Op één week na gouden jubilaris krijgt toch gratificatie Zó lost Hoogovens het huisvestingsprobleem op Voor hem.voor haar Voor het eerst meer dan twee miljoen passagiers Luchthaven Schiphol ziet blij terug op hoogvlieger 1964 Kampioenstitel gaat naar Castricum of Heemstede DAN HEBBEN WIJ VOOR U EEN GOEDE BAAN! Directie van de Hoogovens wordt ,raad van bestuur' metaalbewerkers, tandartsen, tuinders... Beiaardier Staf Nees overleden Hilversum blijft meewerken aan voetbalfusie Piket start met verlies tegen Rellstab Tafeltennissers te zwak voor Westduitsers Sprong omhoog van charter vluchten Martin HEBT 1) EEN RIJBEWIJS? BUSCHAUFFEUR Bestuur Hoesch: Geen overname van Hoogoven-belang D or tmund-H order HAASTRECHT Loodgieter krijgt 500 gldboete na kerkbrand de spaarbank met volledige bankservice Bij Amro-bank Taveerne Uilenboom NOORDHOLLANDSE SCHAAKBOND Ves tiging raffinaderij Mobil Oil verheugd over het resultaat van de besprekingen Inter-schaaktoernooi Wegverbinding PAGINA ESP jjüj i&gmhps® m Het geheim van een goed verzorgd uiterlijk? Brylcreem - de wereld beroemde Engelse haarcrème Brylcreem houdt het kapsel de hele dag perfekt in model, Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en ge zond. Brylcreem - ook voor Uw haar! The perfect halrdressing tamM (PEIUIty IW, 1001 EMS MÜIAM, ESELANTi£RS6RACHt 172-171, AMSTERDAM, SCHIPHOL, 27 jan. Het passagiers- en goederenvervoer op Schiphol heeft zich verleden jaar heel gunstig ontwïkheid. Ook het postvervoer gaf een be vredigende stijging te zien. Het jaaroverzicht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken noemt drie gigantische cijfers om de gunstige ontwikkeling aan te ge ven: in 1961f werden 2.100.000 passagiers geboekt, zes miljoen kilogram post en 67.500.000 kilo gram goederen. Voor het eerst in de geschiedenis van onze lucht haven heeft het aantal passagiers bewegingen in één jaar het getal twee miljoen overschreden. Van die twee miljoen werd 88 ver voerd op de lijndiensten en de rest met chartervliegtuigen. Kom ev eens over praten op onze KENNISMAKINGSAVOND aanstaande DONDERDAG 28 JANUARI VAN HALT ACHT TOT NEGEN UUR- U BENT VAN HARTE WELKOM IN ONZE KANTINE, LEIDSEVAART 396, HAARLEM. De bussen van de lijnen 3, 6, 71 en S0 stoppen voor de deur.' NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEÖBIJF. KIES DE N.2.H. IJMUIDEN, 27 jan. In een op 4 februari a.s. te houden buitengewone algemene vergadering zal door de Ko ninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. aan aandeelhouders een statutenwijziging worden voorge legd, welke verband houdt met de over dracht van de aandelen Breedband aan de Hoogovens. De naam „directie" is gewijzigd in ..raad van bestuur". Het maatschappelijk kapitaal wordt ge bracht van 240 op 350 min., waarvan geplaatst 139,44 min. Voor een toe komstige statutenwijziging is geen aparte vergadering meer noodzakelijk. Het college van commissarissen zal van 17 op 21 man worden gebracht. Voorgedragen worden ir. P. van Del den, per eind december gepensioneerd directeur van Hoogovens, drs. G. Brou wers, secretaris-generaal van het mi nisterie van Economische Zaken, prof. dr. P. B. Kreukniet, hoogleraar in de economie te Leiden en mr. A. Rinnooy Kan, plv. thesaurier-generaal van het ministerie van Financiën. Ir. van Del den wordt door Hoogovens zelf voorge dragen. De overige drie nieuw te be noemen commissarissen zijn door de staat aangewezen. Dit recht heeft de staat verkregen in ruil voor de verkoop van Breedband. Prof. Kreukniet wordt thans gewoon en tevens gedelegeerd commissaris. Hij was adviserend regeringscommissaris. Ook was hij reeds, evenals mr. Rinnooy Kan, commissaris van Breedband. De overige 7 commissarissen van Breed band verkiezen, als de vennootschap is geliquideerd, hun functie. DUSSELDORF, 2fi an. (Comtel) Het bestuur van Hoesch te Dortmund heeft met nadruk het ter beurze circu lerende gerucht tegengesproken, volgens welke de Kon. Ned. Hoogovens- en Staalfabrieken haar belang van circa 43 pet bü de Dortmund-Hörder Hüt- tenunion aan Hoesch zou hebben over gedaan.In verband hiermee zou een kapitaalsverhoging van Hoesch te ver wachten zijn. Het bestuur van deze vennootschap heeft verklaard, dat een overname van de aandelen Dortmiind-Hörder zelfs niet wordt overwogen. Wel stre ven Hoesch en Dortmund-Hörder naar uitbreiding van de bestaande samen werking op het terrein van de produk- tie, maar een financiële verbintenis ligt niet in het voornemen. Wat betreft de geruchten over een dividend- en ka pitaalsverhoging wordt opgemerkt, dat eerst over een maand een bestuurs vergadering zal worden gehouden; voor het moment is niets bekend om trent enige beslissing. ROTTERDAM, 26 jan. De recht bank alhier heeft vanmorgen een 51-ja- rige loodgieter uit Gouda veroordeeld tot een boete van tweehonderd gulden of een maapd hechtenis. De rechtbank achtte bewezen dat door zijn schuld 12 juni van het vorig jaar een brand ontstond in de toren van de Neder landse hervormde kerk te Haastrecht. Ten gevolge daarvan braudde het kerk gebouw bijna geheel uit. De officier van justitie had veertien dagen geleden tegen de loodgieter een geldboete an vijfhonderd gulden sub sidiair één maand hechtenis en een voorwaardelijke hechtenisstraf van één maand met twae jaar proeftijd geëist. De brand was ontstaan tijdens her stelwerkzaamheden aan de kerk die vanwege haar historische waarde onder monumentenzorg valt doordat de loodgieter zijn benzinebrander te dicht bij het deels vermolmde houtwerk van de toren had gebracht. Veertien dagen geleden bekende de loodgieter tegenover de rechtbankpresi dent „grove nalatigheid". (Advertentie) Zij sparen, samen roet reim 1.800.000 andere Nederlanders, bij de Raiffeisenbank. Omdat zij er de keus hebben uit vete spaarvormen en in een strikt persoonlijke sfeer worden geadviseerd. Zij weten, dat zij bij meer dan 1000 banken en bijkantoren óók terecht kunnen voor alia andere bankzaken. Hun spaargeld (samen miljard gulden) wordt, door de plaatselijke Raiffeisenbanken, aangewend in de lokale sfeer om de leefbaarheid van het land te vergroten. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 26 jan. De hoofd directie van de Amsterdamse Bank nu Amro-bank heeft, op verzoek van de personeelsafdeling, beslist, dat de heer L. Rulterman uit Delft die op 31 januari het bijkantoor van de bank in zijn woonplaats verlaat na een dienstverband van op één week na vijftig jaar, de gratificatie zal krijgen die wordt uitgekeerd bij een gouden jubileum in dienst van de bank. De heer Ruiterman had van de per soneelsafdeling een routinebericht ge kregen dat hy op 31 januari zou wor den gepensioneerd. Dat bericht had hem even teleurgesteld. Hij had zelf graag een week doorgewerkt om zijn gouden jubileum nog te kunnen vie ren, maar de reglementen bij de bank laten dat niet toe. Hij is nu boekhou der en was 35 jaar kassier van het bijkantoor in Delft. Als hij op 1 fe bruari jarig was geweest, zou hij tot en mét de laatste dag van die maand in dienst zijn gebleven. Dan had hij het gouden jubileum kunnen vieren Hij kwam op 7 februari in dienst bij de bank. De heer Ruiterman zal een waardig afscheid worden bereid. Zijn directeur zal hem toespreken en hem de gratifi catie overhandigen. Materieel gezien zal er voor dc heer Ruiterman dus toch een stukje goud blinken. SANTPOORT, 27 jan. Na een in grijpende verbouwing vindt maandag middag 4 uur de officiële heropening plaats van „De Uilenboom", Hoofd straat 174 in Santpoort. Deze handeling zal worden verricht door wethouder J.G. Kolkman. Daar de heer J.G. Wes terhoven de zaak. welke al meer dan 200 jaar gevestigd is, geheel Oudhollands heeft ingericht, heeft hy tevens beslo ten van de heropening af de naam te voeren hotel-restaurant taveerne „De Uilenboom". rt». IJMUIDEN, 27 jan, jn aansluiting aan het bericht d.d. 20 januari J.I., dat de Nederlandse Dok en Scheepsbouw Maatschappij voor Hoogovens een pon ton niet jogiesaceommodatie zal bou wen kan het volgende worden meege deeld: De stalen ponton heeft de volgende afmetingen: lengte 41 meter, breedte m? J, ?n hoogte 2,60 meter. Hy wordtin compartimenten gedeeld door waterdichte schotten. De opbouw, bestaande uit vijf etages met een totale hoogte van 13,5 meter, zal bestaan uit staalplaat tot een dikte van ca. 6 mm. Dc buitenwanden worden voorzien van grote ramen, die voor de helft uit- zetbaar zullen zijn. De vloeren zullen eveneens uitge voerd worden in staalplaat. Voor de geluidsisolatie worden zwevende vloe ren aangebracht, bestaande uit steen wol, met daarop spaanplaat. De vloer bedekking zal bestaan uit linoleum. Ook alle wanden zullen worden voor zien van een isolerende laag steen wol. Re j30iy.enste vloer, de dakvloer, zal als dakterras kunnen worden gebruikt. Deze vloer zal worden belegd met terrastegels. j)e gehele woonboot wordt voorzien van centrale verwar ming en Waar nodig, zal mechani sche ventilatie plaats vinden. In de ponton zullen diverse bergruim ten zün. De onderste etage zal plaats bieden aan een eetzaal, een televisie zaal, een. ^e^P°zingsruimte, een keu ken en en O, enatruimten. In de twee de etage zunen worden ondergebracht de recreatiezaal, enige kantoren en ze ven vier-persoons kamers met de nood zakelijke douches, toiletten en wasge legenheden. In de bovenste drie etages komen in totaal 54 vier-persoons kamers met even eens de noaige douches, toiletten en wasgelegenheden. MEOHELEN, 28 jan. (UPI) De bekende Belgische beiaardier Staf Nees is maandag op t„_"?ar,Se leeftijd gestor ven. Hij werd kort voor zes uur in de avond door een beroerte getroffen ter wij) hij ïich op straat bevond. (Advertentie) brylcreem KENNEMERLAND, 27 jan. On danks het Hoogovenschaaktoernooi zyn er in de competitie van de Noordhoi- landsche Schaakbond nog heel wat wed strijden gespeeld. In de overgangsklas se kwam de verwachte zege van Heem stede op ZSC tot stand. Daarmee werd meteen definitief dat óf Castricum óf Heemstede kampioen van de NHSB zal worden. In de le klasse A stegen de papieren van Santpoort niet onaanzienlijk. Zon der zelf te spelen kwamen Sterk c.s. vaster in het leiderszadel nu naaste concurrent MSC nogwel in eigen huis door KTV werd verslagen. In de strijd de twee fatale laatste plaatsen te ont lopen hielpen Oppositie en Caïssa el kaar aan een winstpuntje. Nu in 1 B de reserves van Oppositie door Santpoort 2 werden verslagen staat het vrijwel vast dat de schaker van Oppositie 2 reeds na één seizoen weer uit de eerste klasse zullen verdwijnen. Als Santpoort 2 er in slaagt deze week over Zaanstreek Noord te zegevieren heeft het kans dit lot nog te ontlopen. Zaanstreek lijkt ons echter voor de Sant- poortse schakers te sterk zodat het er wel op zal neerkomen dat Oppositie 2 en Santpoort 2 gaan degraderen. WV 2 bleef in 2A aan de leiding. In dezelfde afdeling haalde Caïssa 2 de eerste winst binnen tenkoste van Magnus dat nu in grote nood is geko men. Zo er nog twijfelaars geweest zijn aan het meesterschap van Het Wit te Paard (Koog a.d. Zaan) in 2B dan zullen deze na de 0-10 overwinning van deze vereniging op Westzaan wel uit de droom zjjn geholpen. Aalsmeer ging in 2C door op de ingeslagen weg naar het kampioenschap. Hetzelfde deed in 2D VHS 2 dat echter het verrassend goed spelende Aalsmeer 2 nog niet heeft kun nen afschudden. De nederlaag van Aartswoud in 3A tegen Schaaklust 2 speelde Bergen in de kaart dat zonder te spelen nu alleen heerser is geworden. In 3D werd Heem stede 3 uit het zadel gewipt door Het Oosten 5 dat nu zelf de ranglijst aan voert. In 4B staat Assendelft klaar om de lauwerkrans in ontvangst te nemen maar in groep C is nog van alles mogelijk met als favoriete ploegen Excelsior (Beverwijk) en Driehuis 2. De Uil 2 (Hillegom) spreekt na een forse zege op De Vier Torens (Haar lem) nog een geducht woordje mee in de D-afdeling. De uitslagen van de gespeelde wed strijden zijn: Overgangski.: Heemstede-ZSC 6I/2-3'/2, IA: MSC—KTV 4>h-5lh, Oppositie—Caïs sa 5-5. IB: Oppositie 2—Santpoort 2 4-6, 2A: WV 2—MSC 2 6-4, Caïssa 2— Magnus 7-3, 2B: Weenink 2— De Pion De Pion n.o„ WestzaanWitte Paard 0-10, WV 3—SCC 2 3-2 voorl., 2C: Pat Mat 2—Het Oosten 4 uitg., Aalsmeer Kjjk Uit 3 8-2, Driehuis—Bloemendaal 2 3-4 voorl., 2D: VHS 2Heemstede 2 l'A-2'A, Rolland 2-Hoofddorp 3-7, Zand- voort—Aalsmeer 2 4-6, 3A: Aartswoud— Schaaklust 2 4-6, SchoorlSchaakmat 2 4-6, Wieringermeer 2KTV 2 3-4 voorl. 3B: Aris deHeerSaende 2 4-6. 3C: Weenink 3Pat Mat 3 uitg., Kijk Uit 4 VHS 3 uitg.3D: Zandvoort 2Aals meer 3 4Vi-5V«, Het Oosten 5—Heem stede 3 7-3, 4B: Witte Paard 3Cas tricum 3 4Vi-5LaskerAssendelft 2'h- 7'/t, Assendelft—Zaanstreek 2 6-4. 4C: Het Oosten 7VHS 5 5-5, Excelsior Weenink 4 7-3, Castricum 4—Assendelft 2 8-2, 4D: De Uil 2—De Vier Torens 7-3. ROTTERDAM, 27 jan. De directie in Nederland van de Mobil Oil is zeer verheugd over het resultaat van de be sprekingen die gisteren zijn gevoerd door minister van Aartsen met verte genwoordigers van het provinciale be stuur van Noord-Holland en van de ge meenten uit Kennemerland en de Zaan streek over de luchtverontreiniging die eventueel zou kunnen ontstaan door de vestiging van een raffinaderij in het ge bied van de IJmond. Mobil Oil stelt zich op het standpunt dat de eisen die gesteld zullen worden ter bestrijding van de luchtverontreini ging redelijk zullen zijn en vervulbaar en in overeenstemming met wat de raf finaderij op dat punt zelf voor olannen heeft. De directie merkt echter op dat het punt nog niet aan de orde is omdat de onderhandelingen die op het ogen blik met de gemeente Amsterdam wor den gevoerd over een eventuele vesti ging van de nieuwe raffinaderij en een petrochemische industrie nog niet zijn afgesloten, zodat er nog geen beslissing kan worden genomen. (Van onze sportcorrespondent) HILVERSUM, 26 jan. Het bestuur van de F.C. Hilversum heeft in ant woord op uitspraken, gedaan in de ge meenteraadsvergadering van Hilversum ter gelegenheid van de behandeling van de sportnota 1965, verklaard bereid te zijn deel te nemen aan iedere vorm van overleg, voor wat de totstandkoming van één semi-profclub in Hilversum be treft. Wel echter zullen zowel organi satorisch ais financieel van de zijde van de gemeente en het bedrijfsleven in Hilversum voldoende garanties moe ten worden gegeven. De voorzitter van Hilversum, mr. J. Lobstein, betreurt het dat tot nu toe gevoerde besprekingen nog geen reële mogelijkheid voor een fusie hebben ge schapen. De heer Lobstein oordeelt, dat als basis voor de totstandkoming'-van één semiprofclub de te vormen stichting de beschikking moet krijgen over een half miljoen gulden. ZWOLLE, 27 jan. De Nederlander Piket is het internationale schaaktoer- nooit van Caltex niet met winst gestart. Hij moest in de eerste ronde de zege laten aan de Wessddduitsers Rellstab. In de tweede ronde won Piket wel, name lijk van Weisz, eveneens Westduitser In groep a wonnen wel twee andere Nederlanders. V.d. Wijde van de West duitser Weisz en Aalders van. zlJn landgenoot Andriessen. De partij tus sen de Bulgaar Bobotsov en de H°n" gaar Flesch werd afgebroken. Daal de Joegoslaaf Ivkov later arriveerde, is zijn partyv tegen de Engelsman Littlewood uitgesteld. De uitslagen van de tweede ronde zijn: Rellstab—Ivkov 0-1, Aalders Van der Weide 0-1, Littlewood—Bobotsov 0- 1, Weisz—Piket 0-1, Flesch—Andriessen Vt-Vi, Van der Weide, Bobotsov en Ivkov hebben de leiding met 2 punten. VENLO, 27 jan. Het Nederlandse tafeltennisteam heeft de ontmoeting te gen West-Duitsland met 1-8 verloren Het enige punt voor de Nederlanders werd gescoord door Frans Schoofs, die in de zevende partij Dieter Weitz met 21-17, 11-21 en 21-17 de baas bleef. De overige uitslagen waren: Wim Schoonemeyer (Ned.)Hans Micheilof (Did) 14-21, 14-21. Frans Schoofs (Ned) —Walter Dahlmann (Did) 14-21, 17-21 Bert van der Helm (Ned.)Dieter Weitz (Did) 16-21, 12-21. Frans Schoofs —Hans Micheiloff (Did) 18-21, 14-21. Wim SchoonemeyerDieter Weitz 14- 21, 12-21, Bert van der Helm—Walter Dahlmann 14-21 11-21, Bert van der HelmHans Micheiloff 10-21 8-21. Wim Schoonemeyer—Walter Dahlmann 22-20 11-21 12-21. Ook toeristisch heeft Schiphol een gunstig jaar achter de rug. Reeds op 25 augustus werd .de.^g^eerder 6dan ker ontvangen, elf dageiV ^f in 1963. Topdag was 9 augustus met 15.531 betalende .bezoekers. In totaal kwamen naar schatting 1.350.000 beta lende bezoekers naar de luchthaven m 1964. De wegverbinding naar en van Schip hol gaf ook verleden jaar in toenemen de mate aanleiding tot bezorgdheid. Aanleiding hiervoor was voornamelijk de onvoldoende capaciteit van de pro vinciale weg no. 23 Haariem-Schiphol- Amstelveen-Diemen met de daarin ge legen rotonde bij de Schipholbrug over de Ringvaart. Vrijwel dagelijks komen op deze overbelaste weg vooral tussen Amstelveen en het viadukt in Rijksweg 4, uurspitsen voor met omstreeks twee duizend auto's. Om verlichting te ge ven in deze vaak precaire situatie is de provinciale waterstaat van Noordhol land op 1 oktober 1964 begonnen met de bouw van een basculebrug over de Ringvaart iets ten zuidwesten van de hoofduitgang van de luchthaven en aan sluitend op de langs de zuidelijke zoom van het Amsterdamse bos lopende Bos- randweg naar de richting Aalsmeer en Amstelveen-Amsterdam. Het dijk- lichaam van éen geheel nieuwe weg Velsertunnel - Schiphol - Amstelveen - kruising Rijksweg 2 - Diemen is gereed tot de Ringvaart bij Schiphol. Deze weg zal voor de verkeerssituatie bij Schip- M f>r"> 7«In ..i. ook „iauvió» vierbaansbrug met een ruimte voo? 2^» banen over de Ringvaart en de ver binding door Amstelveen gereed is. Hier mee zullen nog enige jaren gemoeid zijn. De stijging in het geregelde inter continentale passagiersvervoer bedroeg tien procent en in het geregelde Euro pese vervoer dertien procent. Een da ling in de tarieven op de Noordatlan- tische route gaf een belangrijke stimu lans aan het intercontinentale passa giersvervoer op deze route. De toena me in de Europese sector is voor een belangrijk deel toe te schrijven aan een verdere popularisering van het IT-ver- voer op de geregelde lijnen. Het ongeregelde passagiersvervoer nam toe met 53 pet. voornamelijk als gevolg van de zeer snelle ontwikkeling van het toeristische vervoer door de on afhankelijke chartermaatschappijen. Da topmaand in het passagiersvervoer was augustus met 252.105 passagiersbewe gingen. De drukste dag op Schiphol was 1 augustus, toen 10.465 passagiers de balies passeerden. De dag met het grootste aantal passagiers in 1963 was 31 augustus met negenduizend passa giersbewegingen. Het goederenvervoer leverde volgens voorlopige cijfers een winst op van zeventien procent ten opzichte van 1963 en kwam op 67.500.000 kilogram. Hier kwam de toename voor rekening van de geregelde lynen, namelijk het Euro pese geregelde goederenvervoer met twintig procent en het intercontinenta le met hetzelfde percentage. De KLM ontwikkelde in deze sector grote acti viteit. De op Schiphol gevestigde Mar tini's Air Charter droeg in grote mate bij tot de stijging in het chartergoe- derenvervoer. De lijndiensten vertoonden een stij ging van drie procent en de charter vluchten van dertig procent. De Amsterdamse sohaatsenrijdster Carry Geyssen is gisteren in Oslo bijzon der goed voor de dag gekomen. Ze eindigde op de 500 meter als tweede achter de Noorse Gerd Inger Groot en won de 1500 meter vóór haar grote ri vale Stien Kaiser in de tijd van 2 min 32.4 sec, hetgeen een nieuw baanrecord betekende. (Advertentie) In het werk van een zit veel meer dan U denkt Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is vol doende; voor de opleiding zorgen wij.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 6