Staatsloterij Kibbelen T.V. SLOOP WERPT SOMBERE SCHADUWEN VOORUIT Begenten „Zuiderhofjew zien geen reden tot |niclien in jubileumjaar Besprekingen gaande over nieuwbouw in Haarlemse binnenstad Zuiderkapel in vergaarbak voor tijdelijke noden, de Koningstraat Uitwijzing Burgemeester Cremers in nieuwjaarsrede UITVOERIG RAPPORT OVER VIERDE T.H. IN HAARLEM OP KOMST Intergemeentelijke samen werking krijgt steeds meer vaste vorm Meer rijksgeld nodig voor v oorzieningen in verkeer SfirrrHF:?! bekentenis house of england In memoriam wethouder J. SCHIPPERS Irian m mm mm Auto slipt tegen boom Na groenen bij Sanctus Bavo Geboren regent, waaraan Haarlem veel te danken heeft Geen bevestiging van bericht over koningin Fabiola van hei n icuws Nachtoefening van Zandvoortse politie Zuiderkapel Bestuurder zwaar gewond Hogeschool Dwaas en triest Woningbouw Burgerlijke Stand Haarlem K. v. Koophandel stelt vergadering uit WOENSDAG 13 JANUARI 1965 PAGINA 3 Zuiderhofje onderhandelingen gaande voor een terreintje in een te saneren gebiedje in de Haar lemse binnenstad. Zo'n hofje hun je natuurlijk onmogelijk naar bij voorbeeld Schalhwijh verplaat sen,' aldus de heer Haasnoot. Het „Zuiderhofje" aan de Zuider straat, dat gedoemd is binnen af zienbare tijd te verdwijnen. «RHi BURGEMEESTER CREMERS Toen wethouder Schippers in zijn laatste raadsvergade ring van december enkele vvoningbouwkwesties op zijn eigen, voorzichtige, manier uit de doe ken deed, kon niemand vermoe den, dat zo spoedig daarna de dood een eind zou maken aan zijn activiteit. De raadsleden hadden er allen veel plezier in, dat de KVP'er Schippers en zijn vaste opponent uit de P.v.d.A., de heer Ton, elkaar gevonden hadden. Er scheen plotseling een middenweg gevonden te zijn tussen de zake lijke instelling van de een en het emotionele karakter van de an der. Nu achteraf een opvallend sluitstuk van het leven van een man, die zich de jaren door heeft gekenmerkt als een stijlvol regent, uiterlijk soms onbewogen, maar inwendig gegrepen door een werk drift, die tenslotte altijd op de me demensen was gericht. Die werk drift heeft hem geen ogenblik met rust gelaten en heeft hem er als het ware toe gedwongen, tot op de dag van zijn sterven aan het werk te blijven. De met enige pijn en moeite door gevoerde modernisering van de staats loterij blijkt een enorm succes te ïijn. Niet omdat ons volk opeens zo veel goklustiger is geworden, maar veeleer omdat de staatsloterij nu een meer volwaardige concurrent gewor den is van de buitenlandse loterijen, die in ons land opereren. En om de invloed van die buitenlandse en moei lijk te controleren loterijen in te per ken was het uiteindelijk te doen. Dit experiment is voorlopig geslaagd. Voorlopig, omdat wanneer te weinig loten worden uitgegeven velen toch weer hun toevlucht zullen zoeken bij de buitenlandse loterijen. De staats loterij is dan ook van plan nog een serie van honderdduizend aan de be staande vier series toe te voegen. Mocht ook dat niet voldoende zijn dan zal men echt moeten overwegen de nog jonge wet opnieuw te wijzigen. Anders wordt opnieuw het paard achter de wagen gespannen. Het staat directieleden van een hé- drijf zoals in Etten uiteraard vrij onderling zoveel ruzie te maken als zij willen, mits het bedrijf daar niet onder te lijden heeft. Is dat wèl het geval en dreigt de bestaanszekerheid van het personeel in gevaar te ko men, dan dient de kibbelende direc teuren onder het oog gebracht te worden, dat zij een zware morele ver antwoordelijkheid op zich laden. Een aantal vrij belangrijke groe peringen, die tot dusver elk afzon derlijk zaten te hengelen naar een radio en t.v.-zendmachtiging met reclamemogelijkheden, hebben nu de konnen bij elkaar gestoken. Geluk- kie want dat bespaart de minister straks een onmogelijk onderzoek naar het „wie wel, wie niet" en ons de kwade kans van een legertje nieuwe concessionarissen, die met elkaar in onbenulligheid zouden wedijveren. Blijft nog één probleem. Hoe moet het nu met de AVRO? Ze stond Tros- reclame toe in haar eigen zendtijd. Zou voor haar aansluiting bij deze nieuwe groep eigenlijk niet het beste zijn? Dan blijft alles tenminste bij het oude, plus wat reclame. Zo hebben wij in Nederland toch altijd onze pro blemen opgelost. v tyij kunnen uit de geschiedenis rond de Nederlandse miljoenen, die voor de ontwikkeling van West-Irian iNieuw-Guinea) bestemd zouden wor- i «iet wiis worden. Eerst was er den, met J yan geheimzinnig- een totale nu- wat gegevens heid, nu d™PPel® of inderdaad het door, maar de vraa» h;i fiP keuze belang van de bevol'cing heeft ge- van ieder project voorop h0. staan, blijft onbeantwoord. jid pen dan ook, dat het KVP-Ka Moorman werkelijk een antwoord op zijn vragen zal eisen. Wij heb voor Nieuw-Guinea mensen geotter en de heer Luns heeft menigmaal zeer indringend over onze verplich tingen ten opzichte van de papoea s gesproken. Als nu zou blijken, dat wij zowel die slachtoffers als onze woorden be schamen, wanneer worden wij dan niet bedrogen? Tientallen vrouwen van buiten landse, voornamelijk Spaanse werk nemers zijn met uitwijzing bedreigd, omdat zij niet beschikten over door de overheid als hehoorlijk aange merkte huisvesting. Te elfder ure en min of meer terloops heeft minister Scholten nu via een mededeling aan de Eerste Kamer deze dreiging weg genomen. Voor de betrokkenen uiter aard een bijzonder prettig bericht. Temeer omdat zij wekehlang in een moordende onzekerheid hebben ver keerd. Maar waarom toch heeft men deze mensen zoveel leed berokkend? Had het interdepartementaal overleg niet wat menselijker en vooral niet wat sneller kunnen verlopen? Voorschrif ten zijn voorschriften. Jawel, maar zij dienen menselijk gehanteerd te worden want en dat is het angsti ge als er geen rel ontstaan was, waren de vrouwen stilzwijgend uit gewezen. En hoeveel voorschriften be rokkenen zo onnodig onrechtvaardig verdriet? ihuhiiihiiiiiiiiiihii ZANDVOORT, 13 jan. Het Korps reservepolitie houdt vrijdag 15 januari een nachtoefening, waaraan door ruim veertig leden wordt deelgenomen. 11e oefening staat onder leiding van adju dant M. J. Methorst. FILM Bijna 200 leden van de be jaardensociëteit „Voor anker hebben genoten van twee films van de Kon. Noord- en Zuidhollandse Redding Mij, die het antwoord weergaven, dat mensen geven op de uitdaging van de elemen taire krachten van de zee. Een collecte ten bate van de K.N.Z.H.R.M. bracht 57,50 op. SPORT Op donderdag 14 en woens dag 20 januari a.s. spreekt dokter G. J- J. Mol voor 18-jarigen van de r.k. sportverenigingen in het gemeenschaps buis. In deze bijeenkomsten zullen aller lei problemen worden aangesneden. HAARLEM13 jan. Het „ZMiderhof je" aan de Zuiderstraat bestaat driehonderdvijfentwintig jaar. „Gezien de omstandigheid, dat het hofje binnen afzienbare tijd in het kader van de gemeen telijke saneringsplannen moet ver dwijnenis er voor ons geen aan leiding bij dit jubileum te jui chenzei ons mr. Westra, een van de regenten van het hofje. „Weliswaar krijgen we dan na tuurlijk een nieuw hofje, maar het is nooit prettig als je weg moet van de plaats waaraan je zo ge hecht bent. En dat geldt in bij- zondere mate voor de veertien huidige bewoners. Wij hebben bij de gemeente dan ook formeel be zwaar ingediend tegen het betref fende saneringsplan, maar wij be. grijpen heel goed, dat het hofje wel weg zal vhoeten. Wij hopen nu alleen maar, dat nieuwbouw mo gelijk is in het oude centrum van de stad." De hans daarop is wel heel groot, vernamen wij van ir. K. Haasnoot, het hoofd van de stedebouwkundige afdeling var e gemeentelijke dienst voor open bare werken. „Er zijn in samen werking met de regenten van he Het einde van het Zuiderhofje ill zijn huidige staat is dus in zicht. Overigens bestaat het huidige gebouw geen drie honderdvijfentwintig jaar. In 1640 werd het Zuiderhof gesticht door Jacques van Damme en zijn echtgenote. Zij kochten aan de Zuiderstraat een huis met erf om daarop huizen te bouwen, voor vrou wen van de Vlaamse gemeente. Het hofje in zijn huidige staat dateert uit 1890. Op de plaats van het Zuiderhof, op het terrein ten zuiden van de Zuider straat, wil de gemeente ruimte schep pen voor de Haarlemse weekmarkt, die van de Gedempte Oude Gracht moet verdwijnen. Daar zullen overigens nog heel wat jaren overheen gaan. De saneringsplannen voor de noord zijde van de Zuiderstraat, tussen de Zui derstraat, de Raaks, de Jaeobstraat en de Gedempte Oude Gracht, zijn in een stadium, dat verder is gevorderd. Op dat terrein moet de nieuwe stads bibliotheek verrijzen. Voorlopig wordt het nog als parkeerplaats gebruikt en voor al op maandagen en zaterdagen blijkt de noodzaak daartoe, In de afgelopen maanden zijn al vele panden in dit gebied onder de slopers hamers gesneuveld. De nog bestaan de panden staan er troosteloos bij. De afronding van het saneringsplan voor dit gebied hangt o.m. op de eventuele oplossing die wordt gevonden voor de Zuiderkapel, die sedert 1940 in gebruik is bij de Stichting tot verkondiging van het Evangelie en de verspreiding van i christelijke lectuur en waarin nog we kelijks over de honderd mensen bijeen komen. De gemeentelijke instanties zoeken ook naarstig naar een oplossing voor het huisvestingsprobleem van genoem- de stichting. De mogelijkheid wordt overwogen de stichting tijdelijk in net voormalige klooster aan de Nom gs- straat, dat onlangs door de ëern is aangekocht, onder te brengen, „voor vele soortgelijke ;evallen, wordt aat "oormalige klooster als een uitwijkmogelijkheid en vergaar'bak voor tudelüke noden gezien", taldu.st'F; Haasnoot. Overigens voelt het bestuur van de stichting tot verkondigingvan het Evangelie weinig voor de oplos sing. Dat vertelde ons de heer P.van Brummelen. „We hebben nu iets m ei gendom. Het is daji natuurlijk met zo plezierig als ze je iets in huur gaan ZANDVOORT, 13 jan. Op de Zaïul- voortselaau is in de afgelopen nacht omstreeks een uur een personenauto in een bocht geslipt tijdens het passeren van een tweede personenauto. De be stuurder van de slippende auto, de 32- jarige koopman P. K. uit Zandvoort, liep daarbij een gebroken rechterbeen, een hersenschudding en een hoofdwond op. De auto'maakte een halve draai om en raakte met de linkervoorzijde een lantaarnpaal aan de overkant. Vervol gens slipte de auto door de berm en over het fietspad en kwam tenslotte te gen een boom in het ruiterpad tot stil stand. De auto werd door de klap tegen de boom in tweeën gesneden en moest worden weggesleept. HAARLEM, 13 jan. Traditiege trouw zal de Haarlemse Katholieke Stu dentenvereniging „Sanctus Bavo" in januari weer een nagroentijd houden. Die -studenten, die aan het begin van liet studiejaar niet in de gelegenheid waren, de groentijd mee te maken, en wel lid willen worden van de Vereni ging, krijgen hiervoor nu de gelegen heid. Het lidmaatschap staat open voor ka tholieke mannelijke en vrouwelijke stu denten aan een universiteit of hoge school. De nagroentijd zal dit jaar beginnen op 19 januari om half negen 's avonds. Belangstellenden wordt verzocht zich yoór maandag, schriftelijk of monde- bng, bijjeen van onderstaande adres sen op te geven: M. A. Sonnemans, erspronckweg 65, Haarlem, telefoon 576U en J. B. Hoek, Brederodestraat 24. Haarlem, tel. 61204. JUBILEA Vrijdag 15 januari zijn er twee zilveren jubilarissen bij het P.E.N., namelijk de heer A. Loos, hoofdopzichter bij de afdeling transfor matoren, en de heer D. G. Bosman, commies C op het bureau-corresponden- he. De jubilarissen recipiëren van 3 tot b uur, respectievelijk in sportpaviljoen „Koningsbosch" in Velsen-Noord en in „Bolwerk" te Haarlem. Advertentie geven." zei deze ons. Overigens zal men wel blij zijn als men uit de Zuiderstraat weg is. De kapel is zowel yan buiten als van binnen weinig toon baar meer. Door het wegbreken van de naastgelegen panden is de buitenmuur afgrijselijk. Restauratieplannen voor het interieur zjjn al jarenlang uitgesteld met het oog op de mogelijkheid dat de kapel op korte termijn zou worden af gebroken. Maar hij staat er nog steeds. De uitvoering van saneringsplannen vergt veel tijd, vooral in een zo oude stad als Haarlem is. Dat is bekend. H AARLEM, 13 ian dit jaar op verschil," HaarIe?" wacht boeiende taak tt„ e terreinen een P. F. M. Creke gemeester mr' °- termiddag in ziint-duidde daarop gis- hij gewaagde an'"««wjaarsrede, toen vestiging van v*.,,'1®.. V|!°- ?e Hogeschool, die ooi, /ie Technische van de gemeenten» Pi Broedgebied moeten komento toa^emm«rm®er zal stclliiiR j streekplan voor hot NoordzeekanaalgehiedPan fnvo£ ring van hanf^' VVaaraan in elk geval dit jaar hard gewerkt moet wor den, aan de er»"K van de toe komstige ontwikkeling v.an het wat(,r. bedrijf, aan de bezorgdheid over de luchtverontreiniging wegens eventuele vestiging yan een Petrochemisch be- drijf dicht hij de stad Door die ge- zamenlijke problemen tekent de onder linge verbondenheid van de Zuid-Ken- nemer gemeenten zich steeds duidelij ker af. In het afgelopen .jaar is het open overleg van de dagelykse besturen van deze gemeenten door middel van „krin- gen van portefeuillehouders"die daarin vele zaken van gemeenschap pelijk belang met eikaar bespreken, versterkt. In het bijzonder is er een toenemende behoefte aan gezamen lijke bespreking van planologische vraagstukken. De bevolkingsdichtheid van het gebied, waarin Haarlem is ge legen, is zo groot en de afstanden zijn er zo gering, dat het de bewoners van de ene gemeente bepaald niet meer onverschillig kan zijn, of, en zo ja, waar er in de andere gemeente woningen worden gebouwd, wegen aangelegd, industrieterreinen ontsloten, of parken en sportvelden aangelegd. Aldus zag de heer Cremers persoonlijk de mogelijk heid, dat men zich meer en meer zal interesseren voor wat in nabijgelegen gemeenten geschiedt en niet geschiedt op het gebied van voortgezet onderwijs, gezondheidszorg, ziekenvervoer en de zorg voor de zuiverheid van water en lucht. In dat verband memoreerde de burgemeester, dat de brandweerraad [kortgeleden een ra.ppoD neeit. doen ver schijnen, waarin de oprichting van re gionale brandweren wordt bepleit. Mr Cremers gi"S "°S wat uitvoeriger in op de plannen voor de Technische Hogeschool, waarover onlangs een in structief boekje 13 verschenen. Het da gelijks bestuur van de stichting, die zich intensief ibet ae Plannen bezig houdt, heeft vorige week de hoofdlijnen vastgesteld van ee" uitvoerig rapport met kaarten, waarin de vestiging van de vierde T.H. m Daanem em Haarlem mermeer aan beide zijcler van de Ring vaart wordt uitgewerkt. Hopelijk zal dat rapport nog dit kwartaal verschij nen. De industriële bedryvigheid, aldus mr. Cremers, was een sterk argument voor de vestiging van hogescholen al daar. Ten zuiden van het Noordzeeka naal zullen zeker vele industrieën ge vestigd worden, nog afgezien van de vraag, of dat chemische bedrijven zul len zijn. Men kent immers de argumen ten voor Haarlem-Haarlemmermeer als 'vestigingsplaats: ligging in een dichtbevolkt gebied, waaruit relatief te weinig technische studenten voorko men, de nabijheid van Amsterdam, de ligging aan de rand van het cultuur centrum Haarlem en goede verbin dingen naar alle kanten. Het argument van de aanwezigheid van industrieën neemt in snel tempo aan kracht toe. Geen andere plaats in Noord-Holland kan al die argumenten even terecht aanvoeren als Haarlem. Van de problemen, waarmee Haar lem te kampen heeft, noemde mr. Cre mers de kwestie van het verkeer en de parkeergelegenheid. Tijdens de begro tingsbehandeling heeft de gemeente raad een motie van de heer Spek aan genomen, waarbjj een dringend beroep op de regering werd gedaan- om een extra uitkering te doen voor voorzienin gen op dat punt. De burgemeester hoopte van harte, dat de regering tijdig zal inzien, dat er een chaos dreigt. Men mag dank baar zijn voor de instelling van een rijksweigenfonds, maar het wordt een dwaze en trieste situatie, dat het steeds massaler wordende verkeer verkeer straks zonder teveel vertra ging van stad naar stad kan rijden om aan te komen in steden, waar het parkeren nauwelijks mogelijk is en het rijden eindeloos veel tijd kost. Dat betekent de eco rnische onder gang van, onder meer, de oudq. Haar lemse binnenstad. Wil de regering Onze vakkundige inkopers die jaar op jaar voor magnifieke collecties demi's zorgen, staan nu wat bedremmeld naar de thermometer te kijken. Het wordt maar niet koud I Daar hangen ze nu, onverkocht! U kunt daarvan profiteren! Wij bieden alle demi's nu aan met 20 korting Kom, laat U verleiden - de winter is nog lang niet om, en er komen nog vele winters na 1189.50 is nu 151.60,149.50 is nu 119.60 Profiteer! dze ramp voorkomen, dan zal zij voor dit doel op korte termijn grote be dragen ter beschikking moeten stel len. De Federatie van Verkeers- en Vervoavsbondien Centraal overleg zal in februari aan dit onderwerp een studiedag wijden. Uiteraard gewaagde mr. Cremers nog van de ongunstige financiële situ atie waarin Haarlem evenals tal van andere gemeenten is komen te verke ren Dat heeft geleid tot bezuinigingen, waarover geen enkele Haarlemmer en thousiast kan zijn. In de laatste maan den van het vorig jaar is gebleken, dat zeer vele gemeenten, ook de grootste financieel aan de grond ziten. De burgemeester vertrouwde er op, dat zowel de wetgever als de regering zul len inzien, dat de situatie onhoudbaar is geworden. Hopelijk geeft 1965 een zodanige wijziging in de financiële ver houding tussen Rijk en gemeenten, dat deze laatsten inderdaad hun taak kun nen vervullen. In zijn rede is burgemeester Cremers zuinig gebleven met cijfers. Slechts met betrekking tot de woningbouw noemde hij enkele getallen. Het aantal woningen, dat op 1 januari 1964 in aan bouw was, bedroeg 2133 plus 302 bij zondere wooneenheden, op 1 januari jongstleden waren die cijfers: 2144 en 302. In 1964 zijn 711 woningen opgele verd. Mr. Cremers waagde zich niet aan een prognose over 1965. Wel noem de hij het voor Schalkwijk een trieste zaak, dat men niet in staat is geweest om die voorzieningen te treffen, welke voor «en bevredigend woongenot on ontbeerlijk zjjn. Met name geldt dat het onderwijs en het verenigingsleven. De regering geeft te weinig bouwvolu me, zeker op het terrein van de scho lenbouw. Tenslotte liet de burgemeester zich enthousiast uit over de organisatie en het verloop van het Hartewens-Festival, tijdens welk Haarlem voor honderden jongeren uit heel het land een sympa thiek begrip geworden is. „Dat het al lemaal zo goed gelopen is", zo verze kerde hij, „is niet alleen te danken aan het werk van de initiatiefnemers, de heren Geluk en Arends, met hun staf van naaste medewerkers, maar ook aan het hartverwarmend enthou siasme, waarmede een 150-tal andere Haarlemmers een groot deel van hun kerstvakantie otterden". De heer Schippers was een geboren en getogen Haarlemmer, die zjjn stad door en door kende. Hij werd 22 septem ber 1889 geboren. Zijn geboortehuis stond in het hart van de stad, aan de Nieuwe Gracht. Na zjjn H.B.S.-diploma behaald te hebben, vertoefde hjj van 1909 tot 1914 voor zijn verdere opleiding in het buitenland: in Duitsland, Frankrijk, en Engeland, Aanvankelijk werd hij opge leid voor het assurantiebedrijf, maarin 1917 kwam hij in het bankbedrijf te recht. In 1921 werd hij procuratiehou der bij de Nederlandse Landbouwbank in Amsterdam. In 1925 werd hij in de directie van deze bank opgenomen, waar van de naam later werd omgezet in Nederlandse Credietbank. Mede onder zijn leiding maakte de bank een grote bloeiperiode door, die leidde tot tal van vestigingen in het hele land. In 1956 legde hij zijn functie neer. In de twintiger jaren richtte hij de „Maatschappij voor Trust en Admini stratiezaken" op en de „Maatschappij yóor investeringen", van welke instel lingen hij 'ook directeur werd. Intussen was hij voorzitter geworden van de Bedrijfsgroep Financieringsinstel lingen voor bijzondere doeleinden, en lid van de Raad van bijstand Hoofdgroep Banken. Ook op ander terrein maakte hij zich uitermate verdienstelijk. De heer Schippers vervulde verschillende func ties in het charitatief maatschappelijk en cultureel werk. Zo heeft hij als hoofdbestuurslid veel werk verzet voor de Adelbertvereniging. Van de afdeling Haarlem is hij voorzitter geweeest. De politiek heeft een belangrijke plaats in het leven van de heer Schippers ingenomen. In 1946 werd hij lid voor de K.V.P. van de Haarlemse gemeenteraad. Ook werd hij gekozen in de Provinciale Staten van Noordholland. Toen de heer Th. Hooij het voorzitterschap van de K.V.P.- fractie in de gemeenteraad neerlegde, volgde de heer Schippers hem op. La ter, in 1958, werd hij gekozen tot wethouder. Wekte het aanvankelijk be vreemding, dat juist de heer Schippers, die tenslotte de 70 naderde, onder meer belast werd met jeugdzaken, spoedig kon men ervaren, dat hij zich ook aan het „jeugdwerk" met hart en ziel wijd de De jongeren, wie de sporthelden in het hart gegrift staan, maar weinig weet hebben van het verleden, konden niet vermoeden, dat achter deze man een grote sportfiguur uit het begin van deze eeuw -schuil ging. In die roemruch te jaren was de heer Schippers keeper van H.F.C. en aanvoerder van het eer ste elftal. De sportieve sfeer is hem al tijd bijgebleven. Ook in de politiek. De heer Schippers heeft het als wet houder niet gemakkelijk gehad. Onder zjjn beheer viel ook en vooral volks huisvesting, in welke kwaliteit hij da gelijks te maken had met de woning nood Geen kwestie spreekt zo tot de verbeelding van de burgerij, als juist de woningbouw, nergens is zij ook zo nauw bij betrokken. Waar de nood „•root is, is ook de kritiek gauw groot. Dat hadden reeds zijn voorgangers on dervonden. Kwam er kritiek, dan stond de heer Schippers daar voor open, zij het dat hij haar verwerkte met het ge baar van de geboren magistraat. Hij ging stug door, was attent en hoopte steeds het maximale te bereiken. Door zijn groot optimisme in deze moest hij nog al eens een teleurstelling boeken. Vaak, als er een bouwplan helemaal rond was, waren er onberekenbare fac toren, waartegenover hij machteloos stond, in het spel, die de uitwerking van zijn plannen en van zijn dienst ver traagden. Hij liet zich echter daardoor nooit ontmoedigen. Anders is het niet te verklaren, dat hij tot ver over de 70 jaar met onverminderde ijver door werkte. Als wethouder van economische zaken had hij ook te maken met de in dustrialisatie. In die kwaliteit heeft hij evenzeer veel voor de Haarlemse ge meenschap kunnen doen. Onder zijn re giem hebben zich tal van industrieën in Haarlem gevestigd. Haarlem heeft dus aan deze wethou der veel te danken, op velerlei terrein. Een van de laatste regenten is de stad ontvallen. Ook dat is een verlies, dat gevoeliger zal blijken dan menigeen vermoedt. W. HELVERSTEIJN BEVALLEN van een zoon: 6 jan.: A. v. Heusden-De Jong. 11 jan.: G. Schaap- Hendriks, P. Schram-Oostdam, M. Hol- trop-Rodenhuis, J. de Haan-Bos, E. Wit- teman-Grüter; 12 jan.: C. van Nieuw- land-Loerakker, W. Spee-van Velsen, T. van Hengel-van der Reijden, E. de Bruin-Kuiper. B. Mulder-de Jong. Van een dochter: 6 jan.: Y. Wiesen- haan-de Bock 11 jan.: K. Emmers-van Zadelhoff, M. Guldemond-Diependaal, H. van Schaagen-de Muinck; 12 jan.: A. Haringa-van den Berg. ONDERTROUWD: 12 jan.: F. Gaart- man en A. Bohnert, P. Paap en E. Poe der, E. van 't Klooster en J. Wijckels- ma. GEHUWD: 12 jan.: J. van den Aak ster en J. Rutte. OVERLEDEN: 8 jan.: M. Vester, 79 jr., Jansstraat, 9 jan.: W. Dalhuisen, 74 jr., Julianalaan, R. de Koter-Bocho- ven, 69 jr., Gasthuisvest; 10 jan.: H. Schetter, 67 jr., Fred Hendriklaan; 11 jan.: P. van Egmond, 75 jr., Kamper singel, A. van den Heuvel-Heertjes, 77 jr., v. O. de Bruynstraat. HAARLEM, 13 jan. De voorzitter van de Kamer van Koophandel heeft in overleg met de burgemeester van Haarlem besloten in verband met het overlijden van wethouder Schippers de Nieuwjaarsbijeenkomst die de kamer op donderdag 14 januari, 's avonds om half negen, in de Gravenzaal zou hou den, uit te stellen tot donderdag 21 januari. Dan zal de vergadering om half negen, eveneens in de Graven- zaal, beginnen. BRUSSEL, 12 jan. (UPI) Volgens het Madrileense blad Pueblo heeft het nieuws «lat koningin Fabiola in ver wachting is een explosie van vreugde in België veroorzaakt, maar de woord voerder van het Belgische hof, Claude de Valkeneer, haalt de schouders op over dit „nieuws". „Er is mij van een explosie niets bekend en als ik dergelijke berichten steeds zou moeten ontkennen, kon ik wel aan de gang blijven. Wanneer er een blijde gebeurtenis in de koninklij ke familie is te verwachten, doen wij een aankondiging zo da' ze voor een ieder als een verrassing komt," al dus de woordvoerder. Het huwelijk van koning Boudewfln en Fabiola is tot dusverre kinderloos. OEFENTOCHT De Zandvoortse reddingboot zal zaterdag 16 januari de driemaandelijkse oefentocht houden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3