Amsterdam wordt weer handelscentrum voor Indonesische produkten Sa Vertegenwoordigers uit Londen en Antwerpen naar de hoofdstad 2400 gulden voor een vindingrijk dubbel duo feSrn a z m i Provincies willen tracé Heemstede- Hilversum op rijkswegenplan Arbeider valt vijf meter Gasten in de Waag GRAMMOFOON-PLATEN MORRIS'»® Speciale aanbiedingen een facturiste-telefoniste (§ebr. ZOET N.V.LAVO GOOD-WILL MISSIE TERUG Van Lent lid club veteranen C. Stroombergen sterk ivinnaar home-trainer- competitie van De Bollenstreek W. Wagner snel op home-trainer Kampioensfeest „De Bataaf Transistor niet veilig in auto's Bij Hoogovens: Revolutionaire grijper bedacht Minister nam geen beslissing Onze Gezellen zonder Haver en Vietoor Gelderland wint opnieuw een race BALANS-OPRUIMING BEDDENSPECIAALZAAK „ASTRID" DE LIMBURGSE KOLENHANDEL Hof van Holland 9.98 8.98 VRIJDAG 22 JANUARI 1965 PAGINA 6 ««ia AMSTERDAM, 21 jan. Ver moeid, gebruind en beladen met goed nieuws is de Amsterdamse goodwill-missie naar Indonesië vanmorgen op Schiphol terugge keerd. Het goede nieuws gold vooral het herstel van de oude handelsbetrekkingen en meer in het bijzonder de handel in tropi sche produkten. Het Indonesische kabinet heeft besloten de handel met Nederland zoveel mogelijk te stimuleren, deelde de heer J. G. van Marle onder-voorzitter van de Amsterdamse Kamer van Koophandel mede. Als gevolg daarvan zal de theehandel, nu ver spreid over Antwerpen, Londen en Hamburg, naar Amsterdam terugkeren. De Indonesische han delsvertegenwoordigers in deze steden zullen zich in Amsterdam vestigen. Een goede kans is er ook dat de tabaksveilingen uit Bremen naar Amsterdam zullen komen. Indonesië is nog voor twee jaren contractueel verplicht in Bremen te veilen. Daarna komt men waarschijnlijk naar Amster dam, omdat toch het grootste deel van de aangevoerde tabak door Nederlandse ondernemingen wordt afgenomen. Ook de copra keert terug in Amsterdam, evenals de palmolie. Er is ook een besluit ge vallen om voortaan de koffie via Amsterdam te verhandelen. Eerste lading thee verscheept De Amsterdamse good- will-commissie naar In donesië terug op Schip hol. Van links naar rechts C. P. G. van den Handel, dr. C. Nagtegaal, prof. mr. J. Schol- ten, wethouder drs. J. M. den Uijl, wethouder dr. P. J. Koets, J. G. van Marle, drs. H. J. W. Brouwer en mr. J. R. Voute. WÊBffl Octrooi V.Ln.r.: ir. B. de Jonge, B. w. Stokman, G. Jongejan, J. Capelle en J. v. d. Berghe. U kunt kiezen uit een enorme sortering gloednieuwe 45-toerenplaten vanaf Groot assortiment, w.o. D.G.G., onbeschadigde Jazz, populaire en klassieke langspeel platen tegen drastisch verlaagde prijzen Voor een beperkt aantal liefhebbers Restanten Transistor' Radio's 6 trans. 27.80. 2 trans. Afd. Radio en T.V. Uw oude T.V. is 200 gulden waard. Gründig introduceert een nieuw model T.V. Enkele liefhebbers kun nen wij bij aankoop van dit Gründig toestel 200 gulden teruggeven voer hun oude toestel. Gründig T.V. 958." Oude toestel 200.- voor de nieuwste Gründig Dit kan alleen uw warenhuis Zolang de voorraad strekt Verkoop 5e etage HAARLEM Vergelijk onze prijzen. IEDEREEN KAN GELD VERDIENEN POLYETHER MATRASSEN 1-pers. 49.80 44.90 39.— 29.90 2-pers. 111.50 89.49. MERK INTERIEURMATRASSEN 1-pers. 59.80 54.90 49.80 45.90 2-pers. 98.89.85.79. KEUR KAPOKMATRASSEN 80/190 79.— 90/190 89.— 120/190 124.80 GIERSTRAAT 73 - TELEFOON 1S777 Voor vaste en vloeibare brandstol Brouwersvaart 106, Telefoon 10748 ANTHRACIET V 10.05 eer hi Morris 850 vanaf FL. 4975.- Nu ook met vloeistofvering f 5220,- SH0WR00M: PARKLAAN 129 HAARLEM - TEL. 139854 (na 19 uur tel. 57247) rf TOM i. V (Van een verslaggever) De Indonesische regeringsvertegen woordigers hebben de Nederlandse be drijven om steun gevraagd bjj de reha bilitatie van een aantal cuituuronderne- min gen, vooral op het gebied van het sorteren, verpakken en afschepen der produkten. Er is, zo zei de heer Van Marle, ook gesproken over specerijen, gommen, harsen en hout. Bij al deze gesprekken, kregen de Amsterdamse vertegenwoordigers de verzekering dat daardcontracten met een arbitragerege- Europa nummer één op de ranglijst staan. Er zal, zo deelde mr. J. R. Voflte me de, een gemengde Indonesich-Neder- landse werkgroep worden gevormd voor het opstellen van nieuwe stan daardcontracten met een arbitragerege ling. De weg kan nu worden geéffend voor een doorlopende handel. De oude positie van Amsterdam kan nu in een nieuwe vorm worden hersteld, zei drs. H. J. W Brouwer. Deze nieuwe vorm impliceert dat de Indonesische vertegenwoordigers ook in Amsterdam bij de handel betrok ken zullen zijn. Ér is veel gesproken over joint-ventures en profit-sharing. Of er, zoals uit Indonesië is bericht een Indonesia-centrum in Amsterdam zal komen, liet wethouder drs. J. M. den Uijl, voorlopig in het midden. Ge heel Amsterdam is een Indonesich handelscentrum. Indien de groei van de handel daartoe aanleiding geeft zal HEEMSTEDE, 22 jan. Eén dezer dagen heeft General Motors Continen tal de „Fourty Years Dealers Club" op gericht. Hiervan zijn die bedrijven lid, die meer dan veertig jaar onafgebro ken h«.: agentschap van de G.M.C.-pro- dukten voeren. De opricbicr van Van Lent's Autobedrijven te Heemstede, de 78-jarige heer C. L. J. van Lent, is als een van de v teranen bjj de club inge lijfd. E.j de oprichting van de club werd een feest gegeven in het Amsterdamse Hilton-hotel, waarbjj de personen, die veertig jaar geleden zelf het contract hadder getekend, een gouden horloge met ketting en inscriptie in ontvangst mochten nemen. De vereniging telt op dit moment 25 leden. Van Lent's Autobe drijven bestaan 58 jaar. Over twee jaar hoopt men het zestigjarig jubileum te herdenken. men zeker tot een concentratie van de daarbjj betrokken personen en on dernemingen kunnen besluiten. Het eerste vereiste is echter, zei de wethouder, dat de handel krachtig blijft groeien. Wethouder dr. P. J. Koets, een goede bekende van president Soekarno en leider van de delegatie, sprak zeer lovende woorden over de buitengewoon hartelijke ontvangst van de delegatie. „De naam Koets brak alle deuren open voegde drs. Den Uijl er aan toe. Het ka binet onderbrak zijn zitting voor een ontvangst van de delegatie. Indonesië zal er aan medewerken, zo zei drs. Den Uyl, dat de centrumfunctie van Am sterdam voor de handel in Indonesi sche produkten zal worden hersteld. Dit zal geen monopoliepositie zijn, maar wel is men er in Indonesië van overtuigd dat alleen in Amsterdam de know-how beschikbaar is voor een zo profijtelijk mogelijke afzet van de pro dukten. Over enkele dagen zal de eer ste lading thee naar Amsterdam wor den verscheept. LISSE, 22 jan. De kersverse rol- lenkampioen Cok Stroombergen heeft ook de wintercompetitie home-trainen van de Lisser Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" in zijn voordeel be slist. Hij bleek woensdagavond in de achtste en laatste rit, die in de oude kantine van het sportpark in Lisse werd gehouden, een klasse apart door als enige deelnemer in beide ritten over duizend meter onder de grens van veertig seconden te blijven. Reeds in de eerste serie nam Stroom bergen met 39,2 sec. afstand van zijn grote rivalen Aad Caspers (42,7), Hans van Lierop (42,8) en Siem van Lierop (43,6). Vooral de broers Van Lierop bleven ditmaal enigszins onder de ver wachtingen. In zijn tweede rit deed Stroombergen het nog beter en kwam hij tot de fraaie tijd van 38,5 sec. Er was niemand onder zijn tegenstanders die daaraan kon tippen. De uitslag luidt: 1. C. Stroombergen, de 2x 1000 meter in 77,7 sec.; 2. A. Caspers in 84,0; 3. Hans van Lierop in 85,3; 4. Siem van Lierop in 87,2; 5. H. Rus in 111,2. Door zijn ritzege werd Stroombergen ook algeheel winnaar van de competi tie. De eindstand is: 1. Stroombergen 42 pnt.2. Hans van Lierop 33 pnt. 3. Siem van Lierop 22 pnt.; 4. A. Cas pers 18 pnt.; 5. en 6. W. Knoppert en H. Rus 7 pnt.; .7. M. Tjoelker 6 pnt.; 8. C. Oele 5 pnt. De slotrit van de nieuwelingen le verde een zege op voor de steeds beter rijdende «Rob van Lierop. Vooral in de tweede serie kwam hij met 39,5 sec tot een zeer goede tijd. De uitslag luidt: 1. Rob van Lierop, de 2x 1000 meter in 81,5 sec.; 2 H Teeuwen in 83.1; 3. H. Zuiderduin in 85,8; 4. M. v.d. Linden in 91,4; 5 J Degenaars in 94,6: 6. Harry van Lierop in 96.3. Aan zijn derde plaats had Herman Zuiderduin net voldoende om op de eindzege beslag te leggen. Ton Zelden- thuis, die ook een goede kans maakte pm algeheel winnaar te worden, liet in de laatste wedstrijd verstek gaan De eindstand luidt: 1. H. Zuiderduim 35 pnt.; 2. Rob van Lierop 34 pnt 3. T. Zeldenthuis 32 pnt.; 4. J. Dege naars 20 pnt.; 5. Harry van Lierop 19 pnt.; 6 H. Teeuwen 19 pnt.: 7. M v.d. Linden 7 pnt. Peter Bemelman had ditmaal bü de aspiranten helemaal geen tegenstan ders en reed de tweemaal 500 meter tn 52,9 sec. Hij werd ook algeheel win naar. De eindstand luidt: 1. P. Be melman 13 pnt.; 2. R Bisschops 7 pnt 3. M. Ronkes 6 pnt.: 4. M. v.d. Lin den 1 pnt. Uitslag jeugdklasse: 1. Herman van Lierop, de 2x 500 meter Ir; 54,7 sec. 2. H. Smit in 63,9. Eindstand: 1. H van Lierop 11 pnt.; 2. Smit 3 pnt. De algemene jaarvergadering van ,,De Bollenstreek'* is verschoven naar maandagavond 1 februari. HAARLEM, 22 jan. In de zevende en voorlaatste wedstrijd van de home trainercompetitie, donderdagavond door de Haarlemse Raceclub „Excelsior" in de Stadsdoelen gehouden, liet de Sant poorter Wim Wagner in zijn tweede rit over 750 meter de zeer snelle tijd van 25,6 sec. afdrukken en dat bleek ruim- schools voldoende voor de volle winst. De A- en B-klassers moesten ditmaal twee keer 750 meter op de rollen afleg gen. Halverwege de strijd had Jan Phi lips met 'n tyd van 28 sec. de leiding en zaten Wagner (28,3), Keyzer (29,0) en Schouten (29,6) hem dicht op de hie len. In zijn tweede rit reed Wagner de wijzers van de klok in 25,6 sec. rond en daaraan kon niemand van zijn riva len tippen. De uitslag luidt: 1. W. Wagner, de 2 x 750 meter in 53,9 sec.; 2. Jan Philips in 57,0; 3. B. Schouten in 60,2; 4. G. Key zer in 60,3; 5. M. Wichert in 61,2; 6. Henk Philips in 62,6; J. J. Sweyen in 68,6. Uitslag C-klasse: 1. K. Schriek, de 2 x 500 meter in 44 sec.2. R. Mole- kamp in 55,0. Uitslag jeugdklasse: 1. F. Hoogland, de 2 x 250 meter in 33,6 sec.; 2. E. Elders in 34,2; 3. H. Korenstra in 35,0: 4. R. Brands in 38,4. HALFWEG, 22 jan. Het 42ste jaarfeest van de Halfwegse wielerclub „De Bataaf", dat zaterdagavond 23 ja nuari in het gebouw „Marcanti" te Amsterdam wordt gehouden, belooft een daverend festijn te worden. Vooraf gaande aan het eigenlijke feest zullen de verscheidene clubkampioenen en suc cesvolle ploegen in toernooien een hul diging moeten ondergaan. En met hul digen weet men bij de oranje-zwarte club altijd wel raad. Wie er zoal voor het voetlicht moeten komen op dit feest? Dat zijn de club kampioen Joop Hoogland, Jan Buis, Klaas Balk (lange afstand), Gerard Wesseling, Nico Hoogland, Jan Her manns (sprint) en Jan de Jong met nogmaals Buis en Blak (generaaï-kam- pioen). De jeugdige Klaas Balk zal bo venalen in het zonnetje gezet worden voor zijn behaalde sprintkampioenschap van Nederland der aspiranten. De suc cesvolle nieuwelingen Jan Buis, Vivian Baker, Melle Jongkind en Adri Thijs, die voor „De Bataaf" het clubkam pioenschap van Nederland op de weg in de wacht sleepten, zullen ook een huldiging moeten ondergaan. Evenals trouwens de drie ploegen (aspiranten, nieuwelingen en amateurs) die in het „Zilveren Molen"-toemooi voor een drie voudig .suc*;e?..zorgden. Na dit otfieiële huldebetoon wordt met het eigenloke feestprogramma begon nen en daaraan wordt medewerking verleend doorRita Corita, The Rifa's, De Gerto s, Handy Fool, Trudy Dilé, Cor van Veen en Han Bakker. Tot be sluit is er een geanimeerd bal o.l.v. het dansorkest Freddy Hull. HAARLEM, 22 jan Gisteravond zijn ae wedstry en orn kampioenschap tweede Kjas caare onder leiding van de B.C. „Hof van Holland" voortgezet. Het resultaat was: 300 244 Groen Lunenburg Broertjes Perukel Groen Karman v. d. Kuyl Lunenburg 300 260 300 153 367 300 29 29 31 31 19 19 32 32 73 45 44 35 74 34 37 55 10.34 8.41 9.67 8.38 15.78 8.05 8.34 9.37 Vanavond worden de wedstrijden voort gezet. HAARLEM, 22 ja„_ De laHtgte tijd wordt Haarlem weer onveilig gemaakt door rondsluipende dieven, die het hebben ^oorzien op voorwerpen van waarde_ _,n ®£|Parkeerd staande auto's. De politie eet daarom een beroep op de eigenaar tVaardevolle zaken uit de auto te Ulueren, daar de voer tuigen heel -envoudig kunnen worden geopend. »n "e nacht van woensdag op donderdag 0" Personenwagens open gebroken. Uit auto Separkeerd in Neptunus- straat, hifMistraat, V-d Vinnestraat, W. OUWE^IA.^STRAAT EN Hoefft- straat, zUn jLansistorradio's gestolen en in één sfvai een koffiezetmachine. In alle werden de tochtraamp- jes opengo'H "Ken. jn een der auto s mislukte „?®8'hg tot diefstal. De transistor bieet m de wagen achter. De politie vertoovdt dat hier één dader aan het werK is geweest. Een 16-jarig meisje heeft aangifte gedaan van dief stal van een ras, waarin een prote- monnaire rh®* r5- Zij had de tas aan haar fiets la. r" nagen en toen zij enige minuten 'at~r ,terugkwam van een boodschap °P ae Cleverlaan was de tas verdwenen. Terwyl een wjange textielhandelaar uit Haarlern woensdagavond in een ca fé aan de Botermarkt vertoefde, werd zjjn Vauxhal] JU M -12 ter waarde van 4.500 gestolen. IJMUIDEN, 22 jan. Twee maal 1200 gulden beloning voor twee ideeën van tweemaal twee inzenders brachten op woensdag, 20 januari jl. een op gewekte sfeer in het hoofdbedrijfskan toor van Hoogovens en Breedband, waar een aantal vertegenwoordigers van Nieuwbouw, Onderhoud eD Produk- tie bijeen waren om de vier gelukkige inzenders in het zonnetje te zetten. Het betrof de heren J. van den Ber- ghe en J. Cappelle te Heemskerk en de heren G. Jongejan en B. W. Stokman te IJmuiden resp. Heemskerk, die uit handen van ir. B. de Jonge, hoofd Pro- duktie, elk 600 ontvingen. De heren Van den Berghe en Cappelle, walsers in de warmbandwalserij, stelden voor de snelheid van de rollenbaansecties bij de uitstootzijde van de plakovens in de warmbandwalserij variabel te maken, zodat een plak die uit de verst verwij derde oven wordt gestoten even snel bi) het eerste walstuig is als een plak die uit de eerste oven komt. Hierdoor wordt kostbare produktietjjd in deze volbezette walserij gewonnen Een bijzonder goede vinding was ook die van de heren Jongejan en Stokman, bankwerkers bij blokwalserij I- Zij ont wierpen een grijper waarmee de losse slak uit de putovens in de blokwalse- rijen op een betere en snellere wijze kan worden verwijderd. Bovendien heeft deze grijper een gro tere grijpcapaciteit, Op deze zeer originele grijper is oc trooi aangevraagd. De heer De Jonge wees erop dat con structeurs van een machine nooit zo goed kunnen construeren of de mensen die ermee werken en zü die het on derhoud verzorgen, weten nog weer ver beteringen aan te brengen en gebreken te corrigeren. Het is pikant dat dan weer de constructeurs een roJ spelen bij de vervolmaking en de effectuering van die verbeteringen. Dit toont ons dat geen enkele afdeling het monopolie bezit als het er om gaat de produkti- viteit, voorwaarde voor toenemende welvaart, te verhogen. In het bijzonder ten aanzien van de ontwikkeling van de briesgrijper heeft de heer Plazier een zo actieve rol ge speeld dat de beer De Jonge de dank daarvoor van de Produktie met de overhandiging van een waarderende brief en een fikse hoekenbon onder streepte. HAARLEM, 22 januari Gedepu teerde Staten van Noordholland en het ministerie van verkeer én waterstaat hebben gisteren samen overlegd over de toekomstige status van de thans nog papieren weg Heemstede-Hoofddorp- Aalsmeer-Uithoorn-Hilversum, over welk tracé reeds overeenstemming is bereikt tussen de provinciale besturen van Noordholland, Zuidholland en Utrecht. Bedoeling van het gesprek was om van de minister te verkrijgen de weg te doen opnemen in het rijkswe genplan. De minister heeft geen uit spraak gedaan. De provincies stellen zich op het standpunt, dat de bestaande provincia le weg al enige jaren overbelast is. Zij verwachten dat de weg rond 1980 door het sterk toenemende verkeer pot dicht zal komen te zitten. Een progno se noemt een aantal van 16.000 tot 23.000 auto's die dan per dag de/provinciale weg Heemstede Hilversum zouden passeren. Om deze reden moet het tra ject de status van rijksweg en de fun ctie van autosnelweg krijgen De minister heeft zich niet gebonden aan een uitspraak en gewezen op het feit, dat het Rijk eerst alle aandacht nodig heeft voor de Zuidelijke Rand weg van Amsterdam. De bewindsman wees ook op de omstandigheid dat het tracé van de aan te leggen weg slechts op enige kilometers van de Randweg gelegen zou z«n. Hij zag geen aanleS ding^ om de verzoeken van de drie pro- vincies te steunen. De minister ver- klaarde echter geen bezwaar te heb ben dat de zaak verder op technisch niveau met Rijkswaterstaat zou worden besproken. HAARLEM 22 jan. De RKSV Onze Gezellen zal het over enkele weken zon der de verdere steun van zijn voetbal- itofi^aU' 1Ci°1*Len Nlco Haver moeten stellen, /.ij hebben namelijk besloten naar Nieuw Zeeland te emigreren en willen zich daar van een nieuwe toe komst verzekeren. De twee spelers ver trekken op li februari naar hun nieuwe vaderland. Voor Onze Gezellen, dat met zijn eer- ste elftal in de vierde klasse C van west 1 uitkomt en nog lang niet kansloos is in de strijd om de afdelingstitel, is dit vertrek van twee prominente spelers uit het eerste elftal een gevoelig ver lies Doorgaans speelde Vietoor als rechtsbinnen en Haver als linkshalf. Het waren twee goede krachten ep sportie ve knapen. Men deed nimmer een ver geefs beroep op hun als dat nodig was. Zondag in de thuiswedstrijd van Onze Gezellen tegen NAS zjjn Vietoor en Ha ver nog van de partij. Mogelijk komen zij daarna nog een of twee keer voor hun club in het veld, maar dan is het afgelopen en zal men naar goede ver vangers moeten uitzien. IJMUIDEN, 21 jan. Gisteren over kwam de heer C. Visser uit Velsen- Noord, werknemer van de firma Sta len Steigers op het terrein van Hoog ovens een ongeval. De heer Visser viel bij het aanbren gen van een steiger aan een stalen lei ding naar beneden van een hoogte van vijf meter. Hij moest met verwondin gen aan het hoofd naar het Roode Kruis 'Ziekenhuis te Beverwijk worden ver voerd. IJMUIDEN, 22 jan. Vanmorgen heeft de sleepboot Gelderland van Wijs muller voor de tweede keer in één week een race met concurrerende sleepbo ten gewonnen. Het Britse motorschip Valdivia, groot 1216 b.r.t. en eigendom van MacAndrews and Co Ltd. uit Lon den, meldde in de vroege ochtend van 21 januari dat het met roerschade had te kampen op ca. 200 mijl west-zuid- west van de Scillies en assistentie ver langde van een sleepboot. Op deze melding vertrokken de Gel derland van haar bergingsstation Pen- sence en de Duitse sleepboot Seefalke uit Falmouth en de Nederlandse Orino co van L. Smit en Co. De kapitein van de Valdivia kreeg van zijn rederij in structie de eerstaankomende sleepboot te accepteren. Vanmorgen vroeg was de Gelderland er het eerst by in een zeer hoge zee opgezweept door een westerstorm met kracht negen tot tien. In overleg met de kapitein van de Valdivia werd besloten eerst daglicht af te wachten. Vanmorgen om tien uur kon de sleepverbinding tot stand wor den gebracht. De Gelderland is nu met de Valdivia op weg naar Swansee. HAARLEM, 22 jan. Zoals verle den week zal ook vanavond in de Waag- taveerne de Haarlemmer Boudewpn de Groot zyn chansons zingen by eigen gijaarbegeleiding. Hü vervangt daar mee Ronnie Potsdammer, die deze da gen in Tingel Tangei staat. De gast vrouw in de Waagtaveerne, Cobi Schreüer, ontvangt vanavond bovendien Rein Dool, die folksongs zingt en zich zelf daarby op de banjo begeleidt. Morgenavond treedt Jaap van der Merwe met zün eenmansshow op in het programma van Cobi Sehreyer. Ook de Padre Twins zullen met gitaarbegelei ding volksliedjes laten horen. De Waag taveerne gaat 's avonds om 8 uur open en sluit om 1 uur. WACHTVERBODEN Besloten is een wachtverbod vast te stellen Voor Doel- straat tussen Gierstraat en Lange An- nastraat. Dezelfde bepaling geldt thans voor de oosteiyke weghelft van de Frankestraat. Een stopvei'bod is vast gesteld voor de westeiyke weghelft van de Frankestraat. t Op HANDELSKANTOOR is plaats voor Prettige werkkring. Brieven onder nummer 58279 bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 6