Beatrix nacht in dorp van bosnegers Aardgaspijp ontploft: 17 doden DAGPUZZLE Nabewerking van grond kost Gasunie miljoenen Ongekend zwaar materieel maakte de bodem te vast Bouw halve dag plat in Amsterdam Vaccin tegen mazelen Rechthoek: hoofdrol bij Cees T erleth Nieuwe is pony Zware vracht Leeser: kleren om te hebben h Gemengd NAVO- marinesmaldeel Moeilijkheden na leggen hoofdgasleiding Metaalnijverheid vraagt 7 pet. meer Kleuter in sloot verdronken Werk havenmond IJmuiden heeft vertraging Ook bij verruiming Amsterdam-Rijnkan. Onderzoek tegen man die meisje wilde wurgen Mess vervreemdt militair van burgerij Wat kinderen ervan zeggen Ook Nederland r~ r- KLACHTENBOEK: Kippen van de leg Grond te stief" „Onweegbare last" Handen en Li ppen LÜ^PUROL Nieuw rapport nodig „Logeerbelasting is discriminatie VRIJDAG 5 MAART 1965 PAGINA 7 30.- 1 W" rT~ l* ill u li 1 1 - De lichte strook grond laat zien waar de pijpleiding is ge legd. Onderzoek heeft uitge wezen dat de meeste land- bouwpercelen een nabewer king nodig hebben om weer in de oude toestand te wor den hersteld. Deze boer heeft daar kennelijk niet op willen (of hoeven) wachten. „Topkapi", een modél uit de collectie van de Rotterdamse ontwerper Cees Terleth. Na afloop van de shows gingen mannequins en medewerkers Japans eten in Scheveningen. De nieuwe haarlijnnet als de nieuwe mode ook al golvend. Waaiende plissé tot even boven de zoomdie niet is geperst voor een cocktailjurkje van blauwe zijde. Uit de coTlectie- Leeser. Fijn, zo'n vrij weekend om eens rustig van een lekkere Karei 1-sigaar te genieten, PARAMARIBO, 5 maart Gisteren heeft prinses Beatrix een bezoek ge bracht aan het groot-opperhoofd van de Saramaccaners, Granman Aboiko- n'. in het dorp Asidonopo. Vervolgens Werd in het nabijgelegen dorp Djoemoe °P de zendingspost van de Evangeli- *che Broeder Gemeente de nacht door gebracht. Op het vliegveld van Paramaribo werd de koninklijke gast ondermeer begroet door premier Pengel, die de reis naar de binnenlanden zou meemaken. Met drie Beechcrafts vertrok men vervol gens naar het dorp Boto Pasi. Daar stapte het geselschap over in zeventien 'koralen, die de hoge bezoekers naar de Zendingspost Djoemoe brachten. De prinses werd bij het ziekenhuisje hartelijk begroet door ds. Doth, bis- bisschop van de EBG en door de uit Nederland afkomstige geneesheer-direc teur Frederiks. Ook de lopende patiën ten waren samen met de Hollandse zus ters Lena Bom uit Vriezenveen en Hil- de Dether uit Sneek aanwezig om de hoge bezoeker te verwelkomen. Prinses Beatrix maakte vervolgens een rondgang door het. 25 bedden tellende, Ziekenhuis en maakte een praatje met de patiënten. Na in Djoemoe wat te hebben uitgerust vertrok men naar het nabijgelegen dorp Asidonopo, de residentie van opperhoofd Aboikoni. Stram saluerend begroette het groot- Opperhoofd de prinses, die daarna werd voorgesteld aan de notabelen van het dorp. Na een demonstratie van bosne- gerdansen te hebben bijgewoond, keer de prinses terug naar Djoemoe, waar zij het avondmaal gebruikte. Na de maaltijd werden weer bosnegerdansen uitgevoerd, waaraan vier tot vijfduizend negers deelnamen. Zoals gezegd bracht prinses Beatrix de nacht door op de zendingspost. NATITOCHES, 5 maart (UPI) - In de pi»«ts Natchitoches, in de Ame- rikaan*» sta<' Louisiana, zijn tenminste 17 mensen om het leven gekomen als gevolg v an een ontploffing van een gro te pijpleiding voor aardgas. Er zijn u vermisten en gevreesd wordt dat het dodencijfer tot 20 zal stijgen. De- ontploffing scheurde de pijpleiding die een doorsnede van acht decimeter heeft, over een afstand van tweehon derd meter open daar waar de leiding top 5ösP°mpstation bereikte. Een aan- brand zvufirl de nabijheid raakte in vernie'ld huizen werden volkomen De ontploffing gebeurde kort voor het aanbreken van de dag. De kracht was zo groot dat mensen die op honderden meters afstand wonen uit hun bed wer den geslingerd. GLASGOW, 5 maart (UPI) Vol gende week zal voor de eerste maal ®en proef worden genomen met een gemengde NAVO-marine eenheid van vier schepen, waar ook Nederland aan deel neemt. De proef duurt zes maan den. Het smaldeel krijgt de naam Matchmaker". Nederland is er In ver tegenwoordigd met de Overijssel, Enge- und met de Leander, Canada met de Columbia en Amerika met de Hamm- oerbergs. Indien de proef slaagt zal volgend jaar de eenheid tot zes schepen Worden uitgebreid. (Advertentie) 'xiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiujiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii T» H V' deh°inv^,]iaa' 6n verticaal dezelfde woor- - 1i s,ha?kgewaarwording - 2 regel - 3. nobel «DratS ?elto8 5- Europeaan - 6. toe- in r,"- gedachte - 8. zwak - 9. plaats 11 mwi uwe P»aats in Z.-Amerika - 14' I,?"" 12. huidsmeer - 13. gewicht - leur - 15. myth, figuren - 16. wezen OPLOSSING VAN 4 MAART 3 short"1ou1L1' visba"k, N.V.; 2. inhaleren; 8- sik 4- caPe. a"d; 5. OL, tankers; ene' nV 7: ignorant; 8. Amer, alm; Vertical'. ,M: <10' ?.st: alge; tint. slaan- knagen d k viacoslteit; 2. inhalig; 3. shop, om; st: 5- a«. asrest; 6. 8- nnoVSl 11' 7' krenken, pal; 8. delta, la; re» liga; 10. bestemmen. (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 5 maart De Gasunie is voor een onaangename verrassing geplaatst nu is komen vast te staan dat alle landbouwgronden waarin tot nu toe een hoofdgasleiding is gelegd vier trajecten met een gezamenlijke lengte van zo'n 350 kilometer een nabewerking nodig hebben om weer in de oude toestand te worden gebracht. De Stichting Bodemkartering in Wage- ningen is het laatste half jaar in op dracht van de Gasunie perceel voor perceel nagegaan oni de toestand op te nemen, nadat gebleken was dat de grond na het leggen van de buizen niet was opgeleverd zoals de Gasunie, en vooral de boeren, zich dat hadden voor gesteld. De Stichting Bodemkartering heeft nu rapport uitgebracht. Gebleken is dat het ongekend zware materieel dat nodig is om de buizen te leggen' de grond van de ongeveer twintig meter brede werkstrook te vast heeft gemaakt. Hierdoor ontstaan moeilijk heden» bij de watertoevoer naar de gewassen. De Gasunie, die voor de contractuele verplichting staat de grond weer in de beste staat op te leveren, heeft zich na overleg met het Landbouwschap bereid verklaard de geëigende maatregelen te treffen. Dit houdt in dat vrijwel de ge hele tracé's over honderden kilome ters lengte moeten worden „gewoeld". Hierbij wordt met gebruikmaking van speciale landbouwmachines de grond tot een diepte van ongeveer een halve me ter losgemaakt, zonder dat de veelal minder goede ondergrond daarbij bo ven komt. Het werk is extra gecompliceerd om dat de trajecten zijn versperd doordat de oude toestand met overal hekken en sloten inmiddels weer is hersteld. De Gasunie wil niet zeggen hoeveel deze onvoorziene nabewerking haar gaat kosten maar schattingen van derden gaan in de richting van „miljoenen gul dens". De klachten, in de vorm van brieven en telefoontjes bij het Landbouwschap, dat als intermediair optreedt bij de on derhandelingen, en bij de landbouworga nisaties, kwamen voor een belangrijk deel uit Drente, dat zich in deze bijzon der strijdbaar toonde. „De grond is te stief", zo zeiden de Drentse boeren. De Gasunie staat niet alleen vooi? de kosten van de nabewerking, maar ook zullen de boeren weer schadever goeding krijgen wanneer er dit jaar niet op de strook verbouwd kan worden. Als maatstaf worden daarvoor de normen gehanteerd, die daarvoor eerder al zjjn vastgesteld. Dat de Gasunie weinig moeilijkheden maakt om de veelomvattende en kost bare nabewerking te doen verrichten, vloeit vermoedelijk niet alleen voort uit haar contractuele verplichtingen. Het Hjkt ook haar belang om de honderden boeren met wie in de toekomst nog over eenkomsten gesloten moeten worden voor de nieuwe trajecten, niet kop schuw te maken. Voor het werk zullen worden ingeschakeld de cultuurmaat schappijen die al eerder bij het werk betrokken zijn, de Heide Maatschappij en de Grontmij. Uit deze ontwikkeling heeft de Gas unie een les getrokken voor de toe komst. In het rapport heeft de stich- (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 5 maart De drie vak bonden van werknemers in de metaal nijverheid, waarvoor verschillende col lectieve arbeidsovereenkomsten gelden, hebben de werkgeversorganisaties voor gesteld de minimumlonen met zeven procent te verhogen. Zowel in de metaalnijverheid, waartoe o.a. te rekenen garagebedrijven, verwar- mingsbedrijven, elektrotechniek en lood- gietersbedrijven, als in de metaal industrie gaan de ionen in het algemeen echter reeds boven het minimum uit. De vier procent ondernemingsgewijze differentiatie zou men in de maximum lonen willen verwerken. ting Bodemkartering namelijk adviezen gegeven die er toe zullen leiden dat de schade bij de nieuwe trajecten veel ge ringer zal zijn. Bovendien kan een even tuele nabewerking voortaan gebeuren pal in het spoor van het „reizende cir cus dat de buizen heeft gelegd, wat minder tijd en minder mensen zal kos ten en dus goedkoper zal zijn. Over het algemeen blijken de boeren niet ontevreden over de schadevergoe dingen die worden gegeven. B\j minder dan een procent hoeft dan ook de hulp van de rechter te worden ingeroepen omdat de doorgang geweigerd wordt. olgens de Gasunie komen de boeren er dan financieel nog minder af ook. Voor de vergoeding van de gewassen "övoorbeie'd 's uitgegaan van een ge middelde opbrengst van de beste grond, zodat de bezitters van mindere grond voordelen hebben, aldus een woordvoer der van het Landbouwschap, dat door de bemiddeling in deze belangrijke zaak in staat is goodwill te kweken, welke na de gebeurtenissen rondom het Land bouwschap in het verleden wel gebruikt kan worden. Overigens wil het Landbouwschap niet verhelen dat er ook veel „onweeg bare last wordt veroorzaakt wanneer zo'n ïndrutavekkende aardgaskaravaan over het land trekt. Met name in Zeeuws-Vlaanderen heerst momenteel ontstemming over het optreden van de karavaan. Men reed zonder enige toe stemming erven van boerderijen op en begon met het uitzetten van het tracé op de akkers. Het gebeurt wel dat de boeren de paaltjes meteen uit de grond trekken. De zenuwen van de boer wor den dan wel op de proef gesteld. Het is een enkele keer ook tot een emotionele uitbarsting gekomen, bij voorbeeld wan neer de klachten van de boer door de aannemer of de deskundige ter plaatse ontaktisch werden opgevangen. Het is dan ook klassieke conflictstof: een boer die je aan zjjn land komt. Sommigen komen ook met klachten die verder niet zijn na te gaan zoals: de kippen zijn door het lawaai van de leg geraakt, de koeien geven ineens minder melk of melk van mindere kwaliteit; er wordt dan gespeculeerd op een al te grote coulance van de Gasunie. Overigens zpn de vergoedingen van de Gasunie zodanig, dat andere instanties als Rijks waterstaat en P.T.T. weieens kunnen gaan vinden dat de „markt" bedorven wordt. Voor de Gasunie echter is het zaak om in snel tempo de leidingen te kunnen leggen en de distributie spoedig uit te breiden. (Advertentie) POELDIJK, 5 maart I}« driejari ge Querinus Schouw uit Poeldijk (ge meente Monster) Is gistermiddag bij het spelen in een sloot bij het huis van zijn ouders gevallen en verdronken. Het jongetje is met een autoped het water ingereden. Toen het kind gemist werd, was het reeds te laat. kunstma tige ademhaling mocht niet meer ba ten. AMSTERDAM, 5 maart De voor zitter van de Kamer van Koophandel voor Amsterdam, mr. D. A. Delprat heeft in de gistermiddag gehouden ver gadering van de Kamer een krachtig beroep op de regering gedaan om de aanpassing van de havenmond in IJmuiden aan de nieuwe ontwikkelin gen in de scheepvaart met alle be schikbare middelen voort te zetten. En voorts om ook het tijdschema aan te houden dat is opgesteld voor de verrui ming van het Amsterdam-Rijnkanaal. Mr. Delprat bracht deze zaak ter spra- ke naar aanleiding van de goedkeuring van het Schelde-Rynverdrag. De werken aan de havenmond van het Noordzeekanaal in IJmuiden en de zeer grote investeringen, die in het ha vengebied zelf zullen plaatsvinden kun nen, aldus mr. Delprat, alleen dan hun rendement opbrengen, wanneer de ver binding van Amsterdam naar de Rjjn tijdig voor de volledige duwvaart ge schikt wordt gemaakt. Het grote werk aan de havenmond maakt volgens hem fninder voort gang dan werd verwacht. Dit is te wjjten aan ongunstige weeromstan digheden in de wintermaanden en aan het trager vloeden van de onont beerlijke geldstroom. Voorts wordt slechts aan de verhoging van één der drie spoorbruggen over het Amster dam-Rijnkanaal in een redelijk tem po gewerkt, terwijl met de Idouw van de drie grote sluizen en de verdere profielverruiming van het kanaal nog in het geheel geen begin is gemaakt. Deze vertraging ln de uitvoering van de werken die nodig zijn om een regel matige expansie van het Noordzeeka- naalgebied te verwerkelijken komt, zo zei mr. Delprat, wel bijzonder ongele gen nu met de grote nieuwe industriële vestigingen in dit gebied aan de infra structuur hoge eisen zullen worden ge steld. LUXEMBURG De militaire diensttijd zal in 1966 van negen tot zes maanden worden teruggebracht. (Rtr). AMSTERDAM, 5 maart Het Am sterdams bouwvakcomité heeft gr18™' avond besloten donderdagmiddag halve dag het werk neer te leggen ^i verband met de te voeren strijd vo° werkelijke verbeteringen." Het comité heeft zich met vertegen woordigers van werknemers van ver scheidene bouwobjecten in de hooiastaa beraden over de situatie diei is ont staan nu de nieuwe cao, conform het loonakkoord van de Stichting van de Arbeid, is tot stand gekomen. Als uit gangspunten voor verdere actie werden vastgesteld: tien procent loonsverho ging en totale verdwijning van de ta riefstop. Deze punten worden op een openbare vergadering«nader besproken. DEN HAAG, 4 maart De rechtbank heef' vanmorgen heropening van het onderzoek bevolen in de zaak tegen een Rotterdamse havenarbeider, die ervan verdacht wordt vorig jaar een meisje te hebben willen wurgen. Er zal een nieuw psychiatrisch rapport over ver dachte worden uitgebracht. Bij de behandeling van zijn zaak, veertien dagen geleden, verzekerde ver dachte de rechtbank zich noodt meer psy chiatrisch te zullen laten onderzoeken. De officier van justitie had twee jaar gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regering gevorderd. Verdachte gaf toen toe, dat als een boswachter met tussenbeide gekomen was, hij 7 oktober in een Bos in Was senaar het twaalfjarige meisje Willy Bleiswijk gewurgd zou hebben. DEN HAAG, 5 maart. Twee fabri kanten van mazelen-vaccins, te weten Philips-Duphar en Merck, Sharp en Dohme, hebben de minister van Socia le Zaken en Volksgezondheid verzocht toestemming te verlenen om hun pro duct in Nederland in te voeren en te distribueren. Deze verzoeken zijn op het ogenblik in behandeling. Aan enkele deskundige instanties is om advies gevraagd in verband met de vaststelling van de Ne derlandse eisen waaraan een dergelijk vaccin moet voldoen. In het afgelopen jaar is reeds toestemming verleend om ten behoeve van onderzoekdoeleinden partijen van deze beide vaccins in Ne derland in te voeren. Inmiddels is in het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid in Bilthoven een onderzoek gaande naar de moge lijkheid om ook het mazelen-vaccin te voegen bij het gecombineerde RIV- vaccin tegen difterie, kinkhoest, teta nus en polio. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 5 maart De na de oorlog in het leven geroepen mess voor officieren en onderofficieren heeft grondige wijzigingen gebracht in contact tussen militairen en burgerij. De mess is blijven voortbestaan met het gevolg, dat het gezelligheidsleven van de militairen zich vrijwel tend afspeelt in de besloten mess en niet meer in het horecabedrijf. Dit betoogde gistermiddag de heer G. Moussault, voorzitter van het Be drijfschap Horeca, in de gistermiddag in het Hiltonhotel gehouden openbare bestuursvergadering van genoemd be drijfschap. De heer Moussault leidde voor het laatst de vergadering. De heer Moussault noemde de ten in 1964 in het horecabedrijf niet on bevredigend, alhoewel de steeds zwaar der drukkende kosten geen reden tot optimisme geven. In een nende bedrijfstak kunnen de verhoogde salariskosten niet worden gehaald uit een verbeterde produktiviteit. Dan zou aan de dienstverlening zelf moeten wor den geknabbeld. De door de gemeente Valkenburg ingevoerde en door de Kroon goedge keurde logeergastenbelasting onder vond ook in deze vergadering kritiek. De voorzitter adviseerde de Valken- burgse hotel- en pensioenhouders de ze belasting als externe kosten te be schouwen en aan de gasten door te berekenen. De rechthoek vormt al klinkt dnt wiskundig wat vreemd de basis van de voorjaars collectie, ontworpen door de Rotterdamse couturier Cees Ter leth. Dat effect bereikt hij door na den op voor- en rugpand van hel lijfje, door ingestikte plooien in de rok of door een dubbel pand. Een ander kenmerk voor zijn nieuwe col lectie is de blousonlijn, die hij zowel voor pakjes als japonnen toegepast. Terleth gebruikt veel luchtige tweed en. gabardine voor zijn pakjes. De kleuren wisselen van gedekte tin ten tot fleurig roze, pastelblauw of voor de jurken bloemdessins in verschillende combinaties. Zijn pakjes en tailleurs zijn over het al gemeen afgestemd op de niet zo piep jonge vrouw. De rokken zijn vrij lang maar overigens doet hij mee aan het wat zwieriger effect van de huidige mode. De lengte van de jasjes va rieert nogal eens. Vaak krijgen ze een smal leren ceintuurtje dat vaag het wordt nooit strak aangetrok ken de taille accentueert. Naast deze tamelijk klassieke mo dellen komt hij een enkele maal ook met iets „geks", zoals het model „Topkapi", een katoenen geval met een wijde, tot net boven de knie rei kende pofbroek, en „Aladin" een Oosters haremgewaad, met een lan ge, wijdgepijpte broek. Zijn japonnen hebben een jeug dig accent. Vaak zijn ze gemaakt van gemakkelijk wasbare katoen, die niet gestreken hoeft te wor den. De grote hoeden van rijst- stro staan er heel leuk bij. 9 9 (Van onze mode-redactie) Het Syndicat Haute Coiffure Franpaise et Coiffure Crea tion, de thans twintigjarige organisatie, die zich bezig houdt met voorlichting op het ge bied van dameskapsels, heeft van daag in New York op zeer bijzon dere wijze de nieuwe haarmodelijn voor het komende lente- en zomer seizoen gepresenteerd. Dat gebeur de namelijk aan boord van het s.s. France, dat in de New Yorkse haven ligt. Het schip vertrekt dezer dagen voor een korte toernee, gedurende welke ook in Napels, Gibraltar en Cannes een soortgelijke show gehou den zal worden. Amsterdam kan er echter prat op gaan gisteren al een voor-première van deze show te hebben gehad. Niet op een schip in de haven weliswaar, maar om toch in de maritieme sfeer te blij ven in de „Diepzeebar" in het Apollopaviljoen. Daar wandelden op de klanken van lichte piano-muziek de mannequins vol gratie over de dansvloer om de nieuwe haarcrea- ties te tonen. Die nieuwe haarmode zal hoogst waarschijnlijk in de Europese ha vens, die de s.s. France zal aan doen even weinig deining veroorza ken als in de hoofdstad, want hoe wel de stijl volkomen breekt met de voorgaande (de ligne frileuse, die wat kouwelijk aandeed), in feite hebben de ontwerpers enkele schre den terug in het verleden gemaakt. De creaties vertonen namelijk in bepaald opzicht overeenkomst met vroegere stijlen. Zij zijn vrouwelijk en levendig, zonder pieken, maar wél met krullen en golven. Dank zij luchtige boucles komt een lijn tot stand, die door een bijzondere wijze va:, knippen en coiffure een houd bare vorm geeft, daar net geheel ondersteund kan worden door een zeer soepele „permanent wave". Het is een coiffure zonder crepages of terugkammen. Als het haar van coupe en vorm goed is uitgevoerd is het hele kap sel met een haarborstel gemakke lijk te schikken. Verbeteringen kun nen eenvoudig worden aangebracht door borstelen. Een groot voordeel: geen geplakte en gelakte haren, waar de kam haast op stuk breekt. De vrouw, die geheel met de mo de van het komende seizoen wenst mee te gaan draagt het haar kort, maar met „volume", dat wil zeg gen. dat het niet al te zeer is uit gedund. Wanneer de nekharen een gunstige inplanting hebben, wordt ■IIIIIIIIIIIMlIIIIIIIIIIIIIIItlllllllllllllllllllllllilllllllllllillliiiilii MÜn zusje mocht voor het eerst mee naar de kerk. Hoog boven de gelovigen zong het koor een prachtige vierstem mige mis. Het meisje was vol be wondering en kwam niet uitgekeken. Toen tqdens de consecratie enige ogenblikken doodstil was, nam zjj de gelegenheid waar en vroeg, wij zend naar de zangers: „Mam, wie tilt die mannen daar in?" (Mevr. C. W. Ruigrok, Vlaardingen) het haar omhoog gewerkt. In het tegengestelde geval wordt het on derste gedeelte naar beneden ge kamd, soms uitlopend in een punt Het kapsel is gekruld en heeft grote boucles, die luchtig naar voren val len. Het geheel maakt een pony achtige indruk. Voor wat de modekleuren aan gaat zijn dit jaar de „nuances iri- sées" aan de tinten toegevoegd. De ze nuances zijn vooral bestemd voor vrouwen met donkerblond tot don ker kastanjebruin haar, dat een va le en doffe indruk maakt. Ze geven een matte tint, die de indruk wekt, dat er licht op het haar schijnt. Stuk voor stuk kleren om te heb ben, bevat ook dit jaar weer de collectie-Leeser. Strandkle ding, sport-, dag- en avondkle ding, het is allemaal even goed, smaakvol en draagbaar. De bikini's zijn uitstekend van mo- Peel apart worden ze door de bijbehorende los hangende overhem den of shifts, die van hetzelfde ma teriaal zijn en van hetzelfde dessin voorzien als de bikini's, die zijn uit gevoerd in katoen, mousseline of georgette. In sportieve lange broeken is een grote variatie Ze zijn strak op het bovenbeen en lopen naar ondere toe wijd uit met een splitje op de schoen. Voor de variatie zorgen de stoffen. Sportieve zoals tweed, ribfluweel, lin nen en camel, geklede zoals piqué en fluweel. Al naar gelang de functie van de pantalon, wordt er een mous seline kanten bloes bij gedragen of een kort of zevenachtste jasje. Pakjes zijn er in grote overvloed. De meeste zijn van het Chanelsoort, andere hebben een plooirok met hoog gesloten kraagje en smal ceintuur tje. Prachtig zijn de mantels, voor al de doorgestikte met bijbehorende japon. De japonnen zijn voor het grootste gedeelte van pure zij. Voor overdag wordt ook wel dunne wol gebruikt, voor 's avonds naast zijde, ook veel piqué, crêpe en mousseline. Het kleurenschema biedt vele mogelijk heden, pasteltinten steken overal de kop op, maar wit wint het. Zwart is er nog in beperkte mate, marine blauw is favorieter.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7