Él DUET Kandidaatstelling kwestie van maanden «Amstelveen voor vierde T.H. het best gelegen" Leiding van vierkampen in het Hoogoventoernooi VEELZIJDIGE MUYEN „MEESTERKOK" IN SCHAAKDELIKATESSEN VANDAAG PRECIES 51 JAAR Binnenkort rapport van aanbeveling HAARLEMSCHE SCHEEPSBOUW Inspirerende voorzitter van Weenink Verzoeningspoging tijdens kort geding mislukt KOSTUUMS Z'n zesde aansteker... en de laatste! NYLONS Directeur Merck Sharp en Dohme minister van Handel V.S. Schaaktoernooi Rolland voor G. van Manen PEN-jubileum UITSPRAKEN «O Bij kanaal en Amstel Hoger peil Verbindingen Grootste liefde Frisse aanpak Salomo VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 PAGINA 7 Kent u ze, die mensen die al zó'n aansteker, en zó een en zó een gehad hebben? Waarom gehèd? Omdat het alsmaar geen Ronson was. Een Ronson is hèt cadeau voor zo iemand en daarmee is dat probleem opgelost: altijd meteen vuur, regelbare vlamhoogte, reuk loos butaangas, in 10 seconden gevuld voor 1000 vuurtjes. En bovendien een duidelijk herkenbare allure, 't Is niet zo moeilijk op zo'n cadeau-idee te komen. Ronson had het al sinds 1954. Er is al een Ronson Varaflame v.a. f 27,50 spaar plezierigtnet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart Ir. W. H. J. HOL '•••de handen er aan vol.... BEVERWIJK, 18 dec. Er zijn van die mensen die zich bij vrijwel ge énvereniging kunnen aansluiten of ze worden in het bestuur gekozen en zijn aktief betrokken bij de uitvoering van de doelstellingen der betrokken vereniging. Eén van die mensen is de bondswedstrijdleider van de Noordhollandse Schaakbond (NHSB), de heer J. C. Muyen uit Beverwijk. Wel weten wij dat één van Muyens grote liefhebberijen ook zijn vrouw en drie kinderen veel genoegen doet. Hij is namelijk een voortreffelijke kok en mag graag in de keuken kokkerellen. De heerlijkste gerechten tovert hij uit de koksmuts waarbij zijn specialiteit het maken van prachtige taarten is. Men kan er zeker van zijn dat juist in decem ber weer vele heerlijkheden de tafel van de Alkmaarseweg 145a zullen bedekken die „meester kok" Muyen heeft klaargemaakt. Naar onze smaak heeft een man, die zoveel aktiviteiten ontplooit, recht op de lekkerste hapjes... (Van onze. verslaggever) Amsterdam Utrechts® weg Ouderkerk Geprojecteerd Kanaal om de zuid overige leden van het college van B. en W. zyn memorandum zullen ge ven en die ook bij het Amsterdams gemeentebestuur al adhaesie voor zijn standpunt heeft bespeurd pleit voor vestiging in Amstelveen, is het plaatselijk welvaartspeil. „Dit ligt beslist hoger dan dat van de doorsnee gemeenten. Hetzelfde geldt voor de technische en wetenschappe lijke belangstelling van de inwoners van wie er velen immers afkomstig zijn uit kringen van handel, lucht en scheepvaart, technische bedrijven en wetenschappelijke instituten. Wat dat betreft is er al duidelijk een ver schuiving aan de gang van het Gooi naar Amstelveen". „Van de andere kant mag de ge meente dan mede door de toestroming van vele nieuwe inwoners, juist uit die zelfde kringen, nóg zo groeien, zij wordt toch niet zo groot dat de stu dent het plaatselijk leven niet meer zou kunnen overzien. En in Amsterdam vindt hij wel de instellingen en moge lijkheden op het gebied van weten schap en cultuur die hij in Amstelveen mist. Het feit dat hij niet in de stad zelf woont, zal de Voor zijn studie noodzakelijke rust alleen maar ten goe de komen". Een andere nabijheid: die van Schiphol, pleit volgens de Amstel- veense wethouder ook al ten gunste: „De techniek, het technisch onderwijs vooral, vraagt steeds meer internatio nale uitwisseling van studenten en do centen. Zo'n luchthaven vlakbij is ide aal". Voor de precieze plaats van vesti ging geeft de wethouder de voorkeur aan het terrein tussen de nieuwe rijks weg 3 (van Amsterdam naar Rotter dam) en de Amstel, ten zuiden van Ouderkerk, pal onder het geprojecteer de „Kanaal om de Zuid" dat de Ring vaart van de Haarlemmermeer en de Amstel moet gaan verbinden en dat ongeveer moet gaan lopen waar nu de Nesserlaan ligt. Een langgerekte strook langs de Amstelboorden dus, min of meer lopend van Noord naar Zuid, „zodat we dan meteen een pas sende aansluiting op het nieuwe Indus triegebied van Uithoorn hebben". En de beschikbare oppervlakte? „Volgens het spreidingsrapport zou voor een gewone hogeschool rond vijf tig hectare moeten worden gereser veerd, voor een TH iets meer en voor een campushogeschool nóg wat meer. Honderd hectare is zeker genoeg. Dat zit er daar langs de Amstel dik in zeker wanneer we een eventuele uit breiding naar het noorden, over het ka naal heen, niet uitsluiten". Dat hier, ook al in het kader van het zogenaam de Groene Zone-plan van de ANWB een tot Amsterdam dóórlopende groen strook voor recreatieve doeleinden is geprojecteerd, kan volgens ir. Hol geen bezwaar zijn. „Neem Drienerloo oï de medische faculteit in Nijmegen of zelfs de nieuwe Cité Universitaire van Ma drid waar ik n°8 onlangs ben gaan kijken Een hogeschool kan in het groen voortreffelijk worden ingepast en enkele prominente gebouwen kunnen zeifs een verrijking van deAmste- oever betekenen lemaal wat „(abrieksachtig zal gaan uitzien, hoeft mén zeker niet, zo zegt de b'ouwk'und:'8 in genieur en architect Hol, „nu er juist in de huidige architectuur steeds meer een streven is waar te nemen tot een (Advertentie) (Advertentie) TOEKOMSTIGE «IJKSWEO 3 TERREIN BESCHIK BAAR VOOR 4e TH (Van een onzer verslaggevers) AMSTELVEEN, 18 dec. Het gaat van komen: ook Amstelveen zal *k'h kandidaat stellen voor de vesti- 8,ng van de vierde Technische Hoge school. Alkmaar en Haarlem zijn deze <veek al voorgegaan. Beverwijk publi- eeert begin volgend jaar zijn rapport- i Van-aa„bevellng, Amstelveen zal «lat over een aantal maanden eveneens doen. Heeft men er de tijd voor geno- :luen om de kat uit de boom te kijken? pAcb", ontwijkt de wethouder van on- Vrwiix, ir. W. H. J. Hol (KVP), na korte, veelzeggend lijkende stilte, eigenlek wel blij dat we nu nen. We C,"™ z1aa^ *aan bpKin" Van de anderen"M d5, arS»Ment«ii voort p: Amstelveen zal Pro domo die natuurlijk ook dit de^ kundige rapport zal worden, uitslui tend argumenten hanteren die pleiten yestiging van de vierde TH ln Schen Vee"> zonder daarbij eerder ver- Kern publikaties over dit onder den, Keheel of gedeeltelijk te bestrij- I "baa?11*6 zaken pleiten dan wel alle- heef/ v°or Amstelveen? De wethouder gaard er Teen lange lijst van bijeen ge- sies_p. „Het rapport van de commis- sPreidi aar en -Neher betreffende de val van het hoger onderwijs be- een 1959 aan een TH te stichten op ■levin, r te bepalen plaats in de om- iaar f ,Van het Noordzeekanaal. Twee 'binict omschreef de toenmalige vap Tr Cals in een nota de plaats van v®stiging nader als de omgeving VoM Amsterdam. Welnu, Amstelveen <ienkh aan d'e voorwaarde op de best gevend Mjze en zou bovendien, ge- Sebh<Lde Plaats die wij in gedachten a8glrf^' met de vierde TH het hele de ^«aat van Groot-Amsterdam én dep horf: ie Utrecht voortreffelijk kun- len Destijds werd aanbevo- ^dizenr) een nieuwe TH ongeveer drie- °rti studenten zou moeten hebben aant|| 1 te kunnen functioneren, een Kern „at tevens als een maximum Vah hoiaS£ell0Uden. „Uit de omgeving steivBB„« ordzeekanaal", zegt de Am- Kie0r ?®e wethouder, „zouden er niet ^hstehri1 onBeveer 2100 komen; maar J1'. ?al ten zuiden van Am- zeshonJ? dat immers alleen al vijf- adders studenten zou leveren die zrmaar der beide universitei- eteen VidJP" gegaan, zouden er «i drieduizend komen." dlê ^,nter. Punt dat volgen- ir. Hol "®r)in„ d tengevolge van eerder on- *'kenf .f® al by voorbaat ver weet van de steun die de natuurlijk inpassen van fabrieksgebou wen in de oorspronkelijke omgeving". Het recreatief element fiou mede ver tegenwoordigd kunnen zijn in sportter reinen ten behoeve van studenten, in wier leven voorts, aldus de wethouder, het water zo'n belangrijke rol speelt. „Ook dat water is er. Vlak voor de deur". Over de verbindingen met de Am- stelveense TH maakt de heer Hol zich al evenmin ernstige zorgen. „Men overschat de moeilijkheden op dit punt. Op de eerste plaats is me nig technisch student gemotoriseerd. Verder zou de TH bij een kruispunt van belangrijke snelwegen komen te liggen: van de nieuwe rijksweg Am sterdam-Rotterdam en de tot een zesbaans rijksweg te reconstrueren bestaande provinciale weg uit de rich, ting Utrecht naar Schiphol en, ver der, Haarlem en Velsen. Zelfs voor de nieuwe polders als Flevoland zou deze TH gemakkelijk bereikbaar zijn. En ik ben ervan overtuigd dat de -noodzakelijke uitbreidingen en verbe teringen van bijvoorbeeld de busver bindingen met Amsterdam er heus wel zullen komen. Tenslotte is er straks ook nog de Ringspoorbaan rond Amsterdam, met een aantal stations die de betekenis van het Cen traal Station zullen verminderen". B. en W. zullen, zo verwacht de wet houder van onderwijs, zich snel niet zijn visie akkoord verklaren om ver volgens een aantal prominenten uit bankwezen, handel, industrie en scheepvaart en niet te vergeten de po litiek in het agglomeraat Groot-Am sterdam uit te nodigen een commissie te vormen om de zaak nader te bestu deren en een uitgebreid rapport op te stellen. Dit moet Den Haag dan ervan overtuigen dat er maar één plaats is die voor de vierde TH in aanmerking komt: Amstelveen. „Wij hebben al contact gehad met enige mensen die voor Drienerloo als plaats van vesti ging destijds zo'n succesvolle actie heb ben gevoerd. Lang hebben wij gewacht maar zeer binnenkort zullen wij nu aan de zaak van de vierde TH onze handen vol hebben. De kandidaatstel ling via een adres aan regering en Kamers is maar een kwestie van maanden." (Van onze schaakmedewerker) De heer Muyen werd 18 december 1913 in Vogelenzang geboren. Na een kort verblijf in Arnhem kwam hy als jongen in Heems'kerk terecht waar zyn vader tuinbaas was en al spoedig een eigen bedrijf begon. Toen de heer Muyen in het huwelpk trad ging hy in Beverwijk wonen en daar werd hli al spoedig een be kende figuur. Hij drukte in velerlei opzicht de voetsporen van zyn ve der, want ook deze was een man vol bruisende aktiviteiten. Hoewel zijn ambitie was machinist bij de spoorwegen te worden kwam hiervan niets terecht. Ziekte noopte hem van het plan af te stappen. De heer Muyen, in de tuinderij groot gebracht, verloochende deze afkomst niet, want nu is hij hoofdassistent A van de tuinbomv-voorlichtingsdienst, de hoogst bereikbare functie voor ie mand die de hoge school in Wagenin- gen niet heeft doorlopen. Hij geeft lessen in de technische vakken, zoals irotorenkennis, verwarmingsleer e.d. De machinistenamhitie komt dus toch half om de hoek kijken. Het tuinbouw- onderricht staat open voor vrijwel alle takken van tuinbouw zoals groente-, bollen-, bloemenkwekers, ho veniers en de bestrijding van allerlei voorkomende ziektes. Dat de heer Muyen ook keurmeester van de floria- vereniging is valt in dit verband niet te verwonderen. Als men zich realiseert dat een bondswedstrijdleider een omvangrijke taak heeft vraagt men zicli verbaasd af hoe het mogelijk is dat iemand nog zoveel tyd kan vrij maken om ook nog te zynblokhoofd van de BB; secretaris Oranjevereniging Ko ninginnedag Beverwyk; voorzitter cac tusvereniging; voorzitter schaakclub Weenink; leider van de zondagschool wijk I en voorzitter van de ouder commissie van de Ireneschool. Als men daaraan toevoegt dat hu elk jaar de „echte" sinterklaas voor de BLO- kinderen is en ook nog examens af neemt dan krügt men de indruk met een man te doen te hebben die het presteert 14 dagen in één week te per sen. In ons gesprek met hem kregen wü zelfs de indruk dat de opsomming van functies nog niet eens volledig is. De heer Muyen is een sportliefheb ber van alle goed uitgevoerde tak ken van sport. In de tyd dat Bever wijk nog een wielerbaan had kon men hem er regelmatig aantref fen. Hü is vaak in IJmuiden by het voetballen te vinden, wanneet- Telstar een thuiswedstrüd speelt. Ook hockey boeit hem. Maar zyn grootste liefde gaat toch uit naar het schaken. Hü speelt in zyn eigen vereniging Weenink een voortreffe- iy'ke party en maakt deel uit van het eerste tiental dat in de eerste klasse van de NHSB in zijn afdeling een vooraanstaande rol speelt. Zun grote schaakwerk ligt evenwel in het wedstrijdleiderschap van de NHSB. Menigeen veronderstelt dat een bondswedstrijdleider kan volstaan met het noteren van de uitslagen en het uitreiken van de medailles aan de kampioensploegen. Zo gemakkelijk is het echter niet. Toen de heer Muyen in het seizoen 1950-1951 tot bondswed- strydleider werd gekozen nam hij de ze benoeming aan onder één voorwaar de. Het was in die tyd gebruikeiyk dat op de gedelegeerdenvergadering de in deling der competitie ter sprake kwam. Tydens de vergadering trachtte men tot een indeling te komen. Het gevolg was een eindeloos geharrewar. Vond de ene vereniging dat de indeling goed was dan had een ander bezwaren en was deze vereniging op de wenken bediend dan kwam er wel weer een andere die problemen opriep. Muyen voelde niets voor een dergeiyke aan pak. Voor het. aannemen van de wed- strydleidersfunctie stelde hü als voorwaarde dat hij alle verenigingen geruime tijd voor de vergadering een voorlopige groepsindeling zou mogen toezenden.' Verenigingen met bezwa ren tegen deze indeling zouden schrif telijk en gemotiveerd hun bezwaren kenbaar moeten maken, waarna op de gedelegeerdenvergadering een in deling zou worden voorgelegd, waarin aan alle wensen zoveel mogelijk zou zijn tegemoet gekomen. Verenigingen die niet gereageerd hadden zouden op de vergadering niet meer met hun eventuele aanmerkingen kunnen ko men. De vergadering ging aceoord en heeft hiervan geen spy* gehad. De aanpak van de heer Muyen blijkt ezond en redelijk te zHn. Een ieder ry'gt volop de gelegenheid zyn me ning kenbaar te maken. Veel zinloos gepraat wordt vermeden. Als bondswedstrydleider heeft de heer Muyen zeker geen eenvoudige taak. Neem byv, de samenstelling van het programma. Vele verenigingen kunnen wegens gebrek aan ruimte maar één ploeg tegeiyk laten spelen. Het programma moet dus worden „uitgesmeerd". Daarby komt vooral in de winter de handicap van ver- keersmoeiiykheden by mist en glad de wegen. Wedstrijden moeten wor den uitgesteld en weer worden inge last. Afgebroken partyen moeten ter arbitrage worden opgezonden en de uit spraken weer aan de betrokken vereni ging worden bericht. Deze kunnen dan in beroep gaan waarna eenzelfde proce dure volgt. Van elke ploeg moeten de namen der spelers worden gecontroleerd. On gerechtigde spelers mogen niet wor den opgesteld. Als een speler meer dan twee keer in een hoger tiental heeft gespeeld Is hij voor het lagere team verloren. De heer Muyen moet dus nagaan of de spelers al eens ho ger zyn uitgekomen. „Monniken-werk" pleegt men zulks te noemen. Dan komen er geschillen voor. waarover de bondswedstrydleider (dikw-yis een Salomo's) uitspraak moet doen. Kort om, duizend en één bezigheden die een zee vac tyd vergen. En dan te bedenken dat deze man nog zoveel dingen meer doet. Hy is de grote motor van zyn eigen vereniging. Elk jaar in januari heeft hy in Beverwyk de leiding van de vierkampen by het Hoogovenschaak- toe mooi. En laat dat maar aan hem over. Wat Muyen op zich neemt komt dik voor elkaar. Men kan zich afvragen of dit alles onder de noe mer „hobby" moet worden gerang schikt. wy weten het niet. HAARLEM, 17 december President Johnson heeft gisteren benoemd tot mi nister van Handel van de Verenigde Staten de heer John T. Connor, tot dat moment president-direkteur van het wereldconcern Merck, Sharp en Doh me. Voor Nederland mag deze benoe ming als een bijzonder gelukkige keuze worden gezien, daar de heer Connor als weinig vooraanstaande Amerikanen Ne derland kent. Dit is een gevolg van het feit dat Merck Sharp en Dohme in Haarlem een chemisch-farmaceutische fabriek bezit, waar haar produkten voor een aantal Europese landen worden ver vaardigd. In de laatste zeven jaar bezocht de heer Connor Nederland tenminste vier maal; by zyn laatste bezoek in juli van dit jaar was hy aanwezig by het heien van de eerste paal voor een belangrijke uitbreiding van het Haarlemse bedrijf. De heer Connor heeft een grondige studie gemaakt van de sociale voorzie ningen in Nederland en in het bijzon- der van het hier geldende systeem van verplichte en vrijwillige ziekteverzeke ring. De heer Connor, die vyftig jaar oud is, trad voor het eerst politiek in de openbaarheid in september van dit jaar als voorzitter van het National In dependent Comittee for president John son, een organisatie van een aantal top figuren van het Amerikaanse zakenle ven. ROTTERDAM. 18 dec. Tijdens het kort gedirtg, dat de oppositie groep (ln het i>ezit van ca 1/8 deel van het kapitaal) in de Haarlemsche Scheepsbouw Mij in Liq. heeft aange spannen tegen de commissarissen van deze vghnootschap en dat gis termiddag voor de rechtbank te Rot terdam diénde, heeft de presi dent mr. J. G. Reuder een ernstige poging gedaan beide partijen weer tot elkaar te brengen. Dit mislukte echter omdat de raadsman van com missarissen mr. C. P. Kalff uit Am sterdam het „onaanvaardbaar" over de suggesties van de president uitsprak. En daarmee was dan meteen de laatste kans verkeken, dat de moeilijkheden tussen aandeelhou ders enerzijds en bestuur anderzijds alsnog in een sfeer van overleg en schikkingen tot een bevredigende op lossing kunnen worden gebracht. Zoals bekend, dagvaardden aandeel houders via hun vertegenwoordiger mr. J. Brenkman de commissarissen van de vennootschap, toen dit bestuurscol lege weigerde uitvoering te geven aan een tweetal moties, welke met over grote meerderheid in de buitengewone vergadering van 9 dec. jl. werd aan genomen. In deze moties werd ge vraagd om instelling van een enquête commissie, geformeerd door de aan deelhoudersvergadering. Deze com missie zou dan aandeelhouders dienen voor te lichten inzake het gevoerde beleid over het jaar 1963 en het daar op gehouden toezicht. Commissarissen en liquidateuren waren wel bereid mee te werken aan de vorming van een enquête-commissie, maar alleen dan IJMUIDEN, 17 dec. Het 18e Rol land-jeugdschaaktoernooi heeft een overwinning gebracht voor de Beverwij- r„- T van Manen. Hy won in de finalegroep al zijn partyen en toon de dus duidelijk aan de sterkste in dit gezelschap te zijn. Of hij ook de sterkste jeugdschaker van Noord-Hol land is, zal kunnen hiyken als hij zal deelnemen aan de jeugdtitelstryd van Noord-Holland waaraan hy nu mag deelnemen. In de B-afdeling, waarin minder sterke schakers een plaats vonden traden Haarlemse jeugdschakers op de voorgrond. Dick Kist doorbrak als eer ste het finishkoord en zal het volgend jaar een klasse hoger kunnen proberen. Zoals al zovele jaren werden de wed- stryden ook dit keer weer met bekwame hand door de heer G. J. Bloemen naar een goed einde geloodst. Vele jongeren hebben niet in de laatste plaats door zyn toedoen weer menig uur gezonde ontspanning gevonden. De eindstanden werden: GROEP A: 1 G van Manen (Beverwyk) 4: 2. R. Adema (Alkmaar) 3; 3. J. J. van Ron gen (Santpoort) 1 4. Fr. Taylor (Alk maar) li/*! 6- P- v.d. Linden Tol (Vel sen) 0 punten. GROEP B: 1. D. Kist jr. (Haarlem) 4; 2. N. Bolte jr. (Beverwijk) 3%; 3. B. Kal (Haarlem) 3; 4. G. Leuven (Haar lem) 2V*; 5. S. Fris (Beverwyk) 1; 6. D. Bloemendaal (Bloemendaal) 0 punten. zo zei nar. Kalff indien dit geschiedt door de rechter. De' raadsman van aandeelhouders noeihde het „verbazingwekkend" dat er van bestuurszyde zo veel verzet rees tegen formering van een enquête commissie door aandeelhouders. Dit is toch normaal en komt herhaaldelijk voor, zo zei hij. Ilij maakte evenwel bezwaar tegen een commissie, welke door de rechter zou worden gevormd, omdat in de wet slechts sprake is van een minderheids-enquête. Mr. Brenk man stelde, dat de oppositie groep, in het geheel geen minderheid vertegen woordigde, omdat ter vergadering de moties met nagenoeg alle stemmen (2 blanco) werden aanvaard. Mr. Kalff, de raadsman van het be stuur, stelde zich echter op het stand punt, dat een groep welke „slechts" (Advertentie) (waarover mèn spreekt) Betere konfektie en herenmode Zijlstraat 71 (t.o. Twentsche Bank) (Alg. Bank Ned- N.V.) BLOEMENDAAL Op dinsdag 22 december hoopt de heer J. M. an Diest de dag te herdenken, waarop hy voor vyfentwintig jaar in overheids dienst kwam. De jubilaris, wonende te Aerdenhout en werkzaam als technisch opzichter C. by de afdeling tekenkamer elektrotechniek, ondergaat op die dag vanwege het PEN een huldiging op het hoofdkantoor te Bloemendaal. HAARLEM, 17 dee. De Haarlemse rechtbank heeft vanmorgen de 44-jarige mevrouw C.J.S.-R. uit Haarlem vrijge- sproken van diefstal en g"eld, kleding en polissen uit de nalatenschap van een overleden familielid. Zy zou op de dag van het overiyden van de bejaarde vrouw valseiyk een kwitantie hebben opgemaakt, waarin stond dat haar 1760 was geschonken als dank voor bewezen diensten. Veer tien dagen geleden was zy ter zitting fel beschuldigd door andere familie leden, die als getuigen optraden. Tegen haar was zes maanden gevangenisstraf geëist. 30 procent van het kapitaal vertegen woordigt wel degelijk een minderheid vormt. Hy was daarby van mening, dat het bestuur in zyn beleid wel dege lijk rekening had te houden met de overige 70 procent van het nïet-aanwe- zige kapitaal. Juist bij een NV in li quidatie, zo zei mr. Kalff dient een zeer voorzichtig beleid gevoerd te wor den en moet het bestuur terdege reke ning houden met de aandeelhouders, die niet ter vergadering verschenen zyn. „Wij zijn slechts dan bereid mee te werken aan een enquête, zo zei mr. Kalff, indien dit geschiedt door een commissie, welke door de reóhter zal worden benoemd". In een dergelyk ge val zouden de aandeelhouders ge zien de liquiditeitspositie van de ven nootschap de kosten moeten voor schieten. Op dit moment kwam de president van de rechtbank met zijn voorstel, welke alle kansen in zich had. om de breuk tussen partijen te herstellen. Mr. Reuder stelde namelijk voor, dat par tijen na overleg een vergadering bijeen moesten roepen, waarop als eni ge agendapunt zou moeten voorkomen: „ontslag van het gehele bestuur". De onderliggende gedachte van deze suggestie is, dat het huidige bestuur de uitvoering van de gewraakte mo ties in stryd met zijn verantwoordelyk- heid acht. Indien dit bestuur door een speciaal daartoe bijeengeroepen verga dering naar huis wordt gestuurd dan zal de vergadering als consequentie hiervan ook een nieuw bestuur moeten kiezen. Mr. Kalff voelde echter weinig hiervoor, president van de rechtbank mr. Reu der zal nu op oudejaar, 31 december, uitspraak doen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 7