Succes van Drie nieuwe films op komst neemt voorlopig geen einde Draadloos oproepsysteem zwervende employe's steeds binnen bereik meer Mode Lucy Gezin Griezel Ill 12 MAART 1965 PIAJS Cean Connery is de afgelopen weken in Parijs geweest om de eerste opnamen te maken voor de film „Thun- derball" naar het gelijknamige boek van Ian Fleming. Binnenkort vertrekt hij naar de Bahama-eilanden, waar hij met de Franse actrice Claudine Auger als tegenspeel ster zal optreden in een liefdesscène, waarvan alleen tropische vissen en enkele camera's getuige zullen zijn. Met deze scène, die zich onder water afspeelt, zal de vierde en duurste James Bond-film worden geopend. Het ziet er naar uit, dat er aan het ongelooflijke succes van deze serie voorlopig nog geen einde zal komen. Volgens de laatste berichten van United Artists worden de bruto- ontvangsten van „Goldfinger", de vorige, hier nog niet in vertoning gekomen James Bond-film, die twee miljoen dollar heeft gekost, op 32 miljoen dollar geschat. Geen wonder, dat Connery buitengewoon in zijn schik is, niet alleen om de populariteit, die hem ten deel is gevallen, maar ook en misschien nog meer omdat hij een per centage heeft in de opbrengst van de film. Waarschijnlijk heeft nog nooit iemand getracht uit te reke nen, hoeveel kilometers een verpleegster in 'n groot ziekenhuis dagelijks tijdens haar werkzaam heden aflegt. Dat het er met dat gedraaf tussen ziekenzaal, keukens, operatiekamer, sterilisatie-afdeling enz. heel wat moeten zijn, is zeker. „Zuster, wilt u misschien even vraagt een patiënt. „Zuster, kunt u even...." vraagt een ander. En daar gaat de verpleegster weer, terug naar de afdeling waar ze zojuist vandaan gekomen is. De zuster doet het wel „even". Het personeel van het nieuw-ge- bouwde verpleeghuis van het Haar lemse St. Joannes de Deo Zieken huis krijgt het gemakkelijker. Dank zij een centraal oproepsy steem wordt hier veel onnodig ge loop voorkomen. De patiënt kan vanuit zijn bed, door het indrukken van één knopje, contact opnemen met de centraliste. Deze brengt het verzoek van de patiënt over aan een verpleegster, die (draadloos) door de centraliste wordt opgeroe pen. LUCILLE BAL grote zaken Jaar maakt. Bovendien doe ik ook nog andere dingen. Ik ben pas klaar met mijn optreden in de film „The HiU" waarin ik een sergeant-majoor speel, compleet met kort haar, een snorretje en een Glasgow-accent. Maar ik zal heus niet op James Bond afgeven. Hij heeft me een massa goed gedaan (beslist niet overdreven, want voor zijn optreden in „The HiU" kon Connery een honorarium van anderhald miljoen gulden bedingen en bovendien schijnt het zo het een en ander in de wereld van show business te hebben ontketend Sean Cónnery als James Bond in cle film „From Russia with love". JAMES BOND Dat heeft hij inderdaad. Het zal niet lang duren, of we zitten tot over onze oren an de geheime agenten. ,.The Ip- cress File" mat Michael Caine is klaar, David Niven is bezig zijn optreden in „One Spy Too Many" in de Elstree- studio's te voltooien: in Ierland is Richard Burton voor de helft klaar met zijn rol in „The Spy Who Came in from the Cold" en tenslotte heeft de Amerikaanse filmmaatschappij Colum bia de verfilmingsrechten aangekocht van „Casino Royale", waarmee wijlen Ian Fleming de faam van zijn James Bond-figuur vestigde. Charles K. Feld- man, die de film zal maken, is thans bezig een acteur te zoeken,die deze figuur alle recht zal doen wedervaren. Hij zal in de film wctrden omringd door „vijf van de mooiste en verleidelijkste actrices, die er in de wereld van de show business ziin te vinden", verze kert de producent kosten, maar tenslotte besloot ik toch door te zetten en nam ik de aandelen van mijn vroegere man over. Het heeft me twee jaar gekost, om de mensen te vinden, die me konden helpen, de maat schappij te besturen, dat waren een paar heel zware jaren. Ik voerde zake lijke besprekingen met de krulspelden nog in mijn haar, of tussen twee opna men in. Als ik 's morgens in de studio kwam, gingen alle deuren open en kwa men er overal mensen uit te voorschijn, die vroegen: „Hebt u een ogenblikje voor me?" Hoe is ze er als vrouwelijke werkgeef ster in geslaagd zich in een hoofdzakelijk door mannen geleide wereld te handha ven? Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllilllliiiillllllllllllilllllllllliilllllllllllllllit ,.Wel. ik werkte in de show business, zoals een ander knopen of koelkasten verkoopt. In de showbusiness had ik een zekere reputatie. Dat hielp dus. Het zou veel moeilijker zijn geweest, als ik ma was geen bemoeien met iets, waarvan ik helemaal geen verstand had". Behalve het beheer van haar eigen maatschappij en haar optreden voor de televisie, heeft LuciUe Baü ook nog een radioprogramma, treedt nu en dan op in TV-shows van anderen en maakt plannen voor de produktie van een film. Ze Is thans gehuwd met de komiek en radioproducent Gary Morton, heeft twee kinderen uit haar huwelijk met Arnaz (Lucie, die 13 en Desi, die 11 jaar is), en twee huizen, één in Beverley Hills en een ander 140 mijl verder in Palm Springs. Heeft ze nog tijd over om voor haar huis en gezin te zorgen? „Ik maak een begroting van mijn tijd en organiseer ons gezinsleven" luidt haar antwoord op die vraag. „Er ie een tijd geweest, dat mijn carrière en mijn leven thuis met elkaar in conflict kwamen. Al3 de kinderen klein zijn, missen ze j? teveel. Maar nu ze wat groter zijn, heb- bn ze me niet zo hard nodig. Toch bef ik een echte moeder en een goede huis* vrouw. Ik stel altijd zelf de menu's sa men en leid het huiswerk. Ik laat mas sa's briefjes achter In de auto, in d« keuken of aan de spiegel van mijn toilet tafel. U weet wel in de geest van: „DenK om je afspraak met de tandarts" „MaaK je huiswerk", „Vergeet je honkbal-trai ning niet" of „Laat de kinderen vroeg eten, want ik kom pas laat thuis. Daar na mogen ze naar de televisie kijken". Natuurlijk zijn er wel eens moeilijkhe den zoals in elk ander gezin. Laatst was Lucie brutaal tegen me en dus stuurde ik ze naar haar kamer tot ze me verontschuldigingen zou aanbieden Even later, net, toen ik aan het tele foneren was, kwam ze naar beneden met haar vogelkooi in de ene en een koffertje in de andere hand. Ik sprak gewoon door en na 'n poosje ging ze weg. Ik zag haar langzaam het tuinpad aflopen, langzaam de weg oversteken en heel langzaam de hoek omgaan. Na een half uur kwam ze terug en storm de mijn kamer binnen. „Probeert u dan Zal LuciUe Ball er ooit in slagen, zich zelf los te maken, van haar zware dage lijkse werk? „Op het ogenblik weet ik nog niet, of ik met ./Die Lucy Show" zal doorgaan. Maar ik kan mezelf niet voorsteUen, dat ik me terugtrek. Ik zal er nooit mee ophouden. De drukte doet me niets. Ik heb alles georgani seerd". En dit is dan tegelijk wel de beste ka rakterisering, die van Lucy Ball kao worden gegeven. BIJNA zeventig jaar geleden, op 10' jarige leeftijd, speelde Boris Kar» loff. de griezelexpert de Duivelko- ning in een pantomime. Thans is hij aan zijn 131e film toe, die in de Britse Shepperton-studio's wordt gemaakt. De titel van deze film, die zich afspeelt W een van die lugubere oude kastelen vol verschrikkingen is „House at the End of the World". Boris Karloff zelf neemt zijn taak. d0 mensen de stuipen op het lijf te Jagen- erg luchtig op. Tijdens de pauzes tussc" de opnamen verdiept hij zich in de sport berichten van „The Times" Hij vindt het helemaal niet erg, dat men hem al leen maar als een griezel ziet. Hij zotf trouwens helemaal niet iets anders wil len spelen. „Als Ik hoor van de clown die Hamlet wil spelen, zeg ik altijd: het is te hopen, dat niemand het hem laa' doen, want dan is dat het einde van zijn loopbaan als clown. Toen Ik indertijd vier uren per dag bezig was om me ai5 het monster van Frankenstein te grime ren, hadden sommige mensen medelijl den met me. Maar ik grimeer me vi'i'1 liever zelf. dan dat ik het een ander «1* doen". ^5*!-=-1» In Amerika heeft „Goldfinger" zulk een overweldigend succes, dat een bios coop in New-York doorlopende voorstel ling van 24 uur per etmaal organiseerde Tenslotte was de directie echter gedwon gen een pauze van een half uur per dag in te lassen om de schoonmaaksters in de gelegenheid te stellen, een voet hoog tapijt van popcorn op te ruimen. Sean Connery zelf echter gelooft niet, dat bet succes van de „007"-films nog heel lang zal duren. „Thunderball", al- dus verklaarde hij „is het beste ver haal van Fleming, dat tot nog toe is verfilmd, en ik geloof wel, dat de film nog beter wordt dan „Goldfinger" Maar ik kan niet inzien, dat de serie daarna nog met toenemend succes kan worden voortgezet, hoewel ik een contract heb om er nog twee te maken, namelijk „O.H.M.S.S.' en nog 'n andere. Maar wie weet? Heel Amerika staat ervan overeind en vooral voor „Goldfinger" lo pen ze storm. Daarin wordt 'n spiksplin ternieuwe Lincoln Continental tot schroot in elkaar geperst. Het was een echte auto, moet u weten en toen we hem naar die sloper dn Miami reden, kon de voor man dat eenvoudig niet uitstaan. Begrij pelijk, veronderstel ik, want tenslotte is het bezit van een Lincoln Continental de droom van iedere Amerikaan. Toen we er dus eentje zo maar in elkaar lieten persen, kon de voorman het niet langer zwijgend aanzien en gilde ons toe-, „el lendige sadisten „Mijn enige bezwaar tegen de Bond. films is, dat ze niet veel van je vergen als acteur. Het enige, dat je moet heb ben, is een constitutie als een rugby-spe- ler. Ik moet eerlijk bekennen, dat ik graag iemand anders eens James Bond zou willen zien spelen,--t-r is sprake van geweest, dat Richard Bur top het wilda proberen. Ik heb toen direct gezegd, dat hij gek zou zijn, als hij het deed. Wat hij ook zou doen, hij kan de films nooit succesvoller maken dan ze al zijn. Zelfs als Sam Spiegel en David Lean (de pro ducent en regisseur van „ine Bridge on the River Kwai" en „Laurenoe van Ara- bië") het zouden proberen, iser geen en kele waarborg, dat ze het beter zouden doen". Connery is niet bang, dat men hem helemaal met de James Lond-nguur zaj gaan vereenzelvigen, „veel kans is daar niet op. Dat kan wèl gebeuren, als je in een wekelijkse televisieserie optreedt, maar niet als je slechts een film per De verpleegster is uitgerust met een klein entvangertje. De patiënten kunnen dank zij dit systeem sneller en ef ficiënter geholpen worden. Ook in een ziekenhuis in Sneek maakt men sinds enige tijd van een dergelijk omroepsys teem gebruik, tot volle tevredenheid van personeel en patiënten. Ook artsen, chi rurgen kunnen nu sneller (denk aan verkeersongelukken etc.!) zijn waar men hen nodig heeft. Kort geleden bracht Philips een nieuw oproepsysteem op de markt: de voornaamste eigenschappen zijn: een grote reikwijdte, een groot aantal deelnemers, eenvoudige bediening en een voortdurende bereikbaarheid van aile betrokkenen. Het oproepsysteem be strijkt een gebied met een straal van ongeveer 1% kilometer. Een aantal van 156 mensen wanneer alle tech nische mogelijkheden worden benut zelfs 468 is nu te bereiken. De deelnemers zijn uitgerust met klei ne compacte ontvangers. Deze ontvan gers zijn aangesloten op een of meer (het maximum is zeven) bedieningstoe stellen. Door het bedieningstoestel wor den de signalen uitgezonden die nodig zijn om de medewerker, naar wie men vraagt, op te roepen. Behalve signalen kan de centralist de boodschap ook di rect mondeling aan de betrokkene door. geven. Iedere ontvanger reageert slechts op één golflengte: alleen de opgeroepe- nen hoort dus de voor hem bestemde me dedeling. De ontvangertjes zijn zó klein, dat zij zonder bezwaar in de borstzak van overall, stofjas d colbert gedragen kun nen worden. Zij zijn voorzien van een volumeregelaar en een uitneembare luid spreker, die men op de revers kan be vestigen. De geluidssterkte is niet afhan. kelijk van de afstand tussen zender en ontvanger. Ook in een omgeving met veel lawaai (in een fabriek bijvoor beeld) blijven de signalen en medede lingen goed verstaanbaar. De organisaties, waarin mensen sa men moeten werken, worden voortdurend groter, zowel bü bestuurslichamen als het bedrijfsleven. Een snel groeiend behoefte aan communicatiemiddelen is ht gevolg. Voor de centrale oproep systemen, die ambulante medewerkers binnen bereik houden, Ijjkt ons in de na. blje toekomst dan ook een steeds belang rijker wordende plaats weggelegd. Foto boven: de centraliste achter het toetsenbord van het centraal systeem. G. P. Foto onder: ook In een lawaaiige omgeving klinkt de oproep zeer duidelijk. VOOR DE bungalow met de rode deur ln de Hollywoodse studio's van De- silu Productions staat vaak de drie wieler van Lucille Ball geparkeerd. Een voertuigje, dat symbolisch is voor het drukko leven van zijn eigenares, een vrouv/ die niet alleen een van de groot ste televisie-sterren ter wereld is, maar die ook presidente Is van de studio, waar Ze werkt en1 bovendien een actieve vrouw Cn moeder. Veertien jaar lang al heeft deze levendige, roodharige vrouw met de schorre stem miljoenen kijkers laten lachen, eerst in „I love Lucy" (met haar vroegere echtgefibot Desi Arnaz) en thans met „The Lucy Show", die door de te levisie in 44 verschillende landen wordi uitgezonden. In. de bungalow met de rode deur vul len de gebonden scenario's van haar shows anderhalve boekenplank, geflan keerd door een uitgave van Shakespeare, een exemplaar van ,-Moby Dick" en „The New Testament Hours" Zelf is Lucille Ball een niet minder wonderlijk miengjsel van contrasten. Gekleed in een blauwe pantalon eri ge streept overhemd, ziet ze er helemaal niet uit als de presidente en voor 51 procent eigenaresse van tl maatschap pij, die een geregelde omzet van 25 mil joen dollars (ongeveer 85 miljoen gul den) per jaar heeft. Wie echter eens met de leiding van de studio praat, komt al spoedig tot de ont dekking, dat ze niet alleen maar in naam het hoofd is. Haastig op geel papier ge krabbelde memo's circuleren voortdurend op de verschillende afdelingen en vóór, tijdens of na haar geregelde bezoeken, vinden er vaak drukke besprekingen plaats. Dit alles is een merkwaardige presta tie voor iemand, die haar loopbaan is be. gonnen als «m van de beroemde Göld- wyn Girls uit de eerste dagen van de Hollywoodse musicals en die eens kleine rolletjes speelde in de studio, waarvan ze nu de eigenares is. Wat voor vrouw is Lucille Ball eigen lijk? Hoe slaagt ze er in, op 52-jarige leeftijd haar drie carrières te combine ren? Gezeten achter een ronde tafel, waarop een stapel vajj haar gele memo-papier, geeft Lucille Ball zelf antwoord op al die vragen. „Van nature ben ik geen zaken vrouw. Het werd me min of meer opge drongen. Desi en ik kochten de studio voor 6.500.000 dollars in 1958 en toen hij en ik uit elkaar gingen, zei hij, dat hij zich uit de zaken wilde terugtrekken. Dit stelde me voor de keus om door te gaan of een groep mensen, met wie ik altijd graag had samengewerkt vaarwel te zeggen. Zin om me terug te trekken, had ik niet, maar het nemen van een besluit viej me toch heel moeilijk. Het zou mij het dubbele aan tijd en energie gaan Nog een opname van Sean Connery uit de film „From Russia with love".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 18