten komt gooien door te vertellen dat George gezond als een vis is. Waar tenslotte iedereen toch weer verschrikkelijk blij mee is. Een film vol kostelijke momenten, op en top Amerikaans, hoewel er mis schien hier en daar wat al te komiek wordt omgesprongen met een nogal tragisch gegeven als een opgegeven pa tiënt. Is de film hierin misschien een uitvloeisel van de Amerikaanse gewoon te onbegrijpelijke dingen, zoals de dood, te vermenselijken en het voor te stellen als een écht niet zó luguber akeligheid- je, waarmee de gehele maatschappij, en vooral het bedrijfsleven, zich liefde vol bemoeit. Alle leeftijden, in Luxor. In Woestijn-havik", dat Roxy don derdag tot en met zondag voor 14-jari- "en en ouderen op het scherm vertoont, wordt een barre tocht ondernomen om een meisje uit handen van de Indianen te redden. De tocht duurt enkele jaren, maar de doortastendheid van de moedi ge ressers wordt beloond met een ver rassende ontdekking: het meisje, dat door de Comanche-indianen wordt be waakt en in gevaar gebracht. Natuurlijk krijgen de redders het meisje mee naar huis. In „Huis voor ontspoorde meisjes dat maandag tot en met woensdag in hetzelfde theater gebracht wordt voor achttienjarigen en ouderen, is een vrouwengevangenis, dat simpel en sen timenteel aandoet. Het verhaal, waarbij verstand en wederzijds begrip voor al len in de bijna operette-achtige gevan genis zegevieren, speculeert op de ge voeligheid van degenen die gemakkelijk te intimideren zjjn. FRANS HALS brengt deze week nog eens de bekende film „Orfeo Negro", een hedendaagse weergave van de mythe van Orfeus en Euridice. De over plaatsing is een beetje ongelukkig te rechtgekomen in een rumoerig Brazi liaans carnaval, de film is interessant. Volwassenen. „Niets dan pech" is de veelbelovende titel waaronder Stan Lau rel en Oliver Hardy in hetzelfde theater zondagmiddag hun grappen brengen voor alle leeftijden. In Rembrandt zul len in de ochtendprogramma's van maandag en dinsdag de Beatles te zien zijn in hun grappige filmdebuut „Yeah, yeah, yeah", alle leeftijden. In Minerva is vrijdag, zondag tot en met woensdag de opgewonden avonturenfilm „Taras Bulba", die geschikt amusement biedt voor veertienjarigen en ouderen. Zondag en woensdag zullen personen van alle leeftijden kunnen schateren van het iiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiimiimn lachen om „Zie'je ze vliegen" een lachsucces van de drie Stooges van de eerste orde. Lido tenslotte brengt tot en met woensdag in de middagvoorstel lingen de Cliff Richard-show" die voor al het jeugdig publiek zeker zal aan spreken. alle leeftijden. (Advertentie) De beste service by Ged. Oude Gracht 108-110 - Haarleti. Telefoon 16657 - 17165 17206 Vraagt prijsopgaaf /VWSA/WWWWWWW\ CINEMA PALACE: Gegeseld en bemind, volw. 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Orfeu Negro, volw. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur, woensdag 2, 7 en 9.15 uur. Niets dan pech, a. 1. Zondag 2 en 4.3§ uur. LIDO: De vruchten zijn rijp, ontraden. The Cliff-Richard-show, a. 1. 2 uur. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur. Zo.-ochtend 11 uur: De wereldzee, a l. LUXORLiever nog geen bloemen, a. 1. 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Vrouwenjagers, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zo.-ochtend 11 uur: Flying Clipper ahov, alle leeftijden. Maandag en di. 10.30 uur: The Beatles, a.l. STUDIO: Hiroshi.na mon amour, ontraden. Zo.-ochtend 11 uur: Shalom, het wonder van Israël, alle leeftijden. ROXY: De woestijnhavik, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo.: Huis voor ontspoorde meisjes, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Taras Bulba, 14 jaar. 8.15 uur. Zondag 7 en 9.15. ma. t/m wo. 8.15 uur. Zo.-midd. 2 en 4.15 en wo. 2.30 uur: Zie je ze vliegen, alle leeftijden. Vrijdag 18 december Concertgebouw. 8.15 uur: N. Ph. O o.l.v. Henri Arends. Solist: Hans Henkemans, piano. Dinsdag 22 december Concertgebouw. 8 uur: Volkskerstzang- avond m.m.v. Teke Bijlsma, orgel. SANTPOORT 18 dec In de garoge waarddit1aatJadkooraadne zorgenvan het SeTabseTplaatesl Z^defdg- avond honderden mensen samengeko men om er gezamenlijk kerstliederen te zingen en zich te bezinnen op de boodschap, die het kerstfeest aan allen heeft te brengen. Door de vergadering van de gemeenteraad was niemand van het gemeentebestuur in de gelegenheid hierbij aanwezig te zijn. Het lezen van het Kerst-evangelie werd nu op treffen de wijze verzorgd door de echtgenote van de burgemeester, mevrouw M. A. A. Bührmann-Klopper. Woorden van be zinning werden gesproken door pastoor J. A. van Ettinger en ds. J. C. Remijn. De gezamenlijk gezongen liederen maak ten deze bijeenkomst tot een intiem ge beuren, dat een diepe indruk naliet. Vrijdag 18 december Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „Uburleske" van Alfred Jarry. Regie: Hans Croiset. Zaterdag 19 december Stadsschouwburg. 8 uur: Ned. Comedie met „Wie is bang voor Virgina Woolf" van Edward Albee. Regie: Han Bentz v. d. Berg. Zondag 20 december Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Studio met „Viooltjes van George Shehadé". Regie: Peter Oosthoek. Dinsdag 22 december Stadsschouwburg. 8 uur: Sted. Gymnasium met „Antigone". Vrijdag 18 december Zijlvest 25 a, Aula. 8 uur: Academie voor voortgezet economisch onderwijs, bijeen komst Voordracht over „Regeert de Com puter de mens" door Jack P. Loory. Zaterdag 19 december Rest Brinkmann. 8 uur: Volksuniversiteit: Jongerenclub „De Twintigers", dansavond m.m.v. „The Wanderers". Concertgebouw. 2 en 7.30 uur: Leger des Heils; Kerstfeest voor bejaarden. Stationsplein. 8 uur: Sociëteit Ekestos, dansavond m.m.v. het Tony Vos kwartet. Rest. Brinkmann. Kroonzaal. 8 uur: „De Oosthoek", kienavond. Zondag 20 december Stationsplein. 8 uur: Sociëteit Ekestos, dansavond m.m.v. het Aad Giesolf kwartet. Concertgebouw. Tuinzaal. 8 uur: Dans avond o.l.v. het Thornwood kwartet. Maandag 21 december Waagtaveerne, Spaarne hoek Damstraat. 8 uur: Buurtvereniging Overveen, Kerst viering verzorgd door Coby Schreijer. (Advertentie) 3de Kerstdag 27 dec. KERSTDINER-DANSANT f 20.— p. c. met Willy en Willeke Alberti. 25 en 26 dec. volgeboekt. NIEUWJAARSDINER-DANSANT f 17.50 p. c. met Shirley Sweris The Mounties, Cock- tai. Trio. Res. 02520 - 5347.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3