Volop spanning in bridgecompe ti tie Curd Jürgens deze week in Zierikzee Glaasje met bestuur Uitverkoop we op Beenebroeks sloop" Kerkplein m Verenigingen verbannen uit provisorische clublokalen in afgedankt schoolgebouw Boedel te kijk en „te koopop regen achtige zondagmorgen Van der Horst ook als een atleet snel Zuurkool met spek voor deelnemers van vierkampen Vettige prijsuitreiking na enerverend weekeinde van schaakwedstrijden HOOGOVENS kampt met huisvesting van buitenlandse arbeiders W esterduin verbouwd Woningbouw in Haarlemmermeer in afgelopen jaar Kampioenschap in hoofdklasse nog geen uitgemaakte zaak Verkeershalans Haarlemmermeer In 1964 veertien mensen dodelijk verongelukt Voor film over watersnoodramp Adres winkeliers over verlichting van Hoofdstraat Veiser subsidie N.Ph.O. wankelt Dampend Spek en worst 10 jaar full speed MAANDAG 11 JANUARI 1965 PAGINA fl De jeugdige Russische schaakmeester Joeri Bala sof (15 jaar) bezocht op uitnodiging van onze krant zondag de voetbaltopper TelstarDWS (zie ook onze sportbijlage). Na afloop maakte de ver legen knaap kennis met het Telstar-bestuur dat hem iets te drinken aanbood (het glaasje op de kiek werd hem als „grapje" in de hand gedrukt. Joeri drinkt geen alcoholische dranken). Joeri poseert wat onwennig en schichtig tussen al die onbekende heren. U ziet v.l.n.r. Van Nifterick, Verbaan, Kockx, JoeriMooy en Van de Gevel. Structuurverandering in Duitse visserij dag op de andere. Even onwerke lijk als het op straat opeengesta pelde huisraad van een uit de wo ning gezet gezin stond gistermor gen in alle vroegte op het intieme kerkplein voor de r.k. kerk in Bennebroek een groot deel van de inventaris van de gedupeerde ver enigingen opgeslagen: een ouder wets kamerbiljart, waarvan het hier en daar verschoten laken in een omzien door de druilige regen doordrenkt was, een fraaie ping- pong-tafel, wankel op de ongelijke straatkeien, en een heleboel an dere spelattributen. Dingen, die hun eigenlijke waarde lelijk be gonnen te verliezep, toen ze zo open en bloot in de regen te kijk gesteld stonden voor haastig voor bij stippende kerkgangers. Voor Haarlem e.o. Films Muziek Toneel Ballet Diversen Tentoonstellingen Zandvoort Hillegom N oordwij k Leiden HAARLEM, 11 jan. - Door het spelen ran de zesde ronde werden de wed strijden voor de viertallen-competitie van het district Kennemerland der Ne derlandse Bridgebond hervat. Hoofdklasse In de afd. A kwam BOC 2 door met 60 van BOC 4 te winnen met dit vier tal op gelijke hoogte. Beide hebben nu 24 pnt. Het Beverwijkse Sans Atout heeft 23 pnt, zodat omtrent het kam pioenschap valt. In afd. B zullen Boekenroode en BOC 9 gaan uitmaken wie kampioen wordt. Daarbij heeft Boekenroode de beste pa pieren. Het heeft 33 pnt.; een voor sprong van 4 pnt op BOC 3. De strijd tegen het de; aat in afd. A tussen De igradatiespook Pelikaan met pnt en Haarlem Noord dat er 10 heeft. Ook Boekenroode 2 moet nog oppassen. Met 16 pnt is het nog stellig niet veilig. In afd. B wordt de positie van De Kennemers erg moeilijk. Uit zes wed strijden kon het tot nu toe 3 pnt ver zamelen, 4 minder dan BOC 5. Eerste klasse In afd. A heeft RK Never Down 2 de leiding van De Jump overgenomen door dit team met een 60 nederlaag naar IJmuiden terug te sturen. In afd. B verdrong Spel Vr. 2 het derde viertal van Boekenroode van de HOOFDDORP, 9 jan. In het afge lopen jaar zijn in de gemeente Haar lemmermeer veertien personen veron gelukt. Het totaal aantal verkeerson gevallen bedroeg bijna vijftienhonderd. De sterkte van het politiekorps werd In 1964 opgevoerd tot drieënzeventig man. De reservepolitie omvat tweeënvijftig man. Deze gegevens zijn ontleend aan de bijlage bij de nieuwjaarsrede van burgemeester mr. C. G. van der Willi gen. De voorbereidingen voor de bouw van •en politiebureau te Hoofddorp en voor politieposten te Badhoevedorp, Zwanen burg en Nieuw Vennep hadden goede voortgang. Kredieten werden beschik baar géstéld voor tijdelijke hulsvesting van de politieposten te Zwanenburg en Nieuw Vennep. Het aantal gevallen van misdrijf dat in 1964 ter kennis van de politie kwam, was ongeveer gelijk aam dat in 1963 en wel omstreeks vijfhonderd. HOOFDDORP, 9 jan. In het afge lopen jaar zijn in de gemeente Haar lemmermeer 440 woningen gereedge komen voor bewoning; 21 woningen werden onbewoonbaar verklaard en 38 woningen, waaronder 13 krotten, wer den gesloopt. In het jaar 1964 zjjn 475 bouwvergunningen verleend. Op de laatste dag van 1964 waren 1.112 woningen in aanbouw. Hieron der zijn 80 Eurowoningen te Badhoeve dorp als begin van een produktiestroom van 644 woningen, 72 woningen N. V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten ais begin van een produktiestroom van 312 woningen. Op 31 december waren 2.072 woningzoekenden ingeschreven of wel 183 meer dan een jaar daarvoor. (Van onze correspondent) VLIS8INGEN, 11. jan. Curd Jiir- gens, die gecontracteerd is om de oofdrol te spelen in een film welke zich afspeelt tijdens de watersnood ramp van 1953, komt waarschijnlijk nog deze week naar Schouwen-Duive- land om het natuurlijk decor te ver kennen. Want behalve dat er voor de film Margitto studio-opnamen zullen wor den gemaakt in Oostenrijk, zal in sep tember en oktober in Zierikzee (rin- mer gezegd op Schouwen-Duiveland) worden gefilmd. Met deze verfilming gaat een lang gekoesterde wens van de Nederlandse filmregisseur Gerard Rutten, die met Jan Gerhard Toonder het scenario heeft geschreven, in vervulling. Margitto is et verhaal van een Internationaal goo chelaar (Curd Jürgens), die juist in de rampnacht optreedt in Zierikzee. Het ligt in de bedoeling van Gerard Rutten, die de regie krijgt van deze interna tionale co-produktie, dat drie Zeeuwse kinderen belangrijke rollen In de film zullen krijgen. Het verhaal wil name lijk, dat de goochelaar drie kinderen redt en dagenlang met hen geïsoleerd i3 in een boerderijtje. Tijdens zijn ver blijf in het boerderijtje overziet de goochelaar, eens befaamd nu op zijn retour, in flash-backs zijn verleden. Rutten zal fragmenten uit filmopna men van de werkelijke ramp in Mar gitto inlassen. Voor-de opnamen is ook een boerderij nodig die midden in het verdronken land staat. Het zal dus nood zakelijk zijn dat bij Zierikzee een pol dert] e blank wordt gezet. Of hiervoor een bestaande boerderij zal worden ge bruikt, dan wel of een „filmboerdervj" wordt gebouwd, is in dit stadium nog niet bekend. Wel heeft de heer Rutten laten weten dat hij en zijn staf met name zullen werken aan de hand van het fotoboek De Ramp. bovenste plaats. Deze teams hebben nu resp. 26 en 25 pnt. Nummer drie is De Pelikaan 2 dat 24 pnt heeft en geens zins kansloos is in de strijd om het kam pioenschap. In afd. C ging BloemendaalHBC niet door. Daardoor kon Boekenroode 4 aan de leiding blijven, mede door de 60 overwinning op RK Haarlem 3. In afd. D heerst volop spanning. De Kennemers 2 versloeg Damiate 2 met 42 en werd daardoor lijstaanvoerder. Damiate 2 heeft 1 pnt achterstand. Op de derde plaats staat BOC 6 met een achterstand van 3 pnt. Tweede klasse Aan de leiding bleven in de zes af delingen resp. Boekenroode 6. BOC 7, Haarlem ZW. 3, Boekenroode 5, Damia te 4 en RK Never Down 3. De uitslagen zijn: Hoofdklasse: Haarlem NrdDe Peli kaan 06, Sans AtoutBoekenroode 2 5—1, De PelikaanHaarlem Nrd 24, BOC 2—BOC 4^6—0, RK Haarlem— Boekenroode 06, BOC 5—BOC 3 li5, De KennemersSpel Vr. 06. Eerste klasse: HNBBRK Haarlem 2 0—6, De JumpRK Never Down 2 0—6, RK Haarlem 2—HNBB 0—6. BC. 1940Spel Vr. 4 33, De Pelikaan 2 BC. 1940 2 6—0, Haarlem Nrd 2— Boekenroode 3 60, Haarlem ZW 2 Spel Vr. 2 0—6, RK Haarlem 3— Boekenroode 4 06, DamiateSpel Vr. 3 1—5, Bloemendaal—HBC (HBC n.o.), BOC 6—RK Never Down 3—3, Sans Atout 2Haarlem ZW 06, Da miate 2De Kennemers 2 24. Tweede klasse: Damiate 6Boeken roode 6 2—4, De Pelikaan 4Spel Vr. 5 42, Haarlem Nrd. 4HNBB 2 0—6, RK Haarlem 4—Haarlem ZW 4 06, De Kennemers 4-BOC 7 06, Spel Vr. 6Zandvoort 06, Haar lem Nrd 5Figee 60, Haarlem Nrd 3 Haarlem Nrd 7 60, Damiate 4De Kennemers 5 6—0, Zandvoort 2Boe kenroode 5 06, Damiate 5Boeken roode 5 1—5, Bloemendaal 2—Zand voort 2 24, Haarlem Nrd 6RK Never Down 3 0—6, HBC 2Damiate 3 0—6. Derde klasse: De Kennemers 6RK Never Down 4 06, Sans Atout 3 Haarlem ZW 6 6—0, Spel Vr. 7— HBC 4 0—6. IJMUIDEN, 11 jan. De Duitse treilervisserij is het nieuwe vangjaar 1965 begonnen met 146 schepen met een totale tonnage van 112.830 brt. Aan het begin van 1964 waren er 145 schepen met 104.411 ton. Uit deze sim pele cijfers alleen, blijkt niet duidelijk, wat er in het afgelopen jaar met de Duitse treilervloot is gebeurd. Maar bij een nadere beschouwing van meer gegevens wordt duidelijk, dat de struc- uurverandering zich in het afgelopen jaar heeft voortgezet. In 1964 werden vijf trailers gesloopt of verkocht. Deze vermindering kon door zes nieuw gebouwde schepen meer dan gecompenseerd worden, zo als ook bltjkt uit de toegenomen tonna ge. Het aantal moderne hektreilers is tot 38 gestegen. Waren er een jaar ge leden 43 schepen, die met diepvriesin stallaties waren uitgerust, thans zijn er 48 schepen in de vaart, die aan boord diepgevroren vis kunnen produceren. De verdere opmars van het diepvriezen op zee blijkt ook uit de toegenomen bergingscapaciteit. De diepvriesruimen van de schepen kwamen eind 1963 op een totaal van rond 10.000 m3, wat in de loop van 1954 is gestegen tot circa 14.000' m3- (Van een verslaggever) BENNEBROEK, 11 jan. „To tale uitverkoop wegens sloop", stond met zwart krijt aangegeven op een keurig blank geschaafd stuk hout. Deze niet bepaald alle daagse uitverkoop-aankondiging gold de boedel van alle Benne- broekse jeugd- en gezelligheids verenigingen, die enige dagen ge leden bericht kregen, dat zij hun clublokalen in het afgedankte ge bouw van de Openbare Lagere School maar te verlaten hadden. Dat is gebeurd. Onder hevig pro test. Na al die jaren geborgenheid in het bouwvallige, maar deson danks erg gezellige schoolgebouw plotseling niets meer! Van de ene „We willen de aandacht trekken met deze manifestatie. We Hopen, dat de be volking en in het bijzonder het gemeen tebestuur er goed van doordrongen ra_ ken, dat de Bennebroekse verenigingen in grote nood zijn komen te verkeren. Natuurlijk is die „uitverkoop" maar nonsens. Niemand zou ook maar een cent neertellen voor onze spulletjes. Bo vendien zullen we al die dingen hard no dig hebben, wanneer we '&ter misschien een plaatsje krijgen m het dorpshuis, dat nu wel heel vlug moet komen", zegt een van de leiders van het Katholiek Meisjes Gilde niet zonder hoop voor de toekomst. Een bestuurslid van de K.A.J. Is wat minder optimistisch. „Als we niet snel de beschikking krijgen over een zaaltje zal zich dat ongetwijfeld wreken op het ledental". Vaandrig M. Heems kerk is zo verstandig geweest er met zijn verkenners bijtijds tussenuit te trek. ken. Na veel moeite heeft hij een zaal tje kunnen krijgen in Heemstede. „Maar dat is ook niet de oplossing. We kunnen ons er wel mee benelpen. Ligt het niet voor de hand, wanneer we in ons eigen dorp willen blijven?" Het vroegere schoolgebouw aan de Schoollaan is nu ruim zeven jaar door diverse verenigingen in gebruik ge weest. Ondanks het feit, dat het steeds meer op een ruine begon te lijken en vrijwel geen accommodatie bood. Maar men was allang blij, wanneer men on derdak was. De verwezenlijking van een dorpshuis, waarvoor al zo lang allerlei plannen in de pen waren, zou nog wel enige jaren op zich laten wachten. Van de nood werd een deugd gemaakt. Zo goed en zo kwaad werden de vroegere, stijve schoollokalen opgekalefaterd en leefbaar gemaakt. Het afgedankte schoolgebouw werd een provisorisch dorpshuis, waar in verenigingsverband alle lief en leed gedeeld werd. Welpen, kabouters, verkenners, K.A.J.-ers en zelfs leden van plaatselijke muziekver enigingen maakten dankbaar gebruik van het gebouw. In het vergeetboek raakte evenwel, dat het gemeentebe stuur met betrekking tot het schoolge bouw met saneringsplannen rondliep Het gebouw zou plaats moeten maken voor een aantal bejaardenwoningen Thans is het zover. Zo vlug mogelijk wil men nu van gemeentewege een begin gaan maken met de sloop, waardoor het gebouw moest worden ontruimd. HAARLEM, 11 jaji. Als eerste onderdeel van de vjjfkamp om de In memoriam „OostwaI"-beker werd zon dag door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" in de omgeving van Kraan tje Lek een veldloop gehouden en daar- bjj bleek de succesvolle Jan van der Horst ook zonder fiets best uit de voe ten te kunnen. Samen met Gerard Nijs- sen en Marcel Rutte had hij zich van de anderen afgezonderd. De uitslag luidt: 1. J. v. d. Horst, de 2,5 km. in 9 min. 12 sec.; 2. G. Nijssen; 3. M. Rutte; 4. C. Piers; 5. R. Sweers; 6. L. Otte,; 7. T. de Klerk; 8. B. v. d. Pol; 9. W.Koelemij; 10. C.van Egmond. de 2,5 km. in 10 min. 9 sec.; 2. Groene- Uitslag C-klasse: 1. Van Kimmenade, veld; 3. Molenaar; 4. Bakker; 5. Krom; 6. Blom; 7. Visser; 8. Wempe; G. Van Baak; 10. Hesselman. Bij de jeugdklas- sers liep Ruit Krom sneller dan Jan van Schoor. SANTPOORT, 11 jan. De winke liers van de Hoofdstraat hebben in een door allen ondertekend adres van de Hoofdstraatvereniging, bij het gemeen tebestuur met klem aangedrongen op verbetering van de straatverlichting in de Santpoortse Hoofdstraat. Vooral voor een winkelstraat is deze verlich ting zeer pover. Bovendien steekt deze schril af bij de straatverlichting in de nieuwe wijken. Uiteraard hebben de winkeliers geen enkel bezwaar tegen een goede verlichting in die wijken, maar zij vragen wel om dan toch op gelijke wijze behandeld te worden, niet alleen in hun belang, maar ook om de speciale functie, die deze winkelstraat In het dorpsgeheel heeft. VELSEN, 11 jan. „Ten aanzien van de stijgende kosten van het Philhar- monisch Orkest merken wij op, dat bij een voortzetting van de regeringspoli- tiek, waardoor aan de gemeenten de noodzakelijke gelden worden onthouden, wjj onze houding inzake het subsidie voor dit orkest helaas zouden moeten her zien." Deze uitspraak is van B. en W. van Vel- scn naar aanleiding van de begrotingen voor 1965. Zjj achten een kritische be schouwing van de steeds stijgende kos ten op het onderdeel „Cultuur en sport" van de begroting noodzakelijk. Wat de schouwburg In Velsen be treft zal worden gestreefd naar een juistere verhouding tussen de bijdra gen der gebruiker en de kosten. B. en W. verklaren hierbij wel, dat zij hun sociale taak in deze niet zullen verza ken. Ook de Stichting Muziekschool Vel sen is kritisch bekeken. B. en W. menen, dat hun aandacht in de eerste plaats moet worden gericht op de primaire opleiding muzikale vorming. BEVERWIJK, 11 nov. - Rijen trans pirerende voorhoofden kon men gister middag in het Kennemer Theater aan schouwen, waar de in 37 groepen on derverdeelde vierkampers de derde en laatste ronde speelden. Vooral bjj de „vluggertjes" was een tastbare spanning aanwezig. Als een weldadige rust was dan ook de slot- maaltijd van zuurkool met spek en worst, waaraan elke deelnemer werd uitgenodigd. De drukte en bedrijvigheid van de schaakmiddag ebde nog wat na in het geroezemoes dat opklonk vanuit het restaurant van de Hoogovens, waar de door de erkampers zaten ook vele gasten aan, waaronder de wet houders Hermes en Kaebisch van Be verwijk, de heer Kapsenberg van de Konlnklfjke Nederlandse Schaakbond, de heer Heijnen van de Belgische Schaakbond. Ir. W. Bakker, directielid van de Hoogovens trad op als gastheer bij deze gelegenheid. In deze hoedanigheid nam de heer Bakker het eerst net woord. Hij zei onder meer het prettig te vinden, dat dit reeds de tweede maal is dat er een zuurkoolmaaltijd, een internatio naal gerecht, geserveerd werd voor deelnemers aan het Hoogoventoer nooi. Hij hoopte dat de vierkampen spe ciaal georganiseerd voor scholieren en amateurs, die zich alleen in het weekend vrij kunnen maken voor deze sport, ondanks de dreiging dat er volgend jaar nauwelijks plaats zal zijn, tot een traditie kan blijven. Hij besloot met een: „Eet smakelijk". Jongsma en Weezei eindigden en lootten erom. De heer Weezèl be haalde tenslotte 'de tweede prijs en ontving een boek. De plaquette en de trofee waren nog op een originele manier verpakt, na melijk in een ton met zuurkool, die door de heer Jongsma met handenvol eruit geschept mocht worden, onder grote hilariteit van het publiek. Dit was tevens het einde van een geslaagde avond, waarbjj Hoogovens zich als een voortreffelijk gast liet zien. Na het hoofdgerecht, dampende scho tels met geurige zuurkool, sprak ir. W. Rueb de menigte, die ondertussen vol daan achteroverleunde in enkele woor den toe. Hij vond het allereerst erg plezierig dat men in zulke grote getale opgekomen was. Ook had hfl genoten van het spel en de rust, waarmee ge speeld werd. Verontrustend beschouwde hij de groei van het aantal deelnemers. „In ieder geval Is de gelegenheid, die aan de jeugd en allen, die zicli nog niet kunnen specialiseren in de schaaksport, oin op te klimmen in de verscheidene groepen van de vierkampen prjjzens- waai*dig", besloot hy. De heer Kansenberg zag de van de vierkampen graag geprolongeerd in de Hoogoventoernooien. „Deze vier kampen, oorspronkelijk in dit toernooi opgezet, zijn in de internationale schaak wereld overgenomen, zo belangrijk blij ken zij te zijn", vond de heer Kapsen berg. Verder hoopte hij op een hechte samenwerking tussen de KNSB en Hoogovens. Een regeling ten aanzien van het grote aantal spelers zag hij graag genomen. Ir. W. Bakker antwoordde hem, dat als deze vierkampen kunnen bi; tot toekomstige goede spelers, d tal geen bezwaar is voor de Hoogovens. De heer Heijnen van de Belgische Schaakbond merkte in zijn rede schertsend op: „Als ik nu verlies of win, steeds heb ik een prijs". De ver klaring van deze krasse uitspraak luidt als volgt. De heer Heijnen, die zelf ook meespeelt logeert namelijk bij een slager, terwijl de prijzen, reeds tevoren opgehangen, de rest verklaar den van zijn joke: worsten en zijden spek. De heer Heijnen bracht verder een sfeervolle bijdrage aan de maaitija door voordrachten van drie £edlc!ite?' een Hollands, een Frans en een in ae Duitse taal. Daarna volgde de prijsuitreiking, een zijden spek voor de winnaar en een rookworst voor de 2e plaats. De heer Rueb. geholpen door een Hoogoven-kok deelde deze aan de be treffende personen uit. in de eerste vijf froepen waren de winnaars J. Bonken- urg die tevens een plaquette kreeg aangeboden, de heer P. Seewald, de heer A. Humer, de heren M. Suiker en M. Rosenthal en de heer Balkenende. In de damesgroep kwam als eerste uit de buè mej. Pastoor. De heer Kuypers, nationaal kam pioen, behaalde in de hoofdgroep de eerste prijs, een zilveren trofeq, in de vorm van een koning. De heren IJMOND, 8 jan. De handbalver eniging „Full Speed" bestaat 10 jaar. Ter gelegenheid daarvan is besloten een feestavond te houden voor de se nior-leden met introducé's en voor do nateurs. Deze avond wordt gehouden op zaterdag 23 januari in zaal „Gra- pie" aan het Moensplein te Bpverwijk. CINEMA PALACE: De man van Rlo. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Irma la Douce, strikt volw. 2 en 8 uur. Dl. 8 uur. LIDO: Striptease van Parijs, ontr, LUXOR: Guns at Batasi, 14 jr., 2, 7, 9.15 u. REMBRANDT: Mc. Llntoek, 14 Jaar, 2, 7, 9.15 uur. ROXY: ma. t.m. wo. Voetstappen in de mlet, volw., 2.30, 7. 9.15 uur. STUDIO: De nacht van de leguaan. 18 jaar, 2.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: ma. t.m. wo.: Zachtjes met de deuren, volw. 8.15 uur. Woensdag 2.30 uur: Roy Rodgers, koning der cowboy's, a.l. Maandag 11 januari Concertgebouw, 8.15 uur: 3e Concert Meesterserle. Alexander Unlnsky besluit deze serie. Dinsdag 12 januari Concertgebouw, 8.15 uur: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Jaromis Noheil. Solist: Andrè Gerther, viool. Maandag 11 Januari Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Centrum met „De Gedachte" van Leonid Andrewjew. Regie: Walter Kous. Donderdag 14 Januari Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Elektra van Euripides". Stadsschouwburg, 8 uur: Het Nation»:. Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. >Ie Maandag 11 januari Stadhuis, 8 uur: Politiek Jongeren Con tact „Haarlem". Bijeenkomst. Woensdag 13 Januari Aula A. H. Gerhardschool, 8 uur: Haar lemse Discoclub, werken van Pachelbel Wal- ther, Chopin. Strawinaky. Don lerdag 14 januari Concertgebouw, 3 uur: Radio-opnamen „Moeders wil ls wet" K.R-O. Frans Halsmuseum; Werken uit de Haar lemse school van de 6e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werl.en van Frans Hals. Dagelijks van 10 5 UUI Zondags van 1 5 uur prentenkabinet: KersttentoonstelUng „VI- ta Jesu" t.m 31 |an. reylers Museum; SohUüerUen l«e en 50e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw. Fossielen NaUrwkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11—-3 uur Eerste zondag van de maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 78: Uude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon en feestdagen van 25 uur Woonnnls Jacobus van Looy, Kleine Hout weg 103 Het voormalige woonbuls van d« schilder-schrijve: Jacobus van Looy Ge opend donderdags van 10—12.30 en 13.30— 17 uur Zon- en feestdag 1 vaD 25 uur. De Ark: SchUderQen 1 1 gouaches van j J Doeser Dagelijks van 10-8 uur „De Waag", Spaarne noek Damstraat: Bakema en van Geem exposeren beeld houwwerken en tekeningen. Geopend dege lijks van 10—5 uur Zondag van 2—5 uur. Kunstzaal „In t Goede Uur"'. Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel Geopend van 10 6 en 8—12 uur. Vlshal: Werken van led-m en lnvlté's van de Ver van Haarlemse Kunstenaars „De Groep" Geopend van 10 5 uur. Zondags van 2-5 uur (t/m 17 Januari) Dinsdag 12 januari Zomerlust: Feestavond Motorclub Zand voort. KUL MS: CITY-THEATER: di. en wo. 8 uur: Een on deugend vrouwtje, 18 jaar. IJMUIDEN, 11 jan. Momenteel wonen op de „Arosa Sun" 195 Italianen, 315 Spanjaarden en 4 Nederlanders. Tot aan het tijdstip, dat een nieuwe permanente woonruimte voor de buiten landse werknemers beschikbaar komt o.a. een nieuw hotelschip, dat Hoog ovens zal aankopen en waarover mo menteel onderhandelingen gaande zjjn werd in de wijde omtrek voor de steeds toenemende stroom Spaanse ar beiders ruimte gezocht en gevonden. Het tehuis „Westerduin" werd ingeschakeld. Half december waren daar 148 Spaanse medewerkers in de kost. Er zijn Dinnen het gebouw nog wat verhuizingen aan de gang, die het mogelijk zullen maken er in totaal 200 Spanjaarden te huisves ten. In de loop van deze maand wordt nl nog een nieuwe groep verwacht. Een aantal Nederlanders, die op de Arosa Sun woonden, moesten plaats ma ken voor nieuw-aangekomen Spanjaar den. Men heeft voor hen onderdak ge vonden in Duinhoeve aan de Julianaweg in Wijk aan Zee. Hier zijn nu 30 Neder landers gekomen. FILMS: ROYAL-THEATER: ma. 8 uur: Het masker van Scaramouehe, 14 jaar. Di. en wo. 8 uur: Dreigend verleden. CAMERA: Sunday In New York, 18 jaar. 2.30. 7, 9.15 uur. LIDO: De man met de geheime formule, 18 jaar, 2.30, 7, 9.15 uur. LUXOR: Hogeschool der onderwereld, 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: Les Amants, str. volw. 2.30. 7. 9.15. TRIANON: De man van Rio, 14 jaar, 2.30, 7, 9.15 uur. DIVERSEN: Dinsdag 12 Januari Stadsgehoorzaal, 8 uur: Requiem van Ver di. Woensdag 13 Januari Stadsgehoorzaal, 8 uur: Concert Maat schappij voor Toonkunst „Quintette" a vent Francais Museum v. Volkenkunde, 8 uur: Lezing R.A.M. van Zantdijk: „De sociale organi satie in het Taraskische dorp Ihuatzio. Mex ico". 1ENTOONSTELL1N JEN: „De Ruif", Jan Vossensteeg 59: Tekenin gen, grafiek en schilderijen van M.A.R. de Korte. Geopend; tot 24 uur. Tot 29 jan. Sted. Mui. „De Lakenhal". Oude Singel 28: Tent. van Italiaan en „50 foto's van Chris Stapels" geopend: 10-4 uur. Zo. X-* uur, T.m. 24 jan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2