Niet langer wachten op bouwvergunningen Metaalconflict naar de Stichting van de Arbeid robins n KLAVERBLAD THEE s s Rotterdam moet financieel inbinden Vernieuwde staatsloterij veel vereenvoudigd Lotenverkoop begint 11 jan. B. K. Buurman nam afscheid als voorzitter van C.A.V. uw inkopen in de slagerij op donderdag 31 december vóór 4 uur VUURWERK Drie pet. voor de ambtenaren Yerolmefonds M. Kamper opvolg er wmmPiila® M eningsverschil over de ziekte geldpremie Schaatswedstrijd in Spaarndam afgelast HVS oefent vanavond tegen Dordtse Orawi Kerstboomverbranding WOENSDAG 30 DECEMBER 1964 PAGINA 8 Het Belgische grensgebied, met name in de omgeving van dichtbevolkte Neder landse steden als Tilburg, Eind hoven en Maastricht, vertoont de laatste tijd een ongekende bouwaktiviteit Kleine grens plaatsen, waar tot nu toe slechts op geringe schaal gebouwd werd géén vijf nieuwe woningen per jaar ondergaan momen teel een massale uitbreiding. Zo zeer zelfs, dat het aantal be staande woningen aldaar binnen kort minstens vertweevoudigd zal zijn. i mmm - Verregaande bemoeizucht inzake keuze van materiaal of woningtype is er in België niet bij. Uit straatkeien trok een Maastrichtse gemeente ambtenaar deze bungalow aan de voet van de Sint Pietersberg op. Naar het voorbeeld van een topfunctionaris van een Maastrichtse onderneming, die in Kanne even over de grensdeze riante villa laat bouwen, verrijzen in de Belgische grensstreek tal van woningen voor Nederlanders. Nieuw is deze mister /j de moderne bootee, een mannelijke winterschoen voor jongens en heren. Uitgevoerd in zwart en donkergroen hunting. Maten 28 t/m 40 v.a. f 18.90 Herenmaten f25.90J sedert 1769 LEIDEN DEN HAAG, 30 dec. De mi nisters mr. Toxopeus (Binnen landse Zaken) en dr. Witteveen (Financiën) hebben de gemeente Rotterdam bij hoge uitzondering toestemming gegeven het on langs vastgestelde leningplafond, dat voor deze stad op 250 mil joen uitkwam, nog eens met 60 miljoen te overschrijden. Onlangs was al eens een. „noodverband" van 30 miljoen aangelegd, toen zich acute betalingsmoeilijkheden voordeden. DEN HAAG, 29 dec. De 566ste staatsloterij, waarvoor de verkoop van de loten 11 januari begint, terwijl de trekking in februari wordt gehouden, is de eerste, die volgens de nieuwe op zet zal worden gehouden. De Federatie van Slagerspatroons voor Haarlem en omstr. verzoekt U vriendelijk te doen om het personeel in de gelegenheid te stellen hun dagtaak vroeger te beëindigen. Voor vaste en vloeibare brandste' DE LIMBURGSE KOLENHANDEL Brouwersvaart 106, Telefoon ANTRACIET V 10.05 per hl AUTOMOBILISTEN, BROMFIETSERS f NOORD HOLLAND J. G. Boeree 13 f HKÏ3K "J;': (Door COR BBRTRANT» Vanwaar deoe plotselinge bedrijvig heid op de bouwmarkt. Doodeenvou dig vanwege de sterk toegenomen Intereese van Nederlandse xjjde om even over de grens te bouwen," zo luidt het unaniems antwoord van diverse gemeentebesturen in de Bel gische grensstreek. Sinds de ontdek king, dat bet leven in België, globaal genomen, beslist niet meer duurder is dan In ons land, Is aan het wonen- over-de-grens geen enkel nadeel meer verbonden. Eerder voordelen menen vele bouwlustige Nederlanders, die reeds in Belgie een woning hebben gebouwd of daarmee druk bezig rijn. Wachten op een bouwvergunning is er bij onze zuiderburen niet bijT wie de beschikking heeft over een bouw terrein kan, twee, hooguit vier weken na indiening van zijn bouwplan, aan de slag gaan. In vergelijking met de lange wachttijden in Ndrland, (min stens één en doorgaans twee Jaar), mag een periode van enkele weken geen naam hébben. Een complex fac toren verklaart dit opmerkelijke ver- -chil. Met staatsvijand nummer één: d- woningnood, heeft België al ge ruime tijd geleden krachtig afgere kend. Het bouwbeleid is geen rijks-, maar een zuiver gemeentelijke aan gelegenheid. Gemeenten, waar de toekomstige uitbreiding volgens een van hoger hand goedgekeurd plan zal verlopen, kunnen zonder tussenkomst van enige instantie, zelf bouwvergunningen af geven. Gemeenten zonder vastg' teld uitbreidingsplan, dienen de bouwaan- vragen voor nader advies voor te leg gen aan de provinciale dienst voor stedebouw. Een 'tvrfh'y. y ww MS, W$L n procedure, welke geen noemenswaardige vertraging op levert, want, zoals gezegd, langer dan één maand duurt de afhandeling van een bouwaanvrage praktisch nooit. Van bedilzieke welstandscommissies heeft de bouwer in België geen last. „Je bouwt er naar eigen goesting." Er bestaan wel enkele voorschrif ten, maar daaraan voldoet iede re bouwer vrijwel automatisch. Wat is er immers tegen om de Belgische Bond voor de Esthetiek ter- wille te zijn door geen huizen met blinde gevels in open veld te bouwen, geen flatbouw temidden van een lan delijke bebouwing toe te passen of in mooie landschappen geen gebruik te maken van schreeuwerige materia len? Van muggezifterige detailbepa lingen inzake het gebruik van bak steen of natuursteen: de grootte van de ramen; de kleur van de dakpan nen of de plaats van de aanrecht in de keuken is geen sprake. Deze in de ogen van menig veel geplaagd bonwer, ideale situatie heeft in Nederland, om met onze Bel gische zegslieden te spreken, een „ware vlucht voor de formaliteiten" doen ontstaan. Een vlucht, welke de Nederlandse bouwers niet duur komt te staan, want naast het voordeel van veel minder rompslomp, zijn er nog diverse f' umciële voordelen. De grondprijzen liggen niet hoger, door gaans lager dan in ons land. Waar in genoemde steden kan men immers bouwterreinen kopen voor prijzen van zeven tot vijftien gulden per vierkan te meter? Lang zal dit prijsniveau wel niet gehandhaafd blijven, daar de grote vraag naar bouwterreinen onherroepe lijk prijsstijgingen tot gevolg heeft. Ook de bouwkosten vertonen geen opmerkelijke verschillen met die in ons land, temeer niet, omdat de Bel gische aannemers in vele gevallen er geen bezwaar tegen hebben, wanneer hun opdrachtgever zelf voor alle bouwmaterialen zorgt De grootte van de te bouwen wo ningen is ongelimiteerd, met uitzon dering van de premie-sector. De rjjks- premie bedraagt voor een gezin zon der kinderen 25.000 B. francs (circa 1800,-), althans wanneer de opper vlakte van de woning niet meer is dan vijf en zeventig vierkante meter. Gezinnen met kinderen ontvangen nog een toelage van 5000 francs per kind. Bovendien ontvangen de premie bouwers nog een bijdrage uit een speciaal fonds van de provinciale overheid. Nederlanders, die voor deze uitkeringen in aanmerking wensen te komen, dienen tenminste één jaar in België woonachtig te zijn. Deze bepaling heeft wellicht de grote vraag naar huurwoningen mede beïnvloed, want ook huurwoningen in de Belgische grensstreek zijn bij de Nederlanders zeer in trek. „Er komt geen huis vrij", zo ver namen we met name in Lommei en Hamont, „of een serie gegadigden van -e overkant, meldt zich. Wat de huurprijzen betreft: deze zijn al evenmin hoger dan in Nederland. Gemiddelde huren van circa zeventig gulden voor alleszins redelijke huizen zijn geen zeldzaamheid. Ook hier weer dreigen de prijzen tengevolge van de grote vraag een fikse stijging te onder gaan, hetgeen de Belgische bevolking van sommige grensplaatsen met lede ogen ziet gebeuren. Dit is trouwens ook het geval met de stijging van de grondprijzen voor bouwterreinen. In die gemeenten, waar de voorraad bouwgrond beperkt is, zijn de „nieuw komers" in Hamont spreekt men al over het probleem der „inwijkelingen" derhalve niet al te welkom, al moe ten we hier meteen de opmerking van de gemeentesecretaris van Kanne tegenover plaatsen: „waarom zouden we boos zijn, dat de „Hollanders" be slag leggen op de beschikbare bouw gronden? Hoe meer mensen hier komen wonen, hoe beter dit is voor de com merce!" Het percentage Nederlanders, dat in de Belgische grensstreek woont, loopt aardig op. Van ouds her telt dit gebied Nederlandse bewoners doorgaans een gevolg van huwelijken tussen personen aan deze en gene zijde van de grens maar hun aantal bedroeg slechts enkele procen ten. Het huisvestingsvraagstuk, waar mee vele Nederlanders nog altijd ge confronteerd worden, heeft in deze toestand grote veranderingen aange bracht. In Hamont bijvoorbeeld, waar de laatste tijd zeker vijftig Nederlandse gezinnen een eigen huis of een huur woning hebben betrokken, bedraagt het aantal „inwijkelingen" vanuit de omgeving van Eindhoven, minstens tien procent. Voor een Belgische bouwmaatschappij hét motief om naast de bouw van dertig reeds vol tooide woningen, nog een tweede com plex var. circa zestig huurkoophuizen te realiseren, grotendeels bestemd voor Nederlandse woningzoekenden. De gemeentebesturen van Achel en Lommei worden overstelpt met aanvragen van bouwmaatschappijen om hele nieuwe woonwijken te bou wen. Burgemeester Buts van de ge meente Poppel in de buurt van Baar- Ie-Nassau vertelde ons niet weinig trots, dat er serieuze plannen be staan om in zijn gemeente maar liefst driehonderd woningen voor Neder landers te bouwen. Het Nederlands-Belgische tweeling dorp Baarle-NassauBaarle-Her- tog ogenschijnlijk zeer ideaal voor bouwlustige Nederlanders, omdat zij ter plaatse van de Belgische bouwfa- ciliteiten zouden kunnen profiteren merkt weinig van de gesignaleerde bouwaktiviteiten. Reden: gebrek aan geschikte bouwterreinen in Baarle- Hertog. Het kleine dorpje St. Maar- tensvoeren, buurgemeente van het Limburgse Noorbeek, heeft voorlopig met dit probleem nog niet van doen. Daar zijn nog royale bouwterreinen voorradig. Een Amsterdamse bouwon derneming heeft dit bereids ontdekt en onlangs een aanvrage by het ge meentebestuur ingediend om een ge heel nieuwe wpk te creëren, groot 58 hectare, met maar liefst 250 riante bungalows. Wanneer dit plan gereali seerd wordt gemeentesecretaris Vaessen ziet niet in, waarom dit niet zou gebeuren dan betekent dit, dat St. Maartensvoeren binnenkort eens zo groot is als thans. De totale woningvoorraad ter plaatse omvat immers slechts 240 huizen. Het verst gevorderd zyn de bouwplannen van het onder de rook van Maastricht gelegen dorpje Kanne. Daar heeft een Maastrichtse grondeigenaar een per ceel van ongeveer vier hectare aan 48 Nederlandse bouwers verkocht. Te oordelen naar de werkzaamheden, welke volop aan de gang zyn, wordt deze Nederlandse „kolome" een rian te w«k. Prachtige villa's zyn in aan bouw of reeds gerealiseerd. De lig ging ervan is fantastisch, deels in het dal van de Jeker, deels tegen de helling van de St. Pietersberg, welke de scheiding vormt tussen de gemeen ten Maastricht en Kanne. Voor de bewoners van de nieuwe wyk, meest welgestelde burgers uit Maastricht: artsen, hooggeplaatste fa- brieksfunctionarissen en dito ambtena ren, speelt de afstand van hun Bel gische woonplaats naar hun Neder landse werkstad vrijwel geen rol. Kanne-Maastricht een afstand van hooguit vier kilometer is vrijwel even ver als de afstand, welke de bewo ners van de Maastrichtse buitenwy- ken naar het stadscentrum moeten af leggen. Van welk een geringe beteke nis deze afstand is, demonstreert het volgende voorbeeld. Een bouwlustige gemeenteambtenaar van Maastricht, die ii. Kanne een bungalow uit voor malige straatkeien van de Wilhelmi- nabrug heeft opgetrokken, waant zich met in het buitenland. Op het bouw terrein heeft hy immers het bekende opschrift „Verboden toegang" aange bracht, strafbaar gesteld volgens ar tikel 461 van hetNederlandse Wetboek van Strafrecht. Een tweede bouwplan voor veertig woningen, waarbij maar liefst tachtig bouwlustige Maastrichtenaren geïnte resseerd zijn, staat op stapel. Tegen dit plan bestaan bü de provinciale dienst voor stedebouw in Hasselt eni ge bedenkingen. Volgens burgemeester H. Coene- grachts van Kanne geen reële bezwa ren. „Hasselt", zo zegt hy, „wil een beau geste stellen ten opzichte van Maastricht, dat het allesbehalve pret tig vindt, dat diverse kapitaalkrachti ge ingezetenen, onder wie zelfs fa brieksdirecteuren, in Kanne, Lanaken en andere grensplaatsen gaan bou- wen. Daarom alleen probeert Hasselt de expansie van het Heine Kanne wat af te remmen." Burgemeestei Coenegrachts en zijn schepenen hebben daartegen krachtig feprotesteerd. Gemeentesecretaris J. lastiaens heeft een vlammend pro- testschryven opgesteld, waarin hy da grote buur Maastricht gebrek aan sportiviteit en samenwerking verwijt. De trainering van de verdere bouw plannen zit he* gemeentebestuur van Kanne zó hoog, dat burgemeester Coe negrachts en de zynen er een porte feuille-kwestie van willen maken. „Wanneer Hasselt zich zou storen aan inmenging van buiten-af, dan leggen we onze functie neer. Wy dulden geen inbreuk op onze gemeentelijke zelf standigheid, zeker niet van buitenland se zyde", verklaart de landbouwer burge neester van Kanne vastberaden. Intussen twyfelt hy er niet aan, dat het nieuwe bouwplan weldra toch zal worden goedgekeurd. Om de veie Ne derlandse aanvragers t gerieven, is zelfs al een derde plan in voorberei ding. Van de thans geboden kans om via de bouwlust van de Nederlan ders uit te groeien tot een flink dorp, wil het kleine Kanne (1300 inwoners) ten volle profiteren. Kanne overigens niet alleen, zoals wij menen te hebben aangetoond. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 29 dec. Morgen ont vangt de looncommissie van de Stich ting van de Arbeid de vertegenwoor digers van werkgevers en werknemers in de metaalnijverheid om te praten over het geschil dat tussen deze bestaat over de metaal-cao's voor volgend jaar. De bijeenkomst aan de Bezuidenhoutse- A dvert.entie) weg wordt gehouden op verzoek van de werkgeversorganisaties in de metaal- nyverheid. De metaalvakbonden hebben gisteren op een bestuursvergadering te Utrecht besloten mee te gaan naar de looncommissie, al doen zjj dat niet van harte. Het is de bedoeling van de werk gevers de Stichting van de Arbeid te laten oordelen over de vraag, of de eisen van de vakbonden niet ver uit gangspunten voor het loonbeleid in 1965. De looncommissie zal dat antwoord morgen wel niet meteen kunnen geven, verdeeld als ook de Stichting is m een werkgevers- en werknemershelft. Het oordeel van de centrale werkgevers bonden laat zich gemakkelijk raden. Maar de vakcentrales zullen zich daar by niet aansluiten. Zy zullen wel uit wegen zien. De kwestie gaat nameiyk over het al of niet betalen door de werkgever van de ziektegeldpremie. De premie be draagt 7.3 procent. De ziektewet schrijft voor, dat de werkgever deze premie voor ten minste één procent moet in houden van het loon. Hy mag de rest voor zyn rekening laten komen. De beide cao's in de metaal nijver heid voor handarbeiders en voor be ambten schrijven voor, dat de werk gevers behalve genoemde één procent, nog 2,65 pet betalen, zodat er voor de werknemers nog 8,65 op te brengen over biyft. De vakbonden eisen nu, dat het de werkgever wordt toegestaan de hele premie óp te brengen, op die ene pro cent na. Dat zou by de onderhandelingen in de bedry'ven zelf moeten worden uit gemaakt. Voor de werknemers kan dat dus een voordeel van 2,65 procent be tekenen. Gezien de andere eisen van de vak bonden verhoging van de loonscha len met 7 procent en verlof per onder neming te onderhandelen over de inhoud van 5 procent styging van de loonkosten vinden de metaalwerk gevers dit extra voordeel van 2.65 procent nu niet te pas komen. Daar mee zou de metaalhyverheid uitgaan boven de uitgangspunten van het loon beleid. Dat zal ook wel de mening van de centrale werkgeversorganisa ties biyken te zyn. De vakcentrales kunnen echter opwerpen, dat het hier gaat om de uitvoering van een wet en dat deze kwestie dus niets met het loonbeleid te maken heeft. Over deze ziektewetpremie heeft vo rige maand de rechtbank in Den Bosch een uitspraak gedaan. Dit rechtscollege verplichtte DAF zich te houden aan de cao-bepaling in deze. DAF deed name iyk al wat de vakbonden nu eisen. SPAARNDAM, 30 dec. In verband met de weersomstandigheden gaan de gewesteiyke langebaankampioenschap- pen, die vandaag zouden worden gehou den op de ysbaan Nova Zembla te Spaamdam, niet door. (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 29 dec. In de laatste bespreking tussen minister Toxopeus en de ambtenarenorganisaties is geen over eenstemming bereikt over de salaris verbeteringen voor de ambtenaren vol gend jaar. De minister is blijven staan op zijn bod van 3 procent. Zyn redene ring is, dat de ambtenaren een com pensatie van de verhoogde AOWpremie niet toekomt, omdat zy deze premie niet betalen. De ambtenaren eisen i'lt procent. Zy wijzen op de 150 miljoen die de regering uit de schatkist bijpast voor de verhoging van de AOW. Zy menen evenveel recht te hebben als de andere werknemers die van deze greep uit de schatkist profiteren. Daarom eisen zü de 1,5 procent compensatie voor zich op. Aan minister Toxopeus is nu de be slissing inzake deze en de andere kwes ties waarover geen overeenstemming is bereikt. De minister heeft zich in de centrale commissie bereid verklaard het over leg in de loop van het eerste kwartaal van 1965 omtrent enige secundaire maat regelen voort te zetten. In dit overleg zal dan tevens de vraag worden betrokken in hoeverre de berekening van de loon stijging in het kader van de onderne mingsgewijze loondifferentiatie over 1964, nog aanleiding geeft tot voor zieningen voor het overheidspersoneel ROTTERDAM, 29 dec. De heer C. Verolme heeft vanmorgen een fonds opgericht, waaraan hy zyn naam heeft gegeven en dat tot doel heeft het we- tenschappeiyk onderzoek in ons land op het gebied van de scheepvaart, scheeps bouw en scheepsmachinebouw te bevor deren. De heer Verolme stelt zich voor middels het fonds onderwijsinstellingen donaties te geven en speciale opdrach ten te verstrekken en te financieren. Bovendien zal het Verolme-fonds ieder twee jaar een prijs beschikbaar stellen voor een bijzondere prestatie op het wetenschappeiyk gebied, dat het fonds wil bestrijken. Deze prijs zai worden toegekend op voordracht van de Koninkiyke Nederlandse Academie van Wetenschappen. In het bestuur van het Cornelia Ver- oimefonds zullen zitting nemen verte genwoordigers van het ministerie van O.K. en W., de Technische Hogeschool te Delft, de Vrije Universiteit in Am sterdam, de gemeente Rotterdam en het Verolme-concern. Een van de twee afgevaardigden van dit concern zal de heer C. Verolme zelf zyn. (Van onze parlementaire redacteur) Het besluit is voor de gemeente waar- schyniyk een grote teleurstelling. Zy had een verhoging met honderd pro cent, dus tot 500 miljoen, gevraagd. Het bedrag van zestig miljoen lijkt echter het uiterste waartoe de minis ters bereid zgn. Zy hanteren daarbij hun gebondenheid aan het regeringsbe leid: herstel van het economisch even wicht in de strijd tegen de inflatie. HAARLEM, 30 dec. Aan het volley balprogramma voor vanavond, dat in het Krelagehuis wordt afgewerkt, is een oefenwedstrijd van HVS tegen het Dordtse Orawi toegevoegd. Orawi speelt in de eredivisie en heeft in zyn gele deren Ge Verheem, voor enkele jaren een vooraanstaand volleyballer in Haar lem. HVS zal de afdeling Haarlem in januari vertegenwoordigen in een toer nooi voor afdelingsteams. De wedstryd begint om negen uur. Een groot bezwaar tegen het oude systeem was, dat de speler, die een voor alle klassen geldig lot gekocht had, waarvan het nummer in een van de eerste drie klassen uitlootte, van zyn prijs, veelal eigen geld, een nieuw lot moest gaan kopen om een kans te behouden op een van de grote pry- zen, die pas in de vierde klas uit de bus komen. Voortaan behoudt men zyn kansen op een prijs in de volgende klassen ook wanneer het nummer van het lot in een eerdere klasse reeds is uitgeko men, mits men voor die volgende klas sen ook betaald of, zoals dat by de staatsloterij heet, „doorgefourneerd" gekocht heeft. Men behoeft een num mer, waarop een prijs gevallen is, dus niet meer tegen een nieuw nummer om te wisselen. Het biyft echter ook mo- feiyk dat men klassikaal koopt, dus oor het betalen van een gulden in de eerste klas voor een deel van een lot en bybetaling telkens voor een volgen de klas, zodat men met een minimale storting een kans op een prijs koopt. In plaats van de tegenwoordige se ries van 21.000 loten komen series van 100.000 loten genummerd van 000001 tot en met 100.000. Dit maakt het mogeiyk de trekkingsmethode aanzieniyk te vereenvoudigen. In dit nieuwe systeem wordt het mogeiyk dat men op eenzelfde lot meer dan één pry's krijgt. Het nieuwe apparaat voor de trekkin gen moet nog gebouwd worden. Voor lopig zal het eenvoudiger mechanische apparaat worden gebruikt. De prijs van de loten, die nu tachtig gulden bedraagt, wordt verlaagd tot twintig gulden voor een geheel lot. De verlaging van het bedrag dat men voor een lot moet betalen brengt echter mee, dat de kans op de hoofdprijs klei ner wordt. Tot dusver had 1 op 21.000 nummers kans op de ton; dat wordt nu 1 op 100.000. In plaats van 8002 prijzen en premies op 21.000 nummers van een serie, ko men er nu 44.471 prijzen op 100.000. Werd tot dusver ruim 74,5 pet. van de totaalsom die de spelers hadden inge legd in de vorm van prijzen en zeven procent als teruggaven op de inleg aan hen uitgekeerd, in het nieuwe schema komt daarvoor 80,75 pet. aan prijzen in de plaats. Bovendien wordt de hoofd prijs van 100.000 gld. zonder aftrek van kansspelbelasting uitgekeerd. De staatslotery zal in 1965 vyf lo terijen aanleggen. Daarvoor wordt een betere spreiding in de tüd verkregen. HOOFDDORP, 30 dec. Maandag avond nam de heer B. K. Buurman af scheid als voorzitter en bestuurslid van de c.a.v. Haarlemmermeer G.A., waar van het hoofdkantoor is gevestigd in Burgerveen. Zeven jaar lang heeft de heer Buurman de voorzittershamer ge hanteerd, Door andere werkzaamheden moest hy nu zijn funtie als zodanig neer leggen. Voor hem in de plaats werd als be stuurslid gekozen de heer N. van Reeu- wjjk, terwyi de heer M. Kamper de heer Buurman als voorzitter opvolgt. De heer W. Bos, die aftredend was, werd met algemene stemmen herkozen. De heer Th. Biemond kwam in de plaats van de heer J. J. van Haaster, die eveneens aftredend was en zich niet herkiesbaar stelde. Het plaatsver vangend lid van bestuur J. Knibbe werd tydens de vergadering als zodanig her kozen. Als lid van de Raad van Toe zicht werd gekozen de heer G. Entho ven, die in de plaats komt van de heer Th. Biemond, die zich voor deze funk- tie niet herkiesbaar stelde. Het voor stel van het bestuur om de naam van de coöperatie te veranderen werd door de leden aangenomen. Coöperatieve Aankoopvereniging Haar lemmermeer G.A. werd gewy'zigd in Coöperatieve Landbouw Aan- en Verkoop vereniging voor de Meerlanden G.A. „Meco". Toen de huishoudeiyke agenda was afgewerkt volgde een officieel afscheid van de heer Buurman. Hy werd toege sproken door de heer J. Parlevliet (vice-voorzitter) die namens de leden een gouden Vulpen overhandigde. Ook de direkteur van de graansilo van de coöperatie in Burgerveen, de heer A. Emmelkamp, liet zich niet onbetuigd en zei ondermeer veel waardering voor het werk dat de heer Buurman voor de coöperatie heeft gedaan, te hebben. Als dank voor de goede samenwerking kreeg de heer Buurman, van het perso neel een ingelaste foto van het bedrijf in Burgerveen. Ook de heer M. Kam per, die de heer Buurman als voorzit ter opvolgt, richtte het woord tot zün voorganger. Hy hoopte het er net zo goed af te zullen brengen. ZANDVOORT, 29 dec. De traditio nele kerstboomverbranding vindt in de badplaats dit keer plaats op maandag 4 januari op het strand voor de ro tonde. PELGRIMKERK Op zaterdag 16 januari wordt de eerste steen gelegd voor de bouw van de gereformeerde Pelgrimkerk aan de Pijlslaan hoek Stephensonstraat. Bij: J. F- v. d. Berg Bl'daalseweg 117, Bl'daal oij sollicitatiebrieven e.a .eeri orglnele stukken tn te sluiten maai toto-cople an of afschriften Onze ad vertentie-afdeling kan n.i :een enkele garantie geven lat zoekgeraakte origine!f dukken weer bij dt eige naar terugkomen llllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllMlllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIllllllllll»1"""'! 1 januari verplichte W.A.-vcrzeke- g ring, vraagt vrybiyvend deskundig g 5 advies. 1 MAKELAARS- en ASSURANTIEKANTOOR Gierstraat 61 - Haarlem - Tel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 8