Invoering logeer- belasting in Noordwijk? Halvering verlichting van Vuurtorenplein onmogelijk SERVICE aan bezoekers Vuurtoren plein S.J.C. vraagt jaarlijkse bijdrage 1965 Chevrolette Chevelle n.v. Van Lent - Heemstede Gymnastiek voor invaliden in Bollen streek F anfarekorps Excelsior op de planken Bibliotheek H' GEMEENTEBESTUUR VAN BEVERWIJK MAAKT IN ONGEDWONGEN SFEER KENNIS MET SCHAKERS Dansen in nieuwe stadskantoor Damclub Lisse wint TAFELVOETBAL BOLLENSTREEK meer m nieuw gebouw Agenda voor Haarlei en omgeving wie olie stookt kan beter stoken UITVERKOOP NAAIMACHINES DROOMKEUKENS Kampioenschap dammen van Noordwijk KUIPERS NAAIMACHINEHANDEL N.V. £LEroïT,"i«J DINSDAG 19 JANUARI 1965 aGINA 2 COMPACT Vanaf heden geëxposeerd en leverbaar in 2- of 4-deurs Raadhuisstraat 53—65 Heemsteedse Dreef 261 Telefoon 81550 Official dealer Chevrolette - Buick - Opel Verhoging begrafenisrechten in Noordwijk? mm u J Een wat ongewone plaat van de ontvangst in het stadskantoor. Een aantal deelnemers aan het Hoog- ovenschaaktoernooi verving het daar spelende combo. De Fransman Zinser toonde zich een goede drummer, de pittige Konarkowska bespeelde de piano als een rasmusicus, Sokolov bracht de trom pet vlot aan zijn lippen en Blauw fungeerde als bassist. Foto Hans de Boer) BEVERWIJK, 19 jan. Er hing die typische ongedwongen sfeer van het aloude Hoogoven schaaktoernooi. Grootmeesters, (vrouwelijke) meesters en klei nere schaaktalenten (in spé) be wonderden in een ontspannen rustperiode de trots van Bever wijk: het prachtige stadskantoor, waar burgemeester Bruinsma en de wethouders (alweer) vele han den schudden. De traditionele ont vangst van de deelnemers aan het grote festijn van de ivoren stuk ken, door het gemeentebestuur van het gastvrije Beverwijk in ere gehouden, kenmerkte zich ditmaal door een joviale, amicale stem ming. Na de officiële woorden waagden tallozen zich op de dans vloer of wisselden bij de zachte Bekende merkmachines zdals NECCHI EFKU - GRITZNER GAZELLE en SPARTAN met lichte lakschade of overjarig model worden gloednieuw voor SPOTPRIJZEN uitverkocht. ELECTRISCHE RINGSPOELMACHINES compleet in koffer f 125.—, f 135.—, f 150.— f 160.—, f 175.—, f 180.—, f 190.—, f 200.— ELECTRISCHE ZIG-ZAGMACHINES compleet in koffer f 225.—, f 235.—, f 250—, f 265.—, f 275.—, f 270.—, f 300— enz VOLLEDIGE GARANTIE EN SERVICE GRATIS LES! Grote boedelveiling flonkering van het wijnglas per soonlijke gegevens uit. Het Witte Paard Er was een zangkoor van de bisschoppelijke kweekschool in Beverwijk, een combo van „open bare werken" en de zo langzamer hand overbekende Vendelly's, meisjes met ritmische gitaren. Meisjes ook die de wat ondoor grondelijke schakers verrast de den opveren. De Spanjaard Me dina siste goedkeurend toen het liefelijk uitgedost groepje de hal binnenstapte. Het. gemeentebe stuur van 'Beverwijk had daarmee een gevoelige snaar geraakt... Daar heeft U op gewacht KAPSALON MOLENDIJK Films Muziek Toneel Diversen Tentoonstel lingen Bennebroek: Noordwijk Leiden NOORDWIJK, 19 jan. Burgemees ter en Wethouders van Noordwijk heb ben de beide afdelingen uit de raad, die de begrotingen voor 1965 hebben onder zocht, van antwoord gediend. Daaruit blijkt, dat het vraagstuk van de water voorziening opnieuw in studie is geno men, nadat het aanvankelijke plan voor uitbreiding van de prise d'eau niet uit voerbaar bleek. Een moeilijke omstan digheid is, dat de omliggende terreinen zijn bezwaard met zodanige servitu ten, dat het niet mogelijk is aldaar meer bronnen te slaan. Naarstig wordt gezocht naar andere oplossingen. Zo spoedig mogelijk hoopt het college met voorstellen te kunnen komen, welke de waterlevering voor langere tijd veilig stellen. Raadsleden in de tweede afdeling had den aandacht gevraagd voor een moge lijke heffing van een logeerbelasting op een wijze zoals blijkbaar in Valkenburg zal geschieden. Zolang de wettelijke re geling niet is gewijzigd, blijken B. en W. voor een dergelijke logeergastenbe lasting niets te voelen. Een dergelijke belasting kan volgens de tegenwoordige bepalingen van de gemeentewet alleen worden geheven van hen die tenminste een week als logeergast vertoeven in een hotel of pension. Gasten in villa's en huizen kunnen derhalve niet onder de belasting worden gebracht. Deze be perkingen maken de belasting tot een praktisch onmogelijke heffing, zo menen B. en W. Wel is het college geïnteres seerd in de elders verkregen resultaten. Een raming van de opbrengst bij ge lijke toepassing in Noordwijk is eerst mogelijk als de resultaten van een gas- tenstatistiek bekend zijn. De kosten van een statistiek voor de badplaats werden door verschillende raadsleden echter te hoog geacht. B. en W. zeggen toe de raad in de eerstvolgende vergadering uit voerig voor te lichten. In de raadsvergadring van juli en nu ook weer in de afdelingen is een lans gebroken voor een centraal antenne- systeem op reeds bestaande woningblok ken. B. en W. blijken na een onderzoek tot de conclusie te zijn gekomen, dat de aanleg van een centrale antenne in be staande woningen door het vele hak- en breekwerk en de daarna noodzakelijke re- Êaraties een veelvoud zal kosten van die ij nieuwbouw. Zij vinden het een open vraag in hoeverre het dan nog voor de meerderheid der bewoners nog aan trekkelijk zal zijn. Voorts moet op ernsti ge moeilijkheden worden gerekend wan neer bewoners die op aansluiting geen prijs stellen, zouden moeten worden ge dwongen toch het hak- en breekwerk te dulden. Wanneer een geruisloze oplossing niet verzekerd is, menen B. en W. de aan leg van het gevraagde systeem niet te moeten doorvoeren. Meerdere leden van de tweede afde ling blijken er voor te voelen bi) brand door eigen schuld de kosten van het blussen op de schuldige te verhalen. Het college betwijfelt of dit juridisch moge lijk Is. Niettemin wil zij hierover haar NOORDWIJK, 19 jan. De P.T.T. heeft medewerking gevraagd om een zelfbedieningsruimte, (zgn. abri) te ves tigen op het Vuurtorenplein, nabij de voetgangerstunnel. Daarin zullen een brievenbus, zeven automaten, namelijk voor postzegels, briefkaarten en wissel geld, alsmede twee schrijflessenaars worden aangebracht. B. en W. stellen voor deze medewer king te verlenen. Gezien de betekenis van het Vuurtorenplein, achtten zij de ze abri een praktische aanwinst, welke in een bepaalde behoefte zal voorzien. Voor gebruik van de ruimte, de ver lichting, schoonhouden en toezicht zal een vergoeding van 400 per jaar in rekening worden gebracht. NOORDWIJK, 19 jan. Op vrijdag 12 januari begint de Damvereniging „Noordwijk" in pension Joswé aan de Schafferstraat met de wedstrijden om het damkampioenschap van Noordwijk. Ook niet-ledon van de darm'ereniging kunnen aan deze wedstrijd deelnemen. Er wordt gespeeld in twee klassen, zodat ook minder begaafde dammers kunnen meedoen. De wedstrijd begint om kwart voor acht. Men kan zich opgeven bij de heren Th. Zwetsloot, Van Limburg Stirum- straat 12 of G. van der Wiel, Tromp straat 2, eventueel ook nog voor de aanvang van de wedstrijd in het club lokaal. De sneldamwedstrijd op de laatste clubavond werd gewonnen docr de heer C. ter Veen. De heer Th. Zwetsloot werd tweede. TOT'Óns GENOEGEN De kla- verjasvereniging „Tot Ons Genoegen' te Noordwijk speelde in hotel-rest. De Beurs een competitiewedstrijd. De uit slag luidde: 1. L. van den Berg 5339 p. 2. A. van Beelen jr. 5154 p. 3. mevr. Van den Berg 5010 p. 4. A. Zandber gen 4928 p. 5. J. van Beelen 4774 p. 6. A. de Ruiter 4732 p. 7. G. van Abswoude 4658 p. 8. G. Kieinveld 4642 p. 9. J. Vink 4559 p. 10. KI Hermans 4510 p. SPORT NA ARBEID. De klaver- lasvereniging „Sport na Arbeid" te Noordwijk speelde een competitie wed strijd, waarvan de uitslag als volgt luid de: 1. G. Hiep 5184 p, 2. E. Hazenoot 5089 p, 3. E. Franken 5071 p, 4. A. Plug 5012, 5. K. Rietmeyer 4936 p., 6. K. Nul- kes 4901 p. 7. J. Duivenvoorden 4851 p. 8. W. Smit 4770 p., 9. S. Wijnands 4685 p. 10. W. Mooijekind 4476 p. gedachten laten gaan en zonodig hierop nader terug komen. In de tweede afdeling is aangedron gen op een aanzienlijke beperking van de verlichting van het Vuurtorenplein buiten het seizoen. De gedachte is ge opperd de verlichting na sluitingstijd van de winkels te halveren. Verschillende le den van de eerste afdeling willen de ho ge kosten van het plein dekken door een baatbelasting. Uit het antwoord van B. en W. blijkt, dat halvering van de ver lichting technisch niet mogelijk is. Sinds 1 november wordt reeds een beperking van de verlichting toegepast. Gezien de algemene betekenis van het plein als recreatie-centrum voelt het college niets voor een baatbelasting. Aan de reinheid in de gemeente moet meer aandacht worden besteed, zo meent de tweede afdeling. Zo zal aan do cam pagne „Opgeruimd Staat Netjes" van de Stichting recreatie ruime medewer king moeten worden verleend. Ook on verzorgde en te volle vuilnisemmers zijn een doom in het oog van deze raadsle den, die ook optreden wensen tegen te vroeg plaatsen en te laat wegnemen van emmers. Omtrent de te nemen maatre gelen ter bevordering van de openbare reinheid in de gemeente zullen B. en W. advies vragen aan de stichting recrea tie. NOORDWIJK, 19 jan. De R.K. voetbalvereniging S.J.C. met haar ze ven senioren-elftallen en zeventien ju- niorenteams ziet zich voor zware finan ciële opgaven geplaatst. De vereniging beschikt op haar terrein van de Lage- weg te Noordwijk over vier velden, waarvan ook nog gebruik wordt ge maakt door de lagere elftallen van de voetbalvereniging „Noordwijk". Thans ziet S.J.C. zich genoodzaakt enkele belangrijke investeringen te doen: de kleedkamers en de kantine moeten worden verbouwd en uitgebreid, de aanschaffing van een grasmaaima- chine en een stencilmachine is nood zakelijk, terwijl ook een bedrag ge moeid is voor onderhoud en vernieu wing van de afrasteringen en de aanleg van verlichting. Kleedkamers, kantine en machines zijn de meest urgente za ken en daarmede alleen al is een be drag van 40.000 gemoeid. Het is de vereniging niet mogelijk voor de jaar lijkse lasten van rente en aflossing van een te sluiten geldlening die nodige dek king te vinden, en daarom heeft zij aan het gemeentebestuur om medewerking gevraagd. B. en W. stellen voor een jaarlijkse bijdrage van 5.000 te verlenen als te gemoetkoming in de kosten van on derhoud van de terreinen van S.J.C., daar tegen andere vormen van mede werking verschillende bezwaren be staan. Een der voornaamste argumenten tot het verstrekken van de bijdrage is het feit, dat de jeugdsport de meest kost bare is, omdat door de jeugd geen wed strijden worden gespeeld, waarbij en treegelden worden geheven, en de con tributie naar verhouding laag moet zijn. S.J.C. heeft dan ook de exploitatie tot dusver alleen sluitend wetend te hou den doordat leden en begunstigers vele werkzaamheden om niet of tegen ma tige vergoeding hebben verricht. (Advertentie) HILLEGOM, 19 jan. Het ligt in het voornemen van de r.k. invalidenbond St. Lidwina, afdeling Bloembollen streek, na het grote succes dat het zwemmen in Noordwijk voor gehandi capten heeA, het initiatief te nemen tot het geven van gymnastiek voor gehan dicapten. Br is een verzoek gericht aan het ge meentebestuur van Hillegom daarvoor het gemeentelijk gymnastieklokaal ter beschikking te stellen. Een tweetal da mes, de leraressen in heilgymnastiek Anema en Bos, die als masseuses ver bonden zyn aan het Medisch Centrum te Hillegom, heeft zich bereid ver klaard de leiding op zich te nemen. De lessen zullen zich voorlopig beperkdn tot heilgymnastiek, gevolgd door wed strijden in verschillende balspelen. Reeds gaven zich 6 personen op voor deze cursus, die geheel kosteloos voor de deelnemers en deelneemsters zal worden gegeven. Iedere gehandi capte kan hieraan deelnemen, onver schillig richting of religie. Opgave kan geschieden bij de secretaresse van de invalidenbond, zr. E. Snellen berg, Maarten Trompstraat 29, tel. 6316. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om half februari te starten. NOORDWIJK, 19 jan. Als de ge meenteraad er dinsdag met akkoord gaat zullen de begrafenisrechten op de algemene begraafplaats belangrijk wor den verhoogd. De thans geldende ver ordening dateert nog van 1921 en de opbrengst van de rechten staat in geen enkele verhouding meer tot de kosten van de begraafplaats. Deze worden voor 1965 op ruim 27.000 geraamd, terwijl de begrafenisreehten nog geen 5.000 zullen opbrengen. Thans geldt een zeer gedifferentieerd tarief, variërend van 80 tot 10, res pectievelijk voor een grafkelder en voor een 2e klasse huurgral'. Voortaan zulien slechts twee tarieven gelden nl. 150 voor eigen graven en 75 voor algeme ne graven. Voor het begraven van kin deren tot de leeftijd van 12 jaar zal een lager tarief gelden. De eigen graven worden onderschei den in zandgraven, gemetselde graven en grafkelders. De rechten hiervoor zullen bij de uitgifte resp. bedragen 200, 300 en f 400 (voorheen 60 voor een zandgraf en voor een gemetseld graf en f 150 voor een grafkelder. Bij verlenging na 15 jaar zal de helft worden geheven van de bedragen, wel ke bij de uitgifte worden berekend. NOORDWIJK, 19 jan. Het Fanfa rekorps ..Excelsior" geeft vanavond, woensdag en donderdag in het Royal- theater züh jaarlijkse uitvoeringen. Voor de pauze zal een populair con cert ten gehore worden gebracht. Ook zullen de drumband en majorettes optreden. Na de pauze voert een to neelgroep van „Excelsior" de klucht „Het boze oog van Marokane" op. (Advertentie) (Van onZe speciale verslaggever) (Advertentie) LISSE, 19 jan. De Damclub „Lis- se", welke club een gooi doet naar het kampioenschap, heeft weer een goede beurt gemaakt door de Leidse club ..D.C.L.". met een nederlaag naar huis te sturen. J van Hal, die een prima speler is, wist zijn partij in winst om te zetten. J. Algera, eveneens een prima positie-speler, behaalde ook volle winst. P. Boogerd moest ditmaal met remise genoegen nemen. C. Imthom was goed op dreef en wist op fraaie wijze te win nen. S. Lemmers wist in het eindspel van een fout van zijn tegenstander ge bruik te maken. B. van Dam had geluk om in een verloren positie een val open te zetten waar zijn tegenstander prompt in liep en op verrassende wijze verloor. P. G. Balkenende boekte in het eind spel ook winst. C. Boogerd liet zich opsluiten en moest capituleren. Th. Boo- den heeft z'n ongeslagen record kun nen handhaven A. Wijnhout heeft zich hersteld van z'n nederlaag en wist tot een puntenverdeling te komen. De tota le uitslag is 15-5 voor Lisse. Donderdag 21 jan. moet „Lisse" een zeer belang rijke wedstrijd spelen tegen Rünsburg. LISSE. 19 jan. Woensdag 20 jan. wordt in de veilinghallen van H.B.G. aan de Grachtweg een grote boedelvei ling gehouden, aanvang 10 uur v.m. HILLEGOM, 19 jan. De wedstrij den tafelvoetbal brachten deze keer grote verrassingen. Nummer i „p de lijst speelde remise en nummer 2 ver loor zeer verrassend tegen M. Kleyn. In de middenmoot maken de spelers het elkaar zeer moeilijk- 'n Je 2e di visie kwamen enige nieuwe spelers aan het bod en »ij deden het reeds vrjj goed. De uitslagen waren: lste divisie: W. van HoltenM. Kleyn 2-4: H. Verbrug- gesL. van der Reep 1-2: H. Stevens— C. Rusman 4-1; M. LitjensT. Kauff- man 2-2; J. van DrilF. de Wit i-2; H. StevensB. Versteeg 3-3* J. Ver hoevenW. Lemmers 2-0. In de 2de di visie: P. Stijnman—P. van Holten 1-1; R. StevensD. Buts 2-2; C. Rusman R. Stevens 3-2; S. StokmanR. Buts 3-0: W. LemmersB. Stevens 0-0. D ButsP. van Holten 1-3. (Advertentie) De mooiste Europese keuken, uitgevoerd in chroom-nikkelstaal en stootvriie Reso- palplaat. Fabrikaat Bahr en Priester Importeur Imenexco. Leiden. Inlicht, fa Th. Dekker, Reitzstraat 72. Haarlem, TeL 41869. Burgemeester Bruinsma begroette de flinke schare schaaksters en seha- kers niet alleen in het Nederlands, maar bediende, zich vlot van zijn Engelse, Duitse én Franse kennis. In zijn toespraak wees hij op de fikse vooruitgang in de outillage van het stadhuis, in vergelijking met voor- faande jaren in het wat „peuterige" cheybeeck. Hij noemde het Hoog oventoernooi een schaaktechnisch ge beuren van de eerste orde, een strijd die hij met gepaste trots als het Beverwijkse Hoogovenschaaktoer nooi kwalificeerde (en niet het toer nooi in Beverwijk), een evenement dat overbrekelijk verbonden is aan Beverwijk. Burgemeester Bruinsma wenste de deelnemers voor de komende dagen nog veel succes toe en hoopte dat zij een goed verbluf in Beverwijk mogen heb ben. Toen ontpopte hij zich als een klem talenwonder door zonder aarze ling zijn wens in het Spaans, Italiaans, Frans, Duits, Engels, Fries en zelfs Hongaars te herhalen. In het Hongaars vloeide de volgende zinsnede over zijn lippen: Szivboi köszöntjük a magyar vendégeinket községünkben és kivanunk nekik gyözelmet vagyis egy jó eréd- menyt. De Oosteuropese gasten waar- HAARLEM, jan. Ran zit nog steeds in het hoekje waar de klappen vallen. Nu ontfutselde Ouddeken hem een punt. Ook de prestaties van Haa- gen vallen tot dusver wat tegen, waar van Bottelier een dankbaar gebruik maakte. Brohet stond aanvankelijk te gen Paneras heel goed, maar te vlug ®P®'®u en nonchalance waren* oorzaak, dat Paneras als lachende winnaar uit de strijd kwam. Een knappe prestatie le verde Cobelens, door Lips een half punt afhandig te maken. Ook Reeuwijk ver mocht de overwinningenreeks van Ha verkort niet te stuiten. Valkenier en Van Emmerik gaven elkaar zo weinig toe, dat remise het uiteindelijke resul taat werd. In de tweede afdeling was de over winning van Lunenburg op Scholte het feit van de avond. Ook Henrichs zat lange tijd tegen Raap lang niet op rozen. Het nemen van een pion werd Raap echter noodlottig.. Baas en Van den Berg liepen door hun overwinningen wat in op de achterstand b(j Scholte. Van der Stoop Sr. nestelde zich door een zege weer op de tweede plaats. Van den Erf St. en Heemskerk besloten na een animerende strijd tot remise. Vrin- ger had heel weinig moeite met Holt. terwijl Kuip zich wederom de meerde re over Hendriks toonde. Zeer spannend was de strijd tussen Van den Erf Jr. en Witteman, die werd afgebroken in een stelling waarvan nog niet veel te zeggen valt. De Bont Sr. zag geen kans het Steiner Jr. te lastig te maken. Rijn- ders klom door zijn overwinning weer 'n plaats omhoog. De uitslagen waren: Cobelens—Lips Vs-4/«, Ouddeken—Ran 1 PanerasBrohet 1-0, BottelierHaagen 1-0, HoltkampHoogland 0-1, Haverkort Reeuwijk 1-0, Valkenierv. Emmerik '/s-'/s, JanssenMossinkoff 0-1, De Bont Jr.v.d. Berg 0-1, ButsBaas 0-1, v.d. Erf Sr.Heemskerk "s-'/j, Lunenburg-— Scholte 1-0. RaapHenrichs 0-1, v.d. Stoop Sr.Pompe 1-0, RendersPuts 1-0, v.d. Erf Jr.—Witteman afgebr. Hen driksKuip 0-1, Steiner Jr.De Bont Sr. 1-0, Vringer—Holt 1-0. Voor de bondscorripetitie speelde Rolland 3 tegen H.W.P. 2 met als uit slag: v. Bemmelen-Steiner Sr. Vi-Vt, Spaargaren-Mossinkoff Va-Vu Kerkheide- Haagen 0-1, de MunckHeemskerk 0-1. J. N. PoolReeuwijk 0-1, BeekHolt kamp '/2-1/!, de HaanJanssen 0-1, Mevr. v.d. Stoop Sr., W. PoolScholte DijkstraWitteman 1-0, Westendorp v.d. Stoop Sr., '/»-'/«, W. Pool—Scholte 1-0. totaal 4-6. Canada —Uit het tot historisch mu- eum Ingerichte kastelle Ramezay In Montreal is een collectie oude mun ten ter waarde van 100.000 dollar (360.000 gulden) gestolen (AFP). deerden de veeltalige explicatie met een luidruchtige ovatie. Ir. Rueb van de toemooi-commissie had als verrassing voor burgemees ter Bruinsma een schaakbord met bijpassende stukken meegebracht. Op de damzijde sierden de handtekenin gen van de deelnemers aan de hoofd groep, de damesgroep en enkele com missieleden het houtwerk. Ir. Rueb overhandigde het geschenk met de toevoeging dat er „in dit huis iets te vinden moet zijn dat doet denken aan het schaaktoernooi". HOOFDDORP, 19 jan. De in 1958 geopende Openbare Bibliotheek „Haar lemmermeer" heeft een nieuw gebouw in gebruik genomen. In het verleden was deze bibliotheek gevestigd in een houten noodgebouwtje aan de Nieuwe- weg op het voormalige Concoursterrein, dat door verbouwing enkele keren werd vergroot, maar desondanks niet aan de eisen voldeed. Het feit, dat één der Hoofddorpse middenstanders zijn noodjvinkel aan het Marktplein verliet om zich te vestigen in het Winkelcentrum, terwijl een win kelier daarnaast uit Hoofddorp vertrok, maakte voorlopig een einde aan de huisvestingsproblemen van de biblio theek. Beide aan elkaar grenzende pan den werden tot één vertimmerd en ge heel gerestaureerde. Het gevolg is, dat men thans beschikt over een flinke ruim te, die zeer doelmatig is ingericht. De verschillende lectuurgroepen zijn over zichtelijk opgesteld, terwijl zowel voor volwassenen als voor de jeugd een lees tafel is ingericht. Overigens is ook deze ruimte voor de bibliotheek nog tijdelijk. Men hoopt er een jaar of drie, vier te kunnen ver toeven om dan het definitieve gebouw in gebruik te nemen. Dit zal te zijner tijd worden gebouwd in het noordooste lijke dorpsdeel van Hoofddorp, het „Plan Eijken". (Advertentie) grof en stevig. ■PERMANENT De „SOUPLING"- SANTPOORTERPLEIN 1, TEL. 60643 HAARLEM - Buslijn 2. CINEMA PALACE: Laat ze maar schieten. 14 jaar, 2. 7. 9.15 uur. FRANS HALS: Irma la douce, str volw., 2 en 8 uur. LIDO; Striptease van Parijs, ontraden LUXOR: Sam van hiernaast, a.l., 2, 7. 9.30 u REMBRANDT: Tom Jones. 18 jr. 2, I 9.16 u ROXY: ma. t.m. wo.: Universo dl Notte, ontraden. STUDIO: De dood slaat driemaal toe 18 ïr 2, 7. 9.15 uur. MINERVA: wo.: Verraad van de zwarte roofridder, a.l., 2.30 uur. T.m. wo.: Het Russische ballet, a.l.. 8.15 u. Dinsdag 19 Januari. Concertgebouw, 8 uur: Chr. Oratorium Ver. Haarlem. Concert o-l.v. George Robert m.m.v. het N.Ph.O. Woensdag 20 januari Concertgebouw, 8 uur: Haarlems Comité voor kamermuziekWarschau kwintet. Donderdag 21 januari. Concertgebouw, 8 uur: Orgelconcert op het Cavaillé Coll-orgel door Piet Kee. Gratis toegang. Dinsdag H Januari. Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelver Cre- ner ntet „Het tuinfeest". Woensdag 20 Januarl- StadssChouwburg, 8 uur: Toneelver Lu- damus met „Harten twee. harten drie Donderdag 21 Januari. Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgr Studio met „De rechtvaardigen" van Albert Ca mus Regie: Anne-Marie Prins. Dinsdar 19 januari. HUdebrandzaal, Smedestr., 8 uur: Volks universiteit: Zwerven door IJsland Docent 1 P Strijbos Sted, Gymnasium, a uur: Volksuniversi teit. Cursus naald- en sierkunst Docente Mej. Marjolein Vlas Keunemer Lyceum, 8 uur: Buurtver .Overveen" Lezing over Egypte, getiteld: ..Van Ramses tot Nasser" door Dr Vis Krelagehuis, 8 uur: Kon Ned My vooi Tuinbouw en Plantkunde Bijeenkomst. Woensdag 20 Januari. Frans Halsmuseum, 8 uur: St Adelbert- ver De heer K Fens spreekt over Humor en Litteratuur" Sted. Gymnasium, 8 uur: Volksuniversi teit: Maak het zelf met kralen. Docente: Mevr. Grethe la Croix. Coornhert-Lyceum, 8 uur: Volksuniversi teit: Werken met klei. Docent: L Postma Rest. Brinkmann, Gr Bridgezaal, 8.15 uur Ned. Genealogische Ver De heer mr E H Y. van Hees spreekt over: „Enige aspecten van de heraldiek" Donderdag 21 lanuari. Frans Hals-museum, 8 uur: Volksuniver siteit. Inleiding tot de kunstgeschiedenis Docente: Mevr. drs. A. Verschuur-Stutter- heim. Aula A. H. Gerhardschool, Volksuniversi teit. Filmavond. Gebedsweek: Maandag: Waalse Kerk, Begijnhof, 7.30 uur. Dinsdag: Luterse Kerk. Mr Jan Gerrltsz- laan, 7.30 uur. Woensdag: Gereformeerde Kerk. Koediefs- laan, 7.30 uur. Donderdag: R.K. Kerk, Jansstraat, 7.30 uur Vrijdag: Hervormde Kerk, Frankrijklaan, Schalkwijk, 7.30 uur. Zaterdag: Oud-Kath. Kerk, Kinderhuis singel 7.30 uur. .Maandag: Remonstrantse Kerk, Wilhelm:na- straat, 7.30 uur. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse school van de 6e t.m. 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur Zondags van 15 uur. prentenkabinet: KersttentoonsteUing „Vlta jesu tot en met 31 januari. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t.m. 19e eepw Fos sielen, Natuurkundige instrumenten Ge opend op kerkdagen, behalve maandag van II3 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 78. Oude religieuze kunstschllderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10—12.30 en van 1.30-6 uur (behalve maandag) Zon en feestdagen van 25 uur. Woonhuis Jacobus Van Looy, KI. Hout weg 1°S: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy Ge opend donderdags van 1012.30 en 13.30— 17 uur Zon- en feestdagen van 25 :r. Museum het Huls Van Looy, KI Hout weg 102 (ingang Kamperlaan). Tentoonstel- dog „Kunst rond 1900". Keuze uit het eigen hezi» van het Frans Halsmuseum De Ark: Schilderijen en gouaches van J. Doeser. Dagelijks van 108 uur De Waag", Spaarne, hoek Damstraat: Baken.a en Van Geem exposeren beeld houwwerken en tekeningen Geopend dage lijks van 105 uur Zondags van 25 uur. Kunstzaal „ln 't Goede Uur": 'Expositie van tekeningen van Wim Steijn. Geopend van 106 en 812 uur. Dinsdag 19 januari. Café „Oud Berg en Dal". 8 uur: Tuin bouw en Plantkunde. De heer K. Edelman spree' t over: cactussen en vetplanten. LIDO-THEATER: De onbevredigden, 18 jr., 8 uur. FILMS; CAMERA: Dreigend verleden, 18 jr, 2.30. 7. 9.15 uur. LIDO: Gisteren, vanuaag en morgen str. volw., 2.30, 7, 9.15 uur. uUXUHRio Conchos, 18 jr, 2.30. 7, 9.15 uur. STUDIO: Les Amants, str. volw 2.30. 7, 9.15; TRIANON: De Butler, 18 jr., 2.30, 7. 9.IJ. DIVERSEN Dinsdag - januari. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Koor. Lelds Ka merorkest Filmzaal Universiteit, 8 uur: „Louisiana Stor; (K. O Woensdag 20 januari. Camera Theater, 7 en 9.15 uur: Film A taste of honey" (K. O.). Donderdag 21 januari. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie Orkest. TENTOON STELL1N GEN „De Ruif". Jan Vossenstetg 59: rekenin gen grafiek en schilderijen van MAR de Korte Geopend to' 24 uur Tot 29 jan. Sted Mus De Lakenhal" Oude Singel 28 Tent van Italiaan en „50 foto's van Chris Stapels" ;eopend: 10-4 uur. Zo. 1-4 uur. T.m. 24 1an.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2