Geslaagde contactavond Knokploeg in De Ring Ruimte onder kath. kerk in Nieuw Vennep goed benut Botsing tussen twee auto's IN BOVENKARSPEL IS HET LENTE y Yvonne Immer uitgeschakeld H.O.C. op A.M.VJ.-ers Oranje Softball- negen tegen wereldkampioene Te weinig speelruimte op j te klein tuinzaal - toneel Goed spel van Rokato in matige King Dollar Jongerenorganisatie van Hollandse Maatschappij van Landbouw hield haar ,W inter jongerendag" m Inbrekers slaan hun slag in Voorhout Dagziekenhuis in Heemstede ALS U HET Enige vordering streekziekenhuis te Hoofddorp LEO HORN SPRAK IN LISSE Schetsplan voor vuilverwerking Haarlemmermeer is gereed RIJDEN ONDER INVLOED Politierechter in Haarlem wil hogere strafmaat Maand gevangenis en twee jaar ontzegging voor Hoofddorper RCH tegen Volewijckers uur vroeger Basketball Gemakkelijke winst van Woningruil levert dertien mille op VRAAGT Pater Smit door districtshoofd gedood Meisje bestal bewoonster „STENOTYP STENOTYP WITSNUITDOLFIJN AANGESPOELD Justitie stelt onderzoek in Faillissementen GROOT GEC0STUMEERD CARNAVAL Plannenmakers Papoea s uitgescholden: WOENSDAG 17 FEBRUARI 1965 PAGINA 2 "ut Jf rr rr rr Voor vaste en vloeibare brandstof DE LIMBURGSE KOLENHANDEL Brouwersvaart 106- Telefoon 10748 ANTRACIET V 10.05 per hl. Gisteren werd in Bovenkarspel de West friese Flora officieel ge opend in eeyi grote veilinghal, herschapen tot een weelderige lentetuin. Dit evenement trok ook de aandacht van de Heemsteedse Paddy PhiDPPo, een deelneemster aan het corso van de zuidelijker bollenstreek, die welwillend poseerde voor deze lentefoto. Treslong - Hiliegom 3 ORKESTEN Naschrift. Officiële verklaring Jndonesiërs VQQZ NIEUW VENNEP, 17 febr. De be hoefte aan een passende onjspannings- ruimte waar de jongeren zich te allen tijde kunnen verzamelen om over aller lei onderwerpen te debatteren doet zich In Nieuw Vennep reeds lang gevoelen. Weliswaar was onder de Kath. Kerk een ruimte aanwezig, maar hiervan kon allerminst worden gezegd dat deze smaakvol was ingericht. De jeugd in Nieuw-Vennep, weike zich heeft ver enigd onder de naam Venneper Knok ploeg was unaniem van mening dat van de bestaande ruimten onder de kerk toch wel iets behoorlijks was te maken. Met inzet van al hun jeugdig enthousiasme heeft zij wekenlang ge timmerd, geschilderd, kortom gewerkt aan vernieuwing van de Iocaliteit. Het resultaat was een ware metamor fose van het zaaltje. Vol trots heeft de V(enneper) K(nok) P(loeg) het zaaltje, waaraan de naam' Ring" is gegeven, voor bezichtiging opengesteld en de Venneper jeugd voor een bijeenkomst, welke maandag j.l, plaats vond, uitgenodigd. Het is gebleken dat de jeugd zich in deze zaal met zijn sfeervolle verlich ting en zijn bijzonder aardig ingerichte bar goed thuisvoelt. Ongeveer vHftig jongeren hebben aan de oproep gehoor gegeven zodat deze kennismaking met de V.K.P. zeker een succes mag wor den genoemd. Kapelaan Al wees er in zijn toespraak op dat het geenszins de bedoeling is nieuwe verenigingen op te richten, maar dat hij graag de jeugd zou willen op roepen om gespreksavonden te bezoe ken, aan een verloofdencursus deel te nemen enz. Wellicht bestaat de moge lijkheid de V.K.P. zodanig uit te breiden dat het mogelijk is al deze dingen te organiseren. Het is ongetwijfeld nood zakelijk dat de jeugd zich openhartig kan bezighouden met allerlei onderwer pen die haar aangaan. Uit de aanwe zigen kwamen nog verschillende waar devolle suggesties naar voren. Hiervoor HOOFDDORP, 17 febr. Er begint een klein beetje schot te komen in het streekziekenhuis dat in Hoofddorp zal worden gesticht. Zoals wellicht nog be kend bestaan hiertoe al geruime tijd plannen. Vorig jaar aprii werd hierover al een persconferentie belegd. De plan nen die toen op tafel kwamen waren evenwel nog summier. Thans is het zo dat verwacht wordt dat begin maart de architect L. H. P. Waterman uit Amsterdam zal komen, met een definitieve tekening, die tot in de details is uitgewerkt. Nadat eerst een voorlopig ontwerp was gemaakt en goedgekeurd werd, werd een program van eisen opgesteld. Bij de definitieve uitwerking werd hier mede rekening gehouden. Direkt als de architekt de tekening heeft inge diend zal het plan ter rijksgoedkeuring naar Den Haag: worden verzonden. Het ziekenhuis zal komen te staan nabij het concoursterrein in Hoofddorp en een capaciteit hebben van ongeveer 150 bedden. Met een eventuele uitbrei ding is rekening gehouden. De totale kosten worden geschat op ongeveer 12 miljoen. LISSE, 17 febr. De wereldbekende scheidsrechter Leo Hom heeft dinsdag avond voor de leden van de plaatselij ke voetbalverenigingen „Lisse" en „Lis- ser Boys" in het KAB-gebouw in Lisse een lezing gehouden. De ongeveer honderd aanwezigen heb ben genoten van de met welsprekend heid gebrachte verhalen over de 138 interlandwedstrijden, die hij in zijh scheidsrechterlijke loopbaan heeft ge floten. De heer Horn heeft de aanwezige voetbalenthousiasten ook enkele practi- sche tips meegegeven. Zo merkte hij op dat, willen de voetballers in hun sport Iets bereiken, er op de eerste plaats veel getraind moet worden. Aan het eind van zijn rede beloofde de spreker dat hij met genoegen nog eens naar Lis se wilde komen om dan een film over een interlandwedstrijd te vertonen. LISSE, 17 febr. De bestuurder van een Volkswagen, S.K. uit Den Haag, wilde vanuit de richting Haarlem ko mende, bij de Beekbrug naar de over zijde van de weg oversteken. Juist op dat moment naderde een andere per sonenauto, die de Volkswagen aan de zijkant ramde. Er ontstond grote ma teriële schade. LISSE, 17 febr. Door onvoorzich tig vanaf de Stationsweg in Lisse de Heerenweg over te steken werd de fiet ser R. van der R. uit Lisse in de flank aangereden door een bromfietser. De fietser werd tegen de grond gesmakt en liep een hersenschudding op. Nadat het slachtoffer door een arts was be handeld, werd de man met een zieken auto naar zijn woning gebracht. werd gebruik gemaakt van briefjes door middel waarvan men zijn verlangens kon kenbaar maken. Op 2 maart zal een carnavalsavond (gemaskerd) worden gehouden. Een groot aantal heeft zich reeds opgege ven. Aangezien de belangstelling derma te groot blijkt te zjjn is een spoedige opgave bjj één van de bestuursleden zeer gewenst. HOOFDDORP, 17 febr. Het schets plan voor de bouw van een vuilver- werkingsbedrljf in Haarlemmermeer, waarbij drie gemeenten zijn betrokken, (Aalsmeer, Uithoorn en Haarlemmer meer), is gereedgekomen en Ugt thans ter nadere uitwerking by de n.v. Matepa. Verwacht wordt dat binnenkort de plannen geheel gereed zullen zijn en dat nog dit jaar met de bouw kan wor den begonnen. Een belemmering is evenwel ook nog de beroepsprocedure welke bij de Krron aanhangig is. Eerst zal een uitspraak moeten komen, al vorens de plannen kunnen worden ver wezenlijkt. Een punt van overleg is mo menteel ook nog de financieringsrege ling tussen de drie betrokken gemeen ten. Vooral in de Haarlemmermeer zit men dringend om een composterings- bedryf verlegen, omdat de huidige vuil nisbelt, gelegen aan de Vjjfhuizerweg in Hoofddorp, zo goed als geheel vol is. Deze vuilnisbelt moet trouwens ook ver dwijnen in verband met de stichting van het regionale woonwagenkamp dat hier is geprojecteerd. HAARLEM, 16 febr. „Het zal er bin. nenkort heus wel van komen dat de strafmaat voor onder invloed rijden om hoog gaat. Het aantal dergelijke zaken stygt voortdurend", aldus de Haarlem se politierechter gisteren tydens de be handeling van de zaak van de 31-jarige autospuiter N.K. uit Hoofddorp. De au- tospuiter zou op 22 november van het vorig jaar onder invloed van acht tot tien glazen bier in zyn auto gereden hebben, waarbij hy op de Kruisweg in de Haarlemmermeer lichte brokken maakte. Tijdens de zitting bleek dat niet alleen de autospuiter tydens de rit niet geheel toerekeningsvatbaar was, maar ook diens auto: by politieonder zoek kwam vast te staan dat de rem men totaal alle dienst weigerden, wat niet het gevolg was van de lichte aan rijding. Bovendien was het rybewijs van de autospuiter verlopen, tenvyi bleek dat hij niet verzekerd was. De autospuiter had met zyn auto die over het geheel niet in een al te goede con ditie was, de maximum snelheid over schreden. „Een byzonder ergerlijk ge val", vond de officier van Justitie, die HAARLEM, 17 febr. De voor za terdag 20 februari vastgestelde voetbal wedstrijd tussen de jeugdige semi-profs van RCH en De Volewijckers zal niet om vier uur beginnen, zoals aanvanke lijk vastgesteld, maar reeds can drie uur. Voor beide elftallen is deze ontmoe ting van het grootste belang. De jon ge betaalde voetballers van RCH moe ten winnen om van de laatste plaats te komen en die van De Volewijckers om aansluiting met het leidende DWS te kunnen behouden. HAARLEM, 18 febr. Yvonne Im mer (21) de zo succesvolle werpster van het Nederlands negental en HCK heeft aar wintersportvakantie een dubbele enkelbreuk opgelopen. Hier door zal het haar niet mogelijk zjjn de Oranje negen in de bijzondere wedstrijd tegen de Amerikaanse kampioensclub Raybestos Brakettes op 13 maart in Haarlem, te verdedigen. Ook haar club HCK, waarmee zij in 1964 kampioen van West I werd, zal deze sympathieke speelster zeker een groot deel van het nieuwe seizoen moeten missen. (Jit onze grote kring van vaste relaties ontvangen wy dagelUks aanvragen vooi tijdelijke krachten U kunt on. daarbij helpenl Het is welli' ht een mogelijkheid voor U voor een aardige bijverdienste Wordt daarom Séu der zee typistes ieder h/o. vele free lnnce (steno)- vindei huissingel 44, Haarlem. bneile wekelijkse honorering. U profiteert meteen van onz- I ng by ziekte en ongeval. Tel. (025001-18342 regeling: doorbeta- tegen verdachte een maand gevangenis straf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid eiste. De politierechter vonniste conform. Vryspraak en een flinke vermaning kreeg de 41-jarlge arbeidsanalist D.B. uit Zwanenburg, omdat de officier van Justitie, noch de politierechter de op zet van de licharnelyke mishandeling, waarvoor hij térechtstond bewezen achtte. De arbeidsanalist zou zich op 4 november van het vorig jaar zo boos gemaakt hebben op een 18-jarige buur jongen, dat hij deze met het hoofd tegen een deur geslagen had. De jongen had een vrachtwagen met aanhangwagen zo voor de ingang van een door de twee families fel omstreden garage gepar keerd dat de arbeidsanalist geen kans zag de garage te verlaten. Zyn verzoek aan de jongen de vrachtauto weg te rij den zette hij met een worstelpartjjtje kracht by. Het kwam echter met vast te staan of de jongen tijdens het vech ten tegen de deür gerold was of door zyn buurman er tegen aan was geduwd. Een boete van 50 en twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar kregen.zowel de 20-jarige em- P'oy® van een luchtvaartmaatschappij J.R. uit Amstelveen als de 24-jarige grafisch ontwerper H.W. uit Amster dam. zy hadden belden in dienstbetrek king gestolen uit de voorraad van de luchtvaartmaatschappij. De eerste ver dachte een plaid, en de tweede een olie vat. De plaid was teruggevonden op het bed van verdachte. Hij had het koud gehad en had een plaid erby toch wel wenselyk geacht. „Het was helemaal niet zo n mooie en van een goede kwa liteit was hy ook al niet", trachtte ver dachte z(jn daad wat te miniseren. De grafisch ontwerper had het olievat ook hard nodig gehad. De officier van Jus titie eiste tegen beiden een boete van 75 en twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. HAARLEM, 17 febr. In de enige wedstryd die deze week voor de lande lijke competities in Haarlem werd ge speeld, heeft HOC zich niet byzonder hoeven in te spannen om van AMVJ/Rotterdam te winnen. Weliswaar gingen de jonge mannen wier ploeg bijna geheel uit Surinamers bestond, fel en enthousiast van start, al spoedig werd duidelijk dat dit grote enthousiasme niet in evenredig heid stond tot de produktiviteit. Het beginoffensief bezorgde de gasten een voorsprong die na 2-7 tot 4-11 uit groeide. Toen vond HOC het wel genoeg. Het trok alle initiatief aan zich en liet de tegenstander volkomen stilstaan. Na vijf minuten leidde HOC met 17-11 zon der dat AMVJ hier iets tegen had kun nen doen. Vooral van Giffen en Ver- straeten zorgden er voor dat de HOC voorsprong bij de rust 31-24 bedroeg. In de eerste vijf minuten na de hervat ting heeft HOC de strijd definitief be slecht. Wel liepen de AMVJers ijverig voor iedere bal, enig resultaat leverde dit alles echter niet op. HOC bleef nuch ter basketbal spelen en scoren. Via 41-24 liepen de Haarlemmers tot 52-29 uit, alvorens AMVJ weer tegenstand van betekenis ging leveren. Dit leidde uiteindelijk tot de 60-43 eindstand. Voor HOC scoorden, Van Giffen: 14-10 en Verstraten: 8-6. Bjj AMVJ kwam niemand boven de tien punten. De overige uitslagen luidden: Dames: HCK 3HCK 2 28-29 (na ver lenging); HOC 2—Tornado 60-5; SC HaarlemWhite Stars 4 12-48. Heren: Flamingo's 2Tornado 61-42. HAARLEM, 17 febr. Nog voor hel softballseizoen begint, zal het Neder lands dames softball een uniek hoog tepunt beleven. Op zaterdag 13 maart zal het Nederlands dames softball negen tal aantreden in Haarlem tegen de Raybestos Brakettes. Deze Amerikaan se dames ploeg is in 1941 opgericht en begon in 1950 wereldkampioen te worden en heeft dit reeds acht maal herhaald. Momenteel is de ploeg in Mel bourne Australië om deel te nemen aan het toernooi om het wereldkam pioenschap dames Softball 1964. Tegen standsters zijn: Australië, Japan. Cana da en Nieuw Zeeland. Nederland mocht ook meedoen. De Raybestos is een amateurclub, die werd opgericht door de directeur van een fabriek in frictie-materiaal, Wil liam S. Simpson. Deze is tevens de sponsor van de club. De jjrote ster bjj de Amerikaanse ploeg is ongetwijfeld werpster Bertha Tickey. Deze getrouwde secretaresse, staat al 19 jaar op de werpplaat. Zjj is de grootste werpster van het ogenblik. Zjj nam in die 19 jaar aan 756 compe titie-wedstrijden deel. Zjj won er niet minder dan 673 en verloor er slechts 83. In 147 duels bleken de tegenstan ders niet in staat om maar één goede slag op haar worpen te geven. In 1961 miste de Raybestos net aan het we reldkampioenschap. Na de gewone wed strijd van zeven innings was de stand 1-1. Er moest verlengd worden. In de negentiende innings werd het 2-1 voor de tegenstander. Werpster Tickey heeft als hobby's golf en bowling, het Ameri kaanse kegelen. Zij heeft ook enkele persoonlijke triomfen op haar naam. Zjj werd acht maal uitgekozen als de meest waardevolle speelster van het seizoen en werd eveneens acht maal gekozen in het wereld all star softball team. (Van onze correspondent) LEIDEN, 17 febr. Aan het strand by Katwijk aan Zee is een ruim twee meter lange witsnuitdolfyn aange spoeld. Het voor onze kusten zeer zeld zame dier was op tal van plaatsen ge wond. Jonge Katwijkers hebben ver geefse pogingen in het werk gesteld het uitgeputte dier door de branding heen in open water te brengen. Op een grote vrachtwagen is het dier tenslotte in allerijl overgebracht naar Wassenaars Dierenpark. Bij aankomst daar bleek het echter te zijn overle den. Men zal van het inmiddels bevro ren dier afgietsels maken voor het dierenpark en voor expositiedoeleinden Het geraamte van de witsnuitdolfyn krijgt een plaatsje in het Leidse mu seum voor natuurlijke historie. HILLEGOM, 16 f^f, -ne Jongeren organisatie van de Hnase Maatschap- py van Landbouw d gistermiddag haar ..Wuiterjonge* m Treslong te Hiliegom. De vetter, de heer Zwaai, hette de talrij. Wwezigen wel kom en in het afgevaardig den van de bond landsvrou wen, mej. M. Th. »*aun Ned. Jeugd gemeenschap, de heH. Th. Kou- wenhoven, dr. Pra_m„ Jeugdraad (Z.H.), Ir. S. G. Brumn^mi Gevaka, Ir. N. Neuna, VEBO seer, j Tq1 RpJ de dames T. Koornen n N. Doornbos huishoud. consulenten, an de Holl. My. van Landbouw. e het bestuur van oud-leerlingen D* „""ol te Hoorn de heer Jo. de Veer i Jjhagen en af gevaardigden van <le ^-hogeschool te Bergen, oud leden hoofdbestuur en afdelingen. Hij hield een inleidjnf waarin hy wees op een goed en aktiei ^ehigingsjaar 1964. Dat de leden "e rlëanisatie en daarmede verband h° e salarisver hoging goed hadden oPs'8nomen brengt duidelijk tot uiting dat er - een goede LEIDEN, 17 febr. Oplast van de officier van justitie in Den Haag wordt een onderzoek ingesteld naar de handelingen van een,, "^ele8enheids- makelaar" in Leiden, die met een hui zentransactie een bedrag van onge veer 13.000 gulden heeft ..verdiend". De twee vrouwen, ongehuwde zus ters, die een bovenhuis bewoonden, za gen om gezondheidsredenen reeds lang uit naar een benedenwoning zy kwa men aan de weet. dat m hun buurt een geschikt huisje vrtl zou komen. Via een neef kwamen de dames in contact met een man, die zich als ei genaar van de begeerde benedenwo ning voordeed, maar in werkelijkheid slechts een recht van koop had, dat hy van de eigenaar had weten te kra gen. Hy vertelde de dames, dat zy de woning van hem konden kopen, mits zy hun bovenhuisje aan hem verkoch ten. Voor het feit, dat de benedenwo ning „leeg" werd opgeleverd, moesten de darr.es extra batalen. Dat zy op hun beurt een „lege" bovenwoning ter beschikking van de koper stelden, drong niet tot de dames door, die op de voorgestelde transactie ingingen. Op deze wyze kwam een soort wo ningruil tot stand, waaraan de gele genheidsmakelaar 13.000 gulden ver„ diende. De justitie gaat thans na, of hier sprake is van oplichting. De arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft gisteren in staat van faillissement verklaard: Leunis Johan nes Versluys, te Zaandyk, Verlanenpad 7. Rechter-commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator: Mr. J. A. M. Thössen. Antonius Marius Reinoldus Hogeveen, te Haarlem, Oranjestraat 90. Rechter commissaris: Mr. H. G. Rambonnet. Curator: Mr. W. Ch. A. Klaufus. Wegens gebrek aan actief werd gis teren opgeheven het faillissement van: Willem Johan Neyman, zyn bedrijf uit oefenende onder de naam Technisch Be drijf „Neyra", handelende in kamneer- artikeien, wonende te Zaandam. Rech- ter-Commissaris: Mr. J. D. Vink. Cu rator: Mr. J. A. M. Thijssen. pioniersgeest en innerlijke kracht is. Dit is bovendien noodzakelijk. De plattelandsjongeren zullen be reid moeten zijn by het zoeken naar een goede toekomst, de tyd en de wil te bezitten de financiële offers te brengen die deze bezinning vraagt. Vooral in deze tijd van de zogenaam- de hoogconjunctuur. Anders komen zjj op een plaats terecht die zy niet verkiezen. HAARLEM, 16 febr. Rokato's To neelgezelschap presenteerde gister avond in de tuinzaal van het gemeen- teiyk Concertgebouw „King Dollar", een toneelspel van Wim Bischot. Hoe wel de voorstelling niet vlekkeloos naar voren is gekomen, heeft Rokato onder regie van Wim Hartog toch een goede indruk by het publiek achtergelaten. Het programmablad heeft een verkeer de gewoonte van deze groep en andere toneelverenigingen weer eens duidelijk onderstreept. Aanvang 20.00 uur pre cies bleek ook hier een kwartiertje la ter te betékenen. De vorige souffleur van Rokato, de heer N. van der Erf sr., heeft zijn langdurige ziekte benut met het ver vaardigen van aardige poppen. Ze wer den onder cle pauze verloot om de kas van het jubileumfonds aan te vullen. Rokato hoopt namelijk volgend jaar zjjn vijfentwintigjarig bestaan te herdenken. Na deze aangename geste van de heer Van der Erf begon het toneelgezelschap aan de moeilijke taak „King Dollar" voor het voetlicht te brengen. Auteur Wim Bischot heeft getracht in King Dol lar een schildering te geven van de aanpassingsmoeilykheden, die 'een Ne derlands emigrantengezin moet door staan om zich in de achterbuurten van New York te handhaven. Hy is hierin slechts gedeeltelijk geslaagd. Zyn to neelstuk behandelt niet meer dan de op pervlakte. Regisseur Hartog heeft het gepresteerd het vry zwakke gegeven ondanks het optreden van drie debutan ten toch enig perspectief gegeven. De oorzaak van het welslagen is waar- schynlyk gelegen in het plezier, waar mee de Rokato-leden toneel spelen. De juiste rolverdeling was een tweede winstpunt. Gebrek aan routine en hier en daar een to toneelmatig optreden nebben he spel gelukkig niet teveel af breuk gedaan. Wim Dulneveld gaf een juiste uitbeel ding van de vader, die machteloos moet toezien hoe zijn vier kinderen zich de een na de ander aan zyn toch al wan kel gezag onttrekken. „King Dollar" mag daarom een conflictuitbeelding ouders en kinderen en conflicten tussen worden genoemd. Conflicten tussen ouders en kinderen en conflicten tussen ouderwetse degelijkheid en moderne nonchalance. Haar al te bescheiden fun tie in het spel liet Kitty van Vliet wei nig meer kans dan een zorgzame moe der op de achtergrond te zyn. Anja Hartog speelde enigszins te timide, maar haar capaciteiten wettigen een goede verwachting voor de toekomst. Min of meer hetzelfde geldt voor Ted Hankel, die de rol van de jongste zoon Freddy kreeg toebedeeld. Innerlijk zal hy de speelfiguur meer moeten nade ren. Een gelukkig toeval wil echter dat de echte reddy en de toneel-Freddy nogal op elkaar iyken, zodat deze om standigheid het optreden van Rokato al leen maar ten goede kwam. Magda Megelink verdient waardering voor de natulrlijke wijze, waarop zij (Advertentie) ZATERDAG''2Ü FEBR. - 20.00 UUR o.a.: TIROLINE-KAPELLE. Entree 5.00. Reserveren 025205347 l.ezers schrijven de krant Open brief aan de gemeenteiyke plan nenmakers. Mijne Heren; Ik prys uw ambitie waardoor ik nu al weet hoe Haarlem er over 100 jaar uitziet. Ik prys o.a. uw plan Schaikwilk zo als dat er over naar zeggen 20-40 jaar volgebouwd zal staan. Ik prijs uw vasthouden in het T.H. plan, want dan lopen onze toekomstige kleinkinderen niet tevergeefs naar Am stelveen of Alkmaar, (wellicht kunnen ze dan al terecht in Halfweg (west) vroeger Haarlem geheten. Ik kan ook prijzen de manier waarop u Haarlem „voorlicht" en iaat mee helpen in de toekomst te denken Hier bij kunt u terloops de gaten bedekken waar in korte tijd 4 lege plaatsen kwa men, n.l. 4 Hotels binnen een paar hon derd meter. Ik prijs uw plannen voor het behoud van Cultuurbezit, zoals voor het behoud van een vuil vies Spaarnewater langs de „schone boorden". Ik prijs uw voor uitziende blik waar het om tóekomstige verkeersexplosies gaat. Ik prgs vooral uw voortvarendheid in het maken van plannen, waardoor de gisteren en eergisteren gemaakte plannen gewijzigd mogen worden. Ten laatste mag ik u ook prijzen voor uw Stationsplein plan. Als bewoner van dit laatste plan prijs ik vooral de manier waarop wy be trokkenen, nu ongeveer acht jaar ge leden uw mooie tekening in de kranl zagen en op die wyze „mochten ver nemen" dat wp fgntjes tegen de grond zouden gaan.... Wilt u plannenmakers nog meer ge prezen worden, dan zou het misschien wel goed zyn even aan gedupeerden te denken. Want zelfs al het even „den ken" dat gedupeerden ook kunnen „denken" is prijzenswaardig. Het resultaat van dat denken zou misschien kunnen aantonen dat o.a. plannenmaken toch niet zo lucratief is als u denkt. Het toont o.a. dat u wel eens te hard van stapel loopt, dat u zo hard loopt dat de achter u aanlo pende instanties u niet meer kunnen bijhouden. Ook zal het u tonen dat deze instan ties geen inzicht, vergezicht portemon- naiezicht en andere door u zozeer ge apprecieerde „uit" zichten hebben. Daarom zal ik het pryzen als u toe komstige toekomstplannenmakers even met. verlof gaat (zo'n jaar of 40) om de achter u aanlopende instanties de door u gemaakte brokken op te rapen, te laten organiseren en te realiseren. Het zou anders wel eens zo kunnen zjjn dat de plannen die voor zo een lange tyd gemaakt worden, voor Haar lem niet meer nodig zijn. Wellicht is Haarlem tegen die tyd niet meer, terug te vinden, vanwege het onherkenbaar worden, vanwege de puinhopen die her en der verspreid van Haarlem een nog slechtere naam' hebben doen bezorgen, als stad om te vertieren, vermaakstad, vreemdellngenstad en vooral als Regio naal winkelcentrum. M.a.w. Heren plannenmakers zorg dat plannen die u maakt verwezenlijkt kunnen worden, en wel spoedig en snel. Laat ook de betrokkenen eers weten wat uw plannen zijn, laat ook deze mensen na vele besprekingen tot een gecoördineerd plan komen. (Jok even tueel gedupeerde Middenstanders heb ben plannen voor hun betreffende za ken, en wellicht ook kyk op de tegen woordige eisen die aan zakenpanden van nu geëist worden. Om nogmaals te prijzen, het zou pryzenswaardig zyn mdien deze betrok kenen mee mochten bouwen aan toe komstige opzet van winkelstraten enz. Het is heel mooi winkels te projecteren, maar bü die winkels hoort een leef klimaat en geen dode stad of straten. Heren plannenmakers sta eens even stil en kyk eens naar de povere re sultaten van uw destijds opgezette plan nen. Kyk eerst naar de gaten in uw stad en vergeet vooral daarna niet eens in uw archieven te neuzen, waar o.a. nog vergeelde papieren te vinden zyn over het slopen van het rozenprieel. Maar ook om in mijn buurt te blijven kyk eens naar de verordening waarbij geen bouwvergunning gegeven mag worden, vanwege de gereserveerde gronden op het Stationsplein. Waar reeds voor de oorlog bekend was dat die garage met hoogbouw zou komen. Plannen maken moet. iedereen maar houdt ze dan een beetje in de buurt van het realiseerbare. Kleine kinderen spelen ook graag en fantaseren met blokken, auto's boom pjes en bootjes, maar zij breken deze fantasie elke dag weer af en gaan al léén trots op hun borst slaan als zy iets gepresteerd hebben waar wat lan ger dan een paar dagen mee gepronkt kan en mag worden. V. VAN GOOL Uw reactie kunnen wy begrijpen. Het is jammer dat plannen nu eenmaal sneller worden gemaakt dan uitgevoerd. Iets van ongeduld is ook aanwezig hy het gemeentebestuur van Haarlem. Ook voor hen geldt: regeren is vooruit zien. Vandaar de plannen. Als er wel licht ergens een fout is gemaakt, dan is deze gelegen in een te langdurige periode tussen het maken en het uit voeren van de plannen. gestalte heeft gegeven aan de mondai ne figuur van Flop. Nic van der Erf jr- was geknipt voor de gangsterzoon Max- Toke van der Erf had weinig moeit® met het „meisje van de overkant Ben Erkens tekende de politieman, zo als het publiek er zich een voorstelt, daarby geassisteerd door Joop Lasca- ris. Theo van der Zwan tenslotte was goed voor de kwade genius van de fa milie. Samenvattend mogen wij zeg gen, dat Rokato goed spelmateriaal heeft. Als de groep een beter stuk kiest, zullen successen niet uitblijven- Rokato is dan naar wij hopen niet ge' handicapt door een te enge speelruim te, want het podium van de tuinzaal in de Schouwburg is te klein voor een spel als „King Dollar". De enthousiaste amateurs van Rokato hebben namelijk meer ruimte nodig, letterlijk en figuur- lyk. Voor de regie moge de tip gelden de spelers aan de ene kant meer uit hun fantasie te laten spelen en hen aan de andere kant strakker aan het lijntje te houden. TH. K. VOORHOUT, 17 febr. Onbekenden hebben in de nacht van zondag op maandag in de patates-frites-zaak van de heer N. Bakker ingebroken. Er wor den goederen vermist ter waarde van enkele honderden guldens. Een poging tot diefstal is gepleegd by de fa. Jacob L. Van Reisen en Zo nen aan de 's-Gravendamscheweg al hier. Waarschyniyk hebben de daders het vermoeden gehad dat er in dit ge bouwencomplex niemand woont. De heer V.d. Nieuwendyk werd wakker van een geweldig gekraak en ging op onder» zoek uit. De inbrekers kozen het hazen» pad met een op de weg staande auto. DJAKARTA, 16 febr. (AFP) Hel Indonesische persbureau Antara heeft vandaag een officiële verklaring gepu bliceerd over de moord op pater Smit. Deze Nederlandse missionaris werd in het begin van deze maand door een In donesiër te Merauke op West-Irian ge dood. De verklaring is afgelegd door ge neraal ïjoetjipto, secretaris van het bureau voor zaken betreffende West- Irian. Volgens de generaal is de moor denaar van pater Smit een Indone siër, S. Imbain genaamd, die thans gedetineerd is. Deze Imbain die in Merauke de functie van districts hoofd vervulde, doodde de pater door middel van verscheidene pistoolscho ten, nadat deze „onvriendelijke op merkingen aan het adres van Indo nesië had gemaakt, aldus generaal Soetjipto. Vorige week, kort na het incident, verklaarde hij tegenover Arttara dat hy misschien hetzelfde gedaan zou heb ben ais Imbai wanneer pater Smit Indonesië ten overstaan van hem zou hebben beledigd en daardoor zyn na tionale trots zou hebben gekwetst. De missionaris had beter moeten weten, zei hh toen. Imbain had gezegd dat pater Smit de Indonesiërs van West-Irian verscheide- ne. n^nlen voor ..Papoea's" heeft uitge scholden. Dit voord wordt thans be schouwd ais een ernstige belediging. Verder heeft generaal Soetjipto ver klaard dat het met waar is dat Neder landse vertegenwoordigers toestemming geweigerd is voor een onderzoek in dit geval. Hy zei dat ambtenaren van de ambassade van Nederland, als zy dat zouden wensen, naar Merauke kunnen gaan en daar zelf een onderzoek kun- men instellen. HAARLEM, 17 febr. Op 1 maart wordt het dagziekenhuis van de ver pleeginrichtingen Oosterhout te Heem stede geopend. Het initiatief hiertoe is genomen in samenwerking met dr. P. H. Esser, zenuwarts en hoofd van de so ciaal-psychiatrische afdeling van de GGD te Haarlem. Reeds in '58 heeft de gemeente Haar lem een observatiekliniek met voorse lectie, de Clarakliniek te Zandvoort, ge opend. De patiënten van het dagzieken huis te Heemstede worden 's morgens met een eigen bus van huis gehaald en 's avonds weer teruggebracht. Geduren de de tyd, dat zy in het dagziekenhuis verblijven, worden zij bezig gehouden en gereactiveerd. Het dagziekenhuis is oorspronkelijk experimenteel onderge bracht in de bestaande verpleeginrich ting te Haarlem. Het bleek daar van stonde af aan een succes. De verpleeg inrichtingen Oosterhout achtten het dan ook noodzakelijk een eigen, ruime be huizing te verkrijgen. Deze is nu ge vonden in Heemstede. De indeling er van is zodanig, dat het straks gemak kelijk zal kunnen voorzien in andere so ciaal-psychiatrische behoeften. HAARLEM, 17 febr. De politie heeft een 13-jarige meisje uit Haarlem aangehouden, als verdachte van dief stal ten nadele van een mede-inter- naatbewoonster. Zg zou een portemón- naie met 20 hebben gestolen. Boven dien werden by haar een ring en een boek gevonden, vermoedelijk eveneen* van diefstal afkomstig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2