Instructieve bijeenkomst in Landbouw te Hoofddorp Vereniging contract telers in oprichting OvMüftMo. s 25 DODEN Bus stort in ravijn Eis150 gulden tegen bus chauffeur cA!o°eet'ino0°i0° koude DE BREEDSTE TINNEL VAN EUROPA M m KRITIEK op vermindering subsidie aan bibliotheken Huldiging jubilarissen, verwelkoming nieuwe leden S. W. Hogenboom nam afscheid van Warmondse gemeente-secretarie Comité wil bouw van gemeenschaps centrum en sporthal Hoofddorper bij aanrijding omgekomen „Van Nispenpark" en villa „Remina" in bespreking door gemeenteraad van Hillegom Brandweer Lisse heeft nieuwe commandant 1 Dodelijk ongeval bij Zoete Inval te Halfiveg r (m ermaat-8 BOERENKROP PROVINCIALE STATEN v. K.A.B.O. N oordwijkerhout D.O.S. begint met verjaardagsaktie VOLLEYBALLEN IN HAARLEM Gemakkelijke overwinning voor Dortse St. Paul Winst voor HYS in Alkmaar Grote ruimtenood in Lisse VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE HVS won IS VERDERE GELDBESTEDING NOG WEL VERANTWOORD DROOMKEUKENS bocht in randweg bij Haarlem-Hoog EBR. EVERTS Molenwiek DONDERDAG 4 FEBRUARI 1965 PAGINA 2 WATERONTHARDING o o o ,n o o o t c 0o0§:0°AoV>o* °o°o°oto 0 vo0oOo%%0 Uw edelsmid heet Amor K Gemeenten kunnen ook weinig doen D5 breedste tunnel van Uuropa komt niet onder het IJ of het Noordzeekanaal, maar onder een van de nieuwe start banen op Schiphol. In de nabije toekomst zullen de auto mobilisten die van Amsterdam naar Den Haag rijden of omge keerd niet meer worden afgeleid door het imposante schouw spel van laag overvliegende luchtreuzen. Zij zullen diep onder de grond misschien alleen nog een dof gerommel boven zich horen van een opstijgende DC-8 of een ander groot straalvlieg tuig- De bordjes „Kijk op de weg en niet in de lucht", die nu langs de rijkswegen rondom Schiphol staan, kunnen dan op rijksweg 4 verdwijnen. Nederland is beroemd om zijn tunnels. Wij verstaan ook de kunst om er de nodige reclame voor te maken- De bouw van IJ- en Coentunnel wordt begeleid door een bijna indrukwekkende publiciteit, maar in het vlakke land rond onze nationale luchthaven is tot nu toe vry onopvallend gewerkt aan wat de breedste tunnel van Europa gaat worden. Ruim vijftig meter wordt deze breedte. Het overdekte deel van de tunnel, dat de automobilisten veilig onder startbaan 09-27 leidt, zal 530 meter worden. Een vijfde deel van de tunnel is nu klaar> maar de noeste bouwers werken stug door in de bo dem van de Haarlemmermeer. En het zal toch nog onverwacht zijn aIs "mdio volgend jaar de eerste auto's de grond in gaan door de breedste tunnel van Europa. NOORD-ZUm-HOXJANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. CtCY a arli jRe HOOFDDORP, 5 febr. Momenteel Is in oprichting de Nederlandse Con- trakttelers Vereniging. Over enkele maanden zal deze vereniging definitief worden opgericht. Een voorlopig be stuur, onder voorzitterschap van ir. C. S. Knottnerus, bereidt het één en ander voor. Het initiatief gaat uit van de ka tholieke Nederlandse boeren- en tuin- dersbond, het kon. Nederl. landbouw- comité en de Nederlandse christelijke boeren- en tuindersbond, alsmede van de contractzaadtelersvereniging en de stichting voor de contraktteelt. De vereniging gaat de belangen behar tigen van haar ledentelers die zaaiza den, doperwten en andere produkten op contract telen. Voor de tuinbouwproduk- (Adver mitie) Dealer voor Haarlem en Omstreken Wagenweg 104 - Haarlem - Tel. 12730 ZACATECAS, 4 febr. (TJPD Een autobus met 70 inzittenden is dinsdag, In de buurt van Zacateeas in Mexico, in een 100 meter diep ravijn gereden. Het ongeluk kostte aan 25 personen het leven. Een 40-tal passagiers liep verwondingen op. Een van de overlevenden verklaar de tegenover de politie dat de chauf feur die eveneens is omgekomen de passagiers had gezegd dat de rem men defect waren geraakt. Hij zou de bus in een bocht tegen de bergwand tot stilstand hebben willen brengen. De wagen sloeg echter over de weg en stortte in het ravijn. 20 mensen waren op slag dood Vijf passagiers overleden tijdens transport naar een ziekenhuis. Het ongeluk gebeurde op de grote weg tussen Mexico-stad en Juarez-stlid. De inzittenden waren op weg naar Durango voor de jaarmarkt ter ere van Onze Lieve Vrouw van Candelaria. HAARLEM, 5 febr. De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank heeft vanmorgen een geldboete van 150 geëist tegen de 40-jarige chauffeur P. v. A. uit IJsselstein, die op 8 juni 1964 op de Haarlemmerstraatweg te Halfweg betrokken was bij een aanrij ding, tengevolge waarvan de 49-jarige heer J. Meyer uit Zandvoort om het le ven kwam. De officier was van mening dat de chauffeur geen dood door schuld ten laste kon worden gelegd. Wel zou hij de verkeersveiligheid in gevaar heb ben gebracht. De chauffeur was met een bus leer lingen van de lagere technische school uit Breukelen uit de richting Amster dam naar Halfweg gereden. Toen hij naar de uitspanning De Zoete Inval wil de rijden, bracht hij de bus van de rechter rq'baan naar links op de mid- denbaan. Terwijl Van A. al bijna stil stond en duidelijk door lichtsignalen te kennen gaf naar links te willen gaan, naderde met enorme snelheid de Mer cedes van de heer Meyer, die eveneens op de middenbaan reed. Een botsing kon niet uitblijven. De wagen van het slachtoffer kwam met hevige kracht te- fen de bus. De rechtbank zal'op 18 fe- ruari uitspraak doen. ten doet zij dit in nauwe samenwerking met het centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen. Over de opzet en het doel van de vereniging werd woensdag middag in ,,de Landbouw" in Hoofd dorp uitvoerig gesproken door ir. J. A. J. Godschalk uit Den Haag, tijdens een gezamenlijke bijeenkomst van de Hol- landsche Mij. van Landbouw, de CBTB en de LTB. Hij wees er op dat men reeds geruime tijd bezig is met een intensieve leden werving en hoopte dat ook de aanwe zige landbouwers uit Haarlemmermeer, Legmeer en de IJpolders, niet zouden dralen zich als lid op te geven. Momenteel leveren de contrakten die de telers met de fabrieken afsluiten nog al eens moeilijkheden op. De telers zelf dienen zich bij de contrakten neer te leg gen en kunnen zelf er niets tegen doen. Wanneer de vereniging is opgericht zal dit anders zijn. Het lidmaatschap zal voor de landbouwer en de tuinder die onder contrakt werken vele voordelen hebben. Ondermeer zullen de risico's die nu alleen door de teler worden ge dragen, zijn verspreid terwijl ook een eventuele financiering beter kan worden geregeld. Een landelijke samenwerking wordt in dit verband zeer nuttig geacht. Een aanwinst voor de contrakttelers is ook het voorlichtingsbureau dat wordt ingesteld en waartoe de landbouwers en tuinders zich ten alle tijde kunnen wenden. De heer L. Burgers uit Midden- meer sprak vervolgens over de voorde len van het lidmaatschap betreffende de graszaadteelt. De heer A. Nieuwen- huis wees op het belang van de ver eniging speciaal voor de teelt van con- serven-erwten. Na de pauze werd een inleiding gehouden door de wethouder van volkshuisvesting en bouwnijverheid van de Haarlemmermeer, de heer C. van Stam, die sprak over de betekenis van de Agglomeratie Amsterdam. (Advertentie) - OOOOOO-Op-Ort O O. ®0o°DOöO° Q O O O b O O O o O O O O O 'O O O I Oo O o Advertentie Hij smeedt een hechte band rond twee verliefde harten Banden van puur zuiver goud en hij noemt ze- CLAUDIA VERLOVINGSRINGEN Een charmante naam voor een eleqante ring adviseert u cv grote houtstraat 49 het huis met het carlltor telefoon 7 00 49 ar HAARLEM, 4 febr. De leden van provinciale staten mr. Korte (KVP), Sluimer (Prof. Chr.) en Pielage (PvdA) hebben gistermorgen tijdens de voortge zette behandeling van de provinciale begroting 1965 kritiek uitgeoefend op het besluit van Gedeputeerde Staten de subsidies aaii de openbare leeszalen en bibliotheken in de provincie te verla gen om daarmee bezuiniging te be trachten bij de provinciale uitgaven en daardoor een sluitende begroting te verkrijgen. Ruime subsidiëring van het biblio theekwezen vond mr. Korte van groot belang en een plicht van de provinciale overheid. Als we die noodzakelijke plichten niet kunnen vervullen, moeten we maar bij het rijk aankloppen, aldus mr. Korte. Hij vond het met elkaar in tegenspraak, dat G.S. aan de ene kant zeggen overtuigd te zjjn van de hoge culturele waarden van de lectuur voorziening en dat zjj aan de andere kant het bibliotheekwezen beknotten in de financiële middelen. Nu er op de provinciale begroting 150.000 minder is uitgetrokken voor de gesubsidieerde openbare leeszalen, gaan G.S. er, naar de mening van de heer Korte, ten onrechte vanuit, dat de gemeenten nu maar moeten bijspringen. In de bestaande moeilij ke financiële situatie in de meeste gemeenten kan daar weinig van te recht komen, aldus de heer Korte. Hij verzocht het voorstel terug te ne men en na hem deden dat ook de he ren Sluimer en Pielage. Of G.S. dat inderdaad zullen doen, is nog niet ze ker. Ook gisteren moest de begrotings vergadering weer worden geschorst en op 24 februari vindt eerst de voortzet ting plaats. Dan antwoorden de leden van G.S. SPORT NA ARBEID - De uitslag van de laatste competitieavond van de klaverjasvereniging Sport na Ar beid" te Noordwijk luidt als volgt: 1. A. van den Berg 4958 p., 2. G, Hiep 4908 p., 3. E. Franken 4905 p., 4 D Wijnands 4872 p., 5 S. Heemskerk 4758 p 6. A Plug 4686 p., 7. A. v. d. Voorn 4670 p., 8. Th. van der Berg 4584 n9 S. Wij nands 4381 p., 10. W. Mootjekind 4324 P- NOORDWIJKERHOUT, 4 febr. De afdeling Noordwijkerhout van de KABO groeit sterk. Uit het jaarverslag van secretaris H. Cremers bleek, dat de afdeling in het afgelopen jaar met 21 leden is versterkt en dat in de maand januari van dit jaar opnieuw een leden winst is geteld van 10. Ook financieel is de afdeling zeer gezond te noemen en de penningmeester M. L. Bon is hier voor een uitstekende heelmeester geble ken. Het was trouwens een heel prettige jaarvergadering van de KABO, waar mede voorzitter L. Verbeek nog ta melijk onervaren op dit punt zich zeer ingenomen voelde. Een bijzonder pret tig punt vormde de huldiging van een vijftal jubilarissen. De heer M. van der Togt, die ruim 50 jaren aan de katholieke vakbewe ging heeft medegewerkt, ontving het zil veren ere-teken en daarnaast als bij zonder blijk van dank en waardering van het hoofdbestuur van de KABO een royaal cadeau. Pater Bavo Ruiter, de aalmoezenier van de afdeling, voerde allereerst na mens het bestuur bij de huldiging het woord en naast de heer Van der Togt mocht hij ook aan P. Warmerdam, L. Verbeek, Chr. Wijnands en P. van der Vlugt het zilveren insigne van het 25-jarig bonds jubileum uitreiken. De heer J. W. A. Alferink complimenteer de de gehuldigden met dit jubileum en de afdeling met de sterke groei. Over de gehele lijn werd en wordt bij de KABO een gezonde groei aangetroffen en daaronder zijn opmerkelijk veel mid delbare en leidinggevende ambtenaren. Uit de bestuursverkiezing bleek de noodzaak van aanpassing als gevolg van die groei. Voor de groep PTT-leden werd in de persoon van de heer K. de Winter een plaats in het afdelingsbe stuur ingeruimd en de organisatorische mogelijkheid werd geopend, dat voor de leden van gemeente en PTT vak groepen worden gevormd. Voor donderdag, u februari a.s. staat een grootse feestavond op het programma, waaraan populaire ar tiesten hun medewerking verlenen, terwijl bij de rondvraag de heer C. van Zeist, die aan de totstandko ming van de feestavond een groot aandeel heeft gehad, niet tevergeefs pleitte voor een bindingsavond in 1966. Het bestuur werd voor het vele werk in het afgelopen jaar door de heer Ant. Duivenvoorden de dank van de afdeling gebracht. VOGELENZANG, 3 febr. De gym nastiekvereniging D(oor) O(oefening) S(terk) in Vogelenzang begint binnen kort met een nieuwe aktiviteit: een ver jaardagsaktie. Alle jarige inwoners van de parochie in dit Bloemendaalse dorp ontvangen via het bestuur van deze ver eniging een felicitatiekaart, die verge zeld gaat van een klein zakje. Met een rijmpje op de kaart wordt dc ontvan ger erop opmerkzaam gemaakt, dat dit zakje dient om de vereniging aan geld te helpen. Dit geld zal worden aange wend voor het aanschaffen van nieuwe turntoestellen. Het materiaal waarmee nu wordt gewerkt, is sterk ver ouderd en vraagt veel reparatiekosten. Vooral het aanschaffen van een nieu we turnbrug is een grote noodzaak. Dit betekent echter een uitgave van vijf tienhonderd gulden. Voor een dorpsver eniging is dat een bijzonder groot be drag. DOS hoopt door middel van deze aktie op de financiële hulpvaardigheid van de sportlievende Vogelenzangers te kunnen rekenen. In het dorp bestaat veel belangstel ling voor sportbeoefening. Dit blijkt uit het feit, dat in deze kleine dorpsge meenschap alleen de gymnastiekvereni ging al 120 leden heeft. Het bestuur van DOS noemt het een typisch ver schijnsel, dat er praktisch altijd uit één gezin meer gezinsleden' lid van de ver eniging zijn. Om de prestaties van deze leden naar buiten uit te tonen ligt het in de bedoeling dit jaar weer een open bare uitvoering te geven onder leiding van de oefenmeester, de heer P. J. van der Linden uit Bennebroek. (Van een verslaggever) foto KLM Aerocarto N.V. WARMOND, 3 fehr. Onder grote belangstelling de heer 5. W. Ho genboom commes A van de Warmond- se gemeentewei.toarie, na een ononder broken diensty) van 45 jaar, wegens het bereiken T" pensioengerechtig de leeftijd van zijn superieuren en zijn colleg0- s- Oaartoe was hij met zijn echtgenote, zoon en schoondochter uitgenodigd op U®'nadszaal, waar o.m. bijeen waren f"51 «"lege van burge meester en wém jwers, de raadsleden, het voltallig Se j'personeel en ve le belangstellenden. De burgemeester hield een humoris tisch getinte toespraak waarbij hij er op wees, dat rn®1 ue heer Hogenboom een ambtenaar m ne goede zin van het woord afscheid neemt Plichtsbetrach ting, ijver en &ldus spre ker, waren 'E? waarop uw le ven in de ambtelUye sfeer rustte, en het gemeentebestuur is y dan ook ten zeerste dankbaar voor alles wat gij in het belang van de J>®Ueente hebt ver richt. Hierna bood aPr™er de scheiden de functionaris de prarasch alleen door hem gebruikte senrjjrmachine aan be nevens een schilderij, voorstellende de Kagerplassen met aaarop (je onafscliel- delijke roeibootjes. j-Oisiot wenste spre ker de heer Hogen?0®"1 met zjjn echt genote nog een mo°ie en gezellige levens avond toe. Namens de raadsleden bracht de heer J. G. van Vliet "e .J?e.er Hogenboom dank voor alles watnjj m de afgelopen 45 jaren voor de gemeente heeft ge daan, waarbij hij een 0verzicht gaf van de vele functies door nem in deze ja ren bekleed. Spreker net zijn woorden vergezeld gaan van een bloemenhulde. De heer Pieterse, Seme.?me-secretaris, prees de ijver en toewijding waarme de de hee1- Hogenboomi zqn taak steeds heeft vervuld. Uw plichtsbetrachting, aldus spreker, was spreekwoordelijk. Gij hebt in uw lange loopbaan een ge hele metamorphose m de gemeente-ad ministratie meegemaaKt welke u, dank zij uw gezondheid en uw aanpassings vermogen, steeds hebt kunnen volgen. Namens het gehele personeel bood spre ker hem een klok aan. Nadat nog het woord was gevoerd door de heer J. H. Tijdhof, chef van de afdeling algemene zaken, die de schei dende functionaris eveneens veel lof toe zwaaide, dankte de heer Hogenboom al le sprekers voor de vriendelijke woor den tot hem gericht en voor de aan geboden geschenken. HAARLEM, 5 febr. De dames- ploeg van die Raeckse-veertienmaal verslagen dit seizoen- rook gisteravond tegen het Dordtse St. Paul de eerste overwinning, maar helaas werden de Haarlemse hoofdklassers weer op de streep geklopt. De roodwitten enthou siaster dan gewoonlijk en met Gien de Vries in blakende vorm, namen een 2-0 voorsprong, strandden in de derde set op 8-8, kregen in de vierde set nog maals alle kans op een zege, leidden met 12-8, maar bleken onmachtig de winst te grijpen. In de vijfde, beslissen de set was men dusdanig gedesillusio neerd, dat St. Pzul gemakkelijk de over winning greep. Het veldspel van St. Paul was ver dienstelijk maar voor het net waren de verrichtingen van de gasten zeer pover en teerden zij volledig op plaatsballen. Alleen internationaal Bep IJsselsteijn- Sonneveld, de steunpilaar van St. Paul, sloeg uit alle standen en vormde in de aanval een voortdurend gevaar Haar rol werd bij die Raeckse vervuld door Gien de Vries die haar smashes bik kelhard in de Dordtse defensie priem de en voor een goed deel aansprakelijk was voör de overwinningen van die LISSE, 5 febr. Lisse heeft nog steeds geen eigen gemeenschapscen trum. Er is weinig vergaderruimte met een werkelijk goede accommodatie. Eén van de grootste gebouwen, het KAB-gebouw, ouderwets maar wel ruim, zal men ook na kortere of lan gere tijd moeten gaan missen, want het staat op de lijst om te verdwijnen voor de doorbraak van de verkeersweg van af de Heereweg naar het oostelijk deel van Lisse. Daarbij doet zich voorts nog het geval voor, dat men te Lisse ook behoefte heeft aan een sporthal. Een aantal mensen in Lisse nu wil komen tot de stichting van een gemeenschaps centrum zo mogelijk in combinatie met de bouw van een sporthal. De behoefte aan een geschikte accom modatie op het sociaal-culturele vlak 'werd, reeds lans gevoeld. De bestaand gebouwen bieden te weinig accommo datie. Ten einde zich te verdiepen in de stichting van een gemeenschapshuis- Sporthal, heeft zich een commissie ge vormd. Gestreefd wordt naar eén sport hal en een toneelzaal met vergader en tentoonstellingsruimte. De financie ring zal alleen kunnen plaats vinden, indien medewerking wordt verleend door rijk, provincie en gemeente Lisse. De gemeenteraad heeft vernomen, dat de gemeente Lisse er achter staat. Dat kwam duidelijk aan de orde bij de be handeling van de begroting 1965. Het comité heeft aan alle mogelijke verenigingen en instellingen, een enquê telijst toegestuurd waarin allerlei vra gen worden gesteld omtrent de behoefte naar een Gemeenschapscentrum en sporthal. De enquêteformulieren worden vóór 9 februari ingewacht. Advertentie) HOOFDDORP, 4 febr. Vanmorgen om half acht is °P "e Oostelijke Hoofdweg ongeveer halverwege Hoofd dorp en Nieuw Vennep de 49-jarige land bouwer C. J. van der Geest door een personenwagen aangereden en om het leven gekomen. De heer v.d. Geest assisteerde een ze kere H. ter V. uit Hoofddorp, die een tweewielige aanhangwagen voortduwde. Ter hoogte van perceel 836 duwden zij de aanhangwagen de weg over Dit ge beurde achter een aan de kant van de weg geparkeerd staande bestelwagen, die groot gedimd licht voerde. Op dat moment naderde uit de richting Nieuw- Vennep de personenwagen van J. de B. uit Nieuw Vennep. De bestuurder zag, voorbij het licht gekomen, de overste kende mannen. Hij remde krachtig maar kon een aanrijding niet meer voor komen. Het slachtoffer, werd met zwa re verwondingen overgebracht naar het Grote. Gasthuis in Haarlem, waar hjj korte tijd later is overleden. Op ons hoofdkantoor te HAARLEM is plaats voor een Leeftijd 17 tot en met 25 jaar. ULO- en type-diploma vereist. Goede beloning en prima sociale voorzieningen. Vrijvervoer op het gehele lijnennet. Onze afdeling Personeelszaken zal U gaarne alle inlichtingen verstrekken. LEIDSEVAART 396 HAARLEM Telefoon 18460 Raeckse in de eerste sets: 15-12 en 16- 1.4. In de derde set bleef die Raeckse tot 1-8 in de sfeer van een overwinning. Toen schoot St. Paul uit tot 14-8, Thea v. Putten reduceerde met haar servi ces tot 14-10, maar verder kwamen de roodwitten niet, 11-15. Gemakkelijke overwinning II Gedeprimeerd begonnen de Haarlem se dames aan de vierde set, het enthou siasme was getemperd en alleen Gien de Vries bleef moedig voor een over winning vechten. Vrijwel op eigen kracht, met goed werk voor het net, in het veld en aan serve, leidde zh haar ploeg van een 6-0 achterstand naar een 12-8 voorsprong. Maar het spe* van de gastvrouwen was zwak in de beslissen de fase en met 15-12 won St. Paul de set. Op services van Bep IJsselsteijn namen de gasten in de vijfde set een 8-1 voorsprong en deze marge bleek voldoende voor een 15-7 zege. De strijd vergde 100 minuten speeltijd. In Alkmaar heeft HVS in 87 minu ten weer een benauwde zege behaald op Octopus. De HVS'ers zijn aan het experimenteren met het penetratie-sy steem om het drieslag-systeem at meer kleur te geven. Dit kostte punten en verlegnde de strijd tot vijf sets; 14- 16, 16-14, 3-15, 15-13 en 10-15. Bij HVS mist men Ron Noórt die voor lange tijd op de ziekelijst voorkomt als speler en bij de damesploeg van Alliance, die gisteravond eveneens in Alkmaar tegen Octopus speelde, mist men Noort als trainer-coach. De Oc topus-dames, kandidaten voor de titel, versloegen de Haarlemse gasten in drie sets. Het Zaanse Molenwiek, geheel be staand uit rijzige knapen, ondervond van die Raedkse sterke tegenstand. De gasten slaan veel, maar te nonchalant en te hard en veel smashes komen bui ten de lijnen. De tweede set greep die Raeckse na 9-9 met 15-10. Ook in de vierde set bezet die Raeckse redelijke kansen, leidde met 12-10, doch miste in de slotfase doortastendheid voor het net. NWIEK WON MET 15-4, 10-15, 15- net. Molenwiek won met 15-4, 10-15, 15- 7 en 15-12. HILLEGOM, 4 febr. Het Hillegom- se gemeenteraadslid 3. G. Stokman, heeft aan B. en W. enige vragen ge steld over de hoge kosten van het Van Nispenpark" en de herstelkosten van villa „Remina".. Deze vragen hiel den in, of het nog wel verantwoord is om nog méér geld ge besteden aan het Van Nispenpark. Hij gaf daarbij de vol gende toelichting: „Het park heeft 138.885,- gekost vanwege aankoop en vanwege aanleg 213.350, hetgeen een bedrag van renteverlies betekent over 10 jaar van 90.000. De afbouw vraagt nog een bedrag van 36.000, zodat hel bedrag in totaal 478.235 wordt. Als hiermede wordt doorgegaan, zo zei hij, zal dit jaarlijks aan rentever lies en onderhoudskosten 55.000 ver gen. Verkoop van diverse percelen voor bungalow-bouw zou de onkosten kunnen verhoeden en daarbij 50.000 per jaar besparen. De bomen en heesters in dit park zouden nu nog verplaatst kunnen worden en de groenstroken kunnen vul len van Elsbroek, waarvoor op de be groting van openbare werken een bedrag is uitgetrokken van 19.000,-. Het colle ge van B. en W. stond hier afwijzend tegenover, alleen de heer D. van Egmon betuigde adhaesie. Verder had de heer Stokman ge vraagd of het juist was dat de huur opbrengst van villa „Remina" in huur bij het rijk een bedrag van 1440,- bedraagt, terwijl alleen de tuin aan de gemeente een bedrag van 9842,10 aan onderhoud kost. Een verlies van 8402,10 per jaar. De heer Stokman vroeg of het niet mogelijk is het ge bouw aan het rijk te verkopen. Het college antwoordde, dat het gebouw voor sleping in aanmerking "komt, aan gezien daardoor ruimte vrijkomt voor het Van Nispenpark. Daarmede wa ren de overige raadsleden het eens. (Advertentie) De mooiste Europese keuken, uitgevoerd in chroom-nikkelstaaJ en stootvrije Reso- palplaat. Fabrikaat Bahr en Priester importeur Imenexco. Leiden, inlicht fa Th. Dekker, Reitzstraat 72 Haarlem, Tel. 41869. Het Zaanse Molenwiek, geheel be staand uit rijzige knapen, ondervond van die Raeckse sterke tegenstand. De gas ten slaan veel, maar te nonchalant en te hard en veel smashes komen buiten de lijnen. De tweede set greep die Raeckse na 9-9 met 15-10. Ook in de vierde set bezat die Raeckse redelijke kansen leidde met 12-10, doch miste in de slotfase doortastendheid voor het net. Molenwiek won met 15-4, 10-15, 15-7 en 15-12. De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden luidden: HEREN: OVRA 6—FES 3 3-0, OVRA 4PWN 2 3-0, die RaeckseMolenwiek 1-3, Brandweer 2WIK 2 3-0, VCMdie Raeckse 3 3-1, Energiede Blinkert 2 3-1, HVS 5—VCM 2 3-1, OVRA 5—PSVH 0-3, OVRA 2—PWN 3-0. DAMES: die Raeckse 2—VGW 1-3, HVSdie Raeckse 3 0-3, die Raeckse— St. Paul 2-3, VCM—JBS 2 3-0, DSS 2— Triumph 3-1, FES 2—HVS 2 2-2. JEUGD: die Raeckse aAlliance a 3-0. Alliance b—JBS a 0-3, JBS b—DSS b 1-3. HAARLEM, 4 febr. De Haarlems* politie heeft contact opgenomen met provinciale waterstaat om enige verbe tering te brengen in de bocht van da westelijke randweg nabij Haarlem-Hoog. Naar de richting van de Leidsevaart vooral is de situatie gevaarlijk. Wie ook maar even met zijn auto van de weg afraakt, komt in het mulle zand terecht. Tengevolge daarvan zijn de laatste tijd verschillende ongevallen gebeurd. Gisterochtend gebeurde er weer een ernstig ongeval. Vermoedelijk doordat de bestuurder, de 46-jarige winkelchef Th. S. uit Haarlem, even was afgeleid, raakte hij met de wielen van zijn auto de zandberm. De auto werd onbestuur baar, maakte een slag om en kwam tegen een lichtmast terecht. Tengevol ge van de botsing liep een naast hem zittende onderwijzer, de 46-jarige A.S., een kaakfractuur op. Achter in de auto zaten de echtgenotes van beide man nen. De vrouw van de onderwijzer liep een schedelbasisfractuur op en enkels hoofdwonden. Het echtpaar werd in da Mariastichting opgenomen. De auto werd zwaar beschadigd en moest wor den weggesleept. LISSE, 5 febr. De vrijwillige brand weer van Lisse heeft enige tijd onder leiding gestaan van de ondercomman dant K. Nieuwenhuis, omdat de com mandant, de heer J. P. C. van der Drift wegens gezondheidsredenen als zodanig ontslag moest nemen. Thans heeft de brandweer weer een commandant en wel in de persoon van de heer P. W Eveleens, adjunct-directeur van Open bare Werken te Lisse. De burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, heeft hem in de gis teravond gehouden jaarvergadering als de nieuwe commandant geïnstalleerd, wees op de verantwoord wees op de verantwoordelijkheid van deze functie en sprak de wens uit, dat de heer Eveleens als nieuwe comman dant ozu slagen. Daarbij sloot zich aan de inspecteur van het brandweerwezen, district Zuid-Holland, de heer M. Aal wijk. Aan de heer Nieuwenhuis werd dank gebracht voor zjjn werk. Het jaarverslag van secretaris Beelen gaf een duidelijk oferzicht van de acti viteiten van de brandweer. In totaal was er slechts een brandschade van 16.500,-! De heer J. N. Beelen be haalde in 1964 het eindgetuigschrift van de volledige cursus opleiding onderbrand meester. Dit jaar is een begin gemaakt met de cursus motordruver. De brand weer nam deel aan verscheidene de monstraties op dit terrein. De heer C. W. van der Mark werd gehuldigd in verband met zijn 25 jaar trouwe dienst bij de brandweer, waar voor hij een diploma in ontvangst mocht nemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2