Buurt mag niet aanleunen tegen dorp Hillegom Beinsdorp heeft dringend behoefte aan dorpshuis Seizoenverliditing in Zandvoort I o e stookt kan beter stoken PAM Sassenheims Christelijk mannenkoor vierde zijn derde lustrum Burgemeester benoemd tot ere-voorzitter DAMCLUB LISSE Druk van DWR te zwaar Bollenstreek op de rollen FELLE REACTIES OP HET NEERSCHIETEN VAN EEN HOND Dierenarts: Wij hebben alles gedaan wat mogelijk was T sjechisch Nohejl gastdirigent Haarlem DUURDER? GOEDKOPER! KÜHLIMG Agenda voor Haarlem en omgeving KER C. N. UITENDAAL SENSATIONELE OPRUIMING tot 6 0 korting Tafeltennis m I André Gert Ier met Bartok - primeur in jeugdzivemteam i Vrijdagavond in j Noordwijkerhout NEEN WOENSDAG 13 JANUARI 1965 PAGINA 2 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Afd. bezorging Hoofdkantoor 20800 Agentschap BLOEMENDAAL Telefoon 52815 Agentschap HEEMSTEDE Telefoon 86291 Service-adressen NAAIMACHINES - Een moment uit de waterpolo- wedstrijd DWT—DWR. voelbaar meer warmte merkbaar meer service PAM voor zorgeloos warm wonen resianien KARPETTEN - TAPIJT - BEDDEN DEKENS - GORDIJNEN enz. ZIET VOORAL ONZE ETALAGES ANEGANG, hoek Warmoesstraat - Telef. 12610 Films Toneel Ballet Diversen Tentoonstellingen Hillegom Noordwijk Leiden BEINSDORP, 12 jan. Op verzoek van het dorpshuiswerk in Beinsdorp heeft de stichting Dorpshuiswerk Haar lemmermeer-Zuid de behoefte gepeild aan een plaatselijk dorpshuis en ge tracht daaruit de mogelijkheid van eventuele realiseerbaarheid af te leiden. Van haar bevindingen heeft de stichting een rapport samengesteld. Hierin wordt onder meer gezegd dat uit het bijeengebrachte materiaal een aantal verontrustende aspekten voort komt. Een aantal indicaties duidt aan dat het niet denkbeeldig is dat Beins dorp, indien er geen, op een verant woorde sociale planning gebaseer de, preventieve maatregelen worden ge troffen, kan uitgroeien tot een buurt die in de toekomst bijzondere zorg be hoeft. Er zjjn verontrustende aspekten die zo voor zichzelf spreken dat de stichting het verantwoord acht deze als basis voor een conclusie te hanteren. Beinsdorp ligt in beperkte mate geo grafisch en maatschappelijk geïsoleerd tegen de ■Ringdijk aan. Hoewel de af stand naar Hillegom en Nieuw-Vennep niet groot is, blijken er toch enige be lemmeringen te zijn om zich in sociaal- cultureel opzicht met één van deze dorpen te conformeren. In sociaal-eco nomisch opzicht profiteert men vol ledig van het voorzieningspeil van Hillegom, maar aan de samenleving neemt Beinsdorp niet wezenlijk deel. Daarbij komt nog dat Beinsdorp een ty pisch arbeidersdorp is met een ten opzichte van de omgeving betrekkelijk lage sociale status. In vergelijking met de andere dorpsgebieden in Haar lemmermeer is de welvaartsstaat en het ontwikkelingsniveau in Beinsdorp laag. Beinsdorp heeft geen centrum, zodat een gezellig centraal punt voor ontmoeting en overleg ontbreekt. Uit het feit dat Beinsdorp een flink vereni gingsleven heeft opgebouwd, blijkt ook dat men zich niet als een buurt van Hillegom of Nieuw-Vennep beschouwt. De laatste jaren toonde zich evenwel enige achteruitgang. De verenigingen konden niet meer aan de behoefte van de gemeenschap voldoen, aangezien ac commodatie ontbrak. Het gebruik van zaalruimte in Hil legom wordt niet alleen te kostbaar, maar tevens voelt men er zich, omdat er ook veel Hillegommers komen, niet meer thuis. Door de inzet van de dorps raad is men zich de oorzaken van ach teruitgang gaan realiseren en toont men Initiatief om de moeilijkheden te boven te komen. Volgens het rapport van de stichting Dorpshuis Haarlemmermeer-zuid is het ten zeerste gewenst dat in Beinsdorp binnen zeer korte tijd een dorpshuis wordt gerealiseerd. Allereerst omdat er voor de bestaande verenigingen en organisaties een precaire situatie is ontstaan. Zonder een dorpshuis zal het eenvoudige sociaal-culturele patroon DE ZILK, 13 jan. Het tweede team van ,,Van Nispen", dat in de eerste helft van de competitie in zijn groep van de vierde klasse afd. Ken- nemerland wat op de achtergrond bleef en een vijfde plaats bezette, heeft in de tweede helft een prima debuut ge maakt door tegen het nog ongeslagen derde team van „Bloemendaal" deze week geljjk te spelen. Werd de thuiswedstrijd door „Van Nispen" indertijd met 9-1 verloren, nu zag het er tot vlak voor het einde van de wedstrijd naar uit,dat zij van het sterk spelende „Bloemendaal" zouden winnen. De laatste set eindigde echter in het voordeel van „Bloemendaal", dat hierdoor nog net tot een gelijk spel kon brengen. Een goede prestatie van De Zilkers, die het als debutanten in het begin wat moeilijk hadden, maar nu blijkens deze uitslag, het bat goed weten te hanteren. Het eerste team begint de tweede helft op de derde plaats in zijn groep van de vierde klasse en laat de hoop op een mogelijk kampioenschap zeker niet varen. Mededelingen over de bezorging telefoon (des avonds tot 19.00 uur) (Aan deze adressen zijn losse num mers verkrijgbaar) HAARLEM P. Metten, Berkenstr. 35, Tel. 62092 L. Kersten, O.Indiëstraat 68 J. v. Velzen, Croeseenstraat 6 A. Tlmmers, Voorzorgstraat 19 A. de Groot, Tugelastraat 16 J. v. d. Wiel, Rijksstraatweg 401 W. Joosten, Reigerstraat 10 J. A. P. Hoes Jephtaplein 17 J. de Wit, Prof. Donderslaan 92 A. Nederstigt, A. Dyserinckstr. 75 J. Verdam, Van Keulenstraat 26 A. Pcheelings, B. Kruyderplein 19 A. Vennik, Edisonstraat 16 N. Yenniker, Bastiaanstraat 30 L. Guldemond, Smedestraat 19 S.v.p. uitknippen en bewaren verder verslechteren. Door het totaal ontbreken van accommodatie die aan minimale voorwaarden voldoet, kan men in Beinsdorp terecht spreken van een noodsituatie. Daarnaast is het ge wenst een dorpshuis te bouwen, omdat het proces van maatschappelijke opbouw zich gunstig heeft ontwikkeld. Daardoor is er in Beinsdorp allerwege een positieve instelling ontstaan, waar uit de wens om een gemeenschapshuis te gaan bezitten, logisch voortvloeit. Als men een dorpshuis in dit verband beschouwt als middel tot maatschap pelijke opbouw, kan men zeggen dit middel thans zonder meer noodzakelijk is om een succesvolle voortzetting van de op gang gebrachte ontwikkeling mo gelijk te maken. Men kan constateren dat de gemeenschap er aan toe is in Beinsdorp. Alleen als de bouw van een dorpshuis snel mogelijk wordt, zal de doelstelling, die men zich gesteld heeft, namelijk het optimaal leefbaar maken van Beinsdorp, kunnen worden bereikt. (Advertentie) Gen. Cronjéstr. 148, Tel. 53570 (Brosens) ZANDVOORT, 13 jan. De besturen van de Zandvoortse straatverenigingen Kerkstraat, Grote Krocht en Haltestraat hebben een gedachtenwissseling gevoerd over de seizoenverlichting in het dorps centrum in de komende zomermaanden. Het ligt in de bedoeling de verlichting te combineren met het ma'ken van re clame om de kosten van aanleg en ver fraaiing goedkoper te doen zijn. Voorts zou het plan zijn de verlich ting tot andere straten in het centrum uit te breiden. Om het een en ander te verwezenlijken heeft men het voorne men een stichting „Verlicht Zandvoort" in het leven te roepen. Binnenkort zul len de verenigingen de voorstellen aan de leden voorleggen. TUINBOUW EN PLANTKUNDE De afdeling Haarlem van de koninklijke Nederlandse maatschappij voor tuin bouw en plantkunde houdt op dinsdag 19 januari in het Krelagehuis te Haar lem een bijeenkomst, tijdens welke de heer K. Hana zal spreken over ontmoe tingen met mensen, dieren en plan ten in het Noordspaanse bergland van de Picos de Europa. De bijeenkomst begint om acht uur. -w v i '"V;. W (Advertentie) VRAAG INLICHTINGEN BIJ: OLIEMAATSCHAPPIJ SHAMROCK N.V. DOKWEG 14 - IJMUIDEN - TEL. 02550 - 4602 SASSENHEIM, 13 jan. In de Ge reformeerde Kerk te Sassenheim vier de Sassenheims Christelijk Mannenkoor zijn 15de verjaardag met een concert in samenwerking met de Koninklijke Militaire Kapel. Het 23 leden tellende mannenkoor begon zijn concert met drie a capeila werkjes van L. Hasler en A. Giesen, waarin de dirigent Job. C. de Vries het koor met kleurrijke homogeniteit verrassend voor de dag liet komen, ondanks een merkbaar te kort aan 1ste tenoren. De Koninklijke Militaire Kapel nam hierna plaats op het podium. Met de Marches des Am bassadeurs van Arthur Honegger (in een bewerking van P. Dupont) opende de kapel het optreden, gevolgd door Sibelius' „Finiandia", gezet door dr. C. L. Waither Boer, waarin de dirigent directeur luitenant A. Posthumus de verschillende blazersgroepen de aan dacht gaf. De soloklarinettist sergeant Wim van Duyn vervolgde hierna met de kapel het concertino van Carl M. Weber en liet zich horen als een begaafd en kun dig speler. In „Legend" van Paul Creston hoorden de talrijke toehoorders stereofonische effecten en zeer gecom pliceerde en dynamische contrasten. Na de pauze trad het mannenkoor voor de tweede maal op, nu met bege leiding van de pianist Piet van Zoen in het „Priesterkoor" van W. A. Mo zart. Het lijkt mü verdienstelijk wan neer de dirigent de articulatie nog iets meer aandacht geeft, hetgeen vooral nodig bleek in het ,,Im stillen Nacht" van Joh. Brahms. Het valt op dat het koor zo zuiver weet te intoneren maar dat alle gezongen werken in een de zelfde klankkleur vervallen. Zo ook in „Nachtgesang im Walde" van Fr. Schu bert, waar de weinige 1ste tenoren nog wel eens overstemd werden. De Konink lijke Militaire Kapel vervolgde zjjn op treden met „Marche Triomphale" van de dirigent A. Posthumus, een mach tige koraalbewerlving voor trompetten en het harmonie-orkest. Met de Vil- lageoise van A. Grétry bewees de diri gent van de Kapel dat niet alleen mar sen de muzikale sterke zijde is, maar ook zeer intieme dansjes, die tot in de puntjes verzorgd waren. Besloten werd met „Manhattan Symphony" van Serge Lancen en als toegift voor het dankbare applaus de mars „Turf in je ransel". Het Sassenheims Christelijk Mannen koor zorgde voor het slot van dit kleur rijke klankenfeest, (zoals ds. H. v. d. Berg het later uitdrukte, bij zjjn be kendmaking dat Sassenheims burgerva der J. Baron van Knobbeldorff was be noemd tot ere-voorzitter van het koor) met twee werkjes van Verdi en Wag ner. Van de eerste „Leise stille" (Ri- goletto, helaas in Duits) en het ,.Ma- trozenkoor" uit „Der Fliegende Hollan der" van R. Wagner. Jammer dat de dirigent geen aandacht had voor de be geleidende pianist Piet van Zoen, mo gelijk zou dan de eenheid van het en semble bewaard zijn gebleven. Gezien, mede door de grote belangstelling, mag het jubilerende koor terugzien op een mooi concert. R_ GptAgMAN LISSE, 13 jan. Na de feestdagen heeft de Damclub Lisse de competitie- strijd weer hervat en speelde ditmaal tegen Hazersyvoude, welke wedstrijd met een ruime winst door „Lisse" werd ge wonnen. Na nauwelijks 1 uur spelen wist J. Algera met een prachtige com binatie de eerste punten binnen te ha- halen. Spoedig volgde P. Boogerd met een goed gespeelde partij voor 2 pun ten. Het kon niet op: weldra volgde J. van Hal met punten in een door hem uitstekend £3spee]de partij. Daarna kwam een nederlaag voor A. Wijnhout, welke gevolga werd door een overwin ning door Lemmer. Ook C. Boogerd, die voor zijn .voorgangers niet onder wilde do©n, w1st in e(,n uitmartelings partij zijn tegenstander te overwinnen. B. van Dam speelde een solide partij en won verdiend. r J Er kwam evenwel nog een nederlaag voor G. Banende. P. G. Balkenende wist met fraai eindspel remise te ma ken, terwul ook Booden met remise ge noegen in0®®* nemen, zodat de eind stand 14-6 voor Lisse werd. Vrijdag 15 jan. speelt „Lisse" tegen ..D.C.L.", het bestuur roept alle hens aan dok. De laat ste wedstrijden zullen spannend gaan worden voor het kampioenschap. SthRsErKvanRV ,7" De waarnemend wethouder ^"Volkshuisvesting en Eco nomische in Haarlem is deze week verhinderd spreekuur te houden. Verzwakt DWT geelt zieh gewonnen1_ Fier Haarlemmers LISSE, 13 jan. De Lïsser Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" houdt vrijdagavond 15 januari In de zaal van café-restaurant Van de Geest in Noordwijkerhout het clubkampioen schap home-trainen. Men verwacht daarbij alle favoriete „rollenrijders" van de club aan de start. De titel moet door Jan Aarts worden verdedigd. Zijn grootste concurrenten zijn zonder twijfel Cok Stroombergen en de broers Hans en Siem van Lierop. Mogelpk dat de Noordwijkerhouters Willem Knoppert en Wim Janssen, die voor eigen publiek een goede prestatie willen leveren, voor een eventuele ver rassing kunnen zorgen. Door de grote belangstelling onder de renners zullen de nieuwelingen ditmaal voor het eerst apart rijden en van hen zijn Ton Zeldenthuis en Herman Zui derduin de grote favorieten. Zowel de amateurs ais nieuwelingen moeten tweemaal 1000 meter op de home-trai ner afleggen. De aspiranten rijden twee maal 500 meter met Peter Bemelman, Maud Ronkes en Rob Bisschops ais kanshebbers voor de officieuze titel. De kampioenswedstrijden in Noordwij kerhout beginnen om acht uur. Voor het grote home-trainertoernooi om de ,,Ringvaart"-cup, dat zaterdag middag 23 januari door „De Bollen streek" in Hillegom wordt gehouden, zullen de navolgende verenigingen uit genodigd worden: „De Kampioen" (Haarlem), Ulysses" (Amsterdam), „De Adelaar" (Hilversum), „Sassen heim en omstreken" (Sassenheim), „Swift" (Leiden), „Westland Wil Voor uit (Maasdijk) en „De Rotterdamse Leeuw' (Rotterdam). Zelf moet het or ganiserende ,,De Bollenstreek" de club- pr«s in dit toernooi verdedigen. Er zijn tien individuele eindprijzen voor de deel. nemende renners. HAARLEM, 13 jan. In het Haar lemse Sportfondsenbad heeft een door invallers verzwakt DWT-team na een spannende waterpolovvedstrijd met 31 verloren van het DWR-zevental. Toch bleek de DWT-coach voor de strijd op- timistisch gestemd te zijn ten aanzien van de uitslag van deze, voor de eer ste plaats op de ranglijst zo belang rijke ontmoeting. DWT begon direkt goed. Met fris open spel werd het DWR-doel be laagd. Jan Eichhorn was met die deze aanvalsacti.es uitbuitte en doelman Van der Booren met een strak, diagonaal schot het nakijken gaf. Aan de andere kant ontstonden voor Sint en zijn me- devoorwaartsen wel scoringskansen, doch de schotvaardigheid van de DWR- spelers liet veel te wensen. Nadat in de tweede periode DWR- speler Beere naar de kant was gewe zen, knalde Sint ondanks de WDT-meer- derheid de stand naar 1—1. WDR ging door. Het trachtte te profiteren van de ontstane nervositeit in de DWT-achter- iinie, maar door het voortreffelijk rea geren van doelman Melchior bleef de gelijke stand in de derde periode gehandhaafd. Na het wisselen kreeg Terpoorten een niet te missen sco ringskans, doordat een DWT-verdedi- HAARLEM, 13 J*"1- „stelt u zich nu eens voor hoe P16®, gereageerd zou hebben als de kranten in Haarlem had den moeten melden, dat een kind of een volwassene verscheurd was door een woedende hond. Dan had de politie moeten optreden, dan "ad er iets ge mankeerd aan de verantvvoordelijkheid van de dierenarts dan zou men het on geval geweten hebben aan ongezonde dierenliefde die een hond ljet leven, terwijl deze allang hacl m°eten worden afgemaakt." Aldus verweerde men zich gisteren bij de Haarlemse politie tegen de felle reacties v?n verschillende Haarlemmers tegen# de nianier waar op afgelopen week in een tuin aan de Crayenesterlaan in Haarlem door de politie een hond is afgemaakt. De hond, een fel dier dat eerder geschikt was als politiehond dan als huisdier, was volgens de dierenarts totaal onhandel baar en verwilderd. Het dier was bo vendien bijzonder gevaarlijk, het had huisgenoten reeds dertien keer gebeten. En dóórgebeten, zoals bleek uit lidte kens en recente ernstige verwondingen. Men besloot, in overleg met de dieren arts, de hond af te maken. De arts verzocht dit verschillen de jagers. Dezen voelden er niet zoveel HAARLEM, 13 jan. Van Bartok, één van de weinige werkelijk geliefde moderne componisten, werd tot voor kort aangenomen dat hij slechts één vi oolconcert geschreven had: hét concert uit 1938, dat in 1939 door Zoltan Szeke- ly in Amsterdam geïntroduceerd werd en sindsdien tot de classics op het we reldpodium is gaan behoren. Op 26-jari- ge leeftijd heeft hij zich echter reeds aan dit genre gewaagd: het in 1908 vol tooide eerste vioolconcert was een ge volg van zijn bewondering voor de vio liste Stefi Geyer aan wie hij de parti tuur schonk. Na haar dood kwam deze in handen van dirigent Paul Sacher die de première in Bazel dirigeerde, een halve eeuw na het ontstaan. De Belgisch-Hongaarse violist André Gertler, die veel werken van zijn vriend en accompagnateur Bartok ten doop heeft gehouden, zorgde dinsdagavond in Haarlem voor de Nederlandse primeur van deze herontdekte noviteit. Voor de liefhebbers van de rijpere Bartokstijl is dit jeugdwerk misschien een teleur stelling geworden. Met zon romantisch hartstochtelijke bewogenheid, een en al vloeiend breed uitgesponnen melodiek is het ieder rechtgeaard viohs op het lijf geschreven, maar het openbaart nog niet de typisch Bartokse uitdrukkings wijze, zijn bondige vormgeving en lucie- de orkestratie. Het leunt nog te veel aan tegen de laatste romantische pijlers der Weense school, bevat tendenzen naar Brahms' Magyaars getinte vioolcon cert. Een overtuigender pleidooi dan dat van Gertler kan men zich nauwe lijks indenken. Zijn meesterschap over instrument en notenbeeld waren onbe twistbaar. Een exacte, nauwsluitende begelei ding kwam van het Noordhollands Fil harmonisch Orkest dat deze avond on der leiding stond van de Tsjechische gastdirigent Jaromir Nohejl. Ook met de zevende symfonie van zijn landge noot Dvorak maakte hij een sterke in druk. Met soepel gebaar; afgewerkt in dynamische en coloristische details, wist hij zijn ensemble op te voeren tot een warmbloedig muzikale verklanking met voortdurend zangerige onderstroom van dit folkloristisch geënte, soms wat reto rische werk. M. A.-Vr. voor en gaven de arts te kennen dat dat werk voor de politie is. De politie stuur de zun beste schutter die eenzelfde kar wei vaker bij de dierenbescherming ver richt had. Men besloot vanaf de eerste verdieping te schieten omdat het niet mogelijk was dicht bij het verwilderde dier te komen (zelfs een „pakwerker", een man met een speciaal vervaardigd dik leren pak, durfde het karwei niet klaren). Bovendien wilde men het risico van een verdwaald schot, horizontaal afgeschoten, vermijden; een kogel die naar beneden geschoten zou worden, zou direct in de grond van de tuin ver dwijnen. Het eerste schot was niet do delijk, hoewel het de hond in de kop trof. Er is nog verschillende keren ge schoten, voordat men van dichtbij het dodelijke schot kon plaatsen. De „ope ratie" duurde ruim een half uur. .De woedende reacties bleven niet uit. Waren er geen andere methodes ge weest, als de beste schutter van het korps al zo schiet, hoe moet de rest van de Haarlemse politie dan wel met het pistool kunnen omgaan, alleen strui kelende politiemannen schieten tegen woordig nog maar raak. Als die hond vals was, dan lag dat aan de manier waarop de eigenaars met het dier om gingen. Het blijkt dat men met het doodschie ten van de hond niet „zo maar" te werk is gegaan. Men heeft het eerst ge probeerd met vergiftigd voedsel, dat de hond suf moest maken, maar het dier at niets. Tenslotte besloot de politie de erkende pijnloze methode van het neerschieten te proberen. „Niemand heeft kunnen voorzien dat de kogel niet direct dodelijk was, het is een kwes tie van centimeters," aldus de politie, „het werd daarop een akelige geschie denis, die wij zoals ieder ander bijzon der betreuren. Het dier ging wild tekeer en het verschool zich achter een pri eeltje, er was niet bij te komen. Alle schoten waren raak, maar zonder ef fect". De politie stelt dat zij de hond op uitdrukkelijk verzoek van de eigenaar en de dierenarts doodgescho ten heeft. „We hadden toch niet kun nen weigeren?" „Wie was er meer verwonderd over uai eerste scinot aan ik,' zegt ae dieren arts. „vvy neooen anes geuuan wat mo- geiuK was. rus zoiets misiUKt gaat men acntuuigen zoenen, arecnte mensen, ar me cueien. ais hier in naanem in de «versmacht een ouue man worat uooü- gesiagen, dan senryu niemand een ver- uiUwatumgcie Drier. oe dierenarts hau ue nona ars jong urertje eens urgeent, u«j „erne geregemreru ihj ae ergenaar er ar up atterii maaiue uai ae nona uyzunuer rei en aggressier was. „De lOKKér nau ue bona nooit ais nursaier moeten aige- ven. ue mensen nier Konden hem met aan." uen andere methode? „Inderdaad, die was er geweest. Het injectiegeweer. Maar dat is in heel Haarlem niet te Krijgen, zo'n ding kost 1100. De politie en de dierenbescherming zullen vanai j vandaag graag giften in ontvangst ne men, bestemd voor een dergelijk ge weer." ger misgreep. Hij maakte gretig ge bruik van het buitenkansje (1—2). Gaandeweg werd de druk van DWR zwaarder. Het technisch o verwicht trad duidelijk op de voorgrond. De DWT-verdediging kon dit offensief van DWR met kunst en vliegwerk beper ken tot een vijftal hoekworpen. Rob van Kampen attakeerde een DWR speler op een verkeerde manier, waarvoor hij het water met de droge kant kon wisselen. Het was Cluistra cue het verschil in mankracht doeltref fend tot uitdrukking liet komen (3—3). Het einde kwam tenslotte met de stand 13. Een alleszins verdiende overwinning voor DWR, maar een ere saluut aan DWT dat tot de laatste mi nuut kranig partij heeft gegeven. DWR zetelt nu op de bovenste plaats voor HPC en HVGB. Zaterdagavond zal het spannende treffen tussen DWR en HVGB plaatshebben. ID\ADLEM, -jo jarL q voorstei van KNZB-coordinator Rob Kerkhoven heeft de zwemcommissie een nationale jeugdploeg geformeerd. Onder de uit genodigden zijn ook een viertal Haar lemmers. Het ziin twee leden van het Haarlems NJORD, één van het Heem- steedse HPC en één van DWT uit Haar lem. De invitatie hebben zij vooral te danken aan het voortreffelijke zwem- 1964 °P 06 nationaIe kampioenschappen De Haarlemse uitverkorenen zijn* Carla Janssen (Njord '59): goud op de nationale kampioenschappen 400 m. vrjje slag meisjes; Rob Grupoelaar (Njord): zilver op de 400 m. wissel slag persoonlijk en 400 m. vrijeslag jongens, jongens; Maarten Bernink (DWT): brons op de 100 m. vrije slag jongens. (Advertentie) PROFITEERT NU NOG IN ONZE Haarlems grootste speciaalzaak in woningtextiel CINEMA PALACE: De man van Rio. 2, 7 en 9.1o uur. FRANS HALS: Irma ia Douce, strikt volw 2 en 8 uur. Dl. 8 uur. LIDO: Striptease v:.n Parijs, ontr. LUXOR: Guns at Batasi, 14 jr., 2, 7, 9.15 u. REMBRANDT: McLintock, 14 Jaar, 2, 7, 9.15 uur. ROXY: ma. t.m. wo. Voetstappen ln de mist. volw., 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De nacht van de leguaan, 18 Jaar. 2-15, 7, 9.15 uur. MINERVA: ma. t.m. wo.Zachtjes met de deuren, volw. 8.15 uur. Woensdag 2.30 uur: Roy Rodgers, koning der cowboy's, a.l. Donderdag 14 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Elektra van Euripides Woensdag 13 Januari 8 uur: Het Nationale Stadsschouwburg, 8 uur allet o.l.v. Sonia Gaskell. Ballet Woensdag 13 Januari Aula A. H. Gerhardschool, 8 uur: Haar lemse Diseoclub, werken van Pachebel, Wai ther, Chopin. Strawinsky. Donderdag 14 januari. Concertgebouw, 3 uur: Radio-opnamen Moeders wil is wet' K.R.O. Frans Halsmuseum; Werken uit de Haar lemse school van de 6e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werl en van Fran^ Hals Dagelijks van 10 5 uur Zondags var 1 5 uur Prentenkabinet; Kersttentoonstelilng ..Vi ta Jesu" t.m 31 tan. feylers Museum; Schilderden 19e en 2l)e eeuw. Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse schooi 16e t/m 19e eeuw Fossielen Natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, oehalve maandag van IX3 uur Eerste zondag van de maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraal 76 Oude religieuze Kunstschilderljen en midoei, eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12.30 en van 1.305 uui (behalve maandag). Zon en feestdagen van 25 uur Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Hout- weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10—12.30 en 13.30— 17 uur Zon- en feestdag 1 van 2—5 uur. He Schilderijen c 1 gouaches van j J Doeser Dagelijks van 10-8 uur. •*Pe Waag", Spaame noek Damstraat: Bakema en van Geem exposeren beeld houwwerken en tekeningen Geopend dage- lijks van 105 uur Zondag van 2—5 uur. Kunstzaal „in 't Goede Uur"; Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amste] Geopend van 10 6 en 8 12 uur. Vishal; Werken van ied-n en Invlté's van £e Ver. van Haarlemse Kunstenaars „De Groep" Geopend van 10 5 uur. Zondags van 2-5 uur. (t/m 17 januari). FILMS: CITY-THEATER: wo. 8 uur: Een ondeugend vrouwtje, 18 jaar. FILMS: ROY AL-THEATER: wo. 8 uur: Dreigend verleden. CAMERA: Sunday in New York, 18 Jaar. 2.30, 7. 9.15 uur. LIDO- De man met de geheime formule, 18 jaar. 2.30, 7, 9.15 uur. LUXOR: Hogeschool der onderwereld, 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: Les Amants, str. volw. 2.30, 7, 9.15. TRIANON: De man van Rio, (4 jaar, 2,30, 7, 9.15 uur. DIVERSEN Woensdag 13 januari Stadsgehoorzaal, 8 uur: Concert Maat schappij voor Toonkunst „Quintette" a vent Francais Museum v. Volkenkunde, 8 uur: Lezing RAM. van Zantdijk: „De sociale organi satie in het Taraskische dorp Ihuatzio, Mex ico". TENTOONSTELLINGEN „De Ruif", Jan Vossensteeg 59: Tekenin gen, grafiek en schilderijen van M.A.R. de Korte. Geopend: tot 24 uur. Tot'29 jan. Sted. Mus. ..De Lakenhal". Oude Singel 28; Tent. van Italiaan en „50 foto's van Chris Stapels" geopend: 10-4 uur. Zo. 1-4 uur. T.m. 24 jan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2