Uitstekende noord - oost - verbinding ir TYBB IS KANSLOOS Begrotingen ziekenhuizen Noordholland Na motie van P.S.P.: kinderen vrij entree op kamp te Bakkum Onrustbarend tekort aan verplegend personeel provinciale en bedrijven aanvaard Jan Hoogland krijgt vijfde trofee als toerrijder A. Zwemstra rukt sterk op in groep 2 A 1965 Chevrolet Chevelle n.v.Van Lent - Heemstede i Mgr. J. van Dodewaard opende L.T.S. Uithoorn SCHOOF ONGETRAIND Vijfh bij FLUORIDEREN DRINKWATER UITGESTELD Predikant in Parkeerplaats postkantoor goede aanwinst Veertig jaar de bank uizen Steyii en Molenbroek hoeven zich nu geen illusies meer te maken WSTEEMAN IS Overgangsklasse van tafeltennisstrijd Plannen om middengebied in Zuid-Holland voor recreatie te behouden Verpleegsters Cotel ^fëouweó WIE VAN DE SCHAAKTIEN KAMPERS SLAAGT ER VOOR VOLGEND JAAR REMISEKONING Kalmte zelf COMPACT Vanaf heden geëxposeerd en leverbaar in 2- of 4-deurs Raadhuisstraat 5365 Heemsteedse Dreef 261 Telefoon 81550 Official dealer Chevrolet - Buick - Opel Afscheid Reorganisatie van de universitaire vakantie Inruil naaimachines WOENSDAG 20 JANUARI 1965 PAGINA 2 i. HAARLEM, 20 jan. Provin ciale Staten van Noordholland hebben gisteren op de derde be grotingsdag hun goedkeuring ge hecht aan de begroting van de provinciale ziekenhuizen te Sant poort, Bakkum en Medemblik en aan de begroting van P.E.N. en P.W.N. Gedeputeerde Saten von den geen onvriendelijke tegen standers tegenover zich. Geduren de de hele lange dag verschenen slechts twee moties aan het fir mament, die door de politieke slagvaardigheid van G.S. onscha delijk konden worden gemaakt. Beide moties waren van pacifis tische huize. De motie van de heer Kemmink richtte zich tegen de voorgestelde tariefsverhoging, als gevolg waarvan kinderen van zes tot vijftien jaar geen gratis toe gang meer zouden krijgen tot het tenthuisjeskamp te Bakkum. De toezegging van gedeputeerde Men sink namens het college, dat deze verhoging niet zou doorgaan, be tekende het einde van de motie Kemmink. Zijn fractiegenoot De Nie schoot onmiddellijk na hem een tweede motie af, waarin hij zich uitsprak tegen de fluoride ring van het drinkwater. In de motie werd G.S. verzocht eerst te onderzoeken of de betrokken ge meenten al dan niet fluoridering wensen, alvorens zij komen met een voorstel tot fluoridering van het drinkwater. Mr. F. J. Kranen burg bewoog de heer De Nie en zijn aanhangers dit onderwerp voorlopig te laten rusten, totdat de fluoridering aan dg orde komt. Ir. A. Zwemstra bracht Van Enk tot grote wanhoop. gcbr'oKeïï.' In Leiden Voor Haarlem e.o. Films Muziek Toneel Diversen T entoonstel lingen Noordwijk Leiden met beschadigd houtwerk jg. Spoorbrug als schakel tussen twee nieuwe wijken van Hoofddorp HAARLEM, 20 jan. In de over gangsklasse van de tafeltennis-competi- tie ging TYBB teleurstellend tenonder tegen VVGA 3. De Haarlemmers tra den danig versterkt én voor eigen pu bliek tegen deze mede-gegadigde voor de laatste plaatsen aan. Schoof echter ondervond danig, dat hij nauwelijks ge traind is, want hij kon alleen van Lere- veld winnen en moest dus twee neder lagen incasseren. Van Veenendaal ver loor al zijn partijen. Van Neste bracht het er het beste van af met winst tegen Lereveld en Schepers. De sterke Ho- gendorp echter was ook hem te sterk: 21-7 en 21-6... Uitslag derhalve 3-7 voor de Amsterdammers. Togido deed het beter tegen Hotac en kraakte de arme Beverwijkers met 9-1. Van der Berg en Luining wonnen driemaal; Huybens verloor alleen van Boers. De stand: AMVJ 3 11-20, SVE 2 11- 20, SVP 11-16, Togido 11-15, Victory '55 2 10-13, UTTC 11-12, TTB 11-8, VVGA 3 11-7, Smash 4 11-5. TYBB 11-3, Hotac 11-1. De uitslagen: TTB—Smash 4 2-8, TYBB—VVGA 3 3-7, UTTC—SVE 2 3-8, SVP—AMVJ 3 3-7, Togido—Hotac 8-2. HOOFDDORP, 20 jan. Eindelijk Is de spoorbrug over de Hoofdvaart in Hoofddorp gereed gekomen. De brug is gebouwd op het vroegere tracé van de oude spoorlijn in Haarlemmermeer. Vandaar dat de brug ook door de gemeenteraad van Haarlemmermeer „Spoorbrug" is gedoopt. De brug neemt in het plaatselijke verkeer een bijzon der belangrijke plaats in, omdat het twee nieuwe Hoofddorpse wijken met elkaar verbindt, namelijk Hoofddorp oost en noord. Het spreekt haast vanzelf dat de be volking uit beide wijken bijzonder zijn ingenomen met de brug. Voorheen moest men een grote omweg maken via de kruisweg. De spoorbrug is ge bouwd op drie betonnen hoofdliggers. In de middelste is een transportleiding van het P.W.N. aangebracht. De brug vormt een onderdeel van de geprojec teerde randweg en speelt daarom ook een belangrijke rol bij het toekomstige verkeer. De brug is dan ook zeer breed gemaakt. Naast de hoofdrijbaan is aan weerszijde een drie meter breed voet pad aangebracht. Aan één kant is tus sen het voetpad en de hoofdrijbaan een rijwielpad van drie meter dat voor het verkeer in beide richtingen geldt. De heefdrijbaan zelf is ruim acht meter breed. Tussen het rijwielpad en de hoofdrijbaan zelf is ruim acht meter 2meter breedte. Tegelijk met de bouw van de brug werd een grote parkeerplaats aange legd tussen de brug en het voor malige stationsgebouw (op de achter grond van de foto). Vooral voor de bezoekers van het postkantoor in Hoofd dorp (uiterst links op de foto) is dat een aanwinst. ROTTERDAM, 20 jan. Naar Gede puteerde Staten van Zuid-Holland aan Provinciale Staten mededelen valt het open middengebied van Zuid-Holland in twee gedeelten te onderscheiden. In de eerste plaats het gebied binnen de z.g. kleine ring: Leiden-Alphen-Gou- da-Rotterdam-Den Haag, dat groten deels tot randstad is geworden of zal worden. Hier zullen woonkernen (Zoe- termeer en een aantal dorpen) en kas- sengebieden (b-Driehoek, Pijnacker, Nootdorp, Waddinxveen c.a.), benevens twee vliegvelden, een zodanige versnip pering van het oorspronkelijke gebied te weeg brengen, dat van een grote, aaneengesloten, groene vlakte nauwe lijks meer sprake zal' zijn. Met veel zorg zal in de nog open blijvende, be perkte groene ruimte en de bufferstro- ken een agrarisch areaal in stand kun nen blijven waarnaast gebieden voor passieve recreatie tot stand gebracht kunnen worden. In de tweede plaats valt het gebied te onderscheiden, dat ligt tussen Uit hoorn en Oudewater, de Bollenstreek en Utrecht. Hier strekt zich een veel groter gebied uit voor een belang rijk gedeelte in de provincie Zuid- Holland gelegen waar nog van openheid sprake is, al valt ook hier een begin van aantasting te constate ren. Op uitnodiging van de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid hebben de colleges van Gedeputeerde Staten van de provincies Noordholland, Zuid-Holland en Utrecht aan de planolo gische diensten van deze provincies op dracht gegeven, onder leiding van de rijksdienst voor het nationale plan, een plan te ontwerpen voor het behoud van dit gebied. Het laat zich aanzien, dat de onderhande zijnde studie tot goede re sultaten zal leiden. Nochtans zal de ruimte, ook indien zij zoveel mogelijk wordt gespaard, niet voldoende zijn om in de behoefte aan ontspanning in de vrije natuur van de bevolking van het vasteland van Zuid-Holland te voorzien. In de waarden en in het Deltagebied zal evenwel meer ruimte gevonden kunnen worden. VIJFHUIZEN 20 jan. - In de vaka- ture van cis. c. Oppelaar die Vijfhuizen heeft verlaten in verband met zijn benoeming tot zendingspredi kant in Indonesië heeft de kerke- raad der Nederlands hervormde kerk ter plaatse een beroep uitgebracht op ds. W. Oost, thans Ned. herv. predi kant te Minnertsga. Ds. Oost heeft dit beroep aangenomen. ■RIJSENHOUT. 20 jan. De heer C. van Iperen uit Rijsenhout is veertig laar in dienst van de Twentsche Bank in Hoofddorp. Hij begon zijn loopbaan in Aalsmeer. Thans geniet de jubilaris een grote bekendheid als „effekten- specialist." Dinsdagmiddag werd ter ere van het Jubileum een receptie gehouden. per de hogere tarieven evenmin onge moeid. exploitatietekort moet maar in mindering worden gebracht op de winst. Gedeputeerde Mensink wees de statenleden erop, dat de gunstige ex ploitatie nu in gevaar komt. Het colle ge bezweek echter voor de sterke aan drang van de staten en het resultaat was, dat de P.S.P.-motie zegevierend kon worden ingetrokken. De beide moties waren overigens geen specifieke aangelegenheid van de P.S.P. Ook andere partijen lieten zich zeer kritisch uit. De heer Doek (PvdA) bracht als eerste de kinderkaarten van de kampeerterreinen ter sprake. Hij wees op de sociale taak, die de pro vincie in deze had. De heer Cljjnk van de K.V.P. uitte zijn verontwaardiging in ongeveer gelijkluidende bewoordin gen. Als woordvoerder van de protes- tants-christelijken gaf de heer Verdam te kennen, dat de Noordhollandse kam peerterreinen wel rendabel moeten zijn, maar de verhoging van de tarieven mag niet ten koste gaan van de so ciaal meest kwetsbare groepen. Uit naam van de C.P.N. liet de heer Pro- De heer Bakhuys Roozeboom opende de algemene beschouwingen over de provinciale ziekenhuizen. De VVD- woordvoerder legde evenals vele spre kers nam hem, het accent op het on rustbarende tekort aan gediplomeerde verpleegsters. Mevrouw Van Noordwijk- Van Veen (PvdA) bepleitte de stichting van zoveel mogelijk verzorgingstehuizen voor geestelijk gestoorde bejaarden om het aantal klinische patiënten van de provinciale ziekenhuizen te doen dalen. Zii verzocht "e Provinciale raad voor de volksgezondheid na te gaan of de stichting van speciale ziekenhuizen voor dag- of nachtverpleging soelaas zou kunnen brengen. De heer Tilkema (P-c.) betreurde het, dat het zelfs na de uitbreiding van Bakkum en Santpoort niet mogelijk was gebleken alle psychiatrische patiënten HAARLEM, 20 jan. Voor de vijfde keer in successie heeft de 36-jarige Haarlemse rijwieltoerist Jan Hoogland van de Nederlandse Rijwiel Toer Unie een prestatiebeker ontvangen. Ditmaal bleek hij in de binnenlandse competitie het meeste aantal kilonieters te hebben afgelegd. De sportieve Haarlemmer nam aan 42 op de toerkalender voorko mende ritten of tochten van de N.R.t.U. deel en bracht het daarbij tot een totaal van 5.350 kilometer. Overigens was Jan Hoogland niet de enige toerrijder die een prestatiebeker kreeg, want ook de Hagenaar S. Loop stra, Ad Jong uit Alkmaar, die in bin nen- en buitenlandse ritten tot een to taal van' maar eventjes 10.013 km. kwam, en de Haagse mej. J. van Galen legden in de andere groepen op zo'n trofee beslag. De bekers werden uitgereikt tijdens de jaarlijkse winter- bijeenkomst van de rijwieltoeristen in hotel-restaurant Kagenaar in Utrecht. Daarbij mochten 23 toerrijders, waar onder alweer Hoogland, Loopstra en Jong, ook de „Zilveren Leeuw" in ont vangst nemen. Zij hebben daarvoor aan zes grote ritten met een totale afstand van 1.820 km. deelgenomen. In navolging van deze „Zilveren Leeuw", die hoofdzakelijk voor de geroutineerde rijders is, zal er het komende seizoen een „Bronzen Leeuw" ingevoerd wor den voor de korte afstandsrijders. Zij moeten daartoe vijf ritten van 100 km. en één rit van 150 km. rijden. Hoogland verkreeg de prestatiebéker doordat hij zestig kilometer meer ge fietst heeft dan J. van Soeien uit Aarts- woud, die tot 5.290 km. kwam en pre cies een sterrit minder gereden heeft op te nemen als gevolg van het tekort aan verplegend personeel. Hij gaf e®n duidelijke tip aan het adres van "e gedeputeerde De Jong, toen hij het college verzocht eens een vergelijkend onderzoek te doen instel len naar de expl0jtatje van particuliere ziekenhuizen. ..Daar kunnen G.S. nog wat leren °P het gebied van een ef ficiënte exploitatie," De heer Copray van de K-V-P. was evenmin tevreden over het ziekenhuisbeleid van gedepu teerde De Jong. Allereerst wilde hij de Krankzinnigenwet van 1884 uit de we reld helpen en voorts deed hij een aan val op het zijns inziens niet doelmatig beleid. Gedeputeerde De Jong zegde schoorvoetend toe een efficiëntie-onder- zoek te doen instellen. Ten aanzien van het verpleegsterstekort beperkte hij zich tot de opmerking, dat het hier een al gemeen vraagstuk betrof. Gedeputeerde Merkx kon meer positieve geluiden la ten horen. „Het college is bereid bij de minister aan te dringen 0p verbete ring van de arbeidsvoorwaarden van het verplegend personeel met wissel- diensten." Mr. Kranenburg stelde de heer Copray gerust met de opmerking, dat de wijziging van de Krankzinnigen wet reeds aanhangig is gemaakt. Het KVP-statenlid reageerde hierop met de opmerking, dat een incidentele wijzi ging slechts een lapmiddel is. Hij wens te een geheel nieuwe wet. (Advertentie) ZANDVOORT l Telef. (02507) 3046 Tijdens de week-ends cabaret en muziek met internationale floorshow en orkest. (Van onze scbaakmedewerker) BEVERWIJK, 20 jan. Het staat nu wel vast dat noch K. Steijn noch H. Mo lenbroek volgend jaar deel zal uitmaken van de meestergroep. Deze theoretische mogelijkheid is voor elke reserve-groep speler aanwezig, mits hij als eerste ein digt. Nu Steijn in 1 A, na overigens fraai verzet van de sterke Hang Ree verloor, en Molenbroek zijn afgebroken partij in 1 B uit de vorige ronde verlo ren zag gaan, kunnen deze spelers nog slechts spelen op een goede eindklasse ring wat in dit gezelschap trouwens al een heel succes zou zijn. A. Verhoeff moest in 2A voor de eer ste maal wat terrein prijsgeven, maar nu het slechts om een remise ging is zijn positie met 4V» uit 5 voorlopig toch nog onaantastbaar bebleven. Als een enorme krachttoer is hier R. Faase be gonnen. Hij trad ditmaal aan tegen de Duitser Menke en wist deze door fraai spel in een vermoedelijk verloren to reneindspel te manoeuvreren. H. Bos- scher liet zich weer eens van zijn goede kant zien en dat ging ten koste van Pa- vlovic. Met R. van der Enden wil het niet zo best meer vlotten. Aanvankelijk leek hij tegen de Deen Hansen redelijke kansen te krijgen maar toen hij met po sitionele moeilijkheden te kampen kreeg was het toch nog snel afgelopen. Ook S. Bonkenburg kan maar niet goed loskomen en verloor nu in een hevig tijdnoodduel. Gerben van Manen heeft onze ver wachtingen in groep 2A niet teleurge steld. In slechts 18 zetten had hij de Deen Blach in de beslissende houd greep. Een tweede Beverweker komt hier nu oprukken. Ir. A. Zwemstra wist Van Enk met zoveel listen en lagen lam te leggen, dat deze in vreselijke tijdnood het spoor geheel bijster raakte en in verloren stelling de tijdslimiet over schreed. Leider blijft hier nog Te Win kel die nu de zich met hand en tand verdedigende S. Herfst met een ne derlaag confronteerde. In 3A zal G. Maas van goeden hui ze moeten komen om zijn afgebro ken partij met de Duitser Vielau nog te kunnen redden. Eén van de meest succesvolle spelers uit deze omgeving was A. Herfst in groep 3B. Hij trof de fel op winst spelende Donk op zijn weg maar bleef ondanks diens aan dringen de kalmte zelf. Toen de Am sterdammer zijn offensief zag vast lopen had hij tevens een belangrij ke pion ingeboet. Hij heeft deze niet meer teruggezien en dat zal hem in tweede zitting zéker de das omdoen. De Bloemendaler J. Wijker verzuimde de kans de eerste plaats in te nemen. Hjj vergiste zich in de opening tegen de Duitser Neander en dat kostte hem een stuk tegen twee pionnen. Hoewel Wijker van alles probeerde het getij te doen keren, slaagde hij hierin niet en moest uiteindelijk de vlag strijken. Eindelijk slaagde ook Tj. de Jong erin een over winning te behalen. Hij had de Bloe mendaler W. van der Werff tot slacht offer gekozen. Een prachtige partij speelde in 4A de (Advertentie) Velsenaar Th. Hölscher. Het duel moest worden afgebroken, maar er bestaat geen twijfel dat de winst bij Hölscher zal komen en dan heeft hij met een score van 3 uit 4 nog alle kans op de eindoverwinning. De zo goed ge klasseerde C. Swinkels uit Castricum had tegen de Duitser Pawlik in 4B een enerverende partij waarbij ongelijk ma teriaal het geheel een lastig aanzien gaf. Pawlik bleef echter attent en Swin kels moest het hoofd buigen. De Haar lemmer H. J. Mostert kwam tot een goede partij tegen de Zaanstreker Pe- ters met oo-ter spel. De partij werd af- N. Heere werd hier het slachtoffer van de nogal nerveuze Duitser Dall- man. C. J. Gordijn streed met de moed der wanhoop tegen Sottocasa. Remise koning van dit toernooi is tot nu toe de Beverwijker W. Steeman. Tegen de Duitser Von Kleist werd het vijfde vre dige slot gesloten'. De strijd om de lei ding tussen H. van Nieuwenhuizen (Driehuis) en Kwee werd in het voor deel van de laatste beslist. De uitslagen zijn: IA: Steun - Ree 0-1; Molenbroek - Bozic afg.; 2A: Han sen - v.v. Enden 1-0; Menke - Faase afg.; Bosscher - Pavlovic 1-0; Et- mans - Verhoeff rem.; Bonkenburg - Roos 0-1; 2C: Blach - van Manen 0-1; van Enk - Zwemstra 0-1; Altena - Bij- vank '/ï-1/®; S. Herfst - te Winkel 0-1; 3A: Maas - Vielau afg.: 3B: De Jong - v.d. Werff 1-0; A. Herfst - Donk afg.; Wijker - Neander 0-1; v.d. Werff - Gjal- tema afg.; 4A: van Voorst Vader - Tings 0-1; Kranenborg - Hölscher afg.; Gordijn - Sottocasa 0-1; Dallman - Hee re 1-0; Swinkels - Pawlik 0-1; Peters - Mostert afg.; 5: van Nieuwenhuizen - Kwee 0-1; von Kleist - Steeman '=- Battau - Artmanni afg.; v.d. Meuien - v.d. Griendt 1-0. 2de damesgroep; mej. Palm - mej. v. Aalst afg. De heer G. Kroon, heeft na 28 jaar de E.H.B.O. in Abbenes en omgeving te hebben gediend, om gezondheidsredenen afscheid genomen. Hij wordt vervangen door mevrouw P. Keizer-Sonneveld, Hoofdweg 1766 in Abbenes, telef. 02534- 235. BOEVEN EN MADELIEFJES De VEBO geeft op maandag 1 februari in de Stadsgehoorzaal te Leiden na de prijs uitreiking door ir. M. M. Veldman een toneeluitvoering, waarbij het toneelge zelschap Timdelerclub het stuk „Boe ven en madeliefjes" opvoert. Dit is een komische thriller van George Balson in een vertaling van Marijke de Nes. Regisseur is Kees Schutte. dan de Haarlemmer. De derde plaats in de binnenlandse competitie was voor J. Spaargaren uit Badhoevedorp met 5.000 km. Buiten deze competitie heeft Hoogland nog aan 36 andere ritten, tochten of diagonalen deelgenomen, zo dat hij alles bijeen 9168 km jn 1954 op zijn toerfietsje heeft afgelegd. Even eens voor de vijfde keer had hem dit al de prestatiebeker van het hoofdste delijke „Olympia" opgeleverd, in de groep dames van de N.R-T-D.-competi tie legde mej. D. Wij hen ke van de Lisser Ren- en Toerverenifpng „De Bollenstreek" beslag op de derde plaats. Zij heeft 1.205 km. op de fiets afgelegd. TTi Tijdens de bijeenkomst in Utrecht werd ook de toerkalender voor 1965 vastgesteld. Daarop komen veertig ver schillende tochten of ritten voor met als bijzonderheid een door de toerafdeling van „De Bollenstreek" te houden ster- rit op 10 en 11 juli met als eindpunt Haarlem. Aan deze sterrit, die over 60 km. gaat, kunnen ook jeugdrjjders deelnemen. Zij moeten 30 km. afleggen. Daarnaast organiseert de Lisser toer club op 19 april de traditionele Kelken- hofsterrit en op 14 en 15 augustus een toertocht over 100 km. naar Roe lof arendsveen. De toerclub van „De Bataaf" uit Halfweg laat op 9 mei de Drie Provinciënrit" verrijden en houdt op 1 augustus een sterrit. NOORDWIJK, 19 jan. Naar wij ver nemen zal het nieuwe gemeenschappe lijke wijkgebouw aan de Van Panhuys- straat op zat rdag, 20 februari a.s. offi cieel in gebruik worden genomen. De commissaris der koningin in de provin cie Zuid-Holland mr. J. Klaasesz zal de opening verrichten. UITHOORN, 20 januari Mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, bisschop van Haarlem, verrichtte gistermiddag de plechtige opening van de r.-k. l ecn- nisehe School „SI. Joseph" in Uithoorn. Een groot aantal genodigden, waaron der afgevaardigden van de omligg_ende gemeenten, woonde de plechtigheid hij. De heer J P. W. J. Zegers, voorzitter van het schoolbestuur sprak een korl openingswoord, waarna de bisschop hel nieuwe schoolgebouw inzegende. In een korte toespraak zei mgr. Van Dodewaard dat het grote belang van de school is gelegen in het feit, dat de leerlingen zo worden gevormd, dat zij later een belangrijke plaats inne men in de wereld, niet als vakman alleen, maar ook als christen. „Als je iets voor Christus wilt doen, zorg dan dat je een kei bent in je vak." De heer A. Segaar, inspecteur van het nijverheidsonderwijs in algemene dienst sprak daarna over het onder werp „schooi en overheid". Ondermeer ging hij in op de ontwikkeling welke de laatste jaren in het nijverheidsonderwijs is te bespeuren. Hij wees er op, dat niet alleen de school, maar ook het rijk zich hieraan dient aan te passen. Namens de gemeente Uithoorn werd het woord gevoerd door de wethouder van onderwijs, de heer drs. C. J. Meyer, die de nieuwe school een belangrijk as pect vond van de groei van de ge meente Uithoorn. Namens het onderwijzerscorps van de school sprak de heer B. J. A. van de Wouw, terwijl Jan de Bruijn als ver tegenwoordiger van de leerlingen op het toneel van de fraaie aula, waarin de bijeenkomst werd gehouden, verscheen. Tot slot bedankte voorzitter Zegers de sprekers. Het geheel werd opgeluisterd door een optreden van een drietal musici, te weten Eugenie Loudon (harp), Fukiko Sakai (fluit) en Annie Vos (fagot). Zij speelden enkele bekende en minder be kende werkjes. Van de later op de middag geboden gelegenheid om de school te bezichti gen maakten velen een dankbaar ge bruik. De lagere technische school in Uit hoorn zal het karakter hebben van een streekschool. In september werd reeds me1 het onderwijs begonnen. De school telt niet alleen leerlingen uit Uithoorn, maar ook uit Aalsmeer, Amstelveen en Haarlemmermeer. De school is een ontwerp van de Uithoornse architect J. G. de Groot en biedt plaats aan 350 leerlingen. Het gerucht doet alweer de ronde dat de school te klein is en dat reeds plannen worden gemaakt over te gaan tot een uitbreiding. LEIDEN, 20 jan. De colleges aan de Leidse universiteit zullen in het stu diejaar 1965-1966 reeds op 27 september beginnen. Voorheen vingen de lessen zo spoedig mogelijk na net feest van 3 oktober aan. De vervroeging hangt samen met de door de SER geadviseerde vakantie spreiding, tengevolge waarvan de eind examens der middelbare scholen twee weken eerder zullen beginnen dan ge bruikelijk was. Daarom moeten de hoogleraren die als gecommitteerden op treden eerder beschikbaar zijn. De col leges zullen dit jaar reeds i4 mei ein digen. Van. 13 september als beginda tum is afgezien met het oog op de in troductietijden van de studenten verenigingen. De kerst- en paasvakantie zullen voorlopig elk met één week worden in gekort. Na drie jaar zal men de resul taten van dit experiment nader bezien. Cr langere termijn wi] men komen tot een reorganisatie van het universitaire vakantiesysteem. CINEMA PALACE: Laat ze maar schieten, 14 jaar, 2, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Irma la douce, str. volw., 2 en 8 uur. LIDO: Striptease van Parijs, ontraden. LUXOR: Sam van hiernaast, a.l., 2. 7. 9.30 u. REMBRANDT: Tom Jones, 18 jr, 2. 7. 9.15 u. ROXY: ma. t.m. wo.: Universo di Notte, ontraden. STUDIO: De dood slaat driemaal toe. 18 Ir, 2, 7, 9.15 uur. MINERVA: wo.: Verraad van de zwarte roofridder, a.l.. 2.30 uur. T.m. wo.: Het Russische ballet, a.l„ 8.15 u. Woensdag 20 januari Concertgebouw, 8 uur: Haarlems Comité voor kamermuziek: Warschau kwintet. Donderdag 21 januari. Concertgebouw, 8 uur: Orgelconcert 09 het Cavaillé Coll-orgel door Piet Kee. Gratis toegang. Woensdag 20 Januari. Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelver. Lu- damus met „Harten twee, harten drie. Donderdag 21 Januari. Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgr. Studio met „De rechtvaardigen" van Albert Ca mus. Regie: Anne-Marie Prins. Woensdag 20 Januari. Frans Halsmuseum, 8 uur: St. Adelbert- ver. De heer K. Fens spreekt over „Humor en Litteratuur" Sted. Gymnasium, 8 uur: Volksuniversi teit: Maak het zeif met kralen. Docente: Mevr. Grethe la Croix. Coornhert-Lyceum, 8 uur: Volksuniversi teit: Werken met klei. Docent: L. Postma. Rest. Brinkmann, Gr. Bridgczaal, 8.15 uur: Ned. Genealogische Ver. De heer mr. E. H. Y. van Hees spreekt over: „Enige aspecten van de heraldiek". Donderdag 21 januari. Frans Hals-museum, 8 uur: Volksuniver siteit. Inleiding tot de kunstgeschiedenis- Eein"'*~' "Uuur-Stufer- Aula A. H. Gerhardschool, Vol»—...™,,. telt. Filmavond. Gebedsweek: Woensdag: Gereformeerde Kerk, Koediefs- laan, 7.30 uur. Donderdag: R.K. Kerk, Jansstraat. 7.30 uur. Vrijdag: Hervormde Kerk, Frankrijklaan, Schalkwijk, 7.30 uur. Zaterdag.' Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 7.30 uur. Maandag: Remonstrantse Kerk, Wilhelmlna- straat, 7.30 uur. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse school van de 6e t.m. 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur. Zondags van 15 uur. Prentenkabinet: Kerstten toonstelling ..Vita Jesu" tot en met 31 januari. Xeyiers Museum: Schilderijen 10e en 20e eeuw. Te^eningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t.m.l9e eeuw Fos sielen, Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1s uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.30-5 uur (behalve maandag). Zon en feestdagen van 2—5 uur. Woonhuis Jacobus yan Looy, KI. Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10—12.30 en 13.30— 17 uur. Zon- feestdagen van 25 ur. Mus-um het Buis Van Looy, KI. Hout weg 1JJ2 (ingang Kamperlaan). Tentoonstel ling ..Kunst rond 1900". Keuze uit het eigen bezi* van het Frans Halsmuseum De Ajk: Schilderijen en gouaches van J. J. Doeser. Dagelijks van 108 uur De Waag", Spaarne, hoek Damstraat: Baken.a en Van Geem exposeren beeld houwwerken en tekeningen. Geopend dage lijks van 105 uur. Zondags van 25 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur": Expositie van tekeningen van Wim Steijn. Geopend van 106 en 812 uur. FILMS: LIDO-THEATER: De onbevredigden, 18 jr., 8 uur. FILMS: CAMERA: Dreigend verleden, 18 jr, 2.30, 7, 9.15 uur. LXDÜ: Gisteren, vanuaag en morgen, str. volw., 2.30, 7, 9.15 uur. LUXOR: Rio Conchos, 18 jr, 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: Les Amants, str. volw. S.30, 7, 9.15; TRIANON: De Butler, 18 jr., 2.30, 7, 9.15. DIVERSEN. Woensdag 20 januari. Camera Theater, 7 en 9.15 uur: Film A taste of honey" (K. «Sc O.). Donderdag 21 januari. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie Orkest. TENTOONSTELLINGEN: „De Ruif", Jan Vussensteeg 59: rekenin gen, grafiek en schilderijen van M.A R de Korte Geopend tot 24 uur Tot 29 jan. Sted. Mus. De Lakenhal" Oude Singel 28. Tent van Italiaan en „50 foto's van Chris Stapels" eopend: 10-4 uur. Zo. 1-4 uur Tm 24 fan (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2