Ml Donar krijgtsteun' van Aalsmeer-goalie Energia en KBV houden stand dubbelblank Revanche na smadelijke nederlaag Neerlandia na rust door knieën Meteoor schiet tekort tegen WA (0-3) N.F.C. BOEKT EEN FORSE ZEGE OP UITHOORN Fel Lisse verslaat Altior: 4-3 DERDE KLAS C DERDE KLAS G DERDE KLAS B VIERDE KLAS A 7 "P VIERDE KLAS C ,d?.:^eeusLo™st,a"iV5!'f: V. V. en 4.SJ.K. gelijk2-2 =L? &.TOSShSSSrU-oMS SffljR. te ST„ Zi B? VVSB gelijk met Wanmuida ülllllllll Bloemendaal—H. Boys 1-0 illl Aristos—NAS 0-4 Wijk aan Zee—IEV 3-2 MAANDAG 11 JANUARI 1965 ;.;v I 1111 Vierde klasse A Vierde klasse B Vierde klasse C 4. I V,-, HILVERSUM, 11 jan. Dankzij de I medewerking van doelman H. de Gooijer lieeft Donar in de spannende strijd te gen Aalsmeer een :i-l overwinning ge hoekt. Reeds in de tweede minuut kon midvoor De Graaf een slechte terug speelbal afstraffen. Vlak voor de rust schoot Jan Kloosterman van grote af stand op het vijandelijke doel. Tot ie- De aanvallen van Swift, die veelal goed van opzet waren, vermochten hei de Schotendejensie soms erg moeilijk te maken, maar eendrachtig kunnen de Schoten-backs hier op tijd ruimen ders verbazing bleek dit slappe schot nog te machtig voor de Aalsmeerder doelman De Gooijer. Aalsmeer was door deze blunders niet aangeslagen en bleef verder strijden voor een beter resultaat. Door linksbuiten Keessen kwamen zij op 2-1, maar zeven minuten voor het einde greep him doelman voor de tweede keer mis bjj een houdbaar schot van Hennie de Graaf. Direct na de aftrap ging Aalsmeer in de aanval en ook na het zo verrassende doelpunt van Donar behield het het ini tiatief. De aanvallen werden echter te veel in de breedte uitgevoerd, waardoor (Van onze sportredaktie) Schoten „opgevijzeld in lange rustperiode (Van onze sportredaktie) iMoTODOiu 11 Tr>HAARLEM, 11 jan. Schoten heeft AMSTERDAM, 11 Jan- het nieuwe jaar op veelbelovende wijze S^.mseildLLegeanoihaaf -"gezet. Na'een rustperiode van zes we ken kwamen de Haarlemmers m de strjjd tegen Swift met een overwinning vloed op het veld, dat de grasmat spek glad werd, maar toch uitstekend de wa termassa's opnam. De beide elftallen van Energia en KBV echter maakten er niet zoveel van. De spelers waren waarschijnlijk liever in de kleedkamers j gebleven. Energia was iets meer in de aanval en schiep zich ook de betere kansen j In deze tamme wedstrijd. De penning- van 2-0 uit de bus, een zege, die gezien meester van de thuisclub keek ondanks het vertoonde spel ten volle verdiend het gelijke spel bijzonder somber. De mocht worden genoemd, slechts honderd toeschouwers bezorgden! De elftal-commissie van Schoten had de kantinebaas (door de regen) echter j^gj. aangedurfd de ploeg die in de laatste hieruit een doelpunt te forceren. Lang zaam maar zeker werkte Schoten zich op het spekgladde en moeilijk bespeel bare veld los. De acties werden talrij ker en na een kwartier spelen kregen de Haarlemse supporters het waren er maar weinig! reden tot juichen. Een kogel van Blom verdween via de vuisten van de Swift-keeper hoog in het net: 1-0. Vooral Blom en Kops bezorgden de Am sterdamse verdedigers handenvol werk, maar door goed ingrijpen kon een gro tere achterstand worden voorkomen. In de tweede helft was Schoten vrij wel doorlopend jn het offensief. Na tien minuten belandde een uittrap van doel man Heemskerk ver op (je Amsterdam se speelheitt. De verdedigers konden het leer niet meer bereiken en daarvan pro fiteerde Kops, (jjg niet een laag schot de voorsprong op 2-0 bracht. Er werd beweerd dat Kops even daarvoor hands zou hebben gemaakt, maar omdat de scheidsrechter, dat niet had gezien, ken de hij de goal toe. In de resterende speeltijd kwamen er voor beide ploegen nog kansen, maar de verdedigers ston den succes m (je weg. wel nog een behoorlijke klandizie. (Van onze sportredaktie) AMSTERDAM, tleve en, gezien competitie-wedstrijd zo smadelijk met 6-0 van Donar verloor, ongewijzigd te laten. De spelers hebben dit vertrou wen geenszins beschaamd. Zij lieten een levendige en enthousiaste partij voetbal zien, waarbij de wil om te winnen merk baar aanwezig was. Het begin was voor de Amsterdammers, die met snelle en gevaarlijke aanvallen het Schoten-doel bestookten. Omdat goalie Heemskerk nog even moest wennen aan de verras sende capriolen van de gladde bal, kwamen er voor de Haarlemse veste en kele moeilijke situaties. De gasten slaagden er evenwel niet in (Van onze sportredaktie) 1 voor de mannen uit Amsterdam-west wei- AMSTERDAM, 11 jan. Het zwaar 1™? P.r0? Na ongeveer_ dertig bespeelbare veld bleek voor den redelijke wedstrijd, heeft koploper EVC op het technisch en tactisch min-j dere Neerlandia een 4-0 overwinning be-1 haald. Deze zege mag ietwat geflatteerd genoemd worden, omdat pas in de twee de helft het overwicht van EVC aan het licht kwam. Het duurd' tot één minuut vóór rust eer het eerste doelpunt viel. Een slor dig weggekopte bal van een Neerlandia- verdediger kwam voor de voeten van rechtshalf Kroon, die van ver ineens in schoot (0-1). Na rust maakte EVC de dienst uit. Maar Neerlandia hield nog stand. Toen echter rechtsbinnen Frikkee (Van onze sportredaktie) grotere moeilijkheden op te leveren dan voor WA, Laatstgenoemde ploeg heeft mede door zijn uitstekende aanpassings vermogen hieraan de overwinning van 0-3 te danken. De meteoren brachten de bal aan het rollen en waren direct gevaarlijk voor het doel van Ouwejan. Echter slechts van korte duur, want weldra zou blijken dat WA was gekomen met de vaste wil LANDSMEER, 11 jan. Op een uit stekend bespeelbaar terrein deelden .oTrJ g penbecker en Van de Ende voorzagen ASVK kwam al spoedig op 1-0 maar hun voorhoed' van prachtige passes en van EVC er na een solorush 0-2 vantoen Jde Loth van 20 meter afstand j het was de overal opduikende linksbui- U^.4 n n /J K O 1 fnOan Art 4nliiitnn 4nnM f 7/iv. r~>t - .1- i maakte, was het moreel gebroken en lukte er bjj de thuisclub niets meer. Een kwartier vóór tijd viel het derde doel punt. Twee Neerlandia-verdedigers lie ten de bal voor doelman Houwelingen lopen. Th. Bond kon hiervan profiteren. Een klein tikje was voldoende om de voorsprong te vergroten tot 0-3. Twee minuten later was het midvoor F. van Vlaanderen van EVC die de Neerlandia- doelman passeerde: 0-4. de bal tegen de touwen joeg en Van t en Geesink die een "hem""op" "de rechter- Leersum drie minuten voor rust de ballsChoen gepresenteerde voorzet keihard ook in het Amsterdamse doei wist te i en onhoudbaar voor doelman De Vries werken waren de bordjes verhangen. Na i via binnenkant paal in het doel liet ver- de rust kwam ASVK even geducht op-1 dwijnen: 0-1. zetten wat resulteerde in het geljjkma-! Dit was na twintig minuten spelen, en kende doelpunt. IVV kreeg hierna het! iedereen verwachtte dat Meteoor hierop beste van het spel maar toen de goed-1 met een antwoord zou komen. Maar het leidende scheidsrechter Franschman liep anders. VVA trok nog een paar voor het einde floot was de stand nog registers open en in de volgende tien steeds 2-2. Éaajf et zwaar lus f „netu u- a UIIseveel ueiug Meteoor minuten ™llDai was het wéér Geesink die een voorzet van donker onder de ver bijsterde doeirnan De Vries door in het doel knalde- o-2. De tegenaanvallen van Meteoor waren hierna zeker niet van gevaar ontbloot. Maar het sloot in de ploeg niet/ zoals wij van vorige wed strijden gewend waren. Vlak voor rust noteerden WO nog een schot, ingezonden door de Meteoor-linkshalf De Jong, dat juist over de aoeiiat verdween. Na de met groot overwicht voor WA gespeeld^eer®,f gaf het begin van de tweede hebt een totaal ander beeld. De kennelijk 'n de rust geïnspireerde Meteoorploeg „l^t spelbeeld totaal te gaan wijzigerl- Met groot elan bouw den de Noordamsterdammers hun aan vallen op en scnoten nu ook vaker, waarbij het moet gezegd, vrouwe Fortu- na geen medewerking verleende. Wat Tenniglo, Steege en Goedkoop ook on dernamen, het lukte niet. Jammer voor de Meteoorploeg was het dat na ongeveer dertig minuten spelen de hardwerkende, zijn ploeg stimulerende, p. Symons we gens een blessure het veld moest verla ten. Vlak daarop moest Meteoor de ge nadeslag incasseren, toen de scherp op gestelde Doesselaar een voorzet van links op het hoofd nam, waarna de iets te laat uit zijn doel gekomen De Vries misgreep: 0-3. Vijf minuten voor het einde ontstond nog een kans voor Steege om de eer te redden. Maar zijn dave- minuten bleek dat de terreingesteldheidrende schot werd door de paai gekeerd. de Hilversumse achterhoede steeds weer de gelegenheid kreeg in te grijpen. Do nar moest zich in de eerste helft be preken tot enkele uitvallen, die echter veel meer gevaar opleverden. Midvoor De Graaf bleef actief en met moeite kon de achterhoede van Aalsmeer in de twin tigste minuut een tweede treffer voorko men. Het spel werd wat harder, maar de scheidsrechter Van Mourik hield het goed in de hand. Even voor de rust kwam dan het tweede cadeautje van Aalsmeer voor Donar. Doelman H. de Gooijer, gehandi capt door zijn beslagen bril, greep volkomen mis op het afstandsschot van linksbinnen Kloosterman (2-0). Ook na de hervatting bleef Aalsmeer volharden in goed maar ongevaarlijk aanvalspel en door goed spel van spil H. de Jong en aanvoerder Ben Hulscher kwam Donar nu vaker op de vijandelijke helft. Het opdringen werd hun in de elfde minuut noodlottig toen er vanuit de achterhoede van Aalsmeer een dieptepass kwam, die door linksbuiten W. Keessen doeltreffend werd afgerond (2-1). Even probeerde Aalsmeer de gelijkma ker te forceren, maar door goed werk van doelman Rudi Kuipers bleef deze uit. Zo noteerden wij een prachtige duik van de Hilversumse goalie in de 16de minuut en tijdig uitlopen in de 20ste en 25ste minuut. Doordat scheidsrech ter Van Mourik enkele vreemde beslis singen nam werd het spel nog harder en de stemming af en toe zelfs onvriende lijk. Hjj keurde twee fraaie doelpunten van Hennie de Graaf af. In de 38ste minuut was het dan driemaal scheeps recht voor Hennie de Graaf, die deze keer hulp kreeg van doelman De Gooijer (3-1). Hoewel beide ploegen nog enkele goede scoringskansen kregen werd deze stand niet meer gewijzigd. UITHOORN, 11 jan. De stgeekderby tussen Uithoorn en NFC is door de Am- stelveners met duidelijke cijfers (1-5) ge wonnen. NFC was beweeglijker en snel ler op het gladde terrein. De thuisclub speelde alles te kort, om tegen de gas ten veel succes te hebben. Na 5 minuten reeds opende midvoor Van Leuffen voor de thuisclub de sco re en toen leek alles nog niet zo erg, maar 10 minuten later maakte J. de Wit gelijk en H. Zegwaart gaf NFC zelfs al voor rust een voorsprong van 1-2, welke na de thee door De Wit en twee benutte strafschoppen nog tot 1-5 werd opgevoerd, mede omdat Uithoorn geen verweer had tegen het open spel van NFC. VVSB is er op eigen veld niet in ge slaagd het zwakker geacht<S»Wannunda te verslaan. De weersomstandigheden in aanmerking genomen, speelden beide ploegen een aantrekkelijke wedstrijd, waarin het aan spannende momenten niet ontbrak. In de eerste helft was de thuisclub met de wind in de rug meer in de aanval maar de gewijzigde achterhoede van Warmunda, waarin Van Ritsen stopper E. van Winsen verving en doelman Van Kamp op bekwame wijze als invaller fungeerde voor de geblesseerde Schaven maker, had niet veel moeite met de doorzichtige aanvallen van VVSB. Na 20 minuten scoorde linksbuiten Van Win sen voor Warmunda, maar wegens bui tenspel werd dit doelpunt afgekeurd. VVSB slaagde er niet in de meerderheid voor rust in doelpunten uit te drukken, maar hoewel Warmunda na de rust de wind mee kreeg, werden nu toch de aanvallen van VVSB gevaarlijker. Langzamerhand werd Warmunda weer teruggedrongen en in het laatste kwar tier was VVSB beslist sterker. Linksbui ten Oostdam en rechtsbuiten Haasnoot schoten in deze periode tegen het hout werk van het Warmunda-doel. Bijna had Warmunda vlak voor het einde nog aan het langste eind getrokken, toen mid voor Mesker de te ver voor zijn doel staande Peeters met een boogbal pas seerde, maar tot grote opluchting van de VVSB-aanhang belandde de bal tegen de lat.' Het bleef dus 0-0 en daarmee kregen beide elftallen loon naar werken. VVSBWarmunda 00 LisseAltior 4—3 VVSB 10 6 4 0 16 23— 7 Altior 10 6 3 1 15 22—13 Boskoop 9 5 2 2 12 16— 8 Lisse 10 5 2 3 12 19—12 Archipel 9 5 1 3 11 15—15 VEP 8 4 0 4 8 20— 9 Warmunda 11 2 4 5 8 12—17 Concordia H 8 3 1 4 7 13—17 ZLC 8 Z 1 5 5 13—23 SJC 9 1 1 7 3 8—27 SJZ 6 0 1 5 1 5—18 Meervogels '31—SVW '27 24 RKAFCLimmen 5—1 de ForestersSV de Rijp 12 de ValkenZwaagdijk 91 RKAFC Foresters De Rijp SVW '27 Zouaven VVW Valken Limmen USVU KFC Meervogels '31 Zwaagdijk AristosNAS 0—4 de Vliegende HollandersRenova 03 Onze GezellenVSV 72 Wijk aan ZeeIEV 32 BloemendaalHoofddorp Boys I0 12 9 2 1 20 38—15 13 9 0 4 18 35—15 12 7 3 2 17 29—19 11 7 2 2 16 31—15 11 7 1 3 15 31—24 11 6 1 4 13 30—18 12 4 4 4 12 29—23 13 4 4 5 12 32—36 11 4 2 5 10 27—19 10 1 2 7 4 15—38 13 1 1 11 3 10—39 13 0 2 11 2 18—64 Renova 12 9 1 2 19 26—14 Artistos 12 7 2 3 16 29—24 Onze Gezellen 11 5 3 3 13 29—22 VSV 12 8 1 5 13 32—29 Bloemendaal 12 5 3 4 13 22—21 IEV 12 5 2 5 12 30—23 Waterloo 11 4 2 5 10 27—26 Hoofddorp Boys 12 2 6 4 10 18—21 Vlieg. Holl. 11 3 3 5 9 21—31 NAS 11 3 2 6 8 18—24 Wjjk aan Zee 12 1 3 8 5 10—27 Op een goed bespeelbaar terrein Lisse erin geslaagd koploper Altior een nederlaag toe te brengen, waardoor de Lissenaren hun kleine kans op de titel behielden. Altior speelde een technisch knappe partij, maar Lisse was veel feller. Na een kwartier nam de thuis club de leidjng door rechtsbuiten Van Kesteren, die vanaf de vleugel een schot loste, dat voor doelman Van Soest on houdbaar was (1-0). Drie minuten later was het al 2-0. Invaller-midvoor A. Bon kreeg de bal toegespeeld van Van Res teren en schoot ineens in. Altior kwam echter terug, maar blonk niet uit in schotvaardigheid, al mocht Lisse van geluk spreken, toen midvoor A Ouwerkerk, alleen voor doelman Le- feber gekomen, uitgleed, zonder dat er verder gescoord werd brak de rust aan. Direct na de hervatting had Lisse wederom succes.. Linksbuiten Rans- dorp speelde zich handig vry en loste een schot, waar doelman Van Soest te laat op reogeerde (3-0). Altior vond net welletjes en Lisse kwam onder druk te staan. A. Ouwerkerk bracht de stand op 3-1 en drie minuten later was het al 3-2 door een doelpunt van J. Lek. Verder liet Lisse de gasten niet komen en het had het antwoord spoedig klaar. Van Kesteren kreeg de bal bij de zij lijn te pakken, zwenkte naar binnen en schoot vlak onder de lat raak (4-2)Tien minuten later kwam Altior op gelukkige wijze op 4-3, toen invaller-rechtsback Boot verkeerd terugspeelde en in eigen doel schoot. Ondanks deze meevaller ge loofde Altior de resterende tijd niet meer in eigen-kunnen, zodat Lisse ver diend won. een Met een hink-stap-sprong weet der Onze Gezellen-backs twee VSV- aanvallers min of meer te verrassen. Hij bracht daarmee te juister tijd red- |1 ding want de druk werd benauwend. 0 Jacques Remy, aanvoerder van het Bel gisch hockey-elftal, is tot het einde van het seizoen geschorst. Hij had in een in cident tijdens een competitiewedstrijd zijn mede-international Delaet een klap gege ven. Honkoop heeft het dreigende gevaar tijdig zien aankomen en weet de «er-j dedigers van Hoofddorpse Boys snelj de bal afhandig te maken. Topformatie Renova veel dank verschuldigd aan sterk NAS (Van onze sportredactie) schuwing voor herhaaldelijk lijk spel. mand verwacht. Voor de thee hadden z(i n.l. reeds een comfortabel lykende voorsprong van 0-2 opgebouwd, iriy was in deze periode ook beslist de betere ploeg. Het speelde leuk samen en het aanvalsspel bood beslist perspectieven. Na vjjftien minuten spelen nam H. de Reus een hoekschop. Hu plaatste pre cies op het hoofd van Korver. Dit bete kende 0-1. Een goede doorspeelbal van Vink werd ineens door midvoor Been tjes op de slof genomen en onhoudbaar ingeknald, 0-2. De tweede helft was twaalf minuten oud toen A. Snijders met een afstand schot de stand op 1-2 bracht. Wijk aan Zee werd nu iets sterker, maar tot ech te gevaarlijke momenten kwam het niet. Een vrije trap moest de gelijkmaker brengen. Alders nam deze voor zijn re kening en doelman Vink liet de bal glip pen 2-2. Toen Vink een bal uit de hoek werkte raakte hij aan zijn been gebles seerd en moest zijn plaats afstaan aan Kortekaas. Het bleef voor IEV niet bij deze ene tegenslag. Ook Vendel moest zich laten vervangen door Van der Put ten. De thuisclub poogde nu de nog niet geheel op elkaar ingespeelde IEV-defen- sit onder de voet te lopen. Dit gelukte tijdens een hevige doelworsteling. Hier uit pikte Schellevis de bal op met het reeds gememoreerde resultaat (2-3). In de vijfde minuut bracht Overtoom d« score op 2-0 en toen kort daarna de jeugdige doortastende centervoor Geels het leer voor de derde maal in de Velser touwen had gekogeld, was VSV een geslagen ploeg. Wel zorgde Kramer nog voor een tegendoelpunt, maar verder kwam VSV niet.... Ofschoon het spel er op het spekglad de veld niet beter op werd, kon Onze Gezellen tegen de gedemoraliseerde Vel ser ploeg alle kanten uit. De Haarlem se doelpunten kwamen dan ook in een vlot tempo op het bord. Geels, die een bijzonder productieve middag had, bracht met twee goals de voorsprong op 5-1. Blom maakte het halve dozijn vol en daarna was het weer de beurt aan de Geels. Kort voordat de uitste kend leidende scheidsrechter Tejj'kes af blies, bracht Voet de eindstand op 7-2. AMSTERDAM, 11 jan- Onze Gezel- districtefwèstdie VSV ingehaald. Door X VI. Hollanders—Renova 0-3 JiL. i- i Velsenaren met 72 te kloppen behaalde Onze Gezellen een totaal aantal van der tien punten. Bloemendaal maakte ook van deze gelegenheid gebruik en versloeg Hoofddorp Boys. De Bloemendalers staan nu ook gelijk met VSV. De staartploeg Wijk aan Zee leverde een prestatie van formaat door IEV te kloppen. Maar helaas haalden de twee nieuw verwor ven punten niet veel uit, want ook NAS won. Aristos moest met niet minder dan 4—0 voor NAS zwichten. NAS uit Halfweg heeft met fris en open spel het zo sterk geachte Aristos met liefst 4-0 naar een grote nederlaag geleid. De achterhoede van de thuisclub liet nogal wat steken vallen en daarvan profiteerde NAS uitstekend. Na 20 mi nuten opende Von Mauwes de score voor NAS en achttien minuten later ver- bgrootte Meegdes deze voorsprong tot 0-2. Na rust werd het een ware modder- partij, maar weer kwam NAS tot twee treffers (0-4). H. Willemse kreeg nog de kans om de eer voor Aristos te red den, maar hjj miste de toegestane straf schop. B. van Meeteren kreeg een waar- Zoals te verwachten viel, kreeg Vlie gende Hollanders uit Amstelveen geen schijn van kans tegen koploper Renova. Afgezien van enige gladheid was het veld goed bespeelbaar ondanks de regen die gedurende de hele wedstrijd gestaag neerviel. In de eerste helft wist Renova 1 een voorsprong te nemen, toen vrij on verwacht vanuit het midden een schot gelanceerd werd dat hoog in de hoek achter de keeper van Vliegende Hollan ders in het doei verdween. Na de rust besliste Renova de strijd volkomen in zijn voordeel tegen een ri vaal die duidelijk een zwakkere indruk maakte. Evenals het eerste doelpunt waren het wederom twee schoten van vrjj grote afstand, die, vanuit het mid den afgevuurd, hoog in de hoek doel troffen. Door deze duidelijke overwin ning nestelde Renova zich steviger op de bovenste plaats. Hoofddorp Boys heeft voor het eerst sinds 8 november weer met een neder laag genoegen moeten nemen. Het krachtsverschil tegen Bloemendaal was niet groot en dat komt in de 1-0 zege voor de „Whites" dan ook duidelijk tot uiting. De Hoofddorpers traden met invallers ai \tr\i «r aan voor Hulsbosch, Van Munster en lln7P IlP7ftllen—V\V /- Switser, hetgeen de homogeniteit in de 'AC wc uiteraard niet ten goede kon ko- helft waren Linksbuiten Schellevis is in Wijk aan Zee de held van de dag. Want in de allerlaatste minuut in het treffen tegen het sterker geachte IEV knalde hij zijn club naar de al zo lang verbeide over winning. Het dient gezegd dat IEV bij zonder met pech te kampen had. In de tweede helft moest eerst keeper Vink vervangen worden, terwijl even later spil Vendel bij het verkeerd koppen van de bal het veld ruimde. Dat de Velsennoorders deze ontmoe ting met 3-2 zouden verliezen had nie- Door een verpletterende overwinning van 7-2 op kampioenskandidaat VSV heeft Onze Gezellen deze zondag zich zelf overtroffen. Geen enkele Gezellen- supporter zal aan een dergelijk écla tant succes hebben gedacht, al hadden de Haarlemmers op 26 september ook al voor een surprise gezorgd toen de Velsenaren in eigen huis met 2-1 werden verslagen. VSV, dat uiteraard op revanche zon, was in de eerste helft volkomen tegen zijn gastheren opgewassen. De wedstrijd die in de stromende regen werd ge speeld en slechts enkele tientallen sup porters had getrokken, bracht niettegen staande alle moeilijkheden van het glad de veld, redelijk voetbal. Na tien mi nuten spelen eisten de Gezellen de lei ding op. Zij kwamen nogal goedkoop aan deze openingstreffer, want na te zacht terugspelen van een der rood witte verdedigers, kon Geels vrü ge makkelijk scoren. VSV antwoordde met een aantal gevaarlijke tegenaanvallen waarbij doelman Van der Pol het geluk op zijn hand toe. Tot tweemaal toe was hij bij keiharde schoten van Voet in ge slagen positie, maar even zoveel maal bracht de paal redding voor de Haar lemmers. Toen de tweede helft met een beschei den 1-0 voorsprong van de Gezellen be- gonTTeek een overtuigende zege voor de Haarlemmers geenszins in het verschiet te liggen. VSV had zich immers van zijn goede laten zien en wie weet wat er nog zou kunnen gebeuren. Maar spoe dig werden de zaken duidelijk gesteld. men. In de eerste helft waren de elf tallen vrjjwel aan elkaar gewaagd. Na tien minuten verdween doelman Kroese van Bloemendaal met een dijbeenbles sure van het veld, maar hij werd op uitstekende wijze vervangen door Reder. Midvoor Van Poecke kreeg voor de Bloemendaal-veste enkele goede sco ringskansen, maar het juiste schot bleef achterwege. Daarna vuurde Cornelissens op de Hoofddorpse veste, waar goalie Netscher fraai ingrijpend zich echter niet liet vermurwen. Goed voetbal was in de stromende regen eigenlijk niet mogelijk. De spelers ondervonden maar al te dui delijk de nadelen van de doorweekte grasmat, waarop alleen de „lichtge wichten" zich, naar behoren konden ver weren. De Bloemendalers zetten de tweede helft in met een offensief, dat een hele tjjd aanhield. Uit een van deze aanval len ontstond na 25 minuten liet doelpunt, dat de strjjd in het voordeel van de thuisclub besliste. Het was Kops, die na een fraaie combinatie met Beidschat en De Groot de winnende treffer voor 'zijn rekening nam. In het laatste kwar tier van de strijd trokken de Boys fel spelend ten aanval om de dreigende ne derlaag ongedaan te maken. Doelman Reder werd verschillende malen aan de tand gevoeld, maar hjj greep zo goed in dat de Hoofddorpse pogingen steeds werden verijdeld. Van Poecke en J- Stolwijk kregen in de slotfase elk een goede kans, maar op het beslissende moment kon het juiste schot niet wor den gevonden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 14