Taxi Woonwagen Onderwijs Vakbond Vandaag uitspraak in een kort geding Vrije melkhandelaren contra gesaneerden en twee melkbedrijven President gaat niet in op voorstel om vier weken met uitspraak te wachten Hulp „Kroon op werk" vroegtijdig klaar in oude St. Bavo-kerk Volgende maand krijgt toren nieuwe bekroning „Sancta Maria" viert naamfeest met Aviva Semadar Haarlem Nicols bracht weer leven in de honkballerij 7 m Jeugdhuis Kromhoutlaan wacht op bouwsteentjes Auto geslipt en rijdt Klopper singel in Bestuur van RCH staat NIET achter artikel van F. Witkamp Haarlem weer het grootste honkbalrayon van Nederland Opmerkelijke ledenwinst maar minder jeugdleden P. Kaandorp kampioen tweede klasse libre Tweede lustrum „Sanctus Bavo Opening gesteld in september van het - nieuws Burgerlijke Stand Haarlem DINSDAG 2 FEBRUARI 1965 PAGINA 3 Voor Haarlem e.o Films Muziek Toneel Diversen Tentoonstellingen '1 Vele taxichauffeurs, vooral in Rot terdam, hebben gisteren uiting ge- Seven aan hun misnoegen over het ten, dat hun inkomen in niet onaan- Zlenlijke mate uit fooien moet worden opgebouwd. Nu willen wij ons niet inlaten met "e vraag of deze actie op de juiste tt'VÏze gevoerd en door de beste man- tot geleid werd. Wij stellen wel, dat oon arbeider en dus ook een taxi chauffeur zijn loon waard is en dat tot fooienstelsel zowel voor de ont- vanger als de gever vernederend is. Een taxirit is een arbeidsprestatie 'n de spitsuren zelfs een zware oio normaal betaald moet worden. ®o chauffeur mag daarbij niet afhan kelijk zijn /an het toevallige humeur van zijn passagier. Ook niet, al kun nen humeur en plotselinge vrijgevig heid wel eens ten gunste van de chauf feur werken. Goeie heertjes" zijn frouwens zeldzaam. Het verhaal over de woonwagenbe woners, dat in dit nummer is opgeno men, heeft ons een meditatief ogen blik bezorgd. Ook in hun kring, zo hebben wij gelezen, bestaat behoefte aan een eigen landelijke organisatie. Mijn hemel, zo hebben wij ge dacht, als dit gebeurt met het groene bout, wat dan met het dorre? Is het "rganisatie-woud niet dicht genoeg? Op een vergadering van de Katho lieke Vereniging van docenten bij het kweekschoolonderwijs heeft de voor zitter zich gisteren in Den Bosch af gevraagd of er en bij de politieke leiding op het departement èn bij de onderwijsmensen in de KVP-frac- tie in de Ka.ner wel voldoende visie op de toekomst bestaat. Wij achten dit bijzonder elegant en scherp omschreven. Hopen we nu maar, dat het antwoord niet al te Bot is. „Ruim Zicht" zet ook deze week zijn pleidooi voort om in de toekomst bij C.A.O.-onderhandelingen voor le den van vakbonden een voorkeursbe handeling mogelijk te maken. Wij be grijpen daarvan de achtergronden. Vakbondsleden getroosten zich voor Je instandhouding van hun organisa- r'nT ,TT en dus voor de belangrijke de'arbeidt .bij de handhaving van en het scheppen van goede arbeidsvoorwaarden spelen - grote offers. De met-georganiseerden profiteren daarvan zonder tegenpres tatie. Wij vragen ons echter af of een speciale CAO-uitkering ten behoe ve van georganiseerden niet als een verkapte poging tot een ver plicht lidmaatschap moet worden gezien, die dus in strijd is met het Nederlandse recht, dat de vrijheid van vergadering en vereniging erkent, maar ook in negatieve zin. Het lijkt ?ns dan ook nuttiger door te den- °P het andere ook door „Ruim zicht" geopperde idee of de vele diensten, die de vakbonden en de v ceiitrales de samenleving bewij zen niet langs andere wegen moeten worden gehonoreerd. Een moeilijk vraagstuk, want op dat terrein spelen ook de werkgevers organisaties een invloedrijke rol. Moet de overheid beide subsidiëren? Wat zal cr aan op de duur van hun zelf standige onderhandelingspositie te recht komen? Steeds vaker bereiken ons klach ten van lezers, die 00it ontroerd door de nood, die hup vja radio, tele visie of krant werd duidelijk ge blaakt aa» £ro'o acties deelnamen eu daarna nauwelijks werden geïn formeerd over de resultaten, die met bun hulp werden bereikt. Uit het 'ecente verleden betreft dat klachten °ver de actie voor „Het dorp" en die v°or de Griekse vluchtelingen. Wij willen ons in deze kwestie be perken tot één opmerking: er bestaat inderdaad een opvallend verschil aan openheid in de perioden voor en tij- "ens een actie en die m periode erna. Dat verschil moet op de duur badelig werken. Wie geeft, heeft er vecht op over de resultaten van zijn hulp even uitvoerig W worden ge ïnformeerd als over de noden, die hem tot die hulp bewogen. Dat geldt in het algemeen en dat geldt in het bijzonder. Anders ge- zeSd: ook in de kérk behoort men dat recht te erkennen. '"uiiiiiiiiiiiiniininmmmmiHiiniiiiiiiniiiiiiiiiiii'iiiiiiiiii fehr. Tengevolge térofhi jS j van het wegdek is gis- v T S 53-jarige boekhouder G. aiito nn °°rt .met z'.i" personen- dëeVliik i„ ?,SrrSlntgeI gesliPf en Ke rnen Via i^et „L»Water terecht geko- grusberm af en re4e<1 de a,,1° de twee aeb,e^iX„hebtleefat^ Met de de walkant hangen. De bestuurder kón zich in ve.hgbeid stellen, zHhÓt dót hu een paar natte voeten opliep De auto werd later met een takelwagen weggesleept. 8 HAARLEM, 2 febr. Op het mo ment, dat deze krant bü de lezers in de bus komt, heeft de president bjj de Haarlemse rechtbank, rar. F. P. E. Bloemarts, reeds uitspraak gedaan in het kort geding, dat de vrije melkhande- laren hebben aangespannen tegen een groep van twaalf gesaneerde collega's en tegen de twee standdaardisatie-bedrij- ven „De Sierkan" en „Velsen". Zoals vorige week uitvoerig bericht, stuurde de groep van twaalf gesaneerden een brief naar de twee melkhedrijven, waar in gesteld werd, dat de twaalf over zou den gaan naar een ander melkbedrijf, indien de twee genoemden niet per 4 fe bruari ophielden aan de vrije handela ren te leveren. De vrijen voelden zich ernstig in hun bestaan bedreigd en maakten een kort geding aanhangig. Wel werd tijdens de behandeling van het geding van de zijde van de gesa neerden het voorstel gedaan om toch weer eens te gaan praten. In dat ver band werd de president de suggestie ge daan zijn uitspraak op vier weken te bepalen. De president ging daar echter niet op in. Hij was het kennelijk eens met de andere partij, dat eventuele on derhandelingen onbewust onder pressie zouden gevoerd worden. Hij zag ook op andere gronden geen heil in een uit spraak op langere termijn. Daarom be paalde hij zijn uitspraak op hedenmid dag. Zoals te verwachten was, kwamen er tijdens de behandeling niet veel nieuwe gezichtspunten naar voren. Bij monde van mr. J. W. Rutgers eisten de vrije handelaren, dat de twaalf gesaneerden hun gewraakte brief zouden intrekken en dat de inhoud daarvan buiten effect gesteld zou worden. Voorts dat hun ver boden zou worden, op enigerlei wijze te bevorderen, dat de vrije handelaren door de twee melkhedrijven niet gele verd zouden krijgen. Vervolgens werd gevraagd, dat de twee bedrijven ver plicht zouden worden ook na 4 februari aan de vrijen te leveren. Bij niet nako men van hun verplichtingen zouden bei de gedaagde partijen 1Ö00 per dag als dwangsom moeten betalen. Tevens werd veroordeling tot betalen van de kosten van het geding geëist. Mr. Rutgers verklaarde in zijn toe lichting, dat mén verschillend kan den ken over de sanering. Hier in Haarlem is de zaak nogal omslachtig geregeld, met een complex van maatregelen, een CINEMA PALACE: Love with the proper stranger, 18 jr., 2, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: [rma la douce, str volw.. 2 en 8 uur LIDO: Meisjes, mambo en whisky. 14 jr. 2, 7, 9.15 uur. LUXOR: Hebzucht In de zon, 18 Jr. 2, 7. 9.15 uur REMBRANDT: De maagden van Solldor. str. volw., 2, 7, 9.15 uur. ma. t.m. wo.: Vrouwen als koopwaar, 14 jr. 2.30. 7. 9.15 uur. STUDIO: Les Amants, str volw 2.15. 7. 9.15. Het leven van Churchill, de vechter der vrijheid, da. 10.30 en 11.30, beh. zo. MINERVA. Les enfants du Paradis volw WO. 8 uur. Niets dan pech, a l. wo. 2.30. Dinsdag 2 februari Concertgebouw, 8.15 uurConcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist. Andre Tschaikowsky, piano. Woensdag 3 februari Concertgebouw, 7.30 uur: Interscholair Jeugdtournooi, afd. Klassiek. Donderdag 4 februari Concertgebouw, 7.45 uur: Provinciaal jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Dinsdag 2 februari Stadsschouwburg, 2 en 8 uur: Toneelgroep Theater met „Eva Bonheur", van Herman Heijermans. Regie: Wim Kouwenhoven. Woensdag 3 februari Stadsschouwburg, 7.45 uur: Haagsche Co- medie met „King Lear". Drama van Wil liam Shakespeare. Regie: Joris Diels. Stationsplein, 8 uur: Sociëteit Ekestos: dansavond m.m.v. de Occasion Swing Com bo. Dinsdag 2 februari Marnixlyceum, 8 uur: Kon. Ned. Natuur- hist. Ver.: lezing door O. van Zalinge. Frans Halsmuseum. Werker, uit de Haar lemse school van de 6e t.m. 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 105 uur Zondags van 15 uur. Teylcrs Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, lHe t.m 19e eeuw Fos sielen, Natuurkundige Instrumenten Ge- Pelï op werkdagen, behalve maandag van uPr Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oud? religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken Van 1012 30 er: van 1.30-5 uur (behalve maandagl Zon en teestdagen van 2—5 uur Woonhuis Jacnhus Van Looy, Ki Hout weg llL: Het voorma.,ge woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy Ge opend donderdags van 10—12.30 en 13.30— 17 uur Zon- en teestdagen van 2—5 :r Museum het Huis Van Looy, KI Hout weg 102 (mgang Kamperlaan). Tentoonstel ling „Kunst rond 1900" Keuze uit bet eigen bezit van het Frans Halsmuseum De Ark: Tentoonstelling: 100 ambachten van Jan Luycken, 2e etage. Vishal: Tentoonstelling van 30 schilde rijen uit het Abbemuseum te Eindhoven da. 10-5, zo 1-5 uur. T.m. 28 febr -In 't Goede Uur": Tekeningen van Hans van Norden. Dag. 10-6 en 8-24 uur. T.m. 28 febr. kantoor, bijzondere kosten enzovoort. Wie zich wil laten saneren, moet daarin vrij zjjn. Die vrijheid geldt ook dege nen, die niet aan de sanering willen meedoen. Niet verschillend kan men denken over de kwalijke actie, die de twaalf gesaneerden nu hebben opgezet. Buiten hun organisatie om en hopelijk buiten medeweten daarvan, aldus mr. Rutgers, is de actie opgezet. Een eco nomische pressie, die feitelijk op deze keuze komt: de zaak sluiten of opgeno men worden in de sanering. Daarbij wordt onder meer als reden aange voerd, dat de rentabiliteit van de gesa neerde wordt aangetast door de vrije handelaren. Mr. Rutgers noemde het echter merkwaardig, dat onder de twaalf gesaneerden er één handelaar is, in wiens wijk helemaal geen vrije han delaar opereert. Aan de hand van o.a. pubiikaties in onze courant voerde hij aan. dat de gesaneerde melkhandel niet in zijn geheel achter de actie van de twaalf staat. Mr. J. C. Smithuijsen, die de belan gen van de twaalf betrokken gesaneer den behartigde, wilde hier niet de wet op economische mededinging in het ge ding brengen. Wel voerde hij een be paald artikel aan, dat gehanteerd kan worden, wanneer in zaken gehandeld wordt in strijd met het goed fatsoen. Uit voerig ging Mr. Smithuijsen in op de ge schiedenis van het melkbedrijf in Haar lem, die tenslotte is uitgemond in de sanering van de detailhandel. De sane ring, zo betoogde hij, is een hechte or ganisatie geworden, die overigens last heeft van de vrije handelaren. Deze pro beren steeds meer klanten te verwer ven en hun omzet te vergroten. Voor de gesaneerden is dat een hard gelag. Zij betalen binnen de bestaande coöope- ratie voor hun wijk, terwijl anderen daar ruimschoots van profiteren. Boven dien meende hij. dat de vrije handelaren ongeoorloofde middelen gebruiken. De „vrijheid" gebruiken zij als lokmiddel ter vergroting van hun omzet, ten koste bovendien van een ander. Mr. Smithuij sen gewaagde zelfs van piraterij, een formulering, die hij later terugnam. De brief van de twaalf gesaneerden aan de tweemelkhedrijven noemde hij een verdediging, geen aanval. Misschien is de redactie van de brief op sommige punten ongelukkig, hij meende toch. dat de betrokkenen primair uit zelfbehoud hadden gehandeld. Hij vroeg zich daar naast af, of het geding, hoe de uitspraak ook zou zijn, wel enige zin zou hebben. Zelfs al moet de brief worden ingetrok ken, dan nog blijven de vrije handelaren vrij om melk af te nemen bij wie ze dat willen. Ook kan de twee bedrijven moei lijk een leveringsplicht worden opge legd. Een uitspraak van de Hoge Raad zou die mening bevestigen. Voor het geval, dat „economische boy cot" in het geding zou worden gebracht, stelde mr. Smithuysen, dat deze volgens deskundigen geoorloofd is, wanneer er geen bijverschijnselen zijn, die tot een andere conclusie leiden. Die bij verschijnselen zijn niet gesignaleerd. Hij wees er tenslotte op, dat er hoe dan ook na de uitspraak chaotische toestanden zouden ontstaan. Daarom zou men beter om de tafel kunnen gaan zitten. Een ter mijn van vier weken zou wel nodig zijn. Dat voorstel zou overigens alleen voor uitvoering vatbaar zijn, als de andere partij bereid zou zijn in der minne tot «en oplossing te komen. Mr. F. D. J. Theyse, optredend na mens de twee melkhedrijven, stelde nog eens vast, dat de strijd wordt uit gevochten op de rug van de twee melkfabrieken. Hij sloot zich aan bij het betoog van mr. Smithuijsen en meende tenslotte, dat een veroorde ling van zijn cliënten onjuist zou zijn, omdat zij tegen hun wens bij de zaak betrokken zijn geworden. Mr. Rutgers voerde nog aan, dat het con tingent van de vrije melkhandelaren in de loop der jaren niet is toegeno men. Hij stelde verder, dat de brief van de twaalf gesaneerden duidelijk de bedoeling had om de vrije colle ga's te boycotten. Hij was wel bereid te praten, indien niet als voorwaarde gesteld zou worden, dat de vrijen zich zouden moeten laten saneren. In dat geval willen de vrijen niet praten. Voor hen is er geen andere mogelijk heid dan dat de oude toestand gehand haafd blijft. HAARLEM, 2 febr. Midden tus sen de half vergane balken, de splinter nieuwe houten ribben, bogen en stijlen, die in deze dagen van de grote kerk één grote timmermanswerkplaats maken, staat de nieuwe kroon van de toren. „De ui", zoals zij in de vaktaal heet. Zes meter hoog en lijf meter in diameter, vertrouwd en toch onwezen lijk. De onderdelen van de kroon werden tijdens de wintermaanden in de werk plaats aan de Oude Groenmarkt naar net oude model gecopieerd: de zware massiefhouten rinnen, die elkaar via een sierlijke boog in de bovenste punt raken, hUn ]0,ien bekleding en het ge krulde ijzerwerk tussen de ribben. De laatste weken heeft men de kroon '1 i u k in elkaar gepast, zodat men straks boven op de toren heel gemakke lijk de weg zal weten wanneer daar de kroon definitief onderdeel voor onder deel gemonteerd zal worden. De kroon zal namelijk met in haar geheel, maar in gedeelten door een opening in de zol dering van "e kerk gehesen worden. Dat zal begin maart gebeuren, wanneer de winter daar boven niet zo heel voel baar meer zal zpn. De vroegtijdige „kroon op het werk" gant ieU «eel bijzonders wor den In de werkplaats heeft men tal van ornamenten gedreven met glanzend bladgoud bedekt die aan de ribben van de ui" bevestigd zullen worden. HAARLEM, 2 febr. In het jongste nummer van het clubblad van RCH „Ons Racing Nieuws" heeft, zoals wij gisteren reeds berichtten, de leider van de afdeling betaald voetbal van RCH, de heer F. L. Witkamp, geschreven, dat hij voorstander is van het zelfstandig voortbestaan van RCH en hij dus in feite een fusie van RCH met Haarlem en EDO afwijst. Mr. J. E. Goudsmit, de voorzitter van RCH, liet ons vanmor gen weten, dat de opvatting van de heer Witkamp niet die van het bestuur is. Hü kon niet beamen of dat ook inhoud, dat de meerderheid van het bestuur dan wel vóór een fusie is met andere Haar lemse semi-prof clubs. „Dat hangt af van de voorwaarden, die voor zo'n fu sie worden gesteld. Wij willen geen fu sie tot iedere prijs", aldus mr. Goud smit. De ornamenten zullen steeds feestelij ker tegen de rest van de kroon afste ken, naarmate het lood meer oxideert en daarbij een heldere grijswitte kleur aanneemt. r- (Van onze sportredactie) HAARLEM, 2 febr. Bijzonder goed is het in 1964 in het rayon Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Honk bal Bond gegaan. Het bestuur, onder leiding van de heer P. van Deenen, heeft geen enkele moeilijkheid op zijn weg gevonden. Dat wil niet zeggen, dat de Haarlemse bestuurders ingeslapen zouden zijn en geen activiteiten zouden hebben ontplooid. Integendeel, maar dit maal waren de activiteiten niet zo spec taculair. Dat het een rustig jaar was blijkt vooral uit het jaarverslag over 1964, waarin secretaris Henk van Dalen een beknopt overzicht van de Haarlemse hoogtepunten in 1964 geeft, die in be spreking zuilen komen op de jaarver gadering van het rayon Haarlem, die donderdagavond 11 februari in Brink- mann wordt gehouden. De ledenwinst is daarbij wei het op merkelijkst. Haarlem is weer het grootste honkbalrayon in de KNHB en staat nu aan de spits met 1835 le den tegen 1727 in 1963, een toename van 108. Dit getal komt overeen met een winst van bijna 6 procent en dat cijfer steekt wel zeer gunstig af bij het landelijke winstcijfer van 3'/s pro cent, dat wij in een eerder overzicht reeds als gunstig kwalificeerden. Beangstigend is echter ook hier, dat het aantal jeugdleden is teruggelopen. Weliswaar bedraagt de achteruitgang slechts achttien jeugdige honkballers, maar op een totaal van nog geen 700 jeugdleden is dat cijfer te hoog en de Haarlemse bestuurders zullen zich 'ern stig met dit ledenverlies moeten bezig houden 'om een verdere afbrokkeling te voorkomen. Aan de top was voor Haarlem de fu sie tussen EDO en EHS ongetwijfeld zeer belangrijk. De Haarlem Ni- cols brachten weer leven in de Haar lemse honkballerij en menige avond- wedsti'ijd werd door zo'n slordige 4.000 bezoekers bezocht. Het Haarlemse honkbalstadion dat door het over schrijden van de beschikbare kredieten bij de bouw landelijke bekendheid kreeg bleek ondanks kritiek van vele zij den toch een prettig speelterrein en de verlichting brandde menige vrijdag avond; niet alleen voor competitiewed strijden, maar ook voor oefenwedstrij den van het Nederlands negental. Aan de Haarlemse competitie werd in 1964 ook deelgenomen door ploegen van buiten De Spaarnestad en directe omge ving (Kennemerlaan, Alkmaar en Hei- lo). Dat is een zeer verheugende situa- ti want hierdoor krijgt de honkbal- sport ook in Noord-Holland-noord meer bekendheid. HAARLEM 2febr. De einduitslag van de strijd om het kampioenschap tweede klasse libre luidt: 1 P. Kaandorp 2 A. Copini 1050 3 T. te Beek 1050 4 A. Brand 1050 5 D. v. d. Linden 1050 6 Bloemendaal 1050 7 G. Duits 1050 8 A. v. d. Berg 1050 Tournooi gemiddelde 3,67 1050 1047 259 31 4,04 12 946 219 36 4,31 10 980 287 32 3,41 10 987 230 25 4,29 8 877 219 33 4,— 8 762 207 28 3,68 4 916 278 47 3,29 2 735 275 14 2.67 2 HAARLEM, 2 febr. Het sociëteits- bestuur van de Haarlemse katholieke studentenvereniging Sanctus Bavo reci- pieert op zaterdag 13 februari na de feestvergadering van twee uur 's mid dags in de sociëteit van de vereniging, Ripperdastraat 11. De vereniging viert hiermee haar tweede lustrum. De feest vergadering wordt in het Waaggebouw gehouden. RUITERAVOND Op 8, 10 en 12 fe bruari a.s. zal in „de Gouden Leeuw" in Nieuw-Vennep, de traditionele rui- teravond worden gegeven van de lan delijke ruitervereniging „de Venneper Ruiters Opgevoerd zal worden de klucht in dne bedrijven „Tante Jans gaat in ondertrouw". Na afloop is er bal met het Haa'gse dansorkest o.l.v. Hen- ny van Berkel. Het was bijna zoals die vorige keer, toen de Israëlische zangeres viva Se madar in dezelfde hal van het meisjes lyceum „Sancta Maria" een der succes rijkste concerten van het hartewens- lestival gaf. Aviva Semadar zat op dezelfde plaats op het podium, droeg dezelfde zwarte japon, hoorde juist als de eerste keer vol binnenpretjes de lieve tekst en uitleg aan, die haar landge note Sima Colcher bü ieder nummertje trouw ten beste gaf. Aviva Semadar had vanmorgen zelfs dezelfde uitbun dige büval. De leerlingen van Sacta Maria vierden met het concert haar „naamdag", Maria Lichtmis, welk feest vanmorgen vroeg was ingezet met een gezamnelüke H. Mis. Het gemoedelüke recital van Aviva Semadar daarna was een gelukkige inval van de rector, dr. P. Merkx, die zich de Israëlische zan geres van het hartewensfestival herin nerde. Aviva Semadar heeft zo ongeveer alles wat meisjes lussen tien en acht tien jaar bewonderen. Ze is duidelük zichtbaar Israëlisch, ze zingt in een vriendelüke, onverstaanbare taal met een stem, die kennelijk niet in Europa geschoold is. De eigen gitaarbegelei ding klinkt daar afwisselend vrolük en weemoedig tussendoor. Bovendien bleek Aviva er sinds haar hartewensconcer- ten een hartveroverend mondje Neder lands bü geleerd te hebben, waarmee ze haar toehoorders zo nu en dan dui- delüke muzikale aanwijzingen kon geven, wanneer de wüsjes tot mee zingen of -klappen dwongen. BEVALLEN van een zoon: 29 jan.: J. J. J. Laduc-Melching, P, Karreman- Hamoen, Th. Langenberg-Lamerus; 30 jan.: C. C. M. van Engelen-Douwes; 31 jan.: A. G. den Hartog-Geerlings, H. C. M. Rutte-Peperkoorn, J. G. Ruig- rok van der Werven-Boeschoten. BEVALLEN van een dochter: 29 jan.: G. J. van Leuven-de Bont. M. J. van Meeteren-Beyer, M. M. Smelter-Dam huis, J. W. van Zyl-van der Steeg, E. H. de Jong Luneau-van Weel, T. van Da- len-Smallenbroek; 30 jan.: H. J. M. Ha- geman-Turkenburg, M. M. Verbeem- Terhorst, C. A. M. Hal derm an- van Schaagen, S. Ch. Jonker-Le Noble, ïv Hogenboom-van Velzen; 31 jan.: K. M. Weüers-Philippi; 1 febr.: S. C. Blom-Eckhardt. ONDERTROUWD: 1 febr.: P. B. F. Deen en A. H. Smits, C. ter Metz en C. W. Zwitser, F. Rietman en E. C. Lint horst, A. Kruüff en J. M. Beekhof, J. W. Rosch en R. H. van Es, H. L. Arends en A. M. Verhoeven. GEHUWD: 1 febr.: P. A. H. Spren- gers en F. W. Spiljard, C. A. v. d. Aar en A. C. E. v. Kessel, E. Bart en J. M. A. Smoorenburg. OVERLEDEN: 28 jan.: G. J. Engel hard, 63 j„ Hodsonstraat, W. M. van Bel-Gerrilse, 85 j„ Krelagestraat, B. J. van der Wal-Balte, 80 j., A. v. Buren- iaan; 29 jan.: J. C. Vlug, 81 j., Pr. Hen drikkade, J. M. A. Honing-Brons, 63 j., Parnasiakade, A. M. van Staveren- Rooü, 80 j., Hazepaterslaan; 30 jan.: H. J. de Kleine, 60 j„ Staten Bolwerk, R. H. Been, 80 j„ Crayenesterlaan, W. G. de Korte, 65 j„ Pülslaan, P. G. M. Langeveld, 23 j„ Kamperlaan, J. P. Snellens-Rasen. 86 j.. Lange Poellaan, I. E. M. van Weelden-Muringer, 57 j„ Jelgersmastr.31 jan.: D. Schrander- Draüer, 53 j„ Gasthuisvest. TWEE DEGENAARS In ons versla van de wedstrüd Schoten-Aalsmeer heb ben wü de naam van Degenaar als een der medespelenden genoemd. De toevoeging, dat het hier een ex-Haarlem speler betrof, gaf terecht de indruk dat Paul Degenaar in het elftal van Schoten meespeelde. Paul was echter ziek, wel stond zün broer Humphry op gesteld. HAARLEM, 2 febr. In de niaand september hopen de stichting katholieke jeugdraad H. Pastoor van Ars en de ka tholieke vereniging voor het gezin op liet terrein aan de Kromhoiitlaan hoek Van Loghemstraat een compleet jeugd huis te kunnen betrekken. Om de zaak financieel rond te krijgen heeft de jeugd raad een aantrekkelijke folder verspreid, waarin iedereen wordt ge vraagd zijn of haar steentje bij te dra gen. Als de actie goed verloopt, kan het jeugdhuis zonder zilveren dak worden gebouwd gedeeltelik op terrein van de speeltuinvereniging Jong Leven en ge deeltelijk op het plantsoen. Er komen twee gebouwtjes onder één dak. De ene helft is bestemd voor het jeugdwerk en de andere helft voor het speeltuinwerk. De totale afmetingen be dragen vijftien bü vüftien meter. Het plaatsen vergt slechts enige weken, daar gebruik wordt gemaakt van houten bouwelementen, die komen te rusten op een betonnen onderbouw. De bouwsom zonder inventaris bedraagt 34.000. De beide deelnemers financieren zelf hun eigen gedeelte. De „bouwheren" stellen in hun folder, dat de jeugd behoefte heeft aan een deugdelük en deugdzaam eigen ontmoe tingspunt, aan een eigen huis als twee de thuis. En hiermee doelen zij dan op het parochieel jeugdhuis voor jonge mensen tussen twaalf en twintig jaar, waar de jeugd naar hartelust kan bil jarten, tafeltennissen, handwerken, knutselen en wat al niet meer en waar füne dansavonden kunnen worden ge houden alsmede discussies, lezingen en filmavonden. De plannen zü'n klaar, maar de cen ten zün nog niet binnen. Op verzoek van de jeugdraad en de katholieke ver eniging voor het gezin publiceren wü daarom het gironummer 611766 ten na me van de penningmeester van de stich ting kath. jeugdraad H. Pastoor van Ars. Onder de begunstigers wordt een unieke prüs verloot. De winnaar krijgt zpn naam in een gedenkplaat gebeiteld en hü of zü mag het jeugdhuis officieel openen uit naam van alle schenkers.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3