t Houtjes hakken Bezit Venlo Auto': Géén fusie EDO stemde Nieuwe schenking van verlicht de zorgen J. Goudsmit neemt de nederlaag sportief op EDO en Haarlem: meningen verdeeld Twee EDO-dames stemden tegen Sentiment zegeviert Zweeds wittebrood ook in Haarlem Herinnering aan maart 45 Adamo weer naar Haarlem „Father Goose een hartveroverende komedie PETRI- Brand in de Frans Hals straat TRESLONG - HILLEGOM o. 81 Driemanschap „Haarlem" ©AUTOBEDRIJF KLEUN Overige films Topkapi v. au f 1 57,50 INTERIEUR Concert in Teylers Museum Rookt U al goed? Of zoekt U iets beters? JAN VAN DER PIGGE van mei nieuws Burgerlijke Stand Haarlem Rembrandt Enerverende film mm ■Hl exclusieve wildleerfauteuils Kinderen speelden met vuur Zolderkamertje uitgebrand Contactavond Jeugd en Evangelie VRIJDAG 5 MAART 1965 PAGINA 3 Het bestuur van RCH, dat in de strijd voor een Haarlemse topfusie het onderspit heeft moeten del ven. HEEMSTEDE, 5 maart De leden van RCH hebben gister avond met een alles vernietigende meerderheid aan stemmen het plan voor een Haarlemse topfusie de bodem ingeslagen. Terwijl slechts vier RCH-ers zich voor standers verklaarden, kwamen er 164 briefjes aan tegenstemmen uit de stembus tevoorschijn. De leden van RCH hadden geen enkele twij fel t.a.v. de fusiegedachte over gelaten. De verrassende mede deling van het bestuur der „Club van Honderd", dat in de loop van de dag een belangrijk bedrijf een nieuwe schenking ten bedrage van niet minder dan een ton uit te betalen in vijf jaarlijkse ter mijnen van 20.000 voor RCH beschikbaar had gesteld, waar door de club met de andere schenkingen en toezeggingen voor de komende vijf jaren kan rekenen op de kapitale som van 250.000, bracht de tot berstens toe gevulde zaal in vervoering. De stemming was nog slechts een for maliteit. Het stond zonder meer vast, dat de RCH-ers mede door de begrotingstoelichting van de heer Schuytvlot het fusie plan zouden bombarderen. durf en koelbloedigheid Zijlweg 36-38 - Haarlem Telefoon 18014 Ruime parkeergelegenheid Ga dan naar de sigaren- specialist van Haarlem en omstreken: GROTE HOUTSTRAAT 81 (tegenover V. D.) Rook nu de sigaar van het jaar: van 33 cent voor slechts EEN KWARTJE. LICHT en toch zo GEURIG Ons land staat op het punt om in navolging- van onze buurlanden, een sutoland te gaan worden. De deskun digen verwachten, dat er omstreeks 9~0 2,2 miljoen auto's op onze wegen sullen rijden. Dat die wegen nu al ®'et in staat zijn, om de auto's te her bergen, is een erfenis uit het verleden, toen verwachte men niet, dat het al- 'omaal zo'n vaart zou lopen. In deze dagen echter is men er wel van over tuigd, dat het tweede miljoen snel zal Worden bereikt. Het doet daarom }Weemd aan te moeten lezen, dat onze Nederlandse wegenbouwers op het ogenblik houtjes hakken in plaats van Wegen bouwen, omdat er bij de ge- jueenten geen geld is om de wegen bouw te financieren. En ons land schrééuwt om wegen. Merkwaardig: Als u hoorde, dat zo iets in een ander land gebeurde, zou U wellicht nietbegrijpend het hoofd schudden en mompelen: raar volkje, daar. Het Centraal Sociaal Werkgevers verbond, zo stond er gisteren in de krant, is de mening toegedaan dat de systemen voor vermogensaanwasde- ling over tien jaar niet meer zullen voldoen aan de verlangens der werk nemers. Commentaar: Wij hebben een hekel aan koffiedikkijkers. Vooral als zij het koffiedik benutten om anderen een mening op te dringen, die zij zelf uit gezond eigenbelang reeds lang bezit ten. Wij hadden trouwens van het C.S.W.V. iets meer intelligentie ver wacht. Het werken met berekeningen over perioden van tien jaar of langer, verliest in de wereldeconomie iedere betekenis. Gemaakte en controleer bare berekeningen blijken namelijk fout. Wij leven tenslotte niet meer in de middeleeuwen, zodat men niet mag verwachten dat men weet hoe straks de wereld er uit ziet. De gemeente Venlo heeft zich aan de nakeuring van films door de Ka tholieke ilmcentrFale onttrokken met het argument, dat het weinig zin heeft bioscoopeigenaren de vertoning te verbieden van films, die via de Duitse televisie in alle huiskamers kunnen komen. Dat is een nuchter *rsument. Het werpt alleen nog eens genvtfaag °P welke zin de K.F.C. te- ,i„„t(°"i1cll« heeft. Haar nakeuring SetekenLeenvZ. h£ Prakti!?.h? boven de nvieïenX^TÏivieren eckt" katholieken! Als die geen extra bescherming be hoeven, waarom dan de zuiderlingen wel? De gedachte, dat zij minder ge vormd zouden zijn, dient te^ worden verworpen. Trouwens, zijn wij inmid dels niet zo ver, dat een algemene keuring voldoende is? Katholieken hebben geen alleenrecht ten aanzien van goede filmnormen en samenwer king kan de bewoonbaarheid van dit land alleen maar bevorderen. De algemene directeur van de Ctrechtse Jaarbeurs, drs. J. H. van der Kwast, heeft in zijn gebruikelijke jaarlijkse rede tot de pers enkele op het oog zeer aannemelijke opmerkin gen gemaakt. Kom tot een regerings beleid, aldus ongeveer zijn redenering, dat het eigen huizenbezit en dus de houw bevordert en rem de aankoop Van auto's. Gevolg? Snellere oplossing h'an de woningnood en geen verstopte hegen. Het lijkt een ei van Colum bus. Er is echter een lekkage. Het houdt geen rekening met de werke lijkheid. Als wij het met een beeld hiogen zeggen: het is een poging kin deren van hun zakcentjes havermout Ie laten kopen inplaats van snoep. Na tuurlijk: havermout is gezonder, maar het blijft snoep. Volwassen mannen *ijn niet anders, drs. v. d. Kwast! ""iiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiitiiiiiiiiiiiiiii u,BEVALLEN van een zoon: 3 maart: J. Kllmperbeek-Buddingh, W. M. ^oms-Le Due, E. Koning-van Loon. BEVALLEN van een dochter: 3 mrt. Rotteveel-Pirovano, L. Captijn-van oer Wekken, E. Molenaar-Derks, H. J. verdam-van der Kuur, J. J. H. Le- 'i v wit wr.i x&uui u u xx, i j\. ert-weynerowska, I-I. L. P. Geerlings- .PUkers, G. van den Akker-Bloemert; t, maart: P. H. van Bakel-Hoogakker, M. H. Roodenburg-Bremer, H. P. 'sschot-Arisz. ONDERTROUWD: 4 maart: J. J. Veen en D. P. M. J. van der Me(js. C* HUWD: 4 maart: M. J. School en jG A- M. Handgraaf, F. M. Kaptijn en A. A. van Reijn, C. J. Slagmolen C t?' van Huizen, J. E. Verkerk en "U's, H. van de Kamp en J. Com- 'ssaris, R. E. Kamstra en C. Beeks- S,', J- Veldheer en M. Matthjjssen. j,OVERLEDEN: 2 maart: A. C. R. 59 jr. Jansstraat, F. van 01- J 5la,rk 79 jr., Dahliastraat: 3 maart: p' denaarden 82 jr., Muiderslotweg, J' -o Horstenbroek 78 jr., Kamperlaan, roekmeyer 83 jr. Kempstraat. ZANDVOORT Bam B?RENMatth-Js, z. v. C. M. ilintyn en m. Voorthuyzen; Barba- nivKriTllATF' Luxen en li. C. Dorgelo. ONDERTROUWD: D. ter Heüden en r-üir Fade. M p J. C. van Nooijen en A. E' t [broek; J. Keesman en J. W. r.:J Lammers. OVERLEDEN: J. Lacet-Kruithof, 59 V 'rt riF' v~d: Mjjé-Blutjs, 68 jr., A. v- d, Mye, 76 jr. WN/W/VS/WWWVWWW/VWWWWWWWSA/WWW N^AAAAAAAAAAA/NAAA/V\^AA<SAWW C1lul» van Honderd won de strijd bij Ha arlemse aeing m 'Van onze verslaggever) In tegenstelling tot de vergaderingen bij EDO en Haarlem, waar de dis cussies tot na liet middernachtelijk uur voortduurden, was de zaak in het stampgolle clubgebouw van de Racing rond half elf in kannen en kruiken. Het was de algemeen voorzitter mr, J. E. Goudsmit die toen onder doodse stilte bekend maakte, dat de fusie met een verpletterende meerderheid aan stem men was verworpen. De stilte maakte terstond plaats voor een orkaan van vreugdekreten, die tot in het verlaten en donkere Sportpark weergalmden. De RHC-ers keken elkaar met blijde ge zichten aan, 1111 zij de in stijd voor het behoud van de zelfstandigheid ais glo rieuze triomfators naar voren waren getreden. Mr. Goudsmit incasseerde de neder laag met een bewonderenwaardige do sis aan sportiviteit. „Het werk dat een aantal RCH-ers de afgelopen weken heeft verricht, heeft op mj grote in druk gemaakt. Door de laatste toezeg gingen van schenkingen is het mogelijk een gezonde financiële basis voor de vereniging te vormen, waardoor de schul den zullen kunnen worden afgelost", Mr Goudsmit gaf uiting aan zijn bewon dering, dat de vergadering in een waar dige sfeer was verlopen." Wij mogen alle vertrouwen hebben in de toekomst. Ga deze toekomst in eendrachtige sa menwerking tégemoet. Dan zullen de moeilijkheden kunnen worden overwon nen. Omdat onze tijd van heengaan thans gekomen is, zal het bestuur in z'n geheel aftreden. In het belang van RCH acht ik het noodzakelijk, dat er zo spoedig mogelijk een nieuw bestuur zal worden gevormd". Nadat mr. Goudsmit een hartelijk woord van dank had uitgebracht aan zijn mede bestuursleden voor de pretti ge samenwerking die hij gedurende zijn 3-jarig voorzitterschap van pen had mogen ondervinden, besloot hp met te zeggen: ,,Ik weet dat wij eikaar 's zon dags op het RCH-terrein zullen blijven ontmoeten." De speech van mrGoud smit werd met een spontaan applaus door de aanwezigen, waaronder zich ver schillende notabele figuren uit het Haar lemse en Heemsteedse leven bevonden, beantwoord. De heer N. de Lange, een„der leden Van het driemanschap der „Club van Honderd", zei dat de uitslag van de stemming zijn stoutste verwachtingen bad overtroffen. „Ik was optimistisch gestemd, maar dat de leden met een dergelijke overweldigende meerderheid tegen de fusie zouden stemmen, had ik geen rekening gehouden". De vraag var de heer De Lange, of het huidige bestuur de leiding van de vereniging in handen wil houden, totdat een nieu we bestuursformatie zal zijn gekozen hij verwachtte dat dit binnen enkele weken het geval zal zijn werd door voorzitter mr. Goudsmit met een spoii- taan „ja" beantwoord. „Het spel is sportief gespeeld", z° vervolgde de heer De Lange, die een speciaal woord van dank richtte tot het bestuurslid B. Smallegange voor de wijze waarop deze laatste RCH de afgelopen jaren financieel had gesteund. Zijn beroep op de leden om RCH financieel bij ie staan, was niet tergefs. D portefeuilles werden tevoorschijn gehaald en een regen van bankbiljetten daalde neer in een grote ijzeren trommel. Tot de spelers richtte de heer De Lange zich met ae volgende woorden: „Zet u allen de komende wedstrijden ten- volle m om het eerste elftal van de tweede of derde plaats op de ranglijst te verze keren. Dan maakt RCH kans op promotie naar de Eerste Divisie en deze pro motiewedstrijden zullen ons grote fi nanciële voordelen bezorgen, ik dank duizendmaal voor het vertrouwen, dat u allen in de „Club van Honderd" hebt gesteld", zo besloot de heer de Lange. HAARLEM, 5 maart Het Haar lemse topfusieplan is van de baan. De met zoveel spanning ^f^l?0®iKeziene ledenvergaderingen van EDO, Haarlem en RCH hebben het vonnis oyer de beraamde „Telstarfusie J>evekl. Ter wijl in het kamp van de ElJU-ers met een meerderheid van honderd stemmen voor en vijf tegen, de fusie werd aan vaard, wees de stemming hu Haarlem en RCH een tegengesteld resultaat uit. De moeizame besprekingen van de fu sie-commissie zijn, evenals vorig jaar, tevergeefs geweest. Met een overweldigende meerderheid honderd stemmen voor en slechts vijf tegen hebben de leden van EDO ziet uitgesproken voor een fusie met RCH en Haarlem. Het volijverige be stuur van de rood-zwarte club had daar echt niet op gerekend. Men was dan ook zeer content met dit vertrouwen van de leden. Alvorens tot stemming over te gaan gaf de heer Henstra, voorzitter, een uitvoerig overzicht van de plannen en mogelijkheden tot een fusie. Hij stelde daarbij onder meer, dat de „Club van Honderd' van RCH een fusie stellig in de weg zou staan. Slechts vfjf leden vroegen een nadere toelichting van het een en ander. Toen tenslotte de stem men uitgebracht moesten worden, ble ken liefst honderd leden voor een fusie en waren er slechts vijf tegenstanders. Als bijzonderheid kan hier nog aan toe gevoegd worden, dat er zich onder het kleine groepje tegenstanders twee vrouwelijke leden bevonden. Na de stemming kreeg het bestuur van EDO volledige volmacht van de vergadering om indien RCH zich terug mocht trekken de onderhandelingen met „Haarlem" en de heren Merkx en Voskuilen voort te zetten. „Haarlem" heeft gekozen inzake de fusieplannen. Met grote meerderheid, waarbij duidelijk merkbaar was dat de getrouwe Haarlemmers hun club niet wilden opgeven omdat zij nog voldoen de kracht aanwezig achtten om het ge tij te doen keren, is bij stemming met 77 tegen 30 een einde gemaakt aan de voor de tweede keer gelanceerde drie- clubs-fusie. Het heeft heel wat moeite en tijd gekost om de ruim honderd stemgerechtigde leden van alle nodige gegevens te voorzien. Uit de cijfers kwam voor hen naai voren dat „Haarlem" dit jaar met een verlies van pl.m. 40.000,- uil de bus zal komen. Gezien het bezit van de roodbroeken een drie ton vestig de zich ai ras de mening dat het nog een tijdje kan worden uitgezongen om te proberen wat hogerop te komen door andere wijze van exploitatie. Dit leek aantrekkelijker dan meteen instappen op de fusievoorstellen. Aan deze ge dachte kon Haarlem-lid D. Beets, voor zitter van de Sportraad, ondanks zijn krachtig pleidooi voor de fusie kenne lijk weinig veranderen, want zijn schil dering van een krachtige amateurver eniging „Haarlem" zonder geldelijke zorgen van formaat, bleek maar een matig applausje te ontlokken aan de propvolle zaal. Voorzitter Twisterling gaf vóór en té- HAARLEM, 5 maart Toen wet houder P. W. Voskuilen donderdag nacht tegen één uur het alom bewon derde clubgebouw van EDO binnen ging om er de resultaten van de drie vergaderingen, die Haarlem, RCH en EDO met „fusie" als enig agen dapunt hadden gehouden, te bespre ken, wist hij, dat zjjn pogen opnieuw en ditmaal mogelijk definitief had ge faald. De heer Voskuilen, die op onze ver wijzing naar het vele werk, dat hij met de hoop op éénwording van de drie serni-profelubs in de Spaarne- stad m de laatste jaren heeft ver richt, onmiddellijk de naam van zijn rnedestrpder, ir. W. Merkx, in her innering bracht, bleek deze gang van zaken welgemoed en betrekkelijk optimistisch te kunnen opvatten. Hij vond het voor RCH bijvoorbeeld prettig, dat deze dub, die zich op bijna even sensationele als duidelij ke wijze van de Haarler -s fusiege- daehte had gedistancieerd, opnieuw eea versteviging van de financiële middelen was toegezegd. „Die 20.000 per jaar, bóvenop dat wat er al was, zullen de zaken voor RCH weer een wat rooskleuriger aanzien kunnen geven." Wethouder Voskuilen zal steeds tot een persoonlijke bjjdrage tot de een wording van bijvoorbeeld Haarlem en EDO bereid zijn indien daarom van deze of gene zijde zou worden ver zoent. „Een gedesillusioneerd man ben ik met. ik vind het natuurlijk jammer, dat het zo gelopen is. Het zat er overigens, na die krachtsont plooiing van de Club van Honderd wel een beetje in. Verstandig kan ik de besluiten van RCH en Haarlem, die ik anzelfsprekend volkomen bil lijk, met vinden. Het zal er naar mijn mening vroeg of laat toch van moeten komen. Elke buitenstaander zal dat beamen. Clubleden zien dat min ot meer natuurlijk een tik keltje anders. Het sentiment heeft weer eens gezegevierd," besloot de opgewekte wethouder iachend. gen ruimschoots gelegenheid zich te uiten. Hij ging persoonlijk in op vele zaken die nadere toelichting behoefden ïri-in a en Passant nog een pluim aan EDU, dat volgens beschikbare gegevens mt jaar het debet en credit in even wicht wist te houden. HAARLEM, 5 maart Met ingang van morgen zal ook in Haarlem het Zweedse wittebrood worden verkocht. De Zweedse wittebroodactie wordt door een aantal Nederlandse bakkerijbedrij ven, ten bate van het Nederlandse en Zweedse Rode Kruis, gevoerd ten ge legenheid van het feit dat twintig jaar geleden Nederland bevrijd werd. Het Zweedse wittebrood hangt in de herin nering van talrijke Nederlanders, jon geren zowel als ouderen, nauw samen met die feestelijke vijfde mei. Voor Haarlem heeft Carels Broodfabriek de organisatie van de actie op zich geno men. Morgenochtend om tien nur zul len de Zweedse broden, waarvan het recept precies hetzelfde is als twintig jaar terug, in de filialen verkrijgbaar zijn- De actie duurt tot en met 3 april. In die periode gaat een speciale leden werfactie voor het Nederlandse Rode Kruis; van 8 t.m. 20 maart zullen alle filiaalhouders, bezorgers en wederver kopers van de bakkersbedrijven, die aan de actie deelnemen dus ook die in Haarlem hun best doen zoveel mogelijk leden voor het Nederlandse Rode Kruis te werven. Zij zullen allen daartoe aanmeldingskaarten verkrijgen, ieder een eigen codering, die zij de klanten zullen aanbieden. De drie, die de meeste kaarten aan de man ge bracht hebben, zullen samen met hun collega's uit andere steden een reis naar Zweden maken. Het Zweedse wittebrood zal na de actie door-verkocht worden. De prijs ligt iets hoger dan die van het Nederland se wittebrood. Dat ligt niet aan het feit dat de aangesloten bakkersbedrij ven naar aanleiding van de actie grote bedragen willen schenken aan het Ne derlandse en Zweedse Rode Kruis, maar aan het feit dat voor de samenstelling van het brood Amerikaans en Cana dees bloem gebruikt moet worden, dat duurder is. De kleur van het brood is donkerder dan van het Nederlandse wit tebrood. De mogelijkheid bestaat, dat ook in sommige andere Haarlemse bakkerijen Zweedse wittebrood verkocht zal gaan worden. (Advertentie) Dagelijks diner-dansant Dinsdag cabaret Onbeperkt kip eten f 6.50 Zalen voor partijen tot 1000 personen 02520—5 3 4 7 MAANDAGS GESLOTEN HAARLEM, 5 maart Adamo komt weer naar Haarlem. Hij zal de grote ster zijn van de grote showavond op za terdag 13 maart in het Concertgebouw in Haarlem. Naast Adamo zal een aan tal bekende tienersterren optreden. Het is te hopen dat Adamo, die op het ogen* blik in de Nederlandse hitparade triomfen viert met een van zijn nieuw ste liedjes „Les filles du bord de mer", een sympathieker zaal voor zich krijgt dan de laatste keer, toen hij alleen heel luidruchtige nummers over het geraas van het publiek heengeschreeuwd kreeg. Wie beweert, dat de overgrote meerder heid van de bioscoopbezoekers maar één verlangen kent: zich een uurtje amuseren en zijn zorgen of verveling van alle dag vergeten, zal waarschijnlijk in meer dan tachtig van de honderd gevallen gelijk krijgen. En die overgrote meerderheid kan dan zonder enige voorbehoud of ook maar een schijn van kans op een teleurstelling, terecht bij „Father Goose", een nieuwe film in technicolor van Ralph Nelson, die al met zijn bekroonde film „Lilies of the Field" heeft bewezen, een hartveroverende film te kunnen maken. Een filmkomedie, waarmee de meerderheid zich kostelijk zal amuseren en waarom de kritische min derheid welwillend zal glimlachen, omdat Nelson's humor, sentiment en goede smaak precies het gulden midden weten te hou den tussen Lubitsch en Capra en omdat de rijkelijk tentoongespreide opgewektheid herinnert aan de goede, oude, ongecom pliceerde tijd van de gepolijste Hol ly wood- komedie, zonder ook maar een ogenblik ouderwets aan te doep. Trouwens, als de onverwoestbare cha- meur Cary Grant nog altijd Holly tvoods super-ster is en de onweerstaanbare Leslie Caron eikaars tegenspelers zijn, moet er, zo niet een film in de strikte zin van het woord, dan toch een hartveroverend hrok amusement ontstaan. Een theorie, die door iedere regisseur wordt beleden, maar die door Ralph Nelson in praktijk is gebracht. (Advertentie) Hoofdagent Haarlem e.o Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 Tel. 02500- 64000 - 43068 HAARLEM BENTVELD In Cinema Palace is na drie jaar weer eens te zien de film „Porgy and Bess' een reproductie van een integrale opvoering van de beroemde negeropera van George Gershwin (veertien jaar). Frans Hals pro longeert wederom „Veel liefs uit Moskou", de tot nu toe beste film uit de James Bond serie (achttien jaar). In Lido draait „Ge jaagd door de wind", een melodramatisch verhaal met in de hoofdrollen Clark Gable, Vivian Leigh en Leslie Howard, dat een aantal jaren geleden volle bioscoopzalen trok (veertien jaar). Roxy vertoont deze week de film „Politiepost Reeperbahn", die vorige week in Rembrandt te zien was en die handelt over de strijd van de politie in Hamburg tegen de welig tierende mis daad in deze havenstad (str. volw.). „East of Eden", waarin de legendarische James Dean de hoofdrol vervult, draait in Studio. Hij is de moeilijke jongen die in opstand komt tegen zijn ouders (veertien jaar). In Minerva in Heemstede kan mén veel ple zier beleven aan „Hup Frankrijk" (Allez France), een filmklucht met een stortvloed van grappen (alle leeftijden). In deze film is Cary Grant bij wijze van uitzondering nu eens niet de onberispelij ke. smetteloze gentleman, die wij gewoon lijk op het witte doek te zien krijgen. Hij is namelijk een Amerikaanse geschiedenis leraar, die een hekel had aan witte boord jes en burgerlijke eentonigheid en die daar om zonder scheermes en met een fles whisky de wijde wateren van de Stille Oceaan rond Nieuw-Guinea is gaan beva ren. Hetgeen hij met volledige overgave doet, tot de Jappen in 1943 de oorlog naar dit vredige gebied verplaatsen en de Austra lische havencommandant Trevor Howard hem prest om onder de codenaam „Mother Goose" op één der talloze eilandjes als waarnemer van Japanse schepen en vlieg tuigen te fungeren. En als zodanig beleeft hij vele avonturen met als slot een amou reus avontuur. In Luxor (a.l.). Jules Dassin heeft met nieuwste film „Topkapi" kennelijk eenzelfde succes na gestreefd als met „Du rififi chez les hom mes". In „Du rififi" verraste hij vriend en vijand met een minutieus en fraai ge filmd verslag van een ingenieus bedrachte kraak. „Topkapi" telt ook een zo op de zenuwen werkende irjbraak, wellicht, nog gewaagder, ditmaal ip het Topkapi-my- seum in Istanboel waar de prachtige saf- Advertentie) HAARLEM, 5 maart Even na twaalf uur is brand uitgebroken in de zolder verdieping van Frans Halsstraat 5. De brandweer arriveerde enkele minuten later met een autospuit. een ladder- en een commandowagen. Onder grote be langstelling van buurtbewoners bonden zij met twee hoge- en een lagedrukstraal de strijd tegen het vuur aan. dat door het dakraam heen te zien was, en dat grote zwarte rookpluimen produceerde. De oorzaak van de brand zou een spel letje met lucifers zijn dat twee zoontjes van de familie, die de bovenverdieping van het pand bewoont, op de zolder ge speeld zouden hebben. Detwee jongetjes, 6 en 8 jaar, had den hun vader verteld dat er een klein brandje was geweest, maar dat het ge doofd was Even later laaiden de vlam men echter hoog op en vernielden het gehele interieur van de zolder, waar de twee jongens hun slaapkamertje had den. Na een kwartier spuiten was de brandweer de brand meester. Met be hulp van zeildoeken probeerde men daarna de onder de zolder,, gelegen woonverdieping voor waterschade te behoeden. Personeel van de groothandel in me taalwaren. die op de grondverdieping is gevestigd, hielp mee zoveel mogelijk van de inboedel te redden. HAARLEM, 5 maart Zondag 7 maart zal iu de aula van het Teylers Museum aan het Spaarne de organist Haite van der Schaaf een concert van Poolse renaissance muziek uit de vijf tiende, zestiende en zeventiende eeuw. Na afloop zal de organist Anton de Beer de Prelude en Fuga van Henk Badings bespreken en spelen op het 31- toons Fokkerorgel. Het concert begint om 3 uur. HAARLEM, 5 maart De interker kelijke jongerengroep Jeugd en Evan gelie houdt zondag 7 maart haar maan delijkse contactavond. Het zal dit keer een muziekavond worden. Jongeren van 18 tot 35 jaar zjjn daartoe 's avonds om 8 uur ^welkom in de sociëteit, Nieuwe Groenmarkt 10. Voor de pauze zal klas sieke, na de pauze lichte muziek worden uitgevoerd. OP BEZOEK: De kath. sportvereni ging „The Zandvoort Boys", afdeling gymnastiek, krijgt zondag de gymnas tiekvereniging F.I.E.R. uit Breda op bezoek. De wedstrijden vinden plaats in de Wilhelminaschool van 13-16 uur. Prijsuitreiking in het Kennemer Sport park. (Advertentie) fieren op een in goud gevatte dolk het doel zijn van de inbrekersbende. In een wat te lange, maar zeker humo ristische inleiding tekent Dassin zijn zon derling tableau de la troupe, geeft hij een knappe impressie van het turbulente nabiie Oosten en bereidt hij de toeschouwer reeds een dosis spanning. Als de grote kraak een maal begint, gooit hij alle remmen los. Snelheid, behendigheid, grote durf en koel bloedigheid zijn de componenten die, naast het fraaie camerawerk de harten sneller doen kloppen. In een voortreffelijk tempo spelen de enerverende gebeurtenissen zich af. Het slot is. hoewel te voorzien, toch nog eenigszins verrassend, vanwege de snelheid en de doeltreffende montage. Me- lina Mercouri en Maximilian Schell vertol ken de voornaamste rollen. Peter Ustinov draagt op zijn eentje heel wat humor bij. Een zeer spannende, zeer komische, zeer aantrekkelijke film. In Rembrandt (14 jaar).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3