Haarlemse politierechter Niet aangeven van gevonden broche liep uit op zaak met boeten van ƒ75,- en ƒ40,- Grote deelname veldloop - kampioen - schap Starfighter uit België geëxplodeerd SHOW 1965-MODELLEN VAUXHALL CHEVROLET PONTiAC HEEREMANS en VAN LEUVEN n.v. I Sas Bunge geeft recital ten bate van het Haarlems Jeugd Orkest DROOMKEUKENS Gunstiger aspecten voor premiebouw verwacht in Bennebroekerpolder G.S. verklaren zich akkoord met bouwvergunningen RESERVEPLOEG VAN HVS BUIGT MET 3-1 HOOFD VOOR STERK VHH KNTV- leden concerteren Blue Stars verrasten de Flamingo's niet Onder auspiciën „De Spartaan99 Boven Deurne Ledenwerfactie Zonnebloem in Hoofddorp Zandstrooien door burgers N.Z.H.-lijn 20 tijdelijk niet via Noordwijk aan Zee Brutale inbraak in Noordwijkse V olleybalcompètitie Talrijke inbraken in hele land opgelost Op 8 februari BASKETBALLOVERZICHT Leven wij veel te royaal? Jonge musici kampen met slechte .kaspositie Initiatief in Heemstede juwelier szaak Biljarten Succesvolle vangst van Amsterdamse recherche Uitslagen Programma DONDERDAG 28 JANUARI 1965 #AGINA 2 OP DE MARKT IS UWGULDEN EEN DAALDER WAARD! Zaterdag Zondag 30 31 lanuari januari 10-22 uur 10-20 uur VIVA VICTOR CRESTA IMPALA BELAIR AUTOMOBIELBEDRIJF GRAND PRIX NIEUWE GRACHT 78 - HAARLEM - TELEFOON 02500-17588 oitc^s UW SPECIAALZAAK VOOR LEDERWAREN EN PARAPLU'S e.o. Voor Haarlem Toneel Diversen T en toonstellingen Hillegom Leiden HAARLEM, 28 jan. „Ik dacht dat het een prul was, ik heb hem aan mijn zoontje gegeven voor zijn speldjesver zameling", aldus de 45-jarige mevrouw T. uit Haarlem, die gisteren voor de politierechter terechtstond wegens ver duistering van een broche. Zij had de broche in de zomer van 1964 in de Lepelstraat gevonden. Het sieraad was geheel vertrapt en verbogen, zodat zij het in haar zak stak en er verder niet veel aandacht aan schonk. Een broer van haar, de 37-jarige chauffeur A. v. d. B. uit Haarlem, die in het veilingvak werkzaam is, zag wel iets In de broche en verkocht deze voor 50 aan een opkoper, 5 daarvan hield hij als fooi. De eigenaresse van de broche zag haar eigendom in de eta lage van de opkoper voor 75 terug. „Zodra de vrouw van haar broer hoorde dat de broche zoveel waard was, had zjj aangifte van de vermissing moeten doen", aldus de officier van justitie, die tegen haar 100 wegens ver duistering eiste. De vrouw had inmid dels de broche voor 50 moeten terug kopen. De man, die overigens verklaar de er niets van geweten te hebben dat de broche gevonden was, hoorde een eis van 40 wegens schuldheling tegen zich uitspreken. De politierechter maakte er respectievelijk 75 en 40 van. Een eis van 100 viel er in een zaak tegen de 48-jarige groentehandelaar J v. d. M. uit Haarlem, die voor de politierechter moest verschijnen- omdat hij op 30 oktober in een ruzie met twee van zijn broers en een neef. de laatste met een balk op zijn hoofd geslagen had. „Hij dreigde me met een hamer en ik hoorde zijn vader echter mij roepen: sla hem maar dood", aldus de verdachte. De ruzie speelde zich af in een pakhuis, waarover de broers be schikten. De oorzaak was een vracht auto die zo in de nabijheid van het pakhuis geparkeerd stond, dat broer nummer twee niet binnen kon rijden. Hoe het een en ander zich vervolgens heeft toegedragen, kwam bepaald niet duidelijk uit de getuigenverklaringen van de broers en de neef naar voren. In ieder geval stond de balk mét Advertentie) Volgens de voorzitter van de Soci aal Economische Raad bestaat de verwachting, dat men in Nederland dit jaar 3 Va tot 4 miljard gulden meer zal besteden. Deze veel te royale besteding verhoogt het ge vaar dat de gulden een deel van zijn waarde zal verliezen. De huisvrouwen en zij die regelma tig op de markt of bjj de straat handelaar kopen behoeven echter niet bang te zijn dat zij te veel uit geven. De marktkoopman heeft belang bij een snelle en grote omzet, koopt in met overleg en zeer voor delig; heeft minder kosten en laat zjjn klanten in dit voordeel delen. Elke gulden die op de markt en bjj de straathandelaar wordt uitge geven is verantwoord en goed be steed, want... LISSE, 28 jan. Onder auspiciën van de Lissese atletiekvereniging „De Spartaan" wordt op 7 maart buiten de bebouwde kom van Lisse om het Neder landse veldloopkampioenschap gestre den. Onlangs werd de organisatie en het parcours door de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie goedgekeurd. Aan het hoofdprogramma gaat om twee uur 's middags een veldloop over 2500 meter voor jongens B (16 en 16 jaar) en een loop ove- duizend meter voor jon gens C (14 en 15 jaar) vooraf. Om 2.25 u. zal de wedloop over vijfduizend me ter aanvangen voor jongens A voor het nationale kampioenschap. Om 14.50 u. vangt de 1500 meter aan voor da mes om het Nederlands kampioenschap en om drie uur vindt het hoogtepunt van deze atletiekmiddag plaats: de 10.000 meter voor heren, eveneens om het na tionale kampioenschap. Voorts zullen de meisjes A wedijveren om het natio nale kampioenschap, terwijl de heren het slotnummer zullen vormen met de 8000 meter om het Nederlands kam pioenschap. Het is een zwaar parcours, maar be slist uitvoerbaar, zo meent het be stuur van „De Spartaan". De start vindt plaats in de Rasters te Lisse tegenover het Keukenhof-kasteel. Dan gaat het om het kasteel heen, over de Veldweg en het Keukenhofbos terug naar de hoge bult bij het kasteel. De toeschouwers zullen de deelnemers viermaal in één ronde kunnen gadeslaan. Voorts zal een microfooninstallatie de toeschouwers op de hoogte houden van de lopers onder weg. Het bestuur van „De Spartaan" ver wacht niet minder dan zevenhonderd atleten, onder wie zeer bekende figuren uit de nationale atletielcwereld: Gerda Kraan en Janny van Eijk, die in Tokio van de partij waren, Henk Snepvangers uit Bergen op Zoor.i, Joep Delnoije, de haankampioen, Arnold Opdenoordt uit Maastricht. Di£k de Bruin, Rotterdam. Fons Veldhuyzen, Oirschot, Jan Zijder laan en dan uit eigen gelederen: Piet Beelen, Wim van Gerven en Bert Smit. Voor de 10.000 meter hebben zich 150 deelnemers ingeschreven. De inschrijving voor deelname is opengesteld vanaf zaterdag bij de se cretary van ..De Spartaan", de heer 1 M M. Paardekooper, Irissenstraat 22 te Lisse. De inschrijving sluit op 25 februari. bloedvlekken in de hoek van de rechtszaal als een sprekend bewijsstuk. Toch meende de verdediger dat er redenen waren de verdachte van rechts vervolging te ontslaan. Niemand had immers duidelijk gezien hoe de ruzie zich had ontwikkeld, alle broers waren na elkaar met de vrachtauto komen aanrijden, ieder steeds een kleiner ge deelte van de gebeurtenissen meema kend. De politierechter veroordeelde de verdachte echter tot 100. De 24-jarige kelner A. C. uit Velsen moest zich voor de politierechter ver ontschuldigen dat hij op 2 oktober een man zo op het hoofd geslagen had dat deze een gebroken neus en een hersen schudding opliep. Er waren wel wat verzachtende omstandigheden. De man had verdachte, bij voortduring lastig gevallen en had zelfs de vriend van verdachte zo gestompt dat deze even versuft was geraakt. Verdachte was in zijn auto weggereden en had zijn vriend meegenomen. Even later waren ze de man, die een onbekende was voor ver dachte en zijn vriend, weer tegenge komen. Toen waren dan ook de rake klappen van verdachte gevallen. Een boete van 100,- eiste de officier van justitie, 75 vonniste de politierechter. De middagzitting begon met een on duidelijke zaak over een baal stroo, die de 57-jarig. sloper-betonwerker F. D. uit Velsen bij ee* zekere P. zou hebben weggehaald. De eis luidde veertig gul den boete, maar de politierechter vond vrijspraak op zijn plaats. De 56-jarige koopman-particulier de tective J. N. uit Amsterdam werd er van beschuldigd in november onder in vloed met een andermans auto door IJmuiden te hebben gereden. Tijdens de zitting kwam vast te staan, dat de eigenaar wel toestemming had gegeven. De zaak werd aangehouden, omdat de man zelf beweerde drie glazen cognac te hebben gedronken, terwijl een niet verschenen getuige sprak over een hele fles. Die getuige zal nog nader worden gehoord. Overeenkomstig de eis werd de 34- jarige mevrouw A. K. -H. uit Velsen veroordeeld tot een boete van vijftig gulden, omdat zij haar buurman had uitgescholden. De buurman zou haar met water in het gezicht hebben ge gooid, terwijl mevrouw K. de ramen lapte. Zonder belasting, zonder rijbewijs, zonder verzekering en zonder de toe stemming van de eigenaar had de 21- jarige bankwerker W. J. C. uit Velsen de auto van zijn broer genomen om een ritje te maken. Om nog eens dui delijk te horen, hoe de rol van de broer in het gegeven is, is de zaak tot de volgend maand aangehouden. De 49-jarige J. de J. uit Beverwijk had in december ten nadele van de Kijkgrijp een stukje kaas van 2,67 zonder betaling meegenomen. Dit kwam Ö3 man te staan op vijftig gulden voor waardelijk en vijftig gulden onvoorwaar delijk. De eis luidde honderd gulden. (Van onze correspondent) DEURNE, 28 jan. Een tragisch ongeluk tussen Deurne en Brouwhuis heeft gistermorgen, zoals wij in een (leel van onze edities reeds berichtten, het leven gekost aan de 28-jarige Bel gische kapitein-vlieger Jacques Ver hulst. Deze Starfighter-piloot met Klei- neborger in Belgisch Limburg als thuis basis, had kort voor het ongeluk be richt dat hij wegens het slechte weer niet op lage hoogte, zoals voorgeschre ven was voor zijn navigatievlucht, kon blijven vliegen. Toen schijnt het echter al te laat geweest te zijn, want een minuut na de melding ontplofte de straaljager enkele meters boven de grond in de nabijheid van het munitie- huisje van het mobilisatie-complex van de landmacht en het druk bevolkte woonwagenkamp in Deurne. De vlieger is er niet meer in geslaagd van zijn schietstoel gebruik te maken. De brokstukken van de verongeluk te Starfighter liggen over honderden meters verspreid en hebben tn de om geving zware schade aangericht. Van de woonwagens in het Deurnese kamp bleef geen ruit heel, van de boerderij van de fem. Schrama in de onmiddel lijke nabijheid van de plaats van het ongeluk werd eveneens zeer zware schade gemeld. HOOFDDORP, 28 jan. Op donder dag 11 en op vrijdag 12 februari wordt in ^Hoofddorp een zonnebloemleden werfactie gehouden. In verband hier mee vestigt de vereniging De Zonne bloem de aandacht op de vele activitei ten in het belang van de langdurige zie ken. Radio en televisie hebben in juli 1964 een beroep gedaan op alle Nederlan ders een gift te geven voor een vakantie voor chronisch zieken. Dit geschiedde onder het motto „Harten Vijf". Hier door werd het mogelijk dat 288 zieken een achtdaagse vakantie mochten bele ven. Tijdens de werfactie in Hoofddorp worden biljetten tot inschrijving als lid aangeboden tegen een contributie van 3,50 per jaar. De leden ontvangen iedere twee maanden het Zonnebloem blad. De vakantie-aktie van de Zonnebloem heeft ten doel chronische zieken van al le gezindten voor de vakantie in aan merking te laten komen. Hoe meer le den, hoe groter het aantalzieken dat kan worden uitgenodigd. De Zon nebloem maakt melding van veertig duizend zieken, die voor een vakantie uitzending in aanmerking komen. Art sen, verpleegsters, presters en predi kanten geven spontaan acht dagen van hun vakantie. De Zonnebloem meent dat de gezonde mens niet mag achter- blijve. Een dezer "dagen komen jonge men sen aanbellen om eeen strooibiljet aan te bieden. Over enige dagen komen z;j te rug om het biljet liefst ingevuld mee te nemen. Het motto van de aktie is: „Vakantie voor u en voor uw zieke medemens. (Advertentie) GROTE KROCHT De dienst voor publieke werken in Zandvoort heeft een begin gemaakt met de aanleg van par- ceerstroken en de verbreding van de 'ijbaan van de Grote Krocht. Ook is men begonnen met het aanleggen van de Saxenrodeweg in Bentveld. HAARLEM, 28 jan. De Haarlemse pianist sas Bunge zal zaterdagavond 30 januari concerteren in de Tuinzaal van het Concertgebouw. Het batig saldo van dit bijzondere recital, dat door de VPKO za' worden opgenomen en op een later tijdstip zul worden uitgezon den, r.al geheel ten bate komen van het Haarlems Jeugd Orkest van de Vereni ging „Jeugd en Muziek". De kaspositie van dit orkest is zon der meer hachelijk. Sas Bunge heeft 'daarom spontaan aangeboden door mid del van dit recital te trachten daarin enige verbetering te brengen. Ondanks de tó™ levensduur heeft het jeugdor kest, dat m 1963 werd opgericht, reeds een uitstekende naam verworven. Het optreden tpaens het Hartewens-Festivai heeft duidelijk bewezen, dat dit ensem ble, dat hoofdzakelijk bestaat uit gevor derde amateurs en vakstuderenden van 17-22 !aar' tot de beste jeugdorkesten van ons land mag worden gerekend. Dat is mede te danken aan de kundige leiding van de dirigent André Kaart, die in Haarlem reeds bekend is als de dirigent van „Die Haerlemsche Mu- sijckcamer Dat de naam van hel jeugdorxest dat iedere zondag repe teert in het Concertgebouw, ook reeds buiten de grenzen bekendheid heeft ge kregen, blokt uit het feit dat reeds en kele uitnodigingen voor een buitenland se toernee ontvangen zjjn. In verband daarmee betreurt het be stuur van het orkest het ten zeerste dat een ongunstige financiële situatie er de reden van is dat vele noodzake lijke aanschaffingen van muziek en van bepaalde instrumenten niet konden doorgaan. Het recital van Sas Bunge, die een bijzonder aantrekkelijk programma uit zijn veelzudig repertoire heeft samen gesteld en dat zal bestaan uit werken van Liszt, bchumann, Brahms, Escher en Scarlatti, kan ertoe bijdragen dat deze plannen kunnen worden uitgevoerd. Een ieder die sympathje heeft voor het Haarlems Jeugd Orkest, kan dit con cert bijwonen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Alphenaar, Kruisweg en 's avonds aan de ingang van de zaal. (Advertentie) De mooiste Europese keuken, uitgevoerd in chroom-nikkelstaai en stootvrije Reso- palplaat. Fabrikaat Bahr en Priester Importeur Imenexco, Leiden. Inlicht, fa Th. Dekker, Reitzstraat 72 Haarlem. Tel- 41869- HEEMSTEDE, 28 jan. Een lnitia. tief uit de burgerij a®e" er toe geleid, dat men in Heemstede nieuwe wegen gaat bewandelen gevaar van gladde wegen zo dikwijls de oorzaak van verkeersongevallen te bestrijden. De initiatiefnemers, de heren K. Man- ritz en J. Verkaaik, beiden vrijwilligers bij de Bescherming Bevolking, zijn er vanuit gegaan dat in geval van gladde wegen de gemeentelijke zandstrooi- wagens niet terstond overal ter plaatse kunnen zijn. Uil het oogpunt van bur gerzin is er voor de ingezetenen dan ook een mooie taak weggelegd. Dankzij de ondernemingszin van de heren Mauritz en Verkaaik zijn op en kele belangrijke en gevaarlijke punten in de gemeerte zand'kisten geplaatst, waarvan de mensen uit de buurt bij gladde wegen een dankbaar gebruik kunnen maken. Wanneer iedereen zijn taak weet te verstaan, zullen de wan delaars 'vooral de bejaarden), fietsers automobilisten enz. kunnen ervaren, dat de gevaren van gladde wegen in Heem stede in een oogwenk de kop kunnen worden ingedrukt. Het begin is er, maar op verschillende punten in Heem stede is de zaak nog niet rond. Van daar een oproep aan de Heemstedena ren om toe te treden tot de gelederen van de vrijwillige zandstrooiers. Men bewijst er iedereen een prachtige dienst mee. Het kost heel weinig tijd. Men za) er niet 1,-nger dan enkele minuten in de weer voor hoeven te zijn. Be langstellenden kunnen zich opgeven bij de heer Th. Duindam, gebouw Open bare Werken, Wipperplein 12, telefoon 80150. BENNEBROEK, 28 jan. De moge lijkheid voor jonge mensen, die in hun woonplaats Bennebroek een eigen wo ning willen bonwen blijkt in de nabije toekomst eeraer te kunnen worden ver wezenlijkt aan de laatste jaren het ge val was. «edeputeerde Staten hebben ten aanzien van de verkoop van grond aan eigen bouwers een ruimer stand punt ingenomen. Omdat enige toekomstige bouwers zich inmiaaeis hebben teruggetrokken, hetgeen Z0^eJ Seschiedde door het vin den van ariaere woongelegenheid als door het te noog oplopen van de bouw kosten voor aeze aanvragers, stellen B. en W- ae Kaad van Bennebroek voor het op 1964 genomen be sluit (verkoop van groll(j aan woning_ zoekenden) te iaten vervallen In plaats daarvan zul en^B. en de Raac; binnen kort een anaer v00rstel aanbieden. Met het bestier van de Benneoroekerpolder werd lQrfls overeenstemming be reikt ove"L „.bankoop van een sloot, die door ae «us bouwterrein aan te wij zen percelen loopt. Reeds njUJnialen, op 31 mei 1963, 26 maart en 24 augustus 1964 be sloot de Kaaa op voorstel van B. en W. bouwgronu te verkopen aan woningzoe kenden mt nnebroeK. De besluiten van mei i»°».en maart 1964 kregen niet de vereiste toestemming van G.S. De Raad heelt besloten tegen deze weige ring in beroep te gaan. Omdat G.S. nu echter een welwillender standpunt heb ben ingenomen moet de Raad maandag avond beslissen 0p een voorstel van B. NOORDWIJK. 28 jan Met ingang van dinsdag februari wordt de Goo- weg te Noordwijk tussen Van de Mor telstraat en Hogeweg wegens een re constructie gedurende ongeveer drie maanden voor het verkeer gesloten, ten zij de vorst maakt dat de werkzaam heden pas later kunnen beginnen. De directie van de N.a.h. ziet zicjj hierdoor genoodzaakt de route van bus lijn 20 Den Haag-Noordwtjk-Haarlem te wijzigen. Route en dienstregeling van de lijn gedeelten Den Haag^Noornwijk Binnen en Haarlem-Noordwijkerhout blijven ongewijzigd. Tussen Noordwijk Binnen en Noord- wijkerhout, komende van Den Haag zal echter gereden worden via Voorstraat, Schiestraat en Lageweg naar Voorhout en vervolgens via Herenstraat, Jacoba van Beierenweg en 's Gravendamseweg naar Noordwijkerhout, Kerkstraat. Van daar af wordt de gebruikelijke route naar Haarlem gevolgd. Komende van Haarlem wordt de bovengenoemde rou te tussen Noordwijkerhout en Noord wijk Binnen in omgekeerde richting tot de Schiestraat gereden en vervolgens via Heilige Geestweg, Van Limburg Stirumst.raat naar het Lindenplein. Van daar weer de gewone route tot Den HaaS- x j Een en ander betekent dus dat lijn 20 gedurende de omleiding niet naar en van Noordwijk aan Zee rijdt. Dit is een gevolg van het streven van de N.Z.H. om de dienstregeling langs het grootste gedeelte van lijn 20 in tact te laten. De omleiding via Voorhout is echter zoveel langer dat hiervoor een compensatie moest worden gevonden Teneinde het ongerief voor de reizi gers naar en van Noordwijk Zee zoveel mogelijk te verkleinen wordt voor beide richtingen aan de Schiestraat ter hoog te van de Offemweg een tijdelijke halte ingesteld waar overgestapt kan worden op de Hjnen 22 en 42 naar en van Noordwijk aan Zee. De directie beveelt de reizigers tus sen Haarlem-Noordwijk aan Zee of Den Haag-Noordwijk aan Zee echter aan zoveel mogelijk gebruik te maken van de rechtstreekse verbinding met lijn 22. Door de omleiding vervallen op lijn 20 de halteplaatsen Langelaan, Leeu wenhorst, Dijkenburg-Parkhotel, Goo- we-g-St. Jeroensweg, Van de Morte-lstr.. Van Panhuysstraat, Duinweg, Nieuwe Zeeweg-Schoolstraat, Stationsplein en Brelof tpark-Beeklaan De halte Lindenplein in de richting Haarlem wordt tijdelijk verplaatst naar de Voorstraat ter hoogte van het Lin denplein. Zowel op lijn 20 enerzijds als op de lijnen 22 en 42 anderzijds zullen recht streekse biljetten verstrekt worden in de thans bestaande relatie van lijn 20, terwijl uiteraard de voor lijn 20 afge geven weekkaarten, zesre.tourenkaar- ten en abonnementen geldig worden verklaard op het traject Noordwijk- Noordwijk aan Zee. Over enige weken wordt namelijk begonnen aan een ver betering van de weg tussen Noordwij kerhout en De Zilk,, waardoor opnieuw diepgaande veranderingen in de dienst uitvoering op lijn 20 moeten worden aangebracht. en W. het besluit tot in beroep gaan bij de Kroon in te trekken. Bij de goedkeuring door G. S. van het raadsbesluit van augustus 1964 heb ben G.S. toegezegd bij soortgelijke be sluiten in het vervolg eveneens mede werking te willen verlenen. G.S. heb ben zich tevens akkoord verklaard met de bouwvergunningen, die ten behoeve van de eerste groep premiewoningeri wa ren verleend. De aanvrage van de bouw vergunning ten behoeve van de overi ge premiewoningen is nog in behande ling. B. en W. hebben het oorspronke lijk vastgestelde verkavelingsplan ge heel herzien. Het heeft geresulteerd in een plan voor vijftien en een plan voor twaalf bouwkavels. De vrij ge komen grond door het terugtrekken van enige aanvragers voor bouw grond willen B. en W. van Benne broek gebruiken voor de bouw van woningwetwoningen van het contin gent voor '65. NOORDWIJK, 28 jan. Te Noord wijk aan Zee is de etalage van de Ju welierszaak van de heer Bruggeman aan de Hoofdstraat geplunderd. 's Nachts om ongeveer één uur wierp men een tegel door de winkelruit, waarna de inbreker er met een tableau gouden ringen ter waarde van onge veer 2000 vandoor ging. Omwonenden, die het glasgerinkel hoorden, waarschuwden de politie. De dader bleek inmiddels verdwenen. Het door de recherche ingestelde onderzoek, waarbij ook van een speurhond gebruik werd gemaakt, is nog in volle gang. De heer Bruggeman, die vanwege de ligging van zijn pand niet tegen in braak verzekerd is, had juist dezer da gen zijn zaak na een verbouwing en modernisering weer heropend. Dames van de leden van „Noordwijk Actief" hadden de heer en mevrouw Brugge man geassisteerd bij het poetsen van het zilver en het inrichten van de ver nieuwde zaak. HAARLEM, 28 jan. De reserve- ploeg van HVS moest gisteravond bui gen voor het hoofdstedelijke VHH. Door dit resultaat is de kans op het behalen van het kampioenschap van de volley bal-overgangsklasse belangrijk gedeva lueerd. Het Leidse WS leidt nu met 12-22, gevolgd door HVS 2 en VHH met 13-20 en Sportief met 11-18. De Amster damse gasten starten zwak, vonden aan vankelijk steeds een Haarlems blok op hun weg en verloren de eerste set met 15-5. Maar de slechte indruk werd in de tweede set snel uitgewist. Gevari eerd aanvalsspel leidde tot 15-1 en ook in de derde set bleef de hoofdstedelij ke aantal ongrijpbaar voor de HSV-ers en profiteerden de gasten met plaats- ballen vooral van het gat achter het blok. Via 8-3 en 10-5 namen zij met 15- 10 een 2-1 voorsprong. HVS, dat met Schultz, Koning, Keur, de Poel en de Haan over een sterke kern beschikte, kwam even terug in de vierde set, liep uit tot 7-3, maar moest na een time-out de voorsprong weer af staan; 7-7 en 8-8. In de beslissende fa se van de vierde set haperde er iets aan de verdedigingstactiek, zowel bij het opvangen van de service waar geen aanval uit voortkwam als bij het 3-2-1 systeem, dat te weinig dekking aan het blok bood. VHH won ten slotte met 15-12 de set en de wedstrijd. De herenploeg van de Blinkert, die eveneens in deze overgangsklasse speelt bleek zelfs niet opgewassen tegen het niet al te sterke Zaanse Spisa, dat ze gevierde met 15-3, 15-6, 13-15 en 15-11. De Blinkert beschikt slechts over drie HAARLEM, 28 jan. Uitslagen kampi- oenschap tweede klasse libre D. v. d. Linden 150 150 25 33 6.— 2 A. v. d. Berg 150 39 25 6 1.56 0 A. Copini 150 150 30 21 5.— 2 F. te Beek 1-50 84 30 9 2.80 0 G. Duits 150 111 44 16 2.52 0 R. Bloemendaal 150 150 44 19 3.40 2 P. Kaandorp 150 150 35 27 4.28 2 A. Brand 150 127 35 19 3.62 0 A. Copini 150 150 20 33 7.50 2 D. v. d. Linden 150 101 20 13 5.05 0 A. Brand 150 150 15 25 10.— 2 R. Bloemendaal 150 65 15 18 4.33 0 AMSTERDAM, 28 jan. De afdeling helingbestrijding van de hoofdstedelijke centrale recherche heeft met de arres tatie van de 42-jarige van heling ver dachte kolenwerker W. B. een omvang rijk onderzoek naar een 15-tal inbra ken in Amsterdam-Zuid afgesloten. Bij deze inbraken, o.a. gepleegd bij prof. Biemond en de Britse consul, werd voor duizenden guldens gestolen. Het waren vooral sieraden (bijna 18 mille) en zil verwerk (7 mille). Een groot deel daar van heeft de recherche kunnen achter halen. In december waren als verdachten van deze inbraken reeds gearres teerd de 28-jarige classificeerder P. J. B. en de 28-jarige barkeeper W. de M, en terzake van heling een fa milielid van de kolenwerker, de 39- jarige bouwvakarbeider F. T. B., als mede de 24-jarige losarbeider L. A. G. B. Uit het onderzoek is geble ken dat de classificeerder en de bar keeper relaties onderhielden en ge opereerd hebben met enkele van de ook in Amsterdam gearresteerde vier der v«l mannen, rtle betrokken zouden zijn geweest b(s 28 inbraken m: Tilburg, Soest en Veenendaal (diefstal van horlogers voor 10 mille). Verder was er in de Amsterdamse zaak ook nog een vertakking met de vorige maand eveneens in de hoofdstad aangehouden A. L. de V„ die verdacht wordt van een groot aantal inbraken in o.m. Bergen, Bloemendaal, Bussum, Baarn, Heemstede en vermoedelijk ook de Zaanstreek. HAARLEM, 28 jan. Leden van de Koninklijke Nederlandse Toonkunste naars Vereniging, afdeling Haarlem en omstreken, zullen zaterdag 6 februari om 8 uur in de bovenzaal van het Con gresgebouw een concert geven, voor le den en introducé's. De toegang is gra tis. Aan het Concert zullen medewerken: Justine Koot, piano; Harm Otten, viool; Ans Bouter en Miep van Luin, piano, Henk van Eeuwijk, piano, Henk Bij- vanck, piano; Hélène André de la Por te, piano; Ann Bohlken, alt; Elly Jens, mezzo-sopraan; Hans van der Leeuw, bariton. Op het programma staan jver- ken van Mozart, Chausson, Poulenc, Messiaen, Brahms, Webern en Bijvanck. spelers die het overgangsklasse-niveau bereiken en dit is uiteraard voor hand having te gering. De heren van die Raeckse hadden met het Hoornse TOG dat met drie invallers verscheen, niet de minste moeite en won met 15-4, 15- 9 en 15-5. De dames-hoofdklasseploeg van die Raeckse ontving landskampioene Cele bes. In een recordtijd van 23 minuten werden de roodwitten door de Haagse dames van het veld gespeeld met de cij fers 15-4, 15-6 en 15-4. Het was „hoge school" volleybal dat de gasten speel den, waarbij iedere bal moeilijk 'of niet moeilijk te verwerken, goed voor het net kwam, rijp voor smash of plaats bal. Vooral internationaal mej. Van Gu- lik met haar mannelijke slagen excel leerde. HAARLEM, 27 jan. Het Haarlem se Flamingo's heeft zich in de heren eredivisie ook door het .Amsterdamse Blue Stars niet laten verrassen en de ze degradatiekandidaat met een duide lijke nederlaag teruggewezen. In de tweede helft van de wedstrijd Typhoons AMVJ heeft het er even naar uitgezien dat Typhoons de kampioensikandidaat voor een verrassing zou plaatsen. In de slotfase wonnen de Amsterdammers echter toch nog. Antilopen toonde zich duidelijk sterker dan Monark. Flamingo's heeft met Blue Stars niet al te veel moeite gehad en heeft gedu rende de gehele wedstrijd een voor sprong gehad. Wel bleef deze tot hal verwege de eerste helft beperkt, 18-14. Het inzetten van Erik Jager en het goe de spel van Eof Halewijn waren er oor zaak van dat Flamingo's tot 30-18 kon uitlopen en met 34-12 gingen rusten. Evenals ln de eerste helft was ook na de hervatting oud-international Hans Perrier de enige Blue Stars-speler die het de Flamingo's defensie echt lastig en dikwijls te lastig maakte. Dit kon echter niet verhinderen dat Flamingo's duidelijk de betere ploeg bleef en via 44-26; 54-35 en 65-43 met 77.-53 punten scoorden: Halewij ETAO ETA EATA thuis kon houden. Voor Flamingo's scoorden: Halewijn 8-5; Jager 6-4. La- gerwtj 4-10, Kroder 4-6, Kales 6-8,. Voor Blue Stars, Perrier 10-12, en Den Dek ker 6-4. In de wedstrijd Typhoons-AMVJ, waarin de Haarlemmers voor het eerst op de trainingspakken reclame maakten voor een automobielhandelaar, hadden de Amsterdammes gedurende de gehe le eerste helft een voorsprong. Wel bleef het verschil lang heel gering, 5-8, De uitslagen van de gisteravond ge speelde volleybalwedstrijden luidden: Heren: OVRA 6-VCM 2 1-3, HVS 3-PWM 3-1, HVS 2-VHH 1-3, WIK 2-HSVC 5 2- 2, Brandweer-Gios 3 3-0, WIK-Alliance 2, 2-2, HVS 5-Alliance 5, 3-0, de Blinkert Spisa 1-3, die Raeckse-TOG 3-0. DAMES: die Raeckse-Celebes 0-3, OVRA-HVS 1-3, OVRA 2-OSS 2, 0-3, die Raeckse 3-Gios 3-0, PWN-PSVH 0-3, PWN-PSVH 0-3, Topscore 2-die Raeck se 7 3-0, die Raeckse-PSVH 2 2-2,. Jeugd: DSS A-die Raeckse a 3-1, JBS b-JBS a 1-3. Heren: HSVC 5—Alliance 5, HSVC 2— Alliance 3, AllianceDie Raeckse 2, HSVC 4—HVS 5, OVRA 4—Gios 2, Top score—HVS 4, WIK 2HBO 3, Allian ce 4Rapiditas, DESTriumph, Velox— PSCB, OVRA 7—Gios 3; FES 2—Die Raeckse 4. Dames: Alliance 2PWN, Topscore Velox, DSSde Blinkert, VCMDie Raeckse 7, HSVCDie Raeckse 5, Alli ance 3Gios 2, FESVesmia 2. INDIA Op de eerste avond van de Nieuwe Wereldreizigers-Serie, dins dag 2 februari in het Minerva Theater, zal A. den Doolaard een lezing houden over zijn reis door India. De voordracht wordt toegelicht met honderdvijftig kleu rendia's. Advertentie) s en 10-12, maar bij rust was het verschil tot 28-37 opgelopen. Typhoons wens te zich echter niet zonder meer bij een nederlaag neer te leggen en sloeg na rust fel terug en kwam daardoor zelfs met 47-45 aan de leiding. Het Haarlem se offensief was echter spoedig uitge woed en toen hernam AMVJ het initia tief. Dit leidde via 54-59 tot de 60-64 eindstand. Voor Typhoons waren Gubbels 2-11, en Henk Dinkelberg 8-1 de beste schut ters, voor AMVJ, Bruijnestein 10-2; De Haan 7-5; Bakker 4-6 en Kraan 0-10. Antilopen heeft Monark slechts in de beginfase een voorsprong toegestaan, 0-4. Daarna was het al Antilopen wat de klok sloeg en konden van Renssen en Van der Meijden het goede voorbe reidende werk van Roskam afdoen de gaan afronden. Dit leidde via 9-5 en 17-10 tot de 29-13 ruststand. Na de hervatting leek de man-verdediging de Amsterdammers succes te gaan ople veren. Zij kwamen namelijk van 35-19 tot 35-27 terug. Antilopen paste zich hierna echter weer goed aan en toen was het met Monark gebeurd. Via 50- 31 kwam het einde met 62-48. Topsco rers, Antilopen, Van Der Meijden 16-14, van Rensen 6-10 en Dirks 2-8. Monark, Jongejan 5-12; Ellemers 0-14 en Ager beek 2-10. De overige uitslagen luiden: Dames: White Stars-White Stars 3, 51-20; Anti- lopen-HOC 3, 20-42; Rapiditas-HOC 5, 29-13, HOC 4-HCK 3 34-17; HCK 2-SC Haarlem 18-21; HOC 2-HCK 67-27. Heren: White Stars-Exeicitia 33-63; Akrides-BC Lisse 29-33, Sea Devils-Whi te Stars 2- 40-13; Flamingo's 2-Odin 73- 47; HCK 4-Sea Devils 2 40-10; HOC 4- Typhoons 3, 35-38. volw., Films CINEMA PALACE: Love wi?h The stranger, 18 jr., 2, 7, 9.15 uur. FRANS HALS; Irma la douce, str 2 en 8 uur. LIDO: Meisjes, mambo en whisky, 14 lr- 2, 7, 9.15 uur. LUXOR: Hebzucht in de zon, 18 jr. 2, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: De maagden van Solidor, str. volw., 2, 7, 9.15 uur. ROXY: De ontembaren, 14 jr., 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: Les Amants, str. volw. 2.15, 7, 9.1#. MINERVA, Les enfants du Paradis, volw. 8 uur. Donderdag 28 januari Stadsschouwburg, 8 uur: met „De herbergierster". Chr. Lyceum Donderdag 28 Januari Coornhertlyceum, 8 uur: Volksuniversi teit; tekenen naar levend model. Docent: L. H. H. Schutte. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse schooi van de 6e t.m. 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur. Zondags van 15 uur. Prentenkabinet: Kersttentoonstelling „Vlta Jesu" tot en met 31 januari. Teylers Museum: Schilderijen 10e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e tun. 19e eeuw Fos sielen, Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 1uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken Van 1012.30 en van 1.30-5 uur (behalve maandag). Zon en feestdagen van 25 uur. Woonhuis Jacobus Van Looy, KI. Hout weg 10C: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy Ge opend donderdags van 1012.30 en 13.30— 17 uur Zon- en feestdagen van 25 '''ir. Museum het Huis Van Looy, KI. Hout weg 102 (ingang Kamperlaan). Tentoonstel ling „Kunst rond 1900". Keuze uit hel eigen bezit van het Frans Halsmuseum De Ark: Tentoonstelling: 100 ambachten van Jan Luycken, 2e etage. Vishal: Tentoonstelling van 30 schilde rijen uit het Abbemuseum te Eindhoven, da. 10-5, zo. 1-5 uur. T.m. 28 febr. Kunstzaal „ln 't Goede liur": Expositie van tekeningen van Wim Stelin Geopend van 106 en 8—12 uur. T.m. 31 jan. CITY-THEATER: Het meisje van de zolder kamer, volw., 8 uur. FILMS: CAMERA: Twee „beste" vijanden, 14 Jr. 7, 9.15 uur LIDO Gisteren, vanuaag en morgen 6tr. volw.. 2 30, 7, 9.15 uur LUXOR: De hofnar, a.l. 2.30, 7, 9.15 uur. REX: Commando's ln de vuurlinie, 14 Jr. 2.30, 7.15. 9.15 uur. STUDIO: Wat bi treft de vrouwen, 18 jr. 2.30, 7, 9.15 uur. TRIANON: Mc. Lintock de geweldige. 14 Jr. 2.30, 7, 9.15 uur. DIVERSEN: Donderdag 28 januari Stadsschouwburg, 8 uur: Concert „Les soljstes de Zagreb" (K O). I'EN TOON STELLINGEN „De Ruif". Jan Vossensteeg 59: Tekenl®" zen. grafiek en schilderijen van M A.R o* Korte Geopend tot 24 uur Tot 29 Jan. Sted. Mus De Lakenhal' Oude Sing®J 28: Tent van Italiaan en „OU foto's VS® Chris Stapels'" ;eopend; 1U-4 uur. Zo. I""* uur. T.m. 24 Jan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2