Wie? Oagpuzzle Nozems orkest dwingen podium te ontruimen moe van maagzuur? Beleid van het huidige kabinet moet voortgezet Concert met spoorfluiljes Protestmars NS-ers tegen lonen uit opa's Geen t.v.-programma's meer in „De Spiegel" Dom Aurelio verhuist naar MILAAN Lanvin s Amsterdam Weer aanval op basis in N.- Vietnam Negers krijgen het kiesrecht L Snoep pas op haar tiende jaar NpmS Niet zó stout HALF ZWAAR-HEEL LEKKER) 16 VOORJAARSBEURS BOUW «TRANSPORT» VERWARMING VREDENBURG CROESELAAN VN-TERREIN GEOPEND VAN 9-17 UUR neem natuur-grijze Engeland kweekt scholletjes Rebellen-kolonel gunt broeder Europees verlof K.V.P.-VOORZITTER AALBERSE: NCRV-gids naar andere uitgever Machinist (37) omgekomen bij brand op coaster Wat kinderen ervan zeggen^ if1" Kind overreden door trekker van vader NA ERNSTIGE KRITIEK OP N.C.R.V. Geen schade Abt van Montserrat Johnson vastbesloten MAANDAG 15 MAART 1965 PAGINA 5 VA t wordt veel geschreven en P. veel gepraat. Over proces sen. Over straffen. Over Psychiatrische rapporten. Over "fteer straf. Een grote straf. Over lemand voor goed uit de maat- schappij verwijderen. Maar ik Pind dit allemaal zo moeilijk. 0 la> je bent geneigd om te zeggen "Maar wat die vent gedaan heeft!!" En: „We moeten zorgen dat nooit meer gebeuren kan." "Mij is een gevaar voor de ge meenschap!" Maar daarna vraag je af: „Is de gemeenschap Veen gevaar voor hem? Voor kaar? En wie ben ik eigenlijk, d°t ik een ander zou kunnen ver ier delen? Dat ik van een ander Mleen maar het goede kan eisen?" Goed, ik heb geen moord ge leegd. Niet één. Maar ik ben °°k anders. Niet beter, maar ieders. En de omstandigheden? Mn als ik nou eens die ander was en zijn leven moest leven, wat zou ifc dan gedaan hebben? Zijn er niet altijd verzachtende om standigheden voor iedereen? Als lk een kind in drift een veel te karde draai om zijn oren geef, doe ik dan niet hetzelfde als de "man die een ander met een ha- Mer neerslaat? Ook in drift. Nee, Ze9gen we dan, want de gevol- 9en zijn heel anders. Maar moe ten we iemand niet meer naar zijn daden beoordelen, dan naar de gevolgen van zijn daden? En bovendien zeg ik dan, ja maar ik teas moe en dat kind was ver delen en ik had al hoofdpijn en ket is toch zo menselijk niet waar dat je een keer uit je slof schiet? Maar ik weet het met. O, er zijn genoeg gewichtige en min der gewichtige menei en die het allemaal zoo goed weten. Hoe het allemaal moet en icat we er aan moeten doen en zo. En ik weet wel, dat we in onze wereld de misdadigers wél in de gevan genis moeten zetten. Om onszelf VLJfï'^hermen. Om anderen te c orrnen en ook wel om ze tegen zich Zelf te i,escjierme7L het helpt?1 met anders' Maar 0f Eigenlijk zou je ze in een soort ideale wereld moeten plaatsen, h weet wél, waar alleen dat ene 9ebod geldt, dat van de liefde. Maar zouden ze kunnen leren hoe het moet. Want in onze Maatschappij met al ons gebrek aan liefde en ons egoisme. Met paveel wrok en jaloezie. Hoe hunnen we verwachten dat hier alleen maar goede mensen uit foort zouden komen? We heb- 'e,i er allemaal schuld aan, hoe 'u ook. En we willen allemaal s° graag anders. Die betere we- Tdld, die wereldvrede. En we Machten allemaal tot een ander er mee begint. Met ontwapenen. Met het ver ouderen van kerken en godsdien sten. En we knikken ijverig van M als er op het concilie gezegd Oordt dat er méér in de geest jou Jesus geleefd moet worden, kaar doen we dat ook? Wie? U? h? En wanneer? Zondags een Mirtje? Als we onze beste ge- ffchten zitten te denken in de fcrk? En verder? Wat doen we let die haat? Die wrok? Dat er9even en vergeten? Wij zijn goed! Wij hébben die jMsdaden niet gedaan! Maar wie °ct ze dan vergeven? Wie? ELLEN lettergreepraadsel Wees goed voor uzelf en uw maag) V) WASHINGTON, 15 maart (AFP, Reuter, UPI) President Johnson heeft zaterdag, op een persconferentie, op de meest ondubbelzinnige wijze uiting ge geven aan zijn vastbeslotenheid op te komen voor de burgerrech ten van de Amerikaanse negers. „De regering", zei hij, „zai alles in het werk stellen om gerechtig heid te verzekeren voor alle Ame- rikaanst burgers, ongeacht hun huidskleur. Dat is de betekenis van de eed die ik voor de almach tige God heb afgelegd, voordat ik mijn ambt aanvaardde, en dat is ook hetgeen ik met mijn hele hart geloof. Het is tevens wat het volk van dit land wenst." Een eenvoudige witte avondjapon van katoen met een wijde kippegaas- achtige mantel erover (Lanvin) lltifm mtWEms. (Advertentie) °INso, 'AC W?orlZt>ntaa' en «en invullen. vertikaal dezelfde keerser - 2 scfaaakterm - 3 Vh\v _van tien dagen - 4 bep aank. 0 staat in Amerika - 6 vrouw Oplossing van 12 maart 6 orde2 '"r,an 3 lade - 4 snee - 5 roet Para 7 eden - 8 tent - 9 spat - 10 eno ana - 12 Laag - 13 tros - 14 J-ö onze - 16 soep. (Advertentie) ROTTERDAM, 15 maart Het dreigde zaterdagavond in de Rivièrahal helemaal mis te gaan met het Prome nadeconcert dat daar werd gegeven door Het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder Franz-Paul Decker. Na dat de weergave van Rossini's ouver ture „La Scala di Seta" reeds onge nietbaar was geweest door het hinder lijke rumoer en de beginmaten van de Prelude uit „La Gioconda" van Fonchielli In de herrie verloren waren gegaan, zodat Decker moest aftikken en opnieuw' beginnen, onderbrak de di rigent in de „Urendans" uit hetzelfde werk na een twintigtal maten met be slist gebaar de uitvoering en verliet hij, en met hem het gehele orkest, het podium, onder applaus overigens van het goedwillende deel van het publiek dat daarmee spontaan zijn instemming betuigde met deze enig juiste reactie op de moedwillige rustverstoring, waar aan een groep jongelui achter in de zaal zich schuldig maakte. Pas nadat de ergste raddraaiers, waaronder enke le onvervalste langharige nozems, met hun vrouwelijke evenknieën, uit de zaal verwijderd waren en de directeur van het R.Ph.O. enige vermanende woor den had gesproken kon het concert voortgang vinden. Bewondering hadden wij daarbij voor de concentratie en de souples se, waarmee Decker en het orkest na de onderbreking de draad opvat ten in een joyeus musiceren, dat de on behaaglijke stemming enigszins wist weg te nemen. Helaas was de programmering van dit concert weinig gelukkig, een factor die zeker bijgedragen zal hebben tot de slechte luistersfeer. De ouverture van Rossini en de uitgevoerde gedeelten uit „La Gioconda" doen te dikwijls een beroep op een subtiele en verfijnde mu- siceertrant en met de Vijfde „Bachiana Brasileira" van Heitor Villa Lobos, ge- HONTENISSE, 15 maart Het drie jarige zoontje Geltyn van de landbouwer A. Dieleman in Schuddebeurs (gem. Hontenisse) is zondag om het teven ge komen toen hij met zijn vader op het land was. Het kind zat naast zijn ader op een trekker. Bij het keren kwam de trekker schuin te hangen. Het kind viel er af en werd door de trekker overreden. Met zware verwondingen werd het naar het ziekenhuis in Hulst gebracht. Het jongetje bleek bij aan komst te zijn overleden. Advertentie) Stop met slikken van middelen die geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAC. Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. mm V^Li schreven voor sopraan en acht celli belandde men zelfs in het klimaat van de kamermuziek. De Braziliaanse zan geres, Ilka Machado, toonde uiteraard veel affiniteit met dit werk, doch bleek alleen in de hogere registers over een redelijk stemvolume te beschikken. Ove rigens hebben wij vergeefs gespeurd naar de verwantschap met Bach die de titel („Bach op zijn Brasiliaans") suggereert. Na de pauze zong Ilka Machado nog enkele Braziliaanse lie deren, waarvan de volksmelodieën en de ,,jungle"-ritmen het publiek wel aan spraken. Een toegift bleef niet uit. Tsjaikowski's suite uit Doornroosje be sloot het concert dat ook na de nood gedwongen onderbreking vrij onrustig is gebleven. Men zal Zich bij het R.Ph.O. ernstig moeten bezinnen op maatrege len die een herhaling van dergelij ke incidenten kunnen voorkomen, wil men niet het gevaar lopen dat deze proms ernstig in discrediet raken bij het publiek dat werkelijk komt om te luisteren. En dat is altijd nog verre weg het grootste gedeelte. C.v.R. IJ MUIDEN15 maart Britse on derzoekers geloven, dat zij per jaar een miljoen kleine zeevisjes kunnen kweken. Zij hebben daarvoor in het proefstation te Port Erin op het eiland Man een methode ontwikkeld. De ex perimenten vonden plaats in opdracht van de White Fish Authority. Het zou wel eens kunnen zijn, dat hiermee een revolutie in de visserij wordt ver oorzaakt en dat een voortdurende levering van vis, zoal., tong, schol, tarbot en heilbot mogelijk wordt ge maakt. De eerste proeven worden gedaan met schol. Het is gelukt hiervan vis jes te kweken ter grootte van een postzegel. Nog niet duidelijk is, wat er nu verder moet gebeuren. Het lijkt weinig zinvol deze kleine visjes in open zee uit te zetten. Voordeliger vindt men het plan om de kleintjes in een ingesloten water tot markt waardige vis te laten groeien. Dat gaat men dus nu in Port Erin proberen. En ook zal men dan uitrekenen, hoe veel het alles bij elkaar heeft gekost. Er is een zeer gewichtig argument aangevoerd tegen heuitzetten van de jonge vis in open zee. Die jonge vis is namelijk niet op de hoogte van het bestaan van onzichtbare grenzen voor het visserij-territorium, die door de mensen zijn vastgesteld. En men moet dus terecht vrezen, dat die kleine visjes de kwekers uit de hand lopen, uitwijken naar de rije zee en daar in de netten van de concurrent zwem men RED BAND - ROOSENDAAL BRUSSEL, 15 maart Zaterdag fs op het vliegveld Zaventhem de Neder landse broeder Kruisheer Marcel Smits uit Uden aangekomen om mei toe stemming van de rebellen-commandant te Buta in de Congolese noord-oostpro vincie Bondo, enkele maanden verlof te nemen. Hij is een van de negentien 'Neder landse Kruisheren, van wie onlangs na maanden van onzekerheid bekend werd dat zij te Buta verbleven in „re delijke omstandigheden" Broeder Smits heeft dit bij terugkeer in Bel gië kunnen bevestigen. Het feit alleen reeds dat hjj van de rebellencornmandant kolonel Makondi toestemming kreeg om voor verlof naar Nederland te gaan, mag als bewijs gel- i den dat de Kruisheren in Buta in een oevoorrechte positie verkeren. Vergele ken met andere missionarissen die in Congo werkzaam zijn of waren Met broeder Smits kwamen ook twee Belgische zusters voor verlof naar Europa DEVENTER, 15 maart „We zul len ons constructief opstellen en zoveel mogelijk medewerking verlenen aan de oplossing van de zeer ernstige crisis, waarin we zijn aangeland. Maar ons criterium zal zijn: op welke wijze kun nen vve de beste garanties krijgen voor een uitvoering van een zo groot moge lijk deel van ons programma, waarmee naar onze overtuiging ons volk het best wordt gediend. Voorwaarde onzerzijds zal zijn dat het beleid van het kabinet- Marijnen in grote lijnen zal worden voortgezet, niet name zoals dat ge voerd werd in de sociale sector ook wat de aanpak van structurele proble men betreft en in <le woningbouw, de defensie, de ontwikkelingshulp e.a." Dit standpunt nam de voorzitter van f16 K.V.P mr. P. j_ Aalberse, za terdagmiddag in op het hier gehouden Overijsselse Appèl van de K.VP. waar lnj de door zijn werk aan Den Haag gebonden fractieleider drs. Schmelzer als spreker verving. In zijn rede nam hij de parlementaire democratie en naar moeilijkheden onder de loep en gaf hij zijn visie op het ontstaan van de crisis. Aan het slot stelden de talrijke aanwezi gen zich volledig achter partijbestuur en fractie ten aanzien van het beleid inzake het omroepbestel. Als het waar is, zo zei hij, dat er verband bestaat tussen de kabinetscri sis en een crisis in de parlementaire democratie, dan mag men zeggen dat de schuld voor een deel bij het parle ment zelf ligt. Feitelijk had de Tweede Kamer in de afgelopen twee jaren een te grote invloed op de wetgevers. Het uitgesproken verwijt dat het parlement wel blaft, maar niet bijt, is geheel mis' plaatst. Schadelijk voor het aanzien UTRECHT, 15 maart Enige hon- van nrotestresoliitins derden personeelsleden van de Neder- protestresoluties lands© Spoorwegen hebben hier zater dagmiddag op een door de niet erkende I' ederatieve Spoorwegvakvereniging ge. organiseerde vergadering fe> geprotes teerd tegen de N.S.-lonen. Er werd her haaldelijk gesproken over de mogelijk- held van een staking maar men be perkte zich vooralsnog tot het sturen (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 15 maart Tijdens een vergadering van de afdeling Noord holland van de NCRV te Amsterdam hebben zaterdagavond de voorzitter van de NCRV, mr. A. B. Roosjen en de di recteur, mr. A. H. van de Veen, gerea geerd op in de laatste dagen in de pers verschenen publicaties en op daarover in de vergadering gestelde vragen over van het publiceren van de tv-program- ma's in het weekblad „De Spiegel" „De Spiegel" wordt uitgegeven door de uitgeverij Zomer en Keuning te Wage- ningen, waar ook de NCRV-gids wordt gedrukt. De heer Van de Veen had op een woensdag jl. gehouden provinciale NCRV-vergadering in Leeuwarden ge wag gemaakt van de wrevel die er hij de omroepverenigingen jegens de NCRV werd gevoeld als gevolg van het se dert begin februari publiceren van de ze programma's in dit weekblad. De omroepverenigingen hadden ge dreigd de NCRV geen televisie-pro gramma's, waarvan zij het auteurs recht hebben, meer ter beschikking te stellen als deze omroep er niet voor zou zorgen, dat de publicaties hiervan in het weekblad werden gestaakt. De heer Van de Veen zei dat hij, toen hij deze uitlating in Leeuwarden naar aanleiding van een uit de vergadering gesteld vraag deed, niet wist en ook niet kon weten dat de uitgeverij Zo mer en Keuning inmiddels, zoais hij het uitdrukte, door de krueen was ge gaan. Eerst 's avonds werd hij er tele fonisch van op de hoogte gesteld, dat de uitgeverij had toegezegd de pro gramma's niet meer te publiceren. Het contract met deze uitgeverij be stond overigens ai jaren en de heer Van de Veen had de indruk, dat de om roep als klant daar geen schade door had geleden, maar, zo voegde hi] er aan toe, zij was dan ook een goede klant. Van 1 januari 1966 af zal de NCRV-gids nu bij de firma De Boer, waar ook de AVRO-bode van de pers komt, worden gedrukt. Het is alleen de prijs, die ons doet uiteengaan, aldus de heer Van de Veen. Volgens hem zal de NCRV hier bijna een miljoen gulden per jaar goedkoper mee uit zijn. De uitgeverij was niet al leen de drukker, maar ook de uitgever van de NCRV-gids. De firma De Boer is alleen maar de drukker en dat be tekent dat de NCRV thans zelfs auto noom kan beslissen over de wijze van publiceren. NCRV-voorzitter, mr. Roosjen ont kende ten stelligste, dat er in de lei ding van de NCRV over vele zaken onenigheid bestaat. Hij toonde zich zeer verbaasd over persuitlatingen in deze richting. In deze vergadering werd de heer Roosjen met meerderheid var stem men als voorzitter herkozen. Tot slot werd meegedeeld, dat de NCRV in Baarn een hotel heefi aan gekocht om het personeel dat nu nóg in Wagenjngen en Ede zit geza menlijk onder te brengen. naar regering, kamerleden, N.S.-directie en .Micnting van de Arbeid. Na afloop van de ver gadering volgde een geïmproviseerde mars door de Utrechtse binnenstad naar hef station. De voorzitter van de teaeratieve Spoorwegvakvereniging, de neer J. Gjjsbertse, nad bij de aanvang van de vergadering gezegd dat de locale autoriteiten geen toestemming hadden gegeven voor een dergelijke protest mars. in verband met de jaarbeurs- drukte in de Domstad. Hp voegde er echter in één adem aan toe, dat het bestuur geen bezwaar zoo hebben tegen een spontane mars na afloop een mededeling die met gejuich en donderend applaus werd mtvangen. Esplanade's blauwe zaal was te klein om al die protesterende N o.-err te be vatten. Velen moesten de vergadering staande bijwonen. Zelfs het podium her bergde behalve het bestuur enkeie tien tallen spoorlieden van wie enkelen an derhalf uur lang spandoeken torsten, die later geestdriftig werden meegevoerd in de optocht naar het station. Er stond onder meer op te lezen: „Alleen een krent geeft 3'/t procent -.Nederlandse Spoorwegen modernste van Europa met lonen uit de tijd van opa De tocht naar het station had een vrij rustig verloop. Voorzitter Gijsbert- se met de fiets aar de hand ging zijn op spoorfluitjes blazende man nen voor. Anderen hieven voortdurend het bekende lied over de woorden en de daden aan. Vlakbij het stationsplein ver zocht de politie de mannnen hun span doeken op te rollen, hetgeen gebeurde. Eé,n werd later in beslag genomen. Joe lend en zingend stroomden spoorlieden de perrons op, waar enige agenten een °og.je in het zeil hielden. van de democratie noemde mr. Aal berse voorts de manier, waarop de so cialisten Vondeling en Suurhoff buiten het parlement kritiek oefenden op een aantal ministers. Over het omroepbeleid zei mr. Aal berse dat hethierbq niet gaat om een paar uur zendtijd meer of minder voor nieuwe gegadigden, maar om de tota liteit van het bestel. Het kabinet heeft niet geaarzeld deze, ingewikkelde zaak fundamenteel aan te pakken, en ver dient daarvoor lof De KVP staat vol ledig achter minister Bot, die dit aan durfde, al probeert men hein ook „Tele grafisch' te vermoorden. Een bepaalde groep met grote finan ciële belangen achter zich, wilde haar wil opleggen met een beroep op de re sultaten van een opinieonderzoek, dat als de volkswil werd aangeduid. Volks vertegenwoordigers, alduL de heer Aal berse, hebben zich te basseren op het eigen partijprogramma, waarvan ze de uitvoering op eigen verantwoording moeten bevorderen. De op „positieve neutraliteit" geba seerde groep eiste volgens de KVP- voorzitter een aantal zenduren, dat dat van de bestaande omroepen overtrof en was met atkerig van commerciële tele- \isie m een of andere vorm, waarvoor de KVP in geen enkel opzicht te vinden was. (Van onze correspondent) GRONINGEN, 15 maart Bjj een brand op de Groninger coaster Njord 1ton d.w.in de haven van Barce lona is enkele dagen voor zjjn 38ste verjaardag de eerste machinist J. t ader uit Delfzijl om het leven ge komen. De Njord vaart onder kapitein W. L. Kooien (uit Uithuizermeeden) in time- caarter tussen Londen en Barcelona. Het kustvaartuig was juist met ijzer gearriveerd uit Londen. De Njord is ftgendom van de erven van Wering te Norg. MADRID, 15 maart (DPA) De ai jaren door de Spaanse regering bekri tiseerde abt van het beroemde Cata laanse klooster Montserrat, Dom Aure lio Escarre, is naar Milaan verhuisd. Waarnemers menen, dat de klachten van de regering in Madrid over deze hardnekkige criticus van Franco tot zijn verwijdering hebben geleid. In het najaar van 1963 verklaarde de abt in een vraaggesprek met een vertegenwoordiger van het Parjjse dagblad ,,Le Monde", dat er na de burgeroorlog in Spanje nog niets ge daan was om de tegenstellingen in het land te verzoenen. De Spaanse staat handelt volgens hem in strjjd met de grondslagen van het christen dom, omdat de Spanjaarden niet zelf hun eigen regering kunnen kiezen. (Van onze moderedactie) AMSTERDAM, 15 maart Een Parjjse modeshow zien in Neder land dat is iets heel bijzon ders. In het Amsterdamse Hilton Ho tel was dit jaar het huis Lanvin aan de beurt om zijn collectie te tonen. Zo'n Parijse show steekt zo ver bo- - ven de Nederlandse mode uit zelfs bovei die van onze couturiers dat de Nederlandse vrouw eigenlijk pas als ze dit met eigen ogen gezien heeft, kan weten wat er nu dit sei zoen op modegebied te doen is. Het idee van zwierigheid, waarop voor deze zomer, zo de nadruk wordt ge legd, heeft Jules Crahay, de Bel gische ontwerper van Lanvin op een sjieke, bijna statige manier ver werkt. De pakjes en complets heb ben nog wel strakke rokken, maar daarover heen zorgen losse panden voor een Iente-achtig effect. Wijde mantels, klokkend in de rug vooral, dansen om de hyperBlanke Franse mannequins. Het was in deze collectie ook heel goed te zien, dat de stoffenfabrikan- ten een groot aandeel hebben in de mode van tegenwoordig. Zij hebben bijvoorbeeld Crahay geïnspireerd tot eenvoudige complets, die opval len door de stofkeuze. Het dessin van de zijde van de mantel kwam dan verkleind terug in de japon, en soms ook in de voering van de man tel. Enorme platte pannekoekachti- ge hoeden, scheef tegen het hoofd geplakt gaven een merkwaar dig ouderwets aandoend effect. Dat was ook bij enkele avondjurken het geval. Het zou zo van een héél oude familiefoto „geplukt" kunnen zijn, met dat van boven heel slank en naar onderen wat luchtig, zwie- ri. ig uitlopend silhouet. Kleine Fra: HORS! In het ziekenhuis alhier overleed gisteren aan gevolgen van een auto-ongeluk de 87-jarige mevrouw H. Slothouwer-Vorcke. Zjj was zaterdag ernstig gewond geraakt toen de auto waarin ze zat op de Venrayse weg fron taal in botsing kwam met een andere personenwagen. Franse grapjes waren de maskertjes aan lange stelen die bij avondkleding pasten en die geheel van roze of witte zijden roosjes wa ren gemaakt. Alle kleren waren niet alleen geraffineerd van ontwerp, maar bovendien uitstekend van snit en coupe. Japonnen en complets za ten allemaal perfect en er was ner gens ook maar één fout naadje of plooitje te ontdekken. DA NANG, 15 maart (AFP, Reuter, UPI) Vierentwintig Zuidvietnamese bommenwerpers van het type Skyrai- der, gesteund door Amerikaanse straal jagers, hebben gisteren een bombarde ment uitgevoerd op kazernes en ande re militaire doelen op de Tijger-eilan den in Noord-Vietnam. Brigade-gene raal Nguyen Cao Ky, die de aanval leidde, vertelde na afloop aan de pers dat de doelen „voor de volle honderd proeent" waren vernietigd. Hoewel de Noordvietnamezen op de Tijger-eilan den de beschikking hebben over radar, ging niet één vliegtuig verloren. Wei werden er twee door afweergeschut be schadigd. Deze nieuwe aanval op Noordvietnamees grondgebied was de zevende sinds het begin van dit jaar. De president sprak kort nadat hij een onderhoud had gehad met gouver neur Wallace van Alabama, een felle tegenstander van rassenintegratie en burgerrechten voor negers. Wallace is de man die verleden week zondag be vel gaf een betoging van negers in Selma uiteen te slaan. De _manier waarop zijn „state troopers" (politie mannen van de staat) het karwei op knapten met knuppels, zwepen en traangas leidde tot de serie inci denten van verleden week en betogin gen vóór de negers in vele Ameri kaanse steden. Tot haar tiende jaar wist Alison umphrey uit Engeland niet wat cho cola en ijs was. Alle zoetigheden, waar kinderen zo dol op zijn werden haar verboden toen ze een maag kwaal kreeg. Ze was nog maar 18 maanden oud. Dokters hadden haar al opgegeven. Maar een specialist zag nog hoop voor Alison, als zij op een geheel suikervrij dieet zou gaan. Negen maanden ziekenhuis be tekende het begin van Alison's gene zing. Ieder jaar moest zij er terug keren en werd dan vaak weer voor drie maanden vastgehouden. Nu is ze tien jaar, ze is genezen verklaard en dat betekent dat net als alle kin deren snoepjes en lekkernijen mag eten, zoveel als ze wil en ze vindt het heerlijk. Advertentie) MEER DAN 80.000 DEALERS IN 87 LANDEN BLEUET "S200" vulling 200 16.40 WERKELIJK INWISSELBAAR IN HEEL EUROPA Prijscourant en dealerslljst op aanvraag IMPORTEUR C. G. SIEBEN CO N.V. N;Z. VOORBURGWAL 27-29, AMSTERDAM-C, Snikkend kwam ^aultje zijn moe der vertellen, dat hü over een kleedje gestruikeld was en zich bezeerd had. „Dat kleedje is stout", zei hij boos. Een uurtje later was moeder, het bewuste kleedje aan het kloppen. „Nou man, zei de kleuter „zo stout is 't nou ook weer niet, dat het een tik hoeft te hebben". (J. van Leeuwen, Den Hoorn) (Advertentie) JJKA.LI.fa DRUM NO 1753

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5