Zeventigjarige vader viert voor het eerst na twintig jaar oud-en-nieuw bij weergevonden dochter Miele er is geen betere! „MOBILISATIE" VAN STAKERS BELGIË? INBREKERS OPEREREN MET WALKIE-TALKIE Henry Strassburger zal circus niet overnemen Kleding en eten voor bemanning EEN NIEUWJAARSNACHT IN EEN POOLS DORP I Zal terugkeer naar Beverwijk ooit mogelijk zijn? Ongewenst bezoek Maatregelen tegen café's bij Rembrandtsplein Twee meisjes in verkeer gedood Nederlandse voor kunstbeen naar Amerika Mijnpersoneel 5 pet. meer loon mm Voorlopig geen noodsituatie Doodsbericht van broer bij opening servicestation Exclusief voor onze bladen door Gerrit Grapendaal pSlS ijmmm Acht procent meer voor hoveniers FLORENCE 15 schilderijen beschadigd Christiaan Hammes overleden Engels verzet tegen verzegeling R.E.M. Zakgeld WOENSDAG 13 JANUARI 1965 PAGINA 5 Opa uit Hólland kan toveren! Ge boeid kijken mevr. G. Widnrski- Grapendaal en de kinderen toe. UI klonk het geluid van kerkklokken door de Poolse nacht. Het was het enige geluid, dat tot ver in de omtrek te horen was. Het waren de klok ken van het ene kerkje, dat het Poolse dorpje Bruskowo rijk is. Zij luidden het begin van een nieuw jaar in. Hierna werd het weer stil en was alleen nog maar geluid van de aanwakkerende j te horen. Even later schuifel- uëh voetstappen door de Poolse nacht zoekend door het duister naar het kerkje om daar voor de eerste maal in het nieuwe jaar de mie bii te wonen. In een van de kleine huisjes bleef de deu.dicht Het was de woning van het gezin Widurski-Grapendaal. - mm, viT; De wandelende wimbergen in het saarburg, 13 jan. De bewoner» (bovenste foto).' Deskundigen zijn p^uuT^oonüt "ook H thans een onderzoek begonnen Luxemburgse oever is de grond zo naar de oorzaak van de verscliui- K"**1 als tot ruSt Kekomen. vingen (foto onder). hulpvaardige lokettiste voor onS bespro. De schrijver van deze artikelen ken werd. Terug in de«auto ^le men ons 2jjn zuster in BruskOWO, die pieren te" MP troleren en iedere keer hij bij de jaarwisseling voor het wenste men ons goedenreis en zei, dat eerst na twintig jaar ontmoette. we nu eindelijk d^rrijden mochten. Dit (Advertentie) VRAAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS NR. 1S BIJ MIELE, GOUDSESINGEL 92. ROTTERDAM. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 13 jan. „W« ho pen op deze wijze te voorkomen, dat Amsterdam een Europees centrum voor Homofielen wordt. Het gaat op het ogenblik op een gevaarlijke wijze die kant uit", zo luidde het commentaar ten raadhuize op het besluit van de burgemeester om maatregelen te ne men tegen uitbreiding van het aantal ontmoetingscafés van homofielen. In tegenstelling tot Duitsland en Scandinavië is de Nederlandse wetge ving ten aanzien van de homofilie ta melijk mild. Dit heeft nogal enig toe risme op dit gebied naar ons land ver oorzaakt en vooral naar Amsterdam, waar zich in de omgeving van het Rem brandtsplein een kleine dertig café s of bars tot ontmoetingspunten hebben ont wikkeld. De maatregel van de burgemees ter houdt in dat de zgn. gunsten nu wisseling van eigenaar van zulk een etablissement worden ingetrokken en niet eerder worden verleend, dan na dat het bedrijf zijn bijzonder karakter heeft verloren. Deze gunsten houaen in het recht dm na middernacht open te blijven, muziek te maken en te dansen. Het intrekken van de gun sten heeft vrijwel automatisch ne ondergang van de zaak ten gevolge. Horeca-zaken veranderen in het al gemeen regelmatig van eigenaar. Dat geldt ook voor de dertig boven genoemde bedrijven. Er zijn er tnan twee zonder „gunsten". De maa" gel was noodzakelijk, zegt rnen ter raadhuize, omdat er een duiden)» concentratie van het bovenbedoelt» verkeer in Amsterdam valt op merken. Amsterdam is nu een"U het enige uitgaanscentrum van en s betekenis in Nederland. Nu het m °e horeca als gevolg van de tv niet - best gaat, zijn er wel exploit^ die het in dit soort „speciahs-m® zoeken. Men wil de animo daartoe aan banden leggen. Binnen bevonden zich behalve h®T ge- zin Widurskl de uit Holland overgek men 70-jarige vader Hendrik Grap daal en broer Gerrit om voor het eer ha ruim twintig jaar de overgang tan het oude- .laar het nieuwe jaar samen met hun wedergevonden dochter en zuster, haar man en kinderen te vieren. Na het wegstervende geluid van de kerkklokken viel Grietje Grapendaal haar vader overgelukkig in de armen om hem het beste voor 1965 toe te wen sen. Ook mij, haar broer overdekte zij met kussen en zij zei mij te hopen, dat we spoedig met de hele familie samen in Holland feest zouden kunnen vieren Even later barste zij in tranen uit. Het verlangen naar haar vaderland was haar na al die jaren weer eens te veel geworden. Zij zei maar niet te kunnen geloven ooit nog eens naar huls terug te kunnen keren. Zij werd er bang van. We werden er stil van en wisten eigenlijk niet goed wat te doen. Vader probeerde haar moed in te spreken en zei, dat alles best wel voor elkaar zou komen. Alleen een beetje geduld en dan zou ook voor mijn zuster de zon weer faan schijnen. Het leek mij op dat ogen lik, als ik er zelf ook niet meer in ge loofde. In gedachten zag lk ons die dins dagmorgen voor oude jaar vol goede moed. ondanks tal van waarschuwin gen bedoeld als goede raadgevingen maar die juist eerder hierdoor een averechtse uitwerking dreigden te krijgen, per auto op weg gaan. De reis door Nederland verliep goed. De wegen waren uitstekend te berijden en dat ging zo door in de bondsrepubliek. Via autobaan Ober- hausen ging het richting Hannover op weg naar de zonegrens met de D.D.R. Voor we daar echter waren werd onze reis door het Ruhrgebied een ware martelgang. Telkens spatten passerende auto's en dikke breien bruinachtig slik op de GOUDA, 13 jan. De achtjarige Ve- Jolanda Koers uit Gouda is dins dagavond om het leven gekomen toen zij op de Blekerssingel met haar rij wiel plotseling de rijweg opreed. Zjj werd door een achteropkomende vracht wagen met aanhanger gegrepen. HEERLEN In het Sint Jozefzie- kenhuis is fisteren het elfjarige meisje Annie Franssen overleden. Zjj werd baandag, toen zjj in Heerlen de weg 0verstak overreden door de bestuurde: van een bestelauto. DEN HAAG In het ziekenhuis aan he Zuidwal is gisteren de 43-jarige J. wnr. Goeman overleden. Kort tevoren werd hij, rijdend op een bromfiets, hp de kruising van de Vatkenboschka- 5' en de Loosduinseweg aangereden :°?r eer> vrachtauto die hem geen voor- n8 verleende. gepasseerd wordende vrachtwagens dikke breien bruinachtig slik op de voorruiten, dat zo vet was, dat het zich moeilijk liet verwijderen. Telkenmale moest ik dan ook de wagen uit om de ruiten schoon te maken om althans nog enig uitzicht te hebben. Bij Helmstedt gingen we achter het ijzeren gordijn. De Oostduitsers bleken ware mees ters in het lichter maken van je porte- monnaie. BO de zonegrens werden we naar diverse loketten gestuurd en telkens moesten we aan een van die loketten de een of andere belasting betalen met als doel om door Oost Duitsland te mogen rijden. De eerlijkheid ge biedt mij te zeggen, dat het allemaal op een nette hoffelijke wijze ging. Men glimlachte zelfs flauw toen ik zei. dat het tijd werd om naar buiten te komen daar we anders geen geld meer over hadden en dat ik bij terug komst in Beverwijk ook een dergelijk zaakje ging beginnen daar ik er wel wat inzag. Het kostte ons DM 62 buiten de kos ten van overnachting in Frankfort a.d. Oder in een staatshotel,_dat_door een DENVER (COLORADO), IS jan. (UPI) De 24-jarige Nederlandse mej. Ca roline Bos, die twintig jaar gele den bij een bombardement op Den Haag haar been verloor, hoopt in Amerika een nieuw kunstbeen te krij gen zodat zij voortaan zonder schroom een rok zal kunnen dragen. Maandag arriveerde mej. Bos per vliegtuig uit Amsterdam in Denver, waar haar nicht, mevr. Shore woont die een artikel had gelezen over de mogelijkheid om in het revalidatie centrum „Gottsche" in Thermopolis (Wyoming) een „toonbaar" kunst been te krijgen. Zij schreef aan het revalidatiecentrum en vernam dat men zich daar inder daad dergelijke proteses kon laten aanmeten. Tegelijk met het antwoord werd een cheque ter waarde van tweeduizend dollar bijgesloten, af komstig van inwoners van Thermopo lis, die het mej. Bos mogelijk zou ma ken de verre reis te bekostigen. Voor zij in Thermopolis zal aankomen wacht de Nederlandse echter een by- zondere ceremonie in de hoofdstad van Wyoming. Cheyenne, waar goe- vemeur Clifford Hansen haar het ere burgerschap van de staat zal aanbie den. HEERLEN, 13 jan. Na een, al thans hjj openbare vergaderingen, on- Rewooi1 langdurige discussie, heeft de Miliiindustrieraad (Mir) gisteren de nieuwe loonverordeningen en daarmee a« ree^s bekende loonsverhoging van vijf procent per 1 januari voor het mijnpersoneel, definitief vastgesteld. Slechts één lid van de Mir, de heer A- Coumans, voorzitter van de bii het ;V. aangesloten Algemene Neder landse Bedrijfsbond Mijnindustrie, stemde tegen goedkeuring van de loonsverhoging, omdat deze, naar zijn mening, beslist te gering is. De lonen in de mijnindustrie, aldus de heer Cou- roans, zouden minstens met negen pro eent omhoog moeten. Aan de hand va» vroegere besprekingen meende hij te Kunnen aantonen, dat de lonen bij de 'mburgse mijnen een duidelijke ach terstand vertonen. Utrecht, 13 jan. De Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond, he Nederlandse Christelijke Agrarische bedrijfsbond „Sint Deus Dedit" hebben (het de patroonsorganisaties in het ho veniersbedrijf overeenstemming bereikt over de nieuwe cao voor hoveniers, die Per 1 januari ingaat. De loonverbete- Jh.ngen bedragen acht procent. Partijen by deze cao zijn overeengekomen dat de overeenkomst op een daartoe_ geëi- Send moment aan de looncommissie van de Stichting van de Arbeid zal worden voorgelegd. Wijnbergen in Moezeldal tot rust gekomen 1' V 'i SVi Y,?: t.vr ij 7 7. 7 „,^7 7^ van het Moezeldal hebben dinsdag een Moezeldal Jteooeïl al veel schade zucht van verlichting geslaakt, toen aangerichtDe spoorlijn in de warm zonnig weer de meedogenloos buurt van het Luxemburgse dorp- ™£Kngen vertrla^B^de'West je Machtum is geheel verdwenen duitse dorpen Wellen en Nittel kwam d© (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 13 jan. Een Belgisch kernkabinet, onder voorzitterschap van minister Segers een vooral in chris telijke arbeiderskringen zeer invloed rijk bewindsman heeft tot gister avond laat vergaderd om de toestand te onderzoeken, die is ontstaan door de maandag begonnen staking in s lands petroleumindustrie. Ofschoon de aan we Jiu cmutnijfs u deed me by de allerlaatstekeerdeop- merking maken: Meen ja, dat nu ecni. Het is toch niet waar? Mogen we nu heus zomaar doorrijden. Staat er ecm vijf meter verder niemand meer. wei bleek zo te zijn. De volgende morgen ging het na onze overnachting in Frankfurt a.d. Oder Po len tn. Er lag hier tamelijk veel sneeuw en we konden dan ook niet zo vlug op schieten als we wel gedacht hadden. Ons plan om nog met daglicht in Bruskowo aan te komen viel dan ook in duigen. Even vier uur was het al nacht. Maar dank zij een bij de Poolse douane ge kochte autokaart van Polen reden wij tegen zes uur Bruskowo binnen. Wij claxoneerden toen wii haar huis nader den maar het was niet nodig geweest daar zij het scbyosel van onze koplam pen al van ver waargenomen had. Gevolgd door een aantal van haar kinderen stormde zq naar buiten en nog voor ik mijn motor af had kunnen zet ten had zij het Pb'tier van mijn auto al opengerukt. Even later omhelsde ze mij voor het eerst na twintig jaar. Dan huilde ze en dan lachte ze weer. Zelf wist ik echt niet hoe ik me voelde. Het leek me een vreemde gewaarwording. Iets wat zich moeihjk laat beschrijven. Ook de begroeting met mijn vader, die hier voor twee maanden al was, was al lerhartelijkst. v oen werden we naar binnen getrokken. Mijn autó waar de motor van af-KeslaKen was, onbeheerd achterlatend. (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT, 13 jan, Dank zij een goede samenwerking met de po litiekorpsen in de omgeving en bijzon der snel optreden is de rijkspolitie te Glessenburg erin geslaagd een bende van drie inbrekers te grijpen, die op handige wgze en met de meest moder ne middelen opereerde. Het warén een 43-jarige elek tricien uit Zwijndreeht en zijn twee zoons resp. 21 en 19 jaar oud. Zij waren uit hoofde van hun beroep in het bezit van een PTT-zendvergun- ning, die hun bijzonder van pas kwam Ze opereerden namelijk vanuit een Volkswagen bestelauto met radio-in stallatie. Twee van hen gingen er op uit, voor zien van een walkie-talkie, die de man die in de wagen achterbleef, precies op de hoogte hield van hun gedragin gen. Als de bult binnen was, kwam de Auto In actie en het drietal verdween snel en onopgemerkt. Toen de gemeen te-ontvanger van Giessenburg maan dagavond tegen half elf op zijn kan toor kwam, ontdekte hij dat er op zijn kamer inbrekers aan het werk waren geweest. Vrijwel tegelijkertijd dook een man van achter de gordijnen hef raam uit. Blijkbaar was naar geld ge zocht, maar omdat men op het ge meentehuis van Giessenburg de goede gewoonte heeft, iedere avond alle aan wezige geld nfiar de bank te brengen, vingen de inbrekers bot. De inmiddels gealarmeerde politie begon een intensie ve speurtocht, die s nachts om twaalf uur succes had. Toen trof men op de rijksweg de be- stelwagen aan daarin een tnan, die zijn aanwezigheid met kon verkla ren. Man n auto werden meegenomen maar een politiewagen bleef achter, omilat het radio-apparaat achterdocht ivekte. Een half uur later verschenen twee mannen, die ook werden ingere kend. Bij verhoor bekende het drieta, achttien inbraken te hebben gepleegd o.m. in Brielle, SpiJkemsse, Oud- Beyerland, Nieuw-Beijerland, Papen- drecht, Dordrecht, Sliedrecht en Schelluinen. Maandagnacht hadden zij ingebroken in de Coöp. Zuivelfabriek in Giessenburg en daar 375,- buit gemaakt. Ze ontkenden echter iets te maken te hebben met de inbraak op het gemeentehuis. In hun woning in Zwijndreeht werd geen bijzondere buit aangetroffen. Hun nbraken richtten zich meestal op geld. wat moeilijk te achterhalen valt. De mannen zijr opgesloten in Schelluinen en Gorkum. (VAn onze Limburgse redacteur) HOENSBROEK, 13 jan. Voor de opening van ee'1 service-station voor auto's aan de Nieuw straat bestond de zer dagen meer dan gewone belangstel ling, niet verwonderigK, als men weet, dat de exploitanten, Henry Strassbur ger en zgn echtgenote José Mullens zijn. Verleden jaar beëindigden zij hun succesvolle circus-loopbaan en besloten zij een zekerder bestaan te gaan op bouwen. In het circus, waarmee bei den overigens van jongsaf vertrouwd zijn, zagen zij al 'anf? minder toekomst. Zeker niet voor hun twaalfjarig zoontje Jozef. Speciaal voor hem „mijn man en ik konden er niet tegen, dat wij het grootste gedeelte van het jaar van ons kind gescheiden waren. Wij op zwerf tocht met een circus m Spanje en Jo zef op school in Nederland", aldus me vrouw Strassburger-Mullens hebben Te vroeger" circus-artiesten hun avon tuurlyke bestaan vaarwel gezegd. De plotselinge dood van Henry's eni ge broer Hans Strassburger, directeui van het naar hem geheten Duitse circus in Hannover, brengt hierin geen ver andering. Althans naar de vaste over tuiging van mevrouw Strassburger-Mul- 'ens. „Samen met mijn vader de 61- jar'ige oud-circusdirecteur Jos Mullens is Henry naar Hannover vertrok ken. Net op de dag van de feestelijke opening van ons nieuwe bedrijf be reikte ons het overlijdensbericht van Hans Strassburger. Hy was ongehuwd en bezat nog maar één broer, mijn man Henry, die derhalve de lopende zaken van de thans overleden cir cus-directeur zal moeten regelen." Dit regelen impliceert volgens me vrouw Strassburger niet, dat haar man het Duitse circus zal overne men. De ervaringen, met name in Neder land (hoge belastingen: minstens twin tig procent van de bruto-inkomsten en de televisie) zijn daarvoor te ongun stig. Het ziet er dus naar uit dat het laatste circus Strassburger zal ophou den te bestaan. Gedurende zijn artiestenloopbaan was het monteursvak Henry's hobby. Nu is deze hobby zijn beroep geworden. En kele royale foto's in het kantoor van het tank- er smeerstation herinneren nog aan het avontuurlijke verleden van de exploitanten, die tot 1961 in het in middels opgeheven circus Mullens op traden en daarna in het Spaanse „Cir- co Americano", José als hogeschool- rijdster en Henry als regisseur. FLORENCE, 13 jan. (UPI) Een onbekend gebleven vandaal heeft gis teren ongeveer vijftien schilderijen be schadigd vermoedelijk met een mes die waren geëxposeerd in het be roemde Uffizi-museum in Florence. In het bijzonder moest een aantal naak ten het ontgelden. Zo werden de ogen van twee figuren in drieluiken van de veertiende-eeuivse meesters Lorenzetti en Daddi uitgesneden. NIJMEGEN, 13 jan. In Nijmegen is op 92-jarige leeftijd overleden de kunst schilder, etser en tekenaar Ch- aan Hammes. De heer Hammes, die in An- dijk werd geboren, heeft tot op hoge leeftijd deelgenome.. an de exposities van Arti et. Amicitiae en St. Lucas. Wer ken van hem hangen in talrijke musea in Nederland, Amerika. Zuid-Afrika en In donesië. Hij was ere-voorzitter van de gemeen schap beeldende kunstenaars. het overleg deelnemende ministers zich na afloop zwijgend terugtrokken, werd in bevoegde kringen de veronderstel ling uitgesproken dat de regering op korte termijn zou kunnen overgaan tot een „mobilisatie" van de ruim vijfdui zend stakers indien de olie-voorziening werkelijk in gevaar zou komen. Vorige week „mobiliseerde" de regering ook de stakende personeelsleden van de Antwerpse haven omdat hun actie de nationale economie zware schade be rokkende. De petroleumbedrijven hebben la ten weten dat de bestaande voorra den volstaan voor een normaal ver bruik van twee maanden. In elk ge val worden de eerste weken geen ernstige problemen verwacht, ook al zijn de meeste Belgische automobilis ten al begonnen met hamsteren. De pomphouders hebben overigens beslo ten voor niet meer dan honderd francs (ongeveer twaalf gulden) te leveren per keer en bij voorkeur dan nog slechts aan hun vaste klan ten. Indien het distributiesysteem in de war raakt, zou de situatie echter in ongunstige zin kunnen veranderen en zou er gevaar vóór paniek drei gen, hetgeen de regering tot elke pry.- wil voorkomen. Evenals de eerste dag was de sta ling ook gisteren algemeen. In de raf finaderijen waren alleen de veiligheids- ploegen op hun post. De politie be waakt alle opslagplaatsen en tanksche pen. De bevoorrading van ziekenhui zen, bloemmolens (meelmolens)bak kerijen, fabrieken en andere vitale dien sten geschiedt normaal. Incidenten vie len tot dusver nergens voor. De stakers hebben inmiddels een be roep gedaan op hun collega's in de aan België grenzende landen om geen olie- produkten te leveren. De Belgische olie-industrie rekent met name op de Nederlandse en Westduitse raffina derijen om de voorraden op een behoor lijk peil te kunnen houden. Het West duitse vakverbond en het N.V.V. zeg den gisteravond de stakers hun sympa thie en steun toe. De stakers eisen een loonsverhoging van ruim vijftien procent, maar schij nen bereid te zijn het tijdens het week einde door de minister voorgestelde, compromis van 13.7 procent te aanvaar den. Dé werkgevers willen evenwel on der geen voorwendsel meer dan tier procent toestaan. LONDEN, 13 jan. Eén van de disecteuren van „High Seas Television Ltd.", de Engelse maatschappij, die het tv-eiland van de REM exploiteerde heeft verklaard, dat hij bij de Neder landse justitie heeft geprotesteerd te gen de verzegeling van de zenders op het REM-eiland. Deze directeur, de heer Bent in Londen, zei dat zyr maat schappij in verzet zal gaan tegen de Nederlandse actie. Door zware regens, die zondag het gebied van de Moezel teisterden, ver plaatsten de „wandelende wijnbergen" zich met een snelheid van bijna zeven en een halve centimeter per uur. Vooral maandag werd de angst in Nittel, dat éen paar honderd meter buiten de baan van de schuivende grond ligt, weer groot omdat men vreesde, dat het dorp verzwolgen zou worden. De schade die door beide grondver schuivingen is ontstaan wordt geschat op anderhalf miljoen mark. Weg- en lijnverbindingen zyn verbroken en vier huizen werden vernield door de trage zwarte lawine, die eind decem ber merkbaar werd. De burgemeester van het wijndorp Nittel, Matthias Beck, gelooft, dat graafwerkzaamheden ter verbreding van de rivier, die grens vormt^ tussen Luxemburg en de Bondsrepubliek, de afwatering van de berghellingen heeft verstoord. Daardoor zouden de ver schuivingen veroorzaakt zyn. Volgens hem is het water in de rivier ais gevolg van de graafwerkzaamheden met, bijna vijf meter gestegen, waar door een afwateringsbuis onder water is komen te liggen. De onderstroom zou de buis van zijn plaats hebben gebracht en daardoor heeft het water zich aan de voet van de heuvel opgehoopt, aldus de burgemeester. ervolg van pagina 1) gevoed. Deze paters ware'n eigenlijk ten einde raad, zeker na een opmerking van een Haagse ambtenaar van Ze- manswelvaren, die van mening was dat de hele bemanning wel op het achter schip rond het fornuis by elkaar kon gaan zitten waardoor zij het heel lang heel goedkoop zou kunnen uitzingen. Dit kwam eigenlijk neer op een weigering van officiële hulp. Toen de heer Knoops gistermiddag vertelde, dat kapitein Foo te iedere week bij hem kon komen op geven wat hij voor zijn machines en men sen nodig had, dat bovendien de hele bemanning in de kleren gestoken zou worden en iedere man twintig gulden zakgeld zou krijgen, konden de paters hun oren nauwelijks geloven. Kapitein Foote begreep er helemaal niets van. Men heeft het hem twee keer moeten uitleggen. Hij heeft het voorstel trou wens alleen geaccepteerd onder voor waarde, dat hy de heer Knoops, zodra er geld komt, alles mag terug betalen. Met het zakgeld, dat gisteravond op het hoofdkantoor van Kipo N.V. voor het eerst werd uitbetaald was de be manning veel gelukkiger dan met de winterkleren, die zij hadden gekregen. Zij verzochten kapitein Foote onmiddel lijk maatregelen te nemen er een groot deel van naar Manilla over te maken naar bun gezinnen, waarvan zfj sedert Aden niets meer vernomen hebben en die waarschijnlijk veel meer "hulp nodig hebben dan zij. Met de actK van de heer Knoops, die hoopt dat meer zakenlieden hem willen steunen wanneer binnen een maand de moeilijkheden rond het nu statenloze schip niet zyn opgelost (hetgeen overi gens niet te verwachten is) heeft Rot terdam zich dan eindelijk zijn predicaat grootste haven van de wereld waard ge toond. Maar uiteindelijk hebben Amster dammers de beslissende stoot gegeven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5