Telstar weerstaat groot offensief BERG In vernieuwde sportcommissie slechts twee oude bekenden MET ALS GROTE DOEL DECENTRALISATIE.... Geurtsen op schot met drie treffers wmm. Gips eraf Geen moeite Illlllllllllll! Andere werkwijze van den Ajax zonder Piet Keizer Sportief rijden Renault rijden HarcbMt (door JAN BLIJBOOM) AMSTERDAM, 21 dec. DWS eeft uiteindelijk een „echte" ^schtsbuiten: Ben Roode. De jeug- *§e ex-AFC'er ontpopte zich zon- öagttiiddag in de eenzijdige wed- ®^rijd tegen Heracles, bijgewoond "°°r 16.000 toeschouwers, als een razendsnelle vleugelspeler, tech nisch begaafd en bovendien be- ®chikkend over een effectief tac- }1Sch inzicht. Daarvan getuigden et scheppen van kansen voor zijn ^ede-spelers èn een behoorlijke d°sis schotvaardigheid, die in be- ar>grijke mate tot de royale zege an 5o hebben bijgedragen. De Amsterdammers hoefden niet eens °P volle toeren te draaien om de mjzonder zwakke Twentse ploeg P een dergelijke nederlaag te trac eren. Van de vijf treffers nam rans Geurtsen als linksbinnen 11 zijn element er drie voor zijn rekening. Onmacht Stelregel t'ü/iNo ueuhvsen drie treffers Harrie Hentenaar heft in verschrikte afweer zijn handen. Mosterd na de maaltijd. Want Frans Geurtsen speelt de comedie van de Verschrikkelijke Sneeuwman meesterlijfc. Hier suist het vierde Amsterdamse doelpunt in de touwen. Alles mogelijk Onhoudbaar Redactie en administratie: Smedestraat 5, Haarlem, tel. 21544 en 21543 - Abonnements prijs 9.65 per kwartaal, 3.25 per maand, 75 cent per week - Eindredactie van deze sportkraofe Frans Hype is en Michel van Gils. MAANDAG 21 DECEMBER (door FRANS NYPELS) UTRECHT, 21 december De KNZB, met bijna 80.000 actief werkende (zwemmende) le den, staat op de drempel van een vernieuwd (gereorganiseerd) huis. Tijdens een zaterdag in Utrecht gehouden Buitengewone Algemene Vergadering zijn namelijk verstrekkende maatre gelen genomen om de KNZB in de toekomst leefbaar te houden Bondssecretaris K. Anthoui (Rotterdam) begeleidde de nu 76-jarige Zwembond naar de drempel via een voortreffelijke toelichting op de vernuftig in elkaar gedraaide reorganisatieplannen, met als voornaamste doelstelling decentralisatie van het bestuursapparaat. (Voor vervolg zie volgende pagina). Renault dealer voor Haarlem OMSTREKEN Rwksstraat. WBG 249 He,'?°nfdschuddend gf°epten officials van van v, 4 na afloop T de bestuurskamer is w Olympisch Stadion bijeen. „Hoe mogelijk: hoe bestaat het", mom pelden zij teleurgesteld. „Vanaf het be gin van de competitie zeven wedstrijden achter elkaar met goed spel gewonnen en daarna inééns een enorme inzinking". Zij wisten voor deze „afgang" geen enkele reden te noemen. „Zeker, doelman Hen- tenaar maakte een paar kostbare fouten, maar u zult toch óók moeten toegeven, dat hij verscheidene malen voortreffe- i lijk ingreep. Nee, wij geloven niet dat de nog steeds geblesseerde Van der Wint dit DWS van een overwinning had kun nen afhouden. Inderdaad: zoiets zou een onmogelijk heid zijn geweest. Want wat bijvoorbeeld de voorhoede met een volslagen fa lende Van Nee en alleen rechtsbinnen Morsink als ijverige schalmeispeler presteerde, was een aaneenschakeling van onmacht; een volstrekt gebrek aan zelf vertrouwen. Ergo betekende dit een wel kom pluspunt voor DWS, dat zodoende de nadruk geheel op aanvallen kon leg gen, wat overigens pas in de tweede helft (rust 20) met meer doortastendheid werd onderstreept. Voorzitter H. Solleveld huldigt als stel regel dat men een winnend elftal niet moet veranderen. Vandaar dat Huub Lenz, gisteren gerechtigd om weer mee te spe len, een plaats in „het tweede" kreeg toe gewezen. Niettemin ligt het voor de hand i dat de blonde linksbinnen met zijn capa citeiten in het eerste elftal thuis hoort. Maar ja, wié voor hem laten „uitvallen"? j Linksbuiten Dick Hollander, die welis waar de minst opvallende man in de voorhoede was, maar zeker niét beneden de maat bleef? Bovendien: mócht de klei ne linksbuiten worden teruggewezen, kan Geurtsen zich dan op deze plaats ont plooien, zoals hij ditmaal deed? Allemaal vragen, die dunkt ons niet in een handomdraai van een passend antwoord zijn te voorzien. Wellicht wordt een op lossing gevonden door te zijner tijd de „tweebenige" Roode naar links over te hevelen en Geurtsen voor hem in de plaats te zetten? f Ondanks het gemis aan glans bij deze overwinning toch alom tevredenheid. Ze- ker in het hart van Joop de Jong, die destijds met een beenbreuk zo onfortuin- lijk zijn plaats in het eerste elftal kwtft raakte. De jonge sigarenwinkelier uit de Staatsliedenbuurt lachte breed. „U ziet, het gips is er af. Na de kerstdagen wordt er weer een foto van het been gemaakt en als de uitslag goed is, ga ik weer zo gauw mogelijk trainen. Ik voel me echt in uitstekende conditie". Van meet af aan was het duidelijk, dat DWS met een dergelijk onsamenhangend Heracles geen moeite mócht hebben. Roode zag hierin een gerede aanleiding, om meteen de aandacht op zich te vesti gen. En Ben trof het bijzonder, dat hij in de zeventiende minuut een kans kreeg èn greep om de score te openen. Vonhof lanceerde een listige dieptepass tussen de opgedrongen oostelijke defensie, de scherp opgestelde Geurtsen profiteerde daar onmiddellijk van, strandde bijna op de uitlopende Hentenaar, maar tikte de bal toen precies op tijd naar links, waar de meegelopen Roode beheerst raak schoot: 1o. De Amsterdammers bleven de toon aangeven. Geurtsen zorgde nog voor een sensatie door op twee meter af stand van een volkomen onbeschermd doel over te schieten, alvorens hij zich vlak voor rust revancheerde met een lis tig wippertje vanuit moeilijke positie over de Twentse doelman: 2—0. Na de hervatting oogstte de gedrongen links binnen tweemaal succes, door defensie- fouten genadeloos af te straffen, en Tem ming nam tenslotte na fraai voorbe reidend werk van Roode nummer vijf voor zijn rekening. In tweede helft treft Ajax vier maal de roos (Van onze sportredactie) ENSCHEDE, 21 dec. Pas In de tweede helft kreeg Ajax gelegenheid om aan te tonen, dat er toch wel een kwa litatief verschil was in het spel van de Amsterdammers en dat van Sportciub- Enschede. In de eerste helft was de wedstrijd zeker niet onaantrekkelijk Erl was genoeg spanning in de wisselende aanvallen, waarin Siem Tijm zelfs de kans van de dag kreeg, toen hij fraai I gelanceerd door Bennie Muller (rechts-1 binnen!) alleen voor doel kwam, maar faalde. Wanneer men bij de 4 doelpunten die Ajax in de tweede helft scoorde ook de twee kansen voegt, waaruit de bal tegen de paal terecht kwam, dan is daarmee het overwicht van Ajax wel duidelijk getekend. In die eerste helft was Tijm bij Ajax in feite de spelmaker. De Amsterdamse achterhoede kreeg toen verdedigend de handen meer dan vol om zich ook nog van haar stuwende taak te kunnen kwij- i ten. Daaruit blijkt dat Sportclub zich toen niet onbetuigd liet, maar aan de aanval- len ontbrak het inzicht en de snelheid! van uitvoering. Enschede kwam dan ook i niet verder dan een groot aantal corners, die nauwelijks verontrusting brachten voor doelman Boomgaard. Na de hervatting leek nog alles moge lijk, maar Sportclub verloor toch terrein, toen Tijm een voorzet van Petersen die op de rechtervleugel was afgedwaald langs koers kon tikken. 0—1. Ajax ging rustiger en beheerster voet ballen Nuninga zocht de ruimte op en kreeg van Ter Beek onvoldoende dek king en met hem ging de hele Enschede- se defensie onzekerder optreden tegen een Ajax-linie, die plotseling haar ca dans gevonden had. In de 18de minuut werkte Nuninga zich weer eens vrij en schoot onhoudbaar in de touwen, 0—2. Tijm trof kort daarna de paal en alhoe wel Enschede nog wel tot tegenacties kwa die vooral geleid werden door een actieve Weering, lag toen toch al de de finitieve capitulatie op de loer. Zij werd bezegeld toen Sjakie Swart de bal bi.izon- der fraai naar Nuninga lanceerde, die met een zweefduik het leer nè de paal langs de machteloze Koers manoeuvreer de o3. Tenslotte kwam in de 38ste mi nuut de hattrick van Nuninga, die zijn kwaliteit bewees, toen Tijm uit een cor ner met een kopbal de schietgrage voet van de onderwijzer in trefzekere positie had gebracht, 0—4. DEVENTER, 21 dec. De mening van duizenden, dat Go Ahead in dit sei zoen op eigen terrein geen overwinning mag behalen, is nog eens versterkt door de wedstrijd Go Ahead—Telstar De gehele tweede helft zijn de gastheren in de aanval geweest, héél Telstar werd in de verdediging gedrongen, maar het lukte niet. Ten overvloede miste Kanse- laar nog een penalty. De „buit" der gastheren bleef in deze helft tot 8 cor ners beperkt, waartegenover Telstar er geen kon stellen. Maar het net achter Stuy, die weinig moeilijk werk kreeg en verschillende situaties door vakkun dig uitlopen en ingrijpen opklaarde, bleef onberoerd. Niettemin zijn we van mening, dat de overwinning van Telstar niei onver diend mag worden genoemd. In de eer ste helft overigens weinig aantrek kelijk voor de toeschouwers omdat het spel zich grotendeels op het midden veld afspeelde waren de gasten de meerderen in positie kiezen en in bal- beheersing, intelligenter in hun spel en een fractie sneller, zodat hun tik-tak spel letje uiteindelijk meer resultaat afwierp dan dat van de tegenstander. Ondanks de vele buitenspelgevallen kwamen er toch kansen. Van Zoghei kreeg veel werk aan de winkel. De zwaar gehinder de Versluis stelde het eerst met een schot de Deventer doelman op de proef. De Vries zag zich een goede kans. door tijdig uitlopen van Van Zoghei ontno- en. In de 28ste minuut wist de als rechts half opgestelde, maar als architect van de voorhoede opererende Van Wijk een gloeiende kogel in te zenden, die Van Zoghei wel stopte, maar niet klemvast kon krijgen, waarna Versluis onhoudbaar voor de afwerking zorgde. Wat later ver richtte de Go Ahead-doelman een fraaie save op een venijnig schot van De Vries. Go Ahead kwam met het breiwerk niet verder dan de verdediging. Slechts een maal zagen we een tam schot van Kan selaar door Stuy gestopt Alleen in de laatste vijf minuten voor rust kwam Go Ahead meer voor het Telstar-doel. Sterk aangemoedigd door het publiek tapte Go Ahead na de rust uit een an der vaatje. Al heel gauw moest Althof op de lijn de reeds gepasseerde Stuy assisteren bij een schot van Niehaus en direct daarop kon Stuy een kopbal van Niehaus net overtippen. Telstar verde digde met vrijwel alle mankracht en er was voor de Deventenaren geen doorko men aan. In de 24ste minuut werd Kan selaar binnen de beruchte lijnen door Alshof gevloerd. Hij bleef liggen maar werd even later zelf met het nemen van de strafschop belast en hij nam deze zó, dat Stuy er weinig moeite mee had. Tel star kwam er, wat de aanval betreft, in deze helft van de strijd vrijwel niet aan te pas. Slechts een keer werd het gevaarlijk en boften de Deventenaren, dat De Vries onbeheerst hoog over schoot. Het teit dat de Go Aheadspelers maar bleven volharden in hun kort spel. waar bij de linkervleugel vrijwel werd ver waarloosd. speelde de IJmuidenaren uit stekend in de kaart. Thieman, de links back kopte een der 8 corners juist naast en zijn collega-back Somer was regel matig in de voorhoede te vinden. Maar het bleek alles tevergeefs en Telstar nam de punten mee naar huis. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT .ook als trapbekleding Julianapark 3Q-32, Haarlem (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 21 dec. Ajax heeft zondag bij Enschede zonder Piet Kei- *6r moeten stellen. Tot en met zaterdag men in het kamp van de club uit Meer met smart te wachten op de bitslag van de keuring voor de verzeke- 'Ing. Naar verluidt wenste de desbetref- ende arts telefonisch geen uitsluitsel te 'ev©n, ondanks het feit dat de keuring feeds halverwege vorige week had plaats *evonden. Het resultaat zou enkel en al- Cen schriftelijk worden meegedeeld. ®y®r deze gang van zaken is men bij J** niet al te best te spreken. Welis waar werd met 40 van de Sportclub «Wonnen, „maar voor hetzelfde geld het ontbreken van Keizer puntenver- «s kunnen betekenen". Overigens be gaat er gerede hoop dat deze zaak vóór *®^staande zondag rond is en dat dan gunstig rapport zal zijn ontvangen. Frans Geurtsen, hijzonder produktief tnet 2iih drie treffers, ziet zich hier de resoluut versperd door Heracles- keeper Harrie Hentenaar. REORGANISATIE KNZB ONTREDDERD HERACLES PROOI

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 13