Toekomst niet ve ilig onder kabinet Marijnen Twee goede ministers maken nog geen progressieve Nederlanders zorgden niet voor bewijzen Angst voor kettingreactie Bonn aarzelt met actie tegen VAR Geen verdere economische hulp meermaar politieke breuk nog niet zeker Nieuw fregat bij NDSM te water Van Speijk neemt ook bij hoge zee weinig water over Joegoslaven stelen ringen Deining door aftreden drie leden van elftalcommissie Rust bij voetballers „ZandvoortmeeuweiT nog niet hersteld GEEL-WIT' geniet grote bekendheid als vrienden- en familieclnb Hartewensen eigen velden en clubgebouw In Hoofddorp voorlopig alleen open zwembad Kritiek op dure school Zwanenburg Secretaris Herman Hoeker bespreekt voetbal prognoses STEUNT zaterdag COLLECTE Nieuw Unicum Autoplunderaars gearresteerd Hoger beroep in Schotse zaak Gebedsdag in Vijfh Oude voorzitter van jeugd- gemeenteraad RAAD HAARLEMMERMEER J. v. d. Voet overleden SUURHOFF OP PARTIJCONGRES: DUPCO (buit 40 a 50 mille) Weens dagblad over proces-Rajakowitsch uizen Man onder vallende palen gedood Het Witte Paard Consumentenorgaan: Prijsverschil naar flesmaat bij melk vanDUIVENBODENn.v. EERSTEIN SERIE VAN ZES SCHEPEN Vliegdek Traditie Oud-wethouder Noordivijkerhout VRIJDAG 5 MAART 1965 PAGINA 2 SUËDE-, NAPPA- en LEDERKLEDING aluminium jaloezieën K0MPIETE UITRUSTINGEN HAARLEM, 5 maart Een van de meest bekende voetbalver enigingen uit de rijen der HVB- clubs is ongetwijfeld het bijna 45-jarige Haarlemse Geel-Wit. Ofschoon Geel-Wit „voetbal-maat schappelijk" gesproken zich te midden der groten altijd met een bescheiden plaats tevreden heeft gesteld, geniet de club tot ver buiten Haarlem een grote bekend heid. Het specificieke kenmerk van de club is immers het kweken van vriendschap geweest en wie eenmaal met de sfeer bij Geel-Wit in aanraking kwam, weet dat men deze vriendschap als een kostbaar goed heeft beschouwd. Secretaris Herman Hoeker op de foto bij de uit 1769 daterende molen „De Nachtegaal", die in vroeger jaren voor de meelfabri- cage uitstekende diensten heeft gedaan. Sinds 1936 heeft „De Nachtegaal" geen wieken meer. Niet op de Haarlemse Voorjaars- beurs (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 5 maart „Bij het verleden week afgetreden kabinet-Ma- rjjneiv was de toekomst van ons volk niet veilig, ook al zijn er op het terrein van de sociale voorzieningen en van de woningbouw goede dingen gedaan. Eén en zelfs twee bekwame ministers in een kabinet als dit, maken nog geen pro gressieve zomer". Dit zeer negatieve oordeel over het demissionaire kabinet velde partijvoorzitter J. G. Suurhoff, toen hy vanmorgen in Amsterdam het partijcongres van de Party van de Ar beid opende. De praktijk heeft nu wel aangetoond, dat er in de politiek van het liberaal-confessionele blok geen toe komstperspectief zit, aldus de heer Suur hoff. Smalend sprak hij over een mis lukking van het pogen om ook zonder de socialisten een sociaal-vooruitstreven de politiek te voeren. In paniek is het kabinet-Marynen de bestedingen gaan beperken. De gemeenten zijn het eerste kind van de rekening; er is een achter stand in de wegenaanleg; het hoger on derwijs komt m gevaar; de regering liet speculaties In grond en hulzen op haar beloop. Over het socialistische standpunt ten opzichte van de Westerse defensie zei de partijvoorzitter, dat dit een verdeeld standpunt is voor zover het de vorming van een MLF of ANF betreft, maar dat (Advertentie) Speciaalzaak voor Ook naar maat zonder prijsverhoging Zijlstr. 29, bf) het postkant. - Tel. 2X133 (Van onze correspondent) TILBURG, 5 maart ln september werden in Tilburg op de Ringbaan-oost bontjassen gestolen, ter waarde van 14.000 gld. uit een geparkeerde auto. De verwondering over een goedkope aan bieding was er nu Indirect oorzaak van dat de politie een 29-jarige metselaar en een 36-jarige schoenmaker konden arresteren. Uit de verhoren bleek dat de dieven bij een der broers van de arrestanten een opslagplaats hadden op een vlie ring. Hier werd een grote partij goede ren gevonden die de laatste tyd in Til burg en omgeving waren gestolen, kle ding, textiel, bont en andere artikelen. De totale waarde wordt geschat op 40 50.000 gld. Geparkeerde auto's van za kenmensen werden des nachts geplun derd. De politie zal binnenkort over- faan tot meer arrestaties, daar zy door eze zaak op het spoor is gekomen van diverse helers. ROTTERDAM, 5 maart De raads man van de 29-jarige Rotterdamse zee man, die zoals bericht gisteren wegens moord op de 34-jarige Schotse was vrouw Jessie Gibson veroordeeld is tot vijftien jaar gevangenisstraf, heeft te gen het vonnis van de rechtbank alhier noger beroep aangetekend. De zaak zal nu t.z.t. voor het Hof in Den Haag die nen. WENEN, 4 maart (DPA) Het on- afhankelijke Weense dagblad „Neues Oestereich schenkt vandaag aandacht aan de in Nederland geuite kritiek op het vonnis over de gewezen SS-führer Rajakowltsch. „Allereerst was het een zaak voor de Nederlanders, en niet in de laatste plaats voor de directeur van het Rijks instituut voor Oorlogsdocumentatie, die zich bitter teleurgesteld toonde, de nodige bewijsstukken voor ae veroorde ling van Rajakowitsch te leveren. Dat dit helaas niet is gelukt zat ieder, die het proces heeft bijgewoond, moeten toe geven", aldus het blad. „De enige Nederlandse getuige a charge in iet proces (dr. Syes) wist slechts weinig mee te delen en werd tijdens het kruisvuur van de verdedi ging af en toe tamelijk onzeker. Het Weense openbare ministerie zou bly zijn geweest als de Nederlandse autori teiten de documenten, die waren toege zegd, ook inderdaad hadden geleverd", aldus „Neues Oestereich", hieraan toe voegend dat deze autoriteiten Kennelijk te vee! hadden beloofd, iets wat men de Oostenrijkse justitie niet voor de voeten kan werpen. VIJFHUIZEN, 5 maart De Vrou wenwereldgebedsdag wordt in Vijfhui zen jaarlijks roulerend in een der plaat selijke kerken gehouden. Deze week vrydag vindt deze samenkomst plaats ln de parochiekerk van de H. Augustinus, De bijeenkomst begint om acht uur. AMSTERDAM, 4 maart De 43-jn- rige heiei Bertua Maalderen uit Watte ren in België, is gistermiddag op een werk m de Bu kslotermeer alhier om het lever, -rekomen. Hij raakte bekneld tussen twee heipalen en een lorrie, toen deze palen door onbekende oorzaak, van de stapel kantelden waarop zij zo- Juist gedeponeerd waren. De heer Maalderen overleed ter plaatse. de overgrote meerderheid van de partij voorstander is van een evenwaardige krachtsverhouding tussen Oost en West. En wat de verhouding tot het commu nisme aangaat: geen toenadering tot het communisme, wel contacten met mensen en instellingen achter het ijze ren gordijn. De heer Suurhoff onthulde nog, dat een commissie onder leiding van mr. Burger een rapport over het parlemen- tairdemocratische systeem heeft opge steld. Het komt later in behandeling. Het congres werd bijgewoond o.m, door de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, resp. de heren mr. Jonkman en mr. Van Thiel, en de bur gemeester van Amsterdam. „Dat minis ter Marijnen in de huidige omstandighe den niet aan onze uitnodiging gevolg heeft kunnen geven, kunnen wU ik zeg het zonder leedvermaak even, kunnen wij eedvermaak billijken' aldus de heer Suurhoff. Het parlement zelf doet weinig om uit de impasse te geraken. Een verto ning als jongstleden maandag in de Tweede Kamer doet het prestige van de volksvertegenwoordiging veel kwaad en de taktiek van de regeringspartijen is er een van blaffen maar niet bijten. Felle kritiek oefende de heer Suur hoff op een bericht als zou een ver plicht lidmaatschap voor NW-leden van de Pv.d.A. worden opgeheven. „Baarlijke nonsens", zei hij. „Ieder een kan weten, dat er geen blndin- fen of banden tussen NvV en PvdA estaan. Het zijn zelfstandige organi saties met een eigen taak, werkter rein en verantwoordelijkheid". Er is door ons alleen gesproken, aldus de heer Suurhoff, over onverenigbaar heid van politieke functies. Als een parlementariër voldoende tijd voor het Kamerwerk beschikbaar houdt, is het zelfs een voordeel, als een Kamer lid ook andere functies heeft.. HAARLEM, 5 maart Hoewel de pa pleren voor Van der Stoop jr. in de party tegen Haverkort zeer gunstig stonden, kon hU een en ander toch niet waar maken en moest hij zelfs de eer aan zijn tegenstander laten. Cobe- lens zag kans Brohet een nederlaag toe te brengen en plaatste zich daardoor als kandidaat voor de wedstrijden om het clubkampioenschap. Voor deze strijd werden de partijen tussen Van Emmerik en Pancras, alsmede die tussen Valke nier en Ouddeken afgebroken ln gun stige stellingen voor Van Emmerik en Ouddeken. Huyboom stond in de strijd tegen Llps positioneel wel wat beter, maar kon toch geen materieel voordeel behalen. Toen bovendien lopers van on gelijke kleur op het bord kwamen, was remise een feit. Voor de lagere groe peringen kwamen Bottelier en Teeuwijk, alsmede Holtkamp en Hoogland na veel spanning en remise overeen. In groep 2 beheersten de paarden van Overdijk in het eindspel tegen Van der Stoop Sr. de strijd volkomen en kon eerstgenoemde dan ook een welver diende zege laten aantekenen. Ook Van der Berg had tegen Van der Erf Jr. het heft geheel ln handen en na acht tien zetten was de strijd gestreden. In hetzelfde aantal zetten speelde Hen- richs Baas naar een nederlaag. Scholte kwam reeds in de opening in moeilijk heden en zag geen kans meer er tegen Rjjnders nog onderuit te komen. De gro te strijd tussen Janssen en Wittëman le verde een overwinning voor Janssen op, die in deze afdeling nu fier op hop gaat. In 2 B bleef Raap door een nieuwe zege aan de leiding. Op de voet echter gevolgd door De Bont Sr. en Van der Erf Sr., diè beiden hun tegenstanders geen kans gaven. Spee maakte korte metten met Lunenburg. Heemskerk zorgde ei voor niet al te vee' bij de leiders achterop te komen, terwijl Kuip buurtgenoot Puts de das omdeed. De uitslagen waren: Cobelens-Brohet 10, v.d.Stoop jr.-Haverkort 01, Holtkamp- Hoogland Bottelier-Reeuwyk '/-, Huyboom-Lips V», v. Emmerik Pancras afgebr., Valkenier-Ouddeken afgebr., Rijnders-Scholte 1—0,V.d. Stoop sr.-Overdjjk 0—1, V.d. Berg-v.d. Erf jr. 10, Baas-Henrieh 01, Janssen-Wit- teman 10, Spee-Lunenburg 10, Pom- pe-de Bont sr. 01, Raap-Hendriks 1 0, V. Sohie-Heemskerk 01, de Bont jr- vd. Erf sr. 0—1, Puts-Kuip 0—1. (Van o«ze Haagse redactie) DEN HAAG, 5 maart Koffiemelk kopen in kleine flesjes of blikjes 1 over het algemeen bijzonder onvoordelig, zo concludeert het Consumenten Contact orgaan na de prijzen van de verschil lende merken- en maten koffiemelk ver geleken te hebben met de prijs voor een litersfles. By Friese Vlag Ziiver- band bedraagt het verschil tussen de kleinste en de grootste maat omgere kend per liter zelfs 92 cent. Bij Goudband van Friess Vlag is het verschil 85 cent. Het aantal verschillende maten waar in koffiemelk wordt verkocht, is zeer groot. Er bestaan op het ogenblik plan nen om via internationaal overleg tot een vermindering van dit aantal komen. Men wil het aantal inhoudsmaten eerst terugbrengen tot negen, daarna even tueel nog verder. HOOFDDORP, 5 maart De heer yj. N. Zuurbier, direkteur van de Coöper. Raiffeisenbank in Lijnden, heeft van B. en W. van Haarlemmer meer het verzoek ontvangen, of hij de taak van voorzitter van de jeugdge- meenteraad op zich wil nemen. De heer Zuurbier (84 jaar) heeft tot 9 maart de tijd zich hierover te beraden. Hij heeft destijds het initiatief geno men tot de oprichting van de jeugdge- meenteraad. De voorbereidingen heb ben toen anderhalf jaar lang ln beslag genomen. Hoewel het eerst ln de bedoe ling lag een jeugdig persoon aan te trekken als voorzitter, kon men hier niet in slagen, 'vandaar dat mer nu een beroep doet op de heer Zuurbier. BONN, 5 maart (DPA) Als ant woord op het bezoek van de Oostduitse leider Ulbricht aan Cairo heeft de re gering van West-Duitsland gisteren het stopzetten van de economische hulp aan Egypte bekrachtigd. De regering beraadslaagt er nog over, of ook poli tieke maatregelen tegen Egypte zullen worden genomen. De lopende overeenkomsten zal de bondsrepubliek nakomen. Van de al overeengekomen hulp ten bedrage van 759,6 miljoen mark moet nog 100 miljoe worden betaald. Dit za) ook gebeuren. West-Duitsland was van plan voor het tweede Egyptische vijfjarenplan 500 miljoen mark be schikbaar te stellen, maar hiervan komt nu niets. Na acht uur confereren achter geslo ten deuren heeft het kabinet in Bonn nog geen antwoord kunnen vinden op de vraag of er naast economische ook diplomatieke maatregelen tegen Egyp te moeten worden genomen. Naar ver luidt willen de meeste CDU-ministers oe diplomatieke betrekkingen met Egypte verbreken, terwhl minister van buitenlandse zaken Schroder en de vijf liberale ministers het voorlopig bij de stopzetting van de economische hulp willen laten. Zy vrezen een kettingre actie onder de andere Arabische Tan den. CAIRO, (UPI) De Egyptische au toriteiten hebben de uit West-Duits land afkomstige Wolfgang Lotz en diens ,,vrouw'r ervan beschuldigd de hoofdrollen te hebben gespeeld in een Israëlisch spionage-complot dat het had gemunt op Westduitse geleerden, die in de V.A.R. werkzaam zijn. In een officiële bekendmaking wordt ge zegd dat het paar per post ontplofbare stoffen heeft verzonden aan Duitse ge leerden en in 1962 de verdwyning van een Duitse raket-deskundige hebben bewerkstelligd. Het tweetal bevindt (Advertentie) De beste service bij: Ged Oude Gracht 1U8—110 Haarlem Telefoon 16657 - 17165 - 17206 V Vraagt prijsopgaaf AMSTERDAM, 5 maart Op de werf van de Nederlandsche Dok- er» Scheeps bouw Maatschappy Is het voor de Koninklyke Marine in aanbouw zynde fregat „Van Speyk" worden gedoopt en fregat „Van Speyk" gedoopt en te water gelaten. Het fregat Van Speijk is het eerste van een serie van zes soortgelyke schepen, waarvan er drie gebouwd worden op bovengenoemde werf en drie op de werf van de Konink lyke Maatschappy De Schelde te Vlis- singen. Deze schej onderzeeboo' lopen by de I als behorende tot de Van Speijk-klasse. Door een speciaal geprofileerd voordek en hoge bouw van de romp Is een „dioog" schip ontwikkeld, dat ook bi) hoge zeegang en maximum snelheid nauwelijks water overneemt, alhoewel deze fregatten oorspronkelijk naar een Brits ontwerp zijn opgezet, is er zoveel gewijzigd, dat er een nagenoeg eigen Nederlands ontwerp is ontstaan. Zo is de indeling bijvoorbeeld gewijzigd om de accommodatie aan te passen aan de Nederlandse opvattingen. In de slaapverblijven van de bemanning heeft ledereen een afgescheiden kool met kast en aparte ventilatie. Tevens is er ln ieder manschappenverblijf een zithoek. Het gehele schip is airconditioned. Bovendien is practisch de gehele elek tronische installatie (radar, vuurleiding en gevechtsinformatie-apparatuur) van Nederlands fabrikaat, alsmede de elek trische installatie. Voorts Is er op het achterschip een vliegdek met hangar om een onderzeebootbestrijdingshe- Ucopter mee te voeren. De bewapening bestaat uit een dubbelloops kanon van 12 cm., een drieloops mortier om diep tebommen af te vuren en twee geleide wapensystemen, waarmee raketten te gen vliegtuigen en schepen kunnen wor den afgevuurd. Bij de tewaterlating van de Van Speijk zal het te Den Helder gestationeerde hr. ms. wachtschip Van Spehk zijn oor spronkelijke naam hr. ms. Flores terug krygen. Deze tydeiyke naamsverande ring heeft in 1962 plaatsgevonden, toen het toenmalige fregat Van Speyk van de sterkte werd afgevoerd. Het vindt zijn oorsprong in het koninklijk besluit van 11 februari 1831 no. 81, waarin gezegd werd dat er steeds een schip van oorlog de naam Van Speijk zal dragen. De naamgever is luitenant ter zee der tweedeklasse Jan Carel Josephus van Speijk, die op 5 februari 1831 als commandant van zr. ms. kannonneer- boot no. 2 bij de blokkade van Antwer pen, toen zijn schip door een grote me nigte woeste Belgen werd besprongen, de lont in het kruit wierp en met zijn schip in de lucht vloog. Na de tewa terlating van de Van Speijk zal op de leeg gekomen helling, onder bouwnum- mer 519, de kiellegging plaatsvinden van de laatste van de by de N.D.S.M. te bouwen drie fregatten, de Isaac Sweers. zich in "jest. Zü werden het afgelopen weekeinde in hechtenis ge nomen tuaens een razzia onder ver meende Isia®fjsche spionnen. De actie viel samen met tiet bezoek van de Oost duitse partyleider Walter Ulbricht. (Advertentie) voor alle maatschappijen ter korpvaardy. Uniformspecialisten Zylstraat 71 - Haarlem - Telef. 16963 NIJMEGEN, 4 maart De politie heeft verscheidene plaatselyke juwe liers er moeizaam van overtuigd, dat zjj gisteren zijn bestolen door drie Duits sprekende Joegoslaven. De juwe liers konden het niet geloven, omdat zy geen oog hadden afgehouden van de Joegoslaven, toen die bezig waren met het passen van gouden ringen. De politie werd op de aanwezigheid van de Joegoslaven attent gemaakt docr een juwelier, die het drietal met argwaan bekeek, doch niets verontrus tends kon ontdekken. Op zijn verzoek kwamen ook rechercheurs belangstel lend toekijken, hoe de bezoekers ln hoog tempo bezig waren, gouden rin gen te passen, zonder tot aankoop te besluiten. Toen de politie de bezoekers bleef schaduwen, bleek dat zjj ln ver schillende winkels de gehele middag gouden ringen bleven passen. Nergens werd een overtreding geconstateerd, maar toen de bezoekers, twee vrouwen van 20 en 23 jaar en een man van 35, aan het eind van de middag in een bus wilden stappen, nam de politie hen ze kerheidshalve mee naar net bureau. Bij de fouillering werden in de onder- kleding van de vrouwen zes gouden rin gen aangetroffen met de pryskaartjes er nog aan. Pas na herhaalde controle hebben de juweliers, van wie de ringen afkomstig waren, ontdekt dat zy inderdaad waren bestolen voor een totaal bedrag van omstreeks tweeduizend gulden. ZANDVOORD, mrt. in het Zand- voortse voetbalwereld^ js n0gal deining ontstaan door aftreden van drie le den van de elftalcommissie van de voet balvereniging "'aodvoortmeeuwen Als reden wordt opgegeven tegenstellingen tussen het bestuur en de commissie In zake de samen8''611"1® van het eerste elf- tal Én waarom df"',*!!"3tf11,nK? Hoofd- zakelyk door de piaats^ waarop Zand- voortmeeuwen in staat, het geen neerkomt °P degradatiegevaar. Der tien punten "",4 25 dÓehi^m trlJden ,s niet veel, maar 14-25 doelpunten wyst op een schotloze voorhoede. En dan spelen de zenuwen parten- Hoge ogen wenste ^dv°örtmeeuwen dit seizoen niet «Mat men met een jonge ^°ergeSultaten n' Dat gebeurde, maar de - w"Waren met hoopvol. De verdediging was rond, ook de middenlinie, mB wtfr e voor" hoede miste een sch". de P" toen zijn we gaan zoeken, z0 H ,®6r S. Keu ning, een van de afgewerden dewn van de elftalcommissie, en weraen enkele spe lers uit het vierde ei"21 aangewezen, spelers die over een f6 ^schot be schikten en doelpunten scoorden. Maar in het eerste elftal werd het niets en bleven de verUngde doel punten uit. Onder rneer den gepro- beebrd de spelers Luxen Kattouw. Het bestuur deelde aa WcHc? -taIcom- missie mee - na twee wedstrijden - dat laatstgenoemde et langer dan drie wedstrijden m ent meedoen. Toen de elftalcommissie ^attouw toch opstelde ontstond de onenigheid. Het bestuur greep in en stelde attou -v niet op, met het gevolg, dat de 0°riitter van de elftalcommissie, de neer c. Koper (Tramstraat), aftrad. De secretaris ven °e ,Ya m®ing, de heer E. van Petegem. wera verzocht eens met de commissie re gaan praten. Het werd een goede bespreamg, waarbij werd overeengekomen, d®1 heer Van Petegem voortaan de verg «ringen van de commissie zou bijwonen. Hij zou dus als verbindingsofficier °P?6- hetgeen reglementair al direct had moeten ge schieden, maar was im gel aren. De heer C. K. Draxjertoad toch af voordat de commissie weer Dy elkaar was gekomen en de heer xveuning, nadat de voorzitter, de heer E- vaap, met het reglement in de handen kwam vertellen, dat het bestuur het tenslotte voor het zeggen had. En dit optreden, zo ging de heer Keuning verder, deed bij mij de maat overlopen. Het zat mij niet lekker dat het bestuur elke g°fd bedoelde po ging om het elftal goede resultaten te laten boeken om zeep kor brengen. Na tuurlijk heeft het bestuur het recht om in te grijpen, maar na het opnemen van de heer Petegem meenden we, dat we van ingrijpen verschoond zouden blijven. Het elftal werd opgesteld zoals het be stuur het graag wilde, maar overwinnin gen bleven uit. hoewel ingewijden in ait elftal voor de toekomst wel vertrou wen hebben. Het Is zo langzamerhand een traditie in Zandvoort, dat men by onze vereni gingen tussentijds aftreedt, aidus de heer Van Petegem. Bestuursleden verdwenen, de jeugdcommissie trad en bloc af, de redactiecommissie legde het bijltje er bij neer en nu treedt de helft van de elftal commissie af. Dat is schering en inslag en bewijst alleen, dat Zandvoortrneeu- wen een levende vereniging is. Maar of men er iets mee opschiet? Een feit is, dat reglementair alle be sluiten van alle commissies de goedkeu ring behoeven van het bestuur. Draait alles goed, dan hoort men niets, maar 0 wee als het even een beetje mis gaat. Kattouw had zijn kans gehad en was niet beter dan welke andere speler ook. We hebben nu eenmaal veel spelers van hetzelfde kaliber. Het bestuur hoopte, dat de lucht ge zuiverd zou zijn ais de heer Van Pete gem in de elftalcommissie zou worden opgenomen. Het was daarom een teleur stelling, dat de heren Keuning en Draijer toch nog verdwenen. En men weet het, ook de resultaten waren hiema weinig hoopvol. Eén feit is, dat het huidige elftal in de ontmoe ting tegen het leidende U.V.V. een bui tengewoon goede wedstrijd heeft ge speeld. Door een misverstand werd in de laatste minuut met 1-0 verloren. De elftalcommissie is altijd een knel punt geweest, niet alleen bij Zandvoort- meeuwen: En toch zal ln de toekomst naar de beste oplossing gezocht moeten worden, maar de reglementen dienen daarbij toch gehandhaafd te blijven. Is men het niet met het reglement eens, accoord, maar dan dient men op de juiste wijze het pad te bewandelen, namelijk via een ledenvergadering, die dit jaar eind april of begin mei zal worden ge houden. Weglopen was in ieder geval niet nodig, zo meende de heer Van Pete gem, die dit stormpje niet als contro verse tussen bestuur en elftalcommissie bestempeld wil zien. De geest is in het algemeen goed en het grootste deel van de spelers staat zeker achter de beslui ten van het bestuur. En nogmaals: wil men verandering, de ledenvergadering staat voor de deur, zo besloot de heer Van Petegem ons gesprek. (Van onze sportredactie) Er zullen in Nederland waarschijnlijk maar veelal ook van de familieclub. evenals Geel-Wit, zo veel leden hebben gekend, die door familiebanden met el kaar zijn verbonden. Van Geel-Wit werd altijd gesproken over de vriendenclub, maar veelal ook van de vamilieclub. Men had de vyf gebroeders Hoeker, de vijf Hollanders, ae vier Heereiminsen. de vier „jongens" van Bosse, de vyf Hagemannetjes, de drie „Rozenhartjes", Manus, Wim en Ap Gigengack, Harry en Jacques Witteveen, Bart cn Dick Ronde, de drie gebroeders Van der Viugt, vader en zoon Piet en Henk Kos ter en zo zou men nog even door kunnen gaan. Nu de pauselijke geel-witte kleu ren dit seizoen in de HVB weer een hartig woordje meespreken het der de elftal heeft de afgelopen zondag het kampioenschap behaald, terwijl Geel-Wit I in de tweede klas tot de grote kanshebbers voor promotie be hoort, hebben wij een praatje gemaakt met secretaris Herman Hoeker, een der vyf gebroeders van de roemruchte „Höcker-clan", wiens broer Toon bij Geel-Wit de voorzittershamer hanteert. „In 1945 strikte Ko Boot, onze toen malige voorzitter, mij voor het baantje van secretaris. Ik had er eigenlijk niet zoveel zin in en daarom maakte ik de afspraak, dat ik het secretariaat voor lopig zou waarnemen. Dat is nu alweer twintig jaar geleden en als je het een maal zo lang gedaan hebt, kom je op oude afspraken niet meer terug. Trou wens, bij Geel-Wit zijn de secretarissen nooit zo gauw weggelopen. Na Jan v.d. Aardweg en Jan Faase ben ik in een tijdsverloop van 45 jaar de derde se cretaris." Herman Hoeker, mede-firmant van Höcker's alom bekende meelfabriek aan „De Glip", heeft kennelijk plezier in het leven. Zijn lach werkt aansteke lijk en wD geloven niet dat men met een man als Herman Höeker gauw ruzie zal krijgen. „Ik heb by Geel-Wit een leuke tijd meegemaakt. Je denkt weer terug aan je voetbaljaren. Wy speelden destiids met vier broers in het eerste elftal: Piet (bij iedereen bekend als de „Glipperreus"), Han, Gerard en ik. Waar blijft de tijd zeg je dan, want dat HOOFDDORP, 5 maart Na veel hoen en weer gepraat is de gemeente raad van Haarlemmermeer gisteren ak koord gegaan met het voorstel van bur gemeester en wethouders om een kre diet van tienduizend gulden beschik baar te steller» voor het maken van een schetsontwerp voor een zwembad in het uitbreidingsplan Amoldushceve te Hoofddorp. Het voorstel spreekt van een openluchtbad in combinatie van een overdekt instructiebad. Met het K.V.P.- raadslid J. Suidgeeat als aanvoerder voerden vele raadsleden een krachtig pleidooi voov de aanleg van een over dekte zweminrichting. Loco-burgemees ter A. van der Zwaard, uog wat onwen nig met de ambtsketen om zijn hals, leidde de langdurige besprekingen in een goede koers. Het voorstel van het college kreej genade van de raad en de raad kreeg te horen dat het over dekte zwembad in Hoofddorp nog met helemaal is afgeschreven. 'Aan de hand van ctjfennateriaal be wees de heer Suidgeest, dat een over dekt bad lang niet tot de onmogelijkhe den behoorde. Een dergelijke construc tie zou op de duur veel voordeliger uit komen. De heren Avis (VVD), Marcus- se (PvdA), Neering (PSP), Vis- se. (AR), Lanser (CPN) en De Raadt (CHU) stemden van harte met de woor den van de heer Suidgeest in. De CHU- spreker wilde er zelfs nog een Ijsbaan tegenaan gooien. Ook de voorzitter was wel voor een overdekt zwembad te vin den. Maar dit is niet haalbaar in ver band met de rijksgoedkeuringen en de financiën. Bovendien wordt een over dekt bad niet gebruikt voor de recreatie in de zomermaanden." Tenslotte zegde de heer Van der Zwaard toe alle moge lijkheden te onderzoeken. Even tevoren had de raad een stevige 'kluif gehad aan de bouw van een open bare kleuterschool te Zwanenburg, die bijna drie ton moet kosten en aan de restauratie van de openbare lagere school nummer één te Lijnden, waar voor de gemeenschap byna 278.000 op tafel moet leggen. Het college kreeg van alle hoeken allerlei verwijten te ho ren. De heer Vissers (AR) had liever, dat de oude school in Lijnden werd ge sloopt om op een gunstiger plaats een nieuwe school te bouwen. De voorzitter moest toegeven, dat het gemeentebe stuur al jaren inzat over de oude school. De kosten van verbetering wa ren aanvankelijk geraamd op 75.000, maar bij nader inzien waren alle onder delen tegengevallen. Hij hield de onge ruste raad voor, dat de bouw van een nieuwe school met kleuterafdeling en gymnastiekzaal zeker zes ton zou ver gen. Met deze redenering kon de raad genoegen nemen. De raad heeft gister middag geen uitspraak gedaan over ves tiging van een petrochemische indus trie in het Noordzeekanaalgebied. Hier toe bestond aanleiding door een brief van de communistische fractie uit de Amsterdamse gemeenteraad. De pa cifistische heer Neering drong aan op een openlijke uiting van bezorgdheid over de te verwachten water- en lucht verontreiniging. Loco-burgemeester Van der Zwaard hield de raad voor, dat de regering Mobil Oil alleen toestemming geeft, als zuiverheid van lucht en water gewaarborgd blijven. Wethouder Coe- nen bracht naar voren, dat de eigenlijke problemen zich eerst voordoen na de vestiging van de raffinaderijen. Meer vrees moet worden gekoesterd ten aan zien van de na Mobil Oil komende pe trochemische industrieën. Naar aanleiding van enige vragen deelde wethouder Coenen mee, dat zo nodig in Hoofddorp via het Witte Kruis een comité tot uitzending van kinderen op de been moet worden gebracht. De raad ging hierna akkoord met een ver- hoofd subsidie voor uitzending van kin deren naar herstellingsoorden en gezond heidskolonies. De heer De Waard (PvdA) kreeg van de wethouder te ho ren, dat het college niet kon ingaan op zijn verzoek meer dan honderdvtjftig gulden per leerling uit te trekken voor het woonwagenkamponderwljs. De op merking van het socialistische raadslid dat goed onderwijs op een kampschool een einde zou maken aan de „wantoe standen" van veel te veel mensen in veel te kleine woonwagens, vond geen genade in de ogen van wethouder Coe nen. Deze wees erop, dat de regering niet voor niets de stichting van regiona le woonwagenkampen stimuleert. Bo vendien worden de wagens uit vrye wil betrokken. Is nu alweer zo'n jaar of 25 geleden. Ons eerste elftal doet 't dit seizoen uit stekend. Onder leiding van trainer Joop Martin komen de jongens tweemaal per week bij elkaar en de opkomst laat niets te wensen over. Wanneer zij in de nog resterende wedstrijden met de zelfde strydlust doorgaan, geef ik ze alle kans bij de bovenste twee te eindi gen. En dat betekent promotie naar de eerste klas. In enkele seizoenen tijds de- gradeerde Geel-Wit van de vierde klaS KNVB naar de tweede in de HVB, maar de geest in de club heeft er nooit onder geleden. Verschillende van onze knapen gingen over naar een andere vereniging, maar na korte tijd kwamen zy weer graag bij ons terug. Dat zit d® geest van kameraadschap. De Geel-Witters zijn bijna allemaal oude schoolkameraden uit de kathedraal-pa rochie, waar ongeveer tachtig percent van onze leden toe behoort". Secretaris Hoeker vertelde dat zyn veertien elftallen tellende club ook nog een verlangiystje heeft. „Op het ge meentelijke sportterrein aan de Van Oosten de Bruynstraat doet het gemis van een eigen clubgebouw zich voele»'- Wij zouden heel graag van de gemeen.'.® een velden-coniplex in eigen beheer W»' Ir.1.'.,Y','.''1"",1, Out clubhuis ivlvJnJ? met z allen Kaan bauwen daar hoeft de gemeente geen te nebben. Wij hopen dat het gemeentebe stuur ons terwille zal zlin. De bande** in het verenigingsleven zouden er alleen maar verstevigd door kunnen worden". Tot besluit volgen hier de amateur prognoses die de heer Hoeker voor de komende zondag op papier heeft gezet. Eerste klasse. De Spartaan-Hillegom 3. Tweede klasse. Zandvoortmeêuwen- Quick A. 2., TYBB-HBC 3, DEM-HFC 1, Derde klasse West I. Schoten-Roda 3, Stormvogels-Ripperda 1, NFC-Aalsmeer 1, Donar-ETO 3. Derde klasse West I. Van Nispen-Quick Steps 3, Wilhel- mus-Foreholte 1, Vierde klasse West I. Onze Gezellen-Aristos 2, Bloemendaal- NAS 1, Hoofddorp Boys-Renova 1. Vier de klas West II. Concordia-WSB 3, Lisse-SJZ 1, Boskoop-Warmunda 1, SJC- Archipel 1. (Advertentie) NOORDWIJKERHOUT, 5 maart I* de leeftyd van 72 jaar is vanmorgen vroeg vry onverwachts overleden heer J. van der Voet, oud-wethoudef van Noordwykerhout. Als een der voor mannen van de plaatselyke katholiek® arbeidersbeweging werd de heer Van der Voet reeds op 3 september 1935 lid 11 Januar Op U wethouder. Ruim 12 jaar van de gemeenteraad. 1946 werd hy wethouder, heeft hy de functie bekleed, tot septe'1'' ber 1958. De gemeente heeft veel aan de heer Van der Voet te danken. politiek en sociaal terrein is hy bijzon der actief geweest. ,1ij is ook voorzitte^ geweest van (1e afdeling NoordwijkrJ' hout van de r.k. landarbeidersbond Deusdedit. VAR Egypte en Noord-Vietnam len ambassadeurs uitwisselen. Er stonden al diplomatieke betrekkingeJ (Rtr). (Advertentie) maar op ons eigen tonen wij U in rU® sfeer onze büz°n grote collectie. Van l tot 15 ma^rtr°e#^ vangt elke bexoeKc kleine herinne^iIl»,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2