i Opzij Anneke Beekman Nieuw Korea? Ook aanleg van skibaan met nylon-borstels K UNSTIJSBAAN in Haarlem Omloopvan 400 meter geschikt voor houden van schaatswedstrijden Mevrouw A. Duynstee is met handige gebaksdozen rivaal van haar man Directeur van NKS: „federatie heeft thans eigen plaats Kunstijsbaan Nederlaag Op terrein aan Kleverlaan waar nu nog het water rustig voortkabbelt Auto finaal in puin geslagen D Uitvinding vindt waardering bij banketbakkersbedrijven Tingel Tangel met schraal programma Muziek - interscholaire heeft recht op meer belangstelling SS»-™""*™- Opening van verpleegtehuis „Boerhaave" INSTANTIES WERKEN AAN REALISERING VAN DE PLANNEN Vooruil en banden vernield trouwe dienst Bedrijfsleider A. Spanjersberg bij Vermaat gehuldigd Expositie Hans van Norden K.V.G.O verveen gaat derde lustrum vieren vu n het EEN KWART EEUW Floreren In 't Goede Uur99 Op 11 februari VEERTIGTAL BESTUURDERS VAN CLUBS UIT H.V.B. KRIJGEN UITEENZETTING DINSDAG 9 FEBRUARI 1965 PAGINA 3 11 U' 11 w.s iiÜÉ Hl! ÉwiP Het water in de „natuur"-ijsbaan kabbelt rustig voort. Het ter rein aan de Kleverlaan ligt doelloos te wachten op de stevige vrieskoude, die waarschijnlijk niet meer komt. De lente zit bij tijden al in de lucht. Straks, in de nieuwe winter, hoeven de schaatsliefhebbers heel misschien niet meer het intreden van de vorst te verbeiden. Dan pronkt er op deze grond een trotse kunstijsbaan. Op de voorgrond staat er dan een solide sporthal. HAARLEM, 9 febr. Zal Haarlem het volgend jaar een be langrijk centrum van de winter sport worden? Het klinkt als een sprookje, maar indien de plannen van de gemeente doorgang vin den, maakt deze vraag alle kans op een bevestigend antwoord. In samenwerking met de Sportraad en de gemeentelijke ijsbaan-com- missie zijn de daarvoor aangewe zen instanties op 't ogenblik druk bezig met het uitwerken van een plan, dat niet alleen de aanleg van een kunstijsbaan, maar ook van een kunstskibaan omvat. Dit is gistermiddag bekend gemaakt door directeur S. Heijers jr. van het bureau sport- en jeugdzaken, die ten aanzien van dit spectacu laire plan optimistisch is gestemd. „Ik hoop", zo zei hij, „dat alles de komende winter voor elkaar is". Bij de ijsbaan aan de Klever laan wordt momenteel gewerkt aan de bouw van een kleedhuis, mei garderobe en toiletten. Het is de bedoeling dat dit gebouwtje "^gebreid wordt met een kantine. ,at de accommodatie voor het wintersport-centrum betreft, zou ?yen dus kunnen zeggen, dat het begin er al is. De handvaten worden uit elkaar geschoven, de zijkanten naar be neden geklapt. En ziedaar de taartjes liggen gemakkelijk voor het grijpen. Mevrouw Duynstee, de uitvindster van de dozen, laat zien dat er voor het uit de doos nemen van de taartjes geen on handige manoeuvres meer nodig zijn. Links de heer A. Duynstee. Voor Haarlem e.o. Films Muziek Toneel Ballet: Diversen f en toonstellingen Haarlem bouwt rusteloos voort aan zijn image-vorming van belangrijk sportcentrum. Na de verwezenlijking van het indrukwekkende honkbal stadion krijgt de stad begin volgend jaar wellicht een kunstijsbaan. Een verheugend en te prijzen initiatief van de gemeente. Nederland is arm aan strenge winters, waarin de talrijke liefhebbers naar hartelust over het ijs kunnen zwieren. Pur-sang-sport- minnaars zoeken dan ook noodge dwongen de kunstmatig geschapen ijsvloeren op, die in beperkte aantal len zijn of worden opgezet. Daar ho pen zij zich te kunnen ontwikkelen als internationale schaatssterren, als knapen die eens rijders als Rudi Lieb- rechts, Cees Verkerk en Ard Schenk zullen vervangen. Maar de beschik bare ruimte is erg beperkt. Er zijn nog veel te weinig kunstbanen. De mogelijkheden tot het ontdekken van talenten stijgen met de openstelling Van elk project. Alleen daarom al vallen de plannen van de Haarlemse gemeente zó geestdriftig toe te jui chen. Na voor de rechter verslagen te zijn heeft het departement van Eco nomische Zaken nu ook voor het col lege van beroep voor het bedrijfs leven een nederlaag geleden met be trekking tot de pierprijs. Het meest trieste van de hele zaak is nog, dat deze nederlagen grotendeels een ge volg zijn van een technisch-juridisch falen van het departement. Als niet één maar twee ministers het desbe treffende prijzenbesluit hadden onder tekend, was de uitkomst wellicht to taal anders geweest. Het departement heeft nu een harde les geleerd, maar wellicht ook een dure, want de heer Zwolsman zal niet lang wachten met het eisen van schadevergoeding. Ook daarover zal waarschijnlijk geproce- uaarover worden. I.aat men op deerd moeW] Zake„ dan vooral niet Economis het jnwjnnen van goede Nog eenmaal komt Anneke Beek man in het nieuws: in april wanneer ziji in het huwelijk zal treden. Maar het zal dan een ander soort publiciteit zijn dan een aantal jaren geleden toen haar persoon inzet was van een hevige strijd tussen geloof, geweten en recht. Wat wij haar toewensen is, dat zij in het huwelijk het geluk en de vrede moge vinden die haar door een kibbelende mensheid te lang zijn onthouden. Wordt Vietnam een tweede Ko rea? Het valt niet te ontkennen, dat met de laatste bombardementen en gevechtsacties de spanning in dit ru moerige stukje van de wereld aan zienlijk is toegenomen. Heeft presi dent Johnson niet op ondubbelzinnige wijze laten blijken dat hij iedere aan val hardhandig zal beantwoorden? En is niet alleen van Chinese, maar ook van Russische zijde verklaard, dat men geen Amerikaanse aanval len zal dulden? Het lijkt er dus veel op, dat één enkele onberaden manoeuvre vol doende kan zijn om de hel te doen losbarsten. Daartegenover staat ech ter, dat Amerikanen en Russen uit het Koreaanse treurspel voldoende ge leerd hebben om allerminst behoefte te hebben aan een herhaling. Boven dien past het allerminst in de Russi sche kraam om de koude oorlog weer in volle hevigheid te doen herleven, trouwens, ook het Amerikaanse volk is de schimmige jungle-oorlog, waar in Amerikaanse levens verloren gaan in het belang van een volk, dat zelf niet precies weet wat het wil, meer dan zat. Alleen voor de Chinese leiders ligt de zaak wellicht anders, maar ook voor hen is een openlijke oor log een te groot risico, want wat zij aan mankracht in overvloed hebben, komen zij aan technische en tactische wapenen tekort. Alles bijeengenomen heelt de strijd in Vietnam nog steeds het karakter van een zenuwennorlog behouden. Met alle gevaren van dien, maar ook met alle mogelijkheden, dat het oor logsterrein beperkt blijft. IIIIIINIIIIIimillllIHHIlHIIIIHI.IIIIIIIIIIIWIIIIIllllllllllllllllHill HAARLEM, 9 febr. Op vrijdag 19 februari 's middags om half drie wordt het verpleegtehuis Boerhaave aan de Boerhaavelaan in Schalkwijk geopend. Burgemeester en wethouders van Haar lem zullen het complex namens de ge meente officieel overdragen aan het be stuur van het verpleegtehuis. ROYAL Op 5 februari was het vijf jaar geleden, dat de directie van het restaurant Royal de exploitatie van net gelijknamige restaurant ter hand heeft genomen. In verband hiermee recipieert de directie op donderdag 11 februari van vier tot zes uur 's mid dags. Bfj deze gelegenheid wordt te vens het feit herdacht, dat de heer A. A. C. Slabbaert veertig jaar gele den zjjn loopbaan in het Horecabedrijf Begon. Op zondag 14 februari wordt een speciaal jubileum rijn er gehouden. ifSSsi: aSJki li (Van onze sportredactie) HAARLEM, 9 febr. De 35-iariee machinebankwerker J. S. uit Haarlem kwam gistermorgen vroeg tot de ont dekking dat zijn voorruit en een viertal binnen- en buitenbanden van zijn auto vernield waren. Hp had de auto zon dag voor zjjn woning aan de Kouden- horn neergezet. De banden toonden sne den van vijftien centimeter lengte. HAARLEM, 9 febr. De heer A. Spanjersberg was gisteren vijfentwin tig jaar in dienst van de N.V. Ver- maat's Bakkerijen. Hfj is daar bedrijfs leider. Ter gelegenheid van zjjn jubileum werd de heer Spanjersberg gisteravond door de directie van de NV in de feeste lijk versierde kantine van het bedrijf een receptie aangeboden. Daar staken de president-directeur, drs. S. Vermaat, de directeur L. Meijer, de voorzitter van de personeelsvereniging H. Lamsma en de chefs van de diverse afdelingen de loftrompet over de jubilaris, die vooral bekend staat om zijn werklust, zijn or ganisatorische gaven en zjjn vakbe kwaamheid. De heer Spanjersberg mocht een groot aantal geschenken in ontvangst nemen en drs. Vermaat over handigde hem de medaille van de maat schappij voor nijverheid en handel met het bijbehorende diploma. HEEMSTEDE, 9 febr. De Heem- steedse vertegenwoordiger G. heeft een auto, die hij bij een monteur in repa ratie had gegeven, volkomen vernield teruggevonden. De monteur had de auto zaterdag neergezet op de Scholle- vaerlaan. Gisteren ging hij kijken en vond de wagen honderd meter verder in een gat in een weiland. Van de auto was een puinhoop overgebleven. De ruiten waren ingeslagen. De portie ren waren ontzet, het dak was inge beukt en het wrak was volgegooid met zand. De politie stelt een onderzoek in. De bedoeling is dat de kunstijsbaan in de plaats komt van de oude „na- tuur"-ijsbaan aan de Kleverlaan, waar zoveel ruimte over is, dat men er ook een skibaan en bovendien nog enkele sportvelden zal kunnen aanleggen. De plannen voor een kunstijsbaan gingen aanvankelijk uit naar het honkbalsta dion. Na een gedegen onderzoek kwam men evenwel tot de slotsom dat de honkbal-arena voor dit doel minder geschikt was, waarna de keus viel op het bekende terrein aan de Kle verlaan, dat sinds tientallen jaren dienst doet als gemeentelijke ijsbaan. moeilijk te exploiteren ijsbaan levert de gemeente elk jaar een tekort op van 25.000," vertelde de heer HeH- ers. Maar gezien de enorme belangstel ling voor de kunstijsbanen van Amster- dam, Deventer en Tilburg, verwacht men dat ook in Haarlem de zaken voed zullen floreren. De schaatsliefhebbers zullen van heinde en verre naar Haar lem komen en het feit i„ aanmerkhig nemende dat een kunstijsbaan gedu rende vijf maanden open ban zijn vormt een garantie voor een voortdul rende stroom van bezoekers. Met een lengte van 400 en een breed te van 10 meter zou de Haarlemse kunstijsbaan in alle opzichten geschikt zjjn voor het houden van wedstrijden Of#: de aangrenzende Ushockeybaan (60 meter lang, 30 meter breed) zal van een kunstmatige ijslaag worden voorzien waardoor de Haarlemse ijshockeyclub „De Poolsterren eindelijk haar kan- e onderwerpen die Hans van Nor den tot werken bewegen zijn als regel te mager en in beeldend opzicht te weinig interessant om als motief te kunnen dienen voor een werk van beeldende kunst. Men zou ze kunnen waarderen als anecdote, ge bracht als voorbeeld van typeer-kunst door een toneelspeler. Zijn mild-karika- turale vondsten zijn uitgesproken mi misch van karakter. Bovendien kleedt hij ze in een loodzware voordracht als gold het een karakterrol voor een hoofdfiguur uit de wereldliteratuur. Zijn tekeningen kunnen op het moment van zien een glimlach oproepen maar bij langere observatie gaat men naar het beeldend motief zoeken. De enige tekening die daaraan in aanmerkelijke mate voldoet is te vinden buiten de ex positie bjj de leestafel van „In 't Goede Uur" waar hij deze maand zijn weinig bevredigende collectie exposeert. Deze tekening „Rust langs de weg" blijft interessant van compositie, ook als men te ver weg staat om het „ver haal" te kunnen lezen. sen voor deelname aan de wedstrijd sport zou kunnen krijgen. Ook de plannen voor de aanleg van een kunstskibaan bevinden zich een sta- i,.v5n onderzoek, waarvan het vermoedelijk in de loop van wnrril maand tegemoet kan ïuterfo ,geziel1- voor de skivloer, jniet van sneeuw, zal ëe~ bruik worden gemaakt van de vinding die uit de fabriek van de firma Kri)n Noels in Heer Hugowaard is gekomen. Deze firma, fabrikante van technische nylon-borstels, heeft een skibaan ont worpen, waarbij nylon-borstels op ijzerconstructie zjjn gemonteerd. va" een dergelijke baan wordt reeds een druk gebruik gemaakt bij de ski tra in Leidschendam, Hilversum e naast de fabriek in Heer Hugowaar Duizenden beginnelingen hebben zi daar in korte tijd met de van de skisport vertrouwd kum maken. ver- ,,Ik kan er zelf over meepraten, v telde de heer Heijers. „Voor ik m - cember van het vorige jaar naai wintersport in Oostenrijk ging' JvL een stuk of zes skilessen g«"aaia Heer Hugowaard. Ik had de ski nog nooit onder gehad, maar de nes waren verrassend. Toen ik in Oostenr j latten onderbond en mij skiend innet gebergte begaf, kon men snelle dat ik in enkele weken ti]ds,zu vorderingen had gemaakt- Mócht het project, waarvan e HAARLEM, S feb/\,,~i^?e^afdelinfl Overveen van het tCathohek Vrouwen gilde gaat haar derde UstP!m vieren. En wel op donderdag U februari. De viering op die daQ A-l n6en &e~ meenschappelijke H. Misom y UUr jn de parochiekerk, waarna ontbijt tn Domi. De rest van de ochtend zal oud-kape laan B. van Santé, thans sub-regent van Hageveld, het woord voeren en een dis cussie leiden. 's Avonds begint om a uur m Domi een feestelijk programma van declamatie, zang en toneel, waarvoor de leden een introducé kunnen meenemen. „ye installatie op een uitgaaf van :„,iJL? atting zeven ton komt te staan, a®d verwezenlijkt worden, dan ™a.arlem met in de onmiddellijke g V1,ng |,et honkbalstadion, de bad- uniek en de sporthal over een i sportcentrum beschikken, waar z-jn stad in Nederland jaloers op zal HAARLEM, 9 febr. De gebaks dozen naar een nieuw handig model, waaraan mevrouw A. Duynstee-Kuyer de echtgenote van de bekende Haar lemse uitvinder A. Duynstee de laatste maanden haar vindingrijkheid besteed heeft, hebben hun definitieve vorm. „ik heb er dit keer niets mee te maken, alle eer komt mijn vrouw toe", zegt uitvinder Duynstee gul. Me vrouw Duynstee neemt dan ook alle honneurs waar. „Het is zo eenvoudig", legt ze uit, „een handvat midden op de doos maakt moeilijk balanceren op de vlakke hand overbodig. De doos wordt vanuit het midden naar beneden open geklapt, waarna de gebakjes gemakke lijk uit de doos genomen kunnen wor den, omdat de twee zijkanten naar be neden gevouwen kunnen worden. Geen vieze deksels meer, door de ruime hoog te. Geen slagroomvingers meerV HAARLEM, 9 febr. De conféren ces van Sieto Hoving uitgezonderd had het Cabaret Tingel Tangel gisteravond in de stadsschouwburg weinig te bieden. Onder de titel ,,Je blijft lachen" bracht het door John van der Puil muzikaal begeleide kwartet Sieto en Marijke Ho ving, Maria de Booy en Paul Deen een bijzonder schraal programma. Geen en kele uitschieter, geen verrassing, geen overrompelende vondst. Alleen Sieto Ho ving wist er iets van te maken. In zijn monologen speelde hij op een plezieri ge manier met woorden, hekelde hij spits de dingen van alledag en benader de hij de actualiteit eens van een ande re kant. Voor het overige de liedjes en schetsen waren de teksten heel ma ger. Een knipoogje af en toe naar Kan en Sonneveld, die er in die scholieren- stijl niet zo geslaagd uitkwamen. Als je wilt, dat de mensen blijven lachen, is oorspronkelijkheid wel heel belang rijk. Spotten is gezond, het is zelfs het wezen van het cabaret geworden. De caricatuur is onmisbaar om mensen en dingen betrekkelijk te houden. Een ca ricatuur wekt echter dan pas de lach lust op, wanneer niet het onderwerp als geheel maar een detail daarvan vele malen vergroot wordt. Dan pas is er plezier om al die betrekkelijkheid. Bij Tingel Tangel viel er van die kunst weinig te bespeuren. Tegen het eind van de voorstelling, in de diep vries-scène, sprong het er even uit. Als het groepje eens af zou stappen van die doorgekouwde onderwerpen Irene, Luns, de Pil, Oecumene, de dominee van Elburg enzovoort misschien dat dan het goede cabaret zou komen. Er is tenslotte talent in dit kwartet. Het bedenken van een dergelijke han dige doos is het werk niet. Het uitmeten, het plakken en het vouwen, daar gaat de tijd in zitten. Mevrouw Duynstee heeft ruim een jaar gespendeerd aan haar do zen, waarvan zij nu vier verschillende modellen gereed heeft. De heer Duynstee heeft voor de vinding van zijn vrouw reeds oktrooi aangevraagd en bij belang rijke relaties enthousiasme gewekt. En de loop van de volgende week denkt de uitvinder met de fabricage van de kar tonnen dozen te beginnen, waarvan hij het beheer geheel in eigen hand wil houden. „Weet U, waar ook nog nooit iemand aan gedacht heeft?", vraagt me vrouw Duynstee, „die dozen op te sie ren met een stijlvol prentje". Op de vier modellen op de huiskamertafel van de familie Duynstee is dan ook een rustiek plaatje te vinden. „Dat is niet de defini tieve afbeelding", zegt de heer Duynstee, „voor de dozen, die straks in productie gaan komen, hebben we twee engeltjes uitgezocht, die een sierlijk gedrapeerd lint vasthouden". De dozen neemt de heer Duynstee mee naar de eerstvolgende uitvindersbeurs in Antwerpen, waar hij er namens zijn vrouw een prijs mee hoopt te winnen. W. H. HAARLEM, 9 febr. Een jaar na dat het besluit viel tot omvorming der NKS van sportbond tot federatie getuig de de landeljjk directeur der NKS, drs. A. Peters, van de vorderingen die reeds zjjn gemaakt. Dit geschiedde in het fraaie clubhuis van HBC, waar een veertigtal bestuurders van r.k.-voetbal- verenigingen uit de HVB bijeen waren onder voorzitterschap van de heer H. W. van Turnhout. Drs. Peters herinnerde in de aanvang even aan de structuurwijziging, die voorziet in een opbouw der NKS op de, momenteel twaalf, takken van sport. In deze opbouw steunt de NKS op de HAARLEM, 9 febJ- In het kader van het interscholair Jeugdtoer- nooi vond gisteravond het tweede con cert plaats in het Gemeentelijk Con certgebouw. Het was jammer, dat de zaal maar half vol was, want de pres taties van de koren, orkesten en van de vele solisten was van een hoog peil. Dat is zeer verheugend te noemen, want nu blijkt toch weer, dat het zelf muziek maken nog door velen beoefend wordt. Nadat mej. Lenneke Pinxteren de avond op charmante wqze geopend had, was het muzikale woord aan het orkest van de Ken nemer Scholengemeenschap. Men speelde een aantal werkjes van Te- lemann. Het leek mij, dat er een. beetje te hoog gegrepen was. De stemming was ook niet geheel zuiver! Zeer ver dienstelijk speelde het orkest van het Coornhert-lyceum een Allegro in d-klei- ne terts van Handel. Uiteraard waren de pianisten in grote getale vertegenwoordigd. Dat er tegen woordig hard gestudeerd wordt en ver antwoord les gegeven wordt, was dui delijk te merken. Met een heldere vin- gertechniek speelde Ronald de Beer een Toccata van Gargiulo, Veronica Bak ker wist buitengewoon goed raad met de moeilijke g-moll prelude van Serge Rachmaninoff, terwijl Herma Adriaan- se zich muzikaal en technisch bedreven toonde in de muzikaal lang niet gemak kelijke g-moll rapsodie. De samenstelling van de diverse duo's was nogal verschillend. Een bij zonder fraaie combinatie was die van fluit en gitaar, respectievelijk bespeeld beloond. door Marjan Robbers en Maria van Noort. Zij speelden een goed in het ge hoor liggend werkje van Ibert. Opval lend hitrbij was, dat zij de klanksterk tes mooi tegen elkaar wisten af te we len Een andere bijzondere combinatie was die van twee bugels en piano. Ba rend Lugtendorf en Gerard Silvis met Ivo Loerakker aan de vleugel speelden een vrolijk werkje van Clay Smith. Van de strijkinstrumenten waren de viool en cello vertegenwoordigd. Respec tievelijk werden zij bespeeld door Georg van Eis en Ethel Kleiberg. Beiden speelden zij zuiver en wisten een mooie toon uit hun instrument te halen. De door de schoolkoren gekozen wer ken waren niet bepaald vooruitstrevend of spectaculair. Een uitzondering maak te het koor van de meisjes HBh. unaw leiding van Aat Broersen voerden zij verschillende delen uit van I- "ums „The Astronaut". Het goed en zingende koor werd begeleid door slag instrumenten en Piano a qua Het koor van het Jac P. Thusse iy zong a la Sweet Sixteen lijke volksliedjes. Colignystóhool InZ Prin^ "Jiool een fSsse koorklank te ontwikkelen, die wel- ^E^was dwe avond één zangeres El lenvm der Voort. Zij zong met helder stemgeluid een lied van Mozart. Het pu- bliek heeft deze avond nauwgezet en met de grootste aandacht de verschil lende prestaties gevolgd. Over het alge meen werden deze met veel applaus verenigingen en dat schept in grote mate de verplichting tot het zich waar maken, het uitvoeren van eigen en ge- eigende taken. Wat doet de NKS mo menteel al voor de katholieke vereni gingen? De inleider wees op de gere nommeerde jeugdleiderscursussen. Mo menteel is men met de NSF in bespre king om te komen tot een eenheid en tot landelijke erkenning van diploma's. Er zijn bijeenkomsten voor bestuurs- kader in liet leven geroepen en deze weg schijnt de goede richting in te gaan. Bijzonder gunstig is het initiatief van de NKS-werkmappen ontvangen. De verenigingen krijgen daarmede maande lijks een zeer praktisch werkstuk, uit eenvallend in een pedagogisch en een technisch en tactisch gedeelte. Bestuur ders, jeugdleiders, clubbladredacteuren en allen die een taak in een vereniging hebben, vinden in de mappen werk- en discussiemateriaal van gehalte. Andere taken ziet de NKS ook. Er kan aan de verenigingen service ver leend worden bij het verkrijgen van subsidies, uitbreiding der accommoda tie, bjj het zich presenteren naar bui ten, b.v. bjj verenigingsjubilea, liet in richten van tentoonstellingen en advies bij het opzetten van een gedegen admi nistratie. Voor dit alles is een goed communicatiemiddel nodig, in welke be hoefte het weekblad Sportparade dat met groeiend succes door de NKS gere digeerd wordt, voorziet. De functie van denkeen trale die de NKS op zich heeft genomen, werd door de heer Peters nog nader toegelicht. Naast de onderwerpen van zuiver prak tische waarde, liggen op dit punt vele andere taken. Het deelnemen aan orga nisaties is belangrijk, het bestuderen van de waarde der sport, het zich bezin nen op oorzaken en het aanwenden van acties tot verbetering van mentaliteit in de sport, het signaleren van het ge chargeerde in de sport (aandacht voor topsport, het commerciële element) en tevens het laten verrichten van onder zoeken, b.v. over sportbeoefening door ouderen, het generatieconflict in de sport, en de ontwikkeling van de sport. Deze know-how, de verkregen visie van uit eigen standpunt, zjjn voor de vereni gingen zo niet direct van praktische, dan toch zeer zeker van vormende waarde. Met deze toelichting op de huidige en toekomstige werkzaamheden, gaf drs. Peters aan de NKS een geheel eigen gezicht. Tot voldoening van de aanwezige clubbestuurders, die in later volgende korte discussie tot de conclu sie kwamen dat de NKS een eigen weg vindt waaraan de Katholieke verenigin- fen direct voor zich zelf en in hun lan- eljjke presentatie voordeel hebben. FILMS: CINEMA PALACE; Sex, moord en thrills in Beverly Hills, ontraden. FRANS HALS: Irma la douce, str. volw., 8 uur. LIDO: De hel van niemandsland, 14 Jaar, 2, 7, 9.15 uur. LUXOR: Het bezoek, 18 jaar, 2, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: Verleid en verlaten. 18 jaar, 2, 7, 9.15 uur. ROXY: Toen de hel losbrak, 14 jaar, ma. t.m. wo. 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: Les amants, str. volw. 2.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: Irma la douce, str. volw., t.m. wo. 8.15 uur. Jongens ranche, a.l. wo. 2.30 uur. Woensdag 10 februari Concertgebouw, 7.45 uur: Provinciaal Jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Donderdag 11 februari Concertgebouw, 7.45 uur: Provinciaal Jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Donderdag 11 februari Stadsschouwburg, 8 uur: Sieto Hoving» Kunstkring met „De ezels van Gaika". Dinsdag 9 februari Stadsschouwburg, 8 uur: Nederl. Dans theater: Balletvoorstelling. Woensdag 10 februari. Lourens Costerlyceum, 8 uur- Aula Ouderver. Lourens Costerlyceum, kinder- criminaliteit, door mej. mr. E. J. Stoorvogel. Donderdag 11 februari. A,H'„9erhardschool, Aula, 8 uur: Haar lemse Discoclub. Werken van Liszt, Rossini, Beethoven en Prokofieff. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse school van de 6e ton. 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 105 uur Zondags van 15 uur. Teylers Museum; Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e tan. 19e eeuw Fos sielen, Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken Van 1012.30 en van 1.30-5 uur (behalve maandag) Zon en feestdagen van 25 uur. Woonhuis Jacobus Van Looy, KI. Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 1012.30 en 13.30— 17 uur Zon- en feestdagen van 25 ir. Museum het Huis Van Looy, KI. Hout weg 102 (ingang Kamperlaan) Tentoonstel ling „Kunst rond 1900". Keuze uit het eigen bezit van het Frans Halsmuseum De Ark: Tentoonstelling: 100 ambachten van Jan Luycken, 2e etage Vishal: Tentoonstelling van 30 schilde rijen uit het Abbemuseum te Eindhoven, da 10-5, zo 1-5 uur. T.m. 28 febr. „In 't Goede Uur": Tekeningen van Hans van Norden. Dag. 10-6 en 8-24 uur. Tm. 28 febr. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling van werken van Isaac Israels, tekeningen, aqua rellen, pastels, grafiek. Dagelijks 105, zon dag 15 uur t.m. 5 apri1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3