Opzij Schouwburg Kerk hxplosie Psychiatrisch advies Eerste paal nieuwe kerk Boerhaave- wijk Hl Inbraak bij inspecteur van politie MET DE SLOOP BEGONNEN Het is gedaan met oude Hagebrug Antiek model zal oude brug vervangen Sociëteit Sanctus Bavo viert tweede lustrum „BROMOLIEJANUS" IN ZANDVOORT Man tegen de grond geslagen In memoriam Doktor J. F. Obermayr Grote verdiensten voor de orgelcultuur in Haarlem De Polyester Polka meer succes voor regisseur dan voor schrijver BÉT" I s PREMIERE „CENTRUM" IN HAARLEM Scholier op zebra Delftlaan aangereden Goedkoop blijspel werd dolle klucht o STENOTYP MAANDAG 8 FEBRUARI 1965 PAGINA van he n it'u \vs I Zandvoort ligt weliswaar niet in het land van de leut, maar als het op feesten aankomt doen de Zandvoorters niet voor hun landgenoten van heneden de grote rivieren onder. Met de viering van het carna val zijn zij die zelfs bijna een maand voor. Want zaterdag reeds kwarn^ uit Eindhoven Zijne Hoogheid Prins Carnaval Bromolie- janusnaar de winderige badplaats. Voorafgegaan door maar liefst vier muziekcorpsen maakte hij een tocht door het dorp en daarvoor bestond zoveel belangstelling, dat het langs de route bijna net zo druk was als op een zomerse zondag. Op zijn tocht ontmoette Bro- moliejanus weliswaar niet het enthousiasme dat hij gewend is in zijn „vorstendom"maar de ontvangst door burgemeester mr. Van Fenema op de stoep voor het raadhuis vergoedde veel en toen de klok eenmaal een keer was rond geweest, merkte Bromoliejanus niet eens meer dat hij in Zandvoort was en niet in Eindhoven. Zo gezéllig was het op dat carnavalsbal in het badhotel. En dat was tenslotte het hoofddoel van het door de directie van het badhotel georganiseerde bezoek van Prins Carnaval aan Zandvoort. Sarah Heijblom en Wim van den Heuvel in „Polyester Polka" van Dimitri Frenkel Frank. Dr. J. F. Obermayer, op de ach tergrond, bij een der historische orgeltjes, die enkele jaren geleden in de Vleeshal „geëxposeerd" stonden. TtTM Voor Haarlem e.o. Films Muziek Toneel Diversen Blijkens een advertentie in onze Courant van zaterdag wordien solli citanten opgeroepen voor de functie Van directeur van de Haarlemse stads schouwburg. De mogelijkheid wordt bovendien niet uitgesloten, dat de nieuwe directeur ook belast wordt met de leiding van het gemeentelijk con certgebouw. Daaruit blijkt, dat van gemeentewege nog steeds niet defini tief besloten is die twee directies van elkaar te scheiden. Wij begrijpen daar niets van. De traditie moge in Haarlem er toe geleid hebben, dat de schouwburg en het concertgebouw een en dezelfde man als directeur hebben, de practijk in het verleden heeft bewezen, dat er van een feitelijke directie van het concertgebouw door de schouwburg directeur niet veel overbleef. Ten aan zien van het concertgebouw was er sprake van een formele niettemin ver antwoordelijke leiding. Dat is geen Verwijt aan vroegere directeuren. De Situatie was nu eenmaal zo gegroeid. Maar nu is er een mogelijkheid tot scheiding van de twee directies. Het is doodgewoon niet verantwoord meer, de oude toestand te handhaven. Een schouwburgdirecteur heeft handen vol trouwens andere artistieke eisen stelt dan een concertgebouw. De nieuwe schouwburgdirecteur heeft nog een bijzonder zware taak. Hij immers zal de grootscheepse verbouwing van de schouwburg, welke te gebeuren staat, moeten begeleiden. Bovendien zal hfj moeten proberen de accommodatie drastisch te verbeteren. Denk maar eens aan de foyer. Waarom dan de man extra belasten met een taak concertgebouw waarvan bij voor baat vast staat, dat hij die toch weer helemaal moet delegeren? De opbrengst van de kerkenbouw- Collerte heeft die van het vorige jaar de eerste schattingen met volgens "cent overtroffen. Daarmee ruim 15 v overtuigender wijze dan is..opve?wachtten bewezen wat wij Wterdag 'n deze kolom hebben op gemerkt. De Kerk op weg heeft ge handeld, zij heeft op treffende wijze laten zien, dat zij leeft, dat zij zich Kerk weet en haar verantwoorde lijkheid beseft! na. - 1 Voor het eerst in de nog vrij jonge geschiedenis van de Gasunie heeft zich een ongeluk voorgedaan met de hoge- druklei dingen die ons land doorkrui sen. Hoewel tientallen mensen de schrik van hun leven hebben gehad, is het allemaal nog goed afgelopen. Toch kan niemand er erg tevreden mee zijn, dat ruim twee uur lang hoogst brandbaar gas met enorme kracht uit de gebarsten leiding heeft gespoten voordat ingegrepen kon wor den. Dat dit geheel ongevaarlijk zou zijn, wil er bij ons zo direct nog niet in. In elk geval zou de Gasunie ons er een groot genoegen mee doen de zaak niet te bagatelliseren. Verbete ring van het alarmeringsapparaat, waardoor sneller ingrijpen mogelijk wordt, is wel de minste maatregel die men treffen kan. Bij het openbaar ministerie lopen de meningen nogal uiteen omtrent de waarde die moet worden toegekend aan psychiatrische adviezen, zoals die bij vele zaken worden uitgebracht. De ene officier durft op grond van het advies geen gevangenisstraf te ei sen en de ander trekt in zijn requisi toir duchtig van leer tegen het advies van de psychiater en meent, dat de rechtspraak zelf in gevaar wordt ge bracht, indien de rechter zich laat leiden door het psychiatrisch advies. Wie heeft gelijk? Gaat het er eigen lijk niet om, dat het ons in Nederland te zeer ontbreekt aan inrichtingen waar het psychiatrisch advies ten uit voer kan worden gebracht zonder dat het rechtsgevoel in het gedrang komt? In dat geval wordt de strijd geleverd op het verkeerde gevechts terrein. Niet de rechtszaal maar het Binnenhof is de aangewezen plaats. llllllllllllllllllllllllllll!IIHI"l"lllllllll""l"lil"l""l"lllllllll HAARLEM, 8 febr. Zaterdag 20 februari zal (le eerste paal de grond 'ngaaii voor de Mater Salvatoris Kerk In Schalkwijk B (Boerhaavewijk) 'lot nu toe moeten de katholieken uit deze Mik nog steeds kerken in het nood- ,.rkje „De Goede Herder" in Schalk- ivflk A (Eruopawijk). Kapelaan P. G. Van Zijp is destijds tot bouwpastoor van de nieuwe parochie benoemd. De kerk, die gebouwd wordt naar onlwerp van architect J. de Groot uit Uithoorn, zal nabij de Boerhaavelaan verrazen, tussen de twee aan elkaar parallel lopende Floris van Adrichem- straat en de Semmelwisstraat. De kerk moet plaats bieden aan ongeveer zes honderd mensen. Verwacht wordt, dat de tsoerhaavewijk ongeveer 3500 paro chianen zal gaan tellen. HAARLEM, 8 febr. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in het huis van een Haarlemse inspec teur van politie, terwijl de bewoners niet thuis waren. De dader heeft zich toegang verschaft via een niet afgeslo ten opsteekraampje. Lit een ia. van de keukenkast wordt een bedrag van 182,50 vermist. In dezelfde nacht hebben ook de bu ren van de politiefunctionaris onge wenst bezoek gehad. Omstreeks 1 uur werd de buurvrouw wakker van een gerucht. Zy keek uit het raam en zag hoe een man probeerde een keuken raam ie openen. Op haar vraag, wat hij daar moest, nam de inbreker ijlings de benen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een Coöp. winkel in Parkwijk, De dader is binnengeko men via het platte dak. Uit een afge sloten kantoortje wordt een geldkistje met ongeveer 900 vermist. HAARLEM, 8 febr. Zelfs een door chauvinisme verzacht oog kon geen schoonheid meer ontdekken aan de fra giele voetbrug die nog voor enkele da gen de Raamsteeg en de Hagestraat over de Burgwal heen verbindt. De eer tijds sierlijke houten oversteek kreeg destijds een breedte, die slechts bere kend was op voetgangers en een rustig verkeer van koetsen en paard en wa gens, die niet breder waren dan de Raamsteeg en de Hagestraat zelf. Te gen het geweld van sanerings- en riole ringsplannen, tegen modernisering en verkeerstoename moest de brug het wel afleggen. Zodat men deze dagen begon nen is binnen de wallekanten van de Burgwal veelbetekenend ter weerszij den van de brug een dam overdwars te slaan, achter een der wallen over de gehele breedte van het water, een ste vige bouwkeet. Toen er naast de bouw keet tenslotte een voorlopige voetbrug geslagen werd, was het de bewoners van de Burgwal wel duidelijk. Met de Hagebrug was het bekeken. deze_ week zal begonnen wor- i,?w i dS- op van de oude brug. De telefoonleidingen, die onder het houten wegdek lopen, zullen omgelegd moeten worden Het water tussen de twee dam men zal weggepompt worden, zodat de werklieden daar beter hun gang kun nen gaan. Het in de gracht geworpen huisvuil, dat dan zichtbaar wordt zal niet al te lang tot aller schande blijven liggen, maar weggegraven worden. Nieuw zand zal de werklieden wat vas- t6 §rond onder de voeten geven. kvdSc Lpla?ts va? de oude houten brug il™ viTa brug' eenzelfde als en kele jaren geleden over de Bakenesser- gracht werd aangelegd. Een >.an„ model, dat aansluit bij de ^V1 fleurige omgeving. De nieuwe brug zaï belangrijk breder zijn. De rijweg woim: zes meter breed, de trottoirs aan,w it„" zijden elk twee meter. Met deze hreeaie zal de brug goed passen in een eveniu- eel saneringsplan dat voor deze ouui zal worden opgesteld. Over ruiml ee half jaar hoopt men de nieuwe toogoiug, versierd met metselwerk rond de oops en een ijzeren brugleuning klaar te neo- Van de gelegenheid wordt gebruik ge maakt de riolering onder de brug door vast te vernieuwen. Men had voor deze buurt een plan voor vernieuwing van de riolering opgesteld, waarin ook de bui zen onder de Hagebrug waren opgeno men. HAARLEM, 8 febr. Zaterdagmid dag even voor 1 uur is de achttienjarige scholier J.v.d.B. uit Beverwijk op de voetgangersoversteekplaats op de Delft- laan bij de Zaanenlaan aangereden door de personenwagen van de 48- jarige expeditiechef N. H. van A. uit Haarlem, die onder toezicht reed van de 32-jarige bankwerker H. R., eveneens uit Haarlem. De scholier werd met een linker beenbreuk en een hersenschudding opgenomen in het Dia- conessenhuis. De voetganger stak de zebra over, terwijl de auto van A. bezig was een file andere auto-s m te halen. Een van de wagens stopte voor de zebra, maar H. kon niet meer tijdig tot stil stand komen. R. kreeg een snjjwond aan zjjn pols en de achter in de auto zittende mej. M. A. „(191 kreeg een shock. Met R. werd zq voor onderzoek overgebracht naar het Diaconessenhuis. Zij konden spoedig naar huis terugke- HAARLEM, 8 febr. Hoewel de Haarlemse katholieke studentenvereni ging „Sanctus Bavo" al ruim twaalf jaar bestaat, heeft het Sociëteitsleven in een eigen tehuis in november 1964 pas zijn tiende levensjaar afgesloten. Een Lustrumherdenking is voor studen ten altijd een reden om daaraan e.en uitgebreide reeks festiviteiten te verbin den. Zo zal dan ook bij Sanctus Bavo dit tweede Sociëteitslustrum van 10 m. 14 februari worden gevierd. Het Pr0' gramina vermeldt onder meer: Een wijnproefavond, kroegjool, feeste lijke vergadering met receptie en een cabaret in de aloude Waag. De Waag was tot voor twee jaar nog het middelpunt van Sanctus Bavo. Me" mgeen zal zich wellicht nog de toestand van de Waag herinneren in de eerste i?T-".??r}ogse ïaren. Een stoffig stukje Middeleeuwen, dat gebruikt werd om hand-, voet- en eerste stoomspuiten van de negentiende eeuwse Haarlemse brandweer onderdak te bieden. Eind 1954 meende het Haarlemse gemeente bestuur dat de tijd rijp geworden was, het jonge Sanctus Bavo de Waag ter beschikking te stellen, om daar z'Jn eerste sociëteit in te richten. Tot dan toe, hadden de Bavianen zich steeds 111 het Raarnvestkwartier van Neuteboom <n°g steeds is het drink lied. „Neuteboom is Neuteboom, Neute- boom is teut,..." bekend). schroom, maar met enige onderton.61? van gejuich betraden de, toen nog met zo talrijke, Bavianen hun eerste eigen soos. Dit alles gebeurde onder de be zielende leiding van Jaap Kloet, voor iedere Baviaan nog steeds een begfjij- Kloet wist op allerlei manieren menu* lair etc. bij elkaar te scharrelen, echte bar in te richten, kortom de .IJ? te sfeer aan de nieuwe studentensoc teit te geven. Zo begon een periode van acl1',^ ren, waarin Sanctus Bavo zich, r®":).. haar middelpunt de Waag, kon °n kelen tot een volwassen deel van Nederlandse studentenleven. Iedere derdag, maar vooral iedere z? parh- avond togen de Bavianen naar de van straat, om daar onder het gen een borrel of pilsje elkaar te v?" en en door het uitwisselen van ervaJ fgekom- kennis zich t ontwikkelen tot stige waardevolle leden van schappij. Vet werd Onder Sociëteitspraeses 1Je zepr het eerste sociëteitslustrum Pchied_ luisterrijke wijze gevierd. ri" 6toen b de in 1960. Weinigen konden vroeden, dat de WaagPe„et besluit slechts twee jaar zou duren- t over te gaan tot aanschaf van een eigen pand in de Ripperdastraat, werü een jaar later genomen De s« studeren" de te verwachten aanwas hierw den, deed Sanctus Bavo m 19bl hiertoe overgaan. Vele Haarlemmers herinne ren zich wellicht nog de festiviteiten waarmede dit alles gepaard ging. Voor vele Bavianen was het moeilijk wennen in hun nieuwe gebouw. Maar nu nieuwe generaties binnenkomen, krijgt ook de nieuwe sociëteit haar eigen sfeer en ka rakter. Toch zal het vele Bavianen goed doen by dit tweede Sociëteitslustrum hun oude Waag, door mevr. Cobi Schrey- er voor deze gelegenheid ter beschik king gesteld, weer eens te kunnen be treden, en het Waagoratorium„Aan de oevers van het Spaarne, tussen Ba- kenes en Baaf...", aan te heffen. J. H. M. HAARLEM, 8 febr. Drie jonge- maanen, die samen een fles cognac hadden leeggedronken, hebben zich za- terdagmiddag omstreeks kwart voor tnee op het Kennemerplein schuldig ge maakt aan openlijke geweldpleging. Zij raakten handgemeen met een inwoner van Den Helder, die bewusteloos naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo moest worden overgebracht. De daders zijn ingesloten. Het zijn de 19-jarige monteur F.J.B. ?n zijn 18-jarige broer de metaalbewer ker J.f.iB., beiden uit Haarlem, en de zO-jarige metaalbewerker G.H. uit Haarlemmermeer. Op het Kennemer- Plein vielen zij eerst een onbekend ge bleven meisje lastig en even later trachtte het drietal op de hoek van het Kennemerplein en de Jansweg de mo tor van de 26-jarige B. uit Den Helder omver te gooien, terwijl de man bezig Was zijn voertuig op het trottoir te repareren. Een van de knapen viel de vrouw van B. lastig. Toen de man zijn vrouw trachtte te ontzetten, kreeg hij zo'n harde klap tegen het hoofd, dat hij bewusteloos op de weg viel. De jonge mannen namen hierop onmiddellijk de benen. Even later meldde J.B. en H. zich op het politiebureau en de derde kon door de politie worden aangehouden. Herr Obermayr is dood. Hij zou dit jaar zeventig geworden zijn. Ver van „zijn" Salzburg is hij zaterdagavond in het Haarlemse Dia conessenhuis gestorven. Voor inge wijden en andere vrienden is zijn dood niet bij verrassing gekomen. De laatste maanden nam de kracht van zijn lichaam zichtbaar af. Toen hij nóg niet zo lang geleden op onze re dactie verscheen hij was er een trouwe gast was hij een dode lijk vermoeid man. Minder spraak zaam, lusteloos. Maar zodra liet een onzer het woord „Salzburg" vallen, of het oude vuur vlamde weer in hem op. Salzburg, waar hij geborgen en getogen was, vulde zijn leven. Salzburg w&s zijn leven. Een merkwaardig man, doktor Ober mayr, een bijzonder mens. Een man, die heel veel van techniek wist, een man die de werkelijke levensvreugde in de muziek vond. Hij is cellist bij de Wie ner Philharmoniker geweest, vele meesters uit de wereldmuziek waren zijn vrienden of minstens persoonlijke kennissen. In Salzburg werd de muziek hem vlees en bloed. Hij heeft een zeer groot aandeel gehad in de wereldbe roemde Salzburger Festspiele. Hij wist er alles van. Hij kon er uren van vertellen. Deze man, doktor Obermayr, kwam naar Nederland. Hij zocht de meest mu zikale stad van het land op. Dat was voor hem Haarlem. Hij kon toen niet vermoeden, dat hij ook in de meest Hollandse stad terecht kwam. Een stad, die nu eenmaal de zwier en de levens lust van Salzburg mist. Juist in die stad moest de Salzburger Obermayr aarden. Het is hem niet helemaal gelukt. Hü is nooit Haarlemmer met de Haarlem mers geworden. Hij is altijd Salzbur ger gebleven. Dat strekte hem natuur lijk tot eer, maar het heeft ook teleur stellingen bezorgd. Lopend door Haarlem, met krachtige stap en altijd herkenbaar aan zijl. karak teristieke zwarte hoed, bleef hij Salz burger. Het was niet alleen het accent, dat hem verraadde. Een gesprek met hem kon een feest zijn. Zijn muzikale belevenissen waren prachtige verhalen, die mooi genoeg waren om waar te zijn. Zijn muzikale kennis was verbluf fend. Hij heeft het nooit zo ronduit ge zegd. Maar zijn ideaal om van Haar- trum zaterdagavond moe stadsschouw burg de landelijke Pjenj'ere bracht is meer een succes geworden voor regis seur Walter Kous aan voor de schrijver Dimitri Frenkel Frank. De intrige, die Frenkel Frank voor zqn blyspel heeft opgezet, is natuurlyk knap. Hij is er zelfs een meester m. rn uit geval voert hij een jong echtpaar ien tonele, dat binnen vierentwintig uur in zijn pas verworven huis de ™eeat krankzinnige toestanden beleeft- r-r stapt zo maar een vent het huis binnen, die met een verrekijker vanuit net Keukenraam een kamertje aan de overzqde beloert. De man, die meer de allure heeft van een loodgieter, blijkt een detective te zijn. Hü heeft opdracht de amoureuze gan gen van een gevestigd man na te gaan. (Advertentie) voor tijdelijke steno-typistes HAARLEM, Ktodsriiutsslngel 44 TdM«K (025001-16342 In het kamertje heeft het welgestelde slachtoffer iedere dag een ontmoeting met zyn liefje. Het toeval wil, dat juist die man zakelijke relaties heeft met de jonge echtgenoot. Hü komt er over de vloer, en raakt op zijn manier verward in een andere toestand, wanneer blijkt, dat de vrouw van de detective op haar beurt weer een vriendje heeft. Met de minuut wordt de verwarring groter, als intussen ook het jonge stel in grote on min dreigt te geraken. Alles komt wel op z'n pootjes terecht en de toeschou wer heeft binnen twee uur een sensa tionele dag beleefd. Voor die sensatie heeft Walter Kous gezorgd. Hij heeft het terecht als de beste oplossing gezien van het blijspel een dolle klucht te maken. De tekst van Frenkel was zo mager, de zoge naamd grappige woordspelingen zo goedkoop, dat er op dat punt geen eer te behalen viel. Had Walter Kous zich daardoor laten inspireren, dan was het hele stuk een grote flop geworden. Hij is gelukkig zijn eigen weg gegaan. Het ging tenslotte meer om het zien dan om het horen. Hij stapelde als het ware de ene scène op de andere, de ene toe stand gooide de andere zonder pardon omver. In een razend tempo maar heel laconiek speelde hij de tegenstellingen tegen elkaar uit en daarmede wist hij zijn publiek op afdoende wijze te over rompelen. Bovendien had hij een puike bezet ting tot zijn beschikking, met als cen trale figuur Wim van den Heuvel, wiens hpgende inzet het ergste deed vrezen, maar die later, vooral na de pauze, als de jonge echtgenoot er feestelijk op los speelde. Ina van der Molen aisrijn dan men verwacht zou mogen hebben, vrouw bleek dit keer minder spannend De detective, heerlijk overtrokken in zün strüd voor eer en deugd, was een dankbare rol. Piet Römer liet dat dub bel en dwars merken. Karin Haage als zün vrouw chargeerde minstens zo goed en zorgde ei* wel voor, dat er vaart in de klucht bleef. Dries Krün tekende de welvarende zakenman voortreffelük in diens gegeneerde status, Sara Heüblom bleef ook in al die dolheid de lieve, meestal ongekunstelde vrouw, die ten slotte altyd de waarheid in pacht heeft. Een pracht-beurt maakte Carol Linsen als de paniekerige jongeman, die noch met zjjn liefde noch met zijn figuur veel raad wist. Tenslotte Ellen de Thouars als het liefje: letterlijk en figuurlük recht op de man af. Voor zover er eer behaald is met deze klucht, komt die dus voor het grootste deel toe aan Walter Kous. Hij zal er vermoedelijk Herman God- dü'n ruim in laten delen. Deze zorgde voor een doeltreffend en alles omvat tend décor. W. HELVERSTEIJN. lem een tweede Salzburg te maken was bepaald duidelijk. In ieder gesprek fungeerde zün geboortestad als een on misbaar décor, en misschien vergat hij wel eens, dat Salzburg nu eenmaal Salzburg is en Haarlem altyd Haarlem zal blijven. Het vermeende onbegrip was in sommige opzichten tragisch. En toch heeft juist dr. Obermayr een grotere in vloed gekregen op het muzikale leven in Haarlem dan hüzelf had mogen ver wachten. Met name heeft de orgelcultuur in Haarlem enorm veel aan deze Salz burger te danken. Hü immers hoorde by de initiatiefnemers van het Inteiv nationaal Orgelconcours, vyftien jaar geleden. Hy heeft zich daar letterlek voor uitgesloofd. Door zün contacten in binnen- en buitenland heeft hij dit concours werkelijk internationaal ge maakt en Haarlem een grote faam bezorgd. Hij is ook de oprichter ge weest van de Zomeracademie voor organisten. Negen jaar lang, tot vo rig jaar, is htj directeur van deze academie geweest. Organisten uit de hele wereld zün naar Haarlem geko men om zich onder leiding van groot meesters verder te bekwamen in de orgelkunst. Een man, die dat allemaal bereikt heeft, is een groot man. De Salzburger Obermayr heeft Haarlem meer aan zich verplicht dan hij misschien zelf ver moed heeft. Daarom ook is hij meer Haarlemmer geweest, dan hij zelf heeft verondersteld. De culturele contacten, die tussen Haarlem en Salzburg ont staan zjjn enkele maanden geleden is daarvan nog een gelukkig bewijs ge leverd hebben diep wortel gescho ten. Om deze en vele andere redenen zal muzieklievend Haarlem de nage dachtenis van Doktor Obermayr in ere houden. W. H. FILMS: CINEMA PALACE: Sex, moord en thrHls in Beverly Hills, ontraden. FRANS HALS: Irma la douce, str. volw., 8 uur. LIDO: De hel van niemandsland, 14 jaar, 2, 7, 9.15 uur. LUXOR: Het bezoek, 18 jaar, 2, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: Verleid en verlaten, 18 jaar, 2. 7, 9.15 uur. ROXY: Toen de hel losbrak, 14 jaar, ma. t.m. wo. 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: Les amants, str. volw. 2.15, 7, 9.11 uur. MINERVA: Irma la douce, str. volw., t.m. wo. 8.15 uur. Jongens ranehe, a.l. wo. 2.30 uur. Maandag 8 februari. Concertgebouw, 7.30 uur: Haarlems inter- scholair Jeugdtournooi. Woensdag 10 februari Concertgebouw, 7.45 uur: Provinciaal Jeugdconcert door het NPh.O. o.l.v. Henrl Arends. Donderdag 11 februari Concertgebouw, 7.45 uur: Provinciaal Jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Donderdag 11 februari Stadsschouwburg, 8 uur: Sieto Hovings Kunstkring met „De ezels van Gaika". BALLET: Dinsdag 9 februari Stadsschouwburg, 8 uur: Nederl. Dan»- theater: Balletvoorstelling. Maandag 8 februari. Stadsschouwburg, 8 uur: Sieto Hoving'» cabaret „Tingel Tangel" met „Je blijft lachen". Maandag 8 februari. Rest. Brinkmann, 8 uur: Kon. Ned. Na- tuurhist. Ver.; zwerfstenen. Voordracht met dia's door W. T. Hellinga. UNICEF. De verkoop van de be kende kerstkaarten ten bate van het Kin- dernoodfonds van de Verenigde Naties is in Haarlem een groot succes gewor den. Alleen al op het bureau van de Haarlemse afdeling van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap werden ruim 3500 kaarten en vele Unicef agenda's ver kocht. De opbrengst was ruim 1500,—. Daarnaast werden nog vele kaarten door particulieren verkocht, zodat Haarlem in het landelijk geheel een bijzonder goede beurt heeft gemaakt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3