Ook Tweede Kamer herdenkt Churchill Rapiditas en [Jmond houden eérste plaats Goed jaar voor glas hout en machines Anton Geesink sportman van het jaar ASTMA Rioolwater zuivering in Cruquius Probleem rond H'lems Veem Hoofddorp milt lagere scholen AUSTIN Zangrecitals voor leden van koren Vorstelijke gasten bij de Leidse studentenreünie Libië-joyvlucht niet vergelijken met Neptunezaak snelschaken Schaaksimultaan bij V. en D. Negen Nederlandse missionarissen in de Congo vermoord Zaalhandbal West A Op weg naar titel Staatssecretaris: Lichaani aangespoeld Damtitelstrijd tussen G.S. en Blankenaar nog niet beslist Hoofdstad Operette met „An der schonen blauen Donau" Sjoukje voor zesde keer sportvrouw IN DRIEHUIS Films 5Cotei <^Bouweó zandvoort ...kent u ...en Austin ...dan kent u WOENSDAG 27 JANUARI 1965 PAGINA 2 Koningin Juliana, -prinses Beatrix en prinses Margriet hebben dinsdag de studen tenfeesten in Leiden bijge woond. De koninklijke gasten bevonden zich onder de reünisten. Lizzi Schöffmann, Walter Hoffmann en Antonia Galli in „An der schonen blauen Donau". EEN GOED GESLAAGDE FOTO FOtO STUDIO NELL HERBERT Tot de verkiezing van Groningen heb ben onder meer bijgedragen Rob Groen en Maaike de Vlas (beide roeien) Fred van Herpen (atletiek), Trudy Groenman en Anja Lepoutre (tennis) en Klenie Bimolt en Henri van Os (zwem men). Na Groningen komt op de twee de plaats Amsterdam en op de derde plaats Delft. nu in 30 seconden verlicht Voor Haarlem e.o Toneel Diversen Tentoonstellingen Hillegom 1eiden SHELL J... ookl Steeds meer mensen profiteren van SHELL SERVICE bij: Steeds meer mensen kiezen hun pittige AUSTIN bij: (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 26 jan. Ook de Twee de Kamer heelt de overleden staats man Sir Winston Churchill, op heel bij zondere wijze, herdacht. Zijn door Max Nauta geschilderd portret sindsdien tiental jaren bezit der Kamer is thans in de hal van het Kamergebouw geplaatst bij het eremonument voor de gevallenen in de laatste wereldoorlog. Het is er als het ware tijdelijk één mee gemaakt en vormt enige tijd de achtergrond van het eenvoudig monu mentje van graniet en ingelegd goud, waar de namen vermeld staan van hen, die in de Tweede Wereldoorlog voor ons land en voor onze vrijheid hun le ven hebben gegeven. Bij het schilderij is een prachtig boeket van witte anjers en vitonia ueergelegd. Mr. F van Thiel, voorzitter van de Kamer heelt over deze bijzondere hulde vanmiddag in zijn herdenkings rede het volgende gezegd: „Het portret van Churchill is ge plaatst bij het monument, waardoor wij de onzen geëerd hebben, die ge vallen zijn voor de vrijheid, dezelfde vrijheid waarvoor Winston Churchill als de allergrootste en de allersterkste zich steeds heeft ingezet." De Kamervoorzitter- releveerde be halve Churchills liefde voor de vrij heid ook zijn grote gehechtheid aan de parlementaire democratie. Juist daarom heeft de Kamer zijn portret steeds een ereplaats gegeven. „Ons past blijvende bewondering en dank voor deze onvermoeide strijder tegen onderdrukking van de vrije we reld. Meer dan enig ander heeft ons (Van onze correspondent) LEIDEN, 26 jan. In een langgerekte stoet van duizend leden en vijftienhon derd reünisten van de 65-jarige Ver eniging van Vrouwelijke Studenten in Leiden, V.V.S.L., liepen vanmorgen Ko ningin Juliana, prinses Beatrix en Mar griet door de binnenstad van Leiden. Na de begroeting bij het station vertrok de stoet omstreeks half elf naar het clubgebouw aan het. Rapenburg. De Koningin, die in het zwart gekleed ging, liep tussen haar jaargenoten achter het bord 1927. Prinses Beatrix had zich tus sen vriendinnen achter het jaarbordje 1956 geschaard. Prinses Margriet ten slotte liep met de blauwgemutste com missieleden van V.V.S.L. mee, achter de luchtmachtkapel en het muziekkorps van de Marine Luchtvaartdienst. Na de lunch in het V.V.S.L.-gebouw woonden de koninklijke gasten de offleiële opening van het dertiende lustrum in de Pieters kerk bij. land het aan hem te danken dal het in vrijheid kon herrijzen". Mr. van Thiel wees ook op zijn grootheid als parlementariër. Ruim zestig jaar heeft Ch'urchill in het Britse Lagerhuis zitting gehad en er bij voort during zijn stempel op gedrukt. De heer Van Thiel had meegedeeld, dat de herdenking geschiedde ook in naam van de Eerste Kamer, omdat dit college vandaag niet in openbare ver gadering bijeen was. Met mr. Van Thiel heeft ook namens de regering de vice-minister president mr. B. Biesheuvel woorden van deelne ming gesproken met het Engelse volk, de familie Churchill en vooral zijn echt genote. Mr. Biesheuvel schetste verschillende facetten van de overleden staatsman. De vice-minister-president vergeleek diens aanvoeren in de strijd met. het gevecht van de Griekse veldoverste Leo- nidas die met driehonderd Spartanen ge streden heeft tot behoud van de Griek se beschaving. Zo heeft Churchill met het dappere Engelse volk in 1940 stand weten te houden tegen de overmacht van Hitiers dictatuur. Hfj zei dat Chur chill juist in tijden van tegenspoed en politieke crises het sterkst was omdat hij zich steeds heeft weten te harden in tegenslag. BREDA, 26 jan. Fides, het agent schap van de propaganda Fide te Ro me, meldt dat de acht paters en een broeder van de priesters van het H. Hart, voor wier leven reeds enige tijd gevreesd werd, eind november te afwasende zijn vermoord. Een van hen is volgens Fides in Banalia ver moord. Het provincialaat van de priesters van het H. Hart in Breda heeft nop geen be vestiging ontvangen over het lot van de missionarissen. LEOPOLDSTAD Het ziet er niet naar uit dat de zestig Europese gijze laars van de rebellen in de Congo, onder wie negentien paters en zes broeders Kruisheren uit Nederland, binnenkort be vrijd worden. Bondo, de plaats waar zij sedert augustus vorig jaar worden vast- f ehouden, is - nog vast in handen van e rebellen. Dit blijkt uit Inlichtingen van het Con golese persbureau DIA, dat er aan toe voegt dat het nationaal Congolese le ger er nog niet in geslaagd is tot de streek van Bondo in de Oost-Provincie door te dringen. Een poging daartoe werd door de opstandelingen te Aketi afgeslagen. HAARLEM, 26 jan. De zaalhand- balploegen uit Haarlem en omgeving hebben zich afgelopen weekeinde in het bescheiden programma, dat voor het district West A was vastgesteld, goed geweerd. Zo handhaafden de dames van Rapiditas en IJmond zich samen op de eerste plaats van 2 B, terwijl de heren van IJmond in 2 B in bezit bleven van maximale winst. Alleen de reserves van Aals meer boekten een teleurstellend re sultaat. Het heeft Rapiditas in 2 B overigens heel wat moeite gekost zijn positie als lijstaanvoerder te consolideren. Het bezoekende Vriendschap gaf namelijk uitstekend partij, zowel verdedigend als aanvallend. Tenslotte lukte het de Haarlemse dames op het nippertje het volle pond in de wacht te slepen (3-2). IJmond had het ditmaal stuk ken makkelijker. De ploeg moest het opnemen tegen AOG, dat zowel in technisch als tactisch opzicht absoluut niet was opgewassen tegen de capa citeiten van IJmond, dat overtui gend op een overwinning van 2-11 af stevende. Uitslag Zeeburg 2-VZV 2-4. De stand: Rapiditas 6 10; IJmond 6 10; Zeeburg 2 7 8; Vriendschap 7 6; VZV 7 6; AOG 7 0. Dreiging. De reserves van Aalsmeer dreigen in de eerste klas heren als degra datieslachtoffer te vallen. Zij waren op geen stukken na opgewassen tegen Blauw Wit (11-21), wat toch wel een veeg teken is. Uitslag UD-Attila 13-15. De stand: Attila 7 14; UD 7 10; Blauw Wit 7 6; Niloc 2 6 4; Blinkert 6 4; Aalumeer 2 7 2. Naarmate de competitie vordert wordt het steeds duidelijker dat IJ mond in de tweede klas B een seri euze gegadigde voor de titel is. De IJmonders onderstreepten bij WVGV hun aspiraties door een overduidelijke overwinning van 11-23. Uitslag AÓG- Zeeburg 2-11. De stand: IJmond 6 12; Zeeburg 7 11; Concordia 5 6; WVGV 7 6; Tonegido 6 2; AOG 7 1. De dames van ADO blijven in de eerste klas dames-van de afdeling Haar lem en omstreken regelrecht op het kampioenschap afgaan. De Heemskerkse formatie toonde zich ditmaaldoortas tender dan TYBB, dat door de ne derlaag van 4-7 in de verdrukking is gebleven. Een meevaller voor de Haar lemse ploeg was, dat IEV, ondanks hardnekkig verzet, met 6-3 in De Blin kert zijn meerdere moest erkennen. De stand: ADO 5 10; De Blinkert 2 5 7; Samen Een 4 4; IEV 5 2; TYBB 5 1. Ook de heren van Rapiditas onder streepten weer eens hun aspiraties op de titel van de eerste klas. Weliswaar bood IJmond 2 goede tegenstand, maar het kon uiteindelijk toch niet verhinde ren dat de lijstaanvoerder zijn record van ongeslagen zijn behield door met 19-14 te winnen. De stand: Rapiditas 4 8; Zandvoort- meeuwen 4 5; Rapiditas 2 5 4; IJmond 2 5 3; De Blinkert 2 4 2. Overige uitslagen: Dames tweede klas: Zandvoortmeeuwen-IJmond 2 0-3, Full Speed - HBC 4-8; Rapiditas 2 - De Blinker 3 D-0; Derde klas: TYBB 2 - HBC 2 7-3; Atlas - ADO 2 1-1. Heren tweede klas: Rapiditas 3- Con cordia 2 9-12; Zandvoortmeeuwen 2 - Full Speed 6-16; IJmond 3 - De Blin kert 3 12-7. Derde klas: Odin - ADO 11-16; .Zandvoortmeeuwen 3 - De Blin kert 4 20-4. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 26 jan. De staatsse cretaris van Defensie, de heer Van Es, heeft vanmiddag in de Tweede Kamer meegedeeld dat na het voorval met het Tracker-vliegtuig tien maanden geleden geen speciale maatregelen waren ge troffen om een soortgelijk voorval te kunnen voorkomen. Wijzigingen werden niet noodzakelijk geacht. De heer Van Es zei dat wat toen is gebeurd, moei lijk kan worden vergeleken met de fata le vlucht van de Neptune in de nacht van vrijdag op zaterdag. De vliegtuigmakers waren in tegen stelling tot de man die destijds naar Li bië vloog geen afgeteste vliegers die wegens teleurstelling met voorbedachte rade op de vlucht gingen. Wat precies hun beweegredenen zijn geweest, is nog geheel onbekend. Mogelijk heeft de vlucht met de Tracker destijds toch wei inspirerend gewerkt, aldus de heer Van Es. Hij zei dat instructies voor officieren en onder-officieren nader in beschouwing zullen worden genomen. Alle voorschriften zullen zo nodig worden verbeterd, waardoor herha ling, zo enigszins mogelijk, kan wor den voorkomen. De vraag blijft of er niets schort aan de instelling van be paalde groepen van jeugdig perso neel of aan de omstandigheden waar- onderzoek instellen bij het jeugdig ten. De psychologische dienst zal een onderzoek instellen bij het eugdig personeel. Dit moet echter niet wor den beschouwd als een daad van wan trouwen. Ook dit jeugdig personeel munt veelal uit door bekwaamheid, aldus de heer Van Es. Hij was er niet voor om technische herzieningen op de startmotoren te gaan toepassen, daar dit de paraatheid en het snel optreden bij bfand enz zou kun nen belemmeren. Het Kamerlid Moorman dat de staats secretaris hierover in het vragenuurtje op de korrel had genomen, drong des niettemin aan op bet toepassen van technische beletselen, waardoor het in gebruik stellen van vliegtuigen kan wor den belemmerd. 8.taat88®eretaris ze' bij herhaling dat net onmogelijk is technische voor zieningen te treffen die het onmiddel lijk gebruik van vliegtuigen moeten voorkomen. Dit zou de paraatheid van deze vliegtuigen, die juist bedoeld zijn voor ogenblikkelijk gebruik, bijvoor beeld oor hulpverlening bij rampen, ernstig aantasten. Zo'n vertraging zou mensenlevens kunnen kosten, zo zei hij. De heer Van F-? ze' l'aa oordeel te zijn dat zo'n vlieg- |U1S ™°eihik vergeleken kan worden met een raket met atoomlading, die, zof u „?r Moorman had gezegd, o°k onbereikbaar is voor onbevoegden. ,oiVrfag van de tleer Scholten mi. t staatssecretaris dat in m aan korporaals en manscnappen aan alcoholische drank alleen bier wordt verstrekt en wel ten hoogste OJ) hter 0fwej <jrie flesjes. De heeL;«iï^ (pvdA) vroeg of er geen aanleiding was ook gevechtsmaterieel va° i te beveiligen tegen on- beyoegd gebruik. Hij vroeg terloops of huww r bekend is dat onlangs een bükok met een kostbare tank op s,taP Jf: fest- Minister De Jong zei dat het niet goed mogelijk is na elk voorval een reeks verboden uit te vaar baar 'wordt apparaat dan onbestuur- KATWIJK Het lichaam van de vliegtuigmaker-radioradar-monteur der eerste Klasse H. van Oostende uit Oolt- genspiaat cue vrijdagnacht met een col- lega-viiegtuigrnaker een Neptune van de marinebasis Valkenburg stal en daarmee voor de Kust van Katwijk in zee stortte, is vanmorgen 2 km ten zuiden van Kat wijk aangespoeld. Het stoffelijk over schot van zijn vriend is nog niet ge vonden. HAARLEM, 27 januari In het jaaroverzicnt \an de Kamer van Koop handel en EM'rieken voor Haarlem en omstreken weerklinken gunstige gelui den ovefir sectoren landbouwwerktui gen en -rnacnmes, machines, houthan del en Rbis. "oor (Ie voortschrijdende mechanisatie van de landbouw was 1964 een goed jaar voor de landbouw werktuigen on -machines. Ook de han del in andere machines heeft zich ver leden jaar gunstig ontwikkeld. De om zet vertoonde een behoorlijke stijging. Wel moest nl?,5jjng worden gemaakt van een moeupke arbeidsvoorziening. De omzetten m de houthandel heb ben wederom een vermeerdering te zien gegeven, m net iopen(je jaar moet rekening gehouden worden met een hogere houtprijs. uok m de houthandel blyft het nuPende tekort aan arbeids krachten een zorgenpunt. De groothandel in vlakgias heeft aan een steeds grotere vraag moeten en kunnen voldoen. Door het in bedrijf stellen van een nieuwe vensterglasfa briek buiten het district Haarlem is de ze handel wat de aanvoer betreft niet meer zo afhankeluk van importen uit het buitenland, speciaal België. Het blijft ook voor dit bedrijf heel moeilijk om jeugdig personeel aan te trekken voor opleiding in het bedrijf tot gerou tineerde glassnijders. In de bedrijfstak tandheelkundige benodigdheden konden de kostenstijgingen m het afgelopen jaar worden opgevangen dank zij ver groting van de export. AMSTERDAM. 27 jan. Voor de beslissing om de hoogste eer in de Noordhollandse hoofdklasse dammen kwamen dinsdagavond Gezellig Sa menzijn en Jozeph Blankenaar, die beiden op 16 pt. in de competitie wa ren geëindigd, voor de 2e maal te gen eikaar uit. Nadat de eerste her kamp 10-10 was geworden, had Jozeph Blankenaar het geringe voordeel van betere bordpunten, dat bij een tweede gelijk spel de doorslag zou geven. Ook nu is er nog geen beslissing ge vallen, want de uitslagen werden: J. Beeleke-v. d. Sluis 2-0, Westerloo-Metza 1-1, SübrandsDen Doop 2-0, Palmer- Balk 1-1, RustenburgVan Heerde af gebroken, JansenVerhei) 1-1. Van Hout W. Beeke 1-1, De Ruiter-Spelberg 1-1. RoelofsVan der Steen 0-2 en Essel- manRiebeek 1-1. Voorlopige stand: 10- 8 in het voordeel van Gezellig Samen zijn. De afgebroken stand Is iet? voor deliger voor Jazeph Blankenaar. Deze partij wordt maandag uitgespeeld. HAARLEM, 26 jan. In de stads schouwburg zal op vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 januari de Hoofdstad Operette de operette „An der Schonen blauen Donau brengen. De Hoofdstad Operette is een voortzetting van de voormalige Fntz Hirsch Operette en heeft onder zijn solisten o.a. Herman Valsner, Lizzi Schöffmann, Claire Clai- ry. Als gast is geëngageerd de Weense jeune premier Walter Hoffmann. Voor het eerst zal ook een ballet groep aan de voorstelling medewerken, en wel een groep onder leiding van de choreograaf Jack Bow. De décors wer- den ontworpen door Karer Bruckmann. De din gent ls Willem Rietveld. De voorstellingen beginnen steeds om 8 uur. (Advertentie) bent u MOEILIJK lE FOTOGRAFEREN? Dan kan het een kostbaar bezit zijn: kan? U hieraan nu het nog Een goed portret maakt: Lange Veerstraat 11-13 le,efoon 11178 (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 27 jan. Anton Gee- sink is <ÏO°r deAVRO tot sportman van het J»*1" gekozen, dit op grond van zyn .juoprestaties tijdens de Olympische Spelen in Tokio. Sportvrouw van het jaar werd ,,u al voor de zesde maal, Sjoukje Dijkstra. Het predikaat sportstad van 1964 werd toegekend aan Groningen, wellfe stad de meeste kam pioenen heeft opgeleverd. Bjj de verkiezing van de beste sport man komt beroepswielrenner jan jan_ sen op de tweede plaats, gevolgd door de ongestuurde twee yan Neureus Blais- se en Veenemans. Bij de sportvrouwen was de volgorde 2. Elka Gaarlandt uit Emmen, die Nederland vertegenwoor digde bij de Olympische Spelen voor ge handicapten, en uit Tokio terugkwam met een schat van medailles, en 3. Ada Kok, die op de 100 m. vlinderslag in Tokio zilver won. t Advertentie) De hevigste astma-aanval wordt met één enkel Adozo-tablet be dwongen. De verlichting is on middellijk. Indien u aan astma lijdt, moet u beslist Adozo proberen! Verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten. DRIEHUIS, 27 jan. Reeds meer dan eens heeft de schaakclub Driehuis bewezen een grote voorliefde te hebben voor het snelschaken. Men beschikt daar kennelijk over sterke zenuwen want het ene toernooi is nauwelijks verspeeld of het volgende staat al weer voor de deur. In twee kort achter elkaar gehouden evenementen toonde de Beverwiiker Gcr- ben van Manen zich de bekwaamste. Wel iswaar had hij de eerste maal een be slissingswedstrijd met zijn broer nodig en in de tweede strijd een herkamp met de Driehuis-voorvechter G. Schouten maar beide malen bleek hij de langste adem te hebben. De eindstand werd als volgt: Eerste toernooi: 1. G. van Ma nen 13'/t. 2. L. van Manen 13'/», 3. L. Schouten 11, 4. J. E. Stada 8'/,, 5. W. van Heemskerk 8, 6. J. Wiedeman 8 punten. Beslissingstweekamp: G. van ManenL. van Manen 2-0. Tweede toernooi: 1, G van Manen 17'/», 2. G. Schouten jr. 17'/», 3. L. van Manen 17, 4. J. van Rongen 135. H. van Nieuwenhuizen sr. 13, 6. H. v.d. Plas 12'/,7. J. E. Stada 12'/,8. H. van Nieuwenhuizen jr. 12. Beslis singstweekamp: G. van Manen-G. Schou ten jr. 1 i/i-V». HOOFDDORP, 27 jan. Aan de raad van Haarlemmermeer wordt een voor- bereidinggkrediet van 5.600 gevraagd voor de bouw van een riool waterzuive ringsinstallatie te Cruquius, In deze woonkern ontbreken behoorlijke afvoer- mogelijkheden voor de riolering. De op richting is temeer urgent, nu inmiddels begonnen is met de stichting van een gebouwencomplex voor .ie christelijke vereniging voor verpleging van lijders aan vallende ziekte. Dc gemeente en de vereniging over leggen thans over de stichting van de installatie op gemeenschappelijke basis. De vereniging heeft zich in principe be- r.?'d verklaard aan een gemeenschappe lijke financiering mee te werken. Bur gemeester en wethouders vinden het no dig dat de voorbereiding op korte ter- mun ter hand wordt genomen. Het ligt in hun bedoeling om de voorbereiden de werkzaamheden op te dragen aan het ingenieursbureau v.h. E. Noorman te 's -Gravenhage. CINEMA PALACE: De vikingen komen, 14 jaai 2, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Irma ladouce, atr volw 2 en 8 uur. LIDO: De man met de geheime formule, 18 jr., 2, 7, 9.15 uur. LUXOR: En de hei volgde hem, 14 jr.. 2, 7. 9.15 uur. REMBRANDT: De Butler, atr. volw 2. 7 9.15 uur. BOXY: Codewoord „Poes", 18 Jr., 2.30, 7, 9.15 STUDIO: Les Amants, str. volw 2.15. 7, 9,15. MINERVA: The Bridge on the river kwdi, 14 jr., wo. 8.15 uur. De kleine kolo nel, a.l. wo. 2.30 uur. Woensdag 27 Januari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met Eva Bonheur. Donderdag 28 Januari Stadsschouwburg, 8 uur: Chr. Lyceum met „De herbergierster".. 1 Woensdag 27 januari Frans Halsmuseum,' 8 uur: Volksuniver siteit, Kunst en Cultuur in het oude Egypte. Docent: dr. J. Zandée. Donderdag 28 Januari Coornhertlyceum, 8 uur: Volksuniversi teit; tekenen naar levend model. Docent: L. H. H. Schutte. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse schooi van de 6e t.m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dageiiiks van 105 uur Zondags van 1—5 uur Prentenkabinet. Kersuentounstelltng .Vita iesu tot en met 3i januari Teylers Museum: Schilderijen 19e en 2üt eeuw Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse schooi, i6e t.m 19e eeuw Fos lieten, Natuurkundige Instrumenten Ge openo up werkdagen, behalve maandag van :1—3 uur Eerste zondag van de maand van i—? uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Uudr- religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken Van 16—12.30 en 'van 1.30-5 uur (behalve maandag) Zon en teestdagen van 2- -5 uur Woonhuis Jacobus Van Louy, KJ Hout weg 101 Hei voorma.,ge woonhuis van de sehllder-schriivet ïacohus van Looy Ge upend donderdags var 10 -12.30 en 13.30- 17 uur Zon- en eesfaagen van 25 ivlus urn hel Buis Van Looy, K.1 Houl weg iU2 (ingang KamperJaari) Tentoonstel ling ..Kunst rond 1900" Keuze uit hei eiger bezi' "an het Frans Halsmuseum De Ark: Tentoonstelling: 100 ambachten van Jan Luycken. 2e etage Vishal: Tentoonstelling van 30 schilde rijen uit het Abbemuseum te Eindhoven da. 10-5, zo 1-5 uur. T.m. 28 febr. Kunslzaal „In I Goede Uur": Expositie van tekeningen van Wim Stetln Geopend van 10—6 en 8—12 uur. T.m. 31 jan. CITY-THEATER: Kerlm, de zwarte Sheik. 14 jr., 8 uur. iLaMS CAMERA: Twee ..beste" vijanden, 14 jr 7. 9 15 jur i.iDU Cristeren. vandaag -n morgen sti volw 2 30. 7, 9.15 iur LUXOR: De hofnar, a.l. 2.30, 7. 9.15 uur «EX: Commando's in de vuurlinie, 14 Ji 2.30, 7.15, 9.15 uur STUDIO: Wat bi treft de vrouwen, 18 Jr 2.30, 7, 9.15 uur. TRIANON: Mc Lintock de geweldige, 14 Jr 2.30, 7, 9.15 uur. v fcliSHN Woensdag 27 januari Schouwburg, 8 uur: Nieuw R'dams Toneel „Op blote voeten in het park" (K O) Donderdag 28 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Concert „Les solistes de Zagreb" (K O). iKM'OUN STELLIJN GEN: „De Kuif' Jan Vussensteeg 59 Tekenin ien. grafiek en schilderijen van MAR dc «orte Geopend tot 24 uur Tot 29 tan Sted Mus. De Lakenhal' Ourle Singe ra Tent van Italiaan en ,,ju foto s van Chris Stapels" eopend: 10-4 uur Zo 1-4 uur T.m 24 jan.. (Advertentie) Telef. (02507) 3046 Tijdens de week-ends cabaret en muziek met internationale floorshow en orkest. HAARLEM, 37 jan. „Het bericht (in onze editie van 19 januari) over de oprichting; van de nieuwe onderneming „Haarlems Veem", die bedrijf zal voe ren in een loods van de geliquideerde Haarlemse Scheepsbouw Maatschappij aan het Spaarne, is erg voorbarig," ver telde ons gisteren een woordvoerder van de huidige eigenaar van het ter rein en de opstallen, de aannemer Ne- lis uit IJmuiden. „Financieel zit hel allemaal nog lang niet goed. Wij willen eerst wel eens geld zien. Dan kunnen we verder praten." Zoals w\j vorige week berichtten werd op 1 januari van dit jaar de nieuwe onderneming „Haarlems Veem" opge richt. Vennoten zijn de heren G. van der Wal en W. F. M. Ubink, welke laat ste als directeur zal optreden. Bij nadere informatie blijkt „Haarlems Veem" een dochteronderneming te zijn van de nog jonge Amsterdamse Exploitatie Maat schappij „Poseidon", waarvan de heer Van der Wal directeur is. „Haarlems Veem" zou haar werk zaamheden op 1 februari aanvangen. Meegedeeld werd, dat zesduizend vier kante meter opslagruimte was gehuurd van de huidige eigenaar van de terrei nen en loodsen van de voormalige Haar lemse Scheepsbouw Maatschappij. Vijf duizend vierkante meter van deze op slagruimte zou al verhuurd zijn aan derden. „Dat klopt", vertelde ons de woordvoerder van de firma Nelis. „Maar dat is niet te danken aan de activiteit van de nieuwe onderneming. Die vijf duizend vierkante meter is door ons na melijk aj lang verhuurd aan derden. Uok m andere loodsen en elders op het terrein hebben dertien firma's goederen opgeslagen Als „Haarlems Veem- een deel van onze opslagruimte huurt om dan weer te gaan onderverhuren, zal men de bestaande door ons afgeslo- ten contracten, moeten overnemen." ,.!k ben stomverbaasd en begrijp er niets van. Ik dacht dat alles al rond was", gaf de heer G. van der Wal van „Haarlems Veem" ons als zijn enige reactie. Over de financiële positie van de onderneming kon hij ops geen mededelingen verstrekken. HOOIDDORP, 27 jan. Burgemees ter en wethouders van Haarlemmer meer stellen de raad voor om mede werking te verlenen aan de houw van een openbare lagere school in Hoofd- w£n0°rd- »^!s KevolX hiervan kan £en spreiding van de vïriiïïjïn. scholen In Hoofddorp -worden Omdat thans voor het katholiek onderwijs in het noordelijk kwadrant van Hoofddorp een systeemsehool in aanbouw is en de ligging van deze school gezien de plaats van vestiging van het bestaande katholieke gebouwen complex minder juist is, .zouden de be langen van beide scholen tot harmonie worden gebracht, als een schoolgebouw zou kunnen verrijzen op een terrein dat gunstig is gelegen voor een katholieke lagere school. De katholieke leerlingen uit Hoofddorp- noord zouden dan hun i systeemsehool kunnen verlaten om dit gebouw vrij te maken voor de openbare school. Het gevoerde overleg heeft een posi tief resultaat opgeleverd, omdat het kerk- en schoolbestuur van Sint Jan de Doper zich tn beginsel bereid heeft verklaard de school in Hoofddorp-noord te zijner tjjd te ruilen voor een school gebouw in Hoofddorp-Oost. 99 99 HAARLEM, 27 jan. De Vereniging Vrienden van het Lied, die op 1 no vember 1961 in Haarlem werd opge richt, heeft een aardige primeur. Voor mensen die geïnteresseerd zijn in de zangkunst, vooral leden van zangkoren, gaat zij zangrecitals organiseren. Tal van Nederlandse vocale solisten zullen hieraan hun medewerking geven. Op 29 januari komt het Aerdenhouts Vrouwenkoor ten huize van dr. Elzinga aan 't Lorentzplein in Haarlem bijeen om te luisteren naar de zangeres Alida Re- belra en Meinard Kraak, die bege leid zullen worden door Miep van Luin en Hans Broekman. Ook het Mannen koor Caecilia, het Haags Vrouwenkoor en het Volendams Operakoor zullen op deze manier aan de beurt komen. De vrienden van het Lied zorgen nog op een andere wijze voor de versprei ding van de liedkunst. Op 26 februari zullen negen kunstenaars zich wijden aan Het Dier in de muziek, in een con cert voor de Haarlemse afdeling van Jeugd en Muziek. Daaraan zullen me dewerken: Alida Rebeira Meinard Kraak May Oranje den Uyi, Didi San ders, Jaap Spigt, Miep van Luin, Ans Bouter en Hans Broekman. Tussen de bedrijven door vinden ook de „gewone" concerten plaats. In het Huis met de Sleutels aan de Bronstee- weg in Heemstede zullen op 30 januari om kwart over acht optreden Elisabeth Lugt en Pieter Eykenboom begeleid door George van Renesse. Ten huize van mevrouw M. van Dantzig Mees, Harddraverslaan 60 in Santpoort tre den op 23 april om kwart over acht Marie van Uden en Frans Bocxe op, begeleid door Ina Overkamp. HAARLEM, 27 jan. De NV Vroom en Drèesmann in Haarlem heeft de schakers uit Haarlem en naaste omge ving een aangename verrassing bereid. Op vrijdagavond -5 februari 's avonds om 7.30 uur wordt er in de lunchroom van V en D een simultaanwedstrijd ge geven waaraan door ongeveer 150 scha- :ers zal kunnen worden deelgenomen. De simultaanspelers zijn de Russische grootmeesters Mikhail Bo'winnik en Sa- la Flohr; de Deense grootmeester Bent ls.1 ud1 adse meester Theo en hoofclktasse-s'chakêr *8^r~y''WlYniisf Met de organisatie is de heer C. Rothert uit Heemstede belast. Aan de wedstrijd kunnen zowel club- als huisschakers deelnemen. Clubschakers dienen zich via hun vereniging aan te melden, thuis- schakers rechtstreeks aan de heer C. Rothert, Timorstraat 51 in Heemstede. WARMOND, 27 jan. De leden van de Jeugdnatuurwacht in Warmond heb ben een bijzonder leerzame dia-voorstel ling meegemaakt in „De Stad Rome". De voorzitter, de heer J. Tijdhof, richt te hartelijke woorden tot de heer J. War- menhoven uit Voorhout,-die bü de ver toning van de dia's over de natuur in de omtrek een heldere en onderhouden de toelichting gaf. Prachtige kleurenop namen werden o.a. vertoond van het Keukenhof. Zoals gebruikelijk was de organisatie weer in de voortreffelijke handen van de secretaresse mej. E. Breedeveld. Twee grote, betrouwbare organisaties gaven Kimman reeds meer dan 25 jaar hun vertrouwen. Twee vertrouwde namen die spreek woordelijk zijn door pittige service en uitstekende produkten vindt u verenigd onder één dak. Onder het dak van N.V. Kimman die zich van beide de dealer mag noemen. U hebt gelijk als dat een aanbeveling noemt! PERSONENWAGENS SPORTWAGENS AUSTIN SEVEN I AUSTIN A 40 AUSTIN 1100 GLIDER AUSTIN A 60 CAMBRIDGE AUSTIN A 110 WESTMINSTER AUSTIN HEALEY „SPRITE" AUSTIN HEALEY „3000" MK AUSTIN PRINCESS Bedrijfswagens 200 tot 1500 kg. J. velen van deze typen zijn als station- en/of als bestelwagen te leveren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2