J. Egmond onderscheiden met gouden medaille O.N. Langzaam-aan- actie in de Antwerpse haven Vernieuwing pompgemaal ƒ43.000- Carnaval 1965 Badhotel Zandvoort Bouw Sporthal in Haarlem kan beginnen Papierfabriek druk bezet Een avond extra voor Provinciaal Jeugdconcert N.Pli.0. Van Delden voltooit opus 69 met Zesde Symfonie Arie Bieshaar overleden Vragen aan B. en W. van Haarlem over aardgas Bloemendalers knopen zelf kleed voor nieuw raadhuis PROGNOSES OVER AMATEURVOETBAL Haarlem - lid van commissie betaald voetbal, Cornet: „sfeer vroeger prettiger" Vele senti-profs niet geschikt voor goed, beschaafd Koffie KREMER Thee Agenda voor Haarlem en omgeving H.H. Missen Kamer van Koophandel sleutel weg? .Vijftig jaar in gemeentelijke Kapelaan Kempes na hartelijk afscheid weg uit Haarlem Meer produktie ijzer en staal in IJmond Woonbeleid van Haarlem stoot werknemers af Opdracht aan honderdvijf tig-jarig Noordhollands Filharmonisch Op zebrapad aangereden Voetganger (76) overleden Zuster Maatje nam afscheid van Diakonessenhuis Over anderhalf jaar gereed Bekend voetballer van Haarlem TAUNUS 12 M - 17 M Wethouder ook ambtenaar van burgerlijke stand APOTHEKEN EN DOKTERSDIENSTEN ZATERDAG 23 JANUARI 1965 PAGINA 2 Prins Bromoliejanus van Eindhoven met de Raad van Elf, Prinsengarde en Hofkapel ZATERDAG 30 JANUARI A.S. in alle zalen van het Boulevard Paulusstraat 1 Telef. 025074941. S Die Tamboerijnen van die Stadt Eyndhoven vergezellen de Prins bij zijn intocht en bezoeken in Zandvoort. GROOT DANSORKEST - Aanvang 20.30 u. tot 4 u. Entree 4.- belasting 2.- Totaal 6. De organisatoren van de Zotheid. „DE SLEUTELSPECIALIST" O a R A G E „PETERS" bloemenDaaL ZAADHANDEL JAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN BLOEMENDAAL, 23 jan. De inwoners van Bloemendaal gaan gezamenlijk een kleed van zes bij negen meter knopen voor het nieuwe raadhuis, dat thans op „Bloemenheuvel" in aan bouw is. Het kleed is bedoeld als geschenk van de gehele be volking aan het gemeentebe stuur. „Daarom hopen wij, dat ook alle Bloemendalers mee zul len helpen bij het knopen van het tapijt", vertelde ons me vrouw mr. M. N. Peereboom Voller-Sedee, de echtgenote van de burgemeester ,die voorzitster is van het comité, dat het ge schenk van de bevolking bij een brengt. Dat comité ziet zich onder meer voor de taak ge steld het voor het knopen van het kleed benodigde materiaal bijeen te brengen. Daarvoor is een bedrag van rond zesduizend gulden nodig. Een eerste oproep om bijdragen heeft zo'n 300 dalers, van wie vaststaat dat ze veel belangstelling hebben voor de gemeentelijke zaken, een cir culaire gestuurd met het ver zoek om een financiële bijdrage in de kosten voor het aanschaf fen van materialen voor het te knopen kleed. „We zullen eerst eens zien wat dat oplevert en dan onze actie verder voortzet ten", aldus mevrouw Peere- boom-Voller. Zeer binnenkort zullen alle ingezetenen van Bloemendaal een oproep ont vangen om aan het knoopwerk deel te nemen. Men verwacht dat met het knopen en in elkaar zetten van het kleed twee jaar gemoeid is. HAARLEM, 23 jan. „Een groot percentage van de spelers uit het betaalde voetbal in Neder land is ongeschikt goed en be schaafd voetbal te spelen. Aan de steeds meer toenemende onpret tige sfeer op de velden, zal de voetbalsport in ons land op den duur kapot gaan". Tot deze con clusie komt de heer H. Cornet (50)lid van de commissie betaald voetbal bij „Haarlem", de club waaraan hij van zijn jongensjaren af is verbonden. De heer Cornet, roodbroek in hart en nieren, wiens voetbalcarrière ontijdig werd afgesloten toen hij 21 jaar oud als speler van het eer ste elftal een kuit- en scheenbeen breuk opliep in het duel tegen VSV, geeft onomwonden als zijn mening te kennen dat het bij de semi-profs helemaal de verkeerde kant uitgaat. Films Toneel Diversen Cabaret Tentoonstellingen HAARLEM, 23 jan. In de Graven- zaal van het Haarlemse stadhuis is gis termiddag: in het bijzijn van tal van hooiden van (gemeente-)dienst en een groot aantal collega's de heer J. Eg- mond. bureau-chef van de afdeling bur gerlijke stand gehuldigd, omdat hij z|jn gouden jubileum in gemeen- ANTWERPEN, 23 Jan. (Utt) De toestand in de Antwerpse haven, waar op 7 januari door een vorderingsbevel van de regering aan de staking van de kapiteinsdiensten een einde werd gemaakt, is nog steeds verre van nor maal. Het „opeisingsbevel" had tot doel de aktiviteit in de haven weer op gang te brengen terwijl verder on derhandeld werd over de eisen van de kapiteinsdiensten om een speciale vergoeding voor continu-arbeld, nacht- en zondagdiensten. De vordering werd door het perso neel met ongenoegen ontvangen. Het besloo. de operaties te vertragen door wat een „stipt-slow"-aktie werd ge noemd stipte toepassing van de re glementen gekoppeld aan een lang- zaam-aan-aktie. Hoewel in havenkringen herhaalde lijk werd verklaard dat de toestand weer „bijna normaal" is, wijzen de cij fers er op dat de langzaam-aan-aktie wel effect heeft. Vorig Jaar liepen gemiddeld onge veer 50 schepen per dag dê haven bin nen, en ongeveer evenveel buiten. Men heeft than3 uitgerekend dat de eerste 14 dacen van de stiptheidsaktie onge veer 140 schepen minder de haven zijn binnengelopen dan in dezelfde periode van vorige maand. Gisteren, tussen 8 en 20 uur, liepen 26 schepen binnen, terwijl er 27 de haven verlieten. Boven dien is het duidelijk dat talrijke sche pen voor ongewoon lange tijd voor Vllssdngen voor anker moeten gaan en er zelfs twee of drie dagen moeten blij ven liggen. Volgens cijfers die te Ant werpen warden opgegeven, lagen don derdagavond omstreeks 20 uur nog 45 schepen in de Scheldemonding te wach ten en waren het er vrijdag 41. HAARLEM, 23 jan. In de stem mig versierde zasl van t parochiehuis, heeft de parochie van Sint Jan de Doper donderdagavond afscheid geno men van kapelaan H. Kempes, die gedurende viereneenhalf jaar zijn pas torale taak in deze parochie met grote ijver heeft vervuld. Kapelaan A. Olsthoorn gewaagde in zijn inleidend woord van een zekere verslagenheid, die de benoeming zowel in de parochie als in de pastorie had teweeggebracht. Hij vergeleek het bis dom met eèn groot bedrijf, waarin de leiding ook graag de juiste man op de juiste plaats wilde hebben. Pastoor H. van Schie feliciteerde hier na zijn scheidende kapelaan met de eervolle benoeming als godsdienstleraar aan het katholiek lyceum te Hilversum De pastoor zag zijn kapelaan slechts node vertrekken gezien zijn groot aan deel in het parochiewerk en zijn pret tige collegialiteit in de pastorie. Hierna voerden verscheidene sprekers het woord als vertegenwoordiger van de verenigingen, waarmee kapelaan Kempes nauw had samengewerkt als aalmoezenier en geestelijk adviseur. Vele fraaie geschenken werden de kape laan aangeboden en menige vereniging wilde de verhuizing voor haar rekening nemen. Dé toespraken werden afgewisseld met muziek van de harmonie Sint Bavo, waarvan kapelaan Kempes geestelijk advisèur was. In zijn afscheidswoord legde de kapelaan er nadruk op blij te zijn in deze parochie te hebben mogen werken, omdat hij steeds zo'n prachtige samenwerking had mogen ondervinden. Hierna schoof een lange rij parochianen voorbij voor een laatste handdruk. HAARLEM, 28 jan. In het jaar overzicht van 1964 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken wordt een stevige pro- duktieverhoging gemeld in de sector ijzer en staal. De ingebruikneming van de kaJiberwalserijen In november van het bedrijvencomplex te IJmulden ver oorzaakte een verhoging van de pro duktie van ruwijzer en ruwstaal en be tekende tevens de bouw van een aan tal walserjjen, die het mogelijk zouden maken ook niet-platte produkten als betonstaal en walsdraad te gaan ver vaardigen. Inmiddels is besloten de pro- duktiecapaciteit verder te verhogen en wel tot 2.8 miljoen ton ruwstaal per jaar. Ook wordt een derde elektroly- tische vertinningsbaan gebouwd. In 1964 werd voor het eerst meer dan een miljoen ton cement vervaardigd. De plannen voor een belangrijke uit breiding van de ammoniakin3tallaties bij Mekog worden momenteel nader uitgewerkt. De omzet van de plaat- wellerij is in 1984 verder gestegen. In de scheepsbouw waren de nieuwbouw- afdeling en de reparatiedokken volledig bezet met opdrachten voor baggerma- teriaal. De produktie van de F. 27 Friend ship (Fokker) verliep verleden iaat in dezelfde omvang als in 1963. Pro duktie en aflevering van de F.104-G Starfighter hadden eveneens een vlot verloop. In de sector machinebouw bleef de orderportefeuille op hetzelfde peil als vorige jaren. De afdeling draad- mdustrie heeft nauwelijks de resultaten van verleden jaar kunnen behalen, het geen zijn oorzaak vindt in de precaire personeelssituatie. tedienst vierde. Van die vijftig jaar bracht hij er enkele door in zijn ge boorteplaats Wieringerwaard, Castri- cum. Herenveen en Schoten. In 1927 kwam hij naar Haarlem, waar hij sinds dien als ambtenaar van de burgerlijke stand onder meer bijna twintigduizend huwelijken sloot. De wethouder voor personeelszaken, de heer P. Voskuilen, mocht hem daarvoor de gouden medail le In de orde van Oranje-Nassau op de revers spelden. ,,U viert een uniek kubileum", aldus de heer Voskuilen, die namens burge meester en wethouders sprak, „het zal in het vervolg wel niet veel meer voor komen dat iemand ergens vijftig jaar in dienst is. De ontwikkeling op het onderwijsgebied en de eisen aie tegen woordig" aan de werknemer gesteld worden, houden hem langer aan de studie". De heer Voskuilen dacht wel dat twintigduizend huwelijken een Ne derlands record betekende. Namens de ambtenaren van de secre tarie sprak de heer B. J. Thijssen, ge meentesecretaris. Hij overhandigde de jubilaris na woorden van waardering voor de heer Egmond als vakman, een geschenk. Ook de heer H. Janssen, hoofd van de afdeling burgerlijke stand, had een geschenk namens collega's van de afdeling. In een vrolijke speech schetste hij de jubilaris als iemand die geweldig geboft had. ,,U bent steeds van bruiloft tot bruiloft gewandeld". Namens de Algemene Bond van Ge meente Ambtenaren, sprak de heer Sandtke, die eveneens een geschenk had meegebracht. Een bijzondere verrassing voor de heer Egmond was de huldigingstoe spraak van een van zijn „klanten". Het was mevrouw Braams-Peer, die zesen twintig jaar geleden door de jubilaris fetrouwd was. Sindsdien was haar en e afdeling van de jubilaris nogal wat zorgen ten deel gevallen. In 1942 kreeg zij het bericht dat haar man was ge sneuveld in de oorlog. Drie jaar later kwam hij echter zwak, maar gezónd uit Japan terug. Opnieuw moesten nog al wat formaliteiten vervuld worden. Als dank overhandigde zij de jubilaris een grammofoonplaten met zang door enkele koren uit Westfriesland, de ge boortestreek van de heer Egmond. Na afloop van de toespraken, werd er een druk gebruik gemaakt van de gelegen heid de jubilaris de hand te drukken. HAARLEM, 23 jan. In het jaar overzicht 1964 van de Kamer van Koop handel en Fabrieken vOor Haarlem en omstreken wordt de wens geuit, dit in Haarlem een modern woonbeleid wordt gevoerd, waardoor het personeelsbe stand in de induatrie op peil zou kun nen worden gebracht. Enige bedrijven voelen zich namelijk gehandicapt, daar vele werknemers niet bereid blij ken dienst te nemen, als geen woning beschikbaar wordt gesteld. Een tweede klacht geldt de tarieven van gas en elektriciteit, die in het jaar overzicht de hoogste van heel Nèder- land worden genoemd. Hierdoor wor den de resultaten van de bedrijven bin nen de gemeente Haarlem ongunstig beïnvloed. Tenslotte wordt gekloagd over het tijdverlies dat optreedt bij het geopend zijn van bruggen ook op de spitsuren. HEEMSTEDE, 22 jan. Het uit 1922 daterende pompgemaal bi) de kruising van de Koediefslaan en de Crayenester- singel, dat moet dienen voor de door stroming van het water van de Cray- enestervaart naar de Blekersvaart, is reeds geruime tijd defect en daarom buiten bedrijf. Algehele vernieuwing van het gemaal is noodzakelijk, zo delen B. en W. in een voorstel aan de raad. Gevraagd wordt voor dit doel een kre diet van 43.000 beschikbaar te stellen. In het raadsvoorstel merken B. en W. op, dat, zo te zijner tijd tot dem ping van een gedeelte van de Blekers vaart zou worden besloten, het pompge maal evengoed in functie zal blijven en niet behoeft te worden gewijzigd. (Advertentie) HAARLEM, 28 jan. Met de bouw van de sporthal, welke nabij de Van Riebeecklaan ls geprojecteerd, kan nu worden begonnen. De voorbereidingen daartoe zijn inmiddels in volle gang. BH Openbare Werken is nu de officiële rHksgoedk Miring binnengekomen. Het aannemingsbedrijf Rfjnierse en Zn N.V. uit Overveen zal de bouw uitvoeren. Dit bedrijf was de laagste inschrijver op de aanbesteding, welke 14 december van het vorig jaar werd gehouden. De kosten zullen rond één miljoen gulden belopen. Met de bouw van de sporthal, welke door de gemeente-architect, de heer Heilo, ls ontworpen zal ongeveer anderhalf jaar gemoeid zHn. HAARLEM, 23 jan. Blijkens het jaaroverzicht van de Kamer van Koop handel was de produktiecapaclteit van de papierfabriek te Velsen in 1964 vol ledig bezet. De bedrijvigheid in het zee- havengebied voor de lossing, opslag en overslag van de overzeese grondstof fen voor het gehele concern bewoog zich on een zeer hoog niveau. Het aan tal geloste zeeschepen bedroeg 198 met in totaal 401.244 ton. Half november bedroeg de perso neelsbezetting 1.225. De personeelsbe hoefte van rond tweehonderd personen en de daarmee verband houdende be hoefte aan huisvesting vormen een on derwerp van voortdurende zorg. In de chemische industrie nam de èxport van petrólèumprodukten iets toe. De handel in kunsthars en kunst- harsprödukten ontwikkelt zich minder gunstig, voor het komende jaar ver wacht rnen in de rubber eèn hogere produktie te kuruïen bereiken. Het bleek dat 1964 een bèvredigend lijm-jaar. is geweest. Ondanks het personeelstekort en wachten op bouwvergunningen had den de pharrnaceutische bedrijven «en gunstig jaar. t)e ömzet van toiletzeep in Haarlem en omstreken nam toe met zestien procent. HAARLEM, 23 jan. De overwel digende belangstelling voor het Provin ciaal Jeugdeoncert van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest, maakt hel noodzakelijk dat, naast de reeds vast gestelde drie avonden op 4, 10 en 11 februari, ook een vierde avond zal wor den georganiseerd. Gelukkig is het mo gelijk gebleken het orkest, de solisten en de zaal vrH te maken voor vrijdag 26 februari, op welke datum thans hel vierde concert zal plaats hebben. In totaal hebben zich bijna 600Ó scho lieren uit verschillende gemeenten in de provincie Noordholland aangemeld. Dit is ruim 1200 meer dan voor de drie concerten welke verleden jaar werden (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 HAARLEM. 22 jan.Een plezie rige nagalm van het jubileumselzoen van het Noord-Hollands Filharmonisch Orkest bestond voor de vrfjdagabon- né's van het Concertgebouw in de uitvoering van een feestgeschenk: de vruchtbare componist Lex van Delden zijn opus 69 met 81 voltooide. Deze uitzonderlijke nummering heeft de volgende voorgeschiedenis: twee de len van dit werk lagen, als opus 69. al geruime rijd voltooid in de kast. Het was hun toch niet voorbestemd als een tweede „Unvollendete" de mu ziekgeschiedenis in te gaan. Een ge sprek met dirigent Henri Arends wees de richting waarin de componist deze symfonie verder zou ontwikkelen. Zij vond haar afsluiting in een „finale Concertante" een concertstul: voor drie trompetten met orkest Dit opus 81 opgeteld bH het vroeger gedateer de opus 69 werd door een eenvoudig optelsommetje een passende opdracht aan het 160-jarig orkest. Wat het klinkend resultaat betreft: het tijdsbesetek van het verloop tijdens 't schrfjven van de tussenliggende elf stuk ken blijkt inderdaad gemarkeerd door een verschil in aanpak. De beide eerste delen zjjn verankerd in Van Deldens traditionele werkwijze: plezierig, melo disch en met goede instrumentatie vondsten. Zijn traditionalisme gaat hier wel wat ver. Roept sterker dan voor heen reminisenties op aan grote sym fonie! uit laat-romantiek en aan Russi sche orkest-componisten. De finale leunt aan tegen de mode om jazz-elementen (Gershwin!) op uitdagend openhartige wjjze door de opzet heen te vlechten. Aardig maar niet boeiend. Effectvol, maar niet interessant of persoonlHk. De componist zou zich zelf meer beperking moeten opleggen, zijn gemakkelijke veelschrijverij kan zijn vindingskracht doen verslappen. De evolutie der laatste decennia lijkt zijn werk hoegenaamd niet te beïnvloeden. Van zün bijna honderd composities die tHdens zijn leven veel furore ge maakt hebben is van de romanticus Max Bruch er slechts een tweetal over gebleven: Kol Nidrei en het Vioolcon cert. Dit laatste is voorlopig onsterfelHk, een begrijpelijke zaak wanneer men het zo hoort spelen als gisteren Jeanine Andrade. Superieur uit vlolistisch oog punt, fier en zelfbewust, het rubato- achtige element van het eerste deel prachtig uitgespeeld, Intens van toon in het middendeel, vurig ln de Brahms- achtige finale. Zjj blijft voor ons de ty pische artiste in de grote solo-concer ten, al laat zü zich de laatste jaren tn ons land nogal exclusief in de kamer muziek horen. Als een nabloeiertje van het Harte- wensfestival bleek de tweede program mahelft door Hènri Arends gekozen. Met Rossini's „Zhden Ladder' en Bl- zets Arlésienne-sulte nr. 1 en 2 hoor de ongetwijfeld vele abonné's hun wen sen in vervulling gaan, door een geache veerd, pittig reagerend Noord-Hollands Filharmonisch Orkest. M. A.-Vr. HAARLEM, 23 jan. Na een kort stondige ziekte is te Haarlem op 65- jango leeftijd overleden de bekend oud „Haarlem"-voetballer en oud-inter- pational Arie Bieshaar. Met hem is een van de grootste voetballers uit de 75-jarige geschiedenis van de Rood- broekenclub heen gegaan. Aris Bieshaar behoorde van 1917 tot Srote steunpilaren van de Haarlem-ploeg, waarin hij als rechts binnen jarenlang de vermaarde rech tervleugel vormde met Martin Hout- kooper. In totaal speelde hh 285 wed strijden. Hjj scoorde 119 doelpunten. Bieshaar werd in 1923 tweemaal voor het Nederlands elftal gekozen en wel in °e. wjdsrijden tegen België (1-1) en Dujtsiand (0.0) Van 1922 tQt 1927 maak te hu °U Haarlem ook deel uit van het bestuur, hij wer(j doot zijn club onder- SCrdienstenIet het lidmaatschap van Maandag 25 januari, 's morgens om tisf1 Vr^0rdt in de parochiekerk van het ■V._p art in het Kleverpark de pjecntige requiemmis opgedragen. Daarna vindt de begrafenis plaats op het sl- Aaelbertuskerkhof te Bloemen- (Advertentie) TELEFOON 80461 HEEMSTEDE 23 jan. In het Marine ""spitaal te Overveen is in de loop van ue nacht de 76-j. heer K. Zwit sers tl» ejveen, ten gevolge van ver wonding d'e hjj opliep bij een aan- rHding ®ks zes uur gisteravond op de Jtntana'aan, overleden. De hee1 f^tsers werd bij het over steken °P;: *®hrapad van de Juliana- laan nabU e Willem de Zwijgerlaan door een. P l?°"enauto. bestuurd door de 35-.iarlge ekvevimpg!. V. uit Over veen, gegrepen. ue bejaarde voetganger moest met ee gebroken been en hoofd wonden naar et Marine Hospitaal wor den overgebracht. De politreventuele getuigen van het ongevcu zich aan haar bureau te melden- HAARLEM, 23 3aIg Het raadslid W. van der Vaait (PvdA) heeft B. en W. schriftelijk vragen gesteld met be trekking tot. 'de °nb;®Htand.erlng tussen Hoogovens en de Gasunie over het aard gas. Hij vraagt B. en w nu 0f zij kennis hebben genomen van net antwoord dat de minister van Economische Zaken heeft gegeven op des betreffende vra gen van het Kamerlid Gele. Hjj wil nu weten of B. en W. de mening van de minister delen dat het langdurige ver loop van de onderhandeling' rle Noord- Hollandse gemeente welke hiervan af hankelijk zjjn, niet in een nadelige po sitie zal brengen in vergelijking met ge meenten in andere delen van het land. In dit verband vraagt de heer Van der Vaart: „Achten B. en W. het uitblijven van de goedkeuring door Gedeputeerde Staten van het voor voorbereidende werkzaamheden benodigde crediet met de mening van de minister m overeen stemming?" En tenslotte: „Zijn B. en W. bereid om de raad voortdurend van de problemen rondom het aardgas op de hoogte te houden en terzake te raadple gen?" HEEMSTEDE, 23 jan. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor wet houder mevrouw H. van der Meulen- Houwer te benoemen tot onbezoldigd ambtenaar van de burgelijke stand. Naar aanleiding van dit voorstel delen B. en W. mee dat sommige belang hebbenden het op prijs stellen dat hun huwelijk wordt voltrokken door een lid van het college. Met het oog daarop werd wethouder J.C. Corver reeds eerder benoemd tot onbezoldigd ambte naar van de burgelijke stand GEEN SPREEKUUR De heer J. C. L. Lindeman, wethouder van publie ke werken in Zandvoort, is verhinderd op maandag 25 januari spreekuur te houden. (Advertentie) SPEKSTRAAT 5 1ELEF. 16061 HAARLEM, 23 jan. Zuster Maat je in Noppen heeft gistermiddag onder grote en hartelijke belangstelling af- Diakonessenhuis in haar functie van hoofd van de kinderafdeling. In een gezellige bijeenkomst in de overvolle zitkamer hebben heitunr, medici en zusters en natuurlijk ook de patiën tjes van de kinderafdeling zuster Maat je niet met lege handen laten vertrek ken. De hartelijke woorden werden in de meeste gevallen vergezeld van een geschenk al of niet onder couvert. Namens het bestuur richtte mevrouw N.C. van Lennep-Von Mühlen zich tot de scheidende zuster, die zij dank zegde voor de inzet van haar hele persoon bjj haar werk in de kinderafdeling. De besturend zuster G. de Graaf sprak „De sfeer bij tie wedstrijden wordt hoe langer hoe slechter. Ruw spel en scheldpartijen zijn schering en inslag en het wordt de hoogste tijd, dat de KNVB met grote gestrengheid tegen deze uitwassen gaat optreden. Het zit hem," aldus de heer Cornet, „in de mentaliteit van de spelers, waarvan er zeer velen gezien hun verkeerde in stelling niet op een voetbalveld thuis horen. Ik zou een groot voorstander zijn van een strenge selectie, waarbij het aannemen van een speler afhanke lijk: wordt gesteld van zijn karakter eigenschappen." Niet zonder weemoed denkt de heer Cornet terug aan de tijd dat er van betaald voetbal in Nederland nog geen sprake was. „De sfeer was an ders. De spelers hadden veel meer voor hun club over. Je hoefde hen niet te vragen, of zjj op de training wilden komen. Zjj kwamen en als dat nodig was, viermaal per week. Ik blijf van mening, dat er toen ter zuster Van Noppen toe namens de zus ters. Vervolgens werd de zuster in het zonnetje en in de bloemetjes gezet door de geneesheer-directeur dr. W. Betist en de kinderarts dr. B.W. Lin deboom. Het was een grote verrassing voor zuster Maatje, toen twee pa tiëntjes in rolstoelen naar boven kwa men om de zuster voor al haar goede zorgen te bedanken uit naam van ai de anderen. i Advertentie) CINEMA PALACE: De vikingen komen, 14 jaar. 2, 7. 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7. 9.15 uur. FRANS HALS: Irma la douce, »tr. volw., 2 en 8 uur. Zo. 1.30, 4.45, 8 uur. LIDO: De man met de geheime formulé, 18 jr., 2, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Gravin Mariza, a.l. zo.ocht. 11 uur. LUXOR: En de hel volgde hem, 14 Jr., 2, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: De Butler, str. volw. 2. 7 9-15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Flying Clipper ahoy, a.l. zo.ocht. 11 uur. ROXY: De bandiet van Oaklahoma, 14 jr. 2.30, 7 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Codewoord „Poes", 18 jr., 2.30, 7, 9.15 u. STUDIO: Les Amants, str. volw. 2.15, 7, 9.15. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Zo.oehtend 11 uur: De Roverssymfonie, a.l. MINERVA: The Bridge on the river kwal, 14 jr. zo., ma., wo. 8.15 uur. De kleine kolonel, a.l. za. en wo. 2.30 uur; zo. 2, 4.15 uur. Zaterdag 23 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met ,Kiss me Kate" van Sa muel en Bella Spewack. Regie: Leonard Steckel. Zondag 24 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met „Gasten op het kasteel" van Jean Anouilh. Regie: Luc Lutz. Maandag 25 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Amsterdams Volkstoneel met „Rooise Sien" van Marius Spree. Dinsdag 26 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Ned. Comedle met „Omzien in wrok" van Joh. Osborne. Regie: Hans Boswinkel. Woensdag 27 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Studio met „De rechtvaardigen van Al- Bert Camus. Regie: Anne-Marie Prins. Donderdag 28 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Chr. Lyceum met „De herbergierster". Zaterdag 23 januari Stationsplein, 8 uur: Sociëteit Dansavond m.m.v dors. Lingestraat, 8 uur: Parochiehuis „De Lln- ge". Sociëteit Kamigro: dansavond m.m.v. The blue Toppera. Zondag 24 januari Stationsplein, 8 uur: Sociëteit Ekestos: dansavond m.m.v. The Diamond Five. Domi, 8 uur: Sociëteit La Fonternella. Ekestos De Dixland Ambassa- Dansavond m.m.v. The Occasional Swing Combo o.l.v. Jaap Hartog. Rest. Brinkinann, 11-5 uur: Postzegelver. „De kring 64". Nationale Postzegelbeurs. Maandag 25 januari Teylersmuseum, 8 uur: Teylersstichting; prof. dr. W. F. Golterman spreekt over „Het eenheidsstreven der Anglikanen". Dinsdag 26 januari Coornhertlyceum, 8 uur: Volksuniversiteit Vlaamse schrijver Ivo Michiels vertelt en leest uit. eigen werk. A. H. Gerhardschool, aula 8 uur: Haar lemse Discoclub. Frans Halsmuseum, 8 uur: Renaissance- zaal, Ver. vrienden van Toneelgroep Cen trum. Dimitri Frenkel Frank spreekt over: Schrijven voor het Toneel en Het ontstaan van de Polyester Polka. Woensdag 27 januari Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniver siteit, Kunst en Cultuur in het oude Egypte. Docent: dr. J. Zandée. Donderdag 28 januari Coornhertlyceum, 8 uur: Volksuniversi teit: tekenen naar levend model. Docent: L. H. H. Schutte. Waagtaveerne, Spaarne hoek Damstraat. Vrijdagavond optreden van Cobi Schreijer en haar gast Boudewijn de Groot en Rein Dool, banjo-folksongs. Zaterdagavond de cabaretier Jaap van der Merwe en Padre Twins, folksongs. Frans Halsmuseum. Werker, uit de Haar lemse school van de 6e t.m. 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 105 uur Zondags van 1—5 uur. Prentenkabinet: Kersttentoonstellmg „Vita Jésu" tot en met 31 januari Teylers Museum: Schilderum 19e en 2Ue eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 1de t.m 19e eeuw Fos sielen, Natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 1uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oud- religieuze Kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10—12.30 en van 1.30-5 uur (behalve maandag) Zon en feestdagen van 2--5 uur Wounhuls Jacobus Van Looy, KJ Hout weg 101Het voorma.,ge woonhuis van de schilder-schrijver Jacohus van Looy Ge opend donderdags van 1012.30 en 13.30— 17 uur. Zon- en feestdagen van 2—5 ir Mus-um het Huis Van Louy, Kl Hout weg 102 (ingang Kamperlaan) Tentoonstel ling „Kunst rond 1900 Keuze uit hei eigen bezi' "an het Frans Halsmuseum De Ark: Schilderijen en gouache» van j J Doeser Dagelijks van 108 uur De Waag". Spaarne noek Damstraat Baken en Van Ueem exposeren beeld houwwerken en tekeningen Geopeno dage- inks van 10—5 uur Zondags van 25 uur Kunstzaal „ln 't Goede Uur": Expositie van tekeningen van Wim Steijn. Geopend van 106 en 812 uur. tjjd veel meer uitblinkers en techni sche spelers waren dan vandaag de dag. De jongens leerden het voet ballen spelenderwijs met een bal letje op straat. Het systeem-voetbal van tegenwoordig perst hen in een keurslijf, waardoor hun eigen fantasie bijna geen kans meer krijgt tot ont plooiing." „Als lid van de elftal-commissie heb ik bij Haarlem de mooiste tijd meege maakt toen het eerste elftal in de ja ren 1947 tot 1952 twee afdelingskam- pioenschappen behaalde en doordrong tot de finale in de strijd om de KNVB- beker. De verwachtingen dat Haarlem dit seizoen een behoorlijke rol zou gaan spelen, zijn jammer genoeg niet be waarheid. Het wil de laatste maanden niet meer lopen met de plöeg. Aan de conditie van de spelers ligt het niet. De opkomst bij de training laat niets te wenseni In verschillende wedstrijden heb ben de jongens echter zöveel tegensla gen gehad, dat zij deze niet te boven wisten te komen." Ten aanzien van de Haarlemse fusie plannen geeft de heer Cornet als zijn mening te kennen, dat er inderdaad iets zal moeten gebeuren. Maar of de fusie nu ook werkelijk een feit wordt is voor hem nog een groot vraagteken. „Ik betwijfel of er voldoende kapitaal zal komen om een sterk elftal met enige topspeiers te kunnen formeren. Als oudgediende van Haarlem zou ik het heel erg jammer vinden, dat mijn club bij een eventuele fusie zou moe ten afdalen tot een nietszeggend vier- deklassertje. Dat de KNVB een derge lijk besluit heeft genomen, kan ik al leen maar betreuren." „Wij moeten", aldus de heer Cornet, „bij een fusie niet over ijs van een nacht gaan. Het is een zaak die met grote voorzichtigheid dient te worden behandeld. De mening van de Haarlem leden is wat de fusieplannen betreft, nog heel moeilijk te peilen. De amateurprognoses van de heer Cornet hij volgt de verrichtingen van de clubs uit Haarlem en omgeving op de voet zien er als volgt uit: Eerste klasse: HollaridiaHillegom 1. Tweede klasse: Zandvoortmeeuwen Celeritudo 1, Quick A—HBC 3, BVC— HFC 3, TYBBUltrajectum 1. Derde klasse: West 1: SchotenETO 2, Do- NARRipperda 1, StormvogelsAals- Nisperi—öBSSlJPik'asse West II: Van berg 2. Vierde' klassê vvPe 1^1 Gezellen—NAS 1, Wijk aan Zee—Reno- va 2, BloemendaalVSV 2, Hoofddorp BoysIEV 1. Vierde klasse West II VVSBZLC 1, ConcordiaWarmunda 3, LisseBoskoop 1, AltiorSJC 1. Haarlem Apotheken: Marnix Apotheek, Maraix- straaf 65, tel. 56357; Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, tel. 12038; Teyler Apotheek Teylerpiein 79, tel. 17946. Doktersdienst: Indien geen hulp van huls arts belle men fa. Mathot, telefoon 11999. (Ook voor tandheelkundige hulp). Ziekenvervoer: G. G. D. Telefoon 14141. Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823, b.g.g. 008 boodschappendienst. Dierenarts: G. Verhagen, Anthonie Fok kerlaan 31, Haarlem, tel. 63070. Heemstede Apotheek: Zie onder Haailem. Doktersdienst: P. v. d. Gugten, Heem- steddse Dreef 59, tel. 85385. J. Reurink, Aerdenhoutsduinweg 8, tel. 42962. Bloemendaal Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. H. M. Egbert», Zuider Stationsweg 12, telefoon 57458. Wijkverpleging: zr. J. Th. Odinot, Rus- tenburgerweg 16, tel. 52129 en W-G-K, tel. 13863. Overveen: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. A. Hollander, Zijl weg 17, tel. 11431, b.g.g. 11990. Wijkverpleging: zr. J. Th. Odinot, Rus- tenburgherweg 16, tel. 52129 en W-G-K, tel. 13863. Aerdenhout: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: P. v. d. Gugten, Heemsteedsedreef 59, telefoon 85385. J. Reurink, Aerdenhoutsduinweg 8, tel. 42062. Wijkverpleging: Zr. Th. R. Nljhoff, Duinrooslaan 8, Bentveld, telefoon 43330. Voorts W-G-K tel. 13863. Zandvoort: Apotheek: Haltestraat 8, tel. 3185. Doktersdienst: Inlichtingen vla het telefoonnummer. Wijkverpleging: Zr. S. M. de Wilde, Zeestraat 67, telefoon 2720. Kathedraal: 7, 8.15, 9.30 H, 11.15, 12.30 uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H, 10, 11.15 en 12.30 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 8.30, 9.30 H. 11, 12 en 18 uur. O. L. Vrouw Rozenkrans, Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H, en 12 uur. De Goede Herder, Italiëlaan: 7.30, 8.45 H, 10, 1 len 12 uur. Sint Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H, 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H, 10.30, 11.45, 18 uur Avondmis. H. Hart. Kleverpark: 7.30, 8.45, 10 H, 11.30 en 12.30 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstr. 7, 8. 9.15 H, 10.45 en 12 uur. H. Lidwina, Rijksstraatweg 7, 8. 9.30 H, 11, 12.15 uur. O. L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 7.30, 9 H, 10.30. 11.30, 12.30. 18 u. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H. en 11.45 uur. H. Apostel Paulus, Duinroosplantsoen: 8.30, 9.30 H. 11 en 12 uur. BLOEMENDAAL: Allerheiligste Drleënh. 7.30, 9 H, 10.45, 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9. 10.30 H, 12 en 17 uur ZANDVOORT: K. Agatha: 7.30, 9 H, en 11 uur. OVERVEEN: 8, 9 H, 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE: H. Bavo: 7.30, 8.30, 9.30 H, 11 en 12.15 uur. O. L. Vrouw Hemelvaart: 645, 7.45, 8.40 H. 10, 11 en 12 uur. SPAARNDAM: 8 en 10 H. BENNEBROEK: St. Joseph: 6.45, 8.30 H, 10.30 en 12 uur. H. Agatha: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 H, 11, 12 en 19.30 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2