„Zeer tevreden en gelukkig met regering" Bond woonwagenbewoners: slechts redelijke verlangens EIGEN BELANGEN ZELF BEPLEITEN ASPIRIN BAYER Toch c.ao. beambten metaal (half jaar) Verrassing na lang overleg N.K.V.-secretaris stelt nieuw loonsysteem voor Eeuwenoude taveerne weer in Oudhollandse stijl gebracht it Zwierige entourage rond opening van Uilenboom 11 00 mtsmm m i LIMONADE GAZEUSE Slavenburg veilt Arch- panden m DAGPUZZLE Ifj speldje gratis! G.S. eindelijk in bezit damtitel Noordholland Morgenstond Schaduwkabinet Bij griep vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. Toeristenplaats Schouwspel ÜH TAXICHAUFFEURS VERWERPEN FOOI DINSDAG 2 FEBRUARI 1965 PAGINA 6 rj; W. HOEVELAKEN heft in eigen hand Het gezellige Oudhollandse interi eur zal ongetwijfeld veel klanten trekken. Een tweetal gegoede butgers (in authentieke costuums) gewaar - digden zich taveerne-houder Wes terhoven met een bezoek te vere ren. m 5 3 Hlill Hl Ifipi gezinsfles 39 cent 3 flessen f 1*15 tijdelijk bij van aankoop 3 flessen „Neen, Bert „poolt" zelf niet. Hij verzamelt adressen van de winnaars en stuurt dan bedelbrieven!" (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 2 febr. „Geachte me de-bewoners van alle woonwagenkam pen in Nederland; van boven Gronin gen tot het einde b\j Maastricht dus waar ook in Nederland". Zo begint een circulaire waarin het wie, wat, waarom en hoe wordt uiteengezet van de plannen die er zijn te komen tot de oprichting van een landelijke bond van woonwagenbewoners. Het initia tief hiertoe is genomen op het kamp Morgenstond in Den Haag. Aanleiding voor deze ongedachte plannen wie had kunnen vermoeden dat een op vrij heid gestelde groepering als woonwa genbewoners een bond zou verlangen met een bestuur, huishoudelijk regle ment en vergaderingen? is geweest het eind vorig jaar uitgebrachte wets ontwerp „Woonwagenwet". Secretaris W. Hoevelaken in vloerkleden pakt zijn lederen actctas van de bank in zijn geriefelijke caravan, diept er de memorie van toelichting op het wets ontwerp uit op en iaat misprijzend en kele passages lezen, die h{j rood heeft onderstreept. Het aangestreepte gedeelte van het officiële Kamerstuk zegt dat vele woonwagens „door hun gebrek aan zindelijkheid en hun verplaatsbaar karakter bijzonder gevaar opleveren voor verspreiding van besmettelijke ziekten". Ook komt de opmerking voor dat de rustige plattelandsbevol king niet zelden hinder en last onder vindt van bedelende woonwagenbewo ners. Secretaris Hoevelaken, in wie velen een evenbeeld van Stiefbeen sr. zien, zegt, dat het toch geer werk is woonwagenbewoners op deze manier door het slijk te halen. Zijn vrouw, niet minder verbolgen, licht toe: „We zijn juist bijzonder proper: we gebrui ken overal aparte emmers voor. We wassen de groente heus niet in de emmer die we voor de was gebrui ken". De heer Hoevelaken wijst ons de keurig opgemaakte kinderbed den, twee boven elkaar: „Is dit niet De koningin zou het niet wensen." t Later bij rustige lezing van het ka merstuk, blijkt dat de gewraakte pas sages voorkomen in een lang citaat uit de memorie van toelichting van de ou de woonwagenwet van 1918. De secreta ris, hierop attent gemaakt, zegt: „Dat is eigenlijk wel zo, maar het is toch geen manier om dat verband te leg gen". De verontwaardiging over deze passa ges zijn niet de aanleiding geworden te proberen een bond op te richten. Se cretaris Hoevelaken: „Het is tot nu toe zo geweest dat er door buitenstaan ders voor ons gedacht is. Iedereen vond: ze slapen en ze blijven slapen. Maar we willen nu zeif het heft in han den nemen en onze eigen belangen zelf gaan bepleiten" Hij legt er de nadruk op dat de bond bepaald niet alleen ne gatieve opmerkingen wii maken In de circulaire, die landelijk is verspreid, staat dan ook duidelijk: „Wij zijn zeer tevreden en gelukkig met onze rege ring; dit is de overheid dan ook wel be kend. Wij willen van goh de wil zijn. Het ontwerp woonwagenwet bevat zeker vele goede dingen. De heer Hoeve laken voegt hieraan toe: „We kunnen alleen iets bereiken als we redelijk zijn. We zullen slechts met gerechtvaardigde klachten of suggesties komen." Zo vindt men dat er meer en beter ge- prachtig? beter wen outilleerde kampen moeten komen is al een groot plan opgesteld door de overheid maar we moeten erop let ten dat men actief blijft." een royalere uitgang, waarbij men niet per se langs het (glazen)hokje van de kampbeheerder hoeft. Zeer te vreden is men over het feit dat elk gezin nu de beschikking heeft over een eigen schuurtje bij de wagen en over het feit dat de wagens een num mer hebben, zodat de postbode de brieven persoonlijk bij de wagen kan afgeven, wat vroeger nooit het geval was. Als hoofdpunt beschouwt men te pro testeren tegen een trekverbod. „Wij kunnen ons niet zonder meer aan de ketting laten leggen. Wij willen vrije mensen blijven. Zo'n verbod zou in ons democratisch begrip onaanvaardbaar zijn", zo zegt men in de circulaire. In feite zal het verzet vermoedelijk he lemaal niet nodig zijn. De suggestie voor een trekverbod is gedaan door een subcommissie, en overgeno men door de staatscommissie, die de minister heeft geadviseerd. De minis ter van maatschappelijk werk is zo vrij geweest de suggestie naast zich neer te leggen. „Aanvaard men de woonwagen als woonvorm, dan dient men de bewoner ervan niet te beroven van de mogelijkheid tot trekken", zo meent hij. Het is dan ook niet in het wetsontwerp opgenomen. De bond in oprichting heeft nog maar een voorlopig bestuur. Gezien de treklust ven de woonwagenbewoners is er voor alle zekerheid een dubbel be stuur, een soort schaduwkabinet, waar van de leden zo nodig onmiddellijk kun nen invallen. Op het ogenblik worden de kampen bezocht om de bedoelingen duidelijk te maken en op te wekken een kampbestuurt.je te vormen. De af gevaardigden zullen elkaar binnenkort ontmoeten op een grote vergadering in Den Haag, waar men tot de officiële oprichting van de bond hoopt over te gaan. Nu al wordt de organisatie benaderd om moeilijkheden te helpen oplossen. Zo is het bestuur ervan in kennis ge steld dat de stroom in Doetinchem voor woonwagenbewoners drie keer zo duur zou zijn als voor anderen. „Als bond kan je meer bereiken dan als enke ling", zegt de heer Hoevelaken. Hij weet niet of de zigeunerkoning Petaio ook lid wordt. „Zo ja, dan is hij een gewoon lid, net als ieder ander. Dat koningschap?" Hij wuift eens met de hand en zegt: „Wij zijn geen zigeuners, dus dat zegt ons niets." (Advertentie) DAAR STAAT ACHTER Morgenstond, de bakermat van de bond, is een nieuw regionaal kamp, waarvan de Inrichting ver over de miljoen gulden heeft gekost. De bond heeft er alle waardering voor, al zijn er nog wel wensen: een gebouw bij het kamp voor bijeenkomsten en kerkdiensten, een mogelijkheid om bij brand zelf meteen te kunnen in grijpen („Nu duurt het drie kwartier voor de brandweer hier kan zijn") en 1 DEN HAAG, 2 febr. Nadat de cen trale commissie voor de beambten in de metaalindustrie gisteren langdurig had beraadslaagd, hebben partijen overeenstemming bereikt over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor de beambten in de metaalindus trie geldende van 1 januari tot 1 juli. Partijen zijn er bij het bereiken van de overeenstemming van uitgegaan dat tijdens het halve jaar waarvoor de nieuwe cao zal gelden zal worden ge streefd naar een collectieve arbeids overeenkomst voor langer dan een jaar. Het is de bedoeling dan te ko- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 2 febr. Frans van der Gun, secretaris van het Nederlands Katholiek Vakverbond en als zodanig zitting hebbend in de Stichting van de Arbeid, heeft een nieuw systeem van loonpolitiek uitgedacht. Het is zijn be doeling dat daarmee de rol van de re gering en zelfs van de Stichting be- dat de verantwoordelijkheid wordt ver legd naar de onderhandelingspartners in de bedrijfstakken. In zijn systeem langrijk minder zwaar gaat wegen door zijn de cao-partners bij het afsluiten van een contract In feite vrij. De heer Van der Gun lanceert zijn idee in het januarinummer van „Poli tiek", het kaderblad van de Katholieke Volks Partij, waarvan hjj vice-voorzit- ter is. Hij noemt zijn artikel een poging een bijdrage te leveren tot de bezin ning waarin zich de centrale organisa ties van werkgevers en werknemers hebben begeven om het loonpolitiek systeem te verbeteren. De vakcentrales staat daarbij voor en zij zijn daar toe geïnspireerd door hun bonden de loonpolitiek vrij te maken en dich ter te brengen bij de meest geïnteres seerden, de werknemers in de onder neming. Bij een dergelijke ontwikkeling heeft de vakbeweging zelf all3 baai, geeft de heei Van der Giib volmondig toe: de mogelijkheid wordt erdoor ge opend, dat de vakbeweging weer meer bij de mensen gaat leven. Bij de werk gevers bestaat nog geen duidelijk om lijnd beeld van de toekomstige loonpo litiek Kwetsbare ondernemers staan sceptischer tegenover de vrije loonpo litiek dan hun broeders die het voor de wind gaat. Uitgangspunt van zijn systeem is een economische analyse die de Sociaal- Economische Raad jaarlijks opstelt. Op het ogenblik maakt de SER twee maal per jaar zo n rapport met daarin een „aanduiding van de mogelijk geachte loonkostenontwikkeling in de naaste toe komst". Van der Gun vindt, dat deze analyse niet moet resulteren in een percentage. Maar wel moet zij een aantal alternatieve aangeven in de zin van: wat zal het effect zijn op onze economische ontwikkeling van een loon kostenstijging van 4 procent, 6 procent, enzovoorts. De Stichting van de Arbeid heeft ver volgens niets anders te doen dan op basis van deze analyse de hoogte van het minimum-inkomen vast te stellen. Daarna houdt de Stichting met de re gering een gesprek waarin niet alleen het minimum-inkomen, maar ook com pensaties voor huur- en premieverho gingen worden vastgelegd. De cao-verbeteringen zouden de ge zamenlijke ondernemers en vakbonden in een bedrijfstak in volledige vrijheid moeten overeenkomen. Dus zonder de „interne coödinatie" het te rade gaan bij de centrale organisaties van werk gevers en werknemers over hoe hoog de loonkostenstijging mag zijn. Het CoP lege van Rijksoemiddelaars beoordeelt uiteindelijk op grond van de SER-ana- lyse, of de cao niet onverbindend moet worden verklaard. De heer Van der Gun spreekt niet uitdrukkelijk van een toetsingsbevoegdheid voor de Stichting van de Arbeid, waardoor de Stichting op het ogenblik in eerste instantie het beslissend orgaan is. Om het College van Rijksbemiddelaars deze taak goed te kunnen laten vervullen moet daarin „het sociaal-economische element" ver sterkt worden, meent de heer Van der Gun. Hij wil voorts, dat de cao's lan gere looptijden gaan krijgen dan één jaar en verschillende data waarop ze aflopen. De rol van de regering in dit systeem is aanvankelijk zeer beperkt. Maar zij kan invloed uitoefenen op de cao-onderhandeiingen door publieke lijk haar oordeel over de analyse van de SER bekend te maken. TILBURG, 2 febr. Op 9 maart zai de studentenpastoor dr. M. G. H. GELISSEN zijn 25-jarig priesterfeest vieren. Pastoor Gelissen is sinds 1959 moderator en sinds 1962 pastoor van de studentenparochie Maranatha te Tilburg. men tot een c.a.o. van gewijzigde structuur, die een op elkaar afstem men van de arbeidsvoorwaarden voor beambten en handarbeiders mogelijk zal maken. In verband daarmee zaJ worden ge streefd naar een aangepaste structuur van het overleg in de metaalindustrie. De schalen voor mannelijke beambten worden met vijf procent verhoogd, de schalen voor vrouwelijke beambten met tien procent, (in het algemeen zullen daardoor de schalen voor vrouwelijke beambten komen op minimaal 95 pro cent van die voor mannelijke beamb ten). Het gegarandeerde minimum-inko men wordt gesteld op 477 gld. per maand op 24-jarige leeftijd (de leef tijdsgrens is daarmee verlaagd van 25 op 24 jaar). De bestaande mogelijkheid tot een beperkte overschrijding van de maxi mum gemiddelde salarissen moet blij ven gehandhaafd. Van werkgeverszijde zal men de aan- fesloten ondernemingen aanbevelen de eambten tenminste een salarisverho ging van vijf procent toe te kennen, in welk percentage de verplichte alge mene loonmaatregel 1965 (twee pro cent (A.O.W.-compensatie) is begrepen. De cao voor beambten geldt voor circa vijftigduizend vrouwelijke en mannelij ke beambten. Deze c.a.o. staat naast die c.a.o.'s voor beambten die met be drijven afzonderlijk worden afgesloten, zoals bijv. Philips. Was onlangs na het beraad in de Vak- raad de verrassing, dat er tot 1 juli geen cao voor handarbeiders zal zijn, gisteravond was de verrassing, dat er voor de beambten wél een cao tot 1 juli zal zijn. SANTFOpRT, 2 f©br. Onder grote belangstelling open^e gistermiddag wet houder J- Kolkman de deur naar de gelagkamer van een hotel-restaurant annex taveerne. Het grote aantal aan wezigen °m deze handeling, die velen hem voorgedaan hebben en velen na hem nog zuilen doen, te aanschouwen lag in het reit, dat deze bedoeld was als symbouscne heropening van het Ho tel-Restaurant Taveerne vanouds „De Uilenboom die na een grondige ver bouwing met een geheel oud-hollands interieur voor pUbHek geopend zal zijn. In de ger?,e versierde bij-zaal van „De Uiledbootn" hield wethouder Kolkman een toespraak. Onder de aanwezigen hevonden zich onder meer H. Hheij, voorzitter van de Nederlandse Aigemene B0n(j van Ho tel, Restaurant, Café- en aanverwante bedrijven, PttA de heer en mevrouw Peters, voormaiige eigenaars van Duin en Kruidburg en de heer y_ willige van de Bond van V.v.v. Zuid Kennemer- land. De heer ■^?P?ri?®n verdiepte zich aller eerst in ae. historie van Santpoort. ,Had de JA van de commune „Vel- sen ende Zanapoort„ Qp die gedenk waardige., 21ste oktober van het jaar 18X1 Holland was toen een deel van het Franse KeizeTryk njet bij de ere poort in doch bij die in Sant poort de keizer verwelkomd, dan was misschien b„r,*r0ort de naam geweest, waaronder ,z<> veelzijdig samen gestelde S? bekend was gewor den", zo ving wethouder Kolkman aan. Een ontstejnrning hierover klinkt een eeuw later vanuit dc Santpoortse pers. In deze.zaak „De Uilenboom", meer dan zuulaar oud, zal het ge weest zijn, "at ontevredenen elkaar troffen en waar de leus ontstond: „Sanpoort los van Velsen". Door dit korte overzicht van de „woelige ja ren" in Santpoort wilde de spreker bewijzen dat ae zaak vroeger een bij zondere P ,a„„ een plaats waar samenzweringen op t»uw werden ge zet, politieke omusten jn naar voren kwamen. „Tegenwoordig is de taveerne ook nog voor velen een ®.kome en nuttige pleisterplaats h„„g?ns wethouder Kolkman, „Voor hen is het een plaats voor ontmoeting. SsPrek, het lessen van dorst, het stinen van honger." Bij een poging bet e!g n karakter te be schrijven van „Je 4d®nboom" viel de spreker vooral «e naam op. „De wijs heid van de uilen en de elk jaar weer kerende levensvernieuwing van de boom. „Is er een fraY^Jth,Sf?lbollek denk- fcaar?", aldus d!j?Y?er Kolkman. Overigens vond hu, ua' Wer waarschijn lijk sprake was van een ornithologisch misverstand. Sarttpoort was eertijds een gewild uitgangspunt v00r de val kenjacht. De jaSeT® ïY^bten af in de herberg „De Uilenboom om de vogeis op te binden voor de jacht. „Vogels horen in een ooom en wisten de Santpoorters veel oi aat nu valken waren of uilen, de naam Uilenboom werd misschien daaraoor gevormd, volgens de sprekers Wethouder Kolkm,an «an mening, dat bij de belangrt)be uitbreiding in de winkelstand en een groeiend en goed geoutilleerd winkelcentrum grote |)e hoefte is ontstaan aan een ontmoeting» Sunt als dit. Hij vond de weergave van et café-restaurant in zijn oude bestem ming van herberg, temeer bijzónder ge slaagd. Verder benutte hij de gelegen heid om uitdrukking te geven van zijn waardering voor het werk van de V.V.V. De spreker koesterde niet de verwachting, dat Santpoort ooit een uitgesproken toeristenplaats zal wor den. Wei achtte hij het gunstig gelegen ten opzichte van de toeristische attrac ties in Haarlem en Amsterdam. Sant poort, waar nog rust en ruimte is, zou voor verdere ontwikkelingen een voor treffelijk uitgangspunt zijn, een uitge zocht achterland. Ook in die zin vond hjj de heer Wes terhoven, eigenaar van de zaak, een juist ogenblik gevonden te hebben de zaak aan te passen aan een ongetwij feld groeiende behoefte. „Dat U daarbij wenst voort te bouwen op een oude traditie en bewust streeft naar een stijlvolle en rustige Oud-Hollandse sfeer, is mijns inziens toe te juichen. Ik wii U gaarne naast de waardering voor Uw streven de felicitaties van het gemeentebestuur overbrengen, onder de aanbieding van de beste wensen voor de toekomst. Mijnheer Westerho ven, van harte het allerbeste", waren de laatste woorden van de toespraak, waarna de wethouder overging tot de openingsceremonie. Tijdens het gezellige samenzijn sprak de heer Voormeij van de Ho era enige korte zinnen tot de heer en mevrouw Westerhoven. Hij zei on der meer, dat, hoewel de heer Wes terhoven eerst ergens tinders gewerkt had, zich toch bijzonder goed van zijn taak gekweten heeft. In de opvolging van vader op zoon in dit bedrijf achtte hij een gezonde toestand merk baar zoals dat veel het geval is in de overbekende familiebedrijven in Zwitserland. Een uitgebreid telegram van burge meester J. G. S. Bruinsma van Bever wijk werd daarna voorgelezen, waarin de eerste burger van de buurgemeente zijn felicitaties overbracht naar de bij zonder ondernemende eigenaars van de zaak. Tijdens de steeds gezelliger wor dende bijeenkomst hielden de heren Ta- bernal van de winkeliersvereniging en Meulenkamp van de harddraverij vereniging, die 206 jaren lang „De Ui lenboom als sociëteitsgebouw ver koos, en die de heer en mevrouw Wes terhoven een wijnschenker met glazen overhandigde, en tot slot de vader van de huidige eigenaar, een feestrede. Uitgedost in ontegenzeggelijk oude gewa den, deden zij met voile waardigheid hun opwachting. Een perkamenten oor konde werd uitgerold en op hoofse wijze werd de eigenaar een omslachtige lof toegezwaaid. Het tweetal zette wel bij zonder veel luister bij aan het ope ningsfeest en ontleende de Oud-Hol landse stijl van de taveerne nog meer gloedvolle sfeer. De heer J. Westerhoven uitte tot slot van de receptie een dankwoord. Hij hoopte, dat de zaak de klanten niet te gen zal vallen. Hij dankte ieder voor de aanwezigheid, speciaal wethouder Kolkman, en verder de vele sprekers voor de buitengewoon sympathieke woorden. (Advertentie) Ondertussen had zich een eigenaardig schouwspel voorgedaan. Zonder enige aanmelding en geheel tot aangename verbazing van de eigenaar en de vele genodigden hield daar voor het café restaurant een sierlijke, door paarden getrokken, koets stil. Onder geleide van een palfrenier stapten twee rijke bur gers niet alleen uit de koets, maar als het ware ook zo uit de achttiende eeuw. ^1 v- DEN HAAG, 2 febr. Het meren deel van het onroerend goed-bezit ('er failliete vennootschap Arch in Wasse naar zal nog voor medio maart in vel ling worden gebracht. De veiling is be volen door Slavenburgs Bank, dl0 bankkredieten onder dekking van IAve?I de en derde hypotheek aan Arch heef* verstrekt. Bovendien heeft Slavenburg» drukkende eerste hypotheken overgeno- zoals bekend, de op deze panden men van de Friesch-Groningsche Hy potheekbank. Alle hypotheken belopen tezamen ongeveer 900.000. De panden, die op korte termijn onder de hamer zullen komen, hebben een veilig getax eerde waarde van ruim een miljoen gulden. Dit bedrag ligt ver heneden de aanschafvvaarde, die op twee miljoen te stellen is. (Vervolg van pagina 1) procent van het opgereden geld (dat is dus wat de meter van de taxi voor een bepaalde rit aanwijst) en tenslotte vjjftien procent service, waarbij uit drukkelijk gesteld wordt dat niemand verplicht is deze vijftien procent te betalen. Een van de grieven op de achtergrond hierbij is, dat de belas ting zonder meer aanneemt dat een taxi-chauffeur 150 gulden per week verdient en dat hij dus zestig, zeven tig gulden als fooi krijgt waarover hu voor acht procent (de belasting op „giften") wordt aangeslagen Een andere zaak die de Rotter damse taxi-chauffeurs heel hoog zit is de brief van b. en w. aan de be drijven, waarin gesteld is dat in Rotterdam maar al te vee) tarief overtredingen, vooral ten aanzien van de buitenlanders, de goede naam van de stad in gevaar brengen. De Rotterdamse chauffeurs geven toe dat zij buitenlanders altijd „inclu sief" berekenen, dus de meterprijs plus vijftien procent; wanneer daar boven nog een tip wordt gegeven houden zij hun mond. Daar staat te genover dat vreemdelingen, wanneer zij op de meter hebben gelet niets meer dan de meterprijs wensen te betalen. De heer L. van Os, landelijk secre taris van de sectie verkeer van de O.V.B., die wel koninklijk is goedge keurd, maar heeft geweigerd aan het georganiseerd overleg deel te nemen, riep de Rotterdamse chauffeurs op naar een protest-samenkomst in Odeon op vrijdagnacht 12 februari om daar nogmaals uitdrukkelijk te protesteren tegen de huidige beloning van de taxi chauffeurs en maatregelen te beramen om de werkgevers, die inmiddels de eisen van de demonstranten toege stuurd hebben gekregen eventueel te dwingen tot een gesprek. Ook zegde de heer Van Os toe een manifest uit te laten vaardigen, dat naar alle taxi chauffeurs in Nederland zal worden gestuurd teneinde in heel het land de salariëring van taxi-chauffeurs aan de orde te stellen. Na de toespraak van de bondsbestuurder trokken de stakers af, een kwartier voor het aanvankelijk aangekondigde einde Ook in de Amsterdamse taxiwereld bestaat weerstand tegen het fooienstel sel. De 45-jarige chauffeur C Wflson ondervraagt zoals bekend deze week passagiers naar hun mening ovef opneemt op T?ëngeiuh1ftih™n3 Jffr"ïfirlvï~ de directie van de plaatselijke taxi centrale naar het gemeentebestuur wil zenden. Naar zijn zeggen steunt tach tig procent van de (ca. 1200) Amster damse taxi-chauffeurs zijn suggestie: afschaffing van het fooienstelsel en de meter een tarief inclusief twintig pro cent te laten aangeven. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 2 febr. De strijd om de damtitel in de Noordhollandse hoofd klasse tussen Jozeph Blankenaar en Ge zellig Samenzijn (beide Amsterdam) is geëindigd in het voordeel van Gezellig Samenzijn. De eerste herkamp eindigde in 10-10, terwijl de tweede werd afge broken bij een stand van 10-8 voor GS. De hangpartij tussen Rustenburg (GS) en Van Heerde (JB) werd zonder verder spelen remise gegeven. Zo kwam de uitslag op 11-9 voor GS. Gezellig Samenzijn gaat als kampioen direct over naar de nationale ereklasse, die het volgend seizoen wordt gefor meerd, terwijl Jozeph Blankenaar deze ereklasse kan bereiken na een herkamp met Ons Genoegen uit Utrecht en de Enschedese Damclub, waarin om twee plaatsen wordt gespeeld. Aan het toernooi om de jeugdtitel van Noordholland nemen deel kampioen Ton Sijbrands, H. Koomans, R. Palmer, H. Werner en J. Zijmers uit Amsterdam, K. Pippel uit IJmuiden, C. Westerveld uit Purmerend en P. Teer uit Zaandam. In de eerste ronde waren de uitslagen; Sijbrands-Koomans 2-0, Pippel-Wester- veld 0-2, Werner-Zijmers 2-0 en Palmer- Teer 2-0. KRUISWOORDRAADSEL 1 23 456 i 8 0 10 Horizontaal: 1. Hongaarse rode pepe*» getij; 2. samensmelting, maanstand; 3. gror dig; 4. Kapitein der cavalerie; 5. onv. te»* tijd, dakrand, rivier in Italië; 6. Brieve**" snoer, blaartrekkend middel; 7. zorgvuldi®' Algemeen Sociaal Fonds; 8. lid van godsj dienstige stichting die geen belofte neei» afgelegd; 9. plaats in Noord-Brabant, on vermogen om te spreken; 10. glazuur, sekt; 11. noot. Engels telwoord, gewicht. Verticaal: 1. Pfennig (afk.), een meubell 2. proefoptreden; 3 papegaaieziekte; 4. P* piermaat, onder (Lat.), onderwijsrichtma' 5. houtsoort, lansier; 6. aardrijkskunde; land in Amerika, vis; 8. huisdier, dooreen gestampt middageten; 9. vriend van Cicer zoon (Arab.); 10 treurig, bevroren. OPLOSSING VAN 1 FEBRUARI 1. Lea - 2. aria - 3. agave - 4. Vero®* 5. naderhand - 6. handdoek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 6