Voor het laatst conventionele voortstuwing Geen boze mensen Overgang naar eigen atoomon derseeërs Melk drie cent duurder Tomatensoep moet van netc^ zijn Vader en zoon verdronken SUPER C. van Stolk Twee verdiensten Met 23 man voor miljoen verduisterd drink iedere dag een glas wijn bij de maaltijd. Uniforme regeling van de Paastijd Duiken naar grotere diepten Handel in blanke slavinnen leidt tot arrestatie DE SPITS Kleuter overreden Offvan Justitie Eisen tegen alle verdachten hoog T erreinproblemen van Het Dorp opgelost Akkoord CAO voor bankbedrijf Nog geen minimum loon voor vrouwen Geruisloosheid Dit jaar inschrijving SEN0RITAS g;ezellig; gezond Grevelingendam op 2 april officieel open voor verkeer Sleepboot gezonken Opvarenden gered Overleden na val van stelling VRIJDAG 12 MAART 1965 PAGINA 5 «■sa Hij heeft drie weken geleden hij het skiën zijn enkel gebroken. Het stond in geen enkele krant. Niet met grote letters, noch met kleine. Maar nu is dat voorbij. Hij kan geen botje meer breken, zonder dat het voorpaginanieuws wordt, hij kan voortaan nooit meer ge- ivoon verkouden zijn, van nu af aan heet zo iets deftig ,Jiij is lichtelijk ongest"V". Dat is de pr'js die hij moet betalen voor sen verloofde van koninklijken bloede. En blijkbaar is hij bereid die prijs te betalen. Daar mogen we dan wel heel blij om zijn, speciaal voor prin ses ..largriet. Maar het leven van deze jonge man zal door deze verloving véél ingrijpender ver anderen dan het leven van de prinses. Zij heeft gekregen wat haar hartje begeert. Dat krijgen prinsessen, volgens de sprookjes altijd. En we hope- dat ze óók net als in de sprookjes, nog heel lang en heel gelukkig met de prins van naar dromen zal leven. En dat wensen we Pieter van Vollenhoven natuurlijk ook toe. Maar bovendien wensen we hem sterkte toe. Want om be halve een hele schoonamilie ook metl een heel volk er bij l? krijgen, het lijkt me, dat dat soms wel iets benauwends kan hébben. Vooral als we allemaal zo graag, zo veel willen weten. '•■Zant dat willen we dan toch. We willen weten hoe hij is, hoe zijn familie is. Wat lij doet, wat hij gedaan heeft. We vragen hoe ze elkaar hebben leren kennen en hoe ze het zo lang geheim hebben kunnen houden. We vra gen aan een prinses veel meer onbescheiden vragen dan we aan een oppervlakkige kennis zouden durven stellen. bedoelen het wel goed. En we leven zo mee en zo. Maar ik oen toch maar blij dat bij mijn verloving geen heel volk in be roering raakte. De prinses is aan al die publiciteit waarschijnlijk wel gewend. En haar verloofde zal er nog wel aan wennen. Maar laten we beginnen met niet te onbescheiden te zijn. La ten we proberen niet méér van hem te verwachten dan dat hij prinses Margriet gelukkig maakt. En laten we vooral proberen her gewoon als een zelfstandig mens te zien en niet alleeen maar als de verloofde van een prinses. Laten we dat „lang en gélukkig leven" niet met veel krante artikelen en onbescheiden came ra's verstoren. Want dat héb ben sprookjesprinsessen en hun geliefden op échte prinsessen vóór. Er zijn ooit journalisten of fotografen die ze achtervolgen. En er zijn nooit boze mensen als een prinses met een „gewone" man wil trouwen. En ik ben be nieuwd. Maar ik hoop echt dat die boze mensen er nu ook niet zullen zijn. Want wie écht ver trouwen heeft in een prinses, ge boft ook dat ze altijd het goede kiest. ELLEN AMSTERDAM 12 maart Nog vóór april zal de koninklijke marine de plannen klaar hebben voor de bouw van twee nieuwe on derzeeboten. Twee boten die als overgang zullen dienen in de ont wikkeling van de eigen Nederland se atoomonderzeeboot. Zowel wat het uiterlijk betreft als de inrich ting van deze boten zal daarmee rekening worden gehouden. Het nieuwe type krijgt dan ook de z.g druppelvorm, wat ondermeer be tekent dat het tot grotere diepten kan duiken. Voor het laatst zal de marine bij deze boten de con ventionele voortstuwing toepas sen. In plaats van de kernreactor een door batterijen gedreven elec- tro-motor. Maar voor het overige vertoont de boot al vele over eenkomsten met atoomonderzee boten van het z.g. aanvalstype, waarmee met name de Amerika nen opereren. Men hoopt nog dit jaar de bouw van deze nieuwe schepen aan te beste rle.i. De kos ten zijn voorlopig geraamd op vijftig miljoen gulden per boot De nieuw te bouwen onder zeeboten van de marine ver tonen veel gelijkenis met deze Amerikaanse onderzeeboot van de Barbelklasse. Advies Landbouwschap: iM® ruim 60 jaar n lekkere sigaar! Onderzeeboot nieuwe stijl in z.g. druppelvorm fcTRECHT, 12 maart. (KNP) - Het om deelt het volgende mede: Ij' hu toe heeft iedere bisschop in finJrerland gebruik makend van ca- |h 859 par. Van het Kerkelijk Wet- bepaald, welke tijd In zijn dio- bTy\ a'8 Paastijd mocht gelden in ver- ij?" BWt de verplichte Paascommu- O Omwille van de eenheid in ons be lch k'eine land hebben de bis- Val?PPen nu in een gezamenlijk besluit deïïSelegd dat voortaan in geheel Ne- eer'?nd deze Paastijd zal zijn van de ï'a» ■Paas'e&ondag (twee weken vóór ha m1' tot en met de tweede zondag "asen. tertio Seldt zonder uitzondering voor die .een- De uitzonderingsbepalingen hiand? verleden wel werden ge- °rnriaf' zijn expresselijk weggelaten vitio algemene kerkelijke wetge- Overi„reedf de bepaling bevat dat in vanc„ me,t ei2en biechtvader dit ont deden" der Communie om billijke bezo en tijdelijk kan worden uitgesteld. daar,» ornschrijving van de Paastijd is bi^w20r niet nileen uniform voor alle dij».». P1611' maar ook wat vereenvou- het sommige bisdommen brengt v6,.u_ ?e wijziging, een verkorting of ri«ngmg, met zich mede. (Van onze verslaggever) Dit nieuwe bouwplan is een uitvloei sel van de beslissing, dat de Neder landse marine in de naaste toekomst zal beschikken over eigen atoomonder- (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 12 maart. Belgische en Nederlandse politie-autoriteiten stel len een grootscheeps onderzoek in naar hetgeen men „handel in blanke slavinnen" pleegt te noemen. Een der gelijke handel zou sedert geruime tijd bedreven zjjn in de grensstreek van de Antwerpse Kempen. Het onderzoek werd geopend door het parket van Antwerpen en leidde reeds tot de on dervraging van drie vrouwen, onder wie twee Nederlandse. Een van deze Nederlandse vrouwen, een 60-jange vrouw afkomstig uit St. Willebrord, was de exploitante van een bijzonder slecht befaamde herberg te Essen. Reeds eerder was zij in Nederland ver oordeeld wegens een soortgelijk mis drijf. Zij is thans onder arrest. Aanleiding tot het ingrijpen van de Belgische instanties vormden bepaalde aanwijzingen van de Nederlandse poli tie, waaruit bleek dat de laatste maan den een aantal jonge vrouwen uit Breda on omgeving was verdwenen zonder enig spoor na te laten. Slechts kon worden vastgesteld dat zij zich al len naar België, en wel naar Essen, hadden begeven. Een onderzoek wees uit dat de bedoelde meisjes gevolg had den gegeven aan in Nederlandse dag bladen verschenen advertenties, waar in goedbetaalde betrekkingen in Belgi sche drankgelegenheden werden aan geboden. Thans schijnt vast te staan dat sommige der meisjes, meestal minderjarigen, via de verdachte her berg in Essen werden „doorgestuurd" naar bars en nachtclubs in Antwerpen en Brussel. Vandaar de hypothese dat het hier gaat om een wijdvertakte zaak van handel in blanke slavinnen. Enkele dagen geleden bracht de po litie een onverwacht „bezoek" aan de herberg te Essen. Er werd een gron dige huiszoeking verricht. Ook een bungalow, toebehorende aan de doch ter van de exploitante, werd grondig doorzocht. De kamers ervan zouden regelmatig zjjn verhuurd aan de er „lo gerende" meisjes en haar klanten. Be halve de 60-jarige vrouw werden twee aanwezige bediensters, onder wie een 23-jarig meisje uit Breda, naar het po litiecommissariaat opgebracht. De ver klaringen van beide meisjes bleken voldoende te zijn om de oudste vrouw onder aanhoudingsmandaat te plaat sen. LEEUWARDEN, 12 maart Donder dagmiddag omstreeks zes uur is de zevenjarige Sape Kuiken uit Tzumma- rum bij net spelen om het leven ge komen. Hij greep een rijdende melk wagen vast, Tiet plotseling los en werd overreden. zeeboten. Als tussenfase in de ontwik keling van dit project is de bouw van deze wat de marine noemt: '64- boten, noodzakelijk. Voor het ontwerp hiervan heeft men verschillende we gen bewandeld. In eigen kring werkt men in nauw verband samen met pro fessor Gerritsma van de Technische Hogeschool in Delft. Daarnaast was en is er regelmatig overleg in NATOver- band. De marine heeft in deze ook de Engelse en vooral de Amerikaanse ontwikkeling gadegeslagen en ofschoon men toch van een eigen Nederlands ontwerp kan spreken, gesnoept van hef een en het ander. Qua uiterlijk zul len de '64-boten enige gelijkenis verto nen met de Amerikaanse proef-onder- zeeboot Barbel. In het taboratorium voor scheepsontwikkeling van prof. Gerritsma zpn reeksen proever geno men en het resultaat daarvan heeft mede geleid tot het nieuwe type dat een lengte krijgt van 66 meter, een grootste diameter van 8.40 meter en een diepgang bij varen aan de opper vlakte van 7 meter. De onderzeeboten worden elk voor zien van een grote, langzaam draaien de schroef, wat op het belangrijke punt van de geruisloosheid erg voordelig is. Een der moeilijkste onderdelen van de bouw wordt de speciale lastechniek, die nodig is. De huid van deze boten zal meer dan tweemaal zo dik worden als die van de types waarover wij nu beschikken. Er komen twee dekken in de boten en ook meer leefruimte voor de be manning, die uit 70 koppen za' be staan. Voor het eerst in de geschiede nis van de marine zal men in de bouw van onderzeeboten rekening houden met de accommodatievoorschriften. Voor elk bemanningslid zal er een eigen kooi zijn. Hij hoeft deze dus niet meer te delen met een maat die op het mo ment dat hij slaapt, op wacht staat. De kooien krijgen bedlampjes En er is gedacht aan gezellige zitjes Zoveel mogelijk zal het indrukwekkende draad en kabeiwerk achter valse plafonds worden weggewerkt. In dit verband zal men ook de opleiding en voorbereiding van de bemanning meer afstemmen op langer dan voorheen onderwater blii- ven. Men koestert vsn dez© overgangsbo- ten grote verwachtingen. De boten pas sen in het schema van de NATO-bjj- drage, die van ons zes moderne onder zeeboten vraagt. Bovendien opent de bouw grote perspectieven voor de va derlandse industrie, die op tot nog toe onbekende terreinen zal komen. Toch «illen beslist niet alle onderdelen in Nederland worden vervaardigd. Van marinezijde heeft men ons gewezen op j- da' de enorme research, die aan dit alles vooraf moet gaan, door een klein land als Nederland, eenvou dig niet op te brengen is. Zo verwacht (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 11 maart Melk, koffie melk, yoghurt, vla en pap kunnen dit jaar drie cent duurder worden als minister Biesheuvel van Landbouw ingaat op de voorstellen van het land bouwschap inzake de melkprijs voor hel komende jaar. Vorig jaar is de minis ter bjj he4 bepalen van de melkprijs on der de voorstellen van het landbouw schap gebleven. Het landbouwschap neeft de minis- tei voorgesteld de zogenaamde richt prijs te verhogen van 31 tot 34 cent per liter. De richtprijs is de prijs die de boer moet hebben voor een lonende melkproduktie. Consument, expori en schatkist moeten ervoor zorgen dat de ze prijs wordt opgebracht op een wijze die de regering bepaalt, onder meer door het vaststellen van de verreken prijs, dat is de prijs di ede boe. uitein delijk krijgt voor de consumptiemelk Het landbouwschap wil ook de verre- kenprijs met drie cent doen stijgen. Als minister Biesheuvel hierop ingaat, zal het publiek die drie cent moeter beta len. Vorig jaar werd de melk twee cent duurder, toen de verrekenprijs werd verhoogd met 1.45 cent per liter. I Advertentie men bijvoorbeeld dat de stuurinrich ting van buitenlands fabrikaat zai wor den. Wei op eigen kracht za! het moeilijke lassen dienen te geschieden. En het oplossen van de problemen, die de gaten in het druklichaam van de boot met zich mee brengen. Het type zal het karakter van een aanvalsonderzeeboot krijgen. De bewa pening van onze toekomstige atoomon derzeeboten zal dan ook zeer beslist niet uit Polarisraketten bestaan. We] uit verschillende soorten torpedo's, waarbij gedacht wordt aan types die zelf bun doel zoeken. Door de plaat sing van extra grote batterijen zullen ook deze boten al langer dan voorheen onder water kunnen blijven. De elec tromotor moet de boot onderwater een snelheid van omstreeks 35 km per uur kunnen geven. Zoals gezegd, hoopt men nog dit jaar het bouwcontract af te sluiten. Men re kent er op dat de eerste boot in 1968 kan worden opgeleverd. Een aantal werven zullen voor deze onderzeeboten kunnen inschrijven. Van de bouwprijs die zij vragen zal het afhangen of de boten op een en dezelfde werf zullen worden gebouwd dan wel op twee ver schillende. Aangezien er bij de bouw problemen zijn, die geen enkele Neder landse werf alleen aankan, zal men zowel met de marine als met hel labo ratorium van prof. Gerritsma voortdu rend contact moeten onderhouden. De ervaring die men bij deze bouw zal opdoen, kan uiteraard van groot belang zijn als straks de kiel gelegd wordt van onze eerste atoomonderzeeboot, die naar men nu aanneemt 170 miljoen gulden zal gaan kosten. (Van onze correspondent) OSSENDRECHT, 12 maart. De 37-jarige transportondernemer P. van Oevelen is gistermiddag in een zes meter diep afwateringskanaal van de kalk-zandsteenfabriek Boudewijn ver dronken bij een poging zijn zoontje Chris, die in het water was gevallen te redden. De vijfjarige Chris was met zijn vriendje Henk Kloots aan het spelen op het talud van het kanaal, terwijl de vader, die grondtransporten voor de steenfabriek verzorgde, bij zjjr auto aan het werk was. Het vriendje kwam de vader waarschuwen dat zijn zoon tje in het water was gevallen. Toen de man bij het kanaal kwam was het kind al naar de diepte verdwenen. Hoewel hij de zwemkunst niet mach tig was. is hij in een radeloze poging om het kind te redden in het water gesprongen. De rijkspolitie heeft de stoffelijke overschotten geborgen. (Advertentie) HÏ'SÜKHv BmwtilUltïïiitlTO AGIO (Advertentie) N.V. VEREENIGDE TOUWFABRIEKEN ROTTERDAM AMSTERDAM STADSKANAAL, 11 maart De vijfjarige Geertje Hebeps is gisteren in Nieuw-Buinen (gemeente Borgn), on- dei ee(J wegrijdende vrachtauto ge raakt. In zorgwekkende toestanc werd het kind naar het academisch zieken huis in Groningen vervoerd, waar het in de loop van de morgen aan beko men verwondingen overleed. Maar heel weinig mensen heb" hen ooit beseft dat de Neder- la: landse regering in Londen er voor gezorgd heeft, dat er onmiddellijk na de Twe£,~f Wereldoorlog tenminste iets in Ne- derland te krijgen was. Een Fooise afgevaardigde in de United heeft eens vlak na de oorlog me gezegd: „U heeft er voor ge zorgd, dat Nederland de andere Europese landen een jaar voor was En dat is waar. niet zozeer wat mun aandeel daarin maar wél wat ne' feit zelf betreft". Vooral de laatste opmerking ty peert de heer C. van Stolk. Eigen lijk voelt hij niets voor de onder scheiding („De Zilveren Brood- mand") die dp Nederlandse Vereni ging van Meelfabrikanten hem op woensdag wil uitreiken. „Wat ik ge daan heb is zo vanzelfsprekend. En wanneer ik nu nog een ambitieus man was...". De heer Van Stolk maakt zijn zin niet af, maar zijn ogen lachen. „Enfin, ik voel mij toch wel thuis in dat ambtelijke mi lieu. Ik heb ook zo lang met de overheid te maken gehad Op de vraag ot hij weet op grond van welke verdiensten hij de Zilve ren Broodmand krijgt geeft de heer Van Stolk een antwoord, dat eigen lijk een kant en klaar verhaal is. „Ja, ik meen dat ik twee „verdien sten". zoals men dat dan noemt, heb. In de jaren 1932- 34, in de eco nomische crisis dus, heb ik er toe bijgedragen, dat de Nederlandse maalindustrie op een economische basis .ron blijven doorwerken. In die dagen ging het natuurlijk ook in de landbouw beroerd. De boeren kre gen van de regering de zogenaamde tarwe-steun. Maar dit bracht met zich dat er Nederlandse tarwe in ons brood verwerkt moest worden. Daar ons graan gesubsidieerd werd ging het natuurlijk niet aan uitsluitend het betere Amerikaanse graan voor onze broodindustrie te gebruiken. Nu is er een onbewijsbare economische wet, die zegt dat van boven opge- egde produktiemethoden onveran derlijk op moeilijkheden uitdraaien, in 1932 dreigden de meelfabrikanten elkaar uit te moorden En dat moest tegen iedere prijs voorkomen wor den. Men mag namelijk niet het ri sico lopen dat er op een kwaad mo ment te weinig producenten in de levensmiddelenbranche zijn. Bij een calamiteit kan dat verschrikkelijke gevolgen hebben. Ik heb toen op ver zoek van de regering de fabrikanten ru„d de tafel gebracht en tot samen werken bewogen. Deze samenwer king zag er op het eerste gezicht als een kartel uit, maar zij bestaat nog zonder dat ooit misbruik is ge maakt van de monopolistische posi tie, die de verenigde fabrikanten toen verworven hebben". „Mijn tweede verdienste zou kun nen zijn, dat ik in de oorlog in Ame rika voor ons land" voeding en dek king" gekocht en opgeslagen heb om meteen bij de bevrqding tenminste iets achter de hand te hebben. Dat ik dat heb kunnen doen is dom ge luk geweest. Ik was toevallig in New York om een vestiging van mijn be- diijf in Rotterdam, de Van Stolks Koninklijke Commissiehandel N.V., op te zetten toen de oorlog uitbrak en de terugtocht afgesneden werd. De Nederlandse regering in Londen vroeg mij over te komen om inzake de voedselvoorziening advies uit te brengen. Ik heb onmiddellijk gezegd dat de oorlog nog wel een paar jaar duren kon en wanneer deze afgelo pen was er in het hele land wel niets meer te eten zou zijn. Ik werd aangesteld tot regeringscommissaris met de opdracht in Amerika reserve- voorraden te vormen". „Met zeven man zijn we toen aan het werk gegaan. In 1945 hadden we op zestig plaatsen in heel Amerika in t' aal 365.000 ton goederen opge slagen. Maar hoe meer we bezaten, hoe onrustiger ik sliep Op de eerste plaats was daar de voortdurende strijd tegen het bedei't van de le vensmiddelen Maar ook hierbij heb ik veel geluk gehad. In 1945 had ik sen enkel verlies. Nu wist ik als graanhandelaar van tarwe en zo al les af, maar van leer, katoen, vet, rijst, tabak en noem maar op had ik geen notie. Neem nu vet. Nooit had iemand het langer dan zes maanden bewaard. Maar het zag er naar uit dat ik het een paar laar zou moeten bewaren. Juist op het moment dat ik met de houdbaarheid van vet te maken kreeg maakte ik kennis met een scheikundige van een b'ikfabriek. En drie maanden later hadden zij een speciaal eonserve- ringssysteem voor reuzel bedacht. Ze hebben het nota bene nog naar Koningin Wilhelmina genoemd. Nu is dat systeem bij de reuzelfabrica- tie standaard. Ik heb ook eens een partij tabak kunnen behouden dank zij de voorspraak van een Argen tijnse bisschop bij de toenmalige machthebber in Argentinië, die zijn eigen „ogst verloren had zien gaan en zijn verlies met mijn voorraad tabak goed wilde maken. Tijdens de huldiging kom ik op dit alles nog uitgebreid terug. Dan zal ik ook de namen noemen vah al die mensen, die bij beide activiteiten zo'n voor name rol gespeeld hebben. Mijn vrouw komt speciaal uit Amerika, waar ik nog steeds woon ook al heb ik het roer van de zaak aan mijn zoon overgegeven, over om de hul diging mee te maken". ROTTERDAM, 12 maart De 23 Rotterdammers die tot op heden in de zaak van de Rotterdamse havenfraude ook bekend als de Osto-aflaire zijn gearresteerd, hebben volgens de officier van justitie in Rotterdam, verschillende binnen- en buitenlandse scheepvaart- en expeditiebedrijven be nadeeld voor een bedrag van ongeveer 1 miljoen gulden door zogenaamde in- ladingsmanifesten te vervalsen. De officier mr. Meeter noemde dit bedrag in zijn requisitoir tegen vier verdachten in de havenfraude, die gis termorgen voor de Rotterdamse recht bank terecht moesten staan. Volgens de officier hadden deze vier hun werk gever. een Rotterdams scheepvaart bedrijf, voor ongeveer een ton bena deeld, door te lage maten in te vul len op de inladingsmanifesten. Van werknemers van het bedrijf dat tot malversaties aanzette het scheep vaart- en expeditiebedrijf Osto uit Rot terdam ontving het viertal in ruil voor de aangebrachte vervalsingen een bedrag van in totaal ongeveer 4.500 gulden. Na aftrek van wat de officier het „verradersgeld' noemde, resteerde voor Osto dus een bedrag van onge veer 95.000 gulden dat door Osto-em- ployés in eigen zak werd gestoken. De malversaties van het viertal dat te recht moest staan werden gepleegd in de jaren 1961 tot 1964. De mannen werden begin dit jaar gearresteerd, nadat de Rotterdamse rivierpolitie sa men met de rijksaccountantsdienst de administratie van Osto aan een nauw keurig onderzoek had onderworpen. De officier zei voorts in zijn algeme ne requisitoir het onbegrijpelijk te vin den dat al wat oudere mensen met een blanco strafregister bijna alle ver dachten in deze zaak waren met eer der met de strafrechter m aanraking gekomen zich hadden later, inpal men door wat hij noemde „leden van Osto's v\jfde colonne, die overal m de Rotterdamse haven spioneerden en infiltreerden." De officier eiste wegens valsheid in geschrifte gevangenisstraf fen variërend van vijf tot negen maan den met aftrek. De grootste knoeier van vandaag", noemde de officier van Justitie, een 45-jarige kantooremployé van een Rotterdams havenbedrijf, die gister middag terecht stond. De officier eiste tegen hem de hoog ste straf tot nu toe in de Osto-affaire, namelijk vijftien maanden met aftrek. Te voren had de rechtbank de zaak behandeld van nog twee andere ver dachten, teger. wie de officier ieder tien maanden gevangenisstraf vorderde. „Ik moest uit de krant lezen dat het misging", zo vertelde tenslotte de af delingschef. Hij ontkende nadrukkelijk voor de wel door hem erkende valsheid in geschrifte geld te hebben ontvan gen. Mr. Meeter achtte dit laatste in zijn requisitoir ook niet bewezen. We gens valsheid in geschrifte hoorde hij tien maanden gevangenisstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd tegen zich eisen. De rechtbank zal in alle zaken op 15 maart uitspraak doen. (Van onze correspondent) ARNHEM, 12 maart. De terrein moeilijkheden tussen de stichting Het Dorp en de Vereniging Kleuterzorg zij" na twee jaar opgelost. Het medisch kleuterdagverblijf, de kleuterschool en het opleidingsinstituut van de ver eniging Kleuterzorg vormt een encla ve van 19 ha in het terrein waarop het dorp zal worden gebouwd. Kleu terzorg wilde die enclave niet afstaan voordat haar een ander passend ter rein zou zijn aangeboden. UTRECHT, 12 maart De Stichting van de Arbeid heeft haar goedkeuring gehecht aan de nieuwe CAO voor het bankbedrijf, waarbij de algemene bond Mercurius, de Katholieke Bond van Werknemers in het Bank- en Verzeke ringsbedrijf en de Chr. Bond voor Han del Bank en Verzekering een loonsverho ging zpn overeengekomen van viif procent. Bij deze CAO zijn 25.000 werknemers betrokken. Op één punt zal het college van rijksbemiddelaars nog moeten oor delen, want weliswaar is de gelijke be loning voor mannen en vrouwen in de CAO doorgevoerd, maar wat betreft het minimum-inkomen nog niet. (Advertentie) Copyright Stichting Wijnpropaganda (Van onze correspondent) VLISSINGEN, 12 maart Over drie weken zal de Grevelingendam tussen Sehouwen-Duiveland en Goeree-Over- flakkee officieel voor het wegverkeer worden vrijgegeven. Vermoedelijk zal dat zijn op vrijdag 2 april. Het ligt in de bedoeling dat de mi nister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. v. Aartsen, met een symbolische handeling de opening van de vaste oe ververbinding tussen Zeelands laatste echte eiland en het inmiddels aan het vaste land geklonken Goeree tot een historisch moment maakt. Een en an- der is overigens nog afhankelijk van de ontwikkelingen in de kabinetscrisis. ROTTERDAM, 11 maart De ha vensleepboot Trinitas is vanmorgen rond 9 uur ongeveer 70 meter uit de Noord- wal nabij de Wilhelminahaven in Schie dam gekapseisd en gezonken. De twee op' ajrenden kwamen er met een nat pak vanaf, doordat zij tijdig in het wa ter sprongen en snel opgepikt werden. De sleepboot, die bij baggerwerk be trokken was, sleepte een bak en is kennelijk omgetrokken. ROTTERDAM, 12 maart Op het terrein van Shell Nederland Chemie NV ut Pernis is gistermiddag de 59- jarige A. Strjjbos uit Rotterdam dode lijk verongelukt. Het slachtoffer was voor werkzaam heden in de butadieenfabriek op het terrein aanwezig en viel van een acht meter hoge stelling. Hij kwam daar bij zo ongelukkig terecht dat hij ter plaatse overleed.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5