TYBB in groot degradatie gevaar Zondag rijk alleen Op Kiezen van een nieuw bestuur 20 maart gaat RCH ter stembus mm Man beweert wurger van Boston te zijn SCHEEPVAARTBERICHTEN PETRI -INTERIEUR ALS U HET VRAAGT atx. Steun van supporters vurig gewenst S *fg' R. J. B. Buizert overleden gordijnshow honderden dessins vrije toegang zaterdag 13 maart kruisstraat 22 De Spiegel brengt NCRV in grote moeilijkheden Nu al vlaggetjes met verloofd paar Verf? Let op het Hiasncolor merlfl^M r v. GEZAMENLIJK OPTREDEN VAN KOREN IN ZANDVOORT voor enkele tientjes een nieuw mot i i ABC-behangi Voor eerst in zijn 46-jarig bestaan J®H AUTOBEDRIJF KLEUN Bekende figuur in de honkbalwereld EDO-EXCELSIOR: Brandalarm in pension voor repatrianten Omroepen dreigen met weigering programma's Fijne neus van DUIVENBODEN n.v. WILDLEER FAUTEUILS f 145.- Waterhoogten Reclame VRIJDAG 12 MAART 1965 cAGÏIfA 2 PW WsSSÊÊB HAARLEM, 12 maart Het Haarlemse TYBB, dat in zjjn 46- jarige geschiedenis nog nimmer werd geconfronteerd met een de gradatie van het eerste elftal, loopt groot gevaar dat fiere re cord prijs te moeten geven. Het beeld op de ranglijst windt er geen doekjes om: met tien pun ten uit zeventien wedstrijden ge nieten de mannen van Henk van Turnhout de twijfelachtige eer als dragers van de zo beruchte „rode lantaarn" te mogen funge ren. Nog vijf partijen scheiden TYBB van het slot der compe titie. Ofschoon de zaak nog niet uitzichtloos mag worden ge noemd, ziet TYBB zich toch wel voor een uiterst zware krachttoer geplaatst om aan de dans rond de galg te ontkomen Het team TYBB ,dat het dreigende gevaar van degradatie moet afwentelen. W.JagerGerlings bezoekt onze exclusieve u krijgt een volledig beeld van hetgeen er gebracht wordt. u hebt keuze uit van binnen- en buitenlandse fabrikanten o.a. aabe - boussac - gilde sanderson zonder enige verplichting aanvang van duivenboden n.v. W -f - p W6* J aluminium jaloezieën o.a. vlindermodel Zijlweg 36-38 - Haarlem Telefoon 18014 Ruime parkeergelegenheid Lezers schrijven de krant Er is niets waarmee U met weinig moeite en geld Uw hb zo totaal kunt vernieuwen, a met behang. Kom daarom naar ABC-Behany Daar kunt U kiezen uit 'n uf" If| mooie collectie. Daér krijgt U goed advies. Daar worden d gewenst de plaktafels en p stels gebracht en gehaaldj^^ behang \AAAAAAAAAAAAAAAA^< -V W T&; --O- - «.-■ sif A« 'n'. l^ ïl gjgS X KJ O :,-'ï (Van onze sportredactie) Het veroveren van het zo fel be geerde tweedeklasserschap beteken de voor de TYBB-ers een strijd van vele jaren, die in het seizoen 1960-'61 eindelijk werd beloond. Ofschoon TYBB zich niet deed gelden als een der favorieten voor de titel, waren de prestaties het vorige jaar nog van dien aard, dat de toekomst rooskleurig leek. Maar het pakte dit seizoen anders uit. Het elftal beant woordde niet aan de verwachtingen. Verscheidene spelers raakten gebles seerd en dikwijls ook achtervolgd door pech ging de ploeg in zeven wedstrijden met slechts een doel punt verschil ten onder. Na een zwakke competitiestart twee pun ten uit zeven matches leek de 1-0 zege op HBC betere tijden te brengen. Er werd zelfs een formi dabele 6-0 overwinning tegen De Kennemers geboekt, maar na dit hoogtepunt verstomden de schut ters. De laatste vier wedstrijden le verden even zovele nullen" op, met alle gevolgen van dien. „Het is niet voor 't eerst in ons bestaan, dat wij ons aan de rand van de afgrond bevinden", aldus praeses Henk van Turnhout. „Wij staan er inderdaad niet best voor, maar in het verleden hebben wij meermalen het bewijs mogen leveren op het beslis sende ogenblik te kunnen toeslaan. Er zal in deze laatste vijf wedstrijden voor gevochten moeten worden en niet zo'n klein beetje. Ik reken er zonder meer op, dat alle spelers, maar dan ook allemaal, zich tot het uiter- strijdlust zal het afhangen, of TYBB (Advertentie) Hoofdagent Haarlem e.o. Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 TeL 02500 - 64000 - 43068 HAARLEM BENTVELD «tas» ROTTERDAM, 12 maart. Donder dagmiddag is op 44-jarige leeftijd na een operatie geheel onverwacht over leden de heer R. J. B Buizert, bestuurs lid van Sparta en voorzitter van de honkbalafdeling van deze vereniging. Met John Heyt was hij de grote man die Sparta door zijn grote organisato rische kwaliteiten in het twintigjarig bestaan naar de top van de Nederland se honkbalwereld heeft gebracht. De heer Buizert heeft eerst in het rayon Rotterdam en daarna in landelijk ver band voor de K.N.H.B. veel voor het honkbal in ons land gedaan. Hij was drager van het bondsonderscheidings- teken van de K.N.H.B. Voor het begin van alle wedstrijden in het komend weekend die door elftallen van Sparta zullen worden gespeeld, zal een minuut stilte in acht worden genomen. strijdlust zal het afhangen, of T3BB het vege lijf zal weten te redden. De echte TYBB-geest van vroeger zal over de spelers vaardig moeten wor den. Dan moet het kunnen lukken. En vanzelfsprekend zal het supportersle gioen wU hebben met elkaar zo'n duizend leden niet achter mogen blijven. Met aanmoedigingen en het nodige lawaai zal onze aanhang ook in de moeilijke uitwedstrijden er in belangrijke mate toe kunnen bij dragen het elftal naar de overwin ning te leiden." Met de zeer belangrijke thuiswed strijd tegen Ultrajectum heeft TYBB komende zondag (vanwege het in haalprogramma) het rijk In Haarlem helemaal alleen. Het zal in dit duel met nummer voorlaatst van de rang lijst op „Schalkwijk" ongetwijfeld een druikte van belang worden. Ook uit Zandvoort en Heemstede worden veel mensen verwacht. TYBB is slechts ge baat bij een overwinning. Het antwoord is aan de spelers en... de supporters. Teneinde meer vaart in de voorhoede te brengen is de Haarlemse forma tie op twee plaatsen gewijzigd. Rechtsbuiten Van Raay neemt de plaats in van Blom, terwijl center voor Jansen vervangen is door de 18-jarige debutant Kamer. De op stelling luidt: Woonings; Van Hon- schoten en Nunmink, Rietvink, Veld huizen en Pebesma; van Raay, Smit, Kamer Van Dijk en Meyer. De prognoses voor de amateurwed strijden zien er als volgt uiit: Tweede klas: TYBB—Ultrajectum I, BVC— HFC 3, derde klas: ETORipperda 8 TOG—Schoten 1, Vierde klas: WSB— ZLC 1. (Advertentie) N.V. WIJNHANDEL v/h Fa. 3. H. Enschedé LANDWIJNper fles 2.0S wit en rood Bij afname van 12 flessen 1.9S Spaarne 84-92, H'lem, Tel. 10112-21031 HAARLEM, 12 maart. Op een al gemene ledenvergadering gaat RCH maandag 29 maart beslissen uit welke gezichten zijn nieuwe bestuur bestaat. Het oude bewind stelt zich voor een gedeelte herkiesbaar. De inmiddels al overbekende Club van Honderd draagt op haar beurt een vernieuwde formatie voor. Ondertussen stromen er vragen en andere brieven binnen bij de leiding van de Club van Honderd. Een veel voorkomende vraag luidt: wat gaat de befaamde club nu doen? Wel, de top van de Club van Honderd denkt onder andere aan haar prille doelstelling, na melijk het instellen van een gezellige sociëteitsvereniging. Voorts bleek dui delijk dat het toegezegde bedrag van 250.000 gulden voor de duur van vijf jaar hoger ligt dan men wel denkt HAARLEM, 12 maart. EDO, dat zondagmiddag vriendschappelijk voet balt tegen het Rotterdamse Excelsior selecteerde voor die wedstrijd vijftien spelers. Zij zijn: Amama, Disselköter, Kroo der, Koster, Berends, Van der Putten Mul, Van Kampen, Spiers, De Winter Peters, Koek, Nijman, Wiertz en reser- vepeeper Molleman. Excelsiors trainer Rinus Smits wil het eerst met zijn basisopstelling proberen. Die luidt: Ernst; Komeys en De Leeuw: Hendriks, Oirschot en Kosten; Butter, Van der Lek, Butter, Kori en Slui Verder maken de reis mee: Webèr, Kra mer en Brouwer. RCH en Haarlem komen vanwege en kele blessures niet in het veld. (Advertentie) BLOEMENDAAL, 12 maart Groot alarm en nog grotere opwinding deed de Bloemendaalse brandweer gistermid dag tegen vijf uur naar het Hotel Van Ouds het Raadhuis trekken, waar een brand gemeld was. Bij aankomst bleek de opwinding uog wel te heersen, maar de brand was inmiddels al door de be woners van het huis, repatrianten, met drie schuimblussers geblust. Een bed verbrandde, waarin kinderen met luci fers hadden gespeeld. P. Sterk weet ook bij „Santpoort" precies waar de schoen wringt '"jf BOSTON, 12 maart (Reuter) Vol gens het dagblad „Boston Record Ame rican" heeft een patiënt in etn psychia trische inrichting bekend dat hij der tien vrouwen in deze stad heeft ge- w.a-gd. De moorden werden gepleegd in het tijdvak tussen juni 1962 en ja nuari 1964. De patiënt, wiens naam niet werd onthuld, werd volgens het blad in de inrichting opgesloten nadat hij onge schikt was verklaard om terecht te staan wegens aanranding van vrou wen. Het bericht in de „Boston Record American" had tot gevolg dat de pro cureur-generaal van de staat Massa chusetts probeerde een verbod tot ver dere publiciteit over de patiënt te doen uitspreken, maar rechter Arthur Whit- temore wees dit verzoek af. Hij gaf bevel de patiënt door een onpartijdige psychiater te laten onderzoeken. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 12 maart. Voor de NCRV dreigen moeilijkheden nu de drukker-uitgever van de NCRV-om- roepbode, aldus de directeur van de NCRV, mr. A. H. van der Veen, mis bruik maakt van de auteursrechten van de omroeporganisaties. Het be drijf geeft ook het christelijk nationa le weekblad De Spiegel uit, dat sinds enkele weken de radio- en t.v.-pro- gramma's van de omroepverenigingen publiceert. De KRO, VARA, AVRO en VPRO hebben nu de NCRV via een advo caat laten weten dat, wanneer niet binnen vier weken een eind is geko men aan de publikaties van de om roepprogramma's in De Spiegel, zij de NCRV niet meer opgaven zullen doen van hun programma's. Dit heeft mr. Van der Veen woens dag bekendgemaakt op een vergade ring van de afdeling Friesland van de NCRV in Leeuwarden. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 12 maart De Dokkumer Vlaggen Centrale heeft nu al een vrij grote voorraad vlag getjes aangemaakt, met daarop de portretten van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven. De direc teur van de fabriek, de heer J. G M. Demes, heeft de eerste exemplaren gisteren aangeboden aan de commis saris der koningin in Friesland, mr. H. P. Linthorst Homan. Hij heeft de commissaris verzocht enkele exemplaren te doen toekomen aan het verloofde paar. De heer Demes verwacht van de verkoop van deze vlaggetjes meer dan van de verkoop van de vlag getjes met de beeltenis van prinses Irene en Don Carlos, die een strop werd. fAdvertentie Alnitak 10 van Rotterdam n. Hamburg. Breda 10 te Rotterdam. Eos 10 van Rotterdam naar Bremen. Geertje Buisman 11 te Rotterdam. Hoogland 10 van Velsen naar Stettin. Karimata 11 van Rotterdam naar A'dam. Mariekerk 10 te Rotterdam. Pieter S. 10 teRotterdam. Schiekerk 11 van Rotterdam n. Port Said. Stad Amsterdam 10 te Rotterdam. Theano 10 te Rotterdam. Bennekom 11 v. Bremen n. Amsterdam. Bintang 10 v. Savannah n. New York. Eenhoorn 11 v. Saloniki n. Istanbul. Lelykerk 11 v. Port Said n. Koper. My Lady 11 v. Tarragona nl. Dordrecht. Polamedes 11 v. Pto Cabello n. La Guaira. Sarpedon 11 v. Matanzas n. Mobile. Spaarnekerk 11 v. Marseille n. Antwerpen. Viana 11 v. Curasao n. Pto Miranda. Banggai 12 te Rotterdam. Esso Den Haag 11 te Rotterdam. Geertje Bulsman 12 v. Rotterdam n. Tunis. Helicon 11 v. Amsterdam n. Algiers. Kerkedijk 12 te Rotterdam. Osiris 11 v. Amsterdam n. Bremen. Piter S 13 v. Rotterdam n. Gdynia. Polydorus 10 te Amsterdam. Solon 11 te Amsterdam. tï> Alhena 11 v. B. Aires n. Paysandu. Amsteldijk 12 te Los Angeles. Amsteldijk 12 te Los Angeles. Esso R'dam 11 v. Ras Tanura n. Suez. Gaasterdijk 11 v. Charleston n. Port Everglades. Gorredijk 11 v. Savannah n. Port Everglades Hilversum 12 te Savannah. Kenia 11 v. Tenerife n. Rotterdam. Kieldrecht 13 te Port Said. Kloosterdijk 12 te Hamburg. Munttoren 11 v. Pto la Cruz n. Santos. Nijkerk 11 v. Hamburg n. Bremen. Osiris 12 te Bremen. Pericles 12 te San Juan. Ruys 16 te Kaapstad. Sinon 11 v. Cape Haitien n. Turks eiland. Str. Magelhaen 11 v. Rio Grande n. Santos. Forest Town p. 12 Str. Ormoesz n. Japan. Guineekust p. 12 Kp Finisterre n. A'dam. Gulf Italian 12 te Mena al Ahmadi. Ivoorkust 11 v. Antwerpen n. Dakar. Mersey Lloyd 12 te Nagoya. Neder Rijn 12 v. Aden n. Massawah. Nista 13 te Tuapse. Servaaskerk 15 te Penang. Str. Banka 12 v. Yokohama n. Nagoya. Triton 12 te Horta. Alnati 11 v. Las Palmas n. Antwerpen. Bennekom 11 te Bremen. Bovenkerk 12 te Beira. Caltex Arnhem 11 te Suez. Cinulia 11 v. Mersey n. Curacao. Crania 11 v. Casablanca n. Curacao. Dahomeykust p. 11 Dakar n. Freetown. Eos 11 te Bremen. Gaasterland 11 te Teneriffe. Grebbedijk p. 11 Key West n. Coatzacoalcos. Gulf Swede p. 11 Bornholm n. R'dam. Kara 11 rede Singapore. Kinderdijk 11 t. a. Weser n. Bremen. Krebsia 11 v. Calcutta n. Abadan. Lycaon p. 11 Banka n. Surabaja. Montferiand p. 11 Madeira n. Hamburg. Neder Rijn 11 te Aden. Nieuw Amsterdam 11 v. N. York n. Nassau. Nista p. 11 Istanbul n. Tuapse. Prins Willem II 11 t. a. Lattakia. (Advertentie) (Van onze schaakmedewerker) BEVERWIJK, 12 maart Als eerste in het seizoen heeft Santpoort zich als afdelingskampioen aangemeld in de Noordhollandse Schaakbond. Het kam pioenschap werd behaald in de eerste klasse A en houdt promotie in naar de overgangsklasse, het schaakwalhalla van de NHSB en de springplank naar de landelijke competitie van de KNSB. Wanneer een team van een vereniging triomfen viert komen niet alleen de be trokken spelers in het nieuws, maar zoekt men bovenal naar de man achter de schermen. Bij de schaakclub Sant poort is dat de heer P. Sterk. De heer Sterk werd op 13 januari 1911 in IJmuiden-Oost geboren. Het schaken was aanvankelijk beslist niet zjjn grote liefhebberij. Als veelzijdig sportman werd hjj o.a. voetballer en korfballer. De bekende zaterdagclub IJmuiden (WIJ) had in hem een beste kracht, die hem graag een VERVOLG R.V. plaats in het eerste elftal gaf. Hij was een all-round speler. „Alleen doelverdediger en linksbuiten ben ik nooit geweest." Voor degenen die enigszins bekend zyn met het Velser sportleven is vooral het laatste op merkelijk. Was het immers niet de helaas veel te vroeg gestorven broer Sijp Sterk die juist als linksbuiten zo'n groot aandeel had in de glorie rijke jaren van VSV. In Santpoort telde de korfbalvereni ging Sport Vereent de heer P. Sterk on der haar leden. Als goed organisator vond hij weldra een plaats in het be stuur, maar er werd nog steeds menig wedstrijd meegespeeld. Voetballen en korfballen kan men niet altijd aktief blijven beoefenen. Een spel als schaken kan men echter tot op hoge leeftijd mee doorgaan. Misschien is dit wel één van de redenen dat de heer Sterk pas een vijftien jaar geleden tot een schaakver eniging toetrad. Zoals bij zovelen werd er wel thuis geschaakt maar eveneens als bij zove len had hij net nog het beslissende „duwtje" nodig om in verenigingsver band te gaan spelen. Er was een si- multaanwedstrijd en een kennis vroeg hem mee te gaan. „I» ben meteen maar gebleven," was zün bbjbbwntaar. Het is hem kennelijk goed bevallen want de heer Sterk is Santpoort tot de dag van vandaag trouw gebleven. Wanneer een damliefhebber hem eens had gevraagd mee te gaan naar een damvereniging zou de heer sterk ver moedelijk dammer zijn geworden. Want het dambord was hem net zo lief als het schaakbord. Als de dammers wat eerder waren geweest hadden zij niet alleen een aktief beoefenaar van het spel gekregen maar vooral een uitste kend leider. Dan ook zou de schaakclub Santpoort wellicht niet zo n- bloeiende vereniging zijn geworden. Want reeds kort na het toetreden tot het schakers- legioen werd hij wedstrijdleider bij Sant poort en dat is hij nu nog. Het 12Vs-jarig jubileum zit er dan ook al geruime tijd op. En nog steeds profiteert deze vere niging van het enthousiasme en goede inzicht van deze man. ZANDVOORT, 12 maart. De plan nen voor een gemeenschappelijk optre den van de Zandvoortse koren in de R.K. kerk op maandagavond 3 mei ne men steeds vastere vorm aan. Aan deze manifestatie zullen ongeveer 150 zangers en zangeressen deelnemen, allen leden van het R.K. kerkkoor „Sint Caecilia", het Hervormd kerkkoor, het Geref. kerkkoor, de Arbeiderszangvereniging „de Stem des Volks" en het Zandvoorts Mannenkoor. Over het programma is overeenstemming bereikt, zodat thans met de instudering door de koren zal worden begonnen. Het geheel zal staan onder leiding van de heer H. Blekken- horst uit Amstelveen. De orgelbegelei ding berust bij de heer J. H. M. Stam- meyer uit Haarlem. Mevrouw Annette de la Bije is bereid gevonden aan deze avond solistische medewerking te ver lenen. De vereniging, die nu zo'n 45 ledèn telt, is een vriendenclub geworden met een warme sfeer waar een pretti ge ontspanning verzekerd is. En een goede sfeer gaat veelal hand in hand met de prestaties van de tientallen. Wat dat aangaat zit Santpoort de laatste jaren in de lift. De heer Sterk heeft er een fijne neus voor, de juiste spelers op de juiste plaats te zetten Hij weet precies waar de schoen wringt. Dat is op zichzelf niet verwon derlijk van een man die in het dage lijkse leven de leiding heeft van een goed lopende schoenenzaak. „Veel klanten weten van mij dat ik schaak uit de persverslagen." Hoewel op een schaakvereniging de wedstrijdleider de centrale figuur is kan (Advertentie) De beste service bij: Ged Oude Gracnt 108110 Haarlem Telefoon 16657 - 17165 - 17206 Vraagt prijsopgaaf men van de heer Sterk bepaald met zeggen dat hij een opvallende figuur is. Hij is een bescheiden mens, die geluk kig niet schroomt duidelijk voor zijn mening uit te komen maar beslist te genstander is van een „éénmansclub". „Een vereniging mag niet staan of val len bij één man" en dat is dan ook één van de redenen waarom hij zich tot het wedstrijdleiderschap beperkt. Enige tijd had hij ook de redactie van het club blad onder zijn beheer, „maar op het laatst moet je oppassen niet alles te doen." De schaakclub Santpoort is mede dank zij de heer P. Sterk een gezonde vereniging met een frisse aanpak. En die frisse aanpak komt dan vermoede lijk weer via de heer Sterk de vereni ging binnen. De heer Sterk, die men vrijwel nooit bij mooi weer maar bij elke storm op het strand kan aantreffen! Maar daarvoor is hij dan ook een gebo ren en getogen Velsenaar. MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 11 mrt. Coöperatieve Veluwse Eiervelllng: Weekaanvoer 378.591 stuks. Prijzen per 100 stuks. Eieren van 48/56 gram 10.80- 12.90, van 59/61 gram 12.83-13.08, van 62/64 gram 13.07-13.13, van 64/70 gram t 13.18- 13.66. Eierveillng S. B. E.: Aanvoer 479.820 stuks. Prijzen per 100 st. Eieren van 35/58 gram 7.01-12.35, van 58/61 gram fl2.49-13.03, van 61/64 gram 12.82- 12.91. Eendeneieren van 69/71 gram f 11.45- 11.60. Eiermarkt: Aanvoer 1.900.000 stuks. Notering per 100 stuks. Eieren van 45/50 gram f 9.75-11.00, alg. prijs 2.17, kiloprijs 2.28; eieren van 57/60 gram 12.50-12.75, alg. prijs 2.19, kilo prijs 12.13; eieren van 61/65 gram 13.00- 13.55, alg. prijs 2.13, kiloprijs 2.08. Pluimveemarkt: Aanvoer 32.000 stuks. Slachtklppen f 1.30- 1.55 per kg. Slachtkuikens t 1.55-1.70 per kg. Varkensmarkt: Aanvoer 81 stuks. Prl.,zen per stuk. Drach tige zeugen t 375-530, Biggen t 68.00-75. VEEMARKT UTRECHT, 11 maart Aan voer 4583 stuks. Prijzen in en per stuk. Melk- en kalfkoeien 1170-1370; Kalfvaarzen 1000-1350; Vare koeien 820-1040; Pinken 500- 700; Stieren 520-740; Graskalveren 350-650; Nuchtere kalveren 30-60: Schapen 100-140; Lammeren 110-150; Drachtige varkens 365- 525; Lopers 85-115; Biggen 60-75; Bokken of geiten 12-45. Vette koeien per kg. gesl. gew. Ie kw. 4 00-4.20, 2e kw. 3.70-3.90, 3e kw. 3.40-3.65; Vette kalveren per kg. lev. gew le kw 345-3.60, 2e k w.3.40-3.45, 3. kw. 2.80-3.05 Nuchtere kalveren per kg. lev. gew. le en 3e kw. 1.25-1.55; Zware vette varkens per kg. lev. gew. 1.75-1.85; Zouters per kg lev. gew. 2.00-2.10; Slachtzeugen per kg. PAARDENMARKT -s-HERTOGENBOSCH, 11 maart Aanvoer 458 stuks. Voljarige f 1150-1460; Jonge werkpaard n 1100-1440; 2-jarige (ruins) f 950-1200; 2-jarige (mer ries) I 1050-1300; Veulens f 750-950; Hitten 675-950; Shetlandse ponies (ruins) f 275- 500; Shetlandse ponies (merries) 750-1450, alle per stuk. Jonge slachtpaarden 2.90- 3.25 per kg. gesl. gew. Oude slachtpaarden 2.20-2.80 per kg. gesl. gew. Slachtveulens 3.20-3.50 per kg. gesl. gewicht. DEN HAAG, 12 maart Konstanz 261, onv. Rheinfelden 178 +4, Ottenheim 208 +4, Straatsburg 157 3, Maxau 347 Plochingen 118, onv. Mannheim 181 5, Steinbach 126 2 Mainz 188 5, Bingen 124 +2, Kaub 123 +5, Trier 277 +1, Koblenz 150 +7, Keulen 102 +2, Ruhrt-t 264 —2 Lobith 877 —3, Nijmegen 667 2. Arnhem 707 2, Eefde IJssel 243 4, Deventer 151 —4, Monsin 5474 28, Borgharen 3932 +8, Belfeld 1102 8, Grave beneden de sluis 489 22. De minst gepeilde diepten in de vaargeul heden vermeld op de waarschuwingsborden zijn in centimeters: PannerdenIJsselkop 265. IJsselkop Heveadorp—Amerongen 185, IJsselkop Doesburg 175, DoesburgZutphen 220 Zutphen—Deventer 245, Deventer—Windes heim 245. Toegelaten grootsto diepgang van Mil- lingen tot St. Andries 275 cm. Tijdens laag water is de vaardiepte van Vreeswijk tot Krimpen a/d Lek minder dan 270 cm. Vaticaan. Paus Paulus heeft twee bisschopsringen van wijlen Paus Joan nes gezonden aan Patriarch Athenago- ras van Constantinopel en aan Patri arch Alexis van Moskou. (Reuter) Randfontein 11 te Lor. Marques. Roepat 12 te Tarragona. Rotterdam 12 te Hongkong. Serooskerk 11 te Genua. Sinabang 11 v. Devonport n. Sydney. Slnotuskerk 11 te Hongkong. Stad Kampen p. 11 IJmuiden n. Conakry- Straat Malakka 10 v. Lor. Marques n. Beira- Videna p. 11 Kp St.-Vincent n. Whitegate. Vitrea p. 11 Gibraltar n. Rotterdam. Zaria 11 v. Bonny n. Thameshaven. Argos 11 te Izmir. Bengkalis 11 t. a. Palembang. Caltex Nederland 11 te Suez. Hathor 12 te Malaga. Kloosterekrk 11 v. Bremen n. Hamburg. Kylix 11 V. Pulu Bukom n. Saigon. Servaaskerk 11 v. Hongkong n. Penang. Stad Alkmaar 11 v. Emden n. El Ferrol- Straat Cook 12 te Port Plrie. Straat Madura 11 op rede Lagos. Tjimanuk 12 te Tawau. Van Riebeeck 10 v. Aden Mombasa, tit Acmaea 12 te Curagao. Beninkust 11 te Dakar. Caltex Napels 11 v. Bahrein n. Fredericia. Camitia 11 Fast Netrock gep. n. Liverpool. Karimata 11 te Le Havre. Korenia 11 v. Port Said n. Stanlow. Naess Tiger 11 v. Amuaybay n. Boston. P. G. Thulin 11 te Cristobal. Reza Shah the Great 11 v. New York n. Curagao. Straat Mozambique 12 te Durban. Themis 11 te Beiroet. Theron 11 v. Maracaibo n. Barrahona. Van Heemskerck 11 te Takoradi. Op de Haarlemse voorjaarsbeurs waar alles er opgericht is de klant te verwennen en te verrassen. Waar de heerlijkste voorjaarsbloemen en de liefste toiletjes getoond worden, ligt een moederschaap alleronaangenaamst te 'geuren' zal ik maar zeggen. Dat beest moet niet gestoord worden., het werkthet maaktu raadt het nooit... het maakt reclame... Voor een schoonmaak artikel... Schapen horen nu buiten weet iedere boer. Een schaap in zijn warme vacht hoort onder een reeks verhittingslampen het is immers op een drukbezochte da- mesbeurs, zoal niet warm genoeg daar moet een flinke reeks verwarmingsap paraten bij. Een boer weet dat een schaap nu zelfs niet in een schuur moet. Zielig in een hoek weggekropen schok- Sfaifen""' het hü<ren ligt het reclame te Zo echt vorstelijk ligt het dier dat niet transpireren kan in zijn goed sterk verhit hok. En ais men zelf inziet dat het verkeerd fs en iedereen die passeert niet naar de stand en zijn artikelen kijkt maar dadelijk zegt: och die stumperd, dan laat men een dierenarts opdraven, die later toe moet geven dat hü er niets van af weet... wat een reclame... Maar zegt hjj weer later als het er voor de stand houders goed is dan ook voor de dieren. Als dat die aardige meneer op dezelfde damesbeurs die zijn vogeltjes wel goed koel en verzorgd houdt ook zei, dan zouden alle parkietjes dus achter een bord erwtensoep of een glaasje bier moeten zitten Goed dat er geen aquarium bij de schapenstand is opgenomen voor de reclame alle visjes op het droge met een slaatje achter hun kiezen of waarom niet bij de stand van Ronny Tober Maar het artikel is van 10 maart en het schaap staat daar weer op zijn po ten, gelukkig. Hoe kan dat dan eerst een stukje zie lige ellende en nu. Wel er was ook nog een dierenarts, die iets van schapen wist, en die van dieren houdt. Toen kon opeens de verwarming uit toen kon die meneer van de stand, die zelf ook met de dieren te doen had voor frisse lucht zorgen nu en dan. Toen konden de scha pen eindelijk een beetje goede reclame maken al was het wel laat 10 maart pas. Reclame dan voor die dierenarts die Jacoba Hagendoorn dan. Maar die heeft geen reclame nodig. De hele stunt van deze schapen was dus overbodig. Zeg eens eerlijk dames bezoeksters, toen U die dieren met hun nu niet erg witte pels en ook niet erg leuke geur daar zag liggen hijgen dacht u toen...wat aardig ik ga dadelijk zo'n flesje schapenvet (geur) kopen, nee toch? En daarvoor heeft dat stumperd van een dier al die dagen in die voor haar ellendige hitte moeten liggen. In de hitte liggen en niet transpireren kun nen. Zo'n soort oven noemt men tegen woordig Siberische kou Gelukkig dat Jacoba Hagendoorn, die wel verstand van haar vak heeft, geen koud hart heeft. En nu maar hopen dat de hemel voor goed weer zorgt anders wordt de overgang uii de hitte naar de wei nog een tragedie voor twee kleine schattige paaslammetjes C. SIEGUAH* (Advertentie) m ZIJLSTRAAT 96A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2