Breedband (I) Breedband (II) Eenheid Pastoor Vreemde ontmoeting met bejaarde voetbalkenner Strijdlust daar komt 't op aan Andere sporten in verdrukking als RCH aan fusie deelneemt Geforceerde aan rijding als „lesje" voor Genadeslag „.Telstar "-fusie In Haarlem? POLITIE ARRESTEERT TWAALF BELHAMELS UIT HAARLEM DUET Agenda voor Haarlem en omgeving Eerste paal nieuwe kerk in Schalkwijk HFC-HBC: DUEL GELADEN MET SPANNING i fflCTlCCTy HEEMSTEEDSE wethouder meent: Brief van Cluib van Honderd geldelijk problemen ]\YLOIVS Leuke clubs Aardig bij 'N van DUIVENB0DEN n.v. Die jeugd nu Controverse NAAR AANLEIDING VAN DE RELLETJES IN OUDEJAARSNACHT VRIJDAG 19 FEBRUARI 1965 PAGINA 3 1 V van het nieuws SjTtTSv^ gedaan. ...Vergeten vleugelspeler... die door het kale geboomte blies, scheen de hoogbejaarde, maar nog vitale grijsaard niet te deren. Toen wij naderbij kwamen, bleek de man, wiens gelaat grotendeels schuil ging onder een ringbaard, behoefte te hebben aan een ge sprek. Het ijs was spoedig gebro ken en weldra bemerkten wij te doen te hebben met een voetbalfi guur uit lang vervlogen tijden, die eens grote bekendheid genoot. aluminium ÉT jaloezieën J Haarlemse rechtbank Boete van f 200 en 2 jaar ontzegging T V- voor mensen met een eigen smaak. Uitvoeringen naar keuze in noten, teak of palissander. WAGENWEG 6 TEL 12576 - De van HAARLEM, 19 febr- - sociëteitvereniging «F, Honderd", die momenteel ijve rig plannen smeedt om Ken s gisteren een brief naal mid denstand van Heemstede, waar in belangstellenden worden op- eewekt een voorlichtingsavond Stewonen. Het schrijven laat aan duidelijkheid mets te wen sen. Wanneer de Club van Hon derd haar doel bereikt, bete kent dat het snelle einde van de besprekingen over een „Tel starfusie" tussen Haarlem, EDO en RCH. Insiders geven, gezien de activiteiten van voor noemde club de bundeling weinig kans. De brief heeft de volgende inhoud: Het grote nieuws kwam la ter op de avond los: de delega ties van Haarlem en EDO voe ren vanavond een bespreking met de Club van Honderd, om eens gezamenlijk over een aan tal punten van gedachten te wisselen. (Zie ook de sport pagina) Voorjaarsbeurs spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart Films Muziek Toneel Diversen Hoofddorp Cabaret T entoonstellingen 9 De plannen van de regering met de bezitsvorming zijn weer een beetje in zichtelijker geworden. Minister Veld kamp heeft n.l. om de bezitsvorming te stimuleren een hele reeks maatre gelen hedacht, variërend van een grotere stimulans voor het jeugdspa- ren tot een volksspaarregeling en het verwerven van waardepapieren met een lange looptijd. Bovendien heeft hij een bedrag van honderd miljoen gulden uit de opbrengst van de ver koop van Breedband veilig gesteld voor de bezitsvorming. Nu is het wel begrijpelijk, dat wan- beer de regering maatregelen treft om de bezitsvorming te helpen bevor deren, zij tevens wil toezien, dat het nieuw verworven bezit niet onmiddel lijk wordt uitgegeven. Maar men moet de zaken toch niet al te ingewikkeld maken. Iedereen kan, dunkt ons, vrede heb ben met de verbeterde jeugdspaarre- geling. Aan de vrijheid om met het Verworven bezit te doen wat men wil wordt niet getornd. Een beetje an ders ligt het echter met de plannen van de regering om bezit op te bou wen uit waardepapieren die geruime tijd niet verhandeld kunnen worden. H>erin zit een brok bevoogding ver scholen, dat moeilijk te verteren is. Bovendien heeft naar onze smaak de regering er te weinig rekening mee gehouden, dat begrippen als partici- patiebewijzen, rentespaarbrieven etc. niet voor iedereen even duidelijk en begrijpelijk zijn. En het lijkt ons een hachelijke onderneming om mensen iets te laten bezitten, terwijl zij zich er nog geen duidelijke voorstelling van kunnen maken wat zij nu eigen lijk bezitten. Op dat punt zal op zijn minst de voorlichting een aanzienlij ke uitbreiding behoeven. Tenslotte dit: de regering heeft bij bepaalde vormen van bezitsvorming een grens gesteld van de inkomens bo ven 12.000,Wij kunnen ons in denken, dat zij zich allereerst bekom mert om de laagste inkomensgroe pen. Maar toch dient zij zich erop te beraden of die grens niet a11 te laag is gesteld en of met het u» mjdden. Er is aan de zaak van de Breedband- miljoenen, die voor de bezitsvorming zullen worden besteed nog een kant, die minister Veldkamp nauwelijks flc'" pe vraag n.l. of niet speciaal voor 'o„nnc?Ts van Breedband zelf aanmerking m'oelln komen? Xen" zegt minister Veldkamp, „het feit' dat de staat een deel van zijn bezit verkoopt, houdt op zich geen enkele verplichting in ten aanzien van de werknemers." Wij vinden dit een goedkope bewe ring en wij nodigen de minister van Sociale Zaken uit haar waar te ma ken met een redenering, die niet puur kapitalistisch is. Wij zouden er een heel pakket Breedbandaandelen om durven te verwedden dat hem dat niet lukt. Kardinaal Bea heeft in Genève of ficieel contact gelegd tussen de We reldraad der Kerken en de Katholie ke Kerk. Men moet aan dit feit grote bete kenis toekennen. Ook al zal in de toe komst blijken, dat de weg naar elkaar uiterst moeilijk is. Deze eerste stap is bovendien een rechtstreeks gevolg van het Concilie en het is nuttig na alle sombere commentaren op de be ruchte „zwarte week" dit feit dui delijk te onderkennen. Het kon n.l. voor de toekomst der christenheid wel eens van oneindig veel meer belang blijken dan alles wat toen gepasseerd is. „Historische ogenblikken" zijn niet per se opvallend. Een pastoor uit Eijgelshoven schijnt zodanig tegen een schoolmeisje te zijn opgetreden, dat het kind nu met een hersenschudding op bed ligt. Wij vermoeden, dat die pastoor Vanavond in menige huiskamer „op tafel" komt en dat het daarbij op nieuw weinig zachtzinnig zal toegaan. Wij begrijpen dat wel. Pastoors moe ten hun handen thuishouden. Natuur lijk. Wij zijn alleen zo dankbaar, dat Seen enkele van de klappen, die wij soms ten onrechte aan onze eigen hinderen uitdeelden, verkeerd is aan- Sekomen. Haarlem, ie febr. Zaterdagmor sen om tien uur zal in Schalkwijk de eerste paal geheid worden van de nieu we kerk, toegewijd aan de Moeder van oe Verlosser. De paal zal geheid wor den door pastoor P. van Zijp. De kerk zal komen te staan aan de Floris van ^dciehemlaan. Men hoopt over ander half jaar met het bouwen gereed te zun, wanneer pastoor Van Zijp zijn zil veren priesterjubileum zal vieren. (Van een verslaggever) HAARLEM, 19 febr. Bij een wandeling dezer dagen in de Haarlemmer Hout hadden wij het onverwachte genoegen kennis te maken met een oud-voetballer, die zich bereid verklaarde de ama teur-prognoses voor de komende zondag te bespreken. De ontmoe ting was even merkwaardig als verrassend. Wij zagen de man zit ten op een bank en terwijl hij in diep gepeins voor zich uitstaarde klonk het zacht, maar duidelijk verstaanbaar: „HFCHBC, dat zal me zondag wat worden aan de Spanjaardslaan". De gure wind De oude man toonde ons een ver geelde foto van het Arnhemse Vitesse, dat in het begin van deze eeuw tot de sterkste ploegen van Nederland be hoorde. „Dat is Just Göbel en hier sta ik", wees hjj met bevende vinger naar een besnorde figuur. Hij noemde ons zijn naam, doch zijn verzoek respecte rende. beloofden wij zijn naam niet be kend te zullen maken. „Dat is niet belangrijk, niemand kent mii meer. Schrijft u maar een vergeten vleugel speler van Vitesse te hebben gesproken". „Ja", zo ging de oude verder, „ik heb een prachtige tijd bij Vitesse mee gemaakt. Wij werden in 1913, 1914 en 1915 driemaal achter elkaar af- delingskampioen en zoiets vergeet je natuurlijk nooit. En dan met die Just Göbel in het doel behaalde Nederland in 1913 de eerste overwinning op Enge land. Ofschoon Gejus van der Meulen er ook heel wat van kon, blijft Göbel voor mij de beste keeper* die Nederland ooit heeft gehad. Een en kele maal, wanneer ik mijn broer in Arnhem opzoek, spreek ik Göbel nog wel eens. Dan halen wij al die mooie herinneringen weer op". 9m?at WA' intussen hadden gemerkt grijsaard met grote belang stelling uitzag naar het zo belangrijke treffen tussen HFC en HBC, informeer den wij voorzichtig op grond waarvan zijn interesse voor dit duel was ge wekt. „Na mijn vertrek uit Arnhem ben ik in Haarlem gaan wonen en sedert dien volg ik de prestaties var. HFC en HBC op de voet. Ik vind het allebei zulke leuke verenigingen van rasechte amateurs. Naar semi-profwedstrijden ga ik nooit kijken. Ik verdeel mijn belangstelling over HFC en HBC. Dat wordt zondag tussen die twee een heel spannende wedstrijd. De HFC-ers moeten hun kampioenskansen verdedi gen, terwijl de Heemstedenaren ten strijde trekken om aan het degradatie gevaar te ontsnappen. De jongens van voorzitter Vermeulen hebben 't de laat ste weken met negen punten uit vijf wedstrijden schitterend gedaan. Toen doelman Gied Warmerdam en Jaap Duivenvoorden weer terugkeerden in de ploeg, stond het voor mij vast dat HBC zich zou herstellen. Het elftal was te jong en te onervaren. Je moet er een paar oudere spelers bij hebben, anders loopt het onherroepelijk mis. Het wordt zondag aan de Spanjaards laan een wedstrijd, waarin van alles kan gebeuren. Het komt er op aan, wie van beide elftallen de meeste strijd lust weet op te lirC zal vol gens mij wel op zo'n 3000 man publiek mogen rekenen". „Wat denkt u van de andere wedstrijden in het amateurkamp vroegen wij de oude man, nadat wij hem het programma hadden getoond. (Advertentie) Dp bests service bij: Ged. Oude Gracht 108110 Haarlem Telefoon 16657 - 17165 - 17206 Vraagt prijsopgaaf .„Ik houd het competitieverloop aar dig bij en wil het poolfoimuliert.ie graag invullen. Hillegom krugt t tegen DCG niet gemakkelijk, maar een kleine over winning zit er wel in. In de tweede klas zit TYBB lelijk in.de zorgen. Ik ben er bang voor dat zij yan hun be zoek aan UW niet veel wpzer worden. Bjj de derde klassers heeft Foreholte voor de eerste overwinning gezorgd en dat zal die jongens zoveel vertrouwen HEEMSTEDE, 19 febr. De Heem. steedse wethouder van sportzaken me vrouw H. van der Meulen-Houwer, geeft blijkens een artikel m de gisteren ver schenen editie van de Heemsteedse Cou- rant, als haar mening te kennen, dat bij een vertrek van RCH de andere sporten in Heemstede in de verdruk king zouden komen. „Het behoeft geen betoog dat het voor de Sportparken een levensbelang is dat een eerste klas elftal een vaste bespe ler is van haar terreinen. Semi-betaald voetbal trekt duizenden toeschouwers, die door het kopen van een toegangs kaartje indirect grote steun verlenen aan de clubs in de lagere regionen. Kas ten noch moeiten zijn gespaard om RCH aan een waardige accommodatie te hel pen en jarenlang heeft Heemstede RCH op zeer coulante voorwaarden gehol pen". Moreel lijkt het wethouder mevr. Van der Meulen daarom niet goed, dat men met een beleefd „dank u vrien delijk" afscheid zou nemen. Indien RCH uit het Heemsteedse beeld zou verdwijnen, zou Zuid-Kennemerland op het gebied van eerste klas voetbal niets meer te bieden hebben. Het is de vaste overtuiging van mevr. Van der Meulen, dat men de plaatselijke ziens wijze niet mag opofferen aan de be langen van de agglomeratie. „Boven dien is het Heemsteedse terrein qua accommodatie en ligging beter dan het oude Haarlem-terrein, waar ongetwijfeld een enorm bedrag ingestoken zou moe ten worden, teneinde het aan zijn doel te kunnen laten beantwoorden." aldus de Heemsteedse wethouder. geven, dat zij tegen Excelsior op de goede weg zullen voortgaan". Van Nispen zal danig op zijn hoede moeten zijn om het pas veroverde plaatsje in de derde klas met te ver liezen. Bij VOC móét er gewonnen worden anders zie ik het somber in. En dan Renova-Aristos, de topwed strijd bij de vierde klassers. Het lijkt er op, of Renova een beetje van slag is. Aristos is niet voor de poes en ik ben er nog lang mei zeker van, dat de puntjes in Haarlem zullen blijven". Terwijl de grijsaard zich bezig hield met het invullen van de voetbalprogno ses, haalden wij onze camera tevoor schijn om dit beeld op de gevoelige plaat vast te leggen. Bijna gelijktijdig waren wij klaar en het was op dat moment dat uit de donkere grauwe hemel, de eerste sneeuwvlokken neer dwarrelden. De duisternis greep snel om zich heen, zodat wij ons gesprek moesten staken. Glimlachend wees de oude man ons verzoek van de hand om hem naar de dichtsbijzijnde bus halte te brengen. „Laat u maa, zitten, ik geef er de voorkeur aan naar huis te wandelen. Het is hiervandaan maar een half uurtje gaans en zo n wande ling houdt mij fit. Laat de jeugd, die liever op een bromfiets sjeest, hiei maar eens over nadenken". Tenslotte volgt hier het volledige lijstje met de prognoses van de „ver geten Vitesse-speler". Eerste klas: Hil legom—DCG 1. Tweede kias: HFC- HBC 3, UW—TYBB 1, DEM—Zand- voortmeeuiven 3. Derde klas West I: Ripperda—Swift 1, MeerboysETO 2. Aalsmeer—Roda 1, Stormvolgels— Scho ten 1. Derde klas West U: Excelsior— Foreholte o, VOC—Van Nispen 2. Vierde klasse West I: RenovaAristos 3, NAS Waterloo 1, Hoofddorp BoysWijk aan Zee 1, IEV—Onze Gezellen 3. Vier de klas West II; Warmunda—SJZ 1. Boskoop—WSB 3, SJC—VEP 1, Altior— Concordia 1. A. K. OVERVEEN, 19 febr op de Dier- lustweg in Overveen sloeg gisteren de 31-jarige adjunct-directeur A. J. van G. uit Bentveld met zijn auto over de kop» doordat hij in een bocht werd verblind door een tegenligger, slipte en in de berm geraakte. E)e auto werd zwaar be schadigd. De adjunct-directeur bleef on gedeerd. HAARLEM, 19 febr. „Het is meer dan schandelijk wat hier gebeurd is. Deze man heeft een totaal gebrek aan zelfbeheersing getoond en iedereen zal het met me eens zijn dat we dat niet op de weg kunnen gebruiken", aldus de officier van justitie gisteren tijdens de behandeling van de zaak van de 31-jarige bedrijfsleider B. d. W. uit Haarlem. Verdachte had op 27 mei van het vorig jaar zich op de Heemsteedse Dreef zo kwaad gemaakt over een au tomobilist die hem tot twee keer toe door linksuitwijken dwong te remmen, dat hij besloot hem een lesje te geven. Oorspronkelijk was hij van plan ge weest de automoblist rechts te passe ren en hem daarna onmiddellijk te snij- ?n'lieP echter allemaal anders lte passeerde inderdaad rechts een duidelijker verwijt aan iemand die te veel links reed bestond er volgens hem niet ,maar sneed de automoblist daarna zo schielijk, dat deze geen gelegenheid had te remmen. Er ontstond een aanrijding, waarbij beide auto s schade opliepen. De officier van Justitie kon tegen ver dachte, wiens zaak in hoger beroep werd behandeld, niet anders eisen dan de bevestiging van de boete die de kan tonrechter had opgelegd: 200 en daarnaast de maximale ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar. Uitspraak over veertien da gen. He* bestuur van de Vrijwillige Brandweervereniging Zand- v L de bestuursverkiezing als yolf* ?arn£ngesteld: J- v- d- Kruk £2™?^ „,PaaJ> fsecr)L. Paap (penningm), NiC_ paap (2e voorz); C. (Advertentie) t.V krouwels ^al zal in deze omgeving op den ~~ur tot een toestand leiden, waar mee de voetbalsport allerminst is gediend. U hebt het reeds vernomen: RCH's „Club van Honderd" heeft zich op de bres gesteld om het bestaan van tv °P ket Heemsteedse Sportpark veilig te stellen. Een beroep op onze uitgebreide leden- en vriendenkring was niet te- (Van onze sportredactie) zelfstandigheid als semi-prof- vergeefs. Voor de komende vijf dub te waarborgen, verzond i!,ar h.^be» zi' Feeds eeV jaarL«^! financiële steun toegezegd van méér dan 25.000. Hiermee zal RCH in staat zijn, zijn lopende schulden bij tijds te kunnen aflossen. Al is dit nog niet voldoende om óók de lang lopende schulden binnen vijf jaren af te lossen, wij zijn vol vertrou wen te zullen slagen. Wij nodigen u hierbij gaarne uit voor een voorlichtingsavond, te hou den donderdag 25 februari in het restaurant van de Heemsteedse Sportparken, aanvang 20 uur. Indien u verhinderd mocht zijn, stellen wij u thans reeds op de hoogte van het feit, dat op girorekening 110001 ten name van de Algemene Bank Neder land N.V. Heemstede, onder het mot to „Racingfonds" bijdragen voor RCH kunnen worden overgemaakt. Voor de hulp en bijstand brengen wij, die RCH voor Heemstede willen behouden, bij voorbaat onze dank uit. Met dit brandende vraagstuk zult ook u, als ^velen die de Racing" een warm hart toedragen, zich de afgelopen dagea, AetZ1Jv F62'8 hebben gehouden. De plaatselijke en lande lijke dagbladen hebben er uitvoerig aandacht aan geschonken- rch vormt een onderwerp van hesnre- bedrag van 50.000 gulden door de 1 gemeente toegezegd. De amateurs Gisteren laaide overigens nog een andere controverse op. De na een „Telstarfusie" af te splitsen ama teurclubs EDO en Haarlem is een king met als oogmerk onze vereni ging door middel van een fusie met EDO en Haarlem tot één club in het betaalde voetbal samen te voe gen. Hiermede zou dan een eind ko men aan RCH s meer dan een halve eeuw oude roemvolle his torie, waaraan talloze voetballief hebbers zulke onvergetelijke herin neringen bewaren. Indien het plan voor een topfusie ten uitvoer zou worden gebracht, zou dit voor de Meemstedenaren be tekenen, dat ln de eigen ver trouwde omgeving voor eens en voor ultijd van S erin prof voetbal verstoken zullen blijven. Want zo u nog niet van de feiten op de hoogte mocht zijn: de gefusioneerde club Z6,l in Haarlem-Noord haar domicilie gaan krijgen. En daarmee zou het hoofd terrein van ons fraaie Heemsteedse Sportpark, hier ter plaatse zo be langrijk voor de passieve recreatie, als „afgedankt terzijde worden ge schoven. De meerderheid van de leden der RCH wil van een fusie niets weten. Zij zijn bezield van zoveel clubliefde, dat zij RCH kost wat kost voor hun eigen Heemsteedse tehuis willen behouden. Daarbij zou een eventueel samengaan met EDO ze ker niet van de hand worden gewe zen. Drie clubs in het betaalde voet van RCH mogen echter rekenen op een som ter grootte van het dubbele, een ton dus. Over dit verschil is fel gedebatteerd. Haarlem-leden be commentarieerden deze tijding nogal kortaf met: „dan gaat de fusie hele maal niet door. Wanneer wij op de ledenvergadering van 4 maart horen dat RCH om welke reden dan ook meer dan wij in zijn handje krijgt, dan zullen we zonder meer tegen het doorgaan van een topfusie stem men." EDO, dat zich nimmer tegen een „Telstar-fusie" heeft verzet, heeft be grip voor die verschillende grootte van bedragen. „Men moet RCH wat tegemoetkomen, wil men nog een beetje hoop koesteren op het welsla gen van de plannen tot een samen smelting", zo luidde het commen taar. HAARLEM, 19 febr. De Haarlem se recherche heeft in het begin van de ze maand 12 jongemannen gearresteerd in verband met de relletjes, die in de oudejaarsnacht de Leidse buurt op stel ten hebben gezet. Zjj allen zijn in ver zekerde bewaring gesteld. Deze aan houdingen betekenen voorlopig het ein de van intensief speurwerk van de re cherche. Toen de eerste belhamels bjj de kraag werden gevat, sloeg dit in de buurt in als een bliksemslag bij heldere hemel, daar nagenoeg niemand had verwacht dat de ernstige ongeregeld heden zo een onprettig einde zouden hebben. De aangehoudenen zijn de 25-jarige stratenmaker L. J.-,de 21-jarige con structiewerker W. V., de 18-jarige in- pakker J. G. K., de 17-jarige construc tiemonteur F. F. V., de 18-jarige leer ling lederbewerker A. A. B. v. H., de 17-jarige constructieschilder C. E. B., de 17-jarige huipmonteur B. N. P. T„ de 21-jarige hulpmonteur L. L., de 19- jarige handelaar in oud-ijzer J. V., de 17-jariige leerling-schilder T. I., de 17- jarige landarbeider G. H., en de 24- jarige magazijnbediende C. M. Als voornaamste raddraaiers worden be schouwd de gebroeders J. V. en F. F. V. Het opsporingswerk werd vergemak kelijkt door de in de pers gepubliceerde foto's. Uit een onderzoek is gebleken, dal de relletjes terdege waren voorbereid. Een vrachtwagen vol kerstbomen was gedirigeerd naar de hoek Oranjeboom straat-Brouwerstraat. Omdat de bomen vochtig waren, stroopten enige belha mels de buurt af, waar vaten huis brandolie werden geplunderd. Het vuur kon zo binnen de kortste keren hoog oplaaien. Hiermee niet tevreden, trok ken enige knapen brandende takken en banden uit de stapel en stichtten brand voor een melkhandel. De melkhande- laar probeerde het vuur met een tuin slang te blussen, maar hij werd hierin gehinderd. Toen moest de brandweer er aan te pas komen. De melkboer vluchtte zijn zaak binnen. Intussen wa ren brandweer en politie gealarmeerd. De politicversterking kwam pas na de HAARLEM, 19 febr. Burgemees ter en wethouders stellen de raad voor ontheffing te verlenen van de winkel- sluitingsbepalingen in verband met de Haarlemse voorjaarsbeurs voor de vrouw, die van 4 tot en met 12 maart in het Krelagehuis wordt gehouden. Het ligt in de bedoeling dat de beurs met uitzondering van de zondag tot s avonds elf uur is geopend. brandweer in de onrustige Leidse buurt. Ook de brandweer kon niet ongehin derd het vuur bestrijden, daar zelfs de brandslangen werden doorgesneden. De rebellen traden ook agressief op te genover de gemeentereiniging, die de brandende resten wilde verwijderen. Inmiddels was steeds meer publiek ko men opdagen. Door het optreden van de politie in zjjn boze voornemens gehinderd, trok de jeugdige bende naar het kruispunt Brouwerstraat-J an Nieuwenhuyzenstr. waar al spoedig een hoog vuur op laaide. Intussen hadden de raddraaiers tegen de wil van de eigenaar een oude auto naar het vuur gesleept. Achter volgt en omstuwd door een verhitte bende kwam het vehikel tenslotte te recht op de hoek van de Oranjeboom straat en de Brouwerstraat. De brand weer bluste het brandende wrak. On middellijk daarna trachtte een der bel hamels de auto opnieuw aan te steken. Een hoofdagent gaf hem een tik en er ontstond een handgemeen, waarbij al spoedig enige onruststokers en politie mannen werden betrokken. Met gum mistokken werd de rumoerige menigte uit elkaar gedreven, terwijl brandweer en politie een spervuur van flessen moest ontwijken. Gelukkig werd nie mand gewond. De gemeentereiniging zorgde voor een slot van het feest door de auto weg te slepen. Intussen was het nieuwe jaar al een paar uur oud. (Advertentie) CINEMA PALACE: Vliegende duivels, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Veel liefs uit Moskou, 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15, dinsdag 8 uur. LIDO: Robin and the seven Hoods, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zo.-ochtend 11 uur: Grafin Maritza, a. 1. LUXOR: La Ronde, ontraden. REMBRANDT: Lift naar de misdaad, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zo.-ochtend 11 uur: Flying clipper ahoy, alle leeftijden. ROXY: Dood aan de rondkoppen, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Maandag t/m woensdag Fort Ti, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Les amants, strikt volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zo.-ochtend 11 uur: De roverssymphonie, alle leeftijden. MINERVA: Donderdag, vrij, ma., en wo. 8.15 uur. Zondag 7 en 9.15 uur: Moord in galop, 14 jaar. Zaterdag en wo. 2.30 en zondag 2, en 4.15 uur: Tarzan in New York, alle leeftijden. Vrijdag 19 februari Concertgebouw. 8 uur: Concert door het Haarlems Opera Koor o.l.v, Bep Ogtrop. Dinsdag 23 februari Concertgebouw. 8.15 uur: Concert door het N. Ph. O. o.l.v. Henri Arends. Violist: Herman Krebbers. Donderdag 25 februari Concertgebouw. 8 uur: Koninklijke Lieder tafel ..Zang en Vriendschap". Feestconcert o.l.v. Jan Laarveld m.m.v. het N. Ph. O. Vrijdag 19 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „De meeuw" van Ant. Tsjechow. Regie: Peter Scharoff. Zaterdag 20 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Ned. Comedie met „Het afgehouwen hoofd" van Iris Mur doch en J. B. Priestley. Regie: Henk Rigters. Zondag 21 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „De avonturen van de brave soldaat Svejk" van Jaroslav Hasek. Regie: Hans Croiset. Maandag 22 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelvereniging „De Proveniers" met „Dertien aan tafel". Dinsdag 23 februari Stadsschouwburg. 2 en 8 uur: Coornhert Lyceum met Remscheid Theater „Der ver- brochene Kring". Woensdag 24 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met „Op blote voeten in het park" van Neil Simon. Regie: Jan Teulings. Donderdag 25 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Studio met „De kale zangeres" van Eugène Ionesko en „De droom van Amerika" van Edward Albee. Regie: Kees van Iersel. Vrijdag 19 februari Kennemer Lyceum, Adriaan Stoopplein. 8 uur: Buurtver. „Overveen" toneelvoor stelling „En krijgen is de kunst" van Peter Coke. Zaterdag 20 februari Stationsplein. 8 uur: Sociëteit Ekestos. Dansavond m.m.v. het Martin Haak kwintet. Parochiehuis „De Linge", Lingestraat. 8 uur: Feestavond van „De Oosthoek". Zondag 21 februari Concertgebouw. 7.30 uur: Modeshow Inter- scholair Jeugdtournooi: Zelfgemaakte kle ding. Stationsplein. 8 uur: Sociëteit Ekestos. Dansavond m.m.v. The Occasional Swing Combo o.l.v. Jaap Hartog. Parochiehuis „De Linge", Lingestraat. 8, uur: Sociëteit Kamigro. Dansavond m.m.v. The Blue Toppers. Maandag 22 februari Concertgebouw. 8.15 uur: Haarlems Inter- scholair Jeugdtournooi. Modeshow. Rest. Boekenroode. 8 uur: Buurtbelamg Aerdenhout-Bentveld. Lezing door H. J. Stuvel over „Operatie Delta". Dinsdag 23 februari Coornhert-Lyceum. 8 uur: Volksuniversiteit. Schrijver Theun de Vries. Woensdag 24 februari Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversi teit. Hongarije, het land van de Puszta's. docent Simon de Waard. Rest. „Het Roomhuis", Overveen. 8 uur: „Buurtver. Overveen". Algemene leden vergadering. Donderdag 25 februari Rest. Brinkman. 8 uur: Politiek Jongeren Contact „Haarlem". Onderwerp „Bewape ning en ontwapening". Maandag 22 februari „De Landbouw". 8 uur: Alg. Bond van Bejaarden. Toneelvoorstelling door de to neelvereniging Vicon uit Nieuw Vennep. Donderdag 25 februari Raadhuis. 3 uur: Buitengewone openbar* raadsvergadering. Vrijdag 19 en zaterdag 20 februari Waagtaveerne, Spaame hoek Damstraat. Optreden van Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer met hun gasten: het Engelse duo Colin Wilkie en Shirley Hart. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw- Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10—5 uur. Zondags van 1—5 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1--3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur (behalve maandag). Zon en feestdagen van 25 uur. Woonhuis Jacobus van JLooy, KI. Hout weg 103. Het voormaligs woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 1012.30 en 13.30— 17 uur. Zon- en feestdagen van 25 uur. Museum het Huis van Looy, KI. Hout weg 102 (ingang Kamperlaan). Tentoonstel ling „Kunst rond 1900". Keuze uit het eigen bezit van het Frans Halsmuseum. De Ark: Tentoonstelling: 100 ambachten van Jan Luycken, 2e etage. Vishal: Tentoonstelling van 30 schilde rijen uit het Abbemuseum te Eindhoven. Dag. van 105 uur. Zondags van 15 uur. (t/m 28 februari). „In 't Goede Uur": Tekeningen van Hans van Norden. Dag. van 106 en 824 uur. (t/m 28 februari). Frans Halsmuseum: Tentoonstelling van werken van Isaac Israëls. Tekeningen, aqua rellen, pastels, grafiek. Dagelijks van 105 uur. Zondags van 15 uur. (t/m 5 april). Spaarnelaan 25: Chez Nous: Expositie van aquarellen uit Griekenland van Frans Fun- ke. Geopend dag. van 105 uur. Zondags van 15 uur. (t/m 8 maart). Waag. Spaame hoek Damstraat: Expositie schilderijen, en tekeningen van Floor Hor- ninge en Rob Rijsterborgh. Geopend var 2 5 uur (t/m 7 maart).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3