Schmelzer (I) Schmelzer (II) Middenberm Vastenactie (I) Vastenactie (II) Vonnis Czaar Peter-huisje in Haarlem verraadt zijn Zaanse afkomst E. Schoorl, zilveren veteraan onder ambachtskunstenaars ill Zilversmid viert tachtigste verjaardag in actieve dienst Brief Pim Muiier- laan in Haarlem Eerbetoon voor befaamde sportman Politie legt accent op verkeersveiligheid Week met uitzonderlijk karakter ging Veertig jaar geleden de trots van heel Zandvoort in vlammen op BRAND IN DE PASSAGE GROOTSTE IN GESCHIEDENIS VAN BADPEAATS Siern van den Bos (75) ziet heit nog voor zich als de dag van gisteren Agenda voor Haar lei èn omgeving Overdracht van wandversiering NKV-gebouw IB van hei n ieüxvs WEEK VOOR ALLE WEGGEBRUIKERS Burgerlijke Stand Haarlem WOENSDAG 3 MAART "l965 PAGINA 3 HAARLEM, 3 maart Het Czaar Peter-huisje verraadt zijn Zaanse afkomst. Het staat in zil ver te blinken op de tafel van de tachtigjarige, een van de vetera nen van het gilde der ambachts kunstenaars. Het huisje van de enzer-t immer man is helemaal ecnt: iedere dakpan, iedere plank, ieder raampje en zelfs de scheef gezakte deuren. Vlak voor zijn tachtigste verjaardag gaan de ge voelige handen van de heer E. Schoorl bijna liefkozend langs het kunstwerk, een van de talloze sierstukken uit zijn arbeidzame leven van ruim tweeënzestig jaar. Op 6 maart hoopt de directeur van de N.V. de Zaanlandse Zilver- smederij in goede gezondheid en nog in actieve dienst zijn hand tekening achter zijn acht kruisjes te zetten. In zijn huis aan de Kleverpark weg heeft de tachtigjarige zilver smid E. Schoorl zich omringd met de mooiste voorwerpen, die hij in de loop van zijn zilveren carrière heeft vervaardigd. Het Czaar Pe ter-huisje neemt een belangrijke plaats in zijn collectie in. Mi ZANDVOORT, 3 maart. Half Zandvoort keek geboeid maar machteloos toe toen, de komende nacht precies veertig jaar geleden, hun gemeenschap pelijke trots, de winkelgalerij ,,De Passage", volkomen uitbrandde. Het was half drie in de r!öC_! toen de alarmerende kreet: „ve Passage brandt!" de Zandvoor- ters uit een vredige slaap op schrikte. Siem van den Bos, nu een corpulent baasje van vijfen zeventig jaar, maar in 192a actief lid van de onder zijn vaders be vel staande Zandvoortse vrijwil lige brandweer ,weet het zich nog te herinneren als de dag van gis teren. „Ik lag natuurlijk opk in bed toen de brand uitbiak. Nog nooit heb ik echter zo -snel mijn kleren aangeschoten. Enkele mi nuten later waren we al bij de brand maar er was geen houden meer aan. Het was een moeilijke brand, omdaft ive niet bij de haard van de brand' konden komen." Het was voor de heer Van der Bos niet alleen de moeilijkste, maar ook de grootste brand die hij meemaakte in de ruim vijfen dertig jaren die hij deel uit maakte van de Zandvoortse brandweer. WmM Deze archieffoto geeft een goed beeld van hoe De Passage in Zand voort er ongeveer'heeft uitgezien. De opname werd gemaakt op het moment dat een deel van de kap instortte. Een puinhoop bleef er over van Zandvoorts trotse winkelgalerij. Films Muziek Toneel Diversen Dat H.M. de Koningin haar (eerste?) informateur een opdracht heeft ge- f.?ven> die tot een geheel of gedeelte lijk herstel van het kabinet Marij- nen kan leiden, verheugt ons. Het is de weg, die ook ons in ons eerste commentaar voor ogen stond. Eenvoudig, omdat iedere andere Weg het land nog meer benadeelt. Of wij ook de keuze van de heer Schmelzer met instemming kunnen begroeten, blijft voor ons een vraag. En dat niet, omdat hij nog zo jeugdig sou zijn (43!), want dat lijkt ons een zonderling zo niet ziekelijk ar gument, maar wel omdat zijn falen de KVP bindt. Een andere figuur (prof. Beel b.v.) staat vrijer ten op zichte van de partijen en een com promis, dat door hem wordt aange boden, heeft niet de schijn van een bindende en laatste mogelijkheid voor de KVP. Daar komt bij en wij heb ben dat niet onder stoelen of banken gestoken dat het optreden van de heer Schmelzer in deze crisis ons tot dusverre weinig heeft geïmponeerd. De zwakke en slechts schijnbaar staatsrechtelijke argumenten, waar mee hij een Kamerdebat ontweek, verrieden een man, die zo aan het radio- en tv-spel was verslaafd, dat hem de heldere kijk op wezenlijk belangrijker zaken ontbrak. Ook daar om zouden wij aan een andere in formateur de voorkeur hebben ge geven. Doch goed, de heer Schmel zer verdient zijn kans. Zijn nieuwe verantwoordelijkheid kan nieuwe krachten oproepen en hij heeft het voordeel, dat hijzelf aan het beruchte accoord van Wassenaar niet heeft meegewerkt. Het lijkt zijn eerste taak de partijen er op te wijzen, dat nu in gezamenlijk overleg een afwij kende weg gekozen kan worden. Het kabinet had die vrijheid niet. ECh d°hetrmdle mrddeVberm6 Mer en Tn rede dCriaathekken te maken, oodat ziekenauto's bij ongelukken nfet kilometers behoeven om te rijden. Als het alleen om ziekenauto's ging, zouden wij de dokter direkt bijvallen. Hij vergist zich echter in ons groei end leger automobilisten. Zij zou den die hekken ook benutten met als enige gevolg, dat de ziekenauto's, die veel sneller hun doel zouden kunnen ^iken, ook veel meer slachtoffer. l" en moeten vervoeren. Vandaag is het Aswoensdag (zou er nog iemand aan askruisjes hebben gedacht?) en dit is de klassieke dag, waarop nu voor de vijfde maal de Nederlandse bisschoppen hun vas tenactie in de openbaarheid brengen. Daarover moeten ons een paar dingen van het hart. Om te beginnen is er ook nu na vier jaar nog steeds geen duidelijke ver antwoording van de binnengekomen gelden. Er worden weliswaar wat glo bale cijfers genoemd, doch enige rede lijke controle daarop is volslagen uit gesloten. Wij begrijpen dit niet. Verantwoording afleggen van het gevoerde beleid lijkt ons doodgewoon plicht en het verbaast ons bovendien, dat de bisschoppen klaarblijkelijk geen enkele adviseur hebben, die hen er op wijst, dat tussen openheid en opbrengst een rechtstreeks verband bestaat. De critische jonge kerk van 1965 is# wel goed. Ze is niet gek. Ze wil haar stem laten horen en wie meent, dat daarin achterdocht doorklinkt, vergist zich. Ze is mondig, maar de vader, die bisschop is, schijnt dat te ontgaan. Onze tweede opmerking betreft de opbrengst. Twaalf miljoen in vier jaar. Het spijt ons, maar het is een fooi. Het bewijst, dat de prograssieve kerk van Nederland haar deelname aan de nood van de Wereldkerk meer belijdt niet de mond dan met het hart. Zon der dat iemand het in zijn dage lijkse leven werkelijk zou merken, kon die opbrengst immers vele malen borden verdubbeld. Doch wij leven niet oogkleppen. Met elke avond ons televisie-venster op de wereld, gaan vvij toch door met alles waarin een klein volk klein kan zijn. Ons Kabinet yalt op de reclame-tv, de ontwikke lingshulp (vooraan in alle partijpro gramma's!) heeft geen pen in bewe ning gebracht. Zo leveren wij door schuldige nalatigheid ons aandeel in de groeiende chaos op deze wereld De jury heeft het schuldig uitgespro ken en de bureaumoordenaar Raja- kowitsch is gevonnist. De straf staat niet in vergelijking met wat Raja- kowitsch met een enkele pennestreek duizenden heeft aangedaan. Een Ne derlandse rechtbank zou hem onge twijfeld anders beoordeeld hebben. De straf die aan Rajakowitsch werd npgelegd, is nauwelijks meer dan sym bolisch te noemen. Maar toch, het enkele feit van de 'eroordeling toont aan, dat men ook n Oostenrijk begint te beseffen, dat ™l®t alleen de kampbeulen moorde naars waren, maar ook zij, die van- Een van de zaken, die hem vandaag het meeste bezighouden, is de werving van jonge zilversmeden. ,,Het gaat niet zo best de laatste jaren. Het lijkt wel of de technische scholen hun jongens alleen maar naar de grote bedrijven sturen. De jongste van mijn twintig werknemers is al vijfendertig jaar." Als we kijken naar de gestileerde kan delaars, de fraaie bokalen en het soms ragfijne werk van de zilveren fruitman den, lijkt de verzuchting van de heer Schoorl een beetje aan de pessimisti sche kant. Want welke jongen zou niet graag zoiets moois maken? Een zilveren geboortelepel, een fraai servies en een miniatuur-schip zijn toch verre te ver kiezen boven een dof stuk ijzer in de machinefabriek en een plank op een bouwwerk. Misschien is het de gede gen opleiding, die de jeugd afschrikt. Een goed vakman heeft toch zeker tien opleidingsjaren achter de rug. „Zelf studeer ik nog dagelijks," zegt de heer Schoorl. „Ik heb een uitgebreide biblio theek van werken die betrekking heb- ifiiiiiiii nun minimi minimi urn mimi mi in mi iiiii ii mum ii achter hun bureau de weg naar de gaskamers hielpen voorbereiden. Enkele tientallen Nederlanders, die een vooraanstaande plaats innemen in het openbare leven, hebben in een brief aan minister Luns erop aange drongen, dat de Nederlandse rege ring pal blijft staan voor een „open" Europa en de Frans-Duitse plannen voor een politieke unie volstrekt zal afwijzen. De ondertekenaars van de brief zijn verontrust en zij steken dit niet onder stoelen of banken. Wfi begrepen en delen deze ver ontrusting. En ongetwijfeld zal deze brief, die door veel meer Nederlanders onder tekend had kunnen zijn, een welkome steun in de rug zyn voor de volgende minister van Buitenlandse Zaken, die waarschijnlijk wel Luns zal heten. Hij kan er meer steun uit putten dan hem door het zittende parlement is gegeven. ben op de zilversmederjj en op de edel smeedkunst, in het algemeen." De heer Schoorl werd op 6 maart 1885 in Zaandijk geboren. Daar had zijn va der in 1871 de zaak opgericht. Zelf kan hij de zaak niet aanzijn zonen overdragen. Wel heeft de heer Schoorl zijn dochter als commissaris in het be drijf opgenomen. In 1902 zette hu zjn eerste stap op het zilveren pad, dat hij nooit meer zou verlaten en dat tot op de dag van vandaag zijn glans heeft behouden. Van 1899 tot 1902 volgde hij zijn eerste opleiding in Amsterdam. Van de school ging de heer Schoorl naar de zaak, negen jaar werkte hij m de fabriek en daarna deed hij nog meer ervaring op in de winkel. Na net over lijden van zijn vader nam de heer Schoorl de leiding over en sinas 19„9 is hij directeur. Het ligt voor de hand. dat voor een man van zijn kaliber het weiken een hobby is. Anders zou hij het nooit tot zijn 'tachtigste jaar hebben volgehou den. Het eigenliike handwerk doet hij niet meer. Thans beperkt hij zich tot de ontwerpen. Het werk in de zaak geschiedt vandaag vrijwel op dezelfde manier als in de zeventiende eeuw. De moderne mechanisatie heeft geen vat op de zilversmid gekregen, omdat elk stukje werk de liefdevolle aandacht en het vakmanschap van de maker nodig HAARLEM, 3 maart Op dinsdag 9 maart 's avonds om half acht draaft de gebouwencommissie van het NKV een wandversiering in het N.K.V Aft! bouw aan da Kruisweg over. Met de plaatsing van de in opdracht door de sierkunstenaar Huib de Ku te Overveen ontworpen en door de kunstsmederij C Kroonsberg te Haarlem uitgevoerde wandversiering in de grote zaal, een gebronsd koperen wandplastiek, zal de verbouwing van het pand Kruisweg 63 tot N.K.V.-huis voltooid zjn. Na de plechtigheid bestaat gelegenheid om tot tien uur de wandversiering te bezichti gen. heeft. In de loop der jaren zijn al vele zilveren kunstwerken door de handen van de heer Schoorl en van diens me dewerkers gegaan. Heel bijzondere wedstrijdbekers, een beker voor ko ningin Wilhelmina, een grote tafel voor de Karei I sigarenfabrieken, een schip voor Van Houten, blinkende modellen van de Mayflower en van De Zeven Provinciën. Geen massaproduktie dus maar de fabricagemethoden van de oude handwerksman, die de voetblaas balg bedient. In de werkplaats herken nen we het edele ambacht. De zilver smid moet gevoel hebben voor lijnen en stijl, voor schoonheid en precisie. tBuiten het nieuwe werk houdt de N.V. de Zaanlandse Zilversmederij zich vaak bezig met de restauratie van antiek zilver. Door de heer Schoorl heeft het bedrijf een uitste kende naam in heel ons land. Nu we de tachtigjarige ambachtsman per soonlijk hebben ontmoet, twijfelen we er geen moment aan, dat zelfs Kort jakje met haar boek vol zilverwerk naar Schoorl zou zijn gegaan. HAARLEM, 3 maart Woensdag 10 maart is het honderd jaar geleden, dat de bekende sportpionier Pim Muiier, die op hoge leeftijd is overleden, in Witmarsum werd geboren. Ter gele genheid daarvan zullen die dag op alle Haarlemse sportvelden de vlaggen wor den gehesen. B. en W. hebben tevens be sloten net verlengde van de Orionweg vanaf Delft naar Bloemendaal naar Muiier te vernoemen. De Pim Mulierlaan loopt langs het sportpark, dat reeds zijn naam draagt. Pim Muiier was behalve een be faamd sportman ook journalist, novel list, tekenaar, schilder en antiekverza melaar. Als sportman heeft hij echter de grootste bekendheid gekregen. Hij in troduceerde het voetbal in Nederland, richtte HFC op en de toenmalige Neder landse voetbalbond. Voorts was hij op richter van de Nederlandse schaatsrij- dersbond en de Nederlandse bond voor lichamelijke opvoeding. Hij nam het ini tiatief tot de elfstedentocht, organi seerde ook de atletiek in Nederland en was de man, die de grote stoot gaf tot de vierdaagse. HAARLEM, 3 maart De Haarlemse verkeerspolitie is druk bezig met het treffen van voorbereidingen voor een groots opgezette en voor Nederland u- nieke verkeersweek, die Haarlem van 10 tot en met 15 mei geheel in het teken zal plaatsen van de verkeersveiligheid. De veelzijdigheid en intensiteit van het programma van deze verkeersweek, waarbij alle groepen van weggebruikers zullen worden betrokken, stempelen haar tot een gebeurtenis van uitzonder lijk belang. Wanneer men bedenkt dat het afgelopen jaar in Nederland om en nabij de 260.000 verkeersongevallen plaats hadden, waarbij 2.300 mensen om het leven kwamen en het aantal zwaar- en lichtgewonden resp. 37.000 en 21.000 bedroeg een vermeerdering ten op zichte van 1963 van ca. 15 procent kan een dergelijke verkeersweek alleen maar worden toegejuichd. Het is te ho pen dat andere steden het Haarlemse initiatief zullen navolgen. Oogmerk van de komende verkeers week, die gehouden wordt in en in de omtrek van de onmiddellijke omgeving van de Koudenhornkazerne aan het Spaarne, is de bevordering van de verkeersveiligheid door: het geven van gelegenheid tot controle van de verschil lende voertuigen; het op aantrekkelijke wijze verstrekken van voorlichting om trent de verkeersbepaiingen; het bieden van gelegenheid tot onderzoek van de ge schiktheid van de weggebruikers; het wekken van belangstelling voor de ver keersproblemen door het uitschrijven van, op het verkeer betrekking hebben de. wedstrijden. De Haarlemse verkeers politie, bij de voorbereiding en uitvoe ring van haar veelomvattende taak ter zijde gestaan door de ANWB, de KNAC, het Verbond Voor Veilig Verkeer en de Vereniging Bescherming Voetgangers, gaat de zaken op grootscheepse wijze aanpakken. Dankzij de medewerking van een groot aantal bedrijven en van de politie uit andere gemeenten, is men erin geslaagd <?en programma samen te stellen, dat klin'kt als een klok. Tijdens de verkeersweek worden au tomobilisten in de gelegenheid gesteld hun auto's aan een algehele controle te onderwerpen. Ook de bromfoetsers en de wielrijders kunnen hun voertuigen door middel van de modernste controle- apparatuur laten testen. Naast de con trole op voertuigen wordt men ook in de gelegenheid gesteld voor het afnemen van een test op het reactie- en gezichts vermogen. Door middel van elektroni sche vraag- en antwoordtestpalen en een elektrische testmaquette kan men zich ook t.a.v. de verkeersvoorschriften laten testen. Er is een testbaan met veilig heidsgordels, waarbij men, zittende op een slee, tegen een stootblok tot stil stand komt. Deze botsing levert hetzelf de effect op als wanneer men met een snelheid van 15 km. met een auto tegen een boom zou botsen. Spatborden van fietsen en bromfietsen worden zonodig van een nieuw laagje verf voorzien en kosten zijn hieraan evenals bij alle testen en controles niet verbonden. Voor de leerlingen van de lagere scho len wordt een tekenwedstrijd over een verkeersonderwerp gehouden. Leer lingen van alle scholen van voortgezet onderwijs kunnen meedoen aan een te kenwedstrijd in het ontwerpen van een vericeersaffiche. De beste ontwerpen zullen worden aangeboden aan het Ver bond voor Veilig Verkeer. Voor de 160 Haarlemse schoolverkeersbriga- diers zit een opstelwedstrijd in het vat. Voorts staan er verkeersfotowedstrijden op het programma. In Haarlem-noord wordt een vaardigheids- en veilig heidswedstrijd voor bromfietsers gehou den, in Haarlem-oost wacht een derge lijk evenement voor scooterberijders. Voor deze wedstrijden zullen een groot aantal prijzen beschikbaar worden ge steld. De overige acties bestaan uit lilm- en diavoorstellingen voor de kleu ters en bejaarden en folmvoorstellingen en lezingen in de Koudenhornkazerne. GEEN SPREEKUUR Burgemees ter mr. O. P. F. M. Cremers van Haai> lem is op de donderdagen 4 en 11 maart verhinderd zijn spreekuren te houden. Hij houdt wel spreekuur op vrijdag 13 maart. Het vuur greep, aangewakkerd door de felle, noord-oosten wind, als een razende om zich heen en in een omme zien was De Passage één grote vuur zee. De brandweerlieden stonden mach teloos, ondanks het kort tevoren ver kregen bezit van een motorspuit op \pn gemonteerd waarop al- ren w c'at moment bijzonder trots wa- een et cn'er'ge materieel bestond uit teri brandslangen, die op de wa- tpnu moesten worden aangeslo- rio' was beslist onvoldoende en ook oe motorspuit van de Haarlemse brand weer, die in ijltempo op een platte wa gen van de tram werd aangevoerd, kon geen redding brengen. is het helemaal niet gezegd, dat men met het huidige moderne brand- weermaterieel wel in staat zou zijn ge weest het vuur meester te worden. Zo- a's in zoveel kleine gemeenten nog steeds het geval is, werd ook bij de bouw van De Passage weinig of geen aandacht besteed aan de brandpreven tie, die grote steden als Haarlem en Amsterdam verplicht stellen. De glazen kap van De Passage was bij de aan sluiting op de woonblokken dichtgestopt met mastiek. Daardoor kon het vuur zich gemakkelijk en snel uitbreiden, ter- Wijl de brandweer de haard niet kon afsluiten. De oorzaak van de brand is nooit bekend geworden. De brand ontstond in een leegstaande woning boven een winkel op een der hoeken van De Passage. Het vuur vond gretig voed sel in het mastiek op de daken en weldra stonden alle twintig winkels en de zesentwintig woningen in lich terlaaie. Een kind van anderhalf jaar kon met moeite worden gered en twaalf gezinnen werden dakloos. De Passage was de trots van de Zandvoorters. De Passage was eigen lijk Zandvoort, want de winkelgalerij bepaalde in het begin van deze eeuw het gezicht van de badplaats. Zij werd gebouwd in 1881 in hetzelfde jaar dat de spoorbaan Haarlem-Zandvoorl ge reed kwam en was vanaf het station te bereiken langs een monumentale trap. De Passage, die aan de zeekant werd afgesloten door de Kurzaal, was een grote attractie; naast de winkels waren er café's en amusementsgelegen heden. BEVALLEN van een zoon: 25 febr.: G Müller-Drent; 26 febr.: C. M. H. van der Veldt-Duijns, G. Vermeeren-de Wolde, J. Coone-van Amerongen, A. Serneé-Lootsma, A. J. M. Joosten- Stoop; 27 febr.: C. J. M. Schouw-van Olphen, M Huisman-Heij, J. M. M. de Brujn-Govers, A. A. Trouwen-Ses- sink; 28 febr. A. Kooij-van der Vel de, E. A. Furth-Wouters, M. van der Zijden-Elderbroek, D. M. Zonneveld- Leemans, C. Poen-Schouten. BEVALLEN van een dochter: 26 febr. S. van Zanen-Hakvoort, A. T. Bezemer van Deventer, M. A. B. Smalburg-Ber- tens; 27 febr.: I. E. Ie Febre-Hovius, G. E. M. Berndsen-Dohmen, C. C. van Maris-van Everdingen, A. M. C. M. Bo- narius-Larsen, J. A. J. Wiersema- Smink, M. A. Nulkes-Schoonackers, M. A. Herben-Stribos; 28 febr.: A. C. P. van Driel-van der Heijden, H. P. Feen- stra-van den Berg, H. I. E. M. Jansen- Samson. ONDERTROUWD: 1 maart: G. W. M. Alders en T. M. Wesseling; G. N. P. Breuring en E. F. Koop. GEHUWD: 1 maart: P. J. Baak en A. Kramer; P. W. M. A. Huinink en W. J. M. Mathot, R. Hoogendoorn en L. Dubbelman, W. G. Koster en A. Schipper. OVERLEDEN: 25 febr.: B. J. van der Pol, 57 j., Cremerplein; 26 febr.: A. van der Mvje, 76 j., Hazepaterslaan, CINEMA PALACE: Spel met vuur, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Veel liefs uit Moskou, 18 jr 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 8 uur. LIDO: O. S. S. 117 ln Bangkok, 14 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXORHeer van gezelschap, volw. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Politiepost Reeperbahn, strikt volw. 2. 7 en 9.15 uur. ROXYma t.m. wo.: De held van de steppe, 14 jaar. 2.30, 7 en 9,15 uur. STUDIO: Wat betreft de vrouwen, 18 jaar 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: De hofnar, alle leeftijden. Maandag en dinsdag 8.15 uur. Donderdag 4 maart Minerva Theater. 8 uur: Heemsteedse Kunstkring en Ver. Vrienden van het lied Concert. A. J. Klejwegt, 55 j., Ant. van der Goesstraat 33, H. J. Gottmer, 74 j. enbergplein, G. Baars-Rosies, 52 j., Oos terstraat; 27 febr.: A. Hoogeboom, 87 j., Mr. Cornelisstraat, A. M. M. A. Konings-Middelkoop, 83 j„ Uit den Bosch straat, A. M. Bodewijk, 7 mnd., Kam perlaan; 28 febr.: H. A. van Abs, 87 j„ Rockaertshof, J. ten Post-Serné, 78 j., Mrt. v. Heemskerkstraat, A. C. H. J. Jonker-de Moor, 44 j., Clovisstraat. Woensdag 3 maart Stadsschouwburg. 7.30 uur: Interscholair Jeugd tournooi. Donderdag 4 maart Stadsschouwburg. 8 uur: Lorentz Lyceisten Ver. met „Freuleken". Woensdag 3 maart Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversi teit; Vogels en Wild van Nederland, docent G. K. C. van Tienhoven. Cafe-Rest. „Hof van Holland", 8 uur: Kon. Ned. Biljardbond Cadre toernooi „Hof van Holland-beker" Donderdag 4 maart Krelagehuis. Haarlemse voorjaarsbeurs. Geopend van 10 - 5 en 7 - 11 uur. Donderdag en zondag vanaf 1 uur. Concertgebouw. 8 uur: Sportraad Haarlem Gymnastiekuitvoering door de „Medau Schule". Om tien voor vier vannacht zakte een grote zwarte ruwharige hond bij de Amsterdamsepoort door het ijs. De brandweer redde de hond en bracht hem naar het politiebureau, waar het dier in de warme portiersloge kon bij komen. Inmiddels heeft de dierenbe scherming zich over de hond ontfermd. Om kwart over twee redde de brand weer een zwarte poedel uit het water van de Jan Gijzenvaart. Onmiddellijk na de redding nam het beest de benen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3