Kabinet (I) Kabinet (II) Kabinet (III) Filmkeuring B. EN W. VAN HAARLEM IN Gast NOTA OVER MOBIL OIL: Vestiging onvermijdelijk, maar attent zijn op gevolgen Industrie moet wegblijven uit groenstrook, die als buffer moet dienen tussen Haarlem en Amsterdam inbraak uit balorigheid Poppe Damave exposeert in Wassenaar m Tortelier solist concert Gelders Paulusgroep in Overveen heeft nieuw onderkomen In voormalige kleuterschool Agenda voor Haarlei en omgeving Waarschuwing tegen eigen machtig beëindigen van verstrekking schoolmelk Twee en zes maanden geëist tegen twee koekdieven Staphorst is tegen preken van dominee UITSPRAKEN RECHTBANK Bijna perfecte Spaarndamseweg afgesloten Waterleiding gesprongen Orkest voor N. Philh. Orkest Journalisten op bezoek bij verloofde paar Revolvers kennen geen genade Voor wie de klok luidt Overige films PORQYïnBESS VAN GEMEENTEWEGE Betrokken schoolhoofden hebben (nog) niet gereageerd TRESLONG - HILLEGOM Politie sportte in Apeldoorn van het n ieü ws Negentien maanden tuchthuisstraf geëist tegen Beverwijker ZONDAG OPENING Roxy Luxor D KOEK WORDT DUUR BETAALD Prof. Pressors boek over de J oden vervol gin g VRIJDAG 12 MAART 1965 PAGINA 3 HAARLEM, 12 maart Kunst handel Heuff, Hoflaan 7 in Was senaar, exposeert aquarellen, te keningen en etsen van de Haar lemse schilder Poppe Damave. Mr. H. Lagerwaard, collectioneur, zal de tentoonstelling morgen zaterdag 13 maart, 's middags om drie uur openen. Mede-exposant, van Poppe Damave is Kees Stolk met keramiek. Films Muziek Toneel Diversen T entoon stellingen I Het is gebeurd. Ondanks een mon- *terberaad van rond zeven uur heb ben de vier fractieleiders der rege ringspartijen geen overeenstemming bereikt. Tussen haakjes: wie leert deze beren eens, dat de lengte van een vergadering omgekeerd evenredig is aan de spankracht en ideeënrijkdom der deelnemers? Men dient het lands belang niet met uitputting. Enfin, de heer Schmelzer geeft dus H. M. de koningin zijn opdracht terug en het lieve vaderland mag afwach ten wat er nu verder gebeurt. Het is dit afwachten, dat ons intrigeert. Het iverpt namelijk de vraag op of er kerkelijk door de verantwoordelijke hiannen gezonde politiek bedreven tvordt. Of men dus bewust een be haalde oplossing van het t.v.-vraag- stuk heeft afgewezen, wetende welke consequenties daaraan verbonden zijn. Als wij namelijk alles goed begrepen bebben, heeft men vannacht wel vor deringen gemaakt. Bepaalde hinder nissen bleken echter (voor wie dan ook) te hoog en dus ging men uiteen. Wij vragen ons nu echter opnieuw af of men daarbij het radio- en t.v.- beleid wel de plaats gelaten heeft, die het verdient. Een plaats namelijk als onderdeel van het regeringsbeleid. Kan men het daarover in de huidige regeringscoalitie niet eens worden, dan accepteert men het gevolg, dat in een andere partijengroepering (b.v. met de P.v.d.A.) hier wel overeen stemming te bereiken kan zijn, maar dat daar en ook dat wéét men andere misschien nog hogere hinder nissen opduiken. Wil men dan wel water in de wijn doen? Is b.v. de K.V.P. bereid de tot dusver schijn baar kansloze initiatiefwet van de heer Vondeling (prijsbeheersing voor onroerend goed) voor haar rekening te nemen? Het blijft hoe dan 00,t een vreemde, ondoorzichtige zaak. En wij kunnen ons ook thans niet aan de indruk onttrekken, dat vermoeidheid, ■weerzin en geraaktheid in plaats van nuchter verstand de lijn bepalen. Neen zeggen is namelijk niet moeilijk, maar ieder „neen" moet toch vroeg of laat door een „ja" gevolgd worden. En naar ons inzicht liggen de kansen een redelijk „ja" binnen de hui- partijensamenstelling dan nog al tijd het beste. Misschien is het daarom goed, dat de heer Schmelzer wordt opgevolgd door iemand met een iets vrijere opdracht. Een opdracht, die het mogelijk maakt eventuele per soonlijke tegenstellingen binnen het Kabinet Marijnen door eliminatie te Verwijderen. Als dat niet kan, doemen er waarschijnlijk na een nog uiterst moeizame formatiepoging aan de horizon twee donkere wolken op. Kamerontbinding en verkiezingen. De gemeente Venlo, die zo fier de noodzakelijkheid van een filmnakeu- ring door de K.F.C. van de hand wees, blijkt achteraf alleen bijdehand te zijn. Er is namelijk in de Vereniging Voor Nederlandse Gemeenten een al gemeen besluit genomen om deze na keuring ongeveer met ingang van 1 januari 1966 te beëindigen. Een goed besluit overigens, dat een einde maakt aan een onnozele bevoogding van het Katholieke Zuiden". Als nu bij Wijze van vervolg ook de Centrale Filmkeuring haar normen onder de loep zou willen nemen, dan kwamen Wij misschien tot de gezamenlijke con clusie, dat er niet alleen op „bloot" Belet moet worden. Dat krijgt in Ne derland weinig kans, doch het etale- ren van b.v. wanhoop als menselijke vanzelfsprekendheid blijkt nog geen keurder te hebben aangesproken. De minister van handel van de W estduitse deelstaat Noordrijn-Westfa- jen heeft misbruik gemaakt van de hem verleende gastvrijheid door t>p Nederlandse bodem politiek te bedrij nen. De Duitse gast, die op de Jaar beurs een felle aanval deed op de jfarktpolitiek van de communistische !anden, bracht daarmee niet alleen gastheren in verlegenheid, hij be lees ook zijn land een slechte dienst. Buitenlanders die zich niet weten e gedragen, worden over het alge meen als ongewenste vreemdeling °ver de grens gezet. Haarlem, 12 maart De Haarlem- ti rechtbank heeft gisteren de 29-jarige gen urman uit Haarlem we- ftipf, Plegen van een groot aantal den veroordeeld tot acht maan- w n gevangenisstraf, waarvan twee voor- te Veertien dagen geleden was straf1 m neSen maanden gevangenis- eist r,Waarvan drie voorwaardelijk, ge- van h timmerman werd in het najaar be?iilet vor'g jaar gearresteerd toen h(j m» k een groot deel van zijn enor- besTa in cie dh'nen bij Zandvoort te si 9. ven. uit d 4.4."'iari£e werktuigkundige J. J. V. Aoraotjerdam, die inbraken pleegde in rriao^I1, werri tot één jaar en zes Tra u?" gevangenisstraf veroordeeld, hem was twee iaar sreëist. HAARLEM, 12 maart B. en W. van Haarlem hebben de gemeenteraad een uitvoerige nota doen toekomen betref fende de vestiging in Amsterdam van de raffinaderij en petrochemische be drijven van de Socony Mobil Oil Com pany. Daarin delen zij mee, dat de eerste fase van het bedrijf een oppervlakte van ongeveer 375 hectare op Amsterdams gebied zal beslaan. De uiteindelijke om vang van het bedrijf, dat geheel Noord- Europa beoogt te voorzien, wordt op 1500 hectare geschat. Dat zou betekenen, dat het complex onmiddellijk zou gren zen aan het gebied, dat ook door Amsterdam is gedacht als een groene bufferzone tussen Haarlem en Amster dam. Naar de mening van B. en W. van Haarlem zal het noodzakelijk zijn een afwijzend standpunt in te nemen ten aanzien van een nog verder opdringen in westelijke richting van het industrie gebied, althans voor zover betreft ten zuiden van het Noordzeekanaal. Uit de nota blijkt verder, dat er wei nig te doen is tegen de vestiging van Mobil Oil. De regering heeft ten gunste van vestiging in Amsterdam beslist. De regering, gesteund door B. en W. van Amsterdam en Gedeputeerde Staten van Noordholland, meent, dat met de vesti ging een groot nationaal en regionaal belang gemoeid is. Hoe zeer de regering, aldus de nota, van dit belang overtuigd HAARLEM, 12 maart Met de per fectie van een beroepsmisdadiger brak de 18-jarige Beverwjjkse steigerbouwer H. F. K. op 3 juli van het vorig jaar in het kantoor van de machinefabriek H. te Velsen-Noord. Hij slingerde een baksteen door de ruit, stapte door het gat naar binnen en wierp zich met een grote tang op de brandkast. Toen hjj daarmee geen direct resultaat bereikte, sleepte hij in uiterste koelbloedigheid een snijbrander uit de fabriekshal naar het kantoor en sneed de brandkast open. Ruim achthonderd gulden bedroeg zjjn buit. Een paar dagen later brak hij in in een garage in Beverwijk. Buit: ruim 400. Van dat geld kocht hij elek trische gitaren en bandrecorders. Want hij had verder alles wat zijn hartje begeerde. Hij verdiende goed en leefde ruim. Hij was slechts uit balorigheid op het dievenpad gegaan. Thuis boter de het niet erg en hij was daardoor geestelijk volkomen losgeslagen. Gistermorgen presenteerde de officier van justitie voor de Haarlemse Recht bank hem de rekening voor zijn optre den als „zware jongen": negentien maanden tuchthuisstraf. De Beverwij ker en zijn raadsman zagen met veel heil in die jeugdgevangenis, maar de officier van justitie vond dat plaatsing in een jeugdgevangenis voor jeugdige delinquenten een gunst is. En boven dien vond hij dat bescherming van de maatschappij tegen dergelijke praktij ken het voornaamste is. Uitspraak 25 maart. is, blijkt uit het feit. dat zij voor 50% zal deelnemen in de investeringen voor een pijpleiding van Rotterdam naar Amsterdam. Ook zal zwaar gewogen hebben de toekomstige werkgelegenheid van de snel groeiende bevolking en de unieke mogelijkheden welke juist het gebied rond het Noordzeekanaal voor de ontwikkeling van de Westeuropese economie biedt. In verband met deze definitieve plan nen signaleren B. en W. van Haarlem de bezorgdheid van de Kennemer ge meenten, die vooral de planologie en de luchtverontreiniging gelden. B. en W. achten het noodzakelijk, dat het uit eindelijk vastgestelde streekplan tijdig wordt uitgevoerd. Zij hebben dienaan gaande reeds een initiatief genomen in de verwachting, dat dit zal uitgroeien tot een overleg van alle betrokken in stanties met het doel, te komen tot een totale planning. Ten aanzien van de kwestie van de luchtverontreiniging, welke onder meer aan de orde kwam dank zij een motie van de Haarlemse gemeenteraad, geven B. en W. in de nota een overzicht van alle stappen, welke zijn gedaan. Daarbij stellen zij met voldoening vast, dat er tussen de besturen van de gemeenten in Zuid-Kennemerland overeenstemming werd bereikt om gezamenlijk in deze iets te ondernemen. Later hebben Assen delft, Koog aan de Zaan, Zaandam, Westzaan. en Wormerveer zich bij dat overleg aangesloten. Bij de verschillende gevoerde bespre kingen kwam vast te staan, dat de vesti ging van bedoelde industrie alleen dan zal kunnen doorgaan, indien voldoende zekerheid wordt verkregen, dat de ver ontreiniging van lucht, water en bodem binnen toelaatbare grenzen zal blijven. Uitdrukkelijk werd toegezegd, dat dé deskundige van de samenwerkende ge meenten alsook de deskundige van de Zaanse gemeenten zullen worden opge nomen in de werkgroep „hygiëne van het milieu" uit de Streekplancommissie HAARLEM, 12 maart De riole ringswerkzaamheden aan de Spaarn damseweg zijn thans zover gevorderd dat ingaande maandag het gedeelte tus sen de Paul Krugerkade en de Klopper singel ook voor alle verkeer zal worden afgesloten. Aansluitend zullen de werkzaamheden worden uitgevoerd verband houdende met verbreding en asfaltering rijbaan. Binnen enkele weken is te verwach ten dat ook de kruising Kloppersingel- Vrouwehekbrug-Spaarndamseweg enke le weken aan het verkeer zal zijn ont trokken omdat het riool wordt doorge trokken tot de Singelgracht en aldaar als nooduitlaat uitmondt. De afsluiting zal door de gebruike lijke borden worden aangegeven. HAARLEM, 12 maart In de afge lopen nacht even na vier uur is de wa terleiding onder het wegdek van de Ja- cobijnenstraat gesprongen. Vanwege dé ernstige lekkage is de straat tijdelijk afgesloten geweest. De gemeentelijke waterleiding heeft het defect inmiddels in orde gebracht. Noordzeekanaalgebied, terwijl tevens werd beaamd, dat de voorzitter van de Amsterdamse Coördinatiecommissie te gen de verontreiniging van water, bodem en lucht met deze deskundigen contact zal onderhouden. De deskundige voor de Zuid-Kennemer-gemeenten is ir. D. van Zuilen, directeur van het Instituut voor Gezondheidszorg T.N.O. De heer Van Zuilen heeft inmiddels een aantal exemplaren naar Haarlem gezonden van de nota „inzake de ontwikkeling van de zorg voor het rein houden van de bui tenlucht", in 1962 opgemaakt door de technische commissie luchtverontreini ging T.N.O. Dit rapport is nu de raads leden toegezonden. Het is niet uitge sloten, dat de heer Van Zuilen een le zing zal houden voor de raadsleden van de samenwerkende gemeenten. Samenvattend geven B. en W. van Haarlem als hun mening te kennen, dat het grote nationale en regionale belang van de onderhavige industrie vestiging moeilijk valt te onderken nen. Voorts, dat met betrekking tot de leefbaarheid van de streek uit die vestiging bepaalde bezwaren zullen voortvloeien, welke zij zeer betreuren. Zij stellen zich dan ook voor in sa menwerking met de andere gemeente besturen de komende ontwikkeling nauwlettend te blijven volgen en waar nodig de geëigende stappen te onder nemen. f HAARLEM, 12 maart Het Gelde" Orkest verzorgt het achtste concert in de dinsdagserie van het Noordholh"1"- Philharmonisch Orkest op dinsdag maart. Het orkest staat onder I®1®"® van de Italiaanse dirigent Fr«jl0®®r' Mander, momenteel gastdirigent »an het Gelders Orkest. Het concert wordt geopend m?t„ Nederlandse première van de vtuiu- zioni sinfoniche, een compositie,van ue heer Mander. De cellist Paul lörteiier is hierna solist in het ceRoconoMt van Edouard Lalo. De bussy's Taprès-midi d'un faune staat ais vol gende werk op het program"}a_ ver meld. Het concert wordt beidoteri met een uitvoering van het syioioniscn ge- didht Tod und Verklarung van Kicnard StrHiiss Paul Tortelier werd in I9,14 geboren en heeft zijn gehele muzikale opleiding genoten aan het Deroemde conservatorium van deze staa Reeds van 1935 af treedt hij solistisch op in alle belangrijke muziekcentra in en bui ten Europa. Momenteel is lortelier verbonden als leraar aan het conserva toire national in Parijs. OVERVEEN, 12 maart De komen' de zondag wordt een belangrijke dag in de geschiedenis van de Overveense Paulusgroep. Dan worden het nieuwe welpenhol en het verkennerslokaal ge opend, die men heeft ingericht op de zol der van de (inmiddels voor het onder wijs) afgekeurde kleuterschool aan de Korte Zijlweg, het vroegere zusterhuis. De opening valt samen met de jeugddag. die zondag ïn de Parochie van O. L, Vrouw Onbevlekt ontvangen wordt ge houden. De Paulusgroep heeft in de veie jaren van haar bestaan tal van katholieke jongens in Overveen het spel var Baden Powell leren spelen. De huisvesting is altijd een zorgenkind geweest. Men vond spelruimte in een klooster en op de zolders van een garage en van een school. Tot voor kort bestonden er nog plannen om het werk voort te zetten in een bollenschuur in de omgeving van Domi. Die plannen liet men varen, toen bekend werd, dat de kleuterschool voor het onderwjjs zou worden afgekeurd en het kerkbestuur het plan had het 'gebouw beschikbaar te stellen voor het katho lieke jeugdwerk in Overveen. Ongetwijfeld zal de staf van de Pau lusgroep, de hoplieden H.J. Huygen en akela M. Koblens, zondag na de opening een zucht van verlichting slaken. Sedert eind vorig jaar is men onafgebroken bezig geweest de lokaliteiten voor wel pen en verkenners in orde te brengen. Bij de inrichting heeft men o.m. gebruik gemaakt van ruim vierhonderd stamme- tjes van sparrebomen. Daarmee zijn de verschillende welpenboeken afgeschei den van de verkenners.Thans zijn der tig welpen en vierentwintig verkenners lid van de Paulusgroep. Na de opening zondagmiddag om half drie worden nog vier welpen en vijf ver kenners geïnstalleerd en aan een aantal verkenners zal een vaardigheidsinsigne worden uitgereikt. SOESTDIJK, 12 maart. Prinses Margriet en haar verloofde, de heer P,.e4<?r van Vollenhoven, hebben gister middag op paleis Soestdqk delegaties van de besturen van het publiciteits- wezen voor een kennismaking ontvan gen. Uitgenodigd waren bestuursleden van de f ederatie van Nederlandse journa listen, het Genootschap van Hoofdre dacteuren, de Buitenlandse Persvereni ging, de NRU, de NTS, de Wereldom- j°ep/T °e Nederlandse bioscoopbond en de Nederlandse Vereniging van Foto journalisten. Verenigde Staten. In New York rrj1 i??en een bontmuts kopen met een ingebouwde transistor-radio. De prijs is 20 dollar. (Reuter) Zonder met opvallende of nieuwe din gen aan te komen, heeft de routineuze Amerikaanse regisseur Springsteen met „Revolvers keen geen genade" (Tag- gart) zijn zoveelste Western in elkaar gezet, die de liefhebber wel zal bevre digen. Kent Taggart is een jonge emigrant, wiens ouders door een terroristenbende worden gedood, als zij zich op hun nieuwverworven grond in het Wilde Wes ten komen vestigen. De bendeleider, zelf dodelijk gewond, draagt een be roepsmoordenaar (Den Durega) op, als nog de jonge Kent, als vergelding voor het feit, dat deze zijn zoon doodde, het levenslicht uit te blazen. Dat lukt na tuurlijk niet, ondanks alle pogingen die de cynische Dan daartoe in het werk stelt. Bovendien moet, zoals dat in een recht-toe-recht-aan Western behoort, de gerechtigheid zegevieren. Voordat het zover is beleeft de rechtschapen jonge ling op zijn vlucht een bonte reeks wilde en romantische avonturen, waar bij hevig gevochten, geschoten en ge ïntrigeerd wordt. Hjj vindt beschutting in een verlaten missiepost bij een exen- trische familie, die een vergeten goud mijn exploiteert. Indianen, die de streek voortdurend onveilig maken verjagen het gezelschap, dat een onderkomen vindt in het naburige fort, waar alle schurken bij een grootscheepse aanval om het leven komen. De held kan dan met het lieve meisje, plus de goud schat een zonnige toekomst tegemoet gaan. Tot en met zondag in Roxy. (14 jr.) Daarna draait in dit theater de film „Sluiers van Bagdag", een oosters oor logsverhaal uit de zestiende eeuw. Veel geweld en romantiek. (14 jr.). Naar een bekend boek van Hemming- way is een film vervaardigd, die zich afspeelt tijdens de Spaanse burgeroor log in de dertiger jaren. Onder de titel „Voor wie de klok luidt wil de film een soort getuigenis zijn, maar de toch wel geromantiseerde sfeer maakt dat erg moeilijk. Het gaat hier om een jonge Amerikaan, die tijdens zijn verblpt in Spanje als het ware overvallen wordt door de burgeroorlog. De jongeman kom in het kamp der „roden" terecht en er vaart aldus al de ellende van de oorlog, die gekenmerkt werd door vele wreed heden. Het verhaal is sterk verfilmd met in de hoofdrollen Gary Cooper en Ingrid Bergman. (14 j.). In Luxor. „Porgy and Bass" is ook de komen de week in Cinema Palace te zien. (14 jaar). De film „Anna" met een boei ende rol van Syivana Mangano wordt weer in Frans Hals in vertoning ge bracht (14 jr.). Lido prolongeert „Ge jaagd door de wind" (14 jr.). De film „Topkapi" blijft nog een week in Rem brandt. Tenslotte Minerva: vrijdag, za terdag en zondag in de avonduren. „De man van Rio" (14 jr.). Maandag- en dinsdagavond „II Bell' Antonio" (Strikt volwassenen). Zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag „De Leeuwendoders" (Alle leeftijden). Advertentie) (Advertentie) NOG SLECHTS t/m WOENSDAG ai. dagelijks 2 uur en 8 uur in Toegang 14 jaar. HAARLEM, 12 maart B. en W. heb ben geantwoord op de vragen van het communistische raadslid mr. M. D. Pro per betreffende de schoolmelkvoorzie- ning. Zoals enkele weken geleden be richt hebben een paar scholen de melk- voorziening gestaakt omdat zij bij af schaffing van de „schoolbewaarder" geen kans meer zagen de melk onder de leerlingen te distribueren. De school hoofden vonden het niet verantwoord de kinderen zelf met die destributie te bcldstcn In hun antwoord verklaren B. en W., dat geen enkel hoofd van een gemeen telijke school hun heeft laten weten, dat hij de melkverstrekking heeft be ëindigd. Uit een onderzoek, ingesteld bij de melkleverancier en de administratie van het schoolmelkcomité en uit enige telefoongesprekken viel op te maken, dat op een zeker moment de schoolmelk- verstrekking is stopgezet bij de volgende lagere scholen: prof. Kohnstammschool, Dag Hammarskjöldsehool, mr. J. H. Thielsehool, Van Zeggelenschool I en Van Zeggelenschool II. Nadat B. en W. hadden vernomen, dat op sommige scholen moeilijkhe den bij de melkverstrekking waren ontstaan, heeft de waarnemend wet houder van onderwijszaken op 18 fe bruari aan alle hoofden en hoofdleid sters van de gemeentelijke scholen, die bij de melkverstrekking zijn betrok ken, een schrijven gericht, waarin hij waarschuwde tegen het eigenmachtig beëindigen van de melkverstrekking en wees op de mogelijkheid tot overleg met hem voor het geval zich moeilijk heden voordeden, die niet intern vielen op te lossen. Van bovengenoemde scholen hebben B. en W. nog geen reactie op dat schrij ven ontvangen. Slechts zijn in een ge sprek op ambtelijk niveau met het da gelijks bestuur van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Onderwijzersvereni ging de moeilijkheden ter sprake geko men. B. en W. achten het voorts on juist, dat er verband gelegd wordt tus sen de opheffing van de functie van bewaarders bij het gewoon lager on derwijs en het beëindigen van de school- melkverstrekking op een aantal scho len. B. en W. nemen dat verband niet zonder meer aan. Van de genoemde scholen hadden de eerste twee vóór de maatregelen, die op 1 september 1964 en op 1 januari 1965 met betrekking tot de bewaarders genomen zijn, geen be waarder. Overigens kunnen B. en W. niet inzien, dat de aanwezigheid van een bewaarder van beslissende invloed it poor het verstrekken van melk. CINEMA PALACE: Porgy en Bess, 14 jaar 2 en 8 uur. FRANS HALS: Anna, 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO: Gejaagd door de wind, 14 Jaar. 2 en 8 uur. Zondagochtend 11 uur: Op het altaar der liefde, alle leeftijden. LUXOR: Voor wie' de klok luidt, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Topkapi, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondagochtend 11 uur: Flying clipper ahoy, alle leeftijden. ROXY: Revolvers kennen geen genade, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m woensdag: Sluiers van Bag dad, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Freud, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondagochtend 11 uur: The jungle-cat, a. 1. MINERVA: De man van Rio 14 jaar. Vrijdag 8.15, za. en zondag 7 en 9.15 uur. Zaterdag en wo. 2.30 en zo.-midd 2 en 4.15 uur: De leeuwendoders, a.l Maandag en dinsdag 8.15 uur: II Bell Antonio, strikt volw. Vrijdag 12 maart Concertgebouw 7.30 uur: 4e Jeugdconcert o. 1. v. Marinus Adam door het N. Ph. O. Maandag 15 maart Nieuwe Kerk. 8.15 uur: Concert door het Haarlems Bach Ensemble onder leiding van George Robert. Dinsdag IS maart Concertgebouw. 8.15 uur: Concert door het N. Ph. O. GastorkestHet Gelders Orkest o. 1. v. Francesco Mander. Solist: Paul Tor telier, violoncel. Woensdag 17 maart Concertgebouw. 8 uur: Orgelconcert door de Stadsorganist Albert de Klerk. Minerva Theater. 8.15 uur: Mozart cyclus; concert door het N. Ph. O. Vrijdag 12 maart Stadsschouwburg. 8 uur: Johez Toneel met „Gouden Aaltje" van A. Boere. Regie: Frits Teeven. Zaterdag 13 maart Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Het Tweede Schot" van Robert Thomas. Regie: Guus Hermus. Zondag 14 maart Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met „De gedachte" van Leonid Andrejew. Regie: Walter Kous. Maandag 15 maart Stadsschouwburg. 8 uur: Haarlems Toneel Ensemble met „Echtgenoot gevraagd". Dinsdag 16 maart Stadsschouwburg. 8 uur: De Haagsche Comedie met „Johan van Oldenbarnevelt" van Hans Keuls. Regie: Joris Diels. Woensdag 17 maart Stadsschouwburg. 8 uur: De Haagsche Comedie met „Johan van Oldenbarnevelt" van Hans Keuls. Regie: Joris Diels. Donderdag 18 maart Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „Poker" van Hugh Leonard. Regie: Jim Fritzgerald en Alex van Royen. Vrijdag 12 maart Minerva Theater. 8 uur: Volksuniversiteit; Reis om de wereld. Docent: L. de Vries. Zaterdag 13 maart Domi. 8 uur: Grote dansavond m.m.v. The Black Knights, georganiseerd door de dis cussie van de K.J.M. onder de naam Kas- siopeia. Stationsplein. 8 uur: Sociëteit Ekestos. Dansavond m.m.v. het Deals Beat kwartet. Concertgebouw. 8 uur: Showavond met ADAMO. Zondag 14 maart Stationsplein. 8 uur: Sociëteit Ekestos. Dansavond m.m.v. het Trio Arnold Klos. Maandag 15 maart Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversiteit. Portugal. Docent: Hugo F. Volkersz. Dinsdag 16 maart Krelagehuis. 7.30 uur: Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De heer M. v. d. Hart houdt een causerie, toegelicht met kleurendia's over: De lelie, een oud sym bool. Tevens is er een ledenvergadering. Donderdag 18 maart Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversiteit Opbouwende critiek op Kleurendia's. Docent: Dick Boer. Ramplaan 26. 6.30 uur 's morgens: Vroege vogelexcursie in het Brouwers Kolkpark o.l.v. de heer R. Kofman. Kon. Ned. Na tuurhistorische Vereniging. Rest. Brinkmann. 8 uur: Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. Dia-vertoning door diverse leden. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 5 uur. Zondags van I 5 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van II 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Museum het Huis van Looy, KI. Hout weg 102 (ingang Kamperlaan). Tentoonstel ling van het Interscholair. (t/m 28 maart). Frans Halsmuseum. Tentoonstelling van werken van Isaac Israëls. Tekeningen aqua rellen, pastels en grafieken. Geopend dag 10 5 uur. Zondags van 1 5 uur (tot en met 5 april). „Kunstcentrum „de Ark": Expositie van tekeningen, aquarellen en schilderijen van de kunstgroep „de Acht". Geopend Dag van 10 8 uur (t/m 28 maart). „In 't Goede Uur": Expositie van teke ningen van Hans Mulder. Geopend: Dag. van 10 6 en 8 24 uur (t/m 31 maart). Dagelijks diner-dansant DinsdaE cabaret Onbeperkt kip eten t 6.50 Zalen voor partijen tot 1000 personen 02520—5 3 4 7 MAANDAGS GESLOTEN HAARLEM, 12 maart „De koek wordt hier duur betaald", moet de 19- jarige Haarlemse automonteur M. J. H. gisteren hebben gedacht. Toen stond hij voor de Haarlemse Rechtbank terecht wegens medeplichtigheid aan de dief stal van koeken uit een kiosk aan de Randweg in Bloemendaal. Twee koeken slechts had hij zelf opgegeten. Drie maanden gevangenisstraf, waarvan één voorwaardelijk, eiste de officier van justitie. Het merendeel van de twee trommels gestolen koeken verdween in de maag van de vriend van de automonteur,, de 21-jarige los-werkman R. R. van W Die had na een ruzie de ouderlijke wo ning verlaten en was op kamers gaan wonen. Dat slokte echter zoveel van zijn niet zo bar grote weekloon op. dat er maar weinig overbleef om eten te kopen. Door de honger gedwongen stal hij de koeken en voorts nog geld van een mede-pensionbewoner. De officier van justitie vond het geen excuus en eiste zes maanden gevangenisstraf. Om een forse boete te kunnen betalen beraamde de 20-jarige kantoorbediende W. W. de M. uit Haarlem samen met zijn vriend, de 19-jarige timmerman F. A. G. A., een kraak in een bedrijf aan de Kampersingel, die zij op 13 novem ber van het vorig jaar uitvoerden. De buit aan baar geld was klein (ƒ58, maar zij vertrokken ook met twee boor machines ter waarde van vele honder den guldens. Gisteren presenteerde de officier van justitie voor de Haarlemse Rechtbank de rekening: hij eiste tegen ieder acht maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk en voorts verbeurdverklaring van de auto van de kantoorbediende: de bron van alle moeilijkheden. Uitspraak 25 maart. HAARLEM, 12 maart Onder lei ding van adjudant Van Soest hebben tien leden van de Folitiesportvereniging Haarlem deelgenomen aan de nationa le kampioenschappen lange veldloop te Apeldoorn, georganiseerd door de sport vereniging van de Koninklijke mare chaussee. De heren F. van Es, J. Smit, B. van der Linden en V. Kokhuis wer den respectievelijk derde, vierde, vijfde en zesde in de groep boven de veertig jaar. (Van onze correspondent) STAPHORST, 13 maart Een deel van de Nederlands Hervormde ge meente te Staphorst heeft bij de gene rale synode bezwaar gemaakt tegen de prediking van de Nederlands Hervorm de predikant dominee P. J. Dorsman. Het aantal handtekeningen onder de brief is voldoende om aan de wens tot een verlichte groepering binnen de Nederlands Hervormde gemeente van Staphorst kracht te kunnen bijzetten. Het bezwaar richt zich tegen de wij ze van geloofsbeleving zoals die door ds. Dorsman wordt voorgestaan. In fei te gaat het om het aantrekken van een tweede predikant, die dan tot de verlichte groepering zou moeten beho ren. De getalssterkte van het aantal le den staat de aanstelling van een twee de predikant niet in de weg. In de brief wordt onder meer gezegd dat de dominee gefulmineerd zou hebben te gen het medium televisie en daaraan bezwaren gekoppeld tegen de Philips vestiging in Staphorst. In deze fabriek worden echter geen tv-toestellen ge maakt. Bupgemeester mr. H. H. H. Ha verkamp, die lid is van de Nederlands Hervormde kerk doch van wie bekend is dat hij niet in Staphorst ter kerke gaat, is een van de ondertekenaars van de brief aan de synode AMSTERDAM, 11 maart De staats secretaris van O.K. en W., dr.s L. J. M. van de Laar, zal op 33 april in de voormalige Hollandse Schouwburg te Amsterdam de burgemeester van de hoofdstad mr. G. van Hall het eerste exemplaar aanbieden van het door prof dr. J. Presser geschreven boekwerk „Ondergang", dat als ondertitel draagt „De vervolging en verdelging van het Nederlandse Jodendom 1940-1945". Dit uit twee delen bestaand werk is een publikatie van het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumentatie. Prof. Presser aanvaardde in 1950 de op dracht tot voorbereiding ervan. Irak. De Iraakse minister van cultuur en voorlichting heeft eer- over eenkomst getekend, waarbij de Radio Corporation of America drie televisie zenders zal bouwen in Moesoel, Kir- koek en Nasra. (Reuter)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3