Verkeersdrukte bi] Feijenoord- D.W.S. ROODE maakt plaats voor HOLLANDER D.W.S. weer in vertrouwde Europa-cup-samenstelling Onbekend Feijenoord in volle „Kuip" m piw f!« SELECTIE VAN KERKUM SLECHTS 'N WASSEN NEUS' m Lou van Ravens kandidaat voor internationale lijst mUI «RRRMNI mmk OPSTELLINGEN SEMI-PROES Tegenzet ]ti°nfijns pas zest'wie van de par- VRIJDAG 12 FEBRUARI 1965 (Door Lex Muller) AMSTERDAM, 12 febr. Het viel de omstanders pas te gen het einde van de DWS- training op. In de waterkoude hadden zij lang naar de oefe ningen van hun lievelingen ge keken, die op de kleffe mat aan de Jan van Galenstraat nor maal hun plicht deden. Lesley Talbot liet een aantal voetbal lers een kwartiertje nablijven. De Engelsman, die zijn hele ziel in elke training legt, testte nog even een drietal voorhoede- Normac! (Door Ton van der Sande) ROTTERDAM, 12 febr. - Toen wb vanmorgen even het groene gras van het Stadion Feijenoord opliepen, proefden het al: hier staat iets te ge beuren. De topper Feijenoord- D.W.S. heeft zijn schaduwen al Vooruit geworpen. We voelden de spanning, de sfeer. En dat, terwijl zestigduizend lege plaat sen ons aangaapten. Hoe moet dat dan zondag wel gaan, als de bom barst Dan is de Rotter damse uip een jiej gelijk. Feijenoord en D.w s hebben hun mes op Volle scherpte ge slepen enne speelt er ook niet iets van de rivaliteit tussen Rotterdam en Amsterdam Het stadion is ei'VOl. Vijf en zestig duizend mensen zullen hun keel schor schreeuwen. En dan te bedenken dat minstens nog zo'n portie naast 'n kaartje greep HQ1vlerdduizenden voetbal liefhebbers alom in den lande kijken uit naar het moment, waarop de klokken zondagmid dag kwart voor vier aanwijzen. Dan is bekend, wie overwin naar is van de titanenstrijd, die Feijenoord en D.W.S. moeten uitvechten. Is het Feijenoord. Is het D.W.S. Wie zal het zeg gen Wie durft het zeggen? Befekenis .weer terug in het eerste spelers. Vooral de kleine kwie ke Dick Hollander, die ettelijke keren fel naar links sprintte. Europa-cup-feam Blauw Wit ZFC Zaanstreek EDO Hoop Overigens heeft Willy Kment een „heel goede hoop" op de overwinning. „Dat moet ik wel hebben, ik ben toch trainer. Maar ik ben zo al tevreden. We staan in de belangstelling, we trekken een vol huis. Wat wil len we nog meer De Rotterdammers weten het wel, wat zij „nog meer" willen: een Feijenoord bovenaan de ranglijst. Overtuigd rch Hilversum Volewijckers Waardering - s-ï U.W.S. maakt zich op voor de komende grote strijd tegen Feijenoord a.s. zondag: donderdagavond werd Amsterdam hard getraind. V.l.n.r.: Israels, trainer Talbot en Geurtsen. ROTTERDAM, 12 febr. De Rotter damse verkeerspolitie verwacht zon dag een zeer grote drukte in verband met de voetbalwedstrijd Feijenoord D.W.S. Zij adviseert daarom het toe ristisch verkeer de nieuwe Van Brienen- oordbrug niet als reisdoel te kiezen, daar de Rotterdamse oeververbindin gen zondag zeer zwaar belast zullen zijn. De Nederlandse Spoorwegen h6bben voor de wedstrijd extra treinen inge legd, die de bezoekers tot vlak voor het stadion brengen. Ook de R.E.T. zal veel extra trams en bussen vanuit het cen trum naar het stadion laten rijden. De politie raadt 't publiek aan zoveel móge lijk van deze openbare vervoermidde len gebruik te maken. D.W.S. VREEST PURE KRACHTMETING NIET zelf. Toch krijgen enkelen maar bit ter weinig slaap. Niet vanwege die nare zenuwen, maar omdat voetbal minnaars tot in het holst van de nacht via de telefoon om een kaartje bede len. Vooral Frits Flinkevleugel, die een tabakszaak drijft, maakt moeilij ke dagen door. Hij zag er gisteren wat witjes uit en hing lui en vermoeid in een stoel. Scheidsrechter Lou van Ra vens (42 jaar) heeft zondag de leiding bij ue botsing tussen de twee koplopers m de ere-divisie. De Schiedamse arbiter, die dit seizoen meer wedstrijden in de ere-divisie heeft gefloten dan welke scheidsrechter ook, beken de eerlijk dat hV met gerekend heeft op deze grote wedstrijd. „Ik heb geluk gehad vertelde hij. „Leo Horn mag tot mei geen wedstrijden leiden, Fret Roomer is nodig voor het competitie-duel tussen Enschede en Go Ahead in verband met de moeilijkheden in het eerste treffen en de derde man van de internationale lijst Ad Boogaerts, is nog maar sinds kort hersteld van een blessure. En nu mag ik fluiten. Scheidsrechter Van Ravens ziet niet op tegen het top-duel. „Natuurlijk niet. Welke scheids rechter zou zo'n duel niet willen leiden." Wat Lou van Ravens van de uitslag denkt? Dat is een bru tale vraag voor de scheidsrech ter. Maar wie heeft hij dan ge wonnen gegeven op zijn toto formulier? „Ik vul iedere week vier rijtjes in en bij de wedstrijd, die ik zelf moet leiden, zet ik een één, een twee en twee drie tjes." Toch heeft hij een stille wens over de afloop van Feijenoord DWS. „Ik hoop dat de sterkste wint" Scheidsrechter Van Ravens heeft nimmer voor het oog van 65.000 toeschouwers gefloten Wel is hij voor honderdduizend man als grensrechter opgetreden bij Leo Horn. Overigens stelt de heer Van Ravens, die als chef- verkoper bij de Coca-cola werk zaam is, zondag wel zijn kandi datuur voor een plaats op de in ternationale lijst. De KNVB mag zeven namen voordragen, zodat er nog vier vacant zijn. WILLY KMENT veertien spelers De Amsterdammers zijn brutaal. DWS (of was het yoorzitter Henk Sol- leveld?) heeft duidelijk aan de voet balwereld kond gedaan dat het_een uitgemaakte zaak is: DWS wint. Wel licht behoort die brutaliteit tot de tac tiek van DWS, is dat krijgsplan een onderdee1 van de psychologische oor log? Het Feijenoord-stadion is uit verkocht, totaal uitverkocht. Het wachten is op DWS en Feijen oord, die elkaar in een „normaal" competitie-duel zullen ontmoe ten. Het elftal van DWS is be kend Jongbloed, Flinkevleugel en Pijlman; Israël, Schrijvers en Burgers; Geurtsen, Vonhof .Tem ming, Lenz en Hollander. Voor het elftal van Feijenoord is een selectie gemaakt van veer tien spelers. Opmerkelijk is de uitverkiezingvan veteraan Ge rard Kerkum. Het staat nog niet vast of Henk Groot, die griep heeft, zondag beschikbaar is; in zijn plaats zou Piet Vrauwdeunt kunnen komen. De veertien ge selecteerde spelers (inclusief re serve-doelman Kik) zijn: Pieters Graafland en Kik; Romeyn, Kraay, Kerkum, Veldhoen, Haak en Libregts: Bergholtz, Venneker Kruiver, Groot. Vrauwdeunt en Moulijn. Feijenoord heeft de overmoedige uit lating beantwoord met een tegenzet Trainer Willy Kment maakte niet, zo als in voorgaande weken, na de trai ning van donderdagavond het elftal bekend. Hij noemde gisteren een rijtje van veertien man. uit wie pas zondag de elf strijders worden gekozen. Daar mee heeft Kment eindelijk zijn zin, want hij wil nooit eerder dan vijf mi nuten vóór de wedstrijd de elf namen de wereld insturen. Tot nu toe wilde manager Guus Brox daar geen geheim 'van maken (met uitzondering van de wedstrijd tegen DOS, die Feijenoord overigens verloor), maar nu heeft hij bakzeil gehaald. „Ik bluf graag", legde Willy Kment gisteravond na de training uit. „Ik laat graag de tegenstanders in het on zekere. Laat ze maar afwachten". Kment vindt het ook onjuist om te voren de tactiek aan de grote klok te hangen. Zondagmorgen komen de veertien „uitverkorenen" bij elkaar, aan worden de elf gelukkigen aange wezen en vervolgens krijgt ieder zijn taak te horen. Wat van deze bespre king uitlekt, zijn de elf namen, die op een papiertje worden geschreven. Om vijf minuten vóór twee wordt dit „do cument" aan de omroepster overhan- Gigd, niet eerder. 4-2-4 te spelen, dat hij er dus afgelo pen zondag tegen ADO lelijk naast zat? ,,Ik weet het", luidde de bekente nis. „Als ik compleet ben, speel ik ook geen 4-2-4, Tegen ADO was 't een noodgreep. De stap van de debacle in Den Haag naar de inzinking van de laatste weken is maar klein. „Ik wil geen verontschuldigingen zoeken voor de inzinking. Maar er moesten jongens van ons naar Israel en onze gebles seerde spelers moesten vervangen worden door jongeren Pietje Vrauw deunt kan volgens Kment drie, vier wedstrijden goed spelen, maar daarna oaoet hij er weer naast. „Hij is nog te 3°ng. En Kick van der Vall is nog niet riJP voor de ere-divisie, terwijl Ven- „®Ser, maar een halve wedstrijd op kaar klap?? kan SpelM1 en dan in el" T_ Dat zijn dus de moeilijkheden voor Kment. te jonge, te onervaren spelers als vervangers. Toch zal hij zondag die jeugd moeten gebruiken. Dat is ook een van de redenen, waarom hii dp Wat betekent de wedstrijd tegen DWS voor Kment. Wint hij de slag, dan ligt het voor de hand: Feijenoord is weer in de running. Maar wat ge beurt er als de Rotterdammers verlie zen? „Dóórgaan", zei Kment gister avond. „gewoon dóórgaan. Ik geloof niet dat we zondag de beslissende slag leveren". Feijenoord heeft gisteravond en ook vanmorgen nog getramd, hard getraind. Henk Groot,een van de veertien, was er niet bij. Hij zit thuis DICK HOLLANDER Bennie Roode, de 22-jarige ex- AFC-er, die Hollander uit het eerste had gestoten, peuterde inmiddels al in de kleedkamer aan een schoenveter. De talrijke luidruchtige toeschouwers, allen wat gespannen voor de match van het jaar tegen Feijenoord, stoot- ten elkaar opgewonden aan: „Let op, Dick keert zondag terug in hét eerste" gonsde het alom. Huub Lenz, die na een schorsing nog wat tobt met zijn vorm, huppelde na de training uitgelaten weg. „Ik ga me steeds beter voelen", zei hij met zfln sappig Limburgs accent. De altijd kundige schakelende links binnen vertolkte de gevoelens van zijn collega's met: „We doen normaal, we leven in alle rust naar zondag toe. Niemand van ons is bang. Waarom ook?" Huub Lenz speelt nog met de gedachte van een overwining voor DWS. Op zijn pool vulde hij vier rijtjes In: tweemaal kruiste hjj een twee aan, eenmaal een en eenmaal een drie. De rechtgeaarde DWS-supporters voorspellen louter „tweetjes" voor de iit-wedstrijd tegen Feijenoord. Zij berijmen hun prognoses met de ware voetballogica. Ze blikken daartoe slechts even achterom naar de recent gespeelde duels. Dan blijkt, en wie weet dat eigenlijk niet, dat Feijenoord lelijk van slag is en DWS, sinds de uitlating dat alleen de Rotterdammers de race naar de landstitel kunnen winnen, tandenknarsend elke tegen stander wenst uit te schakelen. „DWS is momenteel mentaal sterker dan Feijenoord. De Rotterdammers moe ten eerst uit die inzinking raken. Dat valt heus niet mee, zeker niet tegen DWS. Een man met een blauwzwarte das gooide haastig de inhoud van een glas koel bier in het uitgedroogde keelgat. Hij nam er nog eentje, een voorschot op het feest van zondag. En zo nadert de grote dag. Ruim 63.000 mensen trokken het gouden lot van een plaats bij de strijd der reuzen. Tallozen bellen nog smekend om een kaartje. Een zinloze poging, want waar moeten ze vandaan ko men? Misschien van de zwarte markt, waar al bedragen van veer tig gulden voor een staanplaats wordt geboden. Zelfs Amsterdam leeft in een wat ongewone voetbal- roes. Twintig minuten later schoof iemand inderdaad het roze papiertje met Hol landers naam als linksbuiten op het opstellingenbord. In de ais een bijen korf zo drukke kantine hing de vol gende samenstelling: Jongbloed, Flin kevleugel en Pijlman, Israël, Schrij vers en Burgers, Geurts, Vonhof, Temming, Lenz en Hollander. Dus tócb een wijziging in de homogene ploeg van Door Wilskracht Sterk. De frêle vleugelman heroverde na een maand afwezigheid zijn plaats in de hoogste formatie. Na de wedstrijd tegen Tel star, begin januari, had Hollander slechts passief mogen toekijken. Uit gerekend tegen Feijenoord krijgt hij weer een kans. De jonge Amsterdam mer glansde van tevredenheid. Met hem is DWS weer het oude vertrouw de Europa-cup-team. De gepasseerde Bennie Roode gaf weifelend toe een dergelijke teleur stelling min of meer te hebben ver wacht. Afgelopen zondag tegen PSV mopperde hij slechts op zichzelf. Hij draaide niet lekker. „Wees eerlijk, ik ben geen linksbuiten", zei hij gister avond na de training. Bennie is ln zijn hart blij dat hij afdaalde naar het tweede. Daar hoopt hij zijn oude vorm te hervinden, die flitsende drib bels Veelal afgesloten met een dode- lij k-hard schot. „Ik kom terug. Maar als rechtsbuiten". Bennie Roode, zon dag dus op de reservebank in een af geladen Rotterdamse kuip, laadt zijn stem met vastberadenheid, die in het Haarlem kringetje waarin hij staat, een diepe stilte veroorzaakte. (Van onze sportredactie) Telstar Stuy, Liptak, Pirovano, Brom, Kort, Althof, Marijt, v. d. Kuil, De Vries, Van Egmond, Kleef. (Telstar speelt tegen Heracles). De Graaf, Sparendam, Van Gardingen, Kruyer, Oldenziel, Koers, Stapper. An- genent, v. d. Gijp, Geestman en Muskee. Plekker, Molenaar, Jan Brouwer, D. Zwarthoed, Smit, Wagendrever, G. Zwart- hoed, Deen, N.N., Blok en De Vries. Schouten, Smit. Hersche, Pauwe, Van Veen, Ouderland, De Jager, Parréa, Groot, Jaski, Clement. Amama, Krooder, Berends, Koster, Hiertz, v. d. Putten, Spiers, v. Kampen, De Winter, Mul en N.N. in zijn piama. Een griepje hield hem thuis. Ook daarvan hangt het af, hoe Kment zondag zijn elftal samenstelt. Als DWS zondag van Feijenoord wil winnen, zullen de Amsterdam mers toch doelpunten rrtoeten ma ken. Veel zal daarbij afhangen van (zie de foto van links naar rechts) Temming, Lenz en Geurtsen, die hun nieuwe „Europa-cup"-kledij showen. De spelers van het eerste elftal van Feijenoord maken zich op voor de ko mende strijd tegen D.W.S.: een partij tje boksprong is een probaat middel voor het soepel maken van vele spieren. In datzelfde „stamcafé" van ver stokte DWS-ers leunde „big boss" Henk Solleveld onbewogen achterover in zijn stoel. Hij tuitte even zijn lip pen op de vraag wat hij van zondag dacht. Bescheiden begon hij met een geljjkspelletje om wat overtuigder op een kleine overwining van zijn pupil len over te schakelen. „We draaien de laatste weken lang niet gek". Nee, DWS ziet bepaald niet op te gen de pure krachtmeting met Feijen oord. Althans niet tegen de wedstrijd Heeswijk, Wentink, Duel, Boom, Kroon, Duyster, Clavan, Peijs, Steur, Vreeken, I Berendregt. Van de Meeren, Blokker, Honout, Does- selaar, Mussche, Euwes, Hendriks, Dahrs, Maslo, v. Weerlee, Meijer. Van Maaren, v. Moorst, Looman, D* Zeeüw, Akkerman, v. d. Borg, v. Eikeren, De Haan, Vermeulen, Quinet, Westbroek. Van der Pol, Ellens, Sijmonds, Reuser, De Ruyter, Looyen, Balsing, Engelsma, Schaft, De Vries, Kees Kick. Is trainer Kment bang voor DWS? Of redeneert hy als zovele Nederlan ders, dat DWS „toch niks" is en dat PVr S „met veel geluk" het zo ver ge bracht heeft in de Europa-cup en nu weer in de competitie. „Ik heb veel waardering voor DWS". bekende Wil ly Kment. „De Amsterdammers heb ben een sterke mentaliteit. En ze heb ben de juiste mensen voor het 4 2-4 systeem". Hebben we Kment op zijn eigen woorden gevangen, als we zeggen dat Feijenoord dus niet bet elftal heeft om (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 12 febr. Het heeft in Rotterdam nog al wat verbazing gewekt, dat trainer Willy Kment van Feijenoord en manager Guus Brox on der de veertien spelers, die zij hebben geselecteerd voor de belangrijke wed strijd tegen DWS, ook Gerard Kerkum noemen. Het is niet duidelijk wat het duo Kment-Brox voor heeft met deze veteraan. „Kerkum is een betrouwbaar man in de verdediging", was het enige commentaar van trainer Kment. Ma nager Guus Brox was iets meer mede deelzaam. „De een of andere krant heeft de rentree van Kerkum gesugge reerd. En omdat wij de sensatie vóAr willen zijn dat doet ons in deze be langrijke fase van de competitie nooit goed hebben we Kerkum ook aan de selectie toegevoegd". Overigens hield Feijenoords manager nog een slag om de arm. „De laatste wedstrij den speelden Romeijn en Veldhoen zonder overtuiging. Ze kunnen goed voetballen, maar ze durfden er in het veld niet meer voor uit te komen". Eddie Pieters Graafland, aanvoerder van Feijenoord, vond de naam van Kerkum bij de selectie maar een „wassen neus". Hy zei dat Kerkum altijd traint met de eerste elftal-spe lers en dat hij dikwijls reserve staat. „Er verandert dus eigenlijk niets, of Kerkum nu genoemd wordt of niet. Overigens zou Pieters Graafland wel verbaasd zijn, als hij zondag te horen kreeg dat Kerkum toch opgesteld zou worden. „En ik niet alleen, maar alle spelers van het eerste elftal".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9