Raadsleden tonen bezorgd heid door bezuinigingen op bouw van twee scholen Succes voor Warmonds Studenten cabaret KVP Haarlem wil meer interesse van kiezers wmmrnm PETRI- Stijlvolle uitvoenn g f Met wat slagroom doet u wonderen! Schoorsteen explodeerde Gasgesprek tussen P.E.N. en Hoogovens Apotheek in Hoofddorp Wachtverbod op Mr. Gerlingsstraat led" Zaterdags trouwen in Bloemendaal kost nu f 350- „Kunst en Volharding te Lisse VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE TRESLONG - HILLEGOM R.k. kleuterschool en christelijke u.l.o. eerste slachtoffers Raadsvoorstellen van Z andvoort Bloemendaalse raad neemt afscheid van jhr. Van Lennep Onderwijsdag in Heemstede 80 gulden boete voor Leo Hora Naast vlaghijsen en Europa-markt nu ook forum en publieke lezing op het programma Uitslag verkoping Meisje gewond bij oversteken Leiden klaar voor nieuwe burgemeester Defecte stop lichten; chaos op Houtplein Tegen chauffeur eis van f 15.- Vuilnisemmers ivorden duurder AUTOBEDRIJF KLEUN 2 INTERIEUR Wegens mishandeling van plantsoenarbeider Zandvoortse strand bracht meer geld in gemeentekas Geen „Blote voeten in het park" kettner duwaer VRIJDAG 19 FEBRUARI 1965 PAGINA 2 ZATERDAG EN ZONDAG SHOW AUTOBEDRIJF „ST. BAV0" BLOEMENDAAL, 19 febr. Trouwen op zaterdag kost in de gemeente Bloemendaal thans f350,-. Dat was de con sequentie van het gistermiddag door de gemeenteraad genomen besluit tot wijziging van de legesverordening. Voor het trouwen op zondagen moest al f350,- worden betaald, maar door een wijziging van wet 'zijn zaterdagen thans gelijkgesteld met zon- en feestdagen. iViluméltfOffa rii" 'n polshorloge van KAN is toch praktischerl 11/ A fej JUWELIER HORLOGER Ook voor exclusieve lampen èn iichttechnische adviezen Zijlweg 36-38 - Haarlem Telefoon 18014 Ruime parkeergelegenheid Op ons hoofdkantoor te HAARLEM is plaats voor een NOORD-ZUIB-HOLLANDSE vervoer maatschappij n.v. Koffie, cake, pudding, vla-flip, vruchten alles wordt nog lekkerder en nóg gezelliger met slagroom. (Tomatensoep ook, met een wolkje ongeklopte slagroom). Vraag morgen zo'n "huiselijk" flesje slagroom aan uw melkman! UNVOLLENDETE... BEGROTING 1965 van gemeente Bloemendaal „bij toeval" sluitend 90 BLOEMENDAAL. 19 febr. De ge meentebegroting 1965 van Bloemendaal is sluitend. „Door een toeval", zei de heer Biickmann (WD) tijdens de gis termiddag gehouden gemeenteraadsver gadering. Hy en het merendeel der overige raadsleden zijn over de finan ciële positie van de gemeente duidelijk bezorgd en hebben kennelijk het plan de gemeentelijke uitgaven waar moge lijk drastisch te beperken. Dat kwam reeds gistermiddag duidelijk tot uiting. Eerst maakte de raad bezwaar tegen het verlenen van een aanvullend kre diet voor de bouw van de r.-k. kleuter school aan de Ignatius Bispincklaan en (Advertentie) van zeer unieke occasions van recente bouwjaren, alle zo goed als nieuw, geheel aanrijding- en schade vrij. Op alle wagens 10.000 km of 3 maanden schriftelijke garantie. Specialist in Mercedes en Chevrolet. Westergracht 13 - Haarlem telefoon 02500-20153 Inkoop - Verkoop - Taxatie ZANDVOORT, 19 febr. Het Zand- voortse gemeentebestuur stelt de raad voor over te gaan tot het gratis in ont vangst nemen van afvalstoffen. Men hoopt hiermede te bereiken dat de rein heid van de straten en vooral van het duingebied, waar nogal eens heimelijk overtollig vuil wordt gedeponeerd, zal worden Bevorderd. Tevens wordt voorgesteld de tarieven voor het legen van beerputten, voor het ontsmetten van gebouwen, etc. en voor de taxistandplaatsen te verhogen. Straatwerk voor derden en het maken van rioolaansluitingen zal indien de gemeenteraad hiermede akkoord gaat voortaan tegen kostprijs geschie den. Grote verliezen zullen daardoor voorkomen worden. De aankoop van een vuilnisemmer zal afgehaald twaalf gulden gaan kosten, thuisbezorgd veertien gulden. Momenteel is de prijs tien gulden thuisbezorgd. Het kerkgebouw van de gereformeer de gemeente is vorig jaar o.m. uitge breid met enkele vergaderlokalen ten behoeve van het jeugdwerk. Het ge meentebestuur stelt de raad voor een bedrag van tienduizend gulden te ver strekken als dekking van de bouwkos ten. HAARLEM, 19 febr. Een goedge vulde zaal van „De Linge" met paro chianen van de Petrus en Pauluspa- rochie heeft gisteravond volop genoten van de met veel spirit gebrachte num mers van het studentencabaret van het groot seminarie te Warmond. De actieve stichting voor het jeugd werk in deze parochie heeft het geluk in kapelaan Feenstra een voormalig lid van dit cabaret te bezitten en zo kunnen nu èn de bejaardensociëteit, waarvoor 's middags werd opgetreden en de parochianen, die het jeugdwerk wilden steunen in (l.e avond ervan ge tuigen, dat ze enige uren veel genoe gen hebben beleefd aan een vlot en vaardig gebracht program ma van mimiek en persiflage, rijk aan geestige liedjes op moderne muziek. Wie deze gelegenheid heeft laten voor bijgaan, heeft echt iets gemist, dat de moeite waard is. direct daarop werden een aantal posten tot een totaal bedrag van 27.000 gul den geschrapt van de begroting voor de bouw van een christelijke u.l.o.- school aan de Rijperweg, waar mee ruim één miljoen gulden is ge moeid. De heer Biickmann vond het plan voor de bouw van de r.-k. kleuterschool wel wat al te royaal van opzet in verge lijking tot andere kleuterscholen. „Het Hjkt wel een school voor kinderen van filmdiva's," zei hij. Met hem vroeg ook drs. Gieben zich af, waarom de archi tect en het schoolbestuur niet worden gebonden aan een richtprijs. De kosten bedragen nu bijna het dubbele van de vergoeding die men voor de bouw ont vangt van het rijk. „We moeten trach ten met de bouwkosten zo dicht moge lijk bij het bedrag van de rijksvergoe ding te blijven," aldus de heer Biick mann. Een aanvullend krediet van ruim 77.000 vroegen B. en W. Aanleiding daartoe vormde een wijziging in het bouwplan, maar in het aanvullend kre diet was ook een bedrag van 9.400 opgenomen veroorzaakt door verhoging van de bouwprijs. Met de bouw van de school zou namelijk reeds in de zomer van het vorig jaar zijn begonnen, als zich geen moeilijkheden hadden voor gedaan, doordat het bestek onvolledig was en men een noodzakelijke grond verbetering niet had onderkend. Nu, bijna een half jaar later, wilde de aan nemer niet meer bouwen voor dezelfde prijs. „Die vertraging is de schuld van de architect," zei de heer Biickmann en de meeste raadsleden waren het roe rend met hem eens. Daarom werd die f 9.400 van het gevraagde aanvullende krediet afgetrokken en zullen B. en w. nog eens nagaan of de architect voor de geleden schade aansprakelijk kan worden gesteld. De leden van dé raad waren welis waar heel blij, dat na ruim vijftien.jaar van voorbereiding eindelijk een gebouw kan worden gezet voor de christelijke school voor u.l.o., maar tegen 17.1)61) voor het vervaardigen van een kunst werk voor in de school, tegen een paar honderd gulden voor een aquarium en tegen 16.000 advieskosten voor de aan leg van centrale verwarming en eiek- trische installatie hadden zij toch dui delijk bezwaar; vooral gezien de finaaT ciële toestand van de gemeente, „yvy zitten al zo moeilijk. Ik vind dat zulke zaken als een kunstwerk dan wel kun nen wachten," zei de heer Biickmann. Besloten werd uiteindelijk het bedrag voor de kunstopdracht te verlagen tot 7.500, de post advieskosten (voorlopig) geheel te schrappen en de aanschaf van een aquarium maar over te laten aan het oudercomité. De raad zat ze gistermiddag dus echt te „verdienen" en de bezorgdheid voor het gemeentelijk huishoudboekje was overduidelijk. Vanachter de tafel yan het college bleek overigens heel weinig waardering te bestaan voor de gisteren genomen bezuinigingsmaatregelen; in het bijzonder bij mej. dr. Nolte. Dat de gemeentebegroting voor dit jaar sluitend is, werd overigens slechts terloops gezegd. Officiële cijfers zijn nog niet bekend gemaakt. Dat zal overi gens niet zo lang meer duren. Op 15 april gaat de raad de begroting behan delen. t Advertentie) Hoofdagent Haarlem e.o Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 Tel. 02500-64000 - 43068 HAARLEM BENTVELD HAARLEM, 19 febr. De gemeente lijke centrale van de KVP heeft zich gisteravond in restaurant Bolwerk on der meer bezig gehouden met de vraag, hoe de leden meer belangstelling voor de politieke zaak bij te brengen. De slecht bezochte vergadering kwam tot do conclusie, dat de eerste activiteiten in deze richting van de afdelingen moe ten uitgaan. Voorts werd een ledenwerf actie aangekondigd in verband met de verkiezingen voor gemeenteraden en provinciale staten, die in 1966 op het programma staan. Het bestuur van de centrale werd uitgebreid met vier personen. Gekozen werden mevr. C. Brons van Haarlem zuid en de heren N. van de Brande van Schalkwijk, B. Gieles van Haarlem centrum en J. Schoemaker van Klever park. In het begin van de bijeenkomst herdacht voorzitter J. G. Verver de overleden wethouder J. a. Schippers, wiens werklust, ijver en vastberadenheid de leden tot voorbeeld werden gesteld. Uit het overzicht van de penning meester bleek, dat Haarlem ongeveer 1.350 leden telt. Hierna zette voorzitter Verver in een kort en helder betoog verscheidene methoden uiteen om de kiezer meer te interesseren voor de de mocratie. Hij bracht ook het gebrekkige contact tussen kiezers en gekozenen naar voren. Een daadwerkelijke belang stelling van de zijde van de kiezers moet volgens de heer Verver allereerst worden gewekt via het belangrijke ka naal van de politieke partijen. Omdat gemeentelijke én provinciale politiek de kiezers het meeste aanspreken, zouden de activiteiten eerst op deze kleinere be stuurslichamen moeten worden ge richt. Uit de discussie kwam vooral naar voren, dat de activiteiten in de Haar lemse afdelingen nogal wat te wensen overlaat. De afdelingsbesturen moe ten hun eigen rayon dan ook sterk mogeiijk activeren onder meer via de werkgroepen. Advertentie) BAKTELJORISSTBAAT 2, HAARLEM TELEFOON 13094 BLOEMENDAAL, 19 febr. In de gemeenteraad van Bloemendaal is gis termiddag officieel afscheid genomen van jhr. J. p. A. van Lennep, die we gens drukke werkzaamheden voor het raadslidmaatschap heeft bedankt. Hij heelt ruim zes jaar deel uitgemaakt ™n de Bloemendaalse raad en was al die tijd voorzitter van de protestants- christelijke fractie. .burgemeester dr. D. H. Peereboom voller prees jhr. Van Lennep voor de wijze waarop hij in die zes jaar zich kj ingezet voor de gemeente. Hij bood hem ten afscheid een presse-pa- Pier met zes sterren gelijk aan het |antal „dienstjaren" aan. Mevrouw rahrenfort prees de kwaliteiten van de heer Van Lennep in een door haar zelf gemaakt gedichtje en de heer Lagen dijk sprak namens de raad. Jhr. van Lennep vond al die loftuigin- gen veel te mooi, maar had er, zoals mj zei, „toch met genoegen naar ge luisterd". Hij zei altijd met plezier zijn werk te hebben verricht. Op de publieke tribune keek en luis terde mr. J. A. Snijders, hoofd inspecteur-directeur van het dis trictsbureau voor de arbeidsvoorzie ning in Noord-Holland, toe. Hij neemt de plaats van jhr. Van Lennep in. Gistermiddag werd tot zijn toelating besloten, nadat de geloofsbrieven in orde werden bevonden. (Advertentie) LISSE, 19 febr. Dq mondaccordeon- vereniging „Kunst en Volharding (K.E.V.) heeft donderdagavond een stijlvolle uitvoering gegeven in gebouw Rehobot te Lisse. Onder de belangstel lenden waren onder meer de beide wethouders van Lisse, de heren Jac. de Graaf en A. J. Mesman, die met hun echtgenoten welkom werden gehe ten door voorzitter A. in 't Veld, welk welkom ook betrof de afgevaardigden van zusterverenigingen uit andere plaat sen. Alvorens met het eigenlijke pro gramma te beginnen werden eerst twee coupletten van het Wilhelmus ge zongen -ter ere van H.K.H. Prinses Christine. Dirigent Van Strien uit Voorschoten heeft met groot genoegen kunnen con stateren dat naar het gebodene met onverdeelde aandacht geluisterd werd. Het eerste gedeelte van het program ma bevatte vele bekende nummers, welke de aanwezigen wel bijzonder aangesproken zullen hebben. De num mers „Melodica Suite" en „Land of Hope And Glory" waren in het eerste gedeelte van de avond bijzonder wel kom. Ook „Wienerschnitsels" en „Klei ne Sonatine" gingen er best in bij het publiek. Het gehele programma werd stijl vol uitgevoerd, waarvoor een woord van lof toekomt aan dirigent en mu- ziekensemble. Zeker mag niet onver meld blijven de zang van het duo mevr. Van Zuylen en mevr. Viele, terwijl zij ook beiden als solisten zeer gewaardeerd werden. VOETBAL ZANDVOORTMEEU- WEN dat zondag tegen DEM in het veld moet, heeft zijn opstelling weer ge wijzigd. A. Stobbelaar is thans vervan gen door S. Zwemmer, terwij) Bruyn- zeel de plaats van Kattouw heeft inge nomen. HEEMSTEDE, 19 febr. In restau rant „Nieuw Berkenrode" wordt vrij dag 26 februari een onderwijsdag ge houden. Op deze dag, die uitgaat van het gemeentebestuur, zullen alle leer krachten van het voorbereidend-, lager en uitgebreid lager onderwijs tezamen komen. De bedoeling van de onderwijs dag is een versteviging van het contact tussen de Weemsteedse onderwijzers en onderwijzeressen. Het instructieve gedeelte van de dag bestaat uit een lezing met films en dia's over het Deltaplan. Hiervoor is een bq uitstek deskundige aangezocht. Na de gemeenschappelijke lunch zal het alom bekende koor van de Katho lieke Kweekschool, „De la Salie" twee maal een 'cort programma ten gehore brengen. De Heemsteedse jeugd heeft vrijdag dus een extra dag vacantie. ZWOLLE, 18 febr. Do politierech ter te Zwolle, jhr. mr. H. H. G. Ver- spijck heeft de bekende internationa le voetbalscheidsrechter Leo Horn, koopman te Bentveld, vanochtend we gens mishandeling veroordeeld tot een boete van 80 gulden. De officier van Justitie, rrir D. Bins, had 200 gulden geëist. Hom had 15 de cember van het vorig jaar, toen hij met enkele vrienden bij Emmeloord aan het jagen was, gehoord, dat arbeiders van de aan het jachtterrein grenzende ge meentelijke kwekerij hem uitscholden. Daarbij zou ook het woord „kattemep- per" zijn gevallen. Horn stapte de kwekerij binnen en vroeg wie had gescholden, maar hij kreeg geen antwoord. Later op de dag hoorde Hom, dat er moeilijkhe den waren ontstaan over een aan geschoten konijn, dat de kwekerij was binnengekomen. Opnieuw ging hij naar de kwekerij en vroeg de plant soenarbeider J. van der Meulen wat hij had gezegd. Van der M. antwoord de: „Ga maar mee naar de politie" en daarop had Hom hem, naar hij verklaarde, twee stompen gegeven. De officier -ermoede dat er bij Hom gekwetste ijdelheid In het spel was ge weest, maar hij had er waardering voor dat deze zijn fout erkende. Hom merk te op dat de moeilijkheden in de hand werden gewerkt door de omstandig heid dat zijn Jachtterrein vlak bh Em meloord ligt. De politierechter kon zich voorstel len, dat Horn zeer geprikkeld was ge raakt. Hij meende, dat er nu maar eens een eind moest komen aan het geschreeuw van „kattenmepper", een grof scheldwoord. Hy maande Leo Horn tot grotere zelfbeheersing. Een voorwaardelijke veroordeling in 1961 wegens mishandeling, een veroordeling wegens de kattezaak in 1963 Horn schoot toen 'n de Noordoostpolder een kat dood alsmede een reeks ver keersovertredingen, meende de politie rechter te zien als een gebrek aan zelf beheersing. (Advertentie) Haarlem viert 6 maart de Da;; van Europa HAARLEIVI. 19 febr. Haarlem maakt als een glanzend voorbeeld voor alle Europe96 steden, reeds voor de vijfde keer veel werk van de Dag van Europa. Dit ,iaar 2al de viering van de dag plaatsvinden op zaterdag 6 maart. Hoewel o.a. Haarlcm de Dag Van Euro pa al enkele jaren viert, is deze dag dit jaar pas ^K68teld, con form de resoluties v n Europese Ge- meentenconferentie e p aanbeveling van de Raadgevende vergadeeing van de Raad van EJJ™Pa- Gestimu leerd door deze hoge »6schcrmlng heeft de Haarlemse comn" ™t voorberei ding van de Dag van E"r"pa ee" uitge breid programma «V& «era, waarin enige vertrouwde Pu"ifvorkomen. Zoals de vlaggen-manU^taüe op de Grote Markt en s de Europa- markt in de zalen van et Concertge. bouw. Ook het Europ P Ject, waarbij leerlingen van de ijl5®r,n® 0'en en dit jaar voor het eerst 1 gen van het uitgebreid lager ond«nvr| 6n ny. verheidsonderwijs 8P®„' j. ?ssen over is een door de leden v e twee Haar- Europa krijgen, is »a?£.6™uden. Nieuw lemse studentenverenig gen georgani seerde forumavond een Euro pan-avond met lezing, v iedereen toe gankelijk. Deze laatste tweeevenemen ten zullen op 1 en 5 maart gehouden worden. Het hijsen van de v*aff®a °P de Gro te Markt begint 's I?? f®"Lorn 10 uur. De leerlingen van de naartoe uitgeno digde scholen voor .H^®®^®lci..laeer on derwijs en nijverheidsonderwqs gorden echter uiterlijk om 23n,.Kt len °P de Grote Markt verent omdat de Dag van Europa daar omcieel zal wor den ingeleid door de he A._Mozer, ka binetschef van dr. s- Mansholt in Brussel. Na het hijsen van de vlaggen van alle bij de Raai n ïjïïpP® aan* geslotep landen, volgt een tilmvoorstel- Omstreeks half elf3ulj!fnMdaarna de heer Mozer en prof. dr. B M H Vlek- ke aanwezig zijn op E®tpMp®yeJttk het Coornhertlyceum en hj\5e"delcallege om voor leerlingen van n t v.h.m.o. en van de kweekscholen te sprexen over de eenwording van Europa. Reeds wekenlang verschil lende Haarlemse jeugdgroepen gedacht, gewerkt en georganiseerd door de Euro pa-markt die 's avonds m het concert gebouw de Dag van E"™pa zal.beslui ten. De markt, opgezet voor de met schoolgaande Haarlemse jeugd, zal dit keer door middel van otanas de aan dacht vestigen op a® voornaam ste hoofdsteden van -Europa. De dienst voor de lichamelijke opvoeding en sport- en jeugdzaken houdt een oogje in het zeil bij de voorbereidingen, die overigens helemaal door ae jongeren zelf geregeld worden. Het Europa-project kan omstreeks de zelfde tijd door de ?n scholen voor uitgebreid lager onderwas en nijverheidsonderwijs worden aange vraagd. Bovendien kunnen atlassen en boeken ter illustratie worden toegezon den. Het Europa-project is samenge steld door een sub-commissie van enke le hoofden van scholen. (Advertentie) Leeftijd 17 tot en met 25 jaar. ULO en type-diploma vereist. Goede beloning en prima sociale voorzieningen Vrijvervoer op het gehele lijnennet. Onze afdeling Personeelszaken zal U gaarne alle inlichtingen verstrekken. LEIDSEVAART 396 - HAARLEM Telefoon 18460 De Haarlemse studenten hebben de Viering van de Dag van Europa, die hoofdzakelijk nog gericht is op de (jeugdige) jeugd, doorgetrokken naar het academische vlak. Op maandag 1 maart komt op uitnodiging van de le den van het Haerlems Studenten Gildt en de r.k. Studentenvereniging „Sanc- tus Bavo" een illuster gezelschap in de Renaissancezaal van het Frans Hals museum bijeen, bestaande uit mevr. mr. J. Stoffels-van Haaften (VVD), mr. J. A. Mommersteeg (KVP), dr. W. Berghuis (AR) en mr. C. A. Bos (CHU), onder voorzitterschap van prof. dr. I. Samkalden. Zij zullen worden verzocht iedere tien minuten over een hem of haar na aan hgt hart liggend onder werp te spreken, waarna schriftelijke vragen zullen worden behandeld. Dis cussie is van harte toegestaan. De on derwerpen liggen alle binnen het kader van „Europese perspectieven maart 1965". Op vrijdagavond 5 maart tenslotte zal een bijeenkomst plaatshebben, waarbij mr. P. A. Blaisse, lid van de Tweede Kamer van de Staten Generaal en te vens lid van het Europese Parlement in Straatsburg als spreker zal optre den. De lezing, die in de Kroonzaal van restaurant Brinkmann gegeven zal wor den, is voor iedereen toegankelijk. >o<!' (Advertentie) Dagelijks diner-dansant Dinsdag cabaret Onbeperkt kip eten f 6.50 Zalen voor partijen tot 1000 personen 02520—5 3 4 7 MAANDAGS GESLOTEN HAARLEM, 19 febr. Gisteren werd de 62-jarige mevr. G. v. D. uit de By- zantiumstraat opgeschrikt door een schoorsteenexplosie, kort nadat zij haar haard had bijgevuld. Het bovenste ge deelte werd van de schoorsteen afgesla gen en veertig dakpannen werden ver nield. De brandweer veronderstelt dat de anthraciet teveel gruis bevatte, waardoor een te sterke gasontwikkeling ontstond. Voorlopig is een stookverbod opgelegd. Een Haarlemse vrouw heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een langharige zigeunerinnenpruik ter waarde van 300. Bij haar in de zaak was een vrouw gekomen om de pruik te huren. Zij gaf voor in het woonwagenkamp te wonen. Op het tijd stip waarop de kostbare pruik allang moest zijn ingeleverd, had de onbeken de nog niets van zich laten horen. HAARLEM, 19 febr. De uitslag van de laatste in het Notarishuis gehouden verkoping luidt: Perceel Grebberstraat 17, Haarlem op bod ƒ5200, afslag ƒ10, totaal ƒ5210, ko per G. G. en P. J. Kol H'steedse Dreef 277, Heemstede 69000, opgehouden. Ver lengde Haltestraat 64, Zandvoort 13200, opgehouden. Zuidpolderstraat 122, Haar lem ƒ7000, afslag ƒ1100, totaal ƒ8100, koper P. Medenblik. Eindenhoutstraat 15, Haarlem 19000, 2200, 21200, L. J. Jonk. Klarenbeekstr. 54 zw. en rd, H'lem ƒ9800. N.N. Klaren beekstraat 52 zw. en rd., H'lem 7100, J. Veringa. Klaren- beekstraat 58 zw. en rd, H'lem 7000, ƒ5, 7005, J. M. van Rijn. HAARLEM, 19 febr. In antwoord op vragen van het statenlid H. de Nie delen Gedeputeerde Staten van Noordholland mee, dat tussen de direc ties van Hoogovens en het PEN slechts oriënterende besprekingen zijn gevoerd over de technische mogelijkheden van het stoken van cokesovengassen in de provinciale centrale te Velsen. Het college deelt de heer De Nie mee dat deze besprekingen niet werden ge voerd door of namens gedeputeerde staten. G.S. gaan niet in op de vragen naar de prijs vein het eventueel van Hoogovens te betrekken gas. Tenslotte vraagt het statenlid of G.S. bereid zijn erop aan te dringen, dat aan een even tuele concessieverlening voor de aard- gaswinning in Noordholland zodanige voorwaarden worden gesteld, dat de exploitatie een meer sociaal karakter zal gaan dragen dan in de overeen komst tussen Rijk en Gasunie het ge val is, zodat deze bodemschatten in overwegende mate aan de volksgemeen schap in zijn geheel ten goede komen. Daar het college nog niet alle advie- zen heeft Ontvangen, waarover het moet beschikken, alvorens aan dé minister van Economische Zaken omtrent de in gekomen concessie-aanvragen advies te kunnen uitbrengen, achten gedepu teerde staten het niet opportuun nader in te gaan op de gestelde vragen. HEEMSTEDE, 19 febr. Gister avond om tien voor zes is de 7-jarige Ineke V. uit Heemstede vrij ernstig ge wond geraakt, nadat zij zonder op het verkeer te letten de Bachlaan wilde oversteken. Tengevolge hiervan werd het meisje aangereden door de perso nenwagen van de 21-jarige J. M. S. uit Heemstede. Het meisje is met een her senschudding en een scheurtje in de schedel overgebracht naar de Maria- stichting. HOOFDDORP, 19 febr. In Leiden is al een heel feestprogramma op touw gezet ter verwelkoming van Durge- meester mr. G. C. van der Willigen, die nu nog eerste burger is van Haar lemmermeer, maar per 1 maart aan het hoofd zal staan van de gemeente Lei den. Op maandag 1 maart doet mr. Van der Willigen officieel zijn intrede. Om twee uur worden hi) en zijn echtgenote bü het station in Leiden verwacht en verwelkomd door loco-burgemeester S. Menken en gemeentesecretaris dr. J. van de Poel. Het gezelschap zal ver volgens per rijtuig naar het stadhuis gaan, waar om half drie een bijzondere raadszitting zal aanvangen, tijdens wel ke de nieuwe Lcidse burgemeester of ficieel zal worden geïnstalleerd. Daarna zal iedereen met mr. Van der Willigen kennis kunnen maken. De eerste dagen zal mr. Van der Willigen druk bezet zijn vanwege het houden van recep ties. HOOFDDORP, 19 febr. Voor het eerst in de geschiedenis van Hoofddorp zal in deze plaats een apotheek worden gevestigd. Reeds op de eerste van de volgende maand is het zover. De apo theek is gelegen aan de Nieuweweg. Haarlemmermeer behoort tot de eeerste zes gemeenten, die de minister van so ciale zaken en volksgezondheid op grond van artikel 7 van de nieuwe wet op de geneesmiddelenvoorziening een dezer dagen apotheek-rijp heeft verklaard. ZANDVOORT, 19 febr. In 1964 bedroeg de huuropbrengst van het strand voor de Zandvoortse gemeentekas 146.300 tegen 77.900 in 1963. Aan stoe- lenverhuur werd ontvangen 659.800, in 1963 slechts 447.000. Met de opbreng sten mee van de badinrichting en ten tenverhuur werd over 1964 in totaal ontvangen 692.200 tegen 475.400 in 1963. Het ging de badplaats goed! HAARLEM, 19 febr. Na de vrt)- spraak van de kantonrechter was de van vijftien gulden boete van de i?iSr van Justitie bij de Haarlemse rechtbank wei een tegenvaller voor de zesendertigjarige chauffeur M.G.T.M. uit Haarlem. Doordat op 1 juli van het vorig jaar de verkeerslichten van de Wagenweg bij het Houtplein plotseling dienst weigerden, was <fe chauffeur in een chaos terechtgekomen. Op een ge geven moment, midden in het spitsuur even na half zes, werd hy gepasseerd door een autobus, die de chauffeur noodzaakte naar links uit te wijken. By deze manoeuvre kw*am de Haarlem mer in botsing met twee personenwa gens, die licht werden beschadigd. De officier van Justitie gaf toe, dat de chauffeur inderdaad in een heel moeilijke positie was geraakt. „Maar toen bemerkte, dat U naar links werd geduwd, had U moeten stoppen. Hij eis te ,-een geringe geldboete van vüftien zal°ver veertier HAARLEM, 19 febr. Voor de we*, teiyke weghelft van de Mr. Gerlingg. straat zal een wachtverbod worden vast gesteld. Aan beide zijden van de weg werd druk geparkeerd^ zodat verkeers- stagnaties ontstonden. Wegens ziekte van Annet Nieuwen- huyzen kan de voorstelling van het Nieuw Rotterdams ^Toneel „Op blote voeten in het park", die op woensdag 24 februari in de Stadsschouwburg in Haarlem gegeven zou worden, niet dooiv gaan. (Advertentie) De vleugel of piano die U bij Kettner Duwaer bewondert is een onvoltooide. Dat is een instrument altijd, zolang het zwijgt. U legt er immers Uw ziel in! Dan pas komt het tot leven, met het intuïtief-tastende van de jazz, of met de strenge wetmatigheid van de renaissance. Dan pas is het Uw eigen volmaakte Steinway, Bechstein, Pieyei, Feurich of Förster. Kom, bespeel en voltooi hem voor ons. AMSTERDAM HEILIGEWEG 21-25 TEL. 223660 ARNHEM WILLEMSPLEIN 33 TELEFOON 26898

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2