Reorganisatieplan Floraplein zeker niet urgent, onverantwoord, kostbaar en onnodig Felle reactie °P nieuw an van pl gemeente TYBB gelooft nog steeds in betere dagen Stichting „Wildhoef" vraagt Bloemendaalse gemeenteraad om uitbreidingsplan Tafeltennisstrijd in afdeling DSB alleen is niet meer topformatie GTTC 2 voelt zich onprettig Expositie Isaac Israëls Clubkampioenschap home - trainen De Kampioen Henk Kiekens legt de jongeren zijn wil op Pastoors in Bennebroek en Bloemendaal benoemd Hoofdklasse volleybal H.V.S. zetelt weer op de eerste plaats COMMISSIE TOT B. EN Problemen over huwelijk voor K.A.V. en N.K.V. te Hillegom Overgangsklasse Verkoop van grond aan bewoners Woningen aan Lonbar Petrilaan Esperantisten naar Angers Foto-wedstrijd Onderscheiding voor F. Wennekendonk BERGMANS: GOEDE TAFELTENNISSER Haarlems matrassenhuis GESLAAGDEN Uitslagen Tegenslag S.S.S. organiseert de turnkampioenschappen DINSDAG 9 FEBRUARI 1965 PAGINA 2 HAARLEM, 9 febr. De Florapleincommissie blijft zich verzetten tegen de plannen tot reorganisatie van het Floraplein, zoals de gemeente Haarlem deze heeft opgezet. De conclusie van de gemeente is, dat het plan de aantasting van het fraaie plant soen tot een minimum beperkt. In een brief aan de commissie schrijft de gemeente dat het plan nodig is geworden ter compensa tie van de parkeercapaciteit, die verloren is gegaan als gevolg van het voor de noordzijde van de Hazepaterslaan in te stellen wachtverbod. De Florapleincom missie heeft gisteren in een brief aan burgemeester en wethouders gesteld, dat de plannen van de gemeente niet verantwoord, niet urgent en onnodig zijn. Het nog steeds omstreden Flora plein, waarvoor binnenkort een gewijzigd reorganisatieplan te verwachten is. uw matras te dun of versleten laaf het ons even weten prijsopgave aan huls 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis grote houtstraat 103 Haarlem, telefoon 11485 profiteer van onxe inruilactie f 10,- tot f 25,- voor uw oude spiraal of ledikant HILLEGOM, 9 febr. Als er over een algemeen onderwerp een inleiding wordt gehouden, die de belangstelling verdient van de leden van de K.A.V. en de N.K.V., wordt er een gecombi neerde bijeenkomst gehouden en het on derwerp dat gisteravond aan de orde werd gesteld had ook de belangstelling mogen hebben van veel meer leden van deze verenigingen en ook van anderen. De voorzitter van de N.K.V., de heer J. J. Kok, wees hierop in zijn inleidend woord. Hij wees op de vele publikaties en meningen en het verschil van me ningen over „De problemen van het huweljjk". Hjj gaf daarna aan de inlei der, kapelaan Schlatmann uit Lisse, het woord. Deze wees er op dat het thema zo oud is als de mens zelf. Het omvat im mers het samenzijn en samenleven der mensen. Het fundamentele en blijvende daarin is het samenzijn in liefde. Het elkaar aanvullen om de liefde blijvend in stand te houden. De problemen die rond dee vervulling van deze samen leving, over het „hoe", zijn de vragen gekomen. Hij gaf een uiteenzetting over de inzichten die men er vroeger over had. Nu echter komt in onze katholieke gezinnen het besef tot meer overleg. Niet uit gemakzucht maar in onderling beraad. Onder geen voorwaarde wilde de spreker kritiek op de huwelijksbeleving van vroeger. Hjj besprak de periodieke onthouding en het gebruik van anti-con- ceptionele middelen. Hij wees op de verantwoordelijkheid bij de gehuwden zelf. Men moet vasthouden aan een ideaal beleven van het huwelijk, dat moeilijk volmaakt zal zijn. „Wij mensen blijven nu eenmaal altijd onder de maat". HAARLEM, 9 febr. Tijdens een afscheidsreceptie in het Amsterdamse Hilton-hotel, overhandigde de heer I. Kommehl, directeur van Ipko in Den Haag, namens de burgemeester van Haarlem, de heer F. G. J. Wenneken donk voor langjarige dienst bij ge noemde n.v. de zilveren medaille van de Orde van Oranje Nassau. Het college heeft het voornemen een definitief reorganisatieplan van het Floraplein aan de raad aan te bieden en voor te stellen het besluit van juni 1963 in te trekken. Wat betreft de oplos sing van de commissie stellen b. en w. zich op het standpunt, dat zij een re organisatie van het profiel van de Ha zepaterslaan zowel in verkeerstechnisch als in stedebouwkundig opzicht niet ge wenst achten, daar dit aanleiding geeft tot gestoken parkeren en het verdwijnen van een deel van de fraaie beplantin gen. De Florapleincommissie is het ook niet eens met het college, waar dit zegt: „Er bestaat geen strijdigheid tussen het reorganisatieplan en de in de akte van aankoop van het Hazepatersveld opgenomen clausule. Deze clausule is niet van servituutrechtelijke aard, maar schept slechts een persoonlijke rechts band met als inhoud, dat de gemeente Haarlem alle maatregelen zal nemen, die het Hazepatersveld geschikt zullen maken tot bebouwing met aanzien lijke villa's of woonhuizen. Door de op dracht te verstrekken aan architekt Zocher en door het uitwerken en re aliseren van diens plan heeft de ge meente voldaan aan het gestelde in de verkoopakte." De commissie zegt nu, dat de verkoper heeft gesproken van herenhuizien en pleinen. „Er staat zelfs parken in het contract." De bewoners van het Floraplein vinden dat het re organisatieplan van de gemeente het gazon voor een derde weghaalt en een ander deel door de geparkeerde auto's aan het gezicht onttrekt. „Reorganisatie van het Floraplein be strijden wij nog feller en met meer ar gumenten dan in juni 1963. Er is geen urgentie." In de brief aan het college zegt de commissie namelijk, dat er geen sprake is van toeneming van het aantal auto's gedurende de spitsuren op za terdag en dat er zelfs nog ruimte vrij blijft. Het gemeentebestuur wordt ge adviseerd om over te gaan tot par- keermeters Resumerend zegt de com missie: „Het plan is niet urgent, onno dig en onverantwoord kostbaar." HAARLEM, 9 febr. TYBB heeft in de overgangsklasse van de tafelten- nis-competitie het hoofd nog niet in de schoot gelegd. De Haarlemmers ver overden op TTB een kostbaar gelijk spel en hebben hierdoor nog drie pun ten weg te werken om uit de gevaar lijke hoek te komen. Opvallend was in deze wedstrijd het optreden van Berg mans. Deze speler verhuisde 11a een teamwijziging naar het tweede, maar viel nu voor de tweede maal in voor de zieke Van Neste. Won Bergmans vorige week tweemaal, dit keer pres teerde hij het al zijn partijen in winst om te zetten. Een formidabele presta tie, waartegen de drie nullen van van Veenendaal wel schril afsteken. Cees Schoof kwam tot twee punten plus een fikse nederlaag (21-7 en 21-14) tegen Peereboom. Het dubbel ging he laas eveneens royaal verloren, maar de halve winst werd uiteindelijk toch be reikt. Togido speelde tegen WGA 3 even eens gelijk en dat was nogal een te leurstelling. Van der Berg en Luining wonnen tweemaal. Hart zorgde voor één punt. Het dubbel ging onnodig verloren. Het sterke koppel Van der Berg-Hart werd vervangen door Van der Berg- Luining en dat kostte de Haarlemmers de winst. Hotac was uiteraard te zwak voor AMVJ 3 en verloor met 8-2. De Loor boekte beide tegenpunten. ziet er thans als volgt uit: AMVJ 3 13-24, SVE 2 14-24, SVP 14-20 Togido 14-18, Victory '55 2 13-17, UTTC 13-16, TTB 14-11, VVGA 3 14-8, Smash 4 14-7, TYBB 13-4, Hotac 14-1. (Advertentie) h. de graaft HAARLEM, 9 febr. In de afdelings tafeltenniscompetitie nam de span ning zowel aan de kop als aan de staart van de eerste klasse B danig toe. Togi do dat Prowano vorige week een punt afsnoepte, wist nu een verzwakt DSB beide punten te ontnemen. Hierdoor moet DSB thans Prowano naast zich op de eerste plaats dulden. Onderaan slaagden Bloemendaal en HBC erin uit de gevaarlijke hoek te komen, maar HAARLEM, 8 febr. - De honderdste geboortedag van Isaac Israëls (1865- 1934) wordt in Haarlem herdacht met een tentoonstelling van zijn tekeningen, aquarellen en pastels in het Prenten kabinet van het Frans Halsmuseum. In het Singermuseum te Laren volgt een herdenkingsexpositie van Israels de BLO®^rtf?AAL, 8 febr. Het be- stu"r^meenfltlchtine Wildhoef" heeft de "^fficieA d van Bloemendaal thans o verzocht een uitbreidings- Plan tZt <|„i,, Pen ®n vast te stellen voor, „p»>ied tussen de Zeeweg e" ««neinde jSedaal#chewe£ in 0ver" veen tene de de mof?plijkheid te ope_ „en voor e Stichting daar een be jaar- den tehu1» houwen de klasse van „Wiltih" **et verzoek is vervat in bï"'eI n de raad-, waarin het be stuur n°emde" Stichting: de Bloe- mendaa'8® ^fiieenteraad officieel in HAARLEM, 9 febr. Henk Kiekens heeft voor de tweede keer het club- kampioenschap home-trainen van de Haarlemse wielervereniging De Kam- pioen gewonnen. Twee jaar eerder had hjj zich ook al de sterkste rollenrijder getoond. Ditmaal was Kiekens met zjjn 34-jaar de oudste renner van de rood-witte wielerclub er nog veel gelukkiger mee, omilat de concurren tie met knapen als Henk Peters, Cees Piers, Marcel Rutte, Bert van der Pol en titelhouder Jan Aldershof zoveel zwaarder was. Met een verschil van 1,4 sec. en meer bleef Kiekens zijn veel jongere tegenstanders ruimschoots de baas. Aan dit kampioenschap op de home trainer, dat maandagavond over twee maal 1.000 meter in het clublokaal „Kennemerland" aan de Rijksstraatweg werd gehouden, namen dertien A- en B- klassers deel. Vooral de belangstelling onder de supporters was groter dan ooit te voren en zij lerden volop mee met de verrichtingen van hun favorie ten. Aan sfeer en spanning heeft het bij deze titelstrijd dan ook niet ont broken. In de eerste serie reden titel houder Jan Aldershof en Cees Piers (beiden 40,2 sec.) met Henk Peters en Bert v.d. Pol (beiden 40,6 sec.) de wij zers van de grote „klok" gelijk rond. En daarvoor komt men bij een wed- HAARLEM, 9 febr. De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, heeft tot pastoor in Benne broek benoemd pastoor J. J. Tulp uit YVester-Zwaagdijk. In diens plaats is in Wester-Zwaagdjjk benoemd pastoor A. M. Abeln van de Drievuldigheidsparo- chie in Bloemendaal. Tenslotte is prof, drs. M. J. Wenners uit Warmond be noemd in Bloemendaal. Pastoor J. J. Tulp zal in de St.-Jozef- parochie te Bennebroek de plaats inne men van pastoor A. Kok, die met eme ritaat is gegaan. Hjj werd 6 juni 1911 in Lutjebroek geboren en 22 mei 1937 priester gewijd. Hij was achtereenvol gens kapelaan in De Kwakel, Heiloo, Texel (Den Burg), Beverwijk (H. Aga tha) en werd in 1961 te Wester-Zwaag- djjk (Jacobusparochie) benoemd De nieuwe pastoor van Bloemendaal drs. Wenners werd 2 december 1910 te Ursem geboren en 6 juni 1936 priester fewyd. Hij was eerst kapelaan in Meie egveld, Haarlem (H. Lidwina) en Wormerveer. Daarna kreeg hij opdracht in Rome zijn studies voort te zetten. Na zijn terugkeer uit Rome was hij kape laan in Amsterdam (H. Catharina) en tenslotte in 1945 volgde zijn benoeming tot professor aan het Philosophicum in Warmond, Drs. Wenners doceerde daar ethica en sociale wijsbegeerte. Pastoor A. M. Abeln, die naar Wes- ter-Zwaagdijk vertrekt, is sinds 1962 in de Bloemendaalse Drievuldigheiasparo- chie werkzaam. HAARLEM, 9 febr. Geslaagden PBNA: Adspirant bouwkundig opzich ter tekenaar (deel 1) M. W. J. van Rooden, Hillegom; C. van der Horst, Haarlem; J. P. van der Pol, Haarlem; A, J. J. Kok, Haarlem. Betonbouwk. opzichter (tekenaar) (deel 1) G. L. v. Leeuwen, Hillegom; H. A. M. Jelierse, Hillegom. Hoger Techn. basiscur werk tuigbouw. W. P. van der Meij, Haarlem; J. D. van Dijck, Haarlem; Ph. W. A. Switser, Haarlem. Uitgebreid techn. ba siscursus werktuigbouw. N. J. P. van Rijn, Santpoort. Lager tech. basis cursus werktuigbouw. L. Nederveld, Nw Vennep; Basisopleiding techn. chemi cus J V. ten Brink, Haarlem. Basis opleiding bedrijfstechnicus chemische ind. C. W. Paap, Wijk aan Zee; P. J. van Megen, IJmuiden; J. M. Hee- zius, Haarlem. strud op de rollen overemd De snelste tUd werd in serie evenwel verwezenlijkt d°°r «enk Kiekens met 39,2 sec. HU enige die onder de 40 sec. p-t rLGerard Nessen (40,6 sec.) en Be Boga (4Qg secJ waren halverwege ae Stryd weliswaar nog "iet kansloos, maar 2jj zou<jen in de tweede serie wr 6en verrassen(J snelle tijd moeten orgen om nog aan. spraken op de te Kunnen doen gel den. Velen waren van mening dat Kiekens m zjjn tweede i""P de zwaarder draaiende rol wel ■'Ou a8zwyken, maar Henk liet de stilstaan op f sec. Alleen Vander Pol slaagde daarna m om deze Uja te evenaeren. Alle overige rijders Dlevetl er boven. Dik verdiend kwam net kampioenschap weer in het bezit van de populaire Kiekens. Meteen «f «toop kreeg hij uit handen van Theo Krom de bloemen en als rovend aandenken de Bontekoe-beker, wen kwas er best mee tevreden en oe meest gelukkige man van de avond. De uitslag luidt: LH. Kiekens, de 2 x 1000 meter m 1 mui. en 18,2 sec.; 2. B. v. d. Pol in L™.®; 3. j. Alders hof in 1.19,8; 4. oni in 1.20,0; 5. B. Bogaard in Lf°-u 6- H. Peters in 1.210; 7. C. Pier? in 1.21,2; 8. W. Fiechter in 1.22,0; N. Koélemij in 1.23,0; 10. en 1L f*- Rutte en L. Otte in 1.24,8; 12. J' v-a- Pyl in 1.26,8; 13. Tonny Blom in 1-30,2. Bij de C-klassers was Jan Molenaar duidelijk de snelste. De uitslag luidt: 1. J. Molenaar, de 2 x 500 meter in 49,4 sec.; 2. J. Groeneveld in 50,6; 3. R. van Berkel in 51,2, 4. r Bakker in 53,0; 5. G. Krom in 54,8. HAARLEM, 9 febr. Dezer dagen hield de Haarlemse Esperantistenvere- niging „Komprenado faras Pacon" haar jaarvergadering. In de verslagen van het bestuur en de kommissies werden de aktiviteiten van het afgelopen jaar in herinnering gebracht. Vooral de kon, takten met de zusterorganisaties had den veel belangstelling- Met de andere plaatselijke esperantistenvereniging werd op bevredigende wijze een intie mere samenwerking tot stand gebracht. Met de esperantistenvereniging van Haarlems zusterstad Angers werden ge luidsbanden, kleurendia's en veel brie ven in de internationale taal uitgewis seld. In de loop van dit jaar zal een af vaardiging uit Haarlem het rechtstreek se persoonlijke kontakt met de Franse „samideanoj" gaap maken. De heer J. R. Janssen uit Bloemendaal, oud-hoofd van de IVO-school, werd met algeme ne stemmen herkozen als voorzitter. kennis stelt van de aankoop van de bouw van een tweede Wildhoef. In de brief staat ook, dat aan bedoeld terrein in het vigerende streekplan voor Zuid-Kennemerland deels de be stemming is gegeven van „recreatieter rein" en deels van „stads- en dorpsbe bouwing". „Tegen deze bestemmingen is noch door het gemeentebestuur van Bloemendaal noch door derden bezwaar femaakt," aldus het bestuur van de tichting. „Op grond van die bestem mingen is door onze Stichting bedoeld terrein aangekocht," aldus de brief. In een interview, medio december, heeft Bloemendaals burgemeester dr. D. H. Peereboom-Voller ons gezegd, dat de bestemming van bedoeld terrein in het streekplan „Zuid Kennemerland" zal worden gewijzigd en dat de Provin ciale Planologische Dienst die wijziging thans voorbereidt. De nieuwe bestem ming zou geheel passen in de plannen die de gemeente Bloemendaal met be doeld terrein heeft. Inmiddels heeft een van de bewoners van de Lonbar Petrilaan het initiatief genomen om bij alle bewoners van wo ningen aan die laan steun te zoeken voor de aankoop van een strook grond achter hun woningen. Die grond is eigendom van de Stichting „Wildhoef". Het kennelijke doei van de initiatiefne mers is een afstand te scheppen tussen het te bouwen bejaardentehuis en hun woningen. De Stichting is overigens be reid tegen een schappelijke prijs die grond te verkopen. Daardoor zou zij zich op voorhand wapenen tegen even tuele bezwaren van die zijde tegen haar plannen. schilder. De directeur van het museum, de heer H. P. Baard, mocht bij de ope ning een grote schare in zijn Renais- sancezaal begroeten, afkomstig uit stad en land; M dankte de initiatiefnemers, de bruikleengevers en de medewerkers aan het totstandkomen van de catalo gus. Een post-impressionist is nu te gast bij de prae-impressionist Frans Hals, aldus de heer Baard, en al zijn de over eenkomsten betrekkelijk en vermeend, beide kunstenaars bloeiden in één kli maat en zij waren gelijkgestemde con fraters. Zelden heb ik het werk van Israëls zo gepresenteerd gezien als hier, en dit is te danken aan de zorgvuldige selectie door mej. A. Wagner en mijn collega D. Schwagermann. De inleiding op deze herdenkin, eenkomst was, zeer terecht een voudige belichting van de mens Isaac Israëls. De wetenschappelijk assistente van het Haags Gemeente Museum, Anne Wagner, werd destijds door Paul Arntzenius geïnteresseerd voor de bij zondere figuur van Israëls de jonge, en z(j heeft uit allerhande bronnen zijn leven nagevorst. Op deze avond riep zij een levendig beeld van hem op door zijn levensfeiten op de voet te volgen. Isaac verscheen daar als een erkend kunstenaar die zich ontworsteld heeft aan de schaduw van zijn beroemde vader Jozef, als een sympathieke man vol tegenstrijdigheden maar lijnrecht in zijn werk. Hij zocht geen een meer veronderstelde ze wel. Hij zon cieze ten toonstelling overbodig geacht hebben maar tevens hebben verwacht dat ze zou worden gehouden. Over zijn persoonlijke omgang met de kunstenaar sprak vervolgens mr. C. B. Reinhold die door mej. Wagner „ontdekt" was bij haar naspeuringen over Israëls. Als jongeman had deze de kunstenaar in 1921 ontmoet op een reis naar Batavia. Hij herinnerde zich Israëls als spontaan causeur, niet autoritair door zijn roem, en pas op dreef in een gesprek van man tot man. Israëls was door zijn werk geheel in beslag geno men; hij ging de straat op om te kijken en hij was geboeid door alles wat hij zag. Het bijzonder zuivere van zijn in stelling zal mij altijd bijblijven, aldus mr. Reinhold die zijn gesproken portret verlevendigde met typerende passages uit de brieven die Israëls hem schreef. Dit ongedwongen, uit losse opmer kingen opgebouwde van beide kenschet sen kwam geheel overeen met het beeld dat door de inleiders van de kunstenaar werd opgeroepen. De herdenkingstentoonstelling in Haarlem duur tot 5 april. HAARLEM, 9 febr. HVS zetelt sa men met het Utrechtse DSO weer op de eerste plaats van de volleybal-hoofd klasse. DSO leed tegen zijn stadgenoot Polonia, in een rivaliteitsslag; een zeer onverwachte 3-2 nederlaag en verspeel de door dit slechte resultaat zijn twee punten voorsprong op de Haarlemmers. Woensdagavond speelt HVS om acht uur tegen het sterke Haagse Zandvliet, dat de derde plaats inneemt en al eens eerder DSO liet struikelen. De stand in de hoofdklasse luidt nu: HVS en DSO 14—24, Zandvliet 14—22, HML 14—18, De Kangeroes en SOS 2 14—16, Concordia 15—14, Libanon 2 14—12, AMVJ 2 14—10, Polonia 15—8, US 14—4 en Octopus 14—0. Gisteravond speelde de damesploeg van Alliance tegen het Zaanse SES voor de volleybal-overgangsklasse een wed strijd die nauwelijks het aanzien waard was. De Zaanse gasten verloren de eer ste set met 159, speelden in de volgen de sets niet beter, maar kregen de punten van een ernstig teleurstellend Alliance in de schoot geworpen. Alliance miste Ria Bijman en met haar het enthousiasme en de overtuiging dat men met invallers toch nog wel een wedstrijd kan winnen. Geen pass kwam op zijn bestemming, het overnemen was zwak en het ploegverband geheel zoek. Hier sprak weer eens duidelijk het na deel van een smalle basis en het nadeel als men zich te veel vastklampt aan een bepaald systeem. Gisteravond ontbrak met mevr. Bijman ook spelverdeelster mej. v. d. Vossen en er ontbrak gelijk een schakel in de keten. SES won met 9—15, 17—15, 15—4 en 15—10. De herenploeg van de Blinkert zal inmiddels wel begrepen hebben, dat men beter in de eerste klasse had kunnen blijven spelen. De Haarlemmers hebben geprofiteerd van de automatische pro motie naar de overgangsklasse als uit vloeisel van een nieuwe competitie structuur, maar het is geen succes ge bleken. De groenwitten zijn nog punt loos en verloren gisteravond in 32 minu ten van het Zaanse Sportief met de cij fers 15—0, 15—3 en 15—10. De verjongde formatie van HVS speelt nog te onsamenhangend om een opko mend team als dat van Alliance te klop pen. HVS was bij het verzamelen van punten van de tegenpartij zoals in de eerste set toen Alliance door goed slag werk van 99 uitliep tot 13—9, maar na deze voorsprong plotseling 6een een voudige serve meer naar behoren ver werkte en ten slotte met 1614 de eer ste set verloor. In de tweede set verloor de ploeg van Henzen nogmaals het juiste ritme en verspeelde men een 7-2 voor sprong. Doch hierna heeft Alliance toch duidelijk het initiatief behouden en met 15—8, 15—7 en nogmaals 15—7 de HVS'ers geen kansen meer geboden. Het treffen tussen Die Raeckse 2 en OVRA 3 (18—15, 9—15, 15—8 en 16—14) vormde een slap afgietsel van eerste klasse-volleybal- FES komt klasse te kort, maar behoort tot de strijdvaardigste ploegen. Dat ondervond ook OVRA 2 dat zelfs de eerste set moest missen: 8—15, 15—2, 15—10 en 15—9. Bij de dames bleef Die Raeckse 3 met een overwinning op Topscore op het goede pad: 15—6, 15—8 en 15—13. In de lagere klasse moest de dames- ploeg van SVH aan FES haar eerste punt afstaan. De uitslagen van de maandagavond gespeelde wedstrijden luidden: Heren: Die Raeckse 2OVRA 2 2-2, De Blinkert—Sportief 0-3, HVS 3—Al liance 1-3, BrandweerDie Raeckse 4 3-0, HSVC 3—DES 3-0, De Blinkert 2— Rapiditas 0-3, WIK—DSS 3-1, OVRA 2— FES 3-1, Gios 3—Triumph 3-0. Dames: Alliance 2Vesmia 2 3-0, Al lianceSES 1-3, TopscoreDie Raeckse 3 0-3. DSS 2—HSVC 3-1, PSVH—FES 2-2, De Blinkert 2OSS 2 1-3, Topscore 2Alliance 4 3-0, Alliance 3FES 2 3-0. Die Raeckse 6DSS 0-3. Programma voor woensdag: Heren: VCM 2—HSVC 5 HSVC—HBC, HVS—Zandvliet, HSVC 4—WIK 2, Ener gie—PWN 2, PWN—Gios, Alliance 5— Brandweer 2, OVRADie Raeckse, HSVC 2—Alliance 2. Dames: PWNHBC 2, Die Raeckse— AMVJ, JBS—OVRA, OVRA 2—Die Raeckse 4, PSVH 2Die Raeckse 5, HVS 2—Gios 2, VCM—Giós 3. Jeugd: Alliance bDie Raeckse a, Gios punten echt afhankelijk van de diépte-1 aOVRA a, DSS aAlliance a. werd de toekomst voor GTTC 2 wat somberder door een nederlaag' tegen HBC. Ook voor VTC, dat van Bloemen daal verloor, blijft de dreiging groot- Gezien het nog komende programma echter heeft GTTC 2 wel de slechtste kansen Bij de tweede klassers raakte DSS- Winfried verder achter op Shot door een teleurstellend gelijkspel tegen RKTVU. Togido 3 heeft zich de rol van reuzendoder aangemeten en klopte nu DSB met 6-4. Overigens is het bepaald wel triest voor de sterren-boys, dat zü juist in deze zo belangrijke wedstrijd Joop Vermolen op de ziekenlijst hadden staan en deze moesten vervangen door diens zwakkere broer Gijs. Deze speler scoorde evenals Oosterbroek éénmaal tegen Reijnders. Theo Vermolen bracht Reinders een derde nederlaag toe en klopte ook Van Zwol. Wijnands echter was bij de gastheren niet te kloppen en dat kostte DSB dus beide- punten. Prowano vond een geladen TYBB 2 tegenover zich en kon maar net met 6-4 winnen. Visser was weer goed voor de volle winst, Blom verloor alleen van Bergmans maar Smits moest drie nul len accepteren, zodat het dubbel Pro wano van de ondergang moest redden. Oranje Zwart 2 verloor ook van Heems kerk met 10-0 en Bloemendaal boekte kostbare winst met 6-4 op VTC. In dat team was Hes niet te genaken. Zijn collega's echter deden niets dan ver liezen en aldus kwam na winst in het dubbel toch nog verlies met 6-4. HBC bedwong GTTC 2 met 7-3. Hier was Tol de zwakke stee met drie verliespunten. Janmaat en Loeffen wisten samen de noodzakelijke zeven punten bijeen te krijgen. In groep A minder schokkende zaken. Togido 2 ging rustig door met winnen en kraakte nu DSB 2 met 9-1. De enige verliespartij kwam van Huybens tegen Gijs Vermolen. HBC 2 had met Fusia al evenmin moeite. Alleen het du'obel moesten de reserves in Velsen laten. Wat meer spanning tussen TOG en GTTC, een wedstrijd die cie gastheren met 6-4 moeizaam wonnen. Opvallend waren de verrichtingen van Langen- berg, die ai zjjn partijen won. Duits en Van Abbevé bleven ieder bij één zege «eken. De stand is: IA Togido 2 13-24, TOG 13-23, Rapidity 13-20, HBC 2 13-15, °ranJJ; Zwart 12-13, GTTC 13-10 DSB 2 13-9, Doko 13-9, VGZ 12-5, Fusia 13-0. 1B: P™v^l,no 18-22, DSB 13-22, Togido 13"15' HBC 13-15, VTC 13-9, TYBB 2 13-9, GTTC 2 13-8, Heemskerk 13-7, Oranje Zwart 2 13-6 In 2A dus de genoemde tegenslag voor DSS-Winfried in de vorm van een wel zeer belangrijke verliespunl tegen RKTVU. Prowano 3 kwam veel tekort tegen VTC 3 en verloor met 8-2. Geel wit boekte knappe winst tegen HBC 4 met 7-3. In B opnieuw fikse winst voor Togido 4. TOG 2 was met 9-1 duidelijk te zwak. Spiniieweb 2 kon het niet red den tegen CTTC 2 en verloor met 7-3 en Johez raakte eindelijk de rode lan taarn kwijt, dankzij een fraaie over- r 'owano m|t J>-4 op HBC 3. In, C had Rusia en kog"'pSi sat Sa. stellen met ren. Spinneweb kraakte VGZ met 9-1 en TYBB boekte een belangrijke punt door gelijk te spelen tegen Hotac 3- Togido 5 had de handen vol aan VTC 4 en kon maar net gelijk spelen. BEVERWIJK, 8 febr. - In het turn- lokaal aan de Groenelaan werden zon dagmiddag de voor-selecties van de da meskampioenschappen turnen van de Ned. Kath. Gym. Verbond afdeling Haarlem Noord gehouden. De organisa tie van deze wedstrijden was in handen van SSS en dat betekende, dat alles vlot verliep. Aan deze wedstrijden namen deel dames van de verenigingen uit Heems kerk, Amstelveen, Haarlem, Heiloo, Uitgeest en uithoorn. De dames kregen vier onderdelen te verwerken en werden gejureerd aan ieder onderdeel door twee jury-leden. De dames deden in kracht niet veel voor elkaar onder. Er werd heel goed gewerkt, dat blijkt ook wel dat de eer ste vier geeindigden een gemiddelde van ruim 9 kregen. Onder de deelnemers bevonden zich ook negen dames, die deel uitmaken van ue Bonds-keurploeg. Als eerste eindigde mej. A. Verkerk van Fit uit Amstelveen met 36.95 p., riveede werd haar clubgenote mej. R. Zegwaard met 36.40 p. terwijl op de derde plaats eindigde mej. A. van der Kolk van ADO, Heemskerk en R. Tese- iaar van VDO Uithoorn, beiden met 36.20 p. De 12 best geplaatste dames komen in de finale van de districtskampioen schappen. Deze werden dan gelijktijdig gehouden met de kampioenschappen van de 12 best geplaatste meisjes uit het district, die al eerder hun wedstrij den gehouden hebben. De districts-kampioenschappen wor den gehouden op zondag 28 februari eveneens in het turnlokaal aan de Groe nelaan. HAARLEM, 9 febr. De stichting Haarlems Bloei (V.V.V.) heeft een foto wedstrijd uitgeschreven met als onder werp „Haarlem Uw stad". Als de kwa liteit van liet ingezonden werk voldoen de is, wordt een boekje van 64 zwartwit foto's gemaakt. Het boekje moet duide lijk de aantrekkelijkheid en de vele as pecten van Haarlem en naaste omge ving tonen. Van de gekozen foto's zal in de herfst een tentoonstelling worden gehouden. De foto's moeten worden gemaakt voor 70 proeent m Haarlem en voor de rest in Bloemendaal, Heemstede, Bennebroek, IJmuiden en Zandvoort. Deelnemen staat open voor iedereen zonder onderscheid tussen vakfotogra fen en amateurfotografen. Lid maatschap van een vereniging of bond is niet noodzakelijk. Het fotoboek krijgt allemaal zwart-wit-foto's op een kleu renopname na. Deze foto moet in Haar lem worden genomen. De definitieve sluitingstermijn is 1 juli 1965. Als prijs ontvangt de maker van iede re aangenomen foto een waardebon van tien gulden. Deelnemers, van wie een foto wordt geplaatst ontvangen boven dien een exemplaar van het boekje. Wie het grootste aantal foto's geplaatst krijgt ontvangt een exemplaar met gou den opdruk. Keuze van onderwerpen: stads gezichten oud en nieuw, mensen aan het werk in Haarlem of omgeving, cul tuur, natuur, recreatie in brede zin, vrijetijdsbesteding en sfeerfoto's, waar uit echter door een detail blijkt, dat deze in Haarlem of omgeving zijn gemaakt. De foto's behoeven niet nieuw te zijn, maar de situatie mag in 1965 niet zijn gewijzigd. De namen van de juryleden worden nog bekend gemaakt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2