Paus Verzegeling Schot Metaal Pastoraal Jacht Haarlemse volkskerstzang voor honderden een feest Christusgeboorte opnieuw verhaald in woord en lied Valkenburg Bij afscheid als voorzitter Witte Kruis Heemstede Gouden eremedaille van Heemstede voor dokter J. Laeijendecker „Hup Frankrijk", filmklucht met stortvloed van grappen Pastoor C. van Teijlingen vandaag 25 jaar priester Overige films Kerstinzameling Bijzondere hulp „De Man van Rio", Belmondo superheld in Brazilië van de zee Drie avonturiers Inbrekers op pad in Haarlem Brand in auto wrakken aan A*damse vaart Postzegelbeurs Burgerlijke Stand Haarlem Rembrandt Cinema Palace Roxy WOENSDAG 23 DECEMBER 1964 PAGINA 3 n Vil n Omdat velen bijtijds hun kerstprogramma willen opma ken, plaatsen wij nu reeds het filmjournaal voor de komende week. De bespreking echter van de nieuwe Nederlandse film Spuit Elf" zal tot morgen moe ten wachten. Een van de vele dwaze situaties, waarin de in Londens pölitieuniform gestoken Henri Martinot (Robert Dhéry) verzeild raakt. Beeld uit de nieuwe filmklucht van de Franse regisseur Robert Dhéry. i I. ir H Paus Paulus heeft in zijn kerstbood schap aandacht besteed aan drie grote gevaren van deze tijd. Militarisme, racisme en nationalisme. Zijn ver oordeling van elk van deze stromingen Was rustig, helder en onontkombaar. Toch moet men aannemen, dat Zijn Woorden nauwelijks effect sorteren. Zij zullen als dat te pas komt in andere redevoeringen worden aan gehaald, maar voor het overige vin den zij alleen werkelijk weerklank Mi hen, die „geen bekering nodig hebben". Anders gezegd: in onze tijd kan het christendom niet volstaan niet getuigen. De liefde heeft handen nodig. Bij het justitiële optreden tegen het REM-eiland zijn kosten noch moei ten gespaard om de operatie feilloos te laten verlopen. Niets werd aan het toeval overgelaten en de politieman nen, die het eiland bestormden, wa ren op alles voorbereid. Des te op vallender, dat de zender zo ondes kundig werd verzegeld, dat schade aan de apparatuur kon ontstaan. Des te opvallender, dat met een aanklacht gedreigd moest worden voordat de PTT maatregelen nam. De echo van het fatale schot in Boxtel is tenslotte ook doorgedrongen tot de Tweede Kamer. Twee Kamerleden willen met de minister van Justitie in discussie treden over het gebruik van vuurwapens bij overtredingen van de jachtwet. Maar waarom toch alleen bij overtreding van de jacht wet? Het is toch, dunkt ons, echt wel de moeite waard om te komen tot een algemeen voorschrift, waarbij het de politie rondweg verboden wordt te schieten, tenzij uit zelfver dediging. Zelfs de zogenaamde waar schuwingsschoten kunnen immers ge vaar opleveren, vooral wanneer zij Wat meestal gebeurt afgevuurd Worden onder ongunstige omstandig heden en in momenten van grote spanning. Het is er dus definitief van geko men: metaal gaat 1965 in zonder CAO. Voor wie verder kijkt dan een jaar lang is, betekent dit een ver drietige ontwikkeling. Binnen dat .laar immers behoeft men zich over de metaalarbeiders geen zorgen te maken. Ze mogen dan officieel val len onder het „Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen", een kind kan weten dat geen bedrijf zal schromen de daarin aangegeven grenzen aan zijn eigen situatie aan te passen. Neen, het gaat om de toekomst. Om het voorbeeld, dat deze grote bedrijfs tak vormt voor de gehele industrie van Nederland. Het gaat om de ont wikkeling van de plaats van de werknemers in de onderneming, wel ke ontwikkeling door een streven naar mede-bezitsvorming voor het eerst duidelijke contouren scheen te krijgen, doch waaraan nu omdat het gesprek is vastgelopen abrupt een einde is gekomen. Wij vragen ons af of deze kwestie voor de totale economie van ons land niet van zo grote betekenis is, dat niet alsnog een hernieuwde poging moet worden ondernomen om (hoe en wan neer dan ook) tot overeenstemming 1 te geraken. Toen wij echter gisteren de stemming in beide kampen peil den, zijn wij geschrokken. De werk nemers wilden over matiging niet spreken en de werkgevers zeiden on geveer: „Wanneer wy nu niet keihard zijn, behoeven wij nooit meer keihard te zijn". Meent men aan beide zijden dat jnen zo de eigen en de algemene belangen het best dient? Het eindje, heren, draagt de last. Met instemming hebben wij giste ren gelezen, dat het episcopaat het „pastoraal instituut voor de Nederland se Kerkprovincie" verzocht heeft voorbereidingen te treffen voor de opstelling van een pastoraal plan. Wij geloven, dat de Kerk van Ne derland met een dergelijke aanpak van wat wij vroeger de „zielzorgelij ke problemen" zouden hebben ge noemd, ten zeerste is gebaat. Toch zijn wij geschrokken toen wij de namen lazen van hen, die zijn uit genodigd hieraan hun krachten te wijden. Het zijn stuk voor stuk fi guren, die hun sporen voor Kerk en wetenschap hebben verdiend, doch Wat wij missen is de vertegenwoordi ger van de „gewone gelovigen". De taan of vrouw, die in zijn eigen leven de moeilijkheden voelt, waarmee de hele kerkprovincie worstelt. Voor wie de noden, vragen, problemen en on zekerheden geen wetenschappelijk onderkende begrippen, doch dagelijk- 8e ervaringswerkelijkheid zijn. Waar is de plaats van de jeugd? Kan men een levensecht plan ont werpen als men de werkelijkheid buitensluit? De massa der gelovigen heeft theologisch gezien de schoolbanken nooit verlaten. Dat sommige leden van het Konink- 'Jk Huis de sombere dagen voor werstmis jagende doorbrengen, is een oorrecht, dat hun gegund zij. Dat Jnen echter terwille van dit tijdver- ryf openbare wegen afzet, gaat ons ver. Het gewone verkeer heeft °°k rechten. Niet de Oude Sint Bavo-kerk, zo als in de twee voorgaande jaren, was gisterenavond de plaats van samenkomst voor de volkskerstzan- gers, maar de grote zaal van het ge meentelijk concertgebouw, waar de Haarlemse volkskerstzang vier jaar geleden is gestart. Dat betekende enerzijds minder sfeer, anderzijds ook minder kou. En dat laatste heeft de doorslag gegeven om terug te keren naar de plaats van herkomst. Het go- thische décor van omhoogstrevende pilaren, van bogen en gewelven in spireert meer tot devotie dan de ge stileerde, rechthoekige ruimte van een concertzaal. Maar de samenkomst van gisterenavond heeft toch weer bewe zen, dat tenslotte het samen-zijn me de de sfeer bepaalt. Het kerstverhaal, dat in eenvoudige woorden zonder li teraire siersels uit de Schrift opklinkt, kan overal verteld worden. De liede ren, waarin met alle mogelijke varian ten dat verhaal opnieuw verteld wordt, hebben de ruimte van een kerk niet nodig om feestelijk en de voot te klinken. Daarom is het een even prachtige als wonderlijke kerstviering geworden. De mooiste volkskerstzang, welke wij tot nu toe hebben meegemaakt. Vanaf de boodschap van de engel aan Maria tot aan de komst van de Drie Koningen werd heel het kerstgebeuren opnieuw verhaald en gezongen. De opgang naar de stal, de komst van de herders en de openbaring aan alle volkeren: ze wer den opnieuw beleefd en meegemaakt. Reformatorische en rooms-katholieke christenen troffen elkaar in het Woord en het lied, het werd een feestelijk sa mengaan, waarin de katholiek er graag vrede mee nam, dat in de liederen zijn „goddelijk kind" een „heilig kind" was geworden, en dat de drie koningen, die van zover plegen te komen nu de Schriftelijke Wijzen uit het Oosten wa ren geworden. Hij stond nog wat on wennig tegenover de psalmliederen, die hem te gedragen waren, maar die zijn reformatorische vrienden met hart en ziel zongen. Maar altijd vond men elkaar weer in de oude vertrouwde kerstliederen, het gemeengoed uit vele eeuwen, dat door geen liturgievernieuwing is uit te roeien. Gelukkig. Want het kerstvolk blijft zwe ren by de beroemde herdertjes, die al tijd maar bij nachte liggen. Niemand mag dan iets begrijpen van de drie stralen, die dooreen schieten, dat onbe grip verhoogt het mysterie van het kerstfeest. Wat een geluk, dat juist on ze kerstliederen zo prachtig zijn door hun verhalende toon. Daardoor zullen zij blijven leven als oude verhalen, die van geslacht op geslacht gaan. Nergens is dat treffender dan in het „Maria die soude naar Bethlehem gaan." Volkser kan het niet, compleet met de rijm op de daken. Daarom werd er zo enthou siast gezongen, golfde het huppelende Gloria in excelsis Deo door het concert gebouw. Daarom ook werd er met in tense aandacht geluisterd naar de frag menten uit de Schrift die klaar en dui delijk door Harry Pr'enen gelezen wer den. Maar er was meer Teke Bijlsma, die de muzikale leiding had, onder steund door Pieter de Jong aan het orgel, had uit een aantal koren voor deze gelegenheid een grote gemengde groep gevormd, welke samen met het Sions Jeugd, en Jongerenkoor een machtig ensemble vormde. Daarbij nog een voortreffelijk spelend en klin kend koperkwartet uit „Arti et Reli gion! De soonenzang kreeg aldus een voortreffelijke kleur Vooral met tegenzang wist Byisma uitstekende ef Spril ,er«ketl- Niemand van de hondei den volkskerstzangers zal spijt gehad hebben Van deze kerstgang. Het was een feest W.H. HAARLEM, 23 dec. Bij de Haar lemse politie is aangifte gedaan van enige inbraken. In twee gevallen ver schaften de daders zich toegang door een ruitje uit de sponning te drukken. Bij een kantine aan de Kennedylaan werd een houten schoor van de toe gangsdeur verwijderd. Hier worden 92 pakjes sigaretten en 43 pakjes shag vermist Een bezoek aan een tijdelijk onbewoond huis aan de Buitenrustlaan heeft niets opgeleverd. Een 66-jarige vrouw uit de H. J. Koenenstraat mist een bedrag van 32,50. Het kan U misschien zijn ontgaan en daarom deze kleine herinnering: de gemeente Valkenburg heeft een nieu we belasting verzonnen: de logeerbe- lasting. Ieder, die ouder is dan zes jaar en een nacht in een Valkenburgs hotel of pension verblijft is de ge meente een kwartje verschuldigd. Waarom? Wel om in Valkenburg al die gemeentelijke maatregelen te kun nen treffen die „de vreemdelingen industrie" bevorderen. Onzerzijds een gratis advies: hef logeerbelasting op. Dat is de beste maatregel, die wij kennen. Hollanders hebben een verschrikkelijke hekel aan belasting. Vooral op vakantie. De Gaulle met zijn hoge benzineprij zen kan er over meepraten. Zelfs een onbeantwoorde Liefde heeft w aarde. M. BARRIE HEEMSTEDE, 23 dec. Bij gelegen heid van zijn afscheid als voorzitter van de afdeling Heemstede van het Witte Kruis heeft de gemeente Heem stede dokter J. Laeijendecker onder scheiden met de gouden eremedaille van de gemeente. Dit gebeurde gister avond tijdens een bijeenkomst op het raadhuis, waar de scheidende functio naris vele geschenken en nog meer waarderende noorden in ontvangst mocht nemen. De heer Laeijendecker is ruim dertig jaar voorzitter van de afdeling geweest. Een tweede hoge onderscheiding ont ving hy uit handen van dr. H. Loyenga, BEVALLEN van een ZOON: 17 dec. J. Smelt-Fokkert, J. A. Krikke-van den Berg. 18 dec: T. Deen-Langeloo, M. de Jesus Linha-Freire de Carvalho, H. H. Gansner-Paap, T. M. Lindeboom-Hes. 19 dec.: J. van Tatenhove-Smit, M. C. J. H. Schmitz-Verschuren. 20 dec: H. Re- nooy-van Musscher, M. Braches-van Hoorn, 21 dec: P. van der Worp-Strijbis. BEVALLEN van een DOCHTER: 18 dec:: J. Been-van Oene, J. M. Th. Zwitser-Meiland, M.A. Wingelaar-Breeu- wer. 19 dec: M. van den Ham-van den Broek, A. M. Völker-Campfens, M. Groeneveld-van der Meij, A. A. J. Waas dorp-van Bekkum, W. Vos-de Wildt, H. I. van Zuuren, P. J. van der Steeg- Leegwater. 20 dec: A. S. van Stralen- Rood, J. W. van Eerden-Luiten, J. Pennings-van Koningsbruggen. 21 dec: A. Bon-Wildschut, C. P. de Haas-Mom- mersteeg. ONDERTROUWD: 21 dec: G. J. Slag molen en H. van Huizen, H. Spijker en J. B. Rookhuiszen. GEHUWD: 19 dec.: G. P Belt en M. E. Th. Bergman, 21 dec.: W. J. Zwaag en F. Kuiper, A. M. de Jonge en E. van 't Hul, P. L. Covelle en G. A. Hartman, H. J. p. Priester en Th. H. M- Bertels, J. w. Poelgeest en N. de Wilde, D. Ausma en A. Peetoom. OVERLEDEN: 17 dec: P. Witteman, 75 jr., Jan Stuytstraat, 18 dec: M. S. van Harn-Huson, 60 jr.. Corn. Sehoon- str., H. M. Kaandorp-Reijer, 66 jr. Tes- selschadestraat, J. Priester, 70 jr Mui- derslotweg, C. Clemens-Otto, 43 jr Kamperlaan, C. J. van der Pol-Hartog' 74 jr., Doelstraat. 19 dec: L. F Ker- mer, 78 jr., Gasthuisvest, G. Loweij- Schwippers, 89 jr., Mrt. v. Heems'kerk- str., 20 dec: E. Ch. R. Wiessner-van der Hucht, 81 jr., Kievitstr., A. Markus 43 jr., Popelingstraat, E. de Graaf, 79 jr., B. J. Siekman-Nieuwenkamp, 84 jr., Hazepaterslaan, 21 dec. G. Huijgen- van Zelf, 78 jr., Voorduinstr. UITLOTING. Van 125 obligaties van de 414 geldlening 1960 oorspronkelijk groot 5.000.000,—, ten laste van de ge meente Haarlem op 7 januari 1965 te 11.30 uur in het openbaar ten stadhuize der gemeente. voorzitter van het hoofdbestuur van de provinciale vereniging het Witte Kruis die evenals de gemeente Heemstede dr' Laeijendecker met de hoogste onder scheiding verrastte. Uit handen van dr. Loyenga ontving de scheidende arts dé medaille voorstellende de Barmhartige Samaritaan. De zusterverenigingen van Haarlem en Bennebroek gaven aan het afscheid een blij accent met vriendelijke woorden en mooie geschenken. Namens het bestuur van de Heemsteedse afde ling schonk mevrouw C. \y. van Geen een verrekijker en boeken. De Heem- steedse huisartsen gewaagden van hun waardering bij monde van de arts J. J. van Luin. Namens de leden van het Witte Kruis sprak ïr. B. W. Colenbran der. Burgemeester mr. A G. A. ridder van Rappard richtte een gloedvolle en met dankbaarheid geladen toespraak tot dokter Laeijendecker, die hij onder scheidde met de hoogste onderscheiding van de gemeente Heemstede. De bur gemeester wees op het belang van sa menwerking tussen het particulier ini tiatief en de overheid, die in dit geval bijzonder goed tot uitdrukking komt. De voorzittersfunctie berust bij jhr. R. A. van Valkenburg. De Broca maakt van Jean-Paul Bel- mondo de superheld, een ridder zonder vrees of blaam, die zich terwille van de uitverkorene zijns harten in de gevaar lijkste en ijzingwekkendste avonturen stort en die bijna iedere minuut en dat zijn er in dit geval heel wat. want de film heeft een vertoningsduur van ruim twee uur aan een wisse dood ontsnapt, daarbij al zijn vijanden met list, geweld of geluk buiten gevecht stel lend en de moeilijkheden overwinnend. Als de simpele milicien Adrien, die met acht dagen verlof naar Parijs en zijn vriendinnetje (Francoise Dorleac) trekt, raakt de niets vermoedende Jean- Paul betrokken bij een reeks mysterieu ze diefstallen, ontvoeringen, geweldple gingen en moorden rond een onmete lijke diamantenschat en drie afgods beeldjes, afkomstig uit het Brazili aanse oerwoud. Eén der beeldjes wordt gestolen uit het Musée de l'Homme waarbij een suppoost wordt gedood. Te gelijkertijd verdwijnt niet alleen profes sor Catalan (Jean Servais), die het beeldje uit Brazilië heeft meegebracht, maar ook Adriens verloofde Agnes, die weet waar haar overleden vader, een vermaard ontdekkingsreiziger en deel nemer aan de expeditie naar Brazilië, een der andere beeldjes heeft begraven. De nuchtere, maar onverschrokken Adrien laat her er niet bij zitten. Hij zet de achtervolging van de mysterieuze daders in, om na een tocht van duizen- Het ongewoon grote succes, dat Ro bert Dhéry's filmkomedie „La belle Américaine", heeft gehad, is waarschijn lijk de voornaamste reden, waarom zijn nieuwe klucht „Allez France" reeds be trekkelijk kort na de Parijse première in de vaderlandse bioscopen is gaan draaien. Een succes leek bij voorbaat verzekerd. En dan dient onmiddellijk te worden vastgesteld, dat de importeurs van „Hup Frankrijk" niet verkeerd heb ben gegokt, al blijkt Dhéry meer en HAARLEM, 23 dec. Pastoor C. van Teijlingen van de Schalkwijkse Goede Herder-parochie hoopt komende zondag zijn zilveren priesterfeest te herden ken. Zondagmorgen om half tien zal de jubilaris in zijn parochiekerk aan de Italiëlaan een plechtige Hoogmis opdra gen. In de middaguren mag de feestende pastoor van half drie tot half vijf het middelpunt van de belangstelling zijn tij dens de receptie in het kerkgebouw. Pastoor Van Teylingen werd op 9 maart 1914 te Leiden geboren en op 23 december 1939 priester gewijd. Voor zijn Haarlemse tyd was hij kapelaan in Lei- muiden, Boskoop, Goes en Zaandam. Daarna werd hij kapelaan van de Haar lemse Spaarne-parochie. In september 1961 kreeg de kapelaan de even moei lijke als eervolle opdracht om in Schalk wijk de bouw van een nieuwe parochie voor te bereiden. Thans, ruim drie jaar .later, beschikt de parochie van de Goede Herder over een tijdelijk kerk gebouw. Het ziet er wel naar uit, dat „tjjdelijk" in dit geval wel een lange adem zal hebben. Ongetwijfeld zal de parochie ooit over een definitieve kerk beschikken, maar dat is nog niet aan de orde. In Schalkwijk hebben de pa rochianen van pastoor Van Teijlingen eerst de aangename zorg om het vijf entwintigjarig priesterfeest te doen sla gen. meer geneigd tot overdrijving en al is hij er minder dan in „La belle Améri caine" in geslaagd, de grappige inci denten, waarmee hy de toeschouwer overstelpt, tot een samenhangend ge heel samen te voegen. De titel voor zyn film heeft Dhéry ontleend aan de strijdkreet, waarmee een groep Franse supporters het Ka naal oversteekt om de jaarlykse rugby wedstrijd Engeland-Frankrijk bij te wo nen. Een situatie, waarvan Dhéry, die zyn inspiratie voornamelijk put uit eigen ondervinding en observatie, ro yaal gebruik heeft gemaakt om de nodi ge geijkte en minder geijkte moppen te tappen op het Engelse klimaat, op de hebbelijk en onhebbelijkheden van de Britten, maar ook op zijn eigen land genoten, die met hun Gallische opge wektheid én een haan als symbool van hun Vaderland, in het op thee, traditie en decorum gestelde Albion heel wat opschudding verwekken. Onder de aanhangers van het Fran se rugby-team bevindt zich Henri Mar tinot (Robert Dhéry zelf) die, hoewel op het punt een gelukkig huwelijk aan te gaan, zich door zijn vrienden heeft laten overhalen, de tocht naar Enge land clandestien mee te maken. De geestdrift van een landgenoot over het vertoonde spel kost hem een paar voor tanden. Een ongeval, dat hem de hulp doet inroepen van een Britse tandarts, die hem na de behandeling in zijn wachtkamer parkeert met het strikte bevel, zijn mond niet open te doen. voor dat hy daartoe toestemming krijgt. De verveling van het lange wachten brengt de ondernemende Fransman er toe, zich te tooien met de helm en de uniformjas van een Londense bobby, die op dat moment onder handen van de tand arts is. Een hels lawaai in het portaal doet hem de voordeur openen, waar alleen al de verschijning van de politie- uniform voldoende is om een ma niak, die niemand minder dan Dia na Dors in hoogst eigen persoon met een revolver bedreigt, op de vlucht te drijven. Van dit krankzinnige moment af, tot het ogenblik, waarop Henri Mar tinot zjjn mond weer mag opendoen en zich in zijn eigen kleren by zijn Franse makkers voegt, gebeuren er de dwaaste dingen en ontstaan er de dolste situaties, waarbij alle geheiligde tradities, toeris tische attracties en typische karakter trekken van de Britten de stof hebben geleverd voor een reeks even onverwach te als uitbundige grappen, die knap Met wapperende vanen, schermende zwaarden, bloedige entermanoeuvres, ingewikkelde intriges en ontwapenende liefdesaffaires maken deze week de „Drie piraten van de Zee" hun op wachting. De één is een jeune premier van de allereerste orde, met iets meer mankracht en een groter heldenaureool dan de andere twee, spelend als pira ten maar in feite twee olijke goeierds, die voortdurend een aanval op de lach spieren doen. Het draaiboek telt ver schillende tè veel plots en het is dan ook moeilijk te volgen, vooral om dat geen van alle goed wordt uitgewerkt. Liefhebbers van 14 jaar en ouder kun nen er zich intussen in Roxy best me# vermaken. Tot en met zaterdag. De overige dagen wordt vertoond de film „Spoor van moordend lood". Tegen de sheriff, die een tweetal bankrovers moet arresteren, is iedereen op één na. Die éne is dan een vrouw, maar aangezien de keiharde man van de wet vindt, dat de zaken vóór het meis je gaan. moet zij wachten tot het slot, waarin de sheriff een der bankrover# en de gestolen buit veilig en wel in de stad terugbrengt. Een pittige Western. (14 jaar). Frans Hals brengt voor Haarlem de reprise van „Irma la Douce", de Ame rikaanse versie van de kostelijke Fran se musical. (Volwassenen). In Luxor blijft de film „Liever nog geen bloe men", een gezellige geschiedenis met Doris Day (Alle leeftijden). Van vrijdag tot en met woensdag draait in de avond uren in Minerva „De rose panter", de veelbesproken film met de nog meer besproken Claudia Cardinale. (Alle leef tijden) Gedurende de middaguren op die dagen presenteren zich Stan Laurel en Oliver Hardy met „Houten Koppen". (Alle leeftijden). De film „Spuit Elf", welke in Lido gaat draaien, komt mor gen in bespreking. In Studio tenslotte de film „De nacht van de leguaan" met o.a. Richard Burton en Ava Gard ner (18 jaar). Hebt u het ook zo druk? Ieder een heeft haast. Er moet nog zoveel gedaan worden en over morgen is het al kerstmis. Op vele hoeken van de straten verkleumen de kerstboommannetjes. Zij schuilen tegen de koude wind achter het bij eengepakte groen. Voorbijgangers, weggepakt in hun jassen, keuren de bomen. Ze zijn kieskeurig. En terecht. Zo'n dag of tien zal die boom, vol geladen met licht en kleurige sier sels, in de huiskamer pronken en nog meer gezelligheid geven. We gaan er allemaal in op, in de voorbereiding van maar liefst drie kerstdagen. Maar intussen weet u nu wel, dat het wel voor iedereen kerstmis zal zijn, maar nog geen kerstfeest. Voor heel wat mensen zijn deze dagen een verschrikking, omdat ze niet veel kun nen doen. Maar ook bij hen zijn kinderen, die iets bijzonders van kerstmis verwachten. Laat ze niet te vergeefs wachten. Geef en help. Wij nemen namens hen uw giften dank baar in ontvangst. Giften kunnen aan ons bureau, Smedestraat 5, Haarlem worden af gegeven of gestort worden op nummer 14.34.80 van de Nieuwe Haarlemsche Courant met vermelding „Kerstinza meling". HAARLEM, 23 dee. De brandweer heeft gistermorgen roiul elf uur een brandje geblust op een open terrein met autowrakken aan de Amsterdam- sevaart. De brand was ontstaan door dat iemand met een snijbrander in de wrakken aan het werk was geweest. De brand werd in korte tijd geblust met een hogedrukstraal. Het vuur ging ge paard met een sterke rookontwikkeling. Gistermiddag even na twee uur trok de brandweer naar de Prins Bernhard- laan, waar in de voorkamer van de tweede verdieping brand was ontstaan bij het bijvullen van een brandende olie kachel. De bewoonster slaagde erin de kachel brandend en wel op het balkon t# plaatsen. Zij liep hierbij brandwonden op aan haar linkerhand. De brandweer bluste het vuurtje met koolzuursneeuw en waarschuwde de GGD om de vrouw te behandelen. De schade bleef beperkt tot het toestel. HAARLEM, 23 dec. De afdeling Haarlem van de postzegelvereniging De Kring '64 houdt deze zondag een natio nale postzegelbeurs in restaurant Brink man. De beurs is geopend van elf tot vijf uur. Nadere inlichtingen zijn ver krijgbaar bij het secretariaat van de vereniging Jansweg 26, telefoon 11230. worden voorbereid en op het juiste ogen blik gelanceerd, zonder dat daardoor al te zeer afbreuk wordt gedaan aan de spontaniteit van de vondst of aan de daardoor gewekte lach van de toe schouwer. In Rembrandt (Alle leeftijden). Met „De man van Rio" heeft Phillippe de Broca een film afgeleverd, waarin hij met medewerking van Jean-Paul Bel mondo, wiens veelzijdige talenten zich voor letterlijk alles laten gebruiken, op ongegeneerde wijze de draak steekt met Douglas Fairbanks en" Buster Keaton, Harold Lloyd en Errol Flynn en alle andere komieken en helden uit Holly wood, die de afgelopen veertig jaar de mensen in de bioscoop aan het lachen of ijzen hebben proberen brengen. En het mooiste is, dat deze jonge, nog geen dertigjarige Franse regisseur het alle maal veel beter, spiritueler, doet dan wie ook van de oude garde het ooit zou hebben gekund. den kilometers per motorfiets, vliegtuig, auto en boot en na te land, te water en in de lucht de hachelijkste avonturen te hebben beleefd die hun hoogtepunt vinden in het Braziliaanse oerwoud, zijn Agnes veilig naar Parys terug te bren gen en zich plichtsgetrouw en precies op tijd weer bij zijn onderdeel te voe gen. In cinema Palace (14 jr.).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3