Handbaltitel voor heren van IJmond Aalsmeer 2 in eerste klas gedegradeerd Bonn zoekt Westerse steun tegen D.D.R. Gebraden eend Vier man in R'dam gegrepen Overval op pomp station Middenweg opgehelderd onschuldig Akkoord in anderhalve week Uurloon bouwvakkers 9 tot 13 ct hoger Resultaten Amro-Bank SCHEEPVAARTBERICHTEN tiJolmson EEN GOEDE BAAN EEN GOED LOON EEN GOED BEDRIJF EEN ASSISTENTE Hoge Raad houdt zaak officier van justitie aan Opvolger voor jhr. Van Panhuys Zeven militairen duiken vergeefs naar drenkeling Vietnam: Negende kabinet in 16 maanden tijds nm Acht ringen uit winkel verdwenen BEDIENDE Vrijheidsbeeld op te blazen Dr. Schüle: Zonder het te weten lid van nazi-partij FS: tweede bom van Peking op komst Komt U ook eens met ons praten en neemt uw vriendinnen en vrienden mee. iedereen is van harte welkom. Overtuigend Kleuter gestikt Acht clubs bekampen Excelsior in nederlaagtoernooi Diplomatieke breuk met Nasser onver- ijdelijk Waarde 59 mille Succes voor tBl Samenzwering om Broodprijs bes peeking zonder resultaten WOENSDAG 17 FEBRUARI 1965 PAGINA 4 mi BONN, 17 febr. (Reuter) Bondskanselier Erhard heeft dins dag op een bijeenkomst van de christendemocratische fractie in de Bondsdag de hoop uitgespro ken dat de V.S., Engeland en Frankrijk de Westduitse positie in het Midden-Oosten zullen steu nen, met name wat betreft de stelling van Bonn dat de bonds regering de enige vertegenwoor digster van het Duitse volk is. De „lelijke eend" kwam in bot sing met een bestelbus. Even later was het een gebraden „eend". De bestuurder kon zich ongedeerd in veiligheid brengen. Dit alles ge beurde gisteren op het verkeers plein Oudenrijn bij Utrecht. JE* TA' Hierover willen wij graag met meisjes, vrouwen en jongeman nen uit Haarlem en om geving komen praten op donderdagavond 18 februari '65 in Hotel- Caté-Restaurant A. G. van Aken, Baan 1 te Haarlem. Van 810 uur zijn wij daar aanwezig om in een persoonlijk gesprek alle inlichtingen te geven over de functie van op de verpakkingsafdeling. De werkzaamheden bestaan uit de controle en het inpakken van onze onderhoudsprodukten. Wij kunnen nog een flink aantal meisjes, vrouwen - gehuwd of ongehuwd - en jongemannen een leuke baan aanbieden. WID HEBBEN: gunstige werktijden muziek bij het werk reiskostenvergoeding vlotte werkkleding gratis lunch speciale jeugdvakantieregeling jeugdspaarregeling gratificatie 4 vakantie toeslag. Eigen busverbinding van en naar Mijdrecht. Onze onder neming groeit snel I Momenteel hebben reeds 250 mensen gekozen voor een betrekking in ons nieuwe bedrijf te Mijdrecht. DE TECHNISCHE UITGEVERII H. STAM N V. op de Afdeling Loonadministratie. HAARLEM, 11 febr. Ondanks goe de tegenstand is het de dames van De Blinkert in de hoofdklas zaalhandbal niet gelukt, Zeeburg van het kampioen schap af te houden. De Haarlemse ploeg sneuvelde eervol. In het kamp van IJmond heerste vreugde. Door een overwinning op Zeeburg en een neder laag van Concordia bü AOG legde de herenploeg in de tweede klas B van het district West A beslag op de titel. In de eerste klas viel het doek over de reserves van Aalsmeer, die zich tegen De Blinkert gewonnen moesten geven. Laatstgenoemde is hiermee de degrada- tiedans ontsprongen. Bjj de dames in 2 B Is nog steeds niet bekend, wie ais eerste zal finishen. Rapiditas en IJ mond bleven gezamenlijk aan de lei ding. Het was voor Zeeburg een allesbe halve gemakkelijke opgave, op De Blinkert minstens het ene benodigde punt te veroveren. Het Haarlemse team met de altijd gevaarlijke Noortje Bos en Ria Samson, weerde zich geducht en stond Zeeburg bjj de rust slechts een bescheiden voorsprong van 4-2 toe. Na de hervatting gaf beter ploegverband echter de doorslag ten gunste van de Amsterdamsen, die via 6-4 en 8-4 het fel begeerde doel bovendien met maximale winst bereikten: 9-5. Maar hoe dan ook: de promotieplaats is na de nederlaag van Hurry Up veilig gesteld. Overige uitslagen: Niloc-Hurry Up 10- 2; Vlugheid en Kracht-HCG 8-3. De stand: ZEEBURG 9 18; Niloc 9 14; Blinkert 9 9; Hurry Up 9 6; Vlug heid en Kracht 9 5; HCG 9 2. Bij de heren had kampioenspreten dent Niloc het bijzonder zwaar te ver duren. Pas in de slotfase lukte het de Amsterdammers, het energiek spelen de Aalsmeer te weerstaan door een achterstand om te buigen naar een krap pe zege van 9-8. Ondanks de nederlaag blijft Aalsmeer meetellen voor het be zetten van de derde plaats, geldend voor promotie naar de in te stellen lan delijke hoofdklas. Overige uitslagen: ESCA-Olympia-H 13-12; Olympia-Gr.- AHC 15-23. De stand: Niloc 9 15; ESCA 9 13; Olympia-H 9 9; Aalsmeer 9 8: AHC 9 7; OLYMPIA-GR 9 2. Tot het laatst blijft de spanning er in de tweede klas B dames (district West A) in Rapiditas behaalde volle winst ten koste van AOG (3-0) en VZV stelde vergeefse pogingen in het werk, de kampioensillusies van IJmond te ver storen. Laatstgenoemde zegevierde, overigens met de allergrootste moeite, met 2-3. De stand: Rapiditas 8 14; IJmond 8 14; Zeeburg 2 8 8; VZV 9 8; Vriend schap 8 6; AOG 9 0. In de eerste klas heren Is Aalsmeer 2 dan toch als slachtoffer gevallen; dit tot grote opluchting van De Blinkert dat: afgelopen weekeinde tegen eerstge noemde moest aantreden en zich, na veel inspanning, met 13-15 wist veilig te stellen. De stand: ATTILA 9 18; UD 9 14; Blauw Wit 9 8: Niloc 2 8 8; Blinkert 9 6; AALSMEER 2 10 2. Zo hebben de IJmonders in 2 B over tuigend kunnen bewijzen, tot de sterk- sten in deze klas te behoren. Zjj ble ven uitstekend in cadans, wezen met 16-22 het als tweede geklasseerde Zee burg terug en verwierven daarmee de titel, aangezien de laatste concurrent, Concordia, met 11-8 struikelde over AOG. De stand: IJmond 8 16: Zeeburg 10 11; WVGV 9 10; Concordia 1 8; AOG 10 5; Tonegido 8 2. In de eerste klas van de afdeling Haarlem en omstreken deden zich geen verrassingen voor. Overeenkomstig de verwachtingen vervulde kampioen ADO zjjn sportieve plicht door IEV met een nederlaag af te schepen (3-5), terwijl De Blinkert zich sterker toonde dan Sa men Een. Door deze resultaten werd TYBB gevrijwaard van degradatiezor- gen, die momenteel dus nog door Sa men Een en IEV worden gedeeld. De stand: ADO 8 16; Blinkert 2 7 9; TYBB 7 5; Samen Een 7 4; IEV 7 2. De Blinkert 2 en IJmond 2 bleven bij de heren over als „gegadigden" voor degradatie. Zij verloren respectievelijk DEN HAAG, 16 febr. De Hoge Raad der Nederlanden heeft de behan deling van het beroep in cassatie van de 47-jarige substituut-officier van justi tie bij de arrondissementsrechtbank te Amsterdam aangehouden tot 16 maart. Aanvankelijk zou de zaak vandaag voor de Hoge Raad dienen. Het gerechthof in Den Haag veroor deelde de officier op 23 december tot twee weken gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voot de tijd van een jaar. Volgens het arrest maak te de officier zich in de nachi van 13 op 14 juni 1963 schuldig aan het bestu ren van een auto onder invloed van sterke drank en aan het opzettelijk niet voldoen aan bevelen van de politie. DEN HAAG, 16 febr. Binnenkort Is de benoeming te verwachten van nir, C. W. A. baron van Haersolte, buitengewoon en gevolmachtigd amhas- laatstelljk ambassadeur In Lima, tot buitengewoon en gevolmachtigd ambas sadeur te Madrid. Jhr. mr. W. E. van Panhuys, de hui dige ambassadeur in de 8paans< hoofd stad, bereikt binnenkort de pensioenge rechtigde leeftijd van 65 jaar, (Van onze correspondent) HORST, 17 febr. Het tweejarig loontje van de familie P. Hoeymakers hier is gistermorgen levenloos in zjjn bedje aangetroffen. Het jongetje was in zijn toompje verward geraakt en ten gevolge daarvan in zijn bedje gestikt. van Rapiditas 2 (12-9) en Zand voort meeuwen (9-22). De stand: RAPIDITAS 6 12; Zand- voortmeeuwen 7 9; Rapiditas 2 7 6; Blinkert 2 7 4; IJmond 2 7 3. Uitslagen West A dames eerste klas: Sagitta-HHC 8-4 (HHC degradeert), SEW-AVA 6-5, Athleta-Full Speed 1-3 Afdeling Haarlem en omstreken da mes tweede klas: IJmond 2 Full Speed 2 1-1, Zandvoortmeeuwen Blinkert 3 2-1, HBC Rapiditas 2 6-2. Derde kla3: Atlas Onze Gezel len 4-0, HBC 2 ADO 2 0-2. Heren derde klas: Concordia 3 ADO 11- 18. HAARLEM, 17 febr. Op een 750 meter lang parcours in het nieuwe stadsdeel Schalkwijk houdt do Haar lemse Raeecluh „Excelsior" ter op luistering van het dertigjarig bestaan een nederlaagtoernooi. Daarvoor zijn acht verenigingen uitgenodigd om met hun sterkste renners naar Haarlem te komen. Dit toernooi wordt zondag 21 februari ingezet en daarbij zal „Swift" uit Leiden als eerste tegenstan der de spits moeten afbijten. De bezoekende club die „Excelsior" in eigen huis de grootste nederlaag toe brengt, komt in het bezit van de fraaie jubileumbeker. Voor de vier eerst aan komende renners van elke categorie is een medaille in het vooruitzicht gesteld. Bovendien krijgt elke vereniging een herinneringsvaantje. De profs, onaf- hankelijken en amateurs moeten 50 km- afleggen, de nieuwelingen 20 km. en de adspiranten 8 km. Indien er voldoen de belangstelling is, zullen er vooraf wedstrjjden voor veteranen en jeugd- klassers worden gehouden. Het programma luidt: 21 februari: „Swift" uit Leiden; 28 februari: „Avan- ti" uit Alphen aan den Rijn; 7 maart: „De Germaan" uit Amsterdam: 14 maart: „Sassenheim en omstreken" uit Sassenheim; 21 maart: D.T.S. uit Zaan dam; 28 maart: „Amersfoort" uit Amersfoort.; 4 april: .Sparta" uit Den Haag en tl april: „Westland Wil Voor uit" uit Maasdijk. Westerse diplomatieke steun zou verdere erkenning van Oost-Duitsiand, dat door Bonn als een Russische ma rionet wordt beschouwd, moeten ver hinderen. De bondgenoten zouden Bonn niet behoeven te volgen in eventuele economische maatregelen tegen Egypte in verband met Uibrichts komende be zoek aan dat land. Maar gezien de cri sis die de Sovjets in het Midden-Oosten veroorzaken, aldus de bondskanselier, is het meer dan ooit nodig dat de Wes terse geallieerden gezamenlijk b(j de Sovjet-Unie aandringen op de vorming van een viermogendheden-orgaan dat voorstellen voor Duitse hereniging for muleert. Wat het conflict met Egypte betreft zou er in de Westduitse regering een toenemende neiging zjjn om de diplo matieke betrekkingen met Cairo te verbreken indien het bezoek van Ul- bricht doorgaat. MEPPEL, 17 febr. Zeven militai ren uit Assen zijn maandag in het Lichtmisknnaal langs de weg Zwolle- Meppel gesprongen omdat zjj een per sonenauto met de lichten nog aan on der water zagen liggen. Door het op stijgen van luchtbellen dachten zij dat er nog mensen In de auto zouden zitten. Zonder zich te bedenken sprongen de zeven militairen, behorende tot de 42e verkenningscompagnie in Assen in het koude water. Enkelen van hen konden niet zwemmen. Zij probeerden de portieren van de auto te openen en bemerkten toen dat de auto leeg was. Een Inwoner van Hengelo was kort tevoren op het gladde wegdek geslipt, uit de auto geslingerd en evenals zijn auto in het water terecht gekomen. H;j slaagde erin op de wal te klimmen en werd door een passerende automobilist meegenomen. Fven later kwam een militaire auto b(j de plaats van het ongeluk, waarin de zeven militairen zaten. SAIGON, 17 febr. (Rtr) Het ne gende Zuidvietnamese kabinet in 16 maanden is dinsdag in functie getre den en de nieuwe premier, de 56-jarlge voormalige minister van buitenlandse zaken Phan Huy Quat, heeft onmiddel lijk aangedrongen op vernietiging van alle „bases voor communistische agressie" in het land. DEN HAAG, 17 febr. B(j de fir ma Van Kempen en Begeer aan de Plaats zjjn gisteren in de loop van de dag acht witgouden ringen met briljant ontvreemd uit een toonbanklade. De onljanten variëren van een tot en met drie karaats en zij vertegenwoordigen een waarde van 59.000 gulden, De laden worden elke morgen om acht uur in de toonbank gezet en er om zes uur weer uitgehaald en in een kluis opgeborgen. Omtrent de dader(s) heeft de politie no8 geen enkel epoor. (Van een speciale verslaggever) AMSTERDAM. 16 febr. Twee man nen die in <le -Jcht van donderdag op vrijdag jongenen i„ Rotterdam zijn aangehouden "flPoging tot inbraak in een benzines,a"°n aldaar, blijken de daders te zijn ,V' de overval op een benzinepompstation van j Kuiper aan de Middenweg ,n «J»:sterdam. Zij heb ben de overval KePleeg(] in de nacht van 30 op 31 -j""er met nog twee mannen, die i"ook in Rotter dam zijn gearresiteru npt zijn (le 33. jarige classifieceraer E. de C„ de 34- meer enthousiast vo0L,irshnleJln,gs'oon- De katholieke aannernersoond bijvoor beeld is voorstander en premie spaarregeling. Volgefj-» ysteem zou de werkgever jaarmis een extraatje doen op de spaarcent®, 1 d° werk nemer die het initiat'®^ genomen om te sparen. Van vakDonaszjjge worlit dit systeem als „achtei a ld afgewe- (Van onze Haagse redactie) DEN IIAAG, 17 febr. Na slechts i hl week besprekingen gevoerd te hebben, zijn de onderhandelaars voor werkgevers en werknemers in de bouw nijverheid nu al tot overeenstemming gekomen over de nieuwe cao. Er komt een loonsverhoging, die binnen de gren zen van het vijf procent-akkoord blijft, verzekerde men ons. De verhoging loopt uiteen van negen tot dertien cent op de uurlonen van de verschillende groepen waarin de bouwvakarbeiders naar oplopende vakbekwaamheid zjjn verdeeld. Twee punten zjjn nog niet „rond": de wijze waarop de werkgevers iets wil len doen tegen het toenemend ziekte verzuim dat zu signaleren en de eis'van de vakbonden het mogelijk te maken, dat voor een bouwwerk het z.g. ta riefsplafond wordt doorbroken. Op het ogenblik mag per bouwwerk gemiddeld maar 35 procent prestatietoeslag wor den uitgekeerd. De vakbonden willen, dat, wanneer de prestatie van eet groep arbeiders dit rechtvaardigt, dit plafond mag worden doorbroken. Een dergelijk plafond remt de produktivltelt, hebben zij de ondernemers voorgehouden. De werkgevers hebben geen oren naar deze eis. Men krijgt met de indruk dat de vakbondsleiders over deze afwijzing de cao-vernieuwing willen laten struikelen. Het oorspronkelijk voorstel van de werkgevers om het ziekteverzuim te be strijden luidde: nimmei vergoeding van loonderving van de eerste ziektedag, ook niet na 4 dagen ziek zjjn, zoals nu de regel Is. Op die wijze zou „het eens een dagje eruit zijn" kunnen worden tegengegaan. De vakbonden willen hier niet aan. De werkgevers zijn thans be zig een andere methode uit te werken. Er zal, volgens dit nieuwe plan, een strengere controle komen. Daartoe zou de zieke werknemer moeten worden ver plicht „dezelfde dag nog" zjjn ziekte te melden en niet, als nu de regel is, „bin nen 24 uur". De vakbonden voelen hier wel wat voor. Overigens zal de ziekte- uitkering vanaf het begin 100 procent van het gederfde loon dekken en niet, zo als vorig jaar werd bedongen, pas na ze ven dagen. Maandag zullen de vakbondsbe stuurders de resultaten van de onder handelingen voorleggen aan hun bondsraden. Die raden zaJ dan wor den gevraagd akkoord te gaan met een aanzienlijk lager te noteren resul taat, dan de eisen die in december zijn gepubliceerd, in het vooruitzicht stel den. Die eisen werden toen geschat op een „waarde" van negen procent. Vier procent meer, dan het later ge sloten landelijk loon-protoco' toe stond. De onderhandelaars hebben ook be sloten een studiecommissie in te stellen die aanbevelingen moet doen over wij zen waarop ln het bouwbedriji aan be zitsvorming zou kunnen worden gedaan. Aan het verwezenlijken daarvan zou men dit jaar nog moeten kunnen be ginnen. De vakbonden zijn het erover eens, dat het lnvesteringsloon moet wor den. In dit systeem krijgt Iedere werknemer een extra percentage loon, dat echter voor hem wordt opgespaard. Het sys teem van vermogensaanwasdeling vin den werkgevers en vakbonden voor de bouwsector niet brulkbanr. De hou ding van de werkgevers ten opzichte van de Idee van bezitsvorming wordi in vak bondskringen „niet negatief" genoemd. De werkgevers zijn echter niet zonder WASHINGTON, 17 f^r* <UPI) De Amerikaanse fede recherche (F.B.I.) heeft bekend gemaakt dat vier personen drie n e^N en een blanke vromv zün a{V u<!en die er van worden verda®"' Uc drie be langrijkste vrijheidsmonumenlen in de V.S. te willen opblazen- Het was hun te doen om het vrij heidsbeeld dat bij de ingang van de haven van New York de vrij- heidsklok die zich 117 Philadelphia bevindt on het „Washington Monu ment" in de Amerikaanse hoofdstad. Een grote hoeveelheid explosief ma teriaal, dat in de Newyorkse Bronx lag begraven, is in beslag ge nomen. DEN HAAG, 17 febr. De bespre kingen die de minister van Economi sche Zaken en de Nederlt«'1(,se bakkerij- stichting- gisteren hebben gevoerd 0Ver de broodprijs hebben nog niet 'ot een resul taat geieid. Zoals bekend wil de bakkerjjstichting een prijsverhoging met twee cent voor het ln de winkel gekochte brood ert met vier cent voor het bezorgde brood. De minister heeft nu tegenvoorstellen ge daan. Morgen vergadert de bakkerij stichting om ten aanzien van deze tegen voorstellen haar standpunt te bepalen. STUTTGART, 17 febr. (DPA) De öl-jarige procureur-generaal dr. Erwin Schüle, al zeven jaar hoofd van het Westduitse centrale bureau voor de vervolging van nazi-misdadigers, heeft zich dinsdag in Stuttgart verweerd te gen de Oostduitse beschuldiging, als zou h(j een trouw volgeling van Hitier z(jn geweest. Tegelijk met de aan komst 'an Schiile, begin februari, in Warschau ter bestudering van Poolse nazi-documenten, verspreidde hei Oostduitse persbureau ADN het be richt, dat hij lid was geweest van de nazi-partij. Schüle verklaarde dinsdag echter, dat bil lid van deze partj) is geweest zonder het te weten. jarige lasser C. S„ en de 24-jarige lasser P. S. en nog een man, wiens naam nog niet bij de Amsterdamse politie bekend was. Alle vier zijn afkomstig uit Rotterdam. Bij de overval in Amsterdam werd de pompbediende A. van S. neerge slagen en later, toen deze zich weer oprichtte, sloten de vier, onder het uiten van bedreigingen, deze bedien de op in het toilet. Het viertal eigende zich vervolgens 1.400 toe. Aanvan kelijk had de Amsterdamse politie sterk het vermoeden, dat de pomp bediende zelf de overval in scène had gezet. Hij werd kort na de overval aangehouden, verdacht van diefstal van een autoradio en medeplichtig heid aan de roof. Hij zit nog steeds in de cel. Verder blijken zij inbraken op hun ge weten te hebben in Vlaardingen, waar een brandkast werd opengebrand maar waar alleen wat voor de „vinders waar deloze papieren werden aangetroffen. Behalve wat igaretten en koeken uit de kantine wisten zij hij dit bedrijf toch nog een bedrag van 490 te be machtigen. Het kantoor van de dienst Sociale Zaken in Roosendaal heeft eveneens ongewenst bezoek gehad van het vier tal, evenals enkele villa's in Soesterberg en omgevl ig en een kantoor aan het Linnaenshof in Amsterdam. Het is niet uitgesloten, dat de vier mannen, waar van er drie vandaag voor de officier van justitie zijn geleid, nog meer op hun kerfstok hebben. Een van hen heeft tegenover hoofdinspecteur Lagerwaard van het bureau Linneausstraat een vol ledige bekentenis afgelegd. -rr*, AMSTERDAM, 17 febr. De resul taten van de Amsterdam-Rotterdam Bank (Amro-Bank) z(jn In 196» flink gestegen. De brutowinst kwam bijna 16 pet. hoger uit op 232,7 miljoen gul den tegen 200,9 miljoen in 1968, terwijl de saldo-winst met 18l/i pet. toenam tot 44,8 (37,8) miljoen gulden. Dat de kostenstijging in 1964 ruim schoots kon worden opgevangen is toe te schrjjven aan enkele factoren, waar van men niet mag verwachten, dat zij alle blijvend zullen zijn. Over 1964 zal een dividend van 14 pet. worden uitgekeerd, tegen vorig jaar 14 pet. bi) de Amsterdamsche en 12 pet. bij de Rotterdamsche Bank, uit de fusie van welke beide banken de Amro-Bank zoals bekend, is voortgekomen Men is er in geslaagd, de perso' neelsbezetting op een bevredigend pel) te houden. Eind 1964 waren 10.729 per sonen in dienst tegen 10.414 eind 1963. In een vijftiental gevallen heeft in middels al samenvoeging van oijkanto ren van de Amsterdamsche er Rotter- damsche Bank plaats gevonden, dit jaar zal daarmee verder worden doorge gaan, zodat nog enkele tientallen kan toren kunnen worden samengevoegd, waarna dan nog ca. 500 bijkantoren zul len overblijven. WASHINGTON, 17 tebr. (UPI) perschef van het Amerikaanse terie van buitenlandse zaken heelt verklaard dat zijn ministerie over wijzingen beschikt dat communistisch China voorbereidingen treft voor een tweede atoombomontploffing. De perschef, Robert J. McCloskey voegde hier aan toe dat de Verenigde Staten het betreuren dat de Chinese leiders de proeven voortzetten hoewel in de gehele wereld het nemen van atoomproeven wordt veroordeeld. De eerste Chinese atoombomproef is op 16 oktober van het vorig jaar gehouden, McCloskey wilde niets zeggen om trent het tijdstip van de tweede Chine- se kernproef. Volgens het State De partment zal de tweede proef „niet meer militaire waarde hebben dan de eerste". Canada. De uit Polen afkomstige schilder en schrijver Rafal Malczews- ki, die in 1942 naar Canada kwam, is na een langdurige ziekte op 72-jarige leeftijd in Montreal overleden. (Rtr) Ampenan 17 te Hongkong. Amstelsluis 16 te New Castle. Annenkerk 16 te Marseille. Bali 16 te Djibouti. Bawean 16 v. Tanga n. Lor. Marques. Calt. Delfzijl 16 in Kielerkanaal n. Kopenh. Caltex Eindhoven 16 te Suez. Caltex Leiden p. 16 Perim n. Bahrein. Caltex Rotterdam 15 v. Sidon n. R'dam. Diogenes 16 te Bilbao. Esso Den Haag 16 rede Brega. Giessenkerk 16 te Antwerpen. Klooste/kerk 16 v. Antw. n. Rotterdam. Koratia 16 v. Wellington n. Singapore. Neder Ebro 17 te Djibouti. Nieuw Amsterdam 16 te Nassau. Oberon 16 te Antwerpen. Oldekerk 16 v. Aden n. Mombasa. Prins Willem II 16 v. Zanzibar n. Mobbasa. Prins Willem III p. 16 Perim n. Mukalla. Rossum 16 v. Freetown n. Monrovia. Rotte 16 te Durban. Skadi 16 te Gibraltar. Socrates 17 te San José. Straat Johore 16 v. Beira n. Durban. Straat Torres 16 te Kaapstad. Sumatra 16 te Khoralmufatta. Van der Hagen 16 v. Bluff n. Melbourne. Videna p. 16 Jabalattair n. Bandar Mashur. tit Acteon 16 t. a. rede Gladstone. Adonis IJ te Mobile. Almdijk 17 te Genua. Asterope 16 v. Philadelphia n. Engeland. Koningswaard 17 te Pulu Sambu. Neder Eems 17 te Cristobal. Prins Fred. Hendrik 16 te Triest. Straat Cook 17 te New Castle. Van Neck 16 te Sukarnopura. Van Spilbergen 16 v. Mombasa n. Mauritius, tij Alblasserdijk 16 t. a. rede Port Everglades. Cinulia 16 v. Cardon n. Birkenhead. Eos 16 v. Lattequie n. Volos. Graveland 17 te Sao Francisco do Sul n. Rio Grande do Sul. Limburg 16 te Port Swettenham. Neder Rijn 17 te Yokohama. Pericles 16 te Hamburg. Prins Willem V 16 te Halifax. Sarpedon 17 te Baltimore. Serooskerk 17 te Mombasa. Statendam 16 v. New York n. San Juan. Steven 16 v. Granville n. Cean. Str. Magelhaen 16 v. Durban n. Singapore. Tegelberg 16 v. Port Elisabeth n. Durban. Theron 17 te Fort Liberte. Togokust 16 te Antwerpen. Utrecht 16 v. Genua n. Marseille. Van Noort 16 v. Port Swettenham n. Tandjong Mani. *11 Amsteldijk 17 van Rotterdam naar North Pacific Coast. Archimedes 16 van Rotterdam n. Bremen. Carillo 16 van Rotterdam naar Bremen Kloosterkerk 16 te Rotterdam. Poolster 16 van R'dam naar Las Palmas. Achilles 16 van Guayaquil naar Manta. Algorab 16 van Bremen naar Hamburg. Alnati 17 van Montevideo naar Santos. Aludra 17 van Santos n. Buenos Aires. Ameland 17 te Pta Cardon. Archimedes 17 te Bremen. Doelwijk 17 van Suez naar Mena. Friesland 17 te Los Angeles. Geeststar 17 te Genua. Hoogkerk 17 te Marseille. Kinderdijk 16 van Tampico n. Le Havre. Lekhaven 17 van Las Palmas n. Rio de Jan. Nieuw Amsterdam 16 van Nassau naar New York. Oranjestad 16 van Paramaribo naar Georgetown. Poeldijk 17 te Antwerpen. Str. Soenda 16 van Lobito n. Capetown. Streefkerk 16 van Genua n. Port Said. Vlist 16 van Honolulu naar Acapulco. Zeeland 17 tè Duinkerken. Amenkerk 17 te Marseille. Banggai 16 van Cristobal n. Curagao. Batu 16 van Ancon naar Matarani. Breda 17 te Panamakanaal. Carillo 17 te Bremerhaven. Diogenes 16 van Bilbao n. Pto Cabello. Ganymedes 17 te Montegobay. Hector 16 te Livorno. Marathon 17 te Ponta Delgada. Prins Alexander 16 van Londen naar Gibraltar. Prins der Nederlanden 16 van Granada naar Barbados. Raki 16 te Huacho. SV< i>di 16 van Gibraltar naar Liverpool. AWa^ 16 v. Sab«ng n. Singapore. Amstelmeer 16 te Dairen. Billiton 16 v. Koralmufata n. Chittagong. Bussum 16 v. Port Said n. Abadan. Caltex Madrid 16 v. Dumai n. Jurnell. Gabonkust 16 v. Takoradi n. Freetown. Guineekust 16 v. Lagos n. Pt. Harcourt. Kalydon 16 te Dublin. Kossmatella 15 v. Abadan n. Lor. Marqué». Koudekerk 16 te Melbourne. Rotterdam 16 te Bombay. Seine Lloyd 17 te Colombo. Straat Chatam 19 te Shanghai. Van Waerwyck 16 te Shanghai. Argos 15 te Amsterdam. Arteis 15 te Amsterdam. Daphnis 15 te Amsterdam. Delft 15 te Amsterdam. Gooiland 15 te Amsterdam. Oberon 16 van R'dam naar Antwerpen. Pericles 16 van A'dam naar Hamburg. Temis 15 te Amsterdam. Togokust 18 van Amsterdam n. Antwerpen. Ulysses IS van A'dam naar West Indië. Alkmaar 16. 175 m. nw van Perth. Amstelmolen 18, 170 m. nno van Taipeh. Dorestad p. 15 Fhilippeville. Gaasterdijk I'S, 450 m. w van Bishopsrock. Markab 16 te Esbjerg. Mersey Lloyd 15, 160 m. w van Colombo. Mirzam N. 15 te Sete. Mithras p. 15 Kp Villano n. Rotterdam. Nushaba 15 van Antwerpen naar Bremen. Sheratan 15 van Bilbao naar Rotterdam. Tarae 15 te Burriana. VEEMARKT ROTTERDAM, 16 febr. Totale aanvoer 3671 stuks. Weekaanvoer 5434 stuks. 225 Vette koeien en ossen. 587 Gebruiksvee. 300 Vette kalveren. 153 Gras kalveren. 2213 Nuchtere kalveren. 16 Lopers. 14 Biggen. 35 Paarden. 2 Veulens. 111 Scha pen of lammeren. 1 Zuiglam. 14 Bokken of geiten. Prijzen: Vette koeien (in ets per kg) 425- 450, 385-420, 345-375, 320-335. Vette kalve ren (idem) 375-380. 360-370. 340-360, 300-340. Worstkoeien (idem) 405, 430. Kalf- en melk koeien (per stuk) 310-325. Varekoeien (idem) 975-1475, Vaarzen (idem) 900-1200. Pinken (idem) 900-1225. Graskalveren (idem) 650- 925. Nuchtere kalveren (in ets per kg) 400- 675. Mestkalveren (idem) 130-180. Slacht- paarden (in ets per kg) 100-175. Varkens (idem) 26-0330). Lopers (per stuk) 100. Schapen (idem) 100-115. Lammeren (idem) 48-65. MARKTBERICHT PURMEREND, 16 febr. 12.000 kippeneieren 9.50 tot 11.50 p. 100 st 500 Eendeneieren 8.— per 100 stuks. Veemarkt Runderen totaal 541 stuks. 200 Vette koeien 3.50 tot 4.25 per kg. 198 Gelde koeien 785 tot 990 per stuk. 90 Melkkoeien 900 tot 1325 per stuk. 45 Pinken 580 tot 700 per stuk. 8 Stieren 3.80 tot 4.10 per kg. 15 Graskalveren Ü7„° tot I 470 Per stuk. 23 Vette kalveren I 2.80 tot 3.70 per kg. 1248 Nuchtere kal veren, slacht 1 40 tot 75 per stuk en 1.40 "jA l;80 per Kg. Nuchtere kalveren, fok 'i- v.: l,60, Per stuk. 141 Vette varkens, if«# nt' 1 2'~ per kg' idem zouterij ƒ1.80 tot 1.90 per kg. Vette zeugen 1.60 tot 1.70 per kg. 746 Biggen en schrammen, .1. ?oa 6? ,per stuk. schrammen l 70 tpt 120 Pef s4"k- 13 Fokzeugen 350 tot I 450 per stuk. 596 Schapen, vette 105 tot 135 per stuk. Vette lammeren 115 tot 170 per stuk. 25 Bokken en geiten 10 tot ƒ60 per stuk. 12 Paarden 800 tot 1100 per stuk- Totaal 3360 dieren. 1800 Oude kippen en hanen wit/rood 1.35 tet 1.40 per kg. 400 idem blauw 1.60 tot 1.80 per kg. 1800 Jonge hanen wit/rood I 1.60 tot 1.75 per kg. 200 Eenden, jonge 1.75 tot 2.25 per stuk, idem oude 0.50 per stuk. 350 Konijnen 3.00 tot I 8.— per stuk en 2.25 tot 2.50 per kg. VEEMARKT GRONINGEN, 16 febr. Aanvoer 2531 stuks. Prijzen in Kalf- en melkkoeien le kw. 1300-1375, 2e kw. 1150- 1200 3e kw. 950-1000 per stuk. Kalfvaarzen 1200-1250, 950-1000 per stuk. Voorjaarskal- t?VT5* veren 35-40 per stuk. Vette lammeren 115- 130 per stuk. Vette schapen 90-120 per stuk. heeft plaats voor Deze afdeling verzorgt de administratie van salarissen en lonen voor het gehele Stam-concem (ca. 300 personeesleden). Gedacht wordt aan een medewerkster die reeds ervaring op dit gebiéd heeft opgedaan en die tenminste MULO-opleiding heeft genoten. Geboden wordt een prettige, tamelijk zelfstandige en goed ge honoreerde werkkring. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van no. 010 worden gaarne tegemoetgezien door de Afdeling Personeelszaken op bovenstaand adres.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4