Bevolking Pil i Van Walsum Soldaat Carnaval Voorzitter van VS V - als deskundige geïnviteerd - in moeilijk parket Petri Club van honderd pleit vurig voor zelfstandigheid Pleidooi in dichtvorm Werktuigkundige ing direct uit gevangenis weer op dievenpad Nog geen besluit over kunstijsbaan Roulette weigert alle medewerking Agenda voor Haarlei en omgeving „Zang en Vriendschap" leed onder kapitein Laarveld geen schipbreuk Concert muzikaal hoogtepunt voor jubilerende Liedertafel TRESLONG - HILLEGOM Middenstand mit Heemstede hapt aarzelend toe SATURNESPEL VOOR HOF Zitting verdaagd tot woensdag Fontein in Phoenixstraat Scholendag in Heemstede Hoogtepunt -INTERIEUR VRIJDAG 26 FEBRUARI 1965 PAGINA 3 van het n ii'ii ws J op. ze is de wet. 0°k voor exclusieve lampen lichttechnische adviezen Zijlweg 36-38 - Haarlem Telefoon 18014 lme Parkeergelegenheid HEEMSTEDE, 26 febr. Als een laatste appel voor de allesbe' slissende algemene vergadering van donderdag 4 maart, waarop de leden van RCH evenals die van EDO en Haarlem hun stem over het veelbesproken Haarlemse topfusieplan zullen uitbrengen, belegde RCH's „Club van Honderd" gisteravond in het tot berstens gevulde Sportpark restaurant een voorlichtingsbij eenkomst, waar 't iedereen vrij stond vragen en opmerkingen over RCH's toekomst te berde te bren gen. Daarvan werd een druk ge bruik gemaakt en de geluiden die op deze, in een waardige sfeer ge houden vergadering vielen te be luisteren, waren van een dusdani ge aard, dat de kans op het wel slagen van een samenstelling tus sen de drie Haarlemse semi-prof- clubs vrij gering mag worden ge acht. De drie topmensen in de club van Honderd. De heer Witkamp spreekt de aanwezigen toe, ter wijl naast hem zitten de heren De Lange en Schwytvlot. Het was erg leuk op de voorlich tingsavond van RCH's Club van Honderd. De heer de Lange kwam daar na met de verrassende medede ling dat in de loop van de dag dankzij enkele zeer belangrijke giften de schuld van RCH opnieuw was verminderd en wel met een bedrag van ruim veertigduizend gulden. Deze surprise werd aan het slot van de avond door een tweede gevolgd. „Wij hebben zo juist de toezegging gekregen, dat de directie en het personeel van een Heemsteedse fabriek belang rijke financiële steun hebben toe gezegd." pastoe-, royal- en formule meubelen meubelshow spaarne 11 van dufvenboden n.v. jr Antwoord B. en W.: Films Muziek Toneel Diversen Cabaret T entoonstellingen Bet feit, dat het Centraal Bureau u°.?r de Statistiek heeft berekend, dat '1 over 15 jaar 3 miljoen Nederlan ds rijker zijn, zal vele pennen in «Weging; brengen. De reeks lamen- **bele artikelen over het woning vraagstuk, de ruimtelijke ordening en e al of niet noodzakelijke emigratie j a,t niet te overzien. Wij zullen daar- j®® geen bijdrage leveren. Wij den ken alleen, dat er één aspect is, dat r;n goede kans maakt vergeten te "^den. Wij bedoelen, dat een Neder- antije met vijftien miljoen inwoners *en aardig huisje vol is. De bewoners «•Uilen dus een tikje verdraagzaam jUoeten zijn. Anders gezegd: wij zul- en in de leer moeten bij onze grote fezinnen. Dat klinkt natuurlijk eng n deze tijd. Maar er is een ontkomen ®an. Vijftien miljoen Nederlanders samengeperst in ons lieve landje, vor men nu eenmaal echt een héél groot ?®zin. En daarom zullen wij naar onze uleine grote gezinnen moeten kijken hoe ze dat doen. Dicht op elkaar. Allemaal anders. Nooit rijk. Nooit alleen. En toch altijd gezellig. Het is een hele opdracht, mensen, "laar nogmaals, kijk om u heen. Het Wordit u in uw eigen straat voorge leefd en misschien zijn dus die ouder wetse grote gezinnen belangrijker dan Wij tegenwoordig durven geloven. De berichten uit Engeland over Priesters, die zich uitlaten over het gebruik van anti-conceptionele mid delen, houden aan. De krant mag ze biet verzwijgen, maar ze mag wel pro beren omdat ze tenslotte gemaakt Wordt door mensen, die deze proble matiek even persoonlijk raakt als alle gehuwde lezers ze in een juist dag licht te stellen. Dat licht semjnt met Dame in Engeland op een nogal ver stard traditionele Kerk, waar de huwelijksproblematiek een bijna uit sluitend wettische benadering vond. In die benadering is de liefde onder de wet bezweken en het is niet ver- Wonderlijk, dat jonge, door de nood bewogen priesters daartegen rebel leren. In die rebellie steekt echter één gevaar. Het gevaar, dat vooral de gehuwden, die het direkt aangaat, tot de conclusie komen, dat wat vroeger altijd en onder alle omstandigheden onder doodzonde verboden scheen, nu ?itjjd en in alle gevallen geoorloofd De liefde heft echter de wet riet Op. Ze is va""'?'1 I.MWIJke afscheid Ï1 doch ook zijn echtgenote Koninklijk onderscheiden. Dat ge- eurde nu mede on, mevrouw van Walsum's persoonlijke soCiale activi. teiten te honoreren. Voor ons mag het «en volgende keer ook al heeft de vrouw van een verdienstelijk man biets anders gedaan dan alleen zijn vrouw te zijn. Dat wil zeggen: haar rechten over te dragen op de ge- bieenschap. Immers zonder een le gertje vrouwen, dat deze zelfverloo chening in nuchtere vanzelfsprekend heid beoefent, kunnen wij ons wereld- Je niet draaiende houden. Is dat nu en dan geen lintje waard? Wij hebben geen reden om aan te bemen, dat de legervoorlichtings- uienst liegt wanneer hij verklaart, dat soldaat Geutjes aan een chronische Ontsteking van de hartspier leed. Toch is de vraag gewettigd of het gebruik "ij zijn onderdeel om ter gelegenheid yan het afzwaa:en een brouwerij te bezoeken maar niet moet worden Afgeschaft. Wij weten uit ervaring hoe het toegaat wanneer jonge kerels oil ier zulke omstandigheden de kans hebben goedkoop tegen elkaar op te brinken. En wij geloven niet, dat de ^egervoorlichtingsdienst zou willen erklaren, dat de soldaat Geurtjes ook zonder drankgebruik beslist zou «un overleden. r. Worgen begint op vele plaatsen het Arnaval. Daardoor wordt ons oikje in twee merkwaardige helften *®sneden. Het ene part bevat geboren Arnavalisten en het andere mensen, met de beste wil van de wereld h'et kunnen begrijpen wat er aan zo'n jAriiaval te beleven valt. Die partijen Regenen elkaar gemeenlijk koeltjes. e ene heeft last van meerderwaar- Sheidsgevoelens, de andere van ver dampte jaloezie. Als ze beiden el- ^Aar onbekommerd bejegenden, zou jAt het algemene genoegen bevorde- «iiiiih h«Miii.iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..iiiiii.iiiiiiiiiiiii.iii,ii l Advertentie) Vele leden juichen om hergeboorte van RCH en (Van onze sportredactie) Het kernpunt, waar eigenlijk alles op deze vergadering: om draaide was, dat de bezwaren van de tegen een fusie gekante RCH-ers gemotiveerd worden door het feit, dat men het ei gen vertrouwde tehuis in het fraaie Heemsteedse Sportpark niet wil ver laten. „Vandaag bestaat RCH 54 jaar en zou een vereniging die tweemaal landskam pioen is geweest en terug kan zien op een roemvol verleden ten koste van een fusie nu kapot moeten worden ge maakt", betoogde de heer F. Witkamp leider van. de afdeling betaald voet bal aan het begin van de avond. „Wethouder Voskuilen heeft gezegd, dat de democratie moet zegevieren. Welnu de democratie heeft bij RCH reeds gezegevierd. „Wij hebben van vele getrouwen de nodige financiële toezeggingen" en tot de aanwezige Heemsteedse middeustanders spreken de „om mee te werken aan de ge boorte van een nieuw RCH", aldus de heer Witkamp. De vergadering kreeg hierna een min of meer vreemde «wending door de toespraak van voorzitter W. Veld- meijer van VSV, die op uitnodiging van het bestuur der „Club van Hon derd" naar Heemstede was geko men. Nadat de heer Veldmeijer eerst naar voren had gebracht dat de Tel star-fusie voor VSV op een desillusie was uitgelopen, moest hij, in antwoord op vragen uit de vergadering, be amen, dat VSV als vierde klas ama teurclub een bloeiend bestaan heeft. „Financieel heeft de club nog nooit zo goed gedraaid", zei hij. Ongewilde maakte de VSV-praeses op deze wijze propa ganda voor een fusie, zij het dat hij met nadruk naar voren bracht, dat de verhoudingen in Haarlem en Velsen van een geheel andere aard waren. De heer N. de Lange, oud-voorzitter Op de voorlichtingsavond van de Club van Honderd, gisteravond ge houden in het restaurant van de Heemsteedse Sportparken, wekte broeder Spek van de Stichting Meer en Bosch namens alle patiënten de aanwezigen op te blijven strijden voor RCH's zelfstandigheid. Hij deed dat op originele wijze, namelijk in dichtvorm Blauw, zwart wit. Toon de pit, die in u zit. Rood en blauw (Haarlem), Rood en zwart (EDO), zit niet in ons hart. Een fusie? O nee! Wij gaan niet ter slachtbank gedwee. Blijven in H'stee, spelen voor twee. Tetten straks in de voetbalwereld weer mee. Eerst dan zij we tevree, En nu voor de Racing een driewerf hoezee. van RCH's afdeling betaald voetbal, weigerde aan te nemen, dat de meer derheid van de leden zich voor een fusie zullen uitspreken. „Wij zijn niet tegen een fusie. Wil EDO, of Haarlem met ons praten, graag, maar wij laten ons niet uit Heemstede wegjagen. Waar om moet Zuid-Kennemerland de dupe worden van een Haarlems initiatief? Indien wij meegaan met EDO en Haar lem en RCH dus als amateurclub in Heemstede achterblijft, heeft de ge meente Heemstede overeenkomstig de bepalingen in het contract het recht de huur van ons terrein op te zeggen." „Onze amateurafdeling loopt bij een topfusie dus grote risico's en deze, risi co's mogen wfj niet nemen. Indien de fusie niet doorgaat, valt er te praten met het gemeentebestuur", zei de heer De Lange, daarbij de woorden van wet houder mevrouw Van der Meulen aan halende, die vorige week in een pers bericht stonden vermeld. „Kijk naar HBC. Deze leden van deze club heb- ben het gepresteerd met elkaar een prachtig sportpark te bouwen en aan dergelijke eendrachtige samenwerking kunnen wij een voorbeeld nemen." (Advertentie) enige voordelen uit onze uitgebreide collectie welke wij u graag tonen t./o. teylermuseum en damstraat deskundige adviezen HAARLEM, 26 febr. Een dag na zijn ontslag uit de gevangenis was de 44-jarige werktuigkundige J. J. V. uit Rotterdam weer op het dievenpad ge gaan. Hjj had ingebroken in een villa in Aerdenhout en nam daar voor 1.600 aan sieraden weg. Nog geen week la ter brak hij in in een andere villa in Aerdenhout, waar hjj voor een waarde van 3.000 aan fotoapparatuur wegnam. Overigens had hjj weinig plezier aan het door hem gestoiene beleefd. In Amster dam had hij de goederen overgedragen aan een wildvreemde man, die de buit wel wilde proberen te verkopen. Hjj had de man nooit meer teruggezien. De officier van justitie voor de Haar lemse rechtbank eiste gisteren twee jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf tegen hem. Eveneens wegens inbraak stonden drie jongelui terecht. De 20-jarige draglinemachinist J. G. uit 's-Graven- hage, de 19-jarige bankwerker J. J. C. D. uit Haarlem en zijn plaatsgenoot J. G. A., een 22-jarige corveeër, hadden zich door het vernielen van een ruit toegang verschaft tot eën woning aan de Constantyn Huygenstraat en daar een geldkistje met 700 weggenomen. Ze hadden geldgebrek. De officier van justitie eiste tegen ieder van hen tien maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk. Uitspraak in beide zaken op 11 maart. HAARLEM, 26 febr. B. en W. hebben geantwoord op de schriftelijke vragen van de heer Spek betreffende de kunstijsbaan in Haarlem. Zij herin neren er aan, dat op een persconferen tie is medegedeeld, dat een onderzoek daaromtrent gaande was, waarbij van meet af aan vaststond, dat eventuele plannen slechts voortgang zouden heb ben, indien het tekort op de natuur-ijs- baan in aanzienlijke mate zou kunnen worden beperkt en de plannen tot ver betering van de financiële toestand van de gemeente zouden leiden. Zou bljjken, aldus B. en W. dat een kunstijsbaan op een renderende wijze te exploiteren is, dan zouden wij de met het onderzoek gemoeide tijd en kosten, welke tot nu toe gering zijn, juist be steed achten. B. en W. merken verder op, dat zij nog geen besluit hebben genomen en dat er dus van „strijd met het werk plan voor de investeringen" geen spra ke kan zjjn. Een rendabele investering zou wel aanleiding kunnen geven tot herziening van het werkplan. Mede om dat er nog geen besluit is genomen, be staan er volgens B. en W. geen redenen tot bezorgdheid ten aanzien van het le- mngplafond. Tenslotte zeggen zij nog, bat er momenteel een onderzoek gaan de is naar de eventuele rentabiliteit van een kunstijsbaan. Aan de hand van de uitkomst van dat onderzoek zal het college een principe-besluit nemen. Mocht dat besluit positief uitvallen, dan zullen de raadscommissies, welke bij de ze zaak betrokken zijn, worden ingescha keld, alvorens de plannen worden uit gewerkt. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 26 febr. Nadat de Haarlemse rechtbank in oktober van het vorig jaar als haar oordeel uitsprak dat het saturne-spel dat siiuls 1 augustus in het Badhotel te Zandvoort wordt gespeeld geen hazardspel maar een behendigheidsspel is, heeft giste ren het hof in de hoofdstad zich meer dan vijf uur beziggehouden met de be handeling van deze principiële zaak. Het hof blikte neer op de glimmende roulette, die echter toen het er op aankwam alle medewerking weiger de. Daarom werd de zitting tenslotte verdaagd tot woensdagmiddag. Directeur J. Pas van het Bad hotel, die de rol van verdachte speelt bij de justitiële vervolging van het saturne-spel, begreep er niets van, evenmin als de heer G. Roosenboom, die vanaf het begin de technische lei ding van het spel heeft gehad, en die tijdens het proces als getuige op treedt Besloten werd, dat de roulette verze geld zou worden en onder toezicht van de politie gerepareerd. Het hof moest teleurgesteld toegeven, dat het wei nig zin had de zitting voort te zetten, nu de spectaculaire demonstratie niet kon doorgaan. Tevoren was lang en breedvoerig ge sproken over het karakter van het om- HAARLEM, 26 febr. Een bewaker van. bestratingswerkzaamheden aan de Phoenixstraat hoek Gonnetstraat kreeg gisteravond omstreeks kwart over zes de schrik van zijn leven, toen hij plot seling een huizenhoge dikke waterstraal zaïg opspuiten uit een pijp, die hij had aangesloten op een ondergrondse brand- kraan. De man was in de veronderstel ling geweest dat hij de afsluiter tevoren had dichtgedraaid. Bij de komst van de brandweer was een monteur van het G.W.B. al bezig de hoofdleiding af te sluiten. (Advertentie) Dagelijks diner-dansant Dinsdag cabaret Onbeperkt kip eten f 6.50 Zalen voor partijen tot 1000 personen 02520—5 3 4 7 MAANDAGS GESLOTEN VOETBAL Zandvoortmeeuwen ont moet U.V.V. zondag in de volgende op stelling: Vlug, v.d. Mije, Jansen, Kra mer, Keur, Koster, Stobbelaar, Zwem mer' Bruijnzeel, Paap en Peters. streden spel. De heer Pas had verteld, dat de boekhouder hij treedt zelf als zodanig op in doorsnee een bruto winst per avond per tafel van 1500 tot 2000 gulden heeft, de verliesavonden niet meegerekend. Het verlies varieert aldus de heer Pas van 800 tot 1000 gulden. Verliesavonden komen onge veer eens per week voor. Voorts deelde de directeur mee, dat momenteel meer op behendigheid wordt gespeeld en minder op de gok. Een 69-jarige Haagse medicus, die vorig jaar zomer had gespeeld, ver telde alle keren te hebben gewonnen. „Ik was een gevaar voor de bank en men verzocht mij niet meer te ko men." De heer Pas bevestigde deze nogal opzienbarende mededeling. De medicus betoogde verder, dat negen van de tien mensen dit spel in een halfuurtje kunnen leren, omdat het bijzonder eenvoudig is. Voorts werden nog twee jongeman nen, die geregeld spelen, gehoord. Een won altijd en de ander bijna al tijd. Woensdag zullen deze drie getui gen aan de speeltafel plaatsnemen om het hof te laten zien of de juistheid van hun verklaringen door de praktijk wordt bevestigd. HEEMSTEDE, 26 febr. Alle Heem steedse scholen zijn vandaag gesloten geweest. De onderwijzers en onderwij zeressen van de kleuter-, de lagere- en de ULO-scholen waren op uitnodiging van het gemeentebestuur in Restaurant „Nieuw Berkenrode" tezamengekomen voor de eerste Heemsteedse Scholen dag, met als oogmerk een versteviging van het onderling contact. De wethouder van Onderwijs de heer J. C. Corver heeft vanmorgen bij de opening van de Scholendag gewezen op de taak van de onderwijzer en de onder wijzeres, die hij de belangrijkste noem de in het maatschappelijk bestel. „De jeugd moet van U een goede ondergrond krijgen, die voor haar latere leven in de maatschappij van het allergrootste belang is". De wethouder zei, dat bij een dag als deze voor de Heemsteedse leerkrach ten alle mogelijkheden aanwezig waren om tot een vruchtbare gedachtenuitwis- seling te komen. Er zijn in Heemstede op het gebied van het onderwijs nog en kele wensen te vervullen, aldus de wethouder. Daarbij doelde hij op het kleuteronderwijs. Hij hoopte dat de ge meente binnen afzienbare tijd de nodi ge voorzieningen zou kunnen treffen, waardoor het tekort aan kleuterscholen tot het verleden zal behoren. Wethou der Corver achtte het voorts niet on mogelijk, dat Heemstede in de toekomst met een middelbare school zal worden verrijkt. Hij besloot met te zeggen, dat het van het welslagen van de Scholen dag 1965 zal afhangen of dit een jaar lijks terugkerende gebeurtenis zal wor den. In geanimeerde stemming hebben de ongeveer 175 onderwijzers en on derwijzeressen de dag in „Nieuw Ber kenrode" doorgebracht. Er werd een film met dia's over het Deltaplan ver toond en na de gemeenschappelijke lunch bracht het koor van de kweek school de La Salie een aantal wellui dende liederen ten gehore. HAARLEM, 26 tebr. Op h<?t gol- vend applaus van het publiek is gister avond het schip van „Zang en Vriend schap" behouden en zonder schipbreuk in de thuishaven terecht gekomen. Ka pitein Jan Laarveld kon tevreden lar chen, omdat de last van de even woe lige als vrolijke tocht zonder averij van hem was afgevallen. Wil moeten dit beeld wel gebruiken na de feestelijke vertolking, die de Koninklijke Liederta fel heeft gegeven van Wagenaars paro distische „Schipbreuk" op de kostelijke en mallotige tekst van de roemruchte Schoolmeester. Het programma verried niets van de oude Liedertafelstijl, maar toch waren in de zaal (gelukkig) herinneringen, die de sfeer van een glorievolle verle den tijd weer opriepen: rood-witte va nen langs de wanden, getooid met kro nen en het monogram van „Zang en Vriendschap". Kinderlijk eenvoudig maar feestelijk. Zoals ook iedereen fees telijk gestemd was, omdat de Lieder tafel niet alleen het 27ste lustrum vierde maar ook herdacht, dat ze 75 jaar geleden koninklijk was geworden. Onder de gasten waren vele nota belen. Van hen noemen wij oud-bur gemeester M. A. Reinalda, buitenge woon ure-voorzitter, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, ere-voorzit- ter, en de heer W. Mensink, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land. Met een strak gezongen Wil helmus werd het concert geopend, waarna de voorzitter, drs. J. W. Bak ker, in zijn openingswoord al degenen bedankte, die hun medewerking ver leenden tot het welslagen van het con cert. Met name dankte hjj de C.O.V. „Door Zang Vriendschap", die aan „De Schipbreuk" de nodige kracht zou bijzetten. Over het concert zelf schrijft onze muziekrecensent het volgende. Het concert, dat „Zang en Vriend schap" gisteravond gaf in het tot in de nok gevulde Gemeentelijk Concertge bouw, is ongetwijfeld een muzikaal hoogtepunt geworden voor deze jubile rende vereniging. De waardering voor deze avond is van twee kanten te bena deren, op de eerste plaats de program makeuze en op de tweede plaats de kwaliteit van de uitgevoerde werken. Het zal dirigent Jan Laarveld ongetwij feld veel hoofdbrekens gekost hebben om tot deze keuze te komen. Vóór de pauze stonden namelijk twee vrij mo derne werken op het programma: het Te Deum van Marius Monnikendam en de voor deze tijd toepasselijke Carna valscantate van Sem Dresden. Na de pauze stond de humoristische cantate ,.De Schipbreuk" van Dr. Joh. Wage naar er borg voor, dat het publiek dit jubileum toch ook als een feest (voor het oor) kon ervaren. Het mag beslist een unicum genoemd worden, dat een Mannenkoor, nog veelal een „liederta- felstempel" dragend, een concert ver zorgt met uitsluitend werken van Ne derlandse componisten. Het gedeelte voor de pauze was, mu zikaal gezien uiteraard het meest be langwekkend. Het Te Deum van Marius Monnikendam is een werk, dat vrij wel geheel op ritmische, Strawinsky- achtige motieven is gebouwd. Middels deze ritmiek weet Monnikendam een grote geladenheid te bereiken, die ech ter voor een koor speciale technische moeilijkheden met zich meebrengt. Van deze moeilijkheden konden wij echter niets bespeuren. Koor en orkest sloten uitstekend b\j elkaar aan, waarbij nog gezegd, dat het orkest bijzonder accu raat reageerde en nauwlettend de in structies van de dirigent opvolgde. De Carnavalscantate van Sem Dres den mag men zonder meer ais het tech- nisch-muzikaal hoogtepunt van deze avond zien. De gegevens voor dit werk: het volksliedje: „De vasten avond, die komt an en de Latijnse tekst: „De mens leeft, niet van brood alleen, maar van ieder woord, dat komt uit de mond van God." Deze twee te genpolen heeft Sem Dresden met een meesterlijk vakmanschap verwerkt tot een kostelijk stuk met prachtige voor- en naspelen. Als zodanig hebben wij dil werk ook ervaren en Zang en Vriend schap heeft het Nederlandse muziekle ven een grote dienst bewezen door deze cantate zo voortreffelijk uit te voeren. Zowel de sopraan Corry Bijster als het Noordhollands Philharmonisch Orkest hebben hiertoe bijzonder bijgedragen. Speciaal valt de muzikale en sfeervolle inleiding van het werk te vermelden. Na de pauze was het de humor, die de boventoon voerde. Medewerking aan deze „Schipbreuk" verleende de dames- afdeling van de Christelijke Oratorium vereniging „Door Zang Vriendschap" (ingestudeerd door dirigent Jan Pas veer). Solisten waren Nelly Wagenaar, piano, Corry Bijster, sopraan. Wim Koopman, tenor en Herman Schei), bas. Het geheel is een kostelijk stukje come- die geworden, waarbij het publiek zich buitengewoon amuseerde en open doek jes niet van de lucht waren. De Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap onder leiding van haar ener gieke en voortvarende dirigent Jan Laarveld heeft de mannenkoor- zang door haar concert zeer gediend, want zij heeft andermaal bewezen, dat deze vorm van musiceren zijn be staansrecht nog volledig heeft en wat meer is, door repertoirevemieuwing van een succesvolle toekomst verze kerd kan zjjn. RINUS GROOT CINEMA PALACE: Spel met vuur, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9-15 uur- FRANS HALS: Veel liefs uit Moskou, 18 jr. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 8 uur. LIDO- O S. S. 117 in Bangkok, 14 jaar. 2 7' en 9.15 uur. Zondag' 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Zo.-ochtend 11 uur: Grafin Maritza. a.l. LUXOR' Heer van gezelschap, volw. 2. 7 en 915, "ur- Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Politiepost Reeperbahn, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur Zo.-ochtend 11 uur: Flying clipper ahoy, alCe leeftijden. ROXY: Met een voet in de hel, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo.: De held van de steppe, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Wat betreft de vrouwen, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.IS, 7 en 9.15 uur. Zo.-oehtend 11 uur: De roverssymfonie, alle leeftijden. MINERVA: De hofnar, alle leeftijden. Do. en vrij. 8.15 en zo. 7 en 9.15 uur. Maandag en dinsdag 8.15 uur. Za.-middag 2.30 en zo.-midd 2 en 4.15 uur: Jongensranch, alle leeftijden. Vrijdag 26 febrnari Concertgebouw. 8 uur: Ned. Kath. Vak verbond. Concert. Frans Halsmuseum. 7.30 uur: Vereniging Vrienden van het Lied. Uitvoering. Concertgebouw. 7.45 uur: N. Ph. O. Pro vinciaal jeugdconcert o.l.v. Henri Arends. Donderdag 4 maart Minerva Theater. 8 uur: Heemsteedse Kunstkring en Ver. Vrienden van het lied. Concert. Zaterdag 27 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met de première „Het tweede schot" van Robert Thomas. Regie: Guus Hermus. Zondag 28 februari Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Het tweede schot" van Ro bert Thomas. Regie: Guus Hermus. Maandag 1 maart Stadsschouwburg. 7.30 uur: Interscholair jeugdtournooi. Dinsdag 2 maart- Stadsschouwburg. 8 uur: Ned. Dans Theater met de première van X. Gelosi. Woensdag 3 maart Stadsschouwburg. 7.30 uur: Interscholair jeugdtournooi. Donderdag 4 maart Stadsschouwburg. 8 uur: Lorentz Lyceïsten Ver. met „Freuleken". Zaterdag 27 februari Stationsplein. 8 uur: Sociëteit Ekestos. dansavond m.m.v. het Occasional Swing Combo. Zondag 28 februari „In 't trefpunt", Kleverpark achter de Schuylenburght. Carnavalsavond van de K.J.M. onder d« naam „Giovento". Rest. Brinkmann. 1:1-5 uur: Postzegelver. „De Kring '64". Nationale postzegelbeurs. Stationsplein 8 uur: Sociëteit Ekestos dansavond m.m.v. het Hans Dulfer kwartet. Dinsdag 2 maart Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversi teit. De kunstschatten van het Frans Hals museum, docent H. P. Baard. Cafe-Rest. „Hof van Holland". 8 uur: Kon. Ned. Biljardbond Cadre toernooi „Hof van Holland-beker". Woensdag 3 maart Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversi teit; Vogels en Wild van Nederland, docent G. K. C. van Tienhoven. Cafe-Rest. „Hof van Holland". 8 uur: Kon. Ned. Biljardbond Cadre toernooi „Hof van Holland-beker". Donderdag 4 maart Krelagehuis. Haarlemse voorjaarsbeurs. Geopend van 10 - 5 en 7-11 uur. Donderdag en zondag vanaf 1 uur. Concertgebouw. 8 uur: Sportraad Haarlem Gymnastiekuitvoering door de „Medau Schule". Waagtaveerne. Spaarne hoek Damstraat: Vrijdag: Optreden van Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Zaterdag: Cobi Schreijer en Ronnie Pots- dammer en hun gasten. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw- Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10—5 uur Zondags van 1—5 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, Natuurkundige Instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1- -3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 en van 1.305 uur behalve maandag) Zon en feestdagen van 25 uur Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 1012.30 en 13.30 17 uur Zon- en feestdagen van 25 uur. Mnseum het Huis van Looy, KI. Hout weg 102 (ingang Kamperlaan) Tentoonstel ling „Kunst rond 1900" Keuze uit het eigen bezit van het Frans Halsmuseum. De Ark: Tentoonstelling: IOO ambachten van Jan Luyeken, 2e etage Vishal: Tentoonstelling van 30 schilde rijen uit het Abbemuseum te Eindhoven. Dag. van 105 uur Zondags van 15 uur. (t/m 28 februari) „In 't Goede Uur": Tekeningen van Hans van Norden. Dag van 106 en 824 uur. (t/m 28 februari) Frans Halsmuseum-. Tentoonstelling van Werken van Isaac Israëls. Tekeningen, aqua rellen, pastels, grafiek. Dagelijks van 10—5 uur. Zondags van 15 uur (t/m 5 april). Spaaraelaan 25: Chez Nous: Expositie van aquarellen uit Griekenland van Frans Fun- ke. Geopend dag. van 105 uur Zondags van 15 uur (t/m 8 maart) Waag. Spaarne hoek Damstraat: Expositie schilderijen en tekeningen van Floor Hor- ninge en Rob Rijsterborgh, Geopend van 2 5 uur (t/m 7 maart).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3