Uitlatingen van trainer stof voor geschilpunt titelgevecht tegen S.V.E. EGBERT NYSTADT veldloopkampioen Wieier strijd 1966 in West-Ehii tsland Praeses Wesselo vergeet in huldiging naam van Anton Huiskens te noemen Ongeslagen Ned Lloyd klasse beter in het Finale van amateurcompetitie Yatagham Hanover wint titel met Willemse jr. Piet Beelen biedt groot verweer Invaller Jan Scheffer geeft Utrechters genadeklap.... Reageren DEVENTER, 9 maart De in cidenten blijven de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond hardnekkig achtervolgen. Zelfs tij dens een feestelijk gebeuren als de huldiging van de kernploeg deed zich zondag op de Deventer kunst-) ijsbaan een voorval voor, dat hetj hele schaatsfestijn overschaduwde. Grondslag Verrassircee ROME, 8 maart Er bestaat geen twijfel aan, dat de overwinning in de ronde van Sardinië terecht is gekomen bij de juiste man. Win naar Rik van Looy demonstreerde zijn overmacht vanaf de eerste tot de laatste dag op overduidelijke wijze, won zelf vijf ritten en liet de zesde maal de eer aan zijn „rechter hand" Ward Seis. Daarom is het eigenlijk verwonderlijk, dat de voorsprong van Rik in het eind klassement slechts 1 minuut en 49 seconden bedraagt. Kuurne-Brussel-Kuurne N'efs bos MAANDAG 8 MAART 1965 Toen de KNSB-voorzitter, de heer H. Wesselo, de rijders met uitzondering van Ard Schenk en hun coaches An ton Huiskes en Piet Zwanenburg had toegesproken, waarbij hij ook conditie trainer Ben Holleboom in het zonnetje zette en tevens hulde bracht aan alle coaches in Nederland, verzocht de Vlaardinger Rudi Liebrechts een paar woorden voor de microfoon te mogen zeggen. „Zwanenburg en Huiskes zijn bij de huldiging niet genoemd, waarom niet?", vroeg Liebrechts. Er ontstond een pijnlijke stilte, waarop noch de heer Wesselo noch een van de overige be stuursleden reageerde. Een deel van het publiek begon te applaudiseren. De grondslag van het incident lag in de rede van de heer Wesselo, die aan het begin van zijn speech opmerk te dat er aan de pers ondoordachte me dedelingen waren verstrekt, die de naam van de KNSB in discrediet heb ben gebracht. Het was duidelijk dat de bondsvoorzitter doelde op de woorden van coach Huiskes bij de terugkeer van de schaatsploeg uit Scandinavië op Schiphol. Bij die gelegenheid zei Huis kes het te betreuren dat niemand van het bondsbestuur aanwezig was. Wel gaf de heer Hijdra als lid van t.c. acte de presence. Desgevraagd deelde de heer Wesselo later mee, dat hjj met zjjn medebestuur ders op de uitlatingen van Huiskens nog zal reageren. Hij verklaarde tevens dat het bondsbestuur geen bericht had ont vangen wanneer en op welke wijze de schaatsploeg in Nederland zou terugke ren. Dat hij Huiskes en Zwanenburg bij de huldiging niet afzonderlijk had genoemd vond de heer Wesselo niet vreemd omdat hij ze automatisch meende te hebben be trokken bij zijn compliment aan „alle coaches in Nederland". Voor de heer Hol leboom had hij wel een uitzondering gemaakt, omdat deze al jarenlang zijn beste krachten aan de hardrijders wijdt zonder ooit in het middelpunt van de belangstelling te staan. De schaatswedstrijden werden beheerst door Rudi Liebrechts en Carry Geijssen. Liebrechts won zowel de 500 als de 3000 meter. De laatste afstand reed de wereld recordhouder op dit nummer zelfs in een nieuwe Nederlandse recordtijd: 4.44,2. Bij de dames was Stien Kaiser niet aan wezig. De Delftse nationale kampioene zal zich een dezer dagen aan haar knie laten opereren. De uitslagen: 500 meter: 1 Liebrechts (Vlaardingen) 44,5; 2 Bartling (Amsterdam) en Halfweg (Wieringen) 44.7; Modder (Warmenhui- zen) 45,1; 5 Kievit (Veenendaal) 45,5; 6 en 7 Lourens (Zutfen) en Verkerk (Put- tershoek) 45,9. 3000 meter: 1 Liebrechts 4.44,2; 2 Ver kerk 4.49,9; 3 Van Swaay (Wageningen) 4.53,8; 4 Modder 4.55,0; 5 Beukers (Ber gen) 4.56,2. Dames, 500 meter: 1 Carry Geijssen (Amsterdam) 50.4; 2 Beppy Geijssen (Amsterdam); 3 Tineke Hamstra (Am sterdam) 52,0; 4 Nel Lamers (Angeren) 52,3; 5 Willy Burgmeijer (Nieuwveen) 52,5. 1000 meter: 1 Carry Geijssen 2.39,0; 2 Ans Schut (Apeldoorn) 2.42,9; 3 Beppy Geijssen 2.44,0; 4 Wil van Wees (Naar- den) 2.45,2; 5 Henny Hondeveld (Laren) 2.45.5.-. Ard Schenk heeft de tweedaagse wed strijden in Mosjoen op prachtige wijze gewonnen. Na zijn 41,8 van zaterdag won hij zondag de 1500 m in 2.09,5 voor Magne Thomassen (2.10,8); Fred Maier (2.11,8) en Nils Aaness (2.12,9). De 5000 meter werd gewonnen door Fred Anton Maier in 7.39,5. Ard Schenk werd tweede in 7.50,4. Het eindklassement luidt: 1 Schenk 177,857 pnt; 2 Fred A. Maier 179.473 pnt; 3. Magne Thomassen 179,933 pnt. UTRECHT, 8 maart. Bijgelovigen hechten aan het getal dertien niet veel goeds. De tafeltennissers van Ned Lloyd ook niet. Vandaar dat de Amsterdamse verzekeringsmensen wat witjes rond de neus hypernerveus aantraden om in het afgeladen SEB-gebouw te Utrecht voornaamste rivaal SVE te bestrijden. Het „bange" vermoeden van de spelers van Xed Lloyd is niet uitgekomen. De Amsterdamse club mag zich na jl. zater dagavond Oranjes kampioen noemen. Als opvolger van stadgenoot AMV.L N'ed Lloyd versloeg SVE met 64 en bleef dit seizoen ongeslagen. Waarom de spelers van Ncd Lloyd be vreesd waren voor het getal dertien? Wel, reeds twaalf keer hadden de Am sterdammers een poging ondernomen om de Nederlandse titel te bemachtigen. Steeds tevergeefs, waardoor in de loop der jaren Ned Lloyd de reputatie kreeg van „eeuwige tweede". Maar op 6 maart 1965 is het dan toch gelukt. En dat kwam niet doordat Frans Schoofs de strijd dic teerde. Niet dat hij teleurstelde, maar ge woon omdat Jan Scheffcr, de meer dan dertig-jarige veteraan, de verrassing van de dag werd. Scheffcr. invaller voor Douwe de Vries, kreeg misschien wel zijn laatste kans om het zo lang verbeide pre dikaat „Nederlands kampioen" te ver overen. Die kans heeft de Amsterdam mer gegrepen. Jan Scheffer was de man. die SVE het capitulatiebevel voorlegde- Rik van Looy, de glorieuze win naar van de Ronde van Sardinië, heeft in deze etappe-k°ers dui- nationele wielrennerij het ko- delijk aangetoond, dat de inter- j mend seizoen weer geducht re- I kening met hem moet houden. Alleen Rik van Looy komt overwinning toe (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM, 8 maart. Twaalf amateurs kwamen gisteren in de finale van het winterkampioenschap dei ama teurs te Hilversum aan de start. De pechprijs was ongetwijfeld voor G. van der Wal, die in de tweede bocht van de sulky af sloeg. Het paard ging door, gelukkig zonder ongelukken. De rijder zal zijn helm dankbaar zijn, hij kwam er af met vermoedelijk een lichte her senschudding. Yataghan Hanover kwam in de twee de ronde met het overwicht van haar grote klasse naar voren en lag in de inat- ste bocht al gewonnen. Dat leverde H Willemse junior uit Hillegom de titel van winterkampioen. Deter d'Aster maakte zijn seizoende buut met een zege in de snelle tijd van 1.27.4. En niettemin kon hij maar juist meester worden over Dodo S. die on danks een slecht begin nog bijna had gewonnen. Bravour S zegevierde in de 1600 me ter van de Mopsprijs, waarbij hij zijn re cord van 1.23.6 op 1.21.8 bracht, een mooie verbetering, al was de afstand bijzonder geschikt. Voor Wolvega was de middag succes vol. Trainer Oosting zag zijn zoon Ba- lios en Celia D ter zege rijden. En J Hof verraste met Barrelina in de twee de afdeling van de Dagprijs waarin Charles H evenals de dinsdag tevoren 1 zijn snelheid door galoppedes bedierf Tegelijkertijd betekent dit een compli ment voor de zo fraai teruggekomen Ro meo Venturelli, op een enkele uitzonde ring na steeds in de slag maar niet be giftigd met een rappe sprint zoals Rik van Looy dat is. Het kostte Venturelli dagelijks 15, 20 ol 30 seconden verlies en daarmee is zijn nederlaag verklaard De beide Nederlanders in de ronde Arie den Hartog en Cees Lute, hebben geen opvallende daden verricht. Lute reed zelfs uitermate zwak, Den Hartog was enkele malen goed in de slag maar had niet steeds het geluk aan zijn zijde Het seizoen is echter nog jong en er kan nog heel wat veranderen. De etappe van gisteren, waarvoor de renners Sardinië hadden verlaten, bracht toch nog enkele aanvallen. Op het ge accidenteerde parcours tussen Civitavec chia en Rome heeft met name Venturelli enkele malen getracht zijn ..coupe de po ker", zoals hjj het aangekondigd had, ten uitvoering te brengen. Van Looy c.s. waren echter waakzaam tot het einde, ook toen Venturelli dicht bij Rome reageerde op een aanval van Zandegu, die Sorgeloos ter bewaking had meegekregen. In het spoor van Van Looy en enkele anderen trok ook Arie den Hartog ten strijde, doch kort voor de fi nish moest hij door een Lekke band zijn gezellen laten gaan. Het eindklassement luidt als volgt: 1. Rik van Looy (België) 29.35.10, 2. Romeo Venturelli (Italië) op 1 min. 49 sec., 3. Roberto Poggiali (Italië) op 8 min. 34 sec., 4. Jacq. Auquetil (Frankrijk) op 8 min. 35 sec., 5. Aldo Moser (Italië) op 8 min 37 sec., 6. Armand Desmet (Bel gië) op 9 min., 7. Vittorio Adorni (Italië) op 9,23, 8. Ward Seis (België) op 14.14, 9. Jos Planckaert (België) op 17.08, 10. Franco Cribiori (Italië) op 18.52, 16. Arie den Hartog (Nederland) op 27.06, 46. Cees Lute (Nederland op 1.08.37. Het is te merken, dat het wielerselzoen op gang komt. Er komen van de buiten landse criteria steeds meer uitslagen bin nen. Zo bevestigde de Belg Guido Rey- brouck in een uitstekende conditie te ver keren De winnaar van Parijs-Tours 1964 won de 200 km lange wegwedstrijd Kuur- ne-Brussei-Kuurne. In de sprint klopte hij de Brit Vic Denson. Met een achter stand van vijfentwintig seconden pakte de Belg Bernard van de Kerkhove het brons. Op anderhalve minuut volgde het peleton met o.a. Jan Janssen (10de)Cees van Espen (I2de), Cees Haast (18de), Rijf Gijsel (21ste) en Rik Wouters (28ste) Ook de onafhankelijken hadden hun Kuurne-Brussel-Kuurne. Deze etappe eindigde in een grandioze triomf voor Bart Zoet, die daarmee zijn eerste wed strijd in deze „nieuwe' categorie succes vol afsloot. Hij won de sprint. De semi-klassieker Genua-Nice is ge wonnen door de Belgische Italiaan Car mine Preziosi. naar men fluistert de gro te belofte is van de Porforthploeg. Zijn zege was het gevolg van een solo-vlucht die hem een voorsprong van 36 sec. ver schafte De Franse neo-prof Gutty werd tweede, de Italiaan Franco Balmanion derde De omloop van „Het Volk", waar mee volgens de traditie het Belgische wegseizoen wordt geopend, heeft een overwinning opgeleverd voor de Belg Noal Depauw De ploeggenoot van Rik van Looy legde dé 223 km af in vijf uur 23 minuten. Marcel van den Boogaert werd tweede op een achterstand van 1 min. 17 sec. Jos van der Vleuten reed zeer verdienstelijk Als beloning eiste hij de bronzen plak op. Wereldkampioen Jan Janssen werd vijfde, Piet Rentmees ter zevende. Hij won van Plet Lutcyn (1121 en 1721). Een verrassing, die op de bijna vierhonderd toeschouwers diepe indruk maakte. Méér dan het stoute stukje, dat Scheffer later op de avond uithaalde door zelfs Wim Schoonemeycr tc ver slaan. Door deze twee triomfen „viel" in feite de partij voor de Utrechtenaren. Want over béide teleurstellingen konden zij zich niet heenzetten. Toch kwam Piet Luteyn nog tot een opvallend resultaat. Hij dwong Nederlands kampioen Frans Schoofs tot in het diepste van zijn reser ves te tasten. Maar wat meer zegt- Piet Luteyn beheerste lange tijd het spel. Toch werd de speler van Ned Lloyd overwinnaar. Piet Luteyns slagenritme stokte halverwege de derde game. Hij kreeg geen slag meer rond. Schoofs had dit door en wachtte. (17—21, 22—20 en 1-2—21). Een stek punt van Luteyn is. dat hij de „looping" gecontroleerd kan terugbrengen, terwijl hij over een kei harde aanvalsslag beschikt- Na deze par tij was de stand 51 geworden. Bertu* Swart stelde toen de executie nog eve11 nemeyer Frans School, die eigenlijk de hoofdpartij had moeten zijn, was nu wel van beslissende betekenis, maar toch een finale zonder glans. Schoofs won simpeltjes (1221 en 1721). De stand was toen 62. Hoe dat kwam, dat Wim Schoonemeyer Niet op slag komen? Hoewel hij zaterdagavond niet veel sprak, was toch aan zijn gehele manier van doen te mer ken. dat er iets niet in orde was. Hij waS wat ontgoocheld. En dat is niet zo verwonderlijk. Vlak voor de grote strijd aanving kwam hem ter ore dat hij niet was op gesteld in het team. dat dinsdag, 16 maart te Leiden tegen België aantreedt, 'n Bit tere teleurstelling. Schoonemeyer staa4 derde op de persoonlijke competitierang" lijst, achter Onnes en Schoofs Zoals vah te voren was te voorzien, is Onnes nie* door de NTTB aangezocht, waardoof Schoonemeyer in de heilige overtuiging leefde, dat zijn keuze wel „snor" zat. Hij had het echter mis. Frans Schoofs. Kavel Deken en Gé Bakker werden uitverko ren. Een nare beslissing voor een spelC' die op de wereldkampioenschappen Oranjes kleuren moet gaan verdedigen De uitslagen van de voor de competit'® van de NTTB gespeelde wedstrijden lid- den: Ereklasse: AMVJ 1—WIBO 9—1; Scyl* la—Maasbree 6—4; SVE—Nedlloyd 4- Dp Treffers— Smash 37; VVGA-" AMVJ 2 7—3. Hoofdklasse A: AtoomVVGA 2 91' LU TOGerminal 2 91; Salamanders--; AVGA 6—4; Xerxes—Irene 3—7; WIBU 3Batswingers 55. Hoofdklasse B: Germinal—Olymp1* 37; Never DespairDocos 82; Srnas" 2Vriendenschaar 100; Victory 55*"' Eendracht 0—10; WIBO 2 JVC 5—5. Hoofdklasse C: Batswingers 2OTT 7—3; Eendracht 2—Belcrum 2—8; PSv-' DDC 8—2. LISSE, 8 maart Op het fraaie land goed Keukenhof, in het hart van de Bol lenstreek, heeft Egbert Nystadt, een 22- jarige politieman uit Dwingelo, zondag met reputaties gespot. De hoekige, w(M bonkige atleet uit bet Noorden van het land, schuwde het zware kopwerk op het geaccidenteerde parcours niet en 'n zijn fraaie overwinning kreeg hij de be loning, die hij verdiende. Nystadt heeft er niet lang twijfel over laten bestaan wat zijn bedoelingen wa ren in dit vijftiende nationale veldloop kampioenschap, waarvan de organisa tie was toevertrouwd aan de Spartaan uit Lisse, een nog jonge atletiekvereni ging, die in enkele jaren uitgroeide tot de grootste club van Nederland. On middellijk na de start nam de pupil van oud.lange-afstandloper Henk Viset de leiding. Halverwege de laatste ronde trachtte Nystadt Beelen af te schudden, maar de taaie Zuidhollander bleef hartstoch telijk aangemoedigd bij. In het heu velachtige gedeelte probeerde Nys* s. het nog eens. En nu met meer sU v3j> Beelen boog voor de enorme kracht zijn concurrent, die daarna zienderos. uitliep. Bij de finish had de nieuwe gp pioen, die opmerkelijk fit over de st kwam, ruim vijftien seconden voorspr^eJi, De uitslag van de strijd om de Ne landse veldlooptitels luidt: HEREN (10.000 meter): 1 Egbert Nystadt (Dos DwlIi <ssè> 28.17.6; 2 Piet Beelen (Spartaan L,j,0p 28.32.6: 3 Nacques van Eekelen Me Roosendp-n 28.40.6: 4 Piet de Haas -y* tro Rotterdam) 28.45.4; 5 Joep Dei 'Kimbria. Maastricht) 29.02.4: -5, Clubkampioenschap: 1 Spartaan Unitas 16 en 3 Kimbria 22 punten- DAMES (1500 meter): r ejdefe 1 Gerda Kraan (Bataven, .~_seu' 4.47.6; 2 Thea Lammert®* c.\eêeJ (GAC Hilversum) 4.51.2: 3 Hiet „jjli <HAC, Helmond) 4.53.2; 4 T. aotte AV'SA Apeldoorn) 4.57.2; 5 1 (EAV Enschede) 5.0.2. GENEVE, 8 maart Op het 129ste congres van de internationale wielerunie (U.C.I.) is in Geneve de organisatie van de wereldkam pioenschappen 1966 toegewezen aan West-Duitsland. West-Duitsland verzamelde 63 stemmen, Nederland 18. Het wereldkampioen schap cross vindt volgend jaar in Algerië plaats, in 1967 is Zwitser land organisator. De Westduitse wielerbond stelt zich voor de weg- titels op de Nürburgring te laten betwisten, terwijl men voor de baanwedstrijden aan Keulen of Frankfort denkt. Een ander belangrijk punt vormde het vraagstuk van de scheiding van de amateur- en profrenners. Het internationaal Olympisch Comité heeft de U.C.l. als eis gesteld dat er voor het einde van dit jaar een zuivere" amateurbond zal worden gevormd op straffe van uitsluiting van de wielersport van het Olympisch programma. Na breedvoerige discussies besloot men met 70 tegen 36 stemmen een plan van U.C.I.-president Rodoni (Italië) te bestuderen. Daartoe is een speciale commissie in het leven geroepen. Na de toelating van enkele nieuwe Afrikaanse staten heeft de U.C.l. nu precies 100 leden. Ondanks alle verwikkelingen en moeilijkheden, die dit weekeinde op de Deventer kunstijsbaan tijdens de officiële huldigingswedstrijden van de Oranjeploeg ontstonden, zijn de rijders toch op het ere-platform ge klommen. Op de foto ziet u ze. Van links naar rechts Het Modder, Cees Verkerk, Garry Geyssen, Stien Kaiser, Rudi Liebrechts, Ans Schut en Peter Nottot. Rudi Liebrechts brengt KNSB in verlegenheid Het succesvolle tafeltennisteam van Ned Lloyd, dat zaterdagavond de landstitel greep. Van links naar rechts: Bert Schoofs, Jan Scheffer en Frans Schoofs.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 16